Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) #67656192 válasza polonic (#16496) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nem. Állandóan szinkronizál.... Akinek nincs rá szüksége annak csak egy felesleges fogyasztó.

(#16502) Mr.Silkó válasza Aszi10 (#16495) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Tényleg sajnálom. :/

(#16503) polonic


polonic
félisten

És csak disablerrel lehet kikapcsolni?

(#16504) Mr.Silkó válasza polonic (#16503) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Simán el tudod távolítani az alkalmazást a menüből.

(#16505) ufocsalad


ufocsalad
tag

S8+ (Note4 után)

-menügombnak lőttek (bal alsó, hosszúnyomás)
-nem lehet világítani meg fotózni egyszerre
-már újonnan se bír egy napot az akksi
-vacak a hangja
-borzasztóak az ikonok( le se lehet tölteni valami normálisat)

(#16506) polonic válasza Mr.Silkó (#16504) üzenetére


polonic
félisten

Bazz
Ez nagyon gáz. Erre a legalaptvetőbb dologra nem is gondoltam. Azt hittem, hogy ezt az appot nem lehet eltávolítani.

:DDD :DDD

(#16507) Mr.Silkó válasza polonic (#16506) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Előfordul ilyen! :))

(#16508) Mr.Silkó válasza ufocsalad (#16505) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Számtalan ponton lehetne vitatkozni a hozzászólásod tartalmával. Nem tudom, érdemes-e.

[ Szerkesztve ]

(#16509) sgeza válasza Mr.Silkó (#16508) üzenetére


sgeza
veterán

Én úgy egészíteném ki, hogy egyik állítás sem állja meg a helyét. :-)

[ Szerkesztve ]

(#16510) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Üdv. Zsebben mennyire necces a telefont hordani? Nem hátsó zsebre gondolok, farmer nadrág első zsebe :) :R
I5S-ről cserélek majd valamikor és a "sima" S8 is képben van :) Szeretem nagyon az iOS-t meg a kis Iphone-t is, de el kell ismerni Samuék most tényleg odatették magukat :K

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#16511) ollie válasza Scholes9 (#16510) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én az s8+-t is simán hordom akár ott is (ráadásul tokostul), bár többnyire farzsebbe teszem.

***

(#16512) SeatZola válasza Scholes9 (#16510) üzenetére


SeatZola
őstag

Én a sima S8-at becsúsztatós bőrtokkal együtt is siman hordom farmer zsebben!

Rappi

(#16513) janosibaja válasza thamasz (#16499) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi a választ! :R
És érzékelsz valami megtakarítást az akkuban?

(Én amikor például mikor a Disablert bekapcsoltam, néhány napig határozott javulást éreztem, aztán mintha minden visszaállt volna a régire. Bár nemigen tudom objektíven mérni, csak benyomásaim vannak. Lehet, hogy hülyeség...)

(#16514) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Értem, köszi, szinte fix, h ezt a tokot venném, az iPhoneomon is imádom. 2x ejtettem eddig le, pedig egyszer képernyővel szemben!, egyszer meg bukfencezett, de semmi baja nem lett, nagyon bevált ez már nekem és szerencsére rengeteg modellre kapható is :)

Ja meg ebayről üvegfóliát természetesen :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#16515) polonic


polonic
félisten

A samsung dex-hez és vezetéknélküli töltőhöz jár töltőfej és kábel?

(#16516) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hú srácok, most hasonlítottam össze a sima S8 és az iPhone X kijelzőjének méreteit. Meglepődtem, hogy az S8-nak kicsit szélesebb a kijelzője, és az X-é egy kicsit magasabb (nem mintha az X-nél számítana, mert a teteje használhatatlan az idő és a térerő kijelzésén kívül másra). PEdig pont azzal jötte4k az S8 ellenében, hogy hiába nagyobb a hasznos felülete, de csak egy vékony csík a kijelzője. Hát konkrétan ez pont az új iPhone-ra igaz, csak ott becsapja az érzékszerveket az, hogy alul, felül nincs az a káva, mint S8-on.

***

(#16517) Mr.Silkó válasza Scholes9 (#16514) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Csak azért azzal is számolj egy esetleges esés előtt, hogy itt a hátlap üvegből van, nem fémből, mint a mostani telódon.. ;)

Szóval javasolt a biztosítás és/vagy egy masszívabb tok.

[ Szerkesztve ]

(#16518) Mr.Silkó válasza polonic (#16515) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Utóbbihoz biztos nem, a gyári kábellel célszerű használni.

Tudtommal a DeX-hez sem jár, de majd megerősít/kijavít valaki, akinek van a birtokában. :)

[ Szerkesztve ]

(#16519) zuioch válasza Scholes9 (#16510) üzenetére


zuioch
aktív tag

5C-ről jövök, ami ugyanaz a méret. Abszolút kényelmes farmernadrágban is, mert vékony... Igaz én tokot és fóliát sem használok. Leginkább a rendszertől tartottam, mert nagyon szerettem az iOS-t, de kellemes csalódás a droid, a telefon pedig gyönyörű (S8). ☺️

(#16520) viera válasza polonic (#16515) üzenetére


viera
őstag

Igen,kapsz a DeX-hez töltőfejet és kábelt is.
Egy hete vettem és én is kaptam hozzá. :K
A vezeték nélküli töltőhöz viszont nem.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#16521) janosibaja válasza viera (#16520) üzenetére


janosibaja
őstag

Ha lesz időd, írd meg légy szí, hogy a gyakorlatban mire tudod használni. Gyűrődöm, hogy megvegyem-e, s ha igen, mennyiért...

Érdekelne a dolog a gyári leíráson túl. Köszi

(#16522) Mr.Silkó válasza ollie (#16516) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Élőben nézted? Akkor te egy beavatott vagy! ;]

[ Szerkesztve ]

(#16523) ollie válasza Mr.Silkó (#16522) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, mobil méret összehasonlító oldalon.

***

(#16524) Mr.Silkó válasza ollie (#16523) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Gondoltam, csak vicc volt. :)

Kiváncsi leszek az első összehasonlító videókra és tesztekre. Jó lenne egymás mellett látni az idei kávamentes csúcsmodelleket (S8, iPhone X, Mi Mix 2, LG G6, Huawei Mate 10).

(#16525) polonic válasza viera (#16520) üzenetére


polonic
félisten

Akkor be kell szereznem majd egy gyári töltőt és kábelt.

Ezeknek tudjátok a típusszámát? Nincs nálam most a töltő, hogy megnézzem.

(#16526) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ilyen gyári tokot látott már valaki élőben? Elég furán néz ki.

***

(#16527) hroberto


hroberto
veterán

Üdv Urak!
Lassan időszerű lesz lecserélnem a telefonom, és az S8 a befutó. Hol tudom a legjobb áron megvenni legalább egy év gyári garanciával?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#16528) polonic


polonic
félisten

Most így alakult az akkuhasználat:

Az android rendszerek kicsit többet fogyasztottak, mint máskor, eddig mindig 13 volt a max. Nem tudom, mi növelhette meg a fogyasztást.

[ Szerkesztve ]

(#16529) racerx válasza Scholes9 (#16514) üzenetére


racerx
őstag

Nekem majdnem ilyen tokom van (Neo Hybrid) és S8, simán elfér vele a farmerzsebbe.

(#16530) Mr.Silkó válasza polonic (#16528) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szerintem ez nem rossz, sima S8-nál, