Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) koncsik válasza trebrona (#26249) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi, TaylorPro neked is (bár én a magyar store-ban nem találtam) :R
Khmmmm. Tele volt a tárhely. Miután a gyerekek által termelt 37GB fényképet Anya (a telefontulaj) csökkentette, már nem volt gond. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#26252) TaylorPro válasza koncsik (#26251) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ebben a régióban nem adja fel. A2 lite, A1, Note 8 Pro, ezeknék néztem és még link ellenében sem lehet telepíteni. A2-re igen, de ez csak véletlen szerintem.

Pixel 8 Hazel

(#26253) aprokaroka87 válasza TaylorPro (#26252) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Vagy A2 esetében megkapnak minden infót a play store ( google ) szerverei a telefonról ami ahhoz kell hogy lássa is azt:)

(#26254) gábor-ka


gábor-ka
tag

nekem pl a gyári android 9 óta kezdett el bugolni, akku gyorsabban merülni, sim kártyákról megfeledkezni.
a legnagyobb csapás azért mégis a gcam esetében az autofocus hibája volt.
(találtam belőle mondhatni működő verziót azóta, de még az sem olyan jó mint ami 8.1-en volt)

(#26255) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Sziasztok. Ahogy lassul a xiaomi frissítési kedve elgondolkodtam a custom ROM-on. Akik váltottak gyári 9-ről (amivel nincs probléma de nem én használom), melyik 9-esre, 10-esre ami a legproblémamentesebb és nem hozzáértőnek is OTA-n frissíthető, naprakész, támogatott.
Encryption, saftynet, magisk, gcam/hypercam működik, gyors, szép, minden funkció rendben van, ugyanolyan vagy jobb akkuhasználat a gyárinál és rendszeresen frissített?
LOS16, DerpFest10, PixelExp10?
Ez a slot váltás és a nem telepítünk twrpt nekem új környezet, ezért kérdezném, hogy nincs probléma ha vissza kellene állni a gyári rendszerre? Illetve a firmwaret hogyan lehet majd később frissíteni? Nandroid backup készíthető/restore-olható a gyári rendszerről a bebootolt twrp-vel? Köszi.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#26256) trebrona válasza TaylorPro (#26250) üzenetére


trebrona
nagyúr

Azért egy apk telepítést nem neveznék mókolásnak. :)

Magyar régión hivatalosan nincs a Play Store-ban, ahogyan írtad később, A2-n csak véletlen.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#26257) koncsik válasza koncsik (#26251) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Tehát fent van az Android Auto, de az autó finnyáskodik (Peugeot 5008), azt mondja, hogy a kapcsolodás folyamatban van, de a telefon beállításaiban állítsam be az alapértelmezett kapcsolatot... ha esetleg van valakinek ötlete, ez pontosan mit jelent, megköszönöm előre is, én is próbálok megoldást keresni, meg most látom, hogy van AA topik is...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#26258) mobilizmo válasza B@ldrick (#26255) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ilyen ROM, ami a feltételeidnek megfelel, szerintem nincs. A DerpFest10, erről még nem is hallottam. Official 10-es én csak a Havoc-OS-en hallottam (azt használom), tudtommal a többin még nincs. Ha belevágsz ugye úgy kezdődik, hogy minden gyalu, az encryption is röpül és én még nem hallottam a gyárin kívül más ROM-ot amin probléma nélkül menne. Szerintem az ugyanolyan akkuhasználat sem igen hozható ki, a jobb meg pláne. Az OTA botladozva megy, szerintem több a probléma vele mint amennyit ér, twrp-n keresztül egy frissítést felrakni kb. ugyanannyi időbe kerül ( na jó nem 20 perc hanem 30, tök mindegy). A többi feltétel rendben van. A helyedben LOS-t vagy Havoc-ot próbálnék. Indulásnak.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26259) B@ldrick válasza mobilizmo (#26258) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Sejtettem. OP3-ból indultam ki (most épp derpfest van fent), meg tudták oldani a titkosítás támogatását stock 9-ről. Havoc nem friss (nálunk mindegyikkel volt valami nyűg), LOS meg fapad és nem túl akkuoptimalizált.
Van pár official. Lightning kernellel sem lehet jobb az akku? Twrp-t te flash-selted mindkét slotra?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#26260) mobilizmo válasza B@ldrick (#26259) üzenetére


mobilizmo
addikt

Revenge és Evolution X, egyik sem nagyon népszerű pedig egyik sem újdonság, nyilván meg van az oka. Havoc-ot elég régen használok (2.0 óta), semmi gond nincs vele. Dec. 5 kemény 2 és fél hónap, valóban ősrégi build. Moun kernellel használom elég régóta, sok mindent kipróbáltam, de mindegyik gyengébbnek tűnt. Mondjuk most a spektrum nem működik, 3.1- re ígérték ezt is és csomó mindent még. Ez igazából egy 10 prebuild, csak azért hogy legyen azoknak akik már nagyon várták. Ami benne van az minden működik, bár a sok kihagyott dolog ellenére is sokkal funkciógazdagabb, mint mások. Még ezt is ki lehet próbálni, korábbi telefonomon használtam ilyet. Mokeedev

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26261) kokokka válasza gábor-ka (#26254) üzenetére


kokokka
őstag

Akkor nem jó gCam-et használsz. Az enyém hibátlan.

