Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) jobarat01


jobarat01
tag

A TÖ-ban a Hard-bricked telefon EDL-módba állítása és újraflashelése link 404-es hibát dob

[ Szerkesztve ]

(#25952) Ra3 válasza #56474624 (#25948) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi mindenkinek a válaszokat, közben kiderítettem pár dolgot.
Egyik munkatársamnak MiA1 van, egymás mellé raktuk, az élő kameraképen már látszik hogy az enyémmel gond van, a másik képe sokkal jobb.
Cserélve lett a kijelző mert tört, de a lencsén belül semmi kosz nem látszik, valószínűleg a kamera is kapott egy ütést, azért lehet ez a probléma.
Alin nézek hozzá kamerát, 10 dollárt megér mert amúgy tetszik a telefon.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#25953) kokokka válasza Ra3 (#25946) üzenetére


kokokka
őstag

A Redmi 5-és is csúnya, de ez az A1-es fotó egyszerűen katasztrófa. Köze nincs ahhoz, amit a telefon tud nemhogy a gCam-el, de még a saját szoftverével is. Gyanús, hogy valami lencse vagy harver gond, ahogy írták is előttem.

(#25954) darvinya válasza kekigyu (#25949) üzenetére


darvinya
titán

Annyit megtehetsz, hogy lemeríted kikapcsolásig.
Eztán kapcsold be, s merítsd megint kikapcsolásig.
Ekkor rakd töltőre kikapcsolt állapotban, töltsd fel 100%-ra.
Ha ezután is ugyanezt produkálja, akkor akku nem 100%-os.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25955) Wendelke válasza kekigyu (#25949) üzenetére


Wendelke
senior tag

Én egyszer jártam úgy, hogy a zsír új utángyártott akksi a Nokia 735-ben, 82% körüli értékig volt csak tölthető. Aztán kiderült, hogy a 4.35 V-os Li-ion akksi helyett a kis kínaiak :W , csak a 4.2 Voltost küldték. Ja és közel sem bírt annyit, mint a használt.

Elképzelhető, hogy nálad is ez a bibi. :F

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#25956) Fall-N válasza Ra3 (#25952) üzenetére


Fall-N
veterán

Lehet, hogy a kamera is cserélve lett vagy a lencse tört be és kapott egy gagyibb minőségűt. Nem csinált egetrengető képet az A1 soha és az újabb Redmi és Xiaomi telefonok sokkal szebb képeket csinálnak. De a 2x-es optikai zoom az hiányzik az újabbakból. Meg ahogy írták ennyire azért nem rossz. De a hasonló árban lévő Huawei telefonok szebb képeket lőttek (akár egy P Smart is).

(#25957) kekigyu válasza Wendelke (#25955) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Kezdem én is azt gondolni ez az akksi nem jo. Nem en tettem be es nem is lattam mit varazsoltak, ugyhogy passz mi van benne... Meg kipróbálom amit darvinya irt bar sok reményt nem fuzok hozza . Valaki valami fizetos de ajánlott szervízt ismer ahol megbízható akksira cserélnék?

(#25958) #56474624 válasza Fall-N (#25956) üzenetére


#56474624
törölt tag

Eleve, aki eget rengető képet akar, egy rendes dedikált géppel jobban jár. Emiatt biztos nem cserélnék telefont. A telefongyártóknak manapság ez az egyik fő húzóereje, a telefonok fotózási tudása. Egyre több kamerával, újabb megapixelekkel, meg képfeldolgozó szoftveres bűvészkedésekkel akarják manapság eladni a telefonokat, amikre kiadnak az emberek annyi pénzt mondjuk 10 év alatt, amiből már bőven kijönne egy középkategóriás DSLR/MILC, amiknek a képe nem csak addig néz ki valahogy, míg tenyérnyi méretben nézi az ember. :R

[ Szerkesztve ]

(#25959) kekigyu válasza darvinya (#25954) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Megcsináltam amit irtal. Lemerules utan mar nem tudtam vissza kapcsolni. Kikapcsolva töltve 83%-ig jutott.

(#25960) Luck Dragon válasza kekigyu (#25959) üzenetére

Akkor az akkumulátor a lúdas.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25961) Wendelke válasza kekigyu (#25957) üzenetére


Wendelke
senior tag

Amit írtál utoljára, hogy 83% a max töltöttség, nagyon erre utal. Sajna az utángyártott akksikkal ez a baj. Az akksi kiméréséhez szét kéne kapni a telefont. A szervízben reklamálni esetleg?

