Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) eclipse19 válasza fery02 (#26750) üzenetére


eclipse19
senior tag

Ha zoom-kamerára és infrára nincs szükség, tiszta Android helyett jó a Samsung-féle felület, az amoled PWM-je (villogása) nem zavarja sötétben alacsony fényerőnél és számít, hogy az A41 kompaktabb akkor váltson.
Egyébként fontolja meg.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#26752) darvinya válasza eclipse19 (#26751) üzenetére


darvinya
titán

Engem kifejezetten zavar már az Amoled vibrálása.
Amióta Mi8Pro-t használok, azóta jobban fárad a szemem.
Előző IPS-ek nem bántották ennyire.
Már alig várom, hogy legyen jó paraméterű A4, vagy min. 90Hz-es paneles telo.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26753) Adamis válasza darvinya (#26752) üzenetére


Adamis
őstag

A4 nem lesz, a Xiaomi letett az Andriod One programról..
90Hz-es panel pedig van már elérhető telóban: asszony Realme 6-osa ezen operál. Lehet váltani 60Hz-re, de nem teszi.. :D

(#26754) darvinya válasza Adamis (#26753) üzenetére


darvinya
titán

60Hz -et tapasztaltam, ami nagyon nem tesz jó.
Realme 6 IPS van.
Realme X50 Pro -ban van SAmoled 90Hz-es.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26755) fery02 válasza eclipse19 (#26751) üzenetére


fery02
addikt

Köszi, majd szembesítem a válaszoddal az illetőt. ☺️

(#26756) raveinT


raveinT
tag

Tegnap egy google keresés alapján sikerült beállítanom, hogy a telefon rezdüléssel jelezze, amikor a hívott fél kapcsolódik a hívásba (előző telefonom ezt alapból tudta, most csak kíváncsiságból kerestem rá, hogy esetleg ez is tudja-e, és kiderült, hogy igen, van beállításokban ilyen is - gyári Android 9-en vagyok).

Ennek nagyon örülök, szeretem ezt a funkciót, azonban van egy kis gond: a telefon az új beállítások óta arra is rezdüléssel reagál, mikor azt ujjlenyomattal feloldom. Ezt viszont kifejezetten nem szeretem - van esetleg mód arra, hogy ezt kikapcsoljam anélkül, hogy a hívás fogadás rezdülését is elvesztem? (Ha a beállításokba lehetne megoldani, és nem kell külön appot telepíteni, az lenne a legjobb) :F

(#26757) Adamis válasza darvinya (#26754) üzenetére


Adamis
őstag

IPS, igen. Azt mondtad, az amoled vibrálása zavar.. ;)

(#26758) darvinya válasza Adamis (#26757) üzenetére


darvinya
titán

Igen, de Realmi 6 visszalépés A2-re, csak újabb SOC-kal.
Arra nem lépek vissza.
MiMix3 5G most jó áron van, s meg fontolom váltok rá.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26759) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Ennel a Bliss romnal ugy irja h 11.0.6 fw kell neki mielott felrakod. Ezt hol talalom meg es h tudom felrakni?

Ehh. Most latom h rossz kepet raktam be, de kerdes meg attol el? Hol talalom a legfrissebb fw es h tudom felrakni?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26760) mobilizmo válasza Nerazim (#26759) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nehezen, de megtaláltam. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy régóta Havoc-OS-t használok és annak az xDA topikjában a letöltési linkeknél mindig ott volt az aktuális firmware-é is. Azt hittem, hogy ez mindig így lesz, ezért nem mentettem le az url-t (mindig ugyanoda mutatott, visszamenőleg lehetett látni a verziókat). Néhány hónapja viszont kivették a linket és én nem foglalkoztam többet vele, most nyilván nem a legfrisebb van nekem sem, lehet felrakom én is. Félreértések elkerülése végett írom, hogy a drive-os linkről kell letölteni a flashelhető firmware-t, ami no system, no boot és az aktuális ROM-ból bányászták ki. Azért ezt a linket raktam be, hogy lásd a teljes cikket.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26761) Nerazim válasza mobilizmo (#26760) üzenetére


Nerazim
őstag

Szuper. Koszi szepen mar flasheltem is. Volt egy par rom ahol azt olvastam h rom flasheles elott az fw t kell. Ennek van jelentosege vagy most ujra kellene flashelnem a romot?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26762) mobilizmo válasza Nerazim (#26761) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szerintem nem kell.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26763) stracker06 válasza raveinT (#26756) üzenetére


stracker06
aktív tag

Az enyém alapból rezdül(t) egyet, amikor ujjlenyomattal oldom fel a kijelzőt. Ha jól emlékszem, hívásnál is csinálja, pedig én nem állítottam át semmit. :Y

SFm™

(#26764) raveinT


raveinT
tag

Tegnapi nap óta kicsit megbolondult a készülék, folyamatosan notification jön a média lejátszó appoktol, mikor meg sincsenek nyitva (blackplayer, antennapod).

