Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) raveinT válasza Speed® (#26199) üzenetére


raveinT
tag

De attól még a mindennapi használatban ez továbbra sem jelent különösebben érezhető különbséget. Pár ezredmásodperccel hamarabb nyílik meg a böngésző/email kliens, attól még a felhasználói élmény lényegesen nem javult.

Plusz ha már "belakta" az ember a készüléket, van, hogy kényelmesebb megjavíttatni, mint egy másik beállításával pepecselni (bár a 32 ezres szervíz díjat én is sokallom)

(#26202) Speed® válasza raveinT (#26201) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hogyne jelentene/javulna? Főleg a tudat nélkül, hogy egy <30k értékű teló rendbeszedésére többet költött. Ugyanezen okból kifolyólag váltottam le az XZ1Cmet..37kt mondtak a kijelzőcserére..viccnek is rossz.
A felhasználói élmény már a kijelzővel jelentősen javul, a többi ráadás.

Belakás..szervízbe alapból nem adjuk belakva, adatvédelmi okból. Nomeg tudatosan lakva a visszaállítás nem nagy kunszt. Kivéve persze, ha gyártón belül szarnak az ember fejére, én is küzdöttem egy sort, mire mindent sikerült átvinni :S

(#26203) mobilizmo válasza LacBp (#26200) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szerintem MIFlash kellene neked inkább és leírásokat megbízható helyekről olvass csak pld. xda developers forum. Ott van a Magisk, twrp helye is. Keress vissza, néhány hete leírtam valakinek részletesen, hogy kell működő twrp-ig eljutni.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26204) ouzosprite válasza mobilizmo (#26191) üzenetére


ouzosprite
csendes tag

Köszönöm, de "This app is designed for Rooted devices", nekem meg nem rootolt.

(#26205) LacBp válasza mobilizmo (#26203) üzenetére


LacBp
tag

Köszi! Miflash segitett... Többek között.. 12 óra elfoglaltság :W

(#26206) mobilizmo válasza LacBp (#26205) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ebből azt a következtetést kell levonni, hogy nagyon fontos, csak megbízható forrásból származó leírásokat és programokat szabad használni, amikor így belenyúlunk a telefon lelkébe. Persze máskor is, de ilyenkor könnyebb nehezen helyrehozható instant károkat okozni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26207) tomazin válasza LacBp (#26205) üzenetére


tomazin
veterán

Nekem is kellett 1-2brick, majd debrick anno, hogy megtanuljam,h 2x mer, 1x vag.

(#26208) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!

A telefonomat 2 SIM-kártyával használom és a SIM2 foglalatban lévő hálózatot hetente többször, már-már napi rendszerességgel eldobja. Újraindítás megoldja, de bosszantó, hogy erre oda kell figyelni úgy, hogy fél évvel ezelőttig nem volt semmi nyűgje.
A telefon 2018 április vásárlás, az előd Redmi 3S ugyanezzel a hibával kezdte szintén kb 1,5 éves korában, de az eddigre már látványosan belassult, kifagyott a kijelző bejövő híváskor.
A SIM2 foglalat egy teljesen hétköznapi Domino SIM családi flottában. A SIM1 pedig szintén telekomos, céges előfizu.

Mivel magával a készülék teljesítményével elégedett vagyok a mai napig, így ha van valami trükkje a hálózatnak, kipróbálnám.

Ha nincs stabil megoldás, akkor cserélhetem a készüléket újra. Maradnék Xiaomi vonalon, dual SIM, 5-5,5", min. fHD, IPS, a Mi A1 kamerája elég, a 64 GB tárhely szintén, Type C töltő, 2 napos üzemidő, 80-90k bruttó, hazai számlás, garis beszerzés.

Köszi! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26209) tlac válasza macilaci78 (#26208) üzenetére


tlac
nagyúr

hasonló hibáim nekem is voltak, talán néha most is vannak
ami segíthet, hogy adatkapcsolatot letiltod azon a kártyán, amelyiken nem használod
meg a sim kártyákat kiveszed, visszateszed

[ Szerkesztve ]

(#26210) tomazin válasza macilaci78 (#26208) üzenetére


tomazin
veterán

Erdekes. Nekem los van fent es ugyanezt csinalja, de nekem visszatalal 1-2perc mulva.

