Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) Jabby válasza acsati (#25141) üzenetére


Jabby
őstag

Bocsi, én még maradtam a 8.1-en.

(#25152) TFSi


TFSi
őstag

Megérkezett a júniusi update, 72.8MB.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#25153) acsati válasza bogyobacsi (#25143) üzenetére


acsati
aktív tag

Jobb lett? Van vmi tapasztalat?

(#25154) HDR123 válasza acsati (#25153) üzenetére


HDR123
tag

Feraktam. Semmit nem vettem észre. Ahogy eddig is, minden teljesen jól működik.

(#25155) kokokka válasza HDR123 (#25154) üzenetére


kokokka
őstag

+1 Nálam is hibátlan minden a frissítés után. Ahogyan eddig is....

(#25156) Pabarroland


Pabarroland
csendes tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni. Amikor hív valaki, akkor a telefonom kicsöng, de a kijelző fekete marad, semmi nem jelenik meg rajta, vagyis nem tudom fogadni sem a hívást. Ha feloldom a képernyőzárat, akkor sem látszik a normál tárcsázási képernyő bejövő hívás esetén, csak az értesítések között látom, hogy hívnak.
A gyári "telefon" alkalmazást lecserélve is ugyan ez a helyzet.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

(#25157) consono válasza Pabarroland (#25156) üzenetére


consono
nagyúr

A fiam járt hasonlóan. Ha jól emlékszem a rendszer/alkalmazás beállítások-ban kellett a telefon app értesítéseit újra engedélyezni, vagy valami hasonló. Utána már feldobta az elusatító/fogadó gombokat.

"In God we trust. All others must bring data"

(#25158) Pabarroland válasza consono (#25157) üzenetére


Pabarroland
csendes tag

próbáltam ezt is, minden értesítés engedélyezve van, de sajnos így sem működik

(#25159) Atomizer válasza Pabarroland (#25158) üzenetére


Atomizer
csendes tag

Tesóm A2-je ugyanezt csinálja, és mi sem jöttünk rá mi okozza. Kíváncsi lennék a megoldásra, engedélyek közül már mindent kipróbáltunk.

(#25160) Per Me válasza Pabarroland (#25156) üzenetére


Per Me
tag

Sziasztok!
Én egy elég drasztikus megoldást találtam, mikor így jártam, de működött, csak aztán minden telepített alkalmazás egyszer rákérdezett az engedélyekre.
Beállítások -> Rendszer -> Beállítások visszaállítása -> Alapbeállítások.
Itt feljön egy kérdés, és leírja, miket állít vissza. Eldöntheted, hogy rányomsz-e?
SAJÁT FELELŐSSÉGRE!

(#25161) Jabby válasza Pabarroland (#25156) üzenetére


Jabby
őstag

Nálam csak a tárcsázó az exDialer appra lecserélése oldotta meg a problémámat.

(#25162) fery02 válasza Pabarroland (#25156) üzenetére


fery02
addikt

Másfajta irányból próbálok megoldást közelíteni.

Fent a közelség érzékelő nincs véletlenül takarva vagy esetleg ha ilyen "szigetes" szélkivágású üvegfólia van rajta, akkor nem-e csak sok kosz gyűlt oda a közelség érzékelő körüli részen?

(#25163) #64315648 válasza acsati (#25153) üzenetére


#64315648
törölt tag

Nagyon régóta nem volt vele gondom, de most újra előkerült a hívások véletlen fogadása (ma kétszer is, akkor észre sem vettem, csak később mondták, hogy felvettem a zsebemben), illetve egy titkosított messenger beszélgetést kezdett, tartalom nélkül.
Újra aktiválnom kellett a Proximity Servicest.

