Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) TFSi válasza mobilizmo (#26693) üzenetére


TFSi
őstag

Emiatt vagyok dühös az Android One programra. Minimum elvárható lenne három évig a három főverzió-frissítés, plusz egy év sp-k. Különben nem sok értelme van, mivel a két éves upgradet hozzák a gyártók is általában.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#26702) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv!
Mióta van ez az ingyenes DIGI internetes SIM azóta a Telenoros kártyám mellett ezt is használom a mobilban.
Úgy van beállítva, hogy a mobilinternetre a DIGI a preferált SIM, hívásokra meg a másik. Otthon és utcán egész tisztességes sebességgel működik a Digi (Miskolc), de pl a munkahelyemen gyakorlatilag használhatatlan a mobilnet sebessége, egyes boltokban, épületekben pedig teljesen megszűnik a DIGI vétele is (nem is csak az internetkapcsolat).

Az lenne a kérdésem, hogy el lehetne azt érni valamilyen beállítással vagy alkalmazással, hogy ilyen esetben használja a másik SIMet adatkapcsolatra (engedélyezve van azon is), mert jelenleg nem használja, csak akkor ha a DIGI-s SIM-et kikapcsolom és eléggé kényelmetlen állandóan figyelni, hogy mi a helyzet és kézzel kapcsolgatni.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#26703) bepken


bepken
veterán

megvagyok életem első (és nagy valószínűséggel utolsó) aksicseréjével! én enyit már régen izzadtam, mit most :D

szétszedésnél kicsit megrepedt két oldalt a fémház és a kijelző közötti "keret", ami úgy történhetett, hogy nekem már ugye a kijelző panel el volt válva ettől a ~2mm vékony műanyagtól. hozzáteszem, sosem csináltam még hasonlót, tehát nem állítom, hogy ezt nem lehetett volna elkerülni....

onnantól viszont semmi fennakadás, bár magát a rossz aksit kiszedni egy komolyabb birkózásnak felelt meg. a külső fekete borítás pedig sajnos ki is lyukadt (ez volt felfújódva), aminek gondolom nem lett volna szabad...de szerencsére van itthon használtelem-gyűjtő konténer, ott már nem okoz problémát.

a kijelző visszament a helyére, így a ragasztással nem is szenvedtem egyelőre - ahogy írtam korábban a foltosodás miatt egyébként se sok értelme lenne már ragasztani.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26704) raveinT válasza bepken (#26703) üzenetére


raveinT
tag

A felfúvódott akksit szerintem már nagyon nehéz úgy kivenni, hogy az ne sérüljön - én nemrég egy kindle ebook olvasóban cseréltem és ott is hiába óvatoskodtam, felszisszent.

Kíváncsi vagyok a cserélt akksid hogy bírja majd, sok olyat olvastam neten hogy sajnos gyengébb az újonnan betett utángyártott mint a már 2 éve használt gyári..

(#26705) Nerazim


Nerazim
őstag

Van most mar official Bliss Romunk is:

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26706) Adamis


Adamis
őstag

Ráfrissítettem a legújabb Lineage-re. A kernel a gyári, egyre jobb ez a rom így magában is! :K

(#26707) eclipse19 válasza eclipse19 (#26702) üzenetére


eclipse19
senior tag

Senki nem találkozott még ilyen problémával?
Vagy "vótmá", csak nem találtam meg?
Köszönöm.
:R

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#26708) lazac_ válasza eclipse19 (#26707) üzenetére


lazac_
tag

Nekem is ugyanilyen (gyári Nougat rommal, ahem...), ha elmegy a digi, nem használja a telenoros adatforgalmamat. Ha ilyenkor kellene net, én kézzel átállítom a "preferred sim for cellular data" mezőt, nem kapcsolom ki a simet, hogy hívni azért tudjanak. Megoldásról nem tudok.