(#26211) Adamis válasza macilaci78 (#26208) üzenetére


Adamis
őstag

Sógor redmi 8-asa is ezt csinálja. Ez valami xiaomi-gyík lehet..

(#26212) macilaci78 válasza Adamis (#26211) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a tervezett avultatásra gondoltam, gyanús, hogy ugyanúgy kb 1,5 évvel az üzembe helyezést követően kezdtek el meghülyülni a gyártó telefonjai.
Ja, a Redmi 3-ban a második helyen SIM helyett mSD volt, így jobb híján a SIM1 hálózatot dobálta el... :N

Kolléga Samsungja is kb 1,5 éves, már az elejétől fogva nehézkes a töltés, de mostanában az is dobálja el a hálózatot egy SIM-mel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26213) darvinya válasza macilaci78 (#26208) üzenetére


darvinya
titán

Minden szolgáltató áll át VoLTE -ra, emiatt kis mértékben új SIM-et használ, emiatt 2 évnél öregebb SIM-ek együtt használva gondot okoz.
Én 2 évente cserélem SIM kártyát, még ha látszólag nincs gond, mert mindig akkor lesz gondja mikor nem kellene.
Aztán ott van, hogy 3 napos SIM ment a kukába, mert behalt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26214) macilaci78 válasza darvinya (#26213) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Persze, bármikor tönkre mehet egy sim is. A sim2 korábban egy Nokia 102 DS-ben volt, mini sim. Cseréltettem nano sim-re, hogy ebbe a készülékbe tehessem, tehát a készülékkel egy idős.

Mindegy, a tanácsra letiltottam rajta az adatkapcsolatot, egy-két hét tesztidőszak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26215) bepken


bepken
veterán

nem vagyok egy értetlen gyerek, legalábbis nem tartom magam annak....viszont valami nagyon megváltozhatott a ROM telepítéssel kapcsolatban, mert egyetlen újabb ROMot sem tudok feltenni a telefonra. - értsd: bármilyen eddig általam kipróbált és használt ROMot ugyanúgy vissza tudok tenni, és működik a telefon.

ha viszont pl EZT próbálom feltenni, akkor folyamatosan kudarcot vallok.... TWRP telepítésnél már kezdem kapisgálni, hogy az újabb verziókat nem szereti. 3.0.0.0 verzióig rendben van. vagyis mégsem, mert a ROM telepítését követően mégsem indul el a telefon....

segítsetek már egy kicsit kérlek, hogy mi lehet a gond :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26216) mobilizmo válasza bepken (#26215) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ezt olvastad a twrp telepítéséről? Abszolút nem igaz amit a twrp verzióról írsz.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26217) bepken válasza mobilizmo (#26216) üzenetére


bepken
veterán

alapvetően nem a TWRP érdekelne, mert mint mondtam, korábbi verzióval nincs problémám.

mondjatok kérlek egy olyan, mai napig frissített custom romot, amit ha felteszek, akkor be is fog bootolni.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26218) mobilizmo válasza bepken (#26217) üzenetére


mobilizmo
addikt

LOS
Én egyébként nem ezt használom, hanem a Havoc-OS-t de az mostanában annyira nem frissített (bár már 10-es verzión van). Ha a leírásnak megfelelően csinálod be fog bootolni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26219) bepken válasza mobilizmo (#26218) üzenetére


bepken
veterán

kérlek, ne nézz hüyének emiatt....de tegnap konkrétan innen töltöttem le több buildet is, egyiket se tudtam feltenni. folyamatosan ERROR 7 volt, aminek akár köze lehet ahhoz is, hogy régebbi TWRP-t használok. igazából pont ezen a ponton mondtam azt, hogy hagyjuk a picsába az egészet és visszatettem az utolsó, nálam működő romot :DDD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26220) M@Db0Y válasza bepken (#26219) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

https://wiki.lineageos.org/devices/tissot/install

Ez alapján fel kell mennie. Nem ma tettem fel de nálunk kb 1 éve LOS megy a telón és tökéletes.

(#26221) tomazin válasza bepken (#26219) üzenetére


tomazin
veterán

Bar ez nem a1 volt, de anno p780nal volt olyan ,h bizonyos romokhoz masfele twrp kellett (talan 32 v 64 bites romhoz ugyanolyan twrp).

