Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25501) darvinya válasza Luck Dragon (#25494) üzenetére


darvinya
titán

Maga CC9 nem is annyira drága [link] , persze MIUI, nem AO-s.
Mire idehaza megjelenik, akkor 75 környékén megáll.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25502) TFSi válasza darvinya (#25501) üzenetére


TFSi
őstag

Ámen. Ígéretes A1 utód lehetne belőle, bár egy SD 712/730-nak jobban örülnék, de így se rossz..

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#25503) Luck Dragon válasza darvinya (#25501) üzenetére

Én csak ennyit fűznék ismét hozzá :D [link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25504) darvinya válasza TFSi (#25502) üzenetére


darvinya
titán

SD 770 miért rosszabb 712/730-nál?

Luck Dragon

Ráhegeszted AO-t, s máris van AO készüléked. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25505) Noukoum válasza darvinya (#25504) üzenetére


Noukoum
veterán

Gyakorlatban nem sok különbség van a 710 712 és 730 között. De nyilván a 730 a legjobb:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#25506) darvinya válasza Noukoum (#25505) üzenetére


darvinya
titán

De SD770 miért rosszabb 712/730-nál?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25507) Luck Dragon válasza darvinya (#25504) üzenetére

Nem hegesztek én semmit sem , vagy jön vagy nem. Kesz vége :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25508) darvinya válasza Luck Dragon (#25507) üzenetére


darvinya
titán

Igazad van, én is kinöttem ebből a hegeszgetésből.
Azt veszem már, ahol app-al elintézhetem személyre szabást.
A2 után már A3 kész nevetséges, csak UFS tároló lenne pozitívum.
Amoled kijelző maga egy nagy negatívum, ezt megfejelték felbontás felezéssel.
A régi HD-s telonál is rossz ránézni, mert fullHD után, már látom recéket.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25509) TFSi válasza darvinya (#25504) üzenetére


TFSi
őstag

Ez nekem új. A CC9-ben 710 van, milyen forrásból tudod ezt a 770-et?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#25510) Luck Dragon válasza TFSi (#25509) üzenetére

Hmm szerintem csak 710-et szerette volna írni 770-en helyett és ahhoz viszonyítva 712 & 730 párost.
Bár ez csak egy feltételezett spekulációs megérzés részemről. :R

Bár a 710 is nagy ugrás lenne az eddigi 6-os szériához viszonyítva. Számomra bőven elegendő lenne.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25511) TFSi válasza Luck Dragon (#25510) üzenetére


TFSi
őstag

A 660 és a 710 között nincs nagy különbség. Sőt egy 675-ös már lazán hozza a 710 sebességét, lévén újabb architektúra. Ellenben egyetértek, a 710 már jobban passzol egy új generációs A szériához, mint egy 665.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#25512) Luck Dragon válasza TFSi (#25511) üzenetére

Előre vetítve a jövőt még jobban megérné a SD 7xx lapka. Mert csak nem lépnek vissza az A4 esetében.
Aztán ki tudja, csak hiú ábránd az egész elképzelésem, főleg hogy egy nem létező készülékből indultunk ki egy Mi 9CC alapokból. Jaj. :F :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25513) darvinya válasza TFSi (#25509) üzenetére


darvinya
titán

Igazatok van, nem tudom miért ragadt meg bennem SD770.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25514) TFSi válasza Luck Dragon (#25512) üzenetére


TFSi
őstag

Van rá esély, mert nagyjából a jobb készülékből lesz utána Lite, vagy hasonló. Pl. az A1 és az A2 Lite között szinte semmi különbség nincsen. De ugyanez az A2 és az A3-nál, csak ott az A2 javára.. Tiszta jojó.

Az Android Q-ról A1 esetében van valami sejtésetek?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#25515) Luck Dragon válasza darvinya (#25513) üzenetére

Sejtettem, csak nem voltam benne biztos. :C

TFSi nincs semmi információim.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25516) papesz5


papesz5
tag

Sziasztok!
Hogy tudom a Sim kártyán lévő számokat a telefonra másolni?Minden számom eltűnt a Google fiókomból :W

Bazinga!!

