Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) Fall-N válasza Nerazim (#25750) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem sem valami erős már az akku, de amúgy is már sajnos több sebből vérzik a telefon. De ennél jobb telefonom nem volt még sosem. Talán az S4 LTE+ a Snapdragon 800-al, abban az időben amikor az S5 kijött akkor adták ki.

Utódja meg lehet, hogy az A2 lesz 6/128-as kiadásban vagy tetszik még a P Smart Z is, bár az A2 jobb. Volt nekem és van is több Huawei a családban így ismerem az EMUI-t. Még a G+-os időkben csináltam is témákat hozzá egyedi zárképernyővel. :DDD A Redmi Note 7 is tetszik, de megszoktam a gyári droidot. Az A3 viszont biztos hogy nem kell.

(#25752) trebrona


trebrona
nagyúr

Akinek problémája van a GPS-szel, töltse le ezt: GPS Test, majd az alkalmazásban AGPS => Clear and update
kép

Pontos AGPS adatokkal hátha magához tér.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25753) rusher86


rusher86
csendes tag

Sziasztok!

Telepítette e már valaki a PixelExperience mod ROM-ot? Ugyebár így felkerül az Android 10 (beta). Ha igen, érdemes e feltenni? :)

[ Szerkesztve ]

(#25754) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Magisk modulból vmi miatt nem engedi felrakni a vanced -et (se a repot, se a black theme-t) folyamatosan "failed" -et dob. Pixel experience rom.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25755) szabos


szabos
tag

Sziasztok!

Akkut cserélnék, van valami megbízható forrás ahol eredeti aksit lehet venni?

(#25756) Smiro válasza szabos (#25755) üzenetére


Smiro
senior tag

Az eredeti ismerős szerelő szerint annyira eredeti, hogy csere után lehet évente cserélni. Sonyval így jártam anno...

(#25757) Psychlo


Psychlo
tag

Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy az megoldható valahogy, hogyha az egyik simen éppen beszélgetés van és közben hívják a másikat akkor jelezzen (pittyegjen mint anno a hívásvárakoztatásnál)?

Plusz az létezik hogy nekem nincs ilyen menüpont:

"Viktor0610 - 6014-es hozzászólásában találtam ezt: Beállítások - Alkalmazások és értesítések - Különleges alkalmazás-hozzáférés - Ismretlen alkalmazások telepítése. Itt app-szinten tudod beállítani, melyikből lehet és melyikből nem APK-t telepíteni." Sehogy nem tudok apk-t telepíteni. Az apk jó mert Huawei telefon megette könnyedén.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.

Na oszt! Vótál fenn szombaton?

(#25758) HoaryFox válasza Psychlo (#25757) üzenetére


HoaryFox
őstag

Sajnos mivel nem dual active a készülék, így amikor az egyiken hívás történik, addig a másik SIM kártyát ledobja a hálózatról, szóval fizikailag lehetetlen.

Másik: Android verziója? 9-en már alkalmazás szinten lehet állítgatni, hogy melyik alkalmazás telepíthet APK-t.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#25759) tomazin válasza Smiro (#25756) üzenetére


tomazin
veterán

Marmint ezt a xiaomira mondta, vagy ugy altalanossagban?

(#25760) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Sziasztok, nagyon szaturál a kamerája a telefonomnak, sőt van hogy olyan, mintha valami sárga filter lenne a képre húzva (szerintem hardveresen rendben van). Mit javasoltok ez ellen? (másik szoftver, valami beállítás, bármi..)

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#25761) kokokka


kokokka
őstag

Ma megjött Kínából a (nagyon olcsó) USB-C-s fülhallgatóm. Csak próbaképp vettem, de ez bizony meg sem szólal :) Csak a telefon hangszórója szól azután is, miután bedugtam. Nincs semmiféle beállítási ehetőség, én legalább is nem találtam. Ezek szerint a C-s fülesek ennek a telónak nem jók.