A furcsa, hogy se android szoftverfrissítés nem volt mostanában nálam, sem az említett appok nem kaptak frissítést már jó ideje, szóval valami más állhat a háttérben.

A tegnap frissült appok között egyedül a "szolgáltatói szolgáltatások"-ról tudom elképzelni, hogy ilyet okozhat.

Tapasztalt esetleg valaki hasonlót?

(#26765) gábor-ka válasza Adamis (#26706) üzenetére


gábor-ka
tag

a dual voLTE működik rajta? Általános stabilitásra milyen?

(#26766) HDR123


HDR123
tag

Sziasztok!

Két kérdésem is van, hátha valaki tud tanácsot adni:

1. Halk a telefon hangszórója hívás közben, alig hallani a másik felet. Ezt ki hogyan cserélné ki? Vagy mit tudok tenni?

2. Ha megtört a kijelző üveg, de az lcd ép, akkor mit lehet tenni?

(#26767) jobarat01


jobarat01
tag

Megjött az augusztusi biztonsági frissítés stock rendszeren

(#26768) raveinT válasza jobarat01 (#26767) üzenetére


raveinT
tag

Kíváncsi vagyok, meddig jön még rá security update - 3 kötelező év leteltével instant dobják a supportot vagy folytatják :F

(#26769) judas13 válasza raveinT (#26768) üzenetére


judas13
addikt

Mikor is telik le a 3 év? - olyan rég volt mikor megvettem...érzetre kb már száznak tűnik......

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#26770) bepken válasza judas13 (#26769) üzenetére


bepken
veterán

szeptemberben jött ki a készülék (nálunk azt hiszem, októbertől lehetett kapni, legalábbis én "első körösként" ottantájt vettem)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26771) lazac_ válasza HDR123 (#26766) üzenetére


lazac_
tag

Csak a másodikra van tippem: komplett kijelző csere lcd-vel és kerettel együtt (a digitizer ragasztott, heatpad és/vagy speckó kemence kell a leválasztáshoz és felragasztáshoz is, itthon foglalkozik ezzel egyáltalán valaki?).
Éppen most fejeztem be a harmadjára is összetört kijelzőm cseréjét, 8200 forint volt szerszámokkal és fóliával együtt aliról fehér színben, és persze ezen is kivilágít az illesztésnél a gombok fénye, na de már megszoktam... :DDD

(#26772) raveinT válasza bepken (#26770) üzenetére


raveinT
tag

Igen, én is valahogy október-november körül vettem, akkor volt új itthon.

Egyébként a mi A2 lite ugyanazzal a SD 625-el van ellátva, mint ez a készülék, és annak még hivatalosan járna egy évig a security patch, szóval abból kiindulva szerintem még nem kizárt, hogy az A1 is annyi ideig megkaphatja (ha jól tudom, sokszor maga a soc kora miatt nem kap már egy idő után frissítést a készülék, de itt a lite alapján ez nem áll fent)

(#26773) judas13 válasza bepken (#26770) üzenetére


judas13
addikt

Köszi szépen a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#26774) ouzosprite válasza Adamis (#26753) üzenetére


ouzosprite
csendes tag

Sajnálom. Nekem nagyon bejött az Android One.

...És a MI A1. Amikor kijött, október végén vettem meg, azóta is ez a telefonom. Nagyon szeretem, fogalmam sincs, hogy mire kellene lecserélnem majd. :((

(#26775) hzx0 válasza ouzosprite (#26774) üzenetére


hzx0
aktív tag

Én is így vagyok vele. Még megjelenés előtt rendeltem kintröl Azóta nyüstölöm privát és céges kártyával. Gözöm nincs mire kéne váltani lassan. Évek óta ez volt az első telo aminél úgy éreztem nem kell romokat cserélgetni.

(#26776) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Utolsó 2 komment: ugyanez a helyzet a feleségemnél, nem akarja lecserélni, pedig jófajta opciókkal kínálgattam (Galaxy S10/20, iPhone 11) - én is csak a kamera miatt örülnék jobb telónak, sokat fényképez vele.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#26777) ouzosprite válasza koncsik (#26776) üzenetére


ouzosprite
csendes tag

Igen, a kamera elég gáz, de mindent összevetve nagyon jó telefon.
Én is két kártyával használom, 0-24-ben nyúzom, csak akkor fogok megválni tőle, ha teljesen elromlik (de ennek szerencsére még semmi jele!). :)