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#25962) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Még mindig küzdök a telefonnal, a hibajelenség az, hogy a 2 simkártya közül a telenoroson nem vagyok sokszor elérhető, míg a vodással nincsen gond. Már felcseréltem a 2 simet, a telenorost kicseréltettem, beszéltem is velük és kikapcsolták a hivásvárakoztatást, mert az össze tud akadni a foglaltság jelzéssel. De olyannal is találkoztam, hogy a telenoros sms-t nem tudtam elküldni.

Úgy néz ki, ha a vodás net ki volt kapcsolva, és a telenoros volt engedélyezve, akkor talán nem jön a hiba, de ez így elég gáz. Lehet ez telefon hiba? Mert nem szeretnék új telefont venni, ahol a hiba a régi. :D Találkozott már valaki hasonlóval?

Egyébként 1-2 hónapja kezdte, előtte 1,5 évig semmi gond nem volt.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25963) Fall-N válasza #56474624 (#25958) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez igaz, de kétségtelenül jó képeket csinálnak a mai telefonok,a régi kompakt gépekhez képest. Meg tagadhatatlan előny, hogy a nehéz profi gépet nem cipeli senki magával, de lehet, hogy spontán jön valami jó fotóznivaló és elég előkapni a telefont.

(#25964) darvinya válasza Ispy (#25962) üzenetére


darvinya
titán

Frissítés hiba, ha folyamatosan frissíted a rendszert.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25965) Ispy válasza darvinya (#25964) üzenetére


Ispy
veterán

Mármint az android frissítés cseszte le a telefont?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25966) darvinya válasza Ispy (#25965) üzenetére


darvinya
titán

Igen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25967) M@Db0Y válasza Ispy (#25965) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ha be van kapcsolva a dual 4g funkció akkor kapcsold ki és próbáld meg úgy. Ha nincs bekapcsolva akkor meg azt próbálhatod ki, hogy bekapcsolod.

(#25968) juuzer válasza Ra3 (#25952) üzenetére


juuzer
addikt

Ha gondolod az én tönkrement Mi A1-emből szívesen odaadom a kameramodult. Emlékeim szerint annak semmi baja. :)

Vamos a la playa.

(#25969) juuzer válasza fluttershy (#25944) üzenetére


juuzer
addikt

Köszi!

Ez hiányzik:

[kép]

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#25970) darvinya válasza juuzer (#25969) üzenetére


darvinya
titán

Jó a szerelő padod.
Melyik?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25971) Jabby válasza Fall-N (#25963) üzenetére


Jabby
őstag

Hallgatok fényképeszek podcastjait, ők is bizonyos esetekben nem rakják össze profi cuccaikat, hanem mobillal készítenek nem home képeket. De 99,9 százalékban erre almás telefont használnak...

(#25972) bexinho23


bexinho23
őstag

Udv!

Kinek milyen kijelzo vedo valt be? Korabban rendeltem egy alul felul fekete, kijelzore majdnem jol illeszkedot, de emlekeim szerint a szelein nem tapatt let teljesen. to milzet hasznaltok?

(#25973) juuzer válasza darvinya (#25970) üzenetére


juuzer
addikt

Köszi! :) Egy sima basic alis, asszem ez az: [link]

Igaz nem mágneses, arra vettem egy icipici mágneses padot. De arra, hogy a csavarokat külön rendezzem tökéletes. :D

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#25974) raveinT válasza bexinho23 (#25972) üzenetére


raveinT
tag

Én az utolsó 3 telefonomnál már semmilyet nem használtam, a kijelzők már alapból olyan anyagból készülnek amik jól ellenállnak a karcolásoknak. A mi a1-em is már több, mint 2 éves és max ha erős fény alatt kikapcsolt állapotban vizsgálom, akkor látni 1-2 hajszálvékony kis csíkot, de ez használat során észrevehetetlen.

Ez a saját véleményem, de szerintem a képernyő védő fóliák haszna kb 0, ezt és az előző telefonomat is többször ejtettem le kb másfél méter magasságból kemény felületre, és soha nem lett bajuk.
A lumiam pedig egyszer kb. 2 méter magasból esett le, na azon akkor keresztbe is repedt a kijelző (de működőképes maradt úgy is), abból a magasságból szerintem egy fólia se védte volna meg.