(#26709) eclipse19 válasza lazac_ (#26708) üzenetére


eclipse19
senior tag

Köszi, nálam gyári Oreo 8.1 a rendszer és ott is így van.
Nem értem, hogy ehhez képest miért "preferred SIM"-nek hívják és miért nem "use only" vagy "exclusive"-nak, ha már egyszer úgy működik.
Jó lenne legalább egy app, ami figyelmeztet, ha elmegy a Digi-s internet vagy a térerő 0-ra csökken.
Ilyet esetleg nem tud valaki?

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#26710) Adamis válasza eclipse19 (#26709) üzenetére


Adamis
őstag

Ezt talán kérdezd meg itt: android alkalmazások topik

(#26711) bepken válasza raveinT (#26704) üzenetére


bepken
veterán

hát nem jól.... :D

igazából 10 óra alatt 50%-ot merült készenlétben. nagyjából az előző is eddig bírta, de azt ugye mindenképp cserélni kellett.

mivel gyári rom van fent, gyakorlatilag gyári állapotban (tehát szó szerint semmit sem telepítettem), úgy gondolom, hogy a probléma hardveres eredetű sajnos... gyanakszom a kijelzőre, hiszen kvázi az sérült a púposodás miatt (azóta foltos a jobb széle) - bár készenlétben elvileg a kijelző nem fogyaszt, szóval passz...

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26712) darvinya válasza bepken (#26711) üzenetére


darvinya
titán

Ez aksi hiba.
Asszony telojában cseréltem, s azóta is úgy használja, mint aksi tönkre menetele előtt.
USB aljzatot érdemes kiszedve rendesen kitakarítani.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26713) bepken válasza darvinya (#26712) üzenetére


bepken
veterán

nem szenvedek vele már tényleg, csak hotspotként üzemel jelenleg. de köszi az infót azért :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26714) Adamis


Adamis
őstag

Aki rom-ol: valaki próbálta már az alábbi rom-okat?

Corvus

Evolution X

Havoc OS

Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy melyik mennyire stabil. Köszi! :)

(#26715) Nerazim válasza Adamis (#26714) üzenetére


Nerazim
őstag

Szerintem én már mindet végigpróbáltam. Nálam a Havoc bugos volt egy kicsit, de mobilizmo azt használja neki bevállt. Az Evolution X nél is volt valami, nekem túlságosan sok volt, nagyon szerte ágazott a beállítása és olyan katyvasz volt az egész. A Corvusra nem emlékszem, azzal nem volt különösebb gondom csak valami hiányzott (wakelock blocker, beépített hívásrögzítő) és azért töröltem. De vannak más jó romok is pl: Titanium, Bliss, Legion

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26716) Adamis válasza Nerazim (#26715) üzenetére


Adamis
őstag

Köszi! AEX?

(#26717) Nerazim válasza Adamis (#26716) üzenetére


Nerazim
őstag

Azt (még) nem próbáltam. Inkább a hangzatosabb nevűekre mentem rá :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26718) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Van egy kis gondom. Ha hívás közben valaki keres akkor a hívás végén nem jelzi ki a teló. Ezen, hogy lehet változtatni?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26719) darvinya válasza Nerazim (#26718) üzenetére


darvinya
titán

Másik SIM-nél?
Azt csak szolgáltató tudja, mivel ekkor nincs hálózaton az adott SIM, így telo nem is tudhat róla.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26720) Nerazim válasza darvinya (#26719) üzenetére


Nerazim
őstag

Nem. Egy SIM-em van és annál csinálja.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26721) darvinya válasza Nerazim (#26720) üzenetére


darvinya
titán

Ha van hívás várakoztatás, akkor csak csippan egyet.
Ha nem veszed fel, akkor lesz értesítés, hogy nem fogadott hívás volt, de csak mikor ennek az értesítése be van kapcsolva és van hívás várakoztatás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26722) Nerazim válasza darvinya (#26721) üzenetére


Nerazim
őstag

Ezeket hol tudom ellenőrizni?
Na jól el volt dugva, de megtaláltam nem volt aktív most átállítottam.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26723) Matess90


Matess90
friss újonc

Sziasztok!
Pár hete cseréltem kijelzőt egy mi a1-en.
Sajnos azóta megjelent az önműködő tárcsázás, random videó küldés, valamint szintén random alkalmazás indítás.. :DDD
Néha meghülyül a kijelző és össze vissza váltogat alkalmazások között..
Aliexpresstől jött a cserekijelző.
Esetleg valakinek hasonló tapasztalat, megoldás esetleg?