(#26262) gábor-ka válasza kokokka (#26261) üzenetére


gábor-ka
tag

Az xda tele volt a pie utani fokuszhibakkal, szoval eleg gyakori hiba volt.
Azota ugyan talaltam egy mondhatni mukodo gcamet amiben a fokusz is hasznalhato, de meg mindig kozel sem olyan jo mint oreo alatt, talan a szinek is fakobbak igy.
(De szivesen kiprobalnam a te gcamed is :D )

(#26263) Nerazim


Nerazim
őstag

A Xiaomifirmware -n össze van szedve egy jópár rom Pie és Oreo alapú is. Lehet csemegézni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26264) mobilizmo válasza Nerazim (#26263) üzenetére


mobilizmo
addikt

A legjobb, legmegbízhatóbb hely még mindig az xda (bár a mokeedev innen is kimaradt, azt gondolom ennek valami nézeteltérés lehet az oka.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26265) Nerazim válasza mobilizmo (#26264) üzenetére


Nerazim
őstag

Igazából csak azért raktam ide, mert szépen össze van szedve mi az ami Oreos és mi az ami Pie. Utána még mindig lehet az xda-n keresgetni. Ezt a mokeedev-t lehet ki fogom próbálni, nem tudod ezen vajon a Spektrum menne? Ez már Pie alapú rom? Lehet ezt valamiből sejteni egy romnál, ha nincs a nevében mondjuk, hogy 8.0 v 8.1? Bocs oda van írva az droid verziója. Most nekem a Liquid Remix van fent, nincs bajom vele, de a kernele nem támogatja a Spektrumot bármit is csinálok vele.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26266) mobilizmo válasza Nerazim (#26265) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem tudom, Mi A1-en nem próbáltam a Mokee-t (egyébként ott csak most nemrég ugrottak 9-re). Az viszont tapasztalat Spektrum kompatibilitás ügyben, amikor még a Havoc nem moun kernel-el jött, akkor én is cserélgettem. A telepítési leírásokban, mindenhol azt írták, hogy a sorrend kernel-gapps-magisk, merthogy a kernel a másik kettőt felülírja. Na most így nekem nem működött a spektrum soha, pedig egyértelműen oda volt már akkor is írva a moun-hoz a Spektrum kompatibilitás. Ezért én ilyen sorrendben flasheltem kernel-gapps-magisk-kernel, így minden működött.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26267) Nerazim válasza mobilizmo (#26266) üzenetére


Nerazim
őstag

Oreo-s custom rom alá nem tudod esetleg melyik moun kernelt lehet felpattintani? Ez esetleg jó lehet?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26268) Nerazim válasza Nerazim (#26267) üzenetére


Nerazim
őstag

Úgy látom ez valami más telóhoz való kernel. Itt vannak a moun kernelek A1 -re, de nem tudom, hogy pl 3.20 -as kernelt felrakhatom-e Oreo alá. Ahogy nézegettem Oreo custom rom alá 3.x -ek valók.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26269) mobilizmo válasza Nerazim (#26268) üzenetére


mobilizmo
addikt

Egy biztos v7.0-val jött be a 4.9-es kernel verzió kmpatibilitás, azt én felraktam olyan ROM-ra amire nem volt jó. Azon kívül, hogy nem bootolt be addig amíg a megfelelőt nem flasheltem fel rá, más gondot nem okozott. Szerintem akár a v6.2 is megpróbálhatod. De ha igazán precíz akarsz lenni, akkor utána olvasol a moun kernel xda threadjében a changelogban.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26270) Nerazim válasza mobilizmo (#26269) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi akkor átbogarászom, most megint elkapott a gépszíj :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26271) kokokka válasza gábor-ka (#26262) üzenetére


kokokka
őstag

Nem az enyém, csak használom :) Azt viszont nagy megelégedéssel, főleg az esti, kevés fényes fotózáshoz. Nem mintha nappal nem csinálna jó képeket, szóval nem fakóbb vagy rosszabb, mint amikor 8 alatt használtam.