(#25975) csipuka válasza raveinT (#25974) üzenetére


csipuka
senior tag

+1
Nekem 8 eve bor belebujtatos tokjaim vannak, es a gyari vedofolia van a telon. Semmi bajuk.
A z OP3T-met is patika allapotban adtam el.

(#25976) Ra3 válasza juuzer (#25968) üzenetére


Ra3
őstag

:R Köszi annak nagyon örülnék, megy privát.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#25977) #56474624 válasza raveinT (#25974) üzenetére


#56474624
törölt tag

Unokahúgom meg egyszer ejtette le a Redmi 4x-ét, és kapásból pókhálós lett a kijelző. Messze vannak ezek a telefonok a törhetetlentől. Hogy eddig szerencséd volt, abból kár általánosítani, nem véletlen látni annyi embert pókhálós kijelzővel, nem igazán lehet ezt márkákra leszűkíteni, hogy ezek törnek, azok meg nem. :N

[ Szerkesztve ]

(#25978) #56474624 válasza bexinho23 (#25972) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ebayről rendeltem egy flip tokot, az védi a telefont a legjobban. Sajnos a vastagságán is az dob legtöbbet.

Ettől függetlenül még soha nem ejtettem le a telefont, nem azért vettem a tokot, hogy nyugodtan megtehessem. :))

[ Szerkesztve ]

(#25979) raveinT válasza #56474624 (#25977) üzenetére


raveinT
tag

Igazad van, és én sem állítom, hogy törhetetlenek.
Amit írtam azzal inkább arra akartam rámutatni, hogy ha a karcolás miatt venne tokot/fóliát, azért felesleges, mert a karcoknak eléggé ellenáll magában is a kijelző. Ha meg amiatt venné, hogy ha leejti ne sérüljön, akkor meg egy fólia se hiszem, hogy meg tudja menteni.

Ha fullos tokot raksz rá, az már más kérdés, de ő eredetileg kijelző védőt írt, ami alatt én fóliát értettem.

(#25980) consono válasza raveinT (#25979) üzenetére


consono
nagyúr

Ezt én cáfolnám, mert az asszony S10-esét a gyári fólia mentette meg, amikor eldobta véletlenül. Betonra esett, de csak a fóliát kellett cserélni (sima fólia nem üveg), a kijelzőnek semmi baja nem lett, pedig nagyot repült a telefon...

"In God we trust. All others must bring data"

(#25981) mobilizmo válasza consono (#25980) üzenetére


mobilizmo
addikt

Te is egy esetből vonsz le általános következtetést. Én fólia nélkül ejtettem 2 méterről kőre, úgy hogy még kezdő sebessége is volt. Oltári szerencsém volt mert hajszál pontosan a sarkára esett, ott egy kicsit behorpadt, de ezen kívül egyéb baja nem keletkezett. Én sem vonom le ebből az esetből, azt a következtetést hogy sikerült megvennem az egyetlen törhetetlen telefont A1-et.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25982) bexinho23


bexinho23
őstag

A helyzet az, hogy apum mi a1 telojara keresek foliat, en epp tegnap csereltem le mi 9t-re. 9eve hasznalok okostelefonokat, de szerencsere sosem tortem, karcoltam meg a kijelzojuket. Egy alkalommal probaltam ki ilyen uvegfoliat, az pedig a lentebb emlitett peldany volt. Apum is vigyaz a telefonjaira, de egyszer sikerult neki a sony z1 kepernyojet betornie. Azota uvegfoliat tesz a kijelzoje. Legutobb is segitett neki, mert a zsebeben levo samsung kepernyo alja megnyomodott a hullamvasuton, es megrepedt. Szerencsere a folia rajta volt.

Amugy mindenkeppen csak foliara lenne szuksegunk, mert nilkin frosted tok van rajta, ami kenyelmes,ved, es kevesbe lesz tole vastag a telefon.

(#25983) darvinya válasza bexinho23 (#25982) üzenetére


darvinya
titán

[link] elvileg fólia is tartozik hozzá.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25984) bexinho23 válasza darvinya (#25983) üzenetére


bexinho23
őstag

Annak idejen en is kaptam hozza, de nem uveg volt, hanem sima folia.

(#25985) darvinya válasza bexinho23 (#25984) üzenetére


darvinya
titán

Most nem fólia kell?

De itt található üveg is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25986) bexinho23 válasza darvinya (#25985) üzenetére


bexinho23
őstag

Uvegfolia, tempered glass, ... nem pedig sima folia.