(#26724) darvinya válasza Matess90 (#26723) üzenetére


darvinya
titán

Röviden: rossz az új kijelző.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26725) tlac válasza Matess90 (#26723) üzenetére


tlac
nagyúr

vagy valamit nem jól sikerült összerakni

(#26726) Nerazim válasza Adamis (#26716) üzenetére


Nerazim
őstag

Nem hagyott nyugodni így csak felraktam az AEX-et. Jónak tűnik. Sok beállítási lehetőség van benne de nem tulzó. Van benne hívásrögzítés. A kernel az alap van benne "perf". A beépített lanchert én lecseréltem Novara. Ezen kívül van még a Lawnchair launcher (remélem jól írtam) ez is nagyon jó launcher, de csak pár romban találkoztam vele. Üzemidőről még sokat nem tudok mondani, de ahogy használom úgy tűnik nem annyira akksi zabálós. Holnapre kiderül mennyit eszik éjszaka és megy-e a levesbe. Pá kép:

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26727) Adamis válasza Nerazim (#26726) üzenetére


Adamis
őstag

Felpattintottam én is, de instant ment alá a Moun kernel - tesztelgetem én is kicsit. :)

(#26728) bepken válasza Adamis (#26727) üzenetére


bepken
veterán

bocsi a lustaságomért... :D de moun kernel van gyári romra is?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26729) Adamis válasza bepken (#26728) üzenetére


Adamis
őstag

Azt írja a kernel készítője, hogy az AOSP és a Lineage-alapú romokhoz használható..

(#26730) Nerazim válasza bepken (#26728) üzenetére


Nerazim
őstag

Udv!
Ha gyari oreon vagy meg akkor a 6.2 stock moun kernel jo ala:

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26731) mobilizmo válasza Nerazim (#26730) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hát az elég régi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26732) TFSi


TFSi
őstag

Úgy látszik Sáomiék búcsút intenek az Android One-nak, ha igaz a hír.

link

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#26733) janeszgol válasza TFSi (#26732) üzenetére


janeszgol
félisten

Legyünk őszintén nem volt túl sikeres project. (Ahogy a HMD-nél sem, de ez más téma.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26734) mobilizmo válasza janeszgol (#26733) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én sajnálom, még mindig az A1-t gyűröm és szeretem. Szerintem az alapötlet jó, persze azt nem tudom mennyire volt sikeres a Xiaominak. Úgy tűnik a Treble projekt is kifullad, pedig az is hasonlóan jó ötlet.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26735) Ispy válasza TFSi (#26732) üzenetére


Ispy
veterán

Igazából nem nagy kár érte, az A1 volt az első és egyetlen normális telefon, amire pure androidot raktak. Ha komolyan gondolták volna, akkor igazán lehetne pár komolyabb készülékre is ezt rakni. Lassan 3 éves lesz a készülékem, de se az A2 se az A3 nekem nem gyere be, szóval kénytelen leszek váltani. De igazából az egész andorid one projekt elég hullaszagú, úgy globálisan.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26736) darvinya válasza Ispy (#26735) üzenetére


darvinya
titán

Nekem van A1 és A2, és A2 jobbnak tartom.
A2 kamerája fényévekkel jobb, mint az A1-é.
Csak azért nem térek vissza A2-re, mert Mi8Pro-t nem tudom normális áron eladni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26737) Ispy válasza darvinya (#26736) üzenetére


