Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) TaylorPro válasza johnmay (#26150) üzenetére


TaylorPro
addikt

[link] [link] [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#26152) haypro


haypro
senior tag

Befutott a 2020. januári frissítés és vele a friss security patch.
Szerintetek ebből lehet-e arra következtetni, hogy nem kapunk végül Android 10-et?

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#26153) johnmay válasza TaylorPro (#26151) üzenetére


johnmay
csendes tag

Köszönöm!

(#26154) tomazin válasza haypro (#26152) üzenetére


tomazin
veterán

pont most mondta haverom, hogy a2-n is csúszik a dolog, úgyhogy szerintem nem.

(#26155) M@Db0Y válasza tomazin (#26154) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

A2 már kb 1 hete megkapta nálam, bár azóta lehet visszavonták.( csak a szokásos xiaomi android one :D )

(#26156) BE4GLE válasza haypro (#26152) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Én nem számítanék már rá. Amúgy az az érdekes, hogy ha megpróbálok rákeresni a két év frissítési garanciára, akkor nem találok egyértelmű, hiteles választ rá, hogy mettől meddig tart. Az xda-n azt írják, hogy a kiadás dátumától számított két év. De ez nonszensz! Ha veszel egy terméket, és arra ígérnek két év támogatást, akkor az attól függetlenül jár neked, hogy mikor vetted. Az Android One oldalán csak ennyit írnak: "Android One phones will receive at least two years of OS upgrades." Nekem az volna a logikus, hogy ha valaki egy évvel később veszi meg a telefont, annak is jár a két év.

Redmi Note 9 Pro

(#26157) TaylorPro válasza BE4GLE (#26156) üzenetére


TaylorPro
addikt

Hát nem. Sose attól számított hogy mikor vetted. Megjelenéstől 2 év. Ez a Nexusok óta így van

Pixel 8 Hazel

(#26158) Victoryus94 válasza BE4GLE (#26156) üzenetére


Victoryus94
őstag

És akkor a fejlesztők fejlesszenek rá 5 évig, hátha valaki 3 évvel később veszi meg?
Ez teljesen logikátlan. Minek kéne a kínai fejlesztőknek azzal foglalkozni, hogy Kovács Béla mikor veszi meg a telefont? :D

Van egy hivatalos bejelentés, és onnantól kezdve 2 évig kapja az új Androidot, és még 1 évig a hibajavításokat, biztonsági patcheket.

[ Szerkesztve ]

(#26159) BE4GLE válasza Victoryus94 (#26158) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Kovács Béla azért veszi meg, mert úgy tudja két évig támogatják a terméket. Ha nem gyártanak le belőle több darabot, akkor szép lassan eltűnnek a boltok polcairól és a támogatást is meg lehet majd szüntetni. Kovács Béla is boldog, hiszen azt kapta, amit ígértek neki. Vagy egyértelműen le kell kommunikálni Kovács Béla felé, hogy "supported until: YYYY.MM.DD"

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 9 Pro

(#26160) BE4GLE válasza TaylorPro (#26157) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Aki nem vett soha Nexust, az honnan tájékozódhat erről?

Redmi Note 9 Pro

(#26161) TFSi válasza Victoryus94 (#26158) üzenetére


TFSi
őstag

Legalább 2 évig és ez az amiben sokan hisznek, várva a 10-es droidot, köztük én is. A Mi A1 esetében ráadásul nincs se hivatalos megerősítés, se cáfolat.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#26162) haypro


haypro
senior tag

Akkor látom nem egyedül reménykedem.
Azért az sokat dob az esélyeken, hogy az Mi A2 Lite-nak még mindenképpen meg kell kapnia, az semmiképpen sem csúszhatott ki a 2 évből még, és szerencsére gyakorlatilag megegyezik hardveresen az A1-gyel :) (és az előbbi is kapott januári Android 9-es patchet, szóval ez nem jelent semmit)

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#26163) mobilizmo válasza TFSi (#26161) üzenetére


mobilizmo
addikt

2017 szeptemberében jelent meg, szerintem esélytelen. Nem a következő, hanem már az azután következő generáció is megjelent a típusból. Nem hiszem, hogy ennyire hülye lenne a Xiaomi. Tulajdonképpen azt lehet mondani tök jó fejek, hogy nyitható a bootloader (és nem jár gari vesztéssel, bár ez mostanság már nem annyira veszélyes, mert letelik a 2 év) és így kis munkával tolható rá 10-es droid. És mivel elég jól sikerült készülék, valószínűleg még lesz is egy ideig közösségi támogatása.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26164) raveinT


raveinT
tag

Mit tud amúgy az android 10 ami miatt várjuk?
Mert az alapján amiket olvastam, igazából semmi olyan nincs amire azt mondanám, hogy "hú bárcsak ezt is tudná a készülék" :))