(#25762) consono válasza kokokka (#25761) üzenetére


consono
nagyúr

De, jók, csak nem mindegy milyen... Én egy hónapja adtam oda a kölöknek a Samsungom C-s fülesét, tökéletesen működik. Viszont nekem a Samsungnál szintén nem működik az olcsó kínai USB C - Jack adapter.

"In God we trust. All others must bring data"

(#25763) Sordoran válasza kokokka (#25761) üzenetére


Sordoran
addikt

Vettél egy bevallásod szerint is olcsó (magyarán gagyi) kínai fülest, majd miután nem szólalt meg, a telefon a hibás. :F

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25764) kokokka válasza Sordoran (#25763) üzenetére


kokokka
őstag

Nem ez az első amivel próbáltam, mikkor megvettem már próbálkoztam vele (bár igaz, az is egy nevenincs volt). Ami érdekes, hogy ugyan ez a füles az okosórám USB-jébe dugva működött.

(#25765) darvinya válasza kokokka (#25761) üzenetére


darvinya
titán

És consono

A1-nek csak digitálisan van hang USB-C aljzaton, ezért csak DAC-os adapter működik.
De érthető is, mivel van jack aljzat.
Tudom, hogy ez van, mert az A2 gyárilag hozzáadott USB-C-s nem DAC-os adaptere sem működik A1-en.
Viszont a kb. 800Ft-os adapter működik A1-n is. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25766) consono válasza darvinya (#25765) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi, ez akkor jó lesz a Samsungomhoz is :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#25767) kokokka válasza darvinya (#25765) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi! Ez hasznos volt. De most nézem, ő nem szállít ide. Viszont találtam egy ugyan ilyet : [link]

[ Szerkesztve ]

(#25768) abrudan90


abrudan90
csendes tag

Segítségetek szeretném kérni!

A telefonom leszedett egy frissítést eddig a legfrissebb Android P volt fent modósítatlanul
(rootolva sem volt).

Először egy "No command" paracs fogadott itt azt a hibát követhettem el, hogy nem léptem be a "Format" részhez hanem hosszan nyomtam a bekapcsoló gombot.
Viszont ezután szét kellett szednem, hogy akkumulátor csatlokozóját le tudjam húzni mert folyamatosan rezzent egyet és újraindult.
A hibáról feltöltöttem Driveba egy videót: [link]
Ha hosszan nyomom a hangerő fel + bekapcs gombot akkor megjelenik a fehér Mi logos háttér viszont ugyan így rezzenve újraindul...ugyanez történik a Fastbootba lépéskor is...

[ Szerkesztve ]

(#25769) darvinya válasza kokokka (#25767) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudom miért nem szállít honba, mikor tőle rendeltem és meg is jött.
De másik is jó lehet, sajnos biztosra…

abrudan90

Kérdés segítségre?
Miért nem lépsz be gyári recovery-be?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25770) mobilizmo válasza abrudan90 (#25768) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez így elég gáz. Ha a fastboot sem működik, szerintem túl sok mindent nem tudsz csinálni.
Én szervizbe vinném.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25771) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Na csak nem hagyott nyugodni, visszatértem Oreora. Felpattintottam a MIUI -t azóta öröm bódogság és már így elsőre is úgy tűnik sokkal jobb lesz az akksi idő, mint Pie alatt volt. Nem tudom mitől, de Pie alatt akármelyik romot próbáltam kb. 1 napot bírt a teló 2 óra SOT-al.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25772) Aurig@ válasza Nerazim (#25771) üzenetére


Aurig@
őstag

Nem vesztesz semmit, hogy Oreora tértél vissza.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25773) Victoryus94 válasza Nerazim (#25771) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nekem gyári P-n (dual simmel) 3,5-4 óra SOT jön ki. Mondjuk többnyire mobilnet, wifi, és bt is be van kapcsolva (szóval elhiszem ha van, akinek 5 is megvan).