Ispy
veterán

Engem a kamera hidegen hagy, másban viszont nem nagyon láttam olyat, amiért érdemes lenne A2-t vagy A3-at venni A1 helyett.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26738) darvinya válasza Ispy (#26737) üzenetére


darvinya
titán

Mi az ami neked fontos?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26739) Ispy válasza darvinya (#26738) üzenetére


Ispy
veterán

Akku, méret (ne legyen túl nagy), kijelző minősége, általános teljesítmény (ram és rom mérete). Tehát ha most vennék, akkor egy 128/6-os, amoled kijelzős telefont keresnék, aminek a magassága 160 mm alatt van és 5000-es akku van benne. Olyan 100k körüli áron. Ezzel szerintem megint kihúznék egy 3 évet.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26740) Adamis


Adamis
őstag

Gyors kérdés: mennyi az esély arra, hogy tégla lett a telefon, ha tesztpontos flashelés közben megszakadt a kapcsolat a két pont között, a MiFlash leállt hibával, a teló pedig azóta nem kapcsol be, a töltést nem veszi fel, és az ezközkezelőben nem jelenik meg semmi? :(((

(#26741) mobilizmo válasza Adamis (#26740) üzenetére


mobilizmo
addikt

Őszintén, nem is értem mi az a tesztpontos flashelés.
Soros porton keresztül?

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26742) Adamis válasza mobilizmo (#26741) üzenetére


Adamis
őstag

Tesztpontozás: https://www.google.com/search?q=edl+mi+a1&oq=&aqs=chrome.3.35i39l5.-1j0j7&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
Bocs, teló...

(#26743) mobilizmo válasza Adamis (#26742) üzenetére


mobilizmo
addikt

Így már értem, EDL mód. De miért volt rá szükség? MiFlash-el normál esetben enélkül is el lehet érni a telefont. Egyébként fastboot mód sincs?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26744) Nerazim válasza Adamis (#26740) üzenetére


Nerazim
őstag

Nálam is volt ilyen, ha Mflash-el flasheltem, akkor ha alul a bootloader zárás volt bejlölve, ha a nyitottat választottam akkor hiba nélkül végig ment. Persze nálam látta a telót a PC.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26745) mobilizmo válasza Nerazim (#26744) üzenetére


mobilizmo
addikt

Custom ROM-nál nem szabad visszazárni, kimondottan nem jó. Viszont attól még lenne fastboot-ja.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26746) Adamis válasza mobilizmo (#26745) üzenetére


Adamis
őstag

Mi flash közben (először) magától újraindult a process közben a teló. Elkezdett betölteni, de bootloop lett a vége. Sehogy nem engedte flashelni a romot, csak edl modban, így viszont egy pillanatnyi kontaktnyitás azt eredményezte, hogy semmit nem hajlandó tenni a teló. Se töltés, se fastboot, se semmi. Meg se nyikkan...

(#26747) darvinya válasza Adamis (#26746) üzenetére


darvinya
titán

EDL mód ezen is segít. [link]
Viszont stabil Intel-es géppel kell csinálni.
Sajnos AMD géppel többször vagy nem ismerte fel, vagy nem tudott flash-elni, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26748) mobilizmo válasza Adamis (#26746) üzenetére


mobilizmo
addikt

Bár nem A1-el, de ilyen nekem is volt, fastboot mégis volt utána is. Nem tudom nálad mi történhetett.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26749) Adamis válasza mobilizmo (#26748) üzenetére


Adamis
őstag

Hát, én se..

(#26750) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Van itt, aki látott vagy használt Samsung A41-es telefont?
Fogok kapni egy olyat és a véleményetek érdekelne, hogy vajon érdemes lehet-e lecserélni rá egy Mi A1-et.

Az egész női, átlagfelhasználói szempontok alapján lenne nézve és gondolom úgy az A41 lenne a nyerő.
Hiába gondolnám, hogy a jövőben az A1-nek még akkor is lesz rajongói bázisa, mire az A41-nek már rég nem, átlag nőket kevésbé érdekelheti telefonoknál a szoftveres szavatosság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.