Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) Balageee válasza hkuteam (#25198) üzenetére


Balageee
csendes tag

Igen...így működik! :K

(#25202) Balageee válasza Fall-N (#25199) üzenetére


Balageee
csendes tag

Én úgy tudtam, hogy, ha telefonhívás van, akkor az nagyobb prioritású, mint a net... tehát, ha beszélgetek, addig nincs net... Ha csak egy kártyát használok, és van 4G-s, 3G-s hálózat az adott területen, és 4G-re van állítva a preferált hálózat típus, akkor hívás közben a netet H+ -ra nyomja, de van van net. (VOLTE ki van kapcsolva a készüléken). Ha nincs más az adott helyen csak 4G, akkor meg nem szokott menni a net telefonálás közben, mert nincs hova "lejjebb tolni" Most hogy a Telenoros kártyát "3G preferáltra" tettem így már úgy működik ahogy kell... ha telefonálok (akár bejövő, akár kimenő) addig a Dgis-nél nincs net.

(#25203) kekigyu válasza fluttershy (#25200) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Nagyon hálás lennek ha osszedobnal egy utmutatot.

(#25204) fluttershy válasza kekigyu (#25203) üzenetére


fluttershy
tag

Nnaa :) átnéztem az összefoglalót és csak annyi hibát találtam benne hogy a recovery linkje ami bele van írva az már régi (lehet hogy nem működik). Helyette inkább a hivatalos xda topikban lévőt [link] vagy a lineageos hivatalos wikijébe lévőt érdemes használni. Azért csak egy linkeltem mert szerintem valójában mindkettő a legfrissebb twrp, akár a twrp weboldaláról is letöltheted kb, annyi a lényeg csak hogy friss legyen és a mi a1es verziót használd.

Azt írták még itt párszáz hozzászólással feljebb hogy ha titkosítani szeretnéd a mobilod belső tárhelyét lineageos alatt akkor nem szabad wipeolni a data particiót. Hát nem tudom, én wipeoltam és működik a titkosítás is. Ha gondolod akkor hagyd ki a wipe datat és csak factory resetelj a twrpben meg cache wipeoln a biztonság kedvéért... de rád bízom.

A vowifivel kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, én szerintem nem próbáltam még ezt a funkciót (bár ki tudja) viszont lineageos-en eddig bármit kipróbáltam, minden működött szóval lehet hogy nem lesz szükséged magisk modulra sem. Próbáld ki előbb magisk modul nélkül, hátha.

Hívás közbeni halk mikrofont javító magisk modulra sincs már jórégóta szükség. Mint mondtam, minden működik flottul, úgy ahogy a gyári romon kéne.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.
Az itt leírtakon kívül a topik összefoglaló leírás amúgy részletes és szájbarágós. Érdemes azt követni. Ha elakadsz akkor persze nyugodtan kérdezz itt és megpróbálunk útbaigazítást adni.

Sok sikert a flasheléshez. :D

(#25205) kekigyu válasza fluttershy (#25204) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Koszi az infokat. Custom romot nem akarok feltenni, jo nekem a gyari, csak vowifi miatt kellene magisk. Gondolom akkor a root-tal kellene kezdenem, úgy tudom magiskhoz kell.

(#25206) trebrona válasza kekigyu (#25205) üzenetére


trebrona
nagyúr

A magisk a root...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25207) fluttershy válasza trebrona (#25206) üzenetére


fluttershy
tag

Pontosan :)

(#25205) kekigyu
ez esetben itt érdemes olvasgatni: [link]
Bár szerintem a custom rom a legjobb megoldás, semmi hátránya nincs. A gyári rom frissíthetősége problémássá válhat ha a rendszer nem "tiszta". Nem lehetetlen csak problémás. Lehet hogy ez mennyit változott amióta utoljára próbáltam, igaz az jó régen volt :) nézz utána hogy rootolt gyári rendszernél a frissítéseket hogyan kell telepíteni

(#25208) tomazin


tomazin
veterán

Tudja esetleg valaki, h ezen a telefonon van-e akksi ciklus szamlalo es hogyan lehet megnezni?

(#25209) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok! Kis segítség kellene. Pár napja aktiváltattam a Telekomnál a voLTE szolgáltatást. Teljesen érintetlen rendszernél kell még valamit tennem, hogy működjön megfelelően? A HD ikon nem jelenik meg az állapotsorban, sőt ha egy olyan készülékről hívom, ami tuti voLTE képes, akkor egyet csörren a készülék, és rögtön el is utasítja a hívást, azaz nem lehet felvenni. Ez vajon mitől lehet? És mi rá a megoldás?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25210) #56474624 válasza kmarci25 (#25209) üzenetére


#56474624
törölt tag

*#*#86583#*#* be volt írva? Aztán a menüben megjelenik a hálózatoknál, amit be köll kapcsolni.