(#25517) mekker


mekker
őstag

Nekem csak egy kisebb telefon kéne, de csak ezért kár lenne költeni. Huawei P20, Nokia 7.1 vagy a Samsunk A40 tetszik. Lassan már ott tartok, hogy sem a hardver, sem a szoftver nem releváns tényező számomra. Legyen kézbe illő, legyen jó a kamera, és ennyi. A kamera is csak üsse meg ezt a szintet. Fészbúkra ez is sok, a mobilfotózás művészeti értéke pedig közelít a nullához (legalábbis így középkatban biztosan).

Elértem a teljes műszaki nihilizmus szintjét

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#25518) darvinya válasza mekker (#25517) üzenetére


darvinya
titán

Samu A40-nel max kínzod magad, a többi pedig árát nem éri meg, mert +20eFt-ért nem fog többet adni.

papesz5

Azért tűnt el G. Fiókból a számok, mert nem oda volt ment, csak telefonba.
Névjegyek app beállításában van SIM importálás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25519) Luck Dragon válasza darvinya (#25518) üzenetére

Úgy néz ki hogy újra életre kelt a telefonom. Bár nem a legszebb példányok közé tartozik, egyedül a kijelző épp. :N Az egész ház el van deformálódva. Egy igazi túlélő. :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25520) darvinya válasza Luck Dragon (#25519) üzenetére


darvinya
titán

Azt a kis alaplapot, ami egész lelke nehéz lezúzni, ahhoz kamera környékét kell bedarálni. :D
Lehet kapni házat, kijelzőt, stb., kb. $50-ból meg is van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25521) Luck Dragon válasza darvinya (#25520) üzenetére

Most tettem rá egy tokot ,és mi sem történt volna. Csak senki se vegye le róla. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25522) darvinya válasza Luck Dragon (#25521) üzenetére


darvinya
titán

Hú…kemény $3. :DDD :C

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25523) depe95


depe95
tag

Sziasztok,
Augusztusi update után több alkalmazás nem kap internetet se WiFin se mobilinterneten keresztül. Pl messenger csak keresi a hálózatot.
Találkozott valaki ilyennel?
Mi lehet a megoldás?

(#25524) Luck Dragon válasza depe95 (#25523) üzenetére

Nem találkoztam ilyennel. De hátha lesz itt valaki...

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25525) darvinya válasza depe95 (#25523) üzenetére


darvinya
titán

Újraindítottad már a telot?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25526) depe95 válasza darvinya (#25525) üzenetére


depe95
tag

Persze, mindent próbáltam cache törlés, adatok törlése, programok újratelepítése. Végül egy factory reset megoldotta, legalábbis eddig úgy tűnik.

(#25527) HoaryFox válasza depe95 (#25526) üzenetére


HoaryFox
őstag

DNS beállítások? Próbáld meg valamelyik másik publikus DNS szolgáltatót, pl. én a Cloudflare-félét használom (1.1.1.1, 1.0.0.1)

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#25528) kokokka válasza depe95 (#25523) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem továbbra is hibátlan :)

(#25529) Grecky válasza ovoid (#25488) üzenetére


Grecky
senior tag

Nálam az Oreo (MIUI féle, arról volt TWRP backupom) visszaállítása oldotta meg a GPS problémát, most stabil a működése és az üzemidő is jobb lett. Nálam a telefon marad ezzel a rommal, Pie mentesen. :)

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25530) Aurig@ válasza Grecky (#25529) üzenetére


Aurig@
őstag

Van azért nyűgje a Pie-nak. Ahogy olvasgatom foltozgatják oda-vissza, valamit sikerül valamit nem.
Nekem is Oreo van még mindig és semmi olyan bajom nincs vele, mint itt sok embernek a kilencessel.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25531) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv. Akik Oreon vannak azok hanyas verzion? Nalam is az fut meg, de a GPS vmelyik nap nekem is vacakolt.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25532) Grecky válasza Nerazim (#25531) üzenetére


Grecky
senior tag

Sztem 8.1 novemberit használnak, én is azt tettem volna fel, ha lett volna arról belakott twrp mentésem. Így maradt a miui 10 (8.1 alapon), ami szintén frankón muzsikál:

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25533) Iggyboy


Iggyboy
csendes tag

Sziasztok!
A legutóbbi rendszerfrissítés óta nem működik a mobilnetem :(
2 sim-em van. Egy T-com-os és egy Vodás. A vodán van mobilnetem ami eddig minden probléma nélkül működött.
Most hiába van bekapcsolva, nincs mobilnet.
Tudtok erre bármilyen ésszerű magyarázatot?

(#25534) ovoid


ovoid
tag

Gyanítom, legtöbben nem azért vettük ezt a telót, hogy szöveges, videós, varázslóképzőn vegyünk részt minden frissítés után :W
De most már én is eljutottam oda, hogy visszaállítanám, akármilyen számú, de működő, régi verzióra!
Nem mentettem soha rendszert, nem "twrp-ztem", nem buzeráltam, hagytam magam a monopoliumnak kiszolgáltani....
Szerintem mára, nem vagyok egyedül azzal a kéréssel, hogy ha valaki talál "egyszerű" lehetőséget egy régi verzió felpakolására, ossza meg itt.
Használtan vettem, januárban, már akkor 9-es volt rajta, de emlékem szerint, tökéletes volt.
Vagy csak azért, mert még nem olvastam bele ebbe a fórumba :D

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#25535) kokokka válasza ovoid (#25534) üzenetére


kokokka
őstag

De azért vannak itt anomáliák. Nekem gyári a rendszerem mióta megvettem, mindig OTA-n frissült, a legújabb firm van rajta és hibátlan! Nem vagyok ezzel egyedül szerintem, szóval a fene tudja mi mitől függ....

(#25536) ovoid válasza kokokka (#25535) üzenetére


ovoid
tag

Jogos!
Én is ezt gondoltam, amíg a GPS el nem kezdett hülyűlni.
Nos akkor ugrott a bizalom, és lehet nem is fog helyreállni soha....
Az életben a legfontosabb a megbízhatóság! Nőben, haverban, autóban, munkahelyben, mindenben!
Na ez elveszett ennél a telónál...
De a többiben sem tudom szabad e bízni, mert csak idő kérdése, hogy akármelyiknél is kiderül e valami hiba.
Úgyhogy, ez az egész szarügy, szerintem.

[ Szerkesztve ]

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#25537) Nerazim válasza Grecky (#25532) üzenetére


Nerazim
őstag

Huu hát én nagyon le vagyok maradva. Van rá MIUI? :Y
A telepítése az ÖF alapján megoldható vagy vannak azért nehézségek. Vannak ismert hibái, akuu idő milyen ua olyan jó van, mint a gyárié? Gcam feltehető rá?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25538) andHermann válasza kokokka (#25535) üzenetére


andHermann
tag

Nekem is a legújabb gyári Pie van fent és a telefon hibátlan továbbra is. A GPS valóban néha szarakodik, de én azt a Waze számlájára írom, mert Maps-et is rendszeresen használok és ott nem jött még elő. Egyébként nekem néha maga a Waze kilövése és újraindítása is segít, de ha az nem akkor Waze kilövés és telefon restart után eddig mindig magára talált fél percen belül. Szóval szerintem valami beakad szoftversen.

(#25539) xEon1337


xEon1337
őstag

Én csak és kizárólag Google Maps-et használok és az elmúlt egy évben talán háromszor volt olyan eset, hogy eldobálta a jelet és csak egy-egy pillanatokra jött vissza. Ez autópályán nem különösebben baj, de ha idegen városban kanyargok, akkor felettébb kellemetlen és persze, hogy az egyik ilyen alkalommal ez történt.. majdnem kivágtam az ablakon. :)

Egyébként 2017 okt. 12 óta egyszer sem kapcsoltam ki, soha nem csináltam rajta hard resetet, minden frissítést azonnal felrakok és működik. A ragasztó sárgult be a kijelző szélén, de ennyi. Viszont azért érezni, hogy eljárt felette az idő, 1-2 hónap és megy a fiókba.

