Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) peeat válasza peeat (#26350) üzenetére


peeat
tag

Developer menu disabled absolute volume utan
Ha ujraparositom addig amig ravan csatlakozva Jo a hangero de ha ujra racsatlakozik megint halk

De csak a media hanggal van gond a telefonbeszelgetes Jo sot halkitani is kelett.

[ Szerkesztve ]

(#26352) sutitomi válasza peeat (#26350) üzenetére


sutitomi
csendes tag

Én is ugyanígy halknak érzékelem Airdotsot használva, gyári 9-es droid. Én arra gondoltam hogy szimplán a füles nem elég jó ahhoz 😀

(#26353) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv!

(Nem tudom, hogy készülék, Android verzió vagy alkalmazás specifikus-e a probléma, ezért több helyen is posztolom, elnézést, ha nem először látod. )

Google Duo-t akartam elkezdeni használni, de a telefonszám regisztrálásánál ez jelenik meg:

- SIM kártya van benne, működik.
- Internet van, minden internetes alkalmazás megy, Viber is.
- Előbb Duo cache, majd adattörlés is megvolt, nem segített.
- Frissítések eltávolítása majd legfrissebb verzió telepítése megvolt, nem segített.

Több ötletem nincs.

Ha valaki látott már ilyet, netán a megoldást is tudja, megköszönném.

(Xiaomi Mi A1, Gyári Android 8.1, 2018 November)

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#26354) peeat válasza sutitomi (#26352) üzenetére


peeat
tag

Azert az hogy egy YouTube it nem lehet hallani az nem normalis.
De a telefonbeszelgetes tokeletes.
Meg pc vel probaltam ki a fuleseket teljesen Jo.

(#26355) sutitomi


sutitomi
csendes tag

Most hogy így mondod, használtam én is laptoppal nem keveset a fülest, semmi probléma nem volt vele. Filmnézés meg egyébként telefonról ezt használva főleg nagyon halk.

(#26356) bepken válasza sutitomi (#26355) üzenetére


bepken
veterán

nekem Soundpeats TrueFree+ van, nem tapasztaltam még ilyen problémát. egyedül a hang késik néha, de olyankor egy újracsatlakozás rendbe is hozza.

korábban egy Sony WI-C300 volt, ott sem tapasztaltam problémát a hangerővel.

(na jó, lehet hogy volt már olyan fülesem, ami 70%-os hangerőn szólt úgy, mint ez 80-90%-on....de ha jól értem, nem ilyen különbségre gondolsz)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26357) sutitomi válasza bepken (#26356) üzenetére


sutitomi
csendes tag

Fene tudja, amit írsz nem tűnik nagy különbségnek, csak például fura, hogy amíg a Xiaomi Basic vezetékest félhangerőn használom, addig az Airdotson maxra tekerve éppen elfogadható az erősség. Nekem ez személy szerint nagy különbségnek számít, de lehet nálam van elcseszve valami.

(#26358) darvinya válasza sutitomi (#26357) üzenetére


darvinya
titán

Vagy csak a szokásos márka hűség, hogy csak magukkal tudnak normálisan együtt működni.
Ezzel biztosítva, hogy azt a márkát vedd csak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26359) bepken válasza darvinya (#26358) üzenetére


bepken
veterán

az Airdots is Xiaomi, nem? :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26360) darvinya válasza bepken (#26359) üzenetére


darvinya
titán

Igaz, akkor szimplán meghülyült. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26361) peeat válasza darvinya (#26360) üzenetére


peeat
tag

Nem egyedi esetrol van szo miui , pixel telefonokkal kapcsolatban is lehet talalni a forumokon hasonlok panaszt de mindenhol csak a Dev menu absolute volume van megemlitve.
Podcast vagy konferencia anyagot igy ellehet felejteni mert nem fogod erteni.

(#26362) stracker06 válasza kokokka (#26345) üzenetére


stracker06
aktív tag

A GPS hiba nálam is jelen van. Néha semmi baja és tökéletesen működik, néha viszont használhatatlan. Olyan is gyakran előfordul, hogy tökéletesen működik minden, azonban egyszer csak teljesen váratlanul "leáll" és bármit csinálok vele, nem talál jelet.

SFm™

(#26363) tomazin


tomazin
veterán

Ha elinditom a wazet, akkor nem talal jelet. Ha elotte egy gps fixet elinditok (satstat) akkor kb 90%ban betajolja magat max 1-2perc alatt, majd mehet a waze. Ha nem, akkor restart.

(#26364) raveinT válasza tomazin (#26363) üzenetére


raveinT
tag

Én mióta 9-en vagyok, folyamat gondban voltam a GPS-el, különösen a waze-n. De a google maps se működött rendesen. Nálam az segített, hogy teljesen töröltem a waze alkalmazást (azóta se raktam vissza), és átálltam a google maps használatára.

Nem mondom, hogy azóta teljesen hibátlanul működik a GPS, de közel sem az a szívás, mint amikor még a waze is fent volt, és naponta változott, hogy éppen működik e vagy sem.