(#26165) Aurig@ válasza raveinT (#26164) üzenetére


Aurig@
őstag

Nálam egy OnePlus 7 váltotta az Mi A1-et még november legvégén, amin már 10-es Android alapú rendszer van. Nagyon stabil az biztos /legalább is ezen/ semmi nyűgje sincs.
Viszont nem vettem olyat észre, amivel többet tudna a 8.1 Oeronál. /Még ez van az A1-en, amit a fiamnak adtam./

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#26166) #64315648 válasza raveinT (#26164) üzenetére


#64315648
törölt tag

Gmail sötét mód. :U

(#26167) mobilizmo válasza raveinT (#26164) üzenetére


mobilizmo
addikt

Kívül semmi különös észrevehető (de tényleg gmail sötét mód :))), ettől még belül lehetnek fontos biztonsági javítások.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26168) Rimuru válasza #64315648 (#26166) üzenetére


Rimuru
veterán

Elso dolgom volt a gmail(+jo par masik) appot tiltani, evek ota van sotet modot tamogato email kliensem. :DDD
Mi mast tud meg? (szemelyes velemeny de valahol 4.4(<=) android kornyeke volt az utolso ahol meg erdemi fejlesztes is tortent)

Vigyázat, csalok!

(#26169) raveinT válasza mobilizmo (#26167) üzenetére


raveinT
tag

De azokat a biztonsági javításokat tartalmazzák a 9-re jövő havi security patchek is, nem? Vagy az a ~100 mega csak placebo amit havonta küldenek?

(#26170) TFSi válasza mobilizmo (#26163) üzenetére


TFSi
őstag

Értem az érvelésed, de mégiscsak az AndroidOne programról van szó és a 10-es megjelenése környékén a Mi A1 is a terítéken volt, mint fogadó eszköz.:)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#26171) mobilizmo válasza TFSi (#26170) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem tudom mennyire megbízható információk voltak ezek. De csodálkoznék ha a Xiaomi-tól származnának.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26172) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sziasztok,

Született már valami megoldás a hívás közbeni hangerőre?
Új tulajhoz került az A1 és panaszkodik rá, megoldás kéne.
Ha bele kell nyúlni mélyebben, cicavirág nyelven kérném ;p

(#26173) TFSi válasza mobilizmo (#26171) üzenetére


TFSi
őstag

Hivatalos megerősítést sosem kapott, de a gyár se szokta törni magát ilyenek miatt. Az xda fórumokon egyesek szerint a Pie is váratlan meglepetés volt. Ha a Google komolyan gondolja az AO programját, akkor lesz 10. Az más kérdés, hogy a kínaiak egyre inkább fütyülnek erre a vonalra, lásd. A3 sztori..

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#26174) mobilizmo válasza TFSi (#26173) üzenetére


mobilizmo
addikt

A Google AO programját tökéletesen teljesítette, 2 évig volt hivatalos frissítés. Már ez erős előrelépés a telefonok többségéhez képest. Nyilván a flagshipeket általában tovább támogatják a gyártók, de korábban egyéb más termékeik esetén nagyrészt amilyen rendszerrel használatba vetted a telefont olyannal is raktad le. Persze kivételek mindig voltak, de még azt se lehetett tudni mi alapján tesz egy gyártó kivételt egy típussal. Jelenleg az AO programnál lehet tudni előre a minimum feltételeket (feltéve a ha a vásárló tudatos). Szégyellem, de az A3 sztorit nem ismerem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26175) Baloo27 válasza mobilizmo (#26174) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Az A3 sztori csak annyi,hogy a 10 megjelenèse óta mindig a következő hónapra ígèrik a frissítést(ami most februárra esedèkes,ha megkapjuk).
Az A2 sztori pedig az,hogy arra már megjelent a 10, aztán visszavonták, most pedig újra kiadták(mint ahogy az A1 esetèben is volt visszavont frissítés).
Èn A1-ről váltottam A3-ra,mert előtte is nexus vonalon voltam,ès halkan jegyzem meg,hogy mèg most sem tud a gyártó felnőni a feladathoz a 3. szèria után sem(èrtem ez alatt a frissítèsek kèsèsèt,visszavonását,stb)).
Persze ezek ellenère sem váltanèk,mert ilyen áron nem kapni stock droidos telefont hasonló kèpessègekkel(csak mint tudjuk ennek nem így kellene működnie).