(#25774) Nerazim válasza Victoryus94 (#25773) üzenetére


Nerazim
őstag

Mondjuk gyári P nem sokáig volt nekem rajta csak amíg felfrissítettem O -ról. :DDD

(#25772) Auriga!
Remélem ;)

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25775) TFSi válasza Victoryus94 (#25773) üzenetére


TFSi
őstag

Az augusztusi frissítés óta nálam is rendbe jött az üzemidő. Bár az is igaz, hogy azóta nem játszom a mobillal, de az éjszakai merülés csökkenésével abszolút értelemben is javult a készenléti idő. Jó telefon ez a Pie-jal is.;)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#25776) Fall-N válasza Nerazim (#25771) üzenetére


Fall-N
veterán

Én meg úgy váltottam MIUI-ra, hogy ma vettem egy Redmi Note 7-et. A notch nem zavaró ahogy gondoltam, a MIUI sem, volt a családban már "igazi" Xiaomi. Az A1 meg el lesz adva holnap. Neptune Blue színben vettem.

(#25777) Victoryus94 válasza Fall-N (#25776) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az szép, a barátnőm is azt vett (rábeszéltem) nagyon szeretjük :D

(#25778) Fall-N válasza Victoryus94 (#25777) üzenetére


Fall-N
veterán

Pedig nemrég csak bevágásmentes és Android One telefont tudtam elképzelni. De a Huawei P Smart Z és a Note 7 volt, ami tetszett. Élőben az MM-ban végül a Xiaomi lett a befutó. Részben azért mert a P Smart Z kissé túl nagy, meg élőben nem akkora nagy szám a popup kamera. Ráadásul a demo telefonban ferdén is állt a kiugró kamera. :F Jó akármilyen hülye gyerek tönkre tehette, de azért akkor is.

(#25779) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Aki Oreo-n van fontos lehet: hír

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25780) andHermann válasza mobilizmo (#25779) üzenetére


andHermann
tag

Szerencsére én Pitén vagyok régóta. Viszont aki Oreón van és nem is szeretne pitére váltani, az nem tudom hogy fogja megkapni a javítócsomagot, ha egyáltalán kiadja a Xiaomi.

(#25781) Aurig@ válasza mobilizmo (#25779) üzenetére


Aurig@
őstag

Érdekes viszont az, hogy semmi infó a hibával kapcsolatban. Hogy hogy több, mint egy év után derül ki?
De, hogy pitét nem rakok fel az is biztos. Nem kell minden féle alkalmazást, ismeretlen helyről feltenni. Így nem lehet gond.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25782) Nerazim válasza Aurig@ (#25781) üzenetére


Nerazim
őstag

Én se fogom felrakni a Pie-t egy darabig még. Kicsit olyan megfoghatatlan nekem ez a cikk, féljünk tőle mert veszélyes, de konkrét dolgot nem nagyon ír benne, hogy melyik alkalmazással vigyázzunk vagy honnan ne töltsünk le.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25783) TFSi


TFSi
őstag

Miért tartotok ennyire a Pie-tól?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#25784) Aurig@ válasza TFSi (#25783) üzenetére


Aurig@
őstag

Csak vissza kell olvasni jó pár száz /lehet jó néhány ezer, nagyjából február-márciusig/ hozzászólást és látható, hogy mennyi nyűgje van. Sokan próbáltak visszatérni Oreo-ra. Alapvető funkciók sem működnek /működtek/ úgy, mint Oreon. Használni vettem a telefont, nem kísérletezni és mókolgatni, hiba esetén meg várni, hogy talán javítják a következő frissítéskor.
Két hét múlva lesz két éves a telefon, ugyan olyan jól működik, mint akkor, annyi különbséggel, hogy Oreo 8.1 van rajta. Teljesen gyári, érintetlen rendszer.
Ezért!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25785) TFSi válasza Aurig@ (#25784) üzenetére


