Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25851) Fall-N válasza Geresics (#25849) üzenetére


Fall-N
veterán

Hogy érdemes-e azt neked kell tudni. 15-25 ezer Ft között van a csere, vagy rendelelsz egy kijelzőt és kicseréled magad.

(#25852) mdav88 válasza mdav88 (#25845) üzenetére


mdav88
senior tag

Megválaszolva magam kérdését: mivel nem volt teljesen halott a gps, ezért szétkaptam a telefont, megtisztítottam az antenna érintkezőket, finoman kihajlítgattam a lábakat a jobb kontaktért, és láss csodát, úgy tűnik újra a régi.

Hosszabb távon még nem teszteltem, de remélem így marad.

(#25853) raveinT válasza mdav88 (#25852) üzenetére


raveinT
tag

Hogy kapsz szét egy ilyen ragasztott telefont? Kell valami spéci eszköz?

(#25854) Fredy02


Fredy02
tag

Itt nem a device-nál nem a COM portot kéne látnom? Vissza szeretném tenni a gyári rendszert de így nem merem megpróbálni.

S23U

(#25855) trebrona válasza Fredy02 (#25854) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem, az az EDL mód lenne. Fastboot módban így ok.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25856) koncsik válasza Geresics (#25849) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

25827-28

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#25857) Geresics válasza koncsik (#25856) üzenetére


Geresics
addikt

:R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#25858) Fall-N válasza raveinT (#25853) üzenetére


Fall-N
veterán

Az A1-et néztem és elég könnyű szétszedni. A hátlapot nem nehéz onnan meg már hozzá lehet férni a dolgokhoz. Két kis csavar van a Type-C csatlakozó mellett a többit csak kis pattintós műanyag körmök fogják. Azt gitárpengetővel óvatosan le lehet feszegetni. Viszont vigyázni kell, mert az ujjlenyomat olvasó kábelét ne szakítsa le az ember egy hirtelen mozdulattal. De van szétszedős video a YouTube-on onnan látod is.

(#25859) darvinya válasza Fall-N (#25858) üzenetére


darvinya
titán

Nem olyan könnyű szétszedni, s nem műanyag körmök vannak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25860) tt124307 válasza Fall-N (#25858) üzenetére


tt124307
tag

Az ujjlenyomat olvasó a Mi A1-en az alaplapon van, vagyis nincs kábele, nem lehet elszakítani. Javaslom a youtube-os videót végignézni szétszerelés előtt.
Amire vigyázni kell, az szerintem az oldalsó gombsor (power, vol +/-), annak könnyen törik a szalagkábele.

(#25861) mdav88 válasza raveinT (#25853) üzenetére


mdav88
senior tag

Fentebb már megválaszolták, nem atomfizika, egy google keresés után menni fog.

(#25862) Fredy02 válasza trebrona (#25855) üzenetére


Fredy02
tag

Köszi!

S23U

(#25863) Fall-N válasza darvinya (#25859) üzenetére


Fall-N
veterán

Ott vannak a műanyag körmök a linkelt videón, egyedül az ujjlenyomat olvasóra emlékeztem rosszul az tényleg az alaplapon van.

(#25864) darvinya válasza Fall-N (#25863) üzenetére


darvinya
titán

Az nem műanyag, hanem színezet fém.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25865) Fall-N válasza darvinya (#25864) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem hinném. Az összes fém hátlapos telefon anyaga műanyag, amire fel van ragasztva egy vékony alumínium vagy más fémlap. Itt is ez van. Teljesen tömör fém hátlap nincs, mert rontaná a rádiójeleket. Az antenna kivezetés is úgy van megoldva, hogy meg van szakítva a fém rész egy sávban.

[ Szerkesztve ]

(#25866) darvinya válasza Fall-N (#25865) üzenetére


darvinya
titán

Szed szét és meglátod mik azok.
Én már szedtem szét, úgyhogy tudom milyen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25867) Fall-N válasza darvinya (#25866) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem tudom szétszedni mivel már rég nincs meg az A1. Jelenleg Redmi Note 7 van és marad is jó ideig.

(#25868) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!

A gyári gmail és a naptár alkalmazást el lehet távolítani valami úton-módon? Teljesen felesleges számomra. Frissülni viszont állandóan frissül.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25869) darvinya válasza Aurig@ (#25868) üzenetére


darvinya
titán

Tiltsd le.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25870) kokokka válasza Aurig@ (#25868) üzenetére


kokokka
őstag

Nem. De bemész az Alkalmazásokba, megkeresed őket, törlöd az adatokat (visszaállítja gyárira őket) aztán letiltod. Innentől alig foglalnak tárhelyet és nem is fognak frissülni.

(#25871) Aurig@ válasza kokokka (#25870) üzenetére


Aurig@
őstag

Ok. Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25872) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Van esetleg valaki aki Oreo alapú custom romot használ? Nála nem halk beszéd hívások közben. Tudom, hogy ez Mi A1 betegség csak az érdekelne, hogy Oreo alatt van-e erre megoldás? Egy másik fórumban egy topiktárs írta, hogy talán az AOSP alapú romoknál ezt megoldották, most MIUI -n vagyok aminek elég jó az akkuideje és feleslegesen nem áldoznám be, ha nem nem muszáj.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25873) Fredy02 válasza Fredy02 (#25862) üzenetére


Fredy02
tag

Végül Lineage OS mellett döntöttem és nem a gyári lett, hát nekem még ilyen jó üzemidőm nem volt ezzel a telefonnal(közel 2 éves) . Előtte aospot használtam
.