(#26365) CBool válasza tomazin (#26363) üzenetére


CBool
tag

Nekem szintén ezt csinálja. Nem értem most mi változhatott, tegnap mentem vele 400 km-t simán. A márciusi update-et meg pár néhány napja telepítettem.

Megőrülök most már tőle. :O Waze reinstall megvolt, nem segített. Google Maps meg tökéletesen működik.

(#26366) darvinya válasza CBool (#26365) üzenetére


darvinya
titán

Mivel Google felvásárolta Waze -t, így érthető, hogy lassan leépíti ezt az app-ot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26367) Csorbi válasza darvinya (#26366) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezt honnan veszed? Ez az az infó, ami totál fals agyszülemény...mármint hogy leépíti. Ez nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#26368) darvinya válasza Csorbi (#26367) üzenetére


darvinya
titán

Egyszerűen üzletpolitika.
Minek állíts konkurenciát saját app-odnak, mikor másik app is tied.
Nem véletlenül vásárolta fel Google a Waze -t.
Azzal, hogy egyből megszünteted az app-ot, nem hozol újabb felhasználót.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26369) balaaa88 válasza darvinya (#26366) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Egy forrást linkelj be légy szíves, ahol az van állítva, hogy a Google felhagy a Waze fejlesztésével... A Google Maps miatt... Köszi!

(#26370) darvinya válasza balaaa88 (#26369) üzenetére


darvinya
titán

Most komolyan ennyire érthetetlen, hogy ilyet direktbe nem egy cég megtenni.
Csak annyit, hogy app megszűnik.

Amúgy, ha szerintetek minden oké Waze -val, akkor kéretik app és telefon GPS/ROM hibás hsz-ek mellőzését.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26372) stracker06


stracker06
aktív tag

Egyetértek. :DDD

SFm™

(#26373) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
a frissítéssel hozott GPS hiba teljesen kiakasztott (+ a BT-os is naponta 2-3-szor sz@r@kszik!), ezért kénytelen vagyok új telefon után nézni (az A1 megmarad itthon netrádiózásra, Spotify hallgatásra, leváltva az öreg Huawei Y550-et).

Ti milyen telefonra váltottatok, vagy váltanátok A1-ről 80-90 ezer forintig?

(#26374) bepken válasza Jabby (#26373) üzenetére


bepken
veterán

én Xiaomi vonalon megyek tovább valószínűleg, de még nem döntöttem, és nem érzem égetőnek...

Redmi Note 8 Pro, Mi 8, Mi 9T

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26375) Aurig@ válasza Jabby (#26373) üzenetére


Aurig@
őstag

Én oda adtam a fiamnak. Ő nem használ se BT-t, sem navigációt. /Kifogástalanul működik, igaz 8.1-ről nem frissítettem./
Kicsit más vonal a OnePlus 7, az árazása is, de én arra váltottam. Nem bántam meg.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#26376) mobilizmo válasza Jabby (#26373) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én A1-re váltanék Custom ROM-al.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26377) bepken válasza mobilizmo (#26376) üzenetére


bepken
veterán

80-90ezer forintért? :Y

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26378) mobilizmo válasza bepken (#26377) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem, ingyé! :DD

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26379) Victoryus94 válasza Jabby (#26373) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ebben az árban Redmi Note 9(S)-re.
De én most a K30Pro Zoom Európai árára várok.
Nekem nem olyan sürgős, alig mozdulok ki mostanában... a nyaralásoknak is lőttek.

[ Szerkesztve ]

(#26380) ronaldu98


ronaldu98
tag

Üdv!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Lineage OS 15.1-ről szeretnék váltani 16.0-ra viszont sajnos elakadtam. Eleinte elkezdtem végrehajtani a lépéseket amiket [link] itt leírtak, viszont nem tudom a legfrissebb TWRP-t felrakni mert az nem indul el. Később itt a fórumban meg xda-n [link] olvastam, hogy csak egy custom recoveryvel lehetne megcsinálni az áttérést, ennek viszont a Google Drive linkje lejárt. :( Régebbi TWRP-vel próbálkoztam, ez elindul, de telepíteni persze nem tudtam a ROM-ot mert errort dob. Ha valaki tudja a megoldást annak örök hálám. :R

[ Szerkesztve ]

(#26381) mobilizmo válasza ronaldu98 (#26380) üzenetére


mobilizmo
addikt

Itt egy link a drive-omhoz, ez csak a hotboot twrp. Zipben van, azt ki kell csomagolni, egy img fájl van benne.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26382) pmatthew


pmatthew
tag

Sziasztok,

Amennyiben egy "gyári" Android 9-es A1-es készülékre szeretnék MIUI-t flashelni, akkor először mindenképp 8.1-re kell downgradelni?