TFSi
őstag

Személyes tapasztalat, vagy kis sem akarjátok próbálni a néhány negatív vélemény miatt?
Azért kérdezem, mert nekem, és még jó pár topictársnak semmit baja a 9-cel.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#25786) mobilizmo válasza TFSi (#25785) üzenetére


mobilizmo
addikt

Napi szinten olvasom a topikot. Valóban igaz, hogy sokan voltak akiknek problémája volt a Pitékkel. De véleményem szerint jóval többen voltak akiknek semmi gondja nem volt a gyári módosítatlan, folyamatosan frissített rendszerrel.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25787) tomazin válasza mobilizmo (#25786) üzenetére


tomazin
veterán

Az ember nem nyer annyit azzal, hogy frissít, mint amennyit bukik, ha esetleg nála mégis van gond. (ált. az fórumozik, akinek nyűgje van, így a frissített és gondja van, nincs gondja arány nehezen állapítható meg)

(#25788) Fr@nkieWilde válasza TFSi (#25783) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Pl. csengőhang hangerő állítása már csak menüből lehetséges, hívásrögzítés nuku, hangszóró/mikrofon hangerejének radikális csökkenése (erre kb. mindenki panaszkodott a telefon túloldalán).
Ezekkel Oreo-n nem volt gond, csak 3 masszív, releváns ok, ami kb. 3 mp alatt eszembe jutott. Ezek mellett sok kis apróság.
De még mindig kitartok mellette, mert ár/érték arányban, főleg a gyári android miatt még mindig verhetetlen. A2, A3 vagy Nokiák, esetleg Motorola jöhetne szóba, de az A sorozat nemhogy jobb lett, hanem rosszabb. A Nokiák és a Motorolák pedig jóval drágábbak (használtan is).

Az új (jelen esetben szoftver) nem mindig jelent jobb minőséget, könnyebb kezelhetőséget, logikusabb felépítést stb. Sőt...
Egyértelmű, hogy a folyamatos szoftverfrissítésekkel, és "hű de nagy baj lesz, ha nem friss a készüléked op. rendszere" akarják sakkban tartani a vásárlókat, hogy minél többet és minél gyakrabban vegyenek új termékeket. Hisz egy idő múlva hiába lesz teljesen használható, vállalható egy telefon, az már szoftveresen nem kap frissítést, így újat "kell" venni.
Vagy beszélhetnénk a szándékos, időzített hardveres elromlásról. Ez is egy létező jelenség, hogy 2 nappal a gyártói garancia lejárta után megadják magukat a termékek.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#25789) Aurig@ válasza TFSi (#25785) üzenetére


Aurig@
őstag

Nem akarom kipróbálni, mert, ahogy írtam használni vettem nem próbálgatni! Visszatenni kilenc után a nyolcat, macerás.
Esetleg ha valami nem úgy működne, ahogy most, akkor jól megszopnám. Várhatnék hátha lesz valami. Neked szerencséd van de azoknak, akiknek hibái vannak, nekik nincs.
Jó nekem így, ahogy van. Azért mert újabb, még nem minden esetben jobb is.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25790) csipuka válasza Aurig@ (#25789) üzenetére


csipuka
senior tag

Akkor majdnem forumozni is felesleges, mert neked mar nem lesz valtozas a telefonnal kapcsolatban :DDD
Hogy ontopic is legyek, nalam joanyamnak van A1-e. Mindig frissit, mert megkertem ra, eddig meg nem panaszkodott, bar nem is egy heavy user.

(#25791) Aurig@ válasza csipuka (#25790) üzenetére


Aurig@
őstag

Soha, egyetlen szóval sem írtam, hogy felesleges frissítenie bárkinek is!