S23U

(#25874) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Kicsereltettem az akksit a telefonban egy hete. Azota 2x lattam, hogy töltesnel egyszer 92% egyszer 86% százalék fölé nem megy, azt írja feltöltve. Ha kihuzom es vissza dugom a töltőt akkor 1 percen belul feltolja 100%-ra. Ezutan barmeddig töltöm, lehuzas utan 3 perc SOT-tal 10%-ot merul az első órában. Most is azt irja, 9 órát bir lemerulesig. Ennel azert jobb a helyzet, nemileg belassul a merules, de a 2 eves akksim sokkal jobban birta mind SOT mind üzemidő teren. Mit tudok tenni?

(#25875) darvinya válasza kekigyu (#25874) üzenetére


darvinya
titán

Nullázni kellene az aksi élettartam számlálót, ezt csak gyári visszaállítással lehet megtenni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25876) kekigyu válasza darvinya (#25875) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Nincs más megoldás csak a factory reset? Es biztos hogy az megoldja?

(#25877) darvinya válasza kekigyu (#25876) üzenetére


darvinya
titán

Sajnos csak tudja nullázni, azaz a rendszer újrakezdi számlálni az akksi élettartamát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25878) csipuka válasza kekigyu (#25874) üzenetére


csipuka
senior tag

Hol csereltetted az akksit, biztos gyari lett?
Nem kene ezert FR-t csinalni szvsz.

(#25879) darvinya válasza csipuka (#25878) üzenetére


darvinya
titán

Gyárinál is kell, sajnos.
Nem az aksiban van számláló, hanem rendszer része, pont mint lapotoknál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25880) kekigyu válasza csipuka (#25878) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Sultan GSM, aki a Spemall garancia szervize volt. Nem tudom milyen akksit tett bele. Ami fura, hogy oke nem jo a szamlalo. De kevesebbet is bir az akksi mint a 2 eves gyari. Ejszaka 8 ora alatt 30% merült. Miert van ez, az előző akksi nem merült ennyit ha nem volt hasznalatban a telefon

(#25881) darvinya válasza kekigyu (#25880) üzenetére


darvinya
titán

Merüléshez semmi köze az aksihoz.
Mert app-ok miként használják az akkut az egyéni hiba, pl: egész éjszaka frissíteni próbál háttérben és zabálja az aksit.

Aksi hiba, amikor nem töltődik fel teljesen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25882) Smiro válasza kekigyu (#25880) üzenetére


Smiro
senior tag

Helyi gsm szerviz szerint a cserélt aksi nem bír annyit, mint a gyári. Bármilyen típusnál igaz. Hiába "gyári" akksit raknak be. Tapasztaltam is párszor, és a cserélt akku max 2 évet bírt. A tapasztalat nyilván családi és baráti körre értendő. Szóval engem inkább új telefon vételére presszionáltak és nem lehúzni akartak. Sony volt az utóbbi.

(#25883) Jabby válasza Smiro (#25882) üzenetére


Jabby
őstag

Én is hasonlókat tapasztaltam a szünetmentestől a telefonokig.

(#25884) darvinya válasza Smiro (#25882) üzenetére


darvinya
titán

És Jabby

Azért van így, hogy még a gyári is kevesebbet bír, de nem sokkal.
Mert az X db készülék gyártásakor legyártanak 1.5X db akkut.
Ami állásában is romlik max.80%-ig, ezalatt már nem lehet üzembehelyezni.

Új gyártású aksit kell venni és átkötni a csatlakozót.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25885) #56474624 válasza Smiro (#25882) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tapasztaltam is párszor, és a cserélt akku max 2 évet bírt.

Tekintve, hogy milyen gyakran cserélnek az emberek telefont, szerintem 2 év teljesen jó. De még akár 1 is, ha csak el akarom halasztani egy új telefon vételezését. Ebayről, aliról nagyon olcsón beszerezhetőek ilyen akksik, beszerelni meg saját kezűleg éri meg, és akkor pár ezresért +1-2 évig használható még a telefon (ha más gond nincs), szerintem ez abszolút rendben van. :R

[ Szerkesztve ]

(#25886) kekigyu


kekigyu
aktív tag

3 ora alatt 34 perc kijelző idő mellett 20% merült. Előrejelzés szerint 12 órát bir még. Es az a helyzet hogy ez kb igy is lesz. De reggel töltöttem fullra es este meg egyszer kell ha nem akarom hogy lemeruljon reggelre. Ez igy azt jelenti fel naponta toltenem kell, szemben a ket eves akksi másfél naponta valo töltésével. Ez sokkal rosszabb mint a fentebb emlietett 80%. Es ha jol gondolom hiaba csinalok factory resetet csak az akksi kijelzés javul meg, az üzemidő nem.