Btw a lost azzal a twrpvel es modszerrel probaltad felrakni ami ott van? Mert gondolom nem veletlenul kell olyan fura modszerrel flashelni,h a geprol csak memoriaba rakod a twrpt es nem felflasheled a recovery particiora.

(#26222) bepken válasza tomazin (#26221) üzenetére


bepken
veterán

mondjuk én XDA-ról indultam neki, ott meg simán flasht ír (sideload módszert eddig rom telepítésnél még nem próbáltam), de nyilván azért nem ment, mert nem úgy kell telepíteni.

(#26220) M@Db0Y! a frissítést hogyan oldod meg? vagy működik az OTA?

én most azért szarakodok itt, mert jelenleg egy 2018 decemberi build van a telefonon és ez talán nem olyan jó dolog :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26223) M@Db0Y válasza bepken (#26222) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Működik az OTA.

(#26224) Nerazim


Nerazim
őstag

Valaki nem tudja esetleg, hogy a "NETLINK" és a "[timerfd]" ha meríti az akksit mit lehet vele kezdeni? Ja és úgy néz ki visszatért a "7000000.ssusb" nevű remek akksi merülés is. Nagyjából 5 hónapot bírt ezek szerint az USB panel amit vettem. Vehetek újat.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26225) mobilizmo válasza bepken (#26222) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ami ilyen gondot tud okozni:
- /system és /data törlése is szükséges custom ROM telepítésénél (nem csak /cache)
- figyelni kell a slotokra, ha egymás után rakod fel a twrp-t majd a ROM-ot, a kettő között kell egy reboot to recovery
- tapasztalatom szerint a ROM és a gapps között is kell egy reb2rec, én többször futottam bele, hogy nem tudott bebootolni az új rendszer ha a ROM után rögtön flasheltem a gapps-ot

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26226) bepken válasza M@Db0Y (#26220) üzenetére


bepken
veterán

sajnos továbbra is Error 7 fogad, pedig most sideload módszerrel próbálkoztam...

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26227) bepken válasza bepken (#26226) üzenetére


bepken
veterán

rendben, sikerült végre! a firmware volt a baja...
egyedül a Havoc OS leírásában láttam úgy kihangsúlyozva, hogy a legfrissebb firmware-nek kell fenn lennie, ami valahol így utólag logikus is, csak pl linket máshol sehol nem raktak be... (persze aki rendszeresen romolgat, nem állt meg egy közel másfél éves verziónál, annak ez jó eséllyel evidens :D )

lényeg, hogy ha ilyen szarakodásba kezd majd valaki legközelebb, akkor első kérdések között legyen az is, hogy fenn van e a legfrissebb firmware :DD

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26228) mobilizmo válasza bepken (#26227) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mint egyébként a linkelt TWRP ablakban is írják, lehetett volna azért is a hiba, mert nem treble kompatibilis partíció kiosztásra próbálsz flashelni AIO treble ROM-ot.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26229) bepken válasza mobilizmo (#26228) üzenetére


bepken
veterán

nem nem, ezekre tényleg figyeltem. egy fontos dolog maradt el, a firmware. köszi a türelmedet is a tippeket! :)

még a hotspotra leszek kíváncsi, mert nálam egyedül azzal volt mostanában probléma. egylőre jónak tűnik.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26231) gábor-ka


gábor-ka
tag

sziasztok!
ez a guide működött valakinek itthoni hálózaton?
én a B3+B20 kombót próbáltam, beírtam a B3 és B20 configjához is ugyanazt a számot, de semmi változás nincs, mindhárom szolgáltató kártyájával próbáltam.

(#26232) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Van mukodo android 10-es custom rom? Apum hianyolja nagyon, foleg a dark funkciok miatt, igy ha netan van, akkor lehet tennenk vele egy probat. A biztonsagi frissites gondolom amugy is nyar vegen lejar.