(#26778) Ispy


Ispy
veterán

Ja, én is így vagyok vele, ráadásul majdnem minden új telefon nehezebb és vastagabb én meg sokszor van, hogy fél órákat telefonálok egyben. Már majdnem rábeszéltem magamat egy 9t-re, de végül megállapítottam, hogy alapvetően nincsen bajom az a1-el, szóval megspóroltam a 90k-t.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26779) judas13 válasza Ispy (#26778) üzenetére


judas13
addikt

:C

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#26780) ouzosprite válasza Ispy (#26778) üzenetére


ouzosprite
csendes tag

😆

(#26781) dawid92


dawid92
tag

Sziasztok! Legfrissebb Android Piet használok. Tegnap óta az értesítő panel folyamatosan világos (mint amikor megérintem és aktívvá válik), minden más pedig sötét (mint amikor az értesítőpanelt lehúzom és mindent elsötétít mögötte). Hogy lehet ezt orvosolni? A Messengerre is gyanakodtam, mert amögött is elsötétül a kijelző, ha aktív egy chat ablak, de az eltávolítása után sem változott a helyzet. Többször újra is indítottam a telefont, de semmi.

(#26782) dawid92


dawid92
tag

Megvan a megoldás. Egy képernyő sötétítő app (Twilight) indult el valahogy (a zsebemben?), ez okozta a "hibát". :))

(#26783) NwL


NwL
tag

Sziasztok!

Két és fél éve nyúzom már ezt a telefont. 2-3 hónapja sikeresen szétbarmoltam az usb portját egy kínai töltőkábellel. Vettem a bátorságot és alin rendeltem hozzá komplett töltőpanelt szinte bagóért, roszabb már úgyse lesz. Tegnap neki is álltam kicserélni, szinte hihetetlen, de komplikáció nélkül sikerült is. (Rendeltem aliról telefon javító szettet is 1000 ft körül, pici csavarhúzók, műanyag szétpattintó lemezek, stb volt a csomagba). Miután össszeraktam, vártam hogy elfüstöl, felrobban, vagy megnyit egy fekete lyukat, de hihetetlen mód, frankón tölti a töltő, egyszóval sikerült a mutatvány.

A fekete leves ma jött elő, ugyanis ha a fülest csatlakoztatom a telóhoz, érdekesen szól. Olyan mintha egy 5.1 rendszer surround hangfalpárja szólna. Csak a hátsó két hangszóróra küldött hang jön ki a stereo kimeneten. Nincs center és két front hang, a párbeszédek nem hallatszanak se youtubon, se vlc lejátszóval, de ami a surround csatornán szól tejesen szépen hallatszik, effektek, zene stb. Olyan mintha nem is hardveres baj lenne, hanem szoftveresen surround jelet kapna.

Tapasztalt már bárki ilyet bármilyen telón? Mit lehetne vele kezdeni, rendeljek másik töltőpanelt? Vagy valami bagatel szoftveres hiba?

(#26784) mobilizmo válasza NwL (#26783) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az alapján amit leírtál elég nehéz elképzelni, hogy ez szoftveres hiba lenne. Az a panel valamibe belerondít, nyílván nem eredeti hanem utángyártott és nem tökéletesen ugyanolyan, mint a gyári.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26785) Rimuru válasza mobilizmo (#26784) üzenetére


Rimuru
veterán

Lehet forditva van bekotve a jack, az alapjan amit ir NwL hasonlo elmeny.

Vigyázat, csalok!

(#26786) Jabby válasza NwL (#26783) üzenetére


Jabby
őstag

Ha jól értem, akkor a hang problémád csak a jack csatlakoztatása esetén fordul elő, BT-t használva, illetve saját hangszóróján keresztül minden OK?

(#26787) NwL válasza Jabby (#26786) üzenetére


NwL
tag

Igen, bluetooth és saját hangszóró esetén minden ok. Jack csatlakozásnál a fülhallgatóban csak surround hangok jönnek stereoban, és jó minőségben. Ezért nem értem, mert ha nem jönne semmi hang, elfogadnám hogy rossz a panel...

(#26788) Jabby válasza NwL (#26787) üzenetére


Jabby
őstag

Akkor az akku jobb alsó sarkánál lévő csatlakozó tüskéit ellenőrizd, hogy nincs-e elgörbítvw valamelyik. Ha az rendben, akkor én is arra gondolok, hogy az új panel a rossz, újabb csrét megér.

(#26789) pcnet válasza Jabby (#26786) üzenetére


pcnet
addikt

Rég volt már 4X-em, de mintha lett volna benne audio tuner vagy nem is tudom minek becézték a menüt. Ott fej/fülhallgatókhoz lehetett egyedi hangzást beállítani. Nem ott keveredett meg valami?