(#25887) Nerazim


Nerazim
őstag

Az enyém most decemberben lesz 2 éves és 2 napot simán bír az akksim készenlétbe. SOT az kb 3-4 óra igaz én MIUI -n vagyok (Oreo). Sztem akinek drasztikusan csökkent az akksija az mindenképpen olvassa el ezt a kis logout írást, mert lehet sokan meglepődnének, ha kiderül, hogy nem is az akksi a ludas hanem Pl: az usb-c csati, ahogy itt már többünknek is előjött ez a hiba (1 és 2). Előtte egy napot is alig bírt, most, hogy kicseréltem már egy ideje megint régi a teló.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25888) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Másnál is előfordul, hogy randomra kéri a készülék PIN-t a teló?! Tehát ujjlenyomattal nem old fel. Ilyenkor írja is, hogy újraindítás után meg kell adni a PIN-t. De nem is indult újra ...

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#25889) TFSi


TFSi
őstag

Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy nem lesz hivatalosan Android 10-ünk. De van némi remény. :D Vicc ez az egész.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#25890) Longue63


Longue63
tag

Sziasztok!

Egy és negyedév használat után egyik-napról a másikra el kezdte zabálni az akksit, már egy napot sem megy el, szinte használat nélkül. Mi lehet az oka?

(#25891) Fall-N válasza TFSi (#25889) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez várható volt. Az A2 is még megkapja és az utána lévő 11-et már nem.

(#25892) Smiro válasza Nerazim (#25887) üzenetére


Smiro
senior tag

Usb C hiba: na emiatt használok mágneses csatlakozót. Vettem vagy 3- 4 darabot, így mindenhol (kocsi, terasz, háló, iroda) van egy-egy kábel. Rácuppan, és azt hiszem, ezzel kímélem is a csatlakozót. Na meg sötétben sem kell tapogatózni.

[ Szerkesztve ]

(#25893) Nerazim válasza Smiro (#25892) üzenetére


Nerazim
őstag

Tudnál esetleg linket adni hozzá, neked melyik vált be? Én is gondolkodtam rajta, hogy így tudnám a legjobban kímélni az aljzatot.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25894) raveinT válasza Fall-N (#25891) üzenetére


raveinT
tag

Kérdés, hogy a security patcheket még mennyi ideig kapjuk. Állítólag a xiaomi elég sokáig szokta szállítani, de android one telóra nincs precedens

(#25895) trebrona válasza raveinT (#25894) üzenetére


trebrona
nagyúr

Xiaomi pont nem szokta a security patch-eket komolyan venni, a MIUI-t szokta elég sokáig frissíteni a modelljein. Security patch volt, hogy 1-2 éves volt már a friss MIUI-n.

Pl: [link]
A hozzászólás dátumát nézd!

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25896) TFSi válasza raveinT (#25894) üzenetére


TFSi
őstag

Számomra nehezen érthető, hogyha már minimum 2 maximum 3 évig kapunk frissítéseket, miért megoldhatatlan a 3 éves teljes upgrade. Minek patch-elnek régi verziókat plusz erőforrásokkal? Kizárt, hogy megéri. Lásd Windows frissítési politika változása.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#25897) darvinya válasza TFSi (#25896) üzenetére


darvinya
titán

A1-nél megvárták a 2 évet s elengedték.
Anno nagy bukás volt AO vs MIUI szavazás, utána kezdőtek anomáliák AO-n.
A2 sem biztosan kapja meg a 10-et, mert októberi frissítés is még 9 és újabb rejtett bug-ot raktak bele.
Konkrétan frissítés után eltűnt a recovery.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25898) TaylorPro válasza darvinya (#25897) üzenetére


TaylorPro
addikt

Rejtett bug vagy Te! Itt abbahagyod: [link]

És folytatod ebben a topicban.

Vannak bajok nálad nem gyengén. Az a baj hogy folyamatosan félrevezetel embereket. Csak tudnám honnan szeded ezt a sok hülyeséget amit összeírtál már. Mondja egy belső hang? Vagy mit szedsz? Komolyan érdekel most már!

Pixel 8 Hazel

(#25899) Smiro válasza Nerazim (#25893) üzenetére


Smiro
senior tag

[link]
De ennél vannak lehet jobbak is. Nekem bevált, MI8. Több egyforma kell, de nyilván egy aljzat elég. A többi a család telefonjában van, almás aljzat is. A tokból nyilván kilóg, de már megszoktam. Valamit valamiért. 3-4 tokot váltogatok. Van több töltő is a helyiségekben, így mindenki rá tud a kanócra cuppanni.

[ Szerkesztve ]

(#25900) darvinya válasza TaylorPro (#25898) üzenetére


darvinya
titán

Videózd le A2-dön lévő októberi frissítésen lévő recovery-t.
Mert csak levegőbe puffigtatsz.

Írtam ott is, hogy csak döglött Android figura van No command felirattal.

Ugyanez van A1-nél is.

Akármilyen billentyű kombinációt próbálok egyikre sincs recovery.
Mielőtt írok, előtte végig próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.