(#25211) kmarci25 válasza #56474624 (#25210) üzenetére


kmarci25
veterán

A kódot beírtam (*#*#VOLTE#-#*), jött is a toast üzenet. De utána mit kéne tennem? Nem értem, hogy melyik menüt írod, és mit kell bekapcsolni... :F :B

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25212) #56474624 válasza kmarci25 (#25211) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hálózat-Mobilhálózat-Speciális-Enhanced 4G LTE Mode

Ha utóbbi nincs (preferált hálózattípus felett szokott lenni), akkor még egyszer be kell írni a *#*#86583#*#*-ot.

[ Szerkesztve ]

(#25213) kmarci25 válasza #56474624 (#25212) üzenetére


kmarci25
veterán

Oké, köszönöm. Kipróbálom majd. (Feleségemé a telefon, délután tudom csak megnézni.)

Amit írtam (hogy egyből elutasítja a bejövő hívást), azt okozhatja ennek a beállításnak a hiánya vajon? Ha a saját készülékemen kikapcsolom a voLTE-t, akkor jól működik minden, de ha be van kapcsolva, akkor az ő telefonján egyből elutasítja, de más számot meg simán hívok és nincs gond.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25214) kmarci25 válasza #56474624 (#25212) üzenetére


kmarci25
veterán

Hmmm... Úgy néz ki, hogy talán működik. Bár a Mi A1 nem jelzi a hd-t és az én telefonom sem a voLTE-t, bár aktív mindkettőn.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25215) kmarci25 válasza kmarci25 (#25214) üzenetére


kmarci25
veterán

Mégsem... Megjelent a sajátomon a volte ikon, az A1-en viszont a hd nem. És ugyanaz, mint korábban. Egy másodpercig csöng kb , aztán elutasítja a hívást. Itt valami nem kerek... :(((

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25216) Jabby válasza kmarci25 (#25215) üzenetére


Jabby
őstag

Ha jól értem a feleségednek A1-e van, neked viszont más típusú?
S az 1 mp-es kicsöngés utáni elutasítást pedig a te telód produkálja?

(#25217) kmarci25 válasza Jabby (#25216) üzenetére


kmarci25
veterán

A feleségemé A1, az enyém Redmi Note 4. Az 1 mp-s csöngést az A1 csinálja, ha én hívom úgy, hogy a volte aktív az enyémen. Minden más számot tudok hívni, sőt az A1-ben lévő második sim-et is, amire nincs aktiválva a szolgáltatónál a volte. Ha az enyémen kikapcsolom, akkor nincs ilyen gond. Egyszerűen nem értem, hogy ez miért van... :W

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25218) trebrona válasza kmarci25 (#25217) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igazság szerint egyik telefonotok sem szolgáltató által támogatott készülék, úgyhogy vagy működik, vagy nem. Esetedben inkább nem.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25219) kmarci25 válasza trebrona (#25218) üzenetére


kmarci25
veterán

Tudom, hogy nem azok, de az itteni visszajelzések alapján a Telekommal működnek ezek a készülékek. Csak azt nem értem hogy nálunk miért van másképp. És azt sem, hogy mi ez a hiba jelenség. Azt gondolom, hogy az lenne a helyes működés, hogy ha elérhető akkor voLTE-t használ, ha nem akkor nem azt. De ez, hogy egyet csörren és elutasít ez nem normális működés.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25220) darvinya válasza kmarci25 (#25219) üzenetére


darvinya
titán

A1-ben Telekom kártya vágott?
Ha igen, akkor egyértelműen kártya miatt nem fogadja hívást.

De pl: A2-n Telenor VoLTE-n Telekom hívás fogadással gond van rendesen.
Ami lehet Telekom hálózati gond is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25221) kmarci25 válasza darvinya (#25220) üzenetére


kmarci25
veterán

Pár hónapos a kártya az A1-ben és nem vágott. Mindkettő, sőt mindhárom kártya Telekom. Az A1-ben az is amire aktiváltattam a voLTE-t, az is, amire nem, és az én telefonomban is Telekom van.
Nem őrülök bele, ha nincs voLTE, de ezt egyszerűen nem értem...

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25222) darvinya válasza kmarci25 (#25221) üzenetére


darvinya
titán

VoLTE hibát szolgáltatódnak ród fel, mert még mindig nem rakta rendbe erre a rendszerét.