(#26233) mobilizmo válasza bexinho23 (#26232) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szia, én Havoc-OS-t használok, teljesen rendben van. Bár igazából ez egy official prebuild Q, de teljesen stabil, csak kicsit a "normál" Havoc-hoz képest funkció szegényebb. Mondjuk még így is legalább átlagos. Ami biztosnak látszik, hogy lesz még egy 3.1 (teljes) verzió, nem sokára, de azért a fejlesztés kifulladni látszik. LOS-ból egyelőre egy unofficial 10-es van csak, nem próbáltam és úgy tudom az official fejlesztés megakadt, mert elhagyta a csapatot a maintainer.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26234) bexinho23 válasza mobilizmo (#26233) üzenetére


bexinho23
őstag

Oh ertem, koszi. Utananezek xda-n. Szerintem az elobbivel fogunk probalkozni:)

(#26235) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Üdv!
A lányomnak van egy ilyen telója. tavayl karácsonyra kapta. Használja, nincs vele semmi gond. 8.1 van rajta (azt hiszem). Én nem frissítettem rajta semmit, pedig jött pár frissítés.
Fő verziót mennyire érdemes frissíteni? Gondolom, van rá 9? 8hoz képest jobb/rosszabb?

(#26236) mobilizmo válasza SkyLine3000 (#26235) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem sohase volt gyári 9 rajta. De ha válaszolnak majd valószínűleg többen azt fogják írni, hogy ne frissíts. Mondjuk emlékeim szerint sokaknak soha nem volt problémája vele 9-es sem. Security patch már biztos nem jön a 8-ra, 9-re talán.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26237) SkyLine3000 válasza mobilizmo (#26236) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Mivel semmi gond nincs a telóval, nem látom értelmét frissíteni. Ami működik, azt nem érdemes elrontani. Csk abban az esetben tenném fel, ha azt mondanák, h über fasza, sokkal jobb, stb. :)
Max biztosnsági pöcsöket kéne feltenni. Bár olyan ritkán van a kezemben a telója, h arra sem lesz esély.

(#26238) Adamis válasza SkyLine3000 (#26235) üzenetére


Adamis
őstag

Nekem folyamatosan jön a frissítés - kilencesre váltottam, ahogy megjött. Hibátlan, pörgős!

(#26239) Aurig@ válasza SkyLine3000 (#26237) üzenetére


Aurig@
őstag

Én a fiamnak adtam, viszont mikor még használtam nem mertem rá engedni a kilencest, mert akkor rengetegen panaszkodtak rá. Lehet azóta változott a helyzet, de 8.1-en marad. Ez teljesen pöpecül üzemel.
Ez csak saját vélemény.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#26240) koncsik válasza Adamis (#26238) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1 :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#26241) SkyLine3000 válasza Adamis (#26238) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Akkor ezek szerint tök mindegy, mert ahogy elnézem a 8-as is hibátlan és pörgős. :)

(#26239) Aurig@: Valszeg marad nála is. Úgyis úgy tele van a telója minden szarral, h frissíteni sem tudnám. :D

[ Szerkesztve ]

(#26242) judas13 válasza Adamis (#26238) üzenetére


judas13
addikt

Nálunk is tökéletes - még ha tartaléknak is van használva.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#26243) macilaci78 válasza macilaci78 (#26214) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jelentem, azóta, hogy a másodlagos SIM-en letiltottam az adatforgalmat, nem dobta el a hálózatot. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26244) #56474624


#56474624
törölt tag

A februári biztonsági frissítés gyári Android 9-re? :F

(#26245) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Ha a telón MIUI 10 (8.1) fut, akkor ráflasheltem a V9.6.8.0.ODHMIFE - Oreo 8.1 November patch nevű firmware-t? Vagy ez csak stock alá való?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26246) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok, android auto .apk-t szeretnék telepíteni, stock rom-os telóra, de hiába engedélyezem (install unknown app), nem telepíti. Régebbi verziókat is próbáltam. Köszi előre is a segítséget.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#26247) trebrona válasza koncsik (#26246) üzenetére


trebrona
nagyúr

Pedig mennie kellene, kipróbáltam legfrissebb gyári rendszeren, minden további nélkül felment.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26248) koncsik válasza trebrona (#26247) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi a kép szerint akkor területi, nyelvi beállítás nem lehet gond... ez melyik AA verzió? :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#26249) trebrona válasza koncsik (#26248) üzenetére


trebrona
nagyúr

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-5-0-5002-release/android-auto-google-maps-media-messaging-5-0-500214-release-android-apk-download/

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26250) TaylorPro válasza trebrona (#26249) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nekem például A2-re simán települ mókolás nélkül a Play áruházból.

Pixel 8 Hazel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.