[ Szerkesztve ]

(#26176) mobilizmo válasza Baloo27 (#26175) üzenetére


mobilizmo
addikt

Teljesen normális történet. Aki kicsit is járatos az informatikában, programozásban az tudja, hogy nincs olyan, hogy elsőre tökéletes. Sőt olyan se nagyon, legalább annyira jó, hogy kiadható legyen. Ennek ellenére néha ki kell adni, néha meg nem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26177) bepken válasza mobilizmo (#26130) üzenetére


bepken
veterán

hát nem siettem el a választ, az egyszer biztos! :D
az az igazság, hogy 1 év elteltével hatalmas erőfeszítés volt számomra újra értelmezni, hogyan is működik ennél a telefonnál a TWRP telepítés, stb...és miután TWRP telepítés után (értsd: ROM flash után TWRP restart) folyamatosan csak fekete képernyő fogadott, így nemes egyszerűséggel visszaraktam a legutóbbi olyan Pie romot, ami nálam működött (igen, az 1 éves romot :D)

nem tudom, mi volt konkrétan a probléma, mit rontottam el...mondjuk most megint van picit időm ilyesmivel foglalkozni, szóval lehet, hogy próbálkozok még.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26178) mobilizmo válasza bepken (#26177) üzenetére


mobilizmo
addikt

hirtelen erre tippelek:
-ugye két slot van és a rendszert a másikra flasheli és amikor lefutott rögtön írja is, hogy most indítsd újra, mert ilyenkor történik meg a slot váltás (tehát arra bootol amelyikre flashelted a ROM-ot), ha ez nem így történik, hanem mondjuk rögtön feltolod a gapps-ot azt az aktuális slotra rakja és utána már nem vált slot-ot, tehát ugyanerre próbál bootolni
-csináltál /system és /data wipe-ot, mert anélkül nem nagyon fog menni
De persze még sok minden lehet, szóval csak írj ha csinálod.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26179) bepken válasza mobilizmo (#26178) üzenetére


bepken
veterán

régebbi TWRP-vel és az említett ezer éves rommal ugyanúgy működik. a slot váltást manuálisan is el szoktam végezni, nemes egyszerűséggel mindkét slotra feltolom a TWRP-t. legalábbis emlékeim szerint régebben így minden okés volt :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26180) mobilizmo válasza bepken (#26179) üzenetére


mobilizmo
addikt

szerintem a twrp mindkét slotra megy, itt egy jó kis leírás, hogy megy az update

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26181) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Komoly, hogy az A1 microSDXC kártyát nem tud használni?

(#26182) Rimuru válasza Jabby (#26181) üzenetére


Rimuru
veterán

Csak 128G-ig.

Vigyázat, csalok!

(#26183) Jabby válasza Rimuru (#26182) üzenetére


Jabby
őstag

64GB-osat raktam bele, s reklamált a telefon. Lehet, hogy nem exFAT-ra an formázva, most PC-vel formázom.

(#26184) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Kellene egy kis segítség. Frissült a MAgisk és teljesen megváltozott a kinézete, ez még annyira nem is zavarna viszont rábökve a modulokra kilép, azaz egy pillanatra látom, de aztán kilép. Mit lehet ezzel kezdeni?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26185) mobilizmo válasza Nerazim (#26184) üzenetére


mobilizmo
addikt

Te is canary buil-en vagy? Állj vissza stable-re.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26186) Nerazim válasza mobilizmo (#26185) üzenetére


Nerazim
őstag

Nem tudom min vagyok, de ilyen csempés rendszerű lett az egész. A "safe mode" -ot bekapcsoltam így most jónak tűnik. Hogy tudok visszaállni előző verzió(k)ra?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26187) mobilizmo válasza Nerazim (#26186) üzenetére


mobilizmo
addikt

Settings/Manager/Update channel
Egyébként Magisk topik.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26188) Nerazim válasza mobilizmo (#26187) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Egyébként ha rámegyek az update channel-ra akkor ott van stabil, beta, etc...de akármelyiket választom nem változik semmi.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26189) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

Sziasztok!

Asszonypajtás betörte a kijelzőt, ill. a hátsó kamera egy ezt megelőző esés óta foltosan fotózott, de most már a kamera app azt írja ki, hogy a kamera indítása nem sikerült, indítsuk újra a készüléket. Szinte biztos, hogy magát a kamera modult kell cserélni, ezt a WayteQ meg tudja csinálni? Írok nekik is, de hátha itt van valakinek tapasztalata ezzel, keresésre csak azt adta ki, hogy volt hasonló gond, de a kimenetét már nem találtam meg.