[ Szerkesztve ]

(#25164) kisqqcs


kisqqcs
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki ajánlani megbízható szervízt, ahol vállalnak kijelzőcserét? Sajnos tegnap történt egy szerencsétlen találkozás a telefon és a greslap között :(. Az lenne ideális, ha vállalnak gitáros/postás javítást.
Köszönöm,
kisqqcs

(#25165) kisqqcs válasza kisqqcs (#25164) üzenetére


kisqqcs
csendes tag

természetesen gitáros, nem gitáros javításra gondoltam :)

(#25166) kisqqcs válasza kisqqcs (#25165) üzenetére


kisqqcs
csendes tag

futáros

(#25167) andHermann válasza kokokka (#25155) üzenetére


andHermann
tag

+1

(#25168) acsati válasza #64315648 (#25163) üzenetére


acsati
aktív tag

Nekem olyan van már régóta, hogy minden telefonálás letétele után valamilyen menüben találom magam. Vagy ébresztést állítok, vagy a wifi beállításainál vagyok, vagy azt se tudom hol... :D
Viszont a Proximity Services meg túl kényelmetlen számomra. Kár, hogy nincs olyan opció benne, hogy hívás közben automatikusan aktiválódik :)

(#25169) #64315648 válasza acsati (#25168) üzenetére


#64315648
törölt tag

Sajnos nincs túl sok beállítási lehetősége, az igaz. Főleg akkor zavar, ha oldalra fordítva akaratlanul kitakarom a prox szenzort. Ellenben jól lehet vele kijelzőidőt spórolni youtubeot hallgatva.

(#25170) fery02 válasza acsati (#25168) üzenetére


fery02
addikt

Engem ez a telefon tanított meg arra, hogy hívás indítás/fogadás után rögtön zárjam is a kijelzőt és úgy emeljem csak fülhöz, pontosan ezek miatt. 🙂

(#25171) tomazin válasza fery02 (#25170) üzenetére


tomazin
veterán

De a kozelsegerzekelo nem pont erre valo? Vagy direkt kikapcsoljatok?(ha igen, miert)

(#25172) #64315648 válasza tomazin (#25171) üzenetére


#64315648
törölt tag

De erre való, nem kapcsolom ki, ennek ellenére kénytelen vagyok egy külső alkalmazást is használni, hogy megelőzzem a hívások vétlen fogadását, indítását, egyéb problémákat, amelyek a kijelző akaratlan aktiválódásából adódik bizonyos körülmények között.

(#25173) darvinya válasza #64315648 (#25172) üzenetére


darvinya
titán

Zseb módot be kell kapcsolni Kamera app-ban, s akkor zsebben hívkor nem old fel egyből.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25174) lazac_ válasza kisqqcs (#25164) üzenetére


lazac_
tag

Ismerős érzés... Mondjuk én megpróbálom magamnak kicserélni, 9e forint ebay-ről (most ráadásul 10%-os kupon is van), de hogy milyen lesz a minősége, arra kíváncsi vagyok, a most benne lévő tianma egyébként is állandóan "beégett", egyre inkább hajlamos volt megtartani az értesítősáv, meg egyéb konzisztens tartalmakat. Aztán csak reménykedem, hogy sikerül, többet nem kívánok rá költeni.

(#25175) #64315648 válasza darvinya (#25173) üzenetére


#64315648
törölt tag

A kamera app-ben? :Y Nem találok ilyet. Gyári, legfrissebb ROM.

[ Szerkesztve ]

(#25176) darvinya válasza #64315648 (#25175) üzenetére


darvinya
titán

Opsz. Bocs, A2-mben van, A1-ben nincs akkor ezek szerint.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25177) tomazin válasza #64315648 (#25172) üzenetére


tomazin
veterán

De ezt egy feloldomintaval nem lehet orvosolni?(telefonalas kozben is van esetleg gond, h az ember nyomkodja a fulevel?)
Illetve valaki esetleg hasznal lost digi kartyaval?