Köszi

(#26383) ronaldu98 válasza mobilizmo (#26381) üzenetére


ronaldu98
tag

Köszönöm szépen, ezzel működött, már fut is a rendszer. :R :R

(#26384) Ogard


Ogard
tag

Nem tudok usb-n adatátvitel céljából kapcsolódni a telefonhoz. Sem windows alól sem linux alól nem megy, a kábel csak tölt, amikor a beállításokban az USB- pontra megyek ki vannak szürkülve és nem klikklehetők a lehetőségek (mtp, fájlátvitel stb.)
Egy mi a2 vel, ugyanaz a gép és ugyanaz a kábel simán kapcsolódik, működik a fájlátvitel, tehát a telóval lesz valami gikszer.
A rendszer gyári és friss.
Találkozott esetleg más is ezzel, vajon mi lehet a megoldás?

(#26385) mobilizmo válasza Ogard (#26384) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem nem gyári rendszerem van, ezért csak tippelni tudok. A fejlesztői beállítások-Alaéretlmezett USB-beállítás (vagy valami hasonlóban), nincs véletlenül a Nincs adatátvitel opció bekapcsolva?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26386) Nerazim válasza pmatthew (#26382) üzenetére


Nerazim
őstag

A telegramm csoportban olvastam valami olyasmit, hogy van akinek működik Pie alapú rommal is a MIUI 11, de van akinél meg nem és bugos, ezért inkább ha tutira akarsz menni akkor Oreos romra rakd rá. Én downgradeltem anno.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26387) Ogard válasza mobilizmo (#26385) üzenetére


Ogard
tag

A fejlesztői beállításoknál fájlátvitel az alapértelmezett, mégis ezt látom az USB beállításoknál. Gugli szerint mások is szembesültek már ezzel a 9 es android óta, de megoldást sehol nem találtam.

(#26388) darvinya válasza Ogard (#26387) üzenetére


darvinya
titán

Sz.gépen van MTP driver?
Sz.gépen nézted eszközkezelőben, hogy radugva telefont nincs-e ismeretlen USB eszköz?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26389) Ogard válasza darvinya (#26388) üzenetére


Ogard
tag

A gép is a kábel is rendben, minden más android telóval és tablettel működik gond nélkül. Nem lát ismeretlen eszközt csatoláskor.

(#26390) gahen válasza Ogard (#26384) üzenetére


gahen
tag

Én usb csatlakozót cseréltem a telón, azóta megy az adatátvitel + nem csúszik ki a kábel a telóból.

..,

(#26391) Ogard válasza gahen (#26390) üzenetére


Ogard
tag

Nem szokott kicsúszni a kábel. A cserét gondolom szervizben csináltad? Vagy te magadnak? Megírnád a részleteket?

(#26392) bepken válasza Ogard (#26391) üzenetére


bepken
veterán

lehet, hogy elegendő kitakarítanod az aljzatot egyébként. nem biztos, hogy kapásból cserélni kell. nekem a töltést nem vette fel rendesen, így én is megrendeltem az újat aliról, de aztán rájöttem, hogy csak ki kellett takarítani.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26393) gahen válasza Ogard (#26391) üzenetére


gahen
tag

Nekem először csak kicsúszott és sokszor nem töltött. Az aliról rendeltem és youtube videók alapján magam cseréltem.

..,

(#26394) SteveJobs


SteveJobs
őstag

Üdv! Gyors kérdés miért csak 2g van full térerőm? Új a sim piszkálva nem volt a telefon. :F

(#26395) rhen válasza Ogard (#26387) üzenetére


rhen
senior tag

Ha a connected device-t választod akkor se megy?

(#26396) Ogard válasza rhen (#26395) üzenetére


Ogard
tag

Kiírja, hogy switching, aztán 10 mp után közli, hogy "couldn't switch". Végül is kdeconnecttel vezeték nélkül elérem a telót, és tudok másolni rá és róla, de akkor is idegesítő ez, és még mindig nem világos, hogy ez szoftver vagy hardverhiba. Majd átpucolom 99 fokos alkohollal az aljzatot, hátha.

(#26397) s_a


s_a
csendes tag

Sziasztok! Feleségem MI A1-ének ugyanaz a kamera-fókuszálási baja van, mint amit valaki már leírt itt egy éve (de úgy láttam, nem kapott választ): se a gyári app, se az Open Camera nem fókuszál rendesen se auto, se manual módban, de portré módban tökéletesen működik. A szelfi-kamera is okés.
Naprakész 9-es droid van rajta.
Nekem is A1-em van, de az enyémen 8.1, annak semmi baja.

(#26398) RetepNyaraB válasza Pabarroland (#25156) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Erre van már megoldás?
A teló up to date.
#Kurvaidegesítő
#Mi feature

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#26399) mobilizmo válasza RetepNyaraB (#26398) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem soha nem volt ilyen, szóval nem #Mi feature. Jogosultságokkal minden rendben van?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26400) RetepNyaraB válasza mobilizmo (#26399) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nejemé. Mint minden nő, ő is out of the box használja; nem piszkált el semmit rajta. A közelségérzékelővel akadhat össze a tárcsázó app. Rákerestem itt a totyikban - amire válaszoltam az volt az utolsó hsz., de többeknek okozott ez gondot és nem született rá megoldás, amíg láttam.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.