Tempered glassbol sok fajta van, ezert kerdeztem velemenyt, kinel mi valt be. Korabban 1 tipust kiprobaltam, de nem valt be.

[ Szerkesztve ]

(#25987) darvinya válasza bexinho23 (#25986) üzenetére


darvinya
titán

Nekem Ytaland vált be.
Asszony idén már 4-et összetört, de legalább nem kijelzőt kellett cserélni.
Viszont új sorozat el cseszték méretben, emiatt külön kellett kérnem, hogy egyel előbbi szériát küldjék újra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25988) need


need
addikt

Sziasztok..

Sajnos eljött az idő váltanom kell az A1-ről..mivel hogy elejtettem és kissé megtört a képernyő. Maradok a Stok Droidnál és A3 lesz belőle.
Van arra lehetőség hogy a mostani rendszert vagy is az appokat átköltöztessem a másik készülékemre?? És vagy rakhatok fel mindent újra?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25989) Fall-N válasza need (#25988) üzenetére


Fall-N
veterán

Én nem vennék A3-at a gyenge kijelző miatt. Inkább ha találsz ott az A2.

(#25990) Rimuru válasza need (#25988) üzenetére


Rimuru
veterán

A legegyszerűbb a Google saját megoldását használni ( settingsben megtalálod).

Vigyázat, csalok!

(#25991) need válasza Rimuru (#25990) üzenetére


need
addikt

megtaláltam a Google / Szolgáltatások és beállítások(at)
de ezek közül melyik? ill. hogyan tudom ezt át vinni egy másik készülékre..?

néztem itt közben.. a Beállítás és visszaállítás / Közeli eszköz beállítása ez lenne??

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25992) mobilizmo válasza need (#25991) üzenetére


mobilizmo
addikt

A Biztonsági másolatot keresd. Ez azt jelenti, hogy a Google fiókodba, felhőbe készít mentést. Az új telefonodon ha ugyanazt az email címet beállítod, akkor onnan jó eséllyel visszaállítja. Nekem ez többször is sikerült, mielőtt elkezdtem root-olni a telefonjaimat, hogy például a Titanium Backup-ot használhassam mentésre-visszaállításra.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#25993) need válasza mobilizmo (#25992) üzenetére


need
addikt

Köszönöm :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#25994) previa69 válasza kokokka (#25812) üzenetére


previa69
csendes tag

Szia
Mi a neve ? Amit én használok az az android 9 óta csak ömlesztve név nélkül menti el :(
Így elég nehéz vissza keresni

(#25995) kokokka válasza previa69 (#25994) üzenetére


kokokka
őstag

Blackbox. Négyféleképpen is rendezheted a hívásokat, az egyik a név szerinti.

(#25996) p_adam


p_adam
addikt

Sziasztok,
egy gyors kérdés: hogyan lehet beállítani, hogy az indulóoldalon a hőmérséklet kijelzése °C legyen, nem pedig °F mindenféle régióbeállítást próbáltam, de nem állítja át, egyszer °C volt egy rövid időre, aztán megint visszaállt.
Előre is köszi!

(#25997) raveinT válasza p_adam (#25996) üzenetére


raveinT
tag

Szia. Rányomsz a hőmérséklet jelzőre, megnyílik az app, ott bal felső sarokban 3 vonalat látsz, megnyitod, és ott lesz majd hogy °C vagy °F :)

(#25998) p_adam válasza raveinT (#25997) üzenetére


p_adam
addikt

Köszi, csak a hosszú lenyomást próbáltam :D

(#25999) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Nálam ha a VolTE be van kapcsolva, akkor olyan probléma jön elő, hogy nem mennek el az SMS-ek.
Más is tapasztalt hasonlót?

(#26000) kekigyu válasza Luck Dragon (#25960) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Ujra kicsereltettem az akksit mashol. Tegnap beszereles utan bekapcsolva 96% -ig toltott. Kihuztam-bedugtam, felment 100%-ra, de nem úgy mint az előző akkssival nehany másodperc alatt, hanem kb 8 perc volt. Hagytam teljesen lemerülni es kikapcsolni. Be nem lehetett most sem. 91%-ig toltott kikapcsolva. Toltorol le, bekapcs, toltore vissza. 91%-rol 96%-ra 5 másodperc alatt toltott, 96%-rol 100% megint kb 8 perc. Ötlet valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.