Valamint: 25+7 k-ért érdemes javíttatni? HA-n 25 körül mennek, de azoknak az akkumulátora nem tudom, hogy hogyan áll, míg ez anno' kifutóként lett véve SpeedShoptól, 1,5 éve, tehát még fiatalabb az akku. Asszonypajti meg volt vele elégedve, és a jelenlegi 50-60-as mezőnyben csak nagyobbak vannak, neki pedig már ez is éppen elég nagy.

Válaszokat/tanácsokat előre is köszi! :R

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#26190) ouzosprite válasza ouzosprite (#26149) üzenetére


ouzosprite
csendes tag

Esetleg jó, ha csinálok egy valami olyasmit, hogy gyári beállítások visszaállítása?

(#26191) mobilizmo válasza ouzosprite (#26190) üzenetére


mobilizmo
addikt

FR előtt esetleg próbálkozz ezzel.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26192) Thumas


Thumas
tag

Sziasztok, nem kimondottan a telefonhoz kapcsolódik a kérdésem, inkább andorid.
Pár napja azt vettem észre, hogy hívásnál a "kis ablakos" módba ugrik a hívás kezelőfelülete.
Ezt vissza lehet állítani? Hogy alapból a nagy teljes ablakos hívás felület legyen az alapértelmezett?
Köszi a segítséget.

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#26193) mobilizmo válasza Thumas (#26192) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem is android, hanem inkább tárcsázó (app) függvénye. A gyáriban, aminek nálam 23.0 a verziója, nem találtam lehetőséget ennek az állítására. Viszont az általam használt tárcsázóban lehet állítani a megjelenítést teljes képernyősre.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26194) Thumas válasza mobilizmo (#26193) üzenetére


Thumas
tag

Én gyárit használom, eddig tette a dolgát. De ez igen zavaró, és nem rémlik hogy bármit állítottam volna e.

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#26195) mobilizmo válasza Thumas (#26194) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem lehetséges, hogy frissült az app? Én nem tudom mert nem gyári rendszeren vagyok, már nagyon régóta.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26196) Thumas


Thumas
tag

Január 22. az utolsó frissítés, lehetséges hogy azóta ilyen és csak most tűnt fel igazán.

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#26197) Speed® válasza Orionhilles (#26189) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Biztos, hogy nem költenék ennyit rá..nagyobb kijelzővel is kisebb külső méretekkel lehet találni utódot, jobb HW/SW összeállításban. Nálunk Mix 2 váltotta, 50ért marha jó vétel..

(#26198) kokokka válasza Speed® (#26197) üzenetére


kokokka
őstag

Nézőpont kérdése. A memória maradt 64Gb. Nincs 3.5-ös jack, mégsem tették vízállóvá. Egy hátlapi kamera, ami ráadásul semmivel sem csinál jobb képeket, minat az Mi A1, sőt! Ha valaki játszik, annak előny a 6Gb, de napi használatban észrevehetetlen a különbég. De ahogy megszoktuk a Xiaomitól, az 50 körüli ár valóban hibátlan érte:

(#26199) Speed® válasza kokokka (#26198) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

SD625->835, ~3x tempó,
A506->A540, 3x+ tempó,
MIUI11/10 is érkezőben,
teljesen más kategória..

(#26200) LacBp


LacBp
tag

Sziasztok! Béna voltam, segítség kellene!

Adott egy A1-es. Android auto miatt szerettem volna root olni. OEM Magisk megvolt, majd a twrp jött volna, magisk miatt..
Valószínűleg már itt elronthattam valamit. valahol olvastam, hogy boot_a parancsot kell megadni falsh után..
fastboot flash boot_a twrp.img
ami elsőre jónak is tűnt. de újrandítás után, nem volt wifi, és nem tudtam a pc hez sem kapcsolni MTP módban.
Majd egy twrp-s wipe után nem érzékel rendesen a kijelző sem.. Az itt pár oldallal ezelőtti leírás alapján feltettem a boor-recovery.img -t ... de továbbra sem érzékel rendesen. és most kellene vmi adb -vel felrakható 9es- stock rom. illetve vajon hogyan lehet újraéleszteni az érintőt? Köszi szépen, aki segít (a saját A2-esem már jó párszor flash -eltem.. de mivel nem vagyok benne napi szinten, nincsenek meg a mozdulatok :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.