S mint írtam, hogy Telekom felöl érkező hívásokkal nálam is gond van.
Sőt nevetséges, hogy Telekom székház közelében nincs Telekom 4G, csak 3.5G.
És emiatt, már többször volt gond hívással VoLTE előtt is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25223) depe95


depe95
tag

Volt valakinek emagos telefonnal garanciális ügyintézése? Mire lehet számítani?

(#25224) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Sziasztok!
Van egy kis bibi a telómmal, ha hív valaki nem tudom felvenni, nem jelez ki semmit a telefon, csak csörög. Ha vége a hívásnak, kiírja nemfogadottnak. viszont én tudok hívást indítani. Csináltam rajt egy gyári visszaállítást, de továbbra is fennál a probléma. Van egy bt fülesem, annak a gombjával fel tudom venni a hívást, és akkor be is jön a hívás közbeni szokott képernyő, de addig nem.

[ Szerkesztve ]

(#25225) TFSi válasza Deadzone41 (#25224) üzenetére


TFSi
őstag

Nálam akkor volt ilyen, amikor véletlenül a ne zavarjanak funkciót napközben is bekapcsoltam, bár gondolom itt nem ez lesz a helyzet..

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#25226) HDR123 válasza depe95 (#25223) üzenetére


HDR123
tag

Volt. A létező legrosszabb. Még az elején rossz készüléket küldtek volna ha nem veszem észre a számlát. 64GB-osat rendeltem, de 32-eset kaptam. Az emag nem csinált semmit csak hárított a beszállító irányába, a beszállító pedig az emagra mutogatott. 1 hét telefonálásba tellett mire jót küldtek, de a végén már a rögzített vonalon beolvastam az addigi ügyintézők nevét, hogy rúgják ki őket.

(#25227) depe95 válasza HDR123 (#25226) üzenetére


depe95
tag

Ilyen téren szerencsésebb vagyok mert nekem emag a forgalmazó, hát kérek jövő hétre egy futárt és kiderul

(#25228) Kátai


Kátai
senior tag

Két különböző csengőhangot szeretnék beállítani a két sim kártyához.Lehetséges valahogy?

(#25229) tomazin válasza Kátai (#25228) üzenetére


tomazin
veterán

Los alatt a p70hez ezt meg lehetett csinalni. Ha jol emlekszem a sim beallitasok alatt.

(#25230) HDR123 válasza depe95 (#25227) üzenetére


HDR123
tag

Hát, nekem akkor úgy tűnt hogy az emag semmit nem forgalmaz, csak közvetít. Amúgy nyilván jó buli lehet nekik.

(#25231) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Hol, melyik menüben lehet törölni Google fiókot? Több helyen kerestem de nem igazán találtam. (Hamarosan másik készülék lesz, ezt pedig a fiam kapja meg.)
Ha törlöm, akkor csak a telefonról törlődik minden adat ezzel kapcsolatban, jól gondolom?
Gyári visszaállítást nem akarok, csak a fiókomat törölni.

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25232) trebrona válasza Aurig@ (#25231) üzenetére


trebrona
nagyúr

Beállítások/Fiókok/kívánt fiók kiválasztása/fiók törlése

Igen, csak a telefonról kerül eltávolításra.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#25233) Aurig@ válasza trebrona (#25232) üzenetére


Aurig@
őstag

A beállítások a Google vagy a készülékbeállításra vonatkozik?
Bocs a kérdésekért, de még sosem volt ilyenre szükségem, mivel ez az első Androidos telefonom.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25234) kmarci25 válasza Aurig@ (#25233) üzenetére


kmarci25
veterán

Beállítások alkalmazás a telefonodon.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25235) Aurig@ válasza kmarci25 (#25234) üzenetére


Aurig@
őstag

Melyiket kell majd törölnöm? Esetleg mindhármat?
Csak ezt a főmenüt és azon belül ezeket találtam a beállítások között.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25236) kmarci25 válasza Aurig@ (#25235) üzenetére


kmarci25
veterán

Azt már neked kell tudnod, hogy melyik foiókodat mire használod, de ha nem Te fogod a jövőben használni a telefont, akkor célszerű mindhármat. Egyébként miért nem akarsz gyári visszaállítást? Sokkal egyszerűbb lenne a fiadnak belaknia egy teljes üres rendszert.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25237) Aurig@ válasza kmarci25 (#25236) üzenetére


Aurig@
őstag

OK, akkor mindet törlöm majd.
12 éves. Szokta ezt is nyomkodni, de mivel minden auto frissítés ki van kapcsolva, és nagyon pöpecül megy a telefon, inkább odaadom neki így, ahogy van. Nem kell beállogatnia semmit, csak használnia kell.
Viber, Discord, böngésző és videonézés, amire használná.
Van egy kamu mail cím, amit arra használ, hogy egy-két játékot leszedjen.