"Less but better" - Dieter Rams

(#25540) Aurig@ válasza Nerazim (#25531) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!
8.1, novemberi frissítéssel.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25541) Nerazim válasza Aurig@ (#25540) üzenetére


Nerazim
őstag

Akkor te is megálltál a Pie előtt :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25542) Grecky válasza Nerazim (#25537) üzenetére


Grecky
senior tag

Ha romolgattál már, nem okozhat problémát a telepítése, de gyári 8.1-re kell downgradelned hozzá.
Az instrukciókat itt találod:
https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/rom-miui-10-mi-a1-t3910073
Ezt a stabil romot ajánlom hozzá [link]
Magisk benne van, Gcam telepíthető, 6-7 órás kijelző időket tud navi nélkül, navival 5-6.
Annyi bug előfordulhat, h gyári kamera apphoz portré fix kellhet [link], ha bejelentkeztél a MI fiókodba, illetve az olvasó mód instabil.
Egyébiránt nálam bugmentes, duplakopp megy, érzésre még pattogósabb is, mint a bármelyik gyári rom.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25543) infectedmann


infectedmann
őstag

Jajj nekem, nehogy kipróbáljam :DDD A kísérletezgető énem felébredt.

(#25544) Aurig@ válasza Nerazim (#25541) üzenetére


Aurig@
őstag

Sosem engedtem rá azonnal az újat. Néhány hónapot mindig vártam frissítés előtt. Saját magam nem szivatom feleslegesen. A frissítés nem fog elfogyni.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25545) silver10


silver10
aktív tag

Továbbra is jó kis aktív topic ez szerencsére. Hétfőtől átnézek egy másik topikba. Maradok a márkánál(megszerettem), de hardverileg egy picit feljebb lépek. Én MTK-s platformról (Coolpad, Zopo stb.)váltottam Tátikára és erre a Sáomira. Nem bántam meg. Nem engedtem rá a 9-et és még most is jól fut rajta a navigáció, BT, WiFi. Eléggé smooth még a rendszer és az alkalmazásaim, ezen - a ma már elavultnak számító SD 625-tel meghajtott - 4/64-es telón. Használati szokásaimnak megfeleltek a Gcam-mel lőtt fotók is. Úgy döntöttem, hogy átruházom gyerkőcömre, amíg van használati értéke. Ő még megelégedéssel használja egy darabig. Az akku üzemidő az csökkent kb 20%-ot. De az asszonyom Redmi note4-e is jól műxik még. Sáomi forévör? :DD

(#25546) Luck Dragon válasza silver10 (#25545) üzenetére

Lehet butaságot kérdezek, na meg a keresőt használva sem lettem okosabb, lényegében van arra lehetőség hogy arc alapú feloldás megtörténjen?
Ha igen ez mennyire használható és merre kell keresni a beállítási lehetőséget?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25547) Fall-N


Fall-N
veterán

Nekem is mindig a legfrissebb sw van fent és egyedül egy hiba van, ez pedig a halk hívás hangerő. Ez az egy bosszantó, más nyűgje nincs. Venni még másikat nem akarok, egyik sem tetszik 100 %-ig. A2 tetszene, de jó lenne nem Xiaomi Android One telefon. Majd jövőre kiderül mire váltok.

(#25548) Luck Dragon válasza Luck Dragon (#25546) üzenetére

Közben meg lett. Bár nem olyan mint szerettem volna.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25549) Grecky válasza Grecky (#25542) üzenetére


Grecky
senior tag

Sajnos ezzel sem jó, előjött a GPS para Waze alatt, megint.
Viszont most jut eszembe, h akkor kezdte, amikor betettem a Telenoros SIM mellé a DIGI-s SIM-et, lehet ennek valami köze hozzá?
Akinek gondja van a GPS-el, dual SIM-el használja?

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#25550) ovoid válasza Grecky (#25549) üzenetére


ovoid
tag

Pont ez a felállás nálam is, ez a két szolgáltató van betéve.
Érdekes gondolat....
A frissítés, vagy minek nevezzem óta, ma használtam blue tooth-t, de nem rakja ki felülre az ikont, ha bekapcsolom.
Kezdem azt hinni, hogy csak az a jó, amit még nem próbáltam.... :DD

A fény, a sötétben, nem terjed.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.