Csak annyit írtam, hogy nekem /és, ahogy olvasom többeknek is/ tökéletes így, ahogy van. Nem is akarom, hogy változás legyen, ha teljesen hibamentes jelenleg. Nem kell azzal kínlódnom, hogy frissítés után valami nem úgy frissül, ahogy kellene.
Tudom, sokan írták, hogy nekik sikerült és működik, de sokan írták azt is, hogy megbánták a frissítést, jobb volt az Oreo.
Nem vesztek vele semmit, hogy 8.1-en maradtam. Vannak más típusok, amik frissítése megállt 7.0 esetleg 7.1-en. Ők sem kattognak, hogy Oreo vagy Pie kellene nekik, attól még hibátlanul használhatják.
Részben igazad van, mert már ritkán nézek be ebbe a topikba. Viszont régebben nagyon sok segítséget és tanácsot kaptam.
Két hét múlva lesz két éves ez a telefon. Lassan újat /Mi 9T Pro vagy OnePlus 7-még érlelődik a dolog/ fogok venni, amin már Pie lesz, remélem használható formában. Nagy valószínűséggel, az is maradni fog Pie-on, annyi pluszt és többletet nem hoz a 10, hogy érdemes legyen áttérni majd.
De ez egyéni vélemény, nem tiltott a frissítés, mindenki akkor és azt frissít, amit akar.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25792) darvinya válasza Aurig@ (#25791) üzenetére


darvinya
titán

Nem értem, miért kell fórumon sor kizártat használni?
Mert így olvasni kínszenvedés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25793) HDR123 válasza Aurig@ (#25789) üzenetére


HDR123
tag

Van esetleg részletes jól működő leírásod arról hogy 9-ről hogyan kell 8.1-re visszamenni?

(#25794) Nerazim válasza HDR123 (#25793) üzenetére


Nerazim
őstag

Az összefoglalóban van egy link, de én ez alapján a YT videó alapján csináltam.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25795) Aurig@ válasza darvinya (#25792) üzenetére


Aurig@
őstag

Én szeretem az esztétikát. Ha lehetőség van rá, mindenhol használom. Nem tudom mi a kínszenvedés, aki olvasni tud, annak mindegy milyen.

HDR123
Nekem sajnos nincs, szerencsére maradtam 8.1-en.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25796) darvinya válasza Aurig@ (#25795) üzenetére


darvinya
titán

Ez mitől esztétikus?
Hogy szöveg doboz méretre húzza szét szöveget.

Így olvasni írásodat sem lehet, ameddig van, mert francnak van kedve h…gatni. ;]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25797) Fall-N válasza Aurig@ (#25791) üzenetére


Fall-N
veterán

Az a baj, hogy hullámzó a minősége az A1-nek és a régebbi más Xiaomi telefonoknak is. Nem véletlenül volt csak 1 év gari, nem úgy mint most a 2 év az újabb modellekre.

Nekem teljesen tropa lett 2 éves korára. Az akksi rendben hogy öregedett, de a kijelzőnek (tianma) felül sötétebb volt a háttérvilágítása, mint alul. El akartam adni kedden, de csak egy helyen voltak hajlandóak megvenni és végül így hibákkal tele 6000 Ft-ot adtak érte. Én örültem, hogy legalább pénz lett belőle.

Most maximálisan meg vagyok elégedve a Redmi Note 7-tel és a MIUI-tól sem kell félni. A memória használata sem rossz, nem lő ki csak úgy semmit. Tényleg jobb a gyári puritán droidtól. Van benne az Android 9 ellenére gyári sötét mód, amit az alkalmazások is követnek mintha Android 10 lenne a Dark mode-dal.

(#25798) Aurig@ válasza darvinya (#25796) üzenetére


Aurig@
őstag

Ezért sorkizárt, a sorkizárt formázás. Ettől még olvasható a szöveg.
Könyvekben, újságokban sokszor látni. Akit esetleg zavar, az ne olvassa, vagy ki kell venni ezt a lehetőséget a szerkesztésből.

Fall-N
Az enyémnek most jár le a két év gari. Semmi baja nincs még most sem, szerintem a fiamé lesz.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25799) Aurig@ válasza darvinya (#25796) üzenetére


Aurig@
őstag

Egyébként nálam nem olyan, mint nálad:

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25800) darvinya válasza Aurig@ (#25799) üzenetére


darvinya
titán

Mert Te mobil nézeteben használod, aminél nincs sor kizárt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.