Szek: Bocs, NwL fórumtársnak akart menni a válasz.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#26790) pcnet válasza pcnet (#26789) üzenetére


pcnet
addikt

Ehh, srácok, félre nyomtam. Felettetek van a 4x topic. Le kellene állni a Frontinnal. :) Bocsi! :F

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#26791) NwL


NwL
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, valószínűleg az utángyártott olcsó kínai panel lesz a baj. Alis hozzászólásokban olvastam pár negatív kommentet, a fülhallgató rész hibájáról. Többen jelezték, hogy nagyon rosszul hallanak telefonálás közben, kihangosítva viszont jól. Habár a töltő része hibátlan, ezen hibák miatt rendeltem magyar oldalról egy új panelt. Remélem nem ugyan azt a sz#rt árulják jóval drágábban, ha meg igen, legalább tudok reklamálni...

[ Szerkesztve ]

(#26792) Lacza-41


Lacza-41
friss újonc

Sziasztok!
Mivel az A1-re már valószínűleg nem érkezik több biztonsági frissítés, arra gondoltam, hogy teszek rá PixelExperiencet, hogy a telón továbbra is friss szoftver legyen. Rendszeresen használom a K&H appot, úgy voltam vele, hogy nem árt, ha mindig a legfrissebb sp van fent. Még soha nem csináltam ilyet korábban, de sikerült, pedig féltem, hogy levél nehezéket csinálok belőle. Indításkor viszont minden alkalommal ott vár az üzenet, hogy zárjam be a bootloadert. Gondoltam Google a barátom, megnézem, hogy kell ezt csinálni. Találtam mindenféle leírást, majd végül itt az összefoglalóban olvastam, hogy Custom ROMnál nem kéne erőltetni. Vettem észre. :) Visszanyitottam és a teló most működik. Azokhoz fordulok most, akiknél szintén nyitva van a bootloader: A banki appok működnek rendesen? Nem intenek be a nyitott bootloader miatt? Szerintetek mekkora biztonsági kockázata van egy nyitott bootloadernek ilyen appok használatánál? Bocs a hülye kérdésért, de totál nem vagyok képben e téren.

(#26793) fery02 válasza Lacza-41 (#26792) üzenetére


fery02
addikt

A nyitott bootloader egyáltalán nem gáz az ilyen app-oknál, a root-olt telefon okozhat biztonsági problémát, de ezek az app-ok érzékelni is szokták többnyire a root-ot és nem is indulnak el miatta.

(#26794) mobilizmo válasza fery02 (#26793) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nálam Erste és Cib appjai vannak fent és működik mindkettő. Igaz a Cib-é kicsit nyökög, kétszer kell megadni a biztonsági kódomat (vagy használni az ujjlenyomat olvasót) belépéskor. De csak a fáradtságot kellene vennem és egy kicsit bele kellene nyúlni a Magiskbe és ez sem lenne. Egyelőre még elég jól el lehet rejteni a root-ot minden rá érzékeny app elől.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26795) Ispy


Ispy
veterán

Én az otp appját használom, egyelőre nincsen vele gond, ha lesz, akkor telefoncsere.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26796) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok!

Utóbbi időben (hetek? Hónap? Több?) a nejem fónja (vétel óta folyamatosan OTA frissült, full stock, zárt boot, stb.) elkezdte nem érezni a gps-t. Hol jobban, hol kevésbé. Waze, Gmaps. Most már eléggé stabilan nem. Ez ismert hiba, tehát lehetett rá számítani, hogy beszarik, vagy sem? Egyelőre lementettem róla amit lehetettt és újra gyalulom miflash+új gyári rom, bár nekem kissé hardverhiba szaga van. Hátha mégse.

Másik kérdés, hogy az újrahúzás eseménytelen folyamat (sok ilyet csináltam már, de ezen még egyet se), vagy tele taposóaknával?

:R

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#26797) stracker06 válasza RetepNyaraB (#26796) üzenetére


stracker06
aktív tag

Az enyémben ugyanilyen hulladék a GPS. Eleinte (amikor még új volt a teló) egész jól működött, mostanában viszont szinte használhatatlan. Olykor előfordul, hogy megy normálisan, de ez ritka.

SFm™

(#26798) RetepNyaraB válasza stracker06 (#26797) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Shit. Ez igen biztató 🤗
Nem baj, mindenképp ráfér egy jó kis clean flash. Forrón remélem rendberakja. Miflash tapasztalatok esetleg?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#26799) fery02 válasza RetepNyaraB (#26798) üzenetére


fery02
addikt

Ugye először bootloader-t nyitni, letölteni MiFlash-elhető ROM-ot, betallózni neki és hasszóljon. Elvileg taposóaknamentes.

Kettőször csináltam eddig (nem vagyok már nagy telefon ROM-olós) és nem csesződött el semmi.

(#26800) Csorbi válasza stracker06 (#26797) üzenetére


Csorbi
addikt

Párom telefonján szintén. Kapott egy totál újrahúzást full wipe-al, de nem változott semmi sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.