(#25178) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Nekem a Tárhely app (beállításokban) nem működik rendesen.
Azt írja 78% felhasznált, pedig a tárhelyem fele üres kell hogy legyen.
Lát pl 10GB zenét, amit már rég töröltem (pontosabban nem látja a fájlokat, csak írja hogy van 10GB hangfájl, ami helyet foglal, pedig már rég törölotem őket, mert Spotify-ozok -de azt meg külön jelzi).
Gondolom, nem csak itt téved, az egyéb alkalmazások résznél se jön ki a 15GB amit ír.

(#25179) #64315648 válasza tomazin (#25177) üzenetére


#64315648
törölt tag

Van ujjlenyomat és kód. Hívás közbeni füllel nyomkodást nem észleltem, bár az a messenger üzenet adódhat abból.

(#25180) lazac_ válasza lazac_ (#25174) üzenetére


lazac_
tag

Na ennyit a 9e forintos kijelzőről, nincs az üveg normálisan beragasztva a keretbe, simán befér a körmöm... Ezt így inkább nem szerelem be. :(

(#25181) Adamis válasza lazac_ (#25180) üzenetére


Adamis
őstag

Pici Palmatex, tökéletes lesz! ;)

(#25182) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Egy érdekességet vettem észre.
A VoLTE szolgáltatásban lehet szolgáltatói hiba?
Ugyanis reggel még volt "HD" ikon fent a "4G" mellett, viszont most már nincs, órák óta.
Jelenleg hívás fogadáskor és indításkor visszavált 3G-re. Eddig ezt nem tette. Tavaly július óta van/volt aktiválva a Telekomnál. Tehát ezzel nem lehet probléma.
Valaki találkozott már ilyennel? Befolyással lehet rá az, hogy 2500 óránál több a telefon futási ideje?
Újraindítás segíthet rajta? (Oreo 8.1)

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25183) M@Db0Y válasza Aurig@ (#25182) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Van valami hívás fogadási hiba telekomnál, legalábbis sok ismerősőm panaszkodott ma. Lehet , hogy ehhez van köze.

Szerk: Közben most láttam a facebookon, hogy a Volte-val vannak gondok a telekomnál.

[ Szerkesztve ]

(#25184) #56474624 válasza Aurig@ (#25182) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem is volt ilyen, csak diginél. Újraindítottam a telefont vagy a volte bekapcsolás kódot is újra beírtam, már nem emlékszem, mindenesetre megoldottam.

(#25185) Magnat válasza Aurig@ (#25182) üzenetére


Magnat
veterán

[link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25186) Aurig@


Aurig@
őstag

Köszönöm Mindenkinek!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25187) Fall-N válasza lazac_ (#25180) üzenetére


Fall-N
veterán

Arra kíváncsi leszek mit ír ki a kijelző gyártójának. Nekem is a "szellemes" (szellemképes) Tianma van. Zavar valamennyire, de telefont még idén nem cserélek, mert nem nagyon jön be a mostani felhozatal. Az A2 jó alternatíva lenne vagy a Nokia 7 Plus, de ezek nem új modellek így nem érdemes megvenni őket a rövidebb támogatás miatt. Az A3-ra kíváncsi leszek, de remélem nem lesz csepp notch rajta. Bár az már kevésbé zavaró. Viszont mindenképpen Android One kell majd.

[ Szerkesztve ]

(#25188) tomazin


tomazin
veterán

Az alap kijelző mennyire jól látható polarizált napszemüvegben?

(#25189) trebrona válasza tomazin (#25188) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nálam függőlegesen rendben, vízszintesbe fordítva tompulnak a színek, de még jól használható.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25190) tomazin válasza trebrona (#25189) üzenetére


tomazin
veterán

Szuper. (kocsiban érdekes a gps miatt, hogy látom-e).
Akkor már csak a digis vowifit kell megtudnom, hogy megy-e és veszek egy ilyet.