(#26273) Smeló


Smeló
tag

Megjött a februári frissítés...

(#26274) BE4GLE válasza Smeló (#26273) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Ez már majdnem márciusi. :DDD

Redmi Note 9 Pro

(#26275) bepken válasza darvinya (#25933) üzenetére


bepken
veterán

kritikus ponthoz közelít azóta a kijelző....és mivel az USB aljzat is hülyéskedik, tehát ígyis-úgyis bontani kell a telefont...elhatároztam, hogy magam fogom ragasztani a kijelzőt is. tudsz esetleg olyan ragasztót javasolni, amit használhatok ilyen célra? ha jól értem, akkor a résen keresztül is benyomhatom a ragasztót, igaz? nem tesz ez kárt ott belül? (nyilván gomboknál vigyázni kell, más mozgó alkatrész meg ugyebár nincs)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26276) katalin888


katalin888
aktív tag

Vajon még meddig fog jönni biztonsági frissítés a A1-hez? Érdemes a gyári ROMot lecserélni?

(#26277) Istju válasza bepken (#26275) üzenetére


Istju
senior tag

Minek állsz neki kijelzőt kókányolni, ha ilyen gondom lenne, megvenném a kijezőt touch panellel, és frammel együt, és átszerelném.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#26278) bepken válasza Istju (#26277) üzenetére


bepken
veterán

csak azért próbálkoznék először ezzel az apró gányolással, mert abszolute nem értek hozzá :D és ezt nehezebb elrontani, ahogy azt látom.

közben azt is leellenőríztem, hogy ha a résnél benyomok egy vékony papír lapot, akor az alámegy a kijelzőnek (csak mert nem értettem, hogy oldalról nézve hogyan "szökik ki a fény", ha egyszer egyben van a touch-panellel) - és ha videók alapján jól látom, ez alatt már nincs semmi olyan, amit a ragasztó bánthatna.

ráadásul kijelző csere kapcsán félnék attól, hogy vajon milyet kapok...túlérzékeny lesz majd? sárgulni fog? ilyesmi...plusz ugye drágább is az alkatrész :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26279) darvinya válasza bepken (#26275) üzenetére


darvinya
titán

Ilyesmivel lehet ragasztani [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26280) bepken válasza darvinya (#26279) üzenetére


bepken
veterán

köszi szépen! akkor ebből is rendelek. arról van esetleg videó, hogy hogyan érdemes ezt használni az én esetemben? tehát amikor nincs felválva a teljes kijelző és kvázi a réseken keresztül fogom bejuttatni a ragasztót... :D vagy csak hogy mirek kell figyelnem.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26281) darvinya válasza bepken (#26280) üzenetére


darvinya
titán

Vékony injekció tűvel keveset juttas be résbe, ahol a legjobban szétnyílt.
De maszkold le előtte mindkét felületet, hogy arra kerüljön a kibugyanó ragasztó, ha túl sok került oda.
Ennyi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26282) bepken válasza darvinya (#26281) üzenetére


bepken
veterán

de akkor elvileg nem kerülhet ragasztó olyan helyre, ahova nem szabadna neki, igaz?
ahogy látom a termék fotókon, a tubus szájának kialakítása elve egy vékony fémcső, úgyhogy ez a kérdés megoldva.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#26283) darvinya válasza bepken (#26282) üzenetére


darvinya
titán

Pont azért speciális a ragasztó, hogy ne okozzon kárt.
Ahhoz, hogy tökéletesen ott legyen, ahol kell lennie, ahhoz teljesen vissza kell bontani kijelző, egyenletesen meghatározott ragasztót kell felvinni és visszarakni.
Mivel ez csak javítás, így csak javítón múlik, hogy telibe önti az egészet, vagy van annyira ügyes, hogy pont annyi legyen ott.
Ezt nem lehet számszerűsíteni, mivel mérnéd ragasztó mennyiséget.
Azaz itt már lehet egy kis csepp 0.000001mm³ is sok, de ezt az értéket hogyan méred ki.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26284) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Eltelt lassan 3 év a telefon megjelenése óta. Nálatok, hogy alakul a készenléti idő & SOT ? Milyen OS & kernel van rajta? Én mostanában megint elkezdtem az Oreos romokkal bíbelődni és kerneleket csereberéltem, de eddig nálam 1 nap és 2 óra SOT a csúcs, bármit csinálok nem tudom fentebb tornázni, már próbáltam mindenféle wakelock-al is. A legjobban bírta nálam a MIUI rom, annál 3 óra SOT is kijött, de mivel nálam megint a 7000000.ussb vagy mi és ennél a romnál nem kikapcsolható mert nincs benne wakelock blocker, ezért sajnos meg kellett válnom tőle.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#26285) mobilizmo válasza Nerazim (#26284) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ennyi idős telefonnál szerintem ezek jó értékek. Mondjuk én irodai munkám miatt bármikor tudom tölteni, tehát nem is nagyon görcsölök ezen a témán. Várom a Havoc-OS 3.2-őt, ha megjön feldobom és szerintem az lesz rajta élete végéig.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#26286) rzoli


rzoli
senior tag

Debrecen környékén tud valaki ajánlani szervizt, akik a kamera részt ki tudják takarítani? Por van a lencse alatt, illetve most már kicsit homályos is.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#26287) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Ma cseréltem védőüveget a kijelzőn és szomorúan láttam, hogy nem is az üveglap van berepedezve, hanem a kijelző. :( Lehet elgondolkodom majd egy cserén mostanában.
Ki milyen telefont venne mostanában e helyett? Van az Android One-ok között ajánlott, nem túlárazott? Ezt is használtan vettem már 2 éve kb, jó vétel volt azóta is kielégíti igényeimet. Ki mire cserélné 50ezer forint környékén?

(#26288) TFSi válasza acsati (#26287) üzenetére


TFSi
őstag

Nézd meg az A3-at, vagy a Redmi Note 8-at. 70 körül már bejöhet a Mi 9 Lite, vagy a Redmi Note 8 Pro.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#26289) Baloo27 válasza acsati (#26287) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Èn A1-ről váltottam A3-ra. A kamera mèrföldekkel jobb,van gcam minden macera nèlkül. Frissítèsek csúszva èrkeznek,de ezèrt az árèrt belefèr. Kijelző megfelelő, nem látni a különbsèget,csak ha pár centiről nèzed. Akku a 10-es droiddal èjszaka 1-2% merülèst produkál(Bt,wifi,adat,stb.) minden bekapcsolva. Szerintem kellemes telefon ezèrt az árèrt.

(#26290) raveinT válasza Nerazim (#26284) üzenetére


raveinT
tag

Full stockon, 90%-ra töltés után, most vagyok 46%-on, 2h40m SOT mellett 25 óra eltelte után.

Viszont éjszaka mindig kikapcsolom a netet (mobilnet és wifit is), plusz otthon csak wifi van bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#26291) gábor-ka válasza acsati (#26287) üzenetére


gábor-ka
tag

én mi 9 lite-ra cseréltem, A3 kijelzője nekem már sajnos túl pixeles :((

(#26292) huberpe válasza gábor-ka (#26291) üzenetére


huberpe
aktív tag

miui mennyire megszokható android one után?

(#26293) darvinya válasza huberpe (#26292) üzenetére


darvinya
titán

Kinek hogy.
Nekem erős kompromisszummal használom MIUI-t.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26294) gábor-ka válasza huberpe (#26292) üzenetére


gábor-ka
tag

eleinte nagyon tartózkodtam tőle, nem tagadom. de pár nap után nagyon is elviselhető volt, utána meg kifejezetten tetszettek a tipikus MIUI funkciók mint pl a hosszú screenshot.
a google dialertől és messagestől féltem de meglepetésemre már a MIUI is azokkal van felszerelve.
bár van árnyoldala is, pl szerintem elég idiótán kezeli az értesítő LED-et :U

(#26295) kekigyu válasza gábor-ka (#26294) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Mi az a hosszu screenshot?

(#26296) gábor-ka válasza kekigyu (#26295) üzenetére


gábor-ka
tag

screenshot elkészülte után feldobja kicsiben a képet jobb felül, alatta lesz egy "scroll" gomb. megnyomod és addig elkezdi a megnyitott appot (pl messenger) görgetni ameddig akarod, és így nem kell több képben lefotóznod egy beszélgetést pl

(#26297) kekigyu válasza gábor-ka (#26296) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Uu ez tok jo, nem ismertem, köszi

(#26298) acsati


acsati
aktív tag

Köszi a tippeket. Megnéztem az A3-at és tetszene is, az ára is, de a kijelző felbontást nem értem. Az egy picit csalódás. Végülis most, hogy ráraktam az új védőüveget, a tapintása megoldódott, csak hát a látvány kicsit pókhálós... :D Szerintem használom ameddig tudom, addig meg nézelődök.

(#26299) darvinya válasza gábor-ka (#26296) üzenetére


darvinya
titán

Ha működik, mert nem mindenhol megy így.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26300) huberpe válasza gábor-ka (#26294) üzenetére


huberpe
aktív tag

néha betévedek a 9lite topikba (azt néztem ki az a1 utódjának), ahol bizonyos időnként születik egy android one tulaj által írt vélemény és olyankor mindig durván elmegy a kedvem az egésztől. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.