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25238) bepken válasza Aurig@ (#25237) üzenetére


bepken
veterán

itt se felejtsd el törölni a telefont: [link]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#25239) Aurig@ válasza bepken (#25238) üzenetére


Aurig@
őstag

Itt hol lehet? Van egy szerkesztés gomb, de azzal csak a nevét tudom módosítani. Semmi mást nem látok, amivel eltávolíthatnám. Ki van pipálva, hogy látható legyen vagy sem a menükben. Gondolom, ha kiveszem a pipát ez elől, azzal még nincs eltávolítva.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25240) bepken válasza Aurig@ (#25239) üzenetére


bepken
veterán

bocs, régebben itt is lehetett emlékeim szerint...

itt próbáld meg

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#25241) Aurig@ válasza bepken (#25240) üzenetére


Aurig@
őstag

Csak a kékkel kiemelt lehetőséget tudom választani. Ebben nincs eltávolítás. Hosszan nyomvatartva sem dob fel sajnos semmi lehetőséget.
Ha majd törlöm a fiókot, lehet akkor eltűnik ebből a menüből? Csak kérdezem, mert fogalmam sincs.

Közben utána olvastam, és azt írták, ü (amit először linkeltél) ott az eszköz megjelenítése elől csak ki kell venni a pipát, utána nem lesz látható semmilyen menüben. Ez a support.google.com oldalon volt. Elvileg ezzel a megoldással egyszerűen "eltávolítható, kikapcsolható".

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25242) Viktor0610 válasza Aurig@ (#25241) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem baj, ha innen nem törlöd.
A legfontosabb a fiók készülékről való eltávolítása, ha az megvan, akkor baj nem lehet.

Samsung Galaxy A54

(#25243) Aurig@ válasza Viktor0610 (#25242) üzenetére


Aurig@
őstag

OK, köszönöm mindenkinek! :R

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25244) tomazin


tomazin
veterán

Upcra van esetleg olyan apn-es megoldas, mint vodara? A hotspot azzal sem megy.

(#25245) bepken válasza Aurig@ (#25241) üzenetére


bepken
veterán

mondjuk én asztali böngészőben nyitottam meg, lehet mobilnézetben nincs ilyen.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#25246) Aurig@ válasza bepken (#25245) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszönöm a segítséget, de nekem nincs ilyen lehetőség, sem telefonon sem pedig asztali böngészőben! Csak az, ami a képen is látszik.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#25247) darvinya válasza bepken (#25245) üzenetére


darvinya
titán

Ez csak akkor van így, mikor készüléken be vagy jelentkezve fiókkal.
Ahogy törlöd a fiókot a készülékről, attól kezdve nem tudod leválasztani kézileg.
3 hónap után törlődik automatikusan, ha nincs bejelentkezve fiókkal.

Viszont készülék zár bekapcsolhat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25248) #56474624


#56474624
törölt tag

A két kamera közötti különbségnek már észrevettem (gyári kamera app), hogy a zöldet elég másképp adják vissza. Nekem a "tele" zöldje valósabbnak tűnik. :U

(#25249) lazac_ válasza Fall-N (#25187) üzenetére


lazac_
tag

Gariban küldött a kínai egy új kijelzőt (eu raktárból, a hibásat nem kérte vissza) ennek elfogadható az illesztése, de leginkább alul a gombok háttérvilágítása a peremnél egy csíkban kilátszik azért... Ez is tianma, a színhőmérséklet brutál sárgás, az eddigi inkább csak fakó volt, de legalább neutrális. A szellemképesedés is sokkal durvább lett, tesztprogram nélkül is ordít, ráadásul minden ragasztót át kellett műtenem. Az eredeti Xiaomi akku ragacsa meg a legfinomabb érintésre is szétmorzsálódott, pedig kihúzhatónak kellene lennie, jó játék volt. Legalább már nem törött. :)

(#25250) soldi3r


soldi3r
veterán

Szevasztok! Gyari rendszerrol erdemes valtani Lineage OS-re? Keszuleket valtanek, de latom az A3 csak nem akar jonni. Igy lehet nezek valami masik tipust, de a MIUI-t kerulnem. Arrol pedig viszonylag jo velemenyek vannak.

E30 (oo=[][]=oo)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.