(#25191) trebrona válasza tomazin (#25190) üzenetére


trebrona
nagyúr

VoWIFI nem megy, csak a VoLTE.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25192) tomazin válasza trebrona (#25191) üzenetére


tomazin
veterán

Hmm, szomoru. Pedig biztam benne ha regi redmiken megy, akkor ezen is fog :/

(#25193) hkuteam válasza tomazin (#25192) üzenetére


hkuteam
csendes tag

Megy ezen is, ezzel a magisk modullal:
[link]

Phone app/settings/calling accounts/SIM kártya:

(#25194) Harambe01 válasza #64315648 (#25163) üzenetére


Harambe01
csendes tag

Én mostanában rendszeresen lenémítom magam hívás közben, leteszem, számokat írok be, de múltkor majdnem rendeltem valamit ebay-ről. Elég bosszantó...
Az utóbbi időben pedig (szerintem vékonyabb nadrágot hordok), ahogy veszem ki a zsebemből, 10-ből 6-szor kinyomom. Aztán magyarázkodhatok, hogy véletlen volt :(((

(#25195) kekigyu


kekigyu
aktív tag

A digis vowifi miatt raszannam magam a buheralasra. Gyari legfrissebb szuz rendszeren vagyok. Segitsetek lecci vazlatpontokban mi a sorrend a magisk modul felrakasaig aztan a tobbit osszeszedem osszefoglalobol. Köszi!

(#25196) Viktor0610 válasza kekigyu (#25195) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az összefoglaló elolvasása? ;]

Samsung Galaxy A54

(#25197) Balageee


Balageee
csendes tag

Hali!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tapasztalt már ilyet. Adott egy Mi A1, és mind a kettő SIM helyén van kártya. Az egyikben egy Telenor-os feltöltős (ugye ehhez nincs NET), a másikban pedig egy Digi-s kártya van. Az volt az elképzelés, hogy a telenor-os kártyáról fognak menni a hanghívások, a digis-ről pedig a net. Be is állítottam, de az a tapasztalat, hogy amikor behívok egy oldalt a böngészőben, vagy akár csak elindítok egy play-áruházat (tehát megy a data része) akkor a telenoros kártya úgy viselkedik, hogy nem lehet felhívni.. a "géphang" bemondja, hogy előfizető nem kapcsolható, és SMS-ben értesítjük a nem fogadott hívásról, ami meg is érkezik a telóra... tehát felhívni nem lehet, de az sms megjön. Hívást is lehet kezdeményezni, tehát ez is jól működik. A digis kártyának a hanghívás része, és a net is működik rendesen. Ha visszaállítom a hanghívást Telenorra, akkor már fel lehet hívni. Ha megcserélem a kártyákat akkor sem megy a telenoros. Kipróbáltam egy előfizetéses telenoros kártyát is a készülékben, no azzal megy rendesen, akkor is ha a net a digire van állítva. A Telenor azt mondja vigyem el szervizbe, pedig az ügyfélszolgálatban megmutattam az orra előtt... nem gondolom hogy ez telefon hiba lenne max valami beállítás... Szerintetek???

(#25198) hkuteam válasza Balageee (#25197) üzenetére


hkuteam
csendes tag

[link]
Telenoros SIM 3G-re állítása orvosolni tudja.

(#25199) Fall-N válasza Balageee (#25197) üzenetére


Fall-N
veterán

Valószínűleg a Telenor 4G-t használ a híváshoz (VoLTE), így ha használja a DIGI akkor nem tud egyszerre működni a kettő az egy, közös modem és antenna miatt. Ahogy írták előttem ha átállítod 3G-re akkor a hagyományos GSM, amin tud működni a Telenor hívás.

(#25200) fluttershy válasza kekigyu (#25195) üzenetére


fluttershy
tag

Pár dolog változott azóta amióta a topik összefoglaló meg lett írva, ezeket majd este ha lesz időm akkor pontokba szedem és leírom itt hozzászólásban. De nem sok dologról van szó, szerintem ha az összefoglalót követed a jelenlegi formájában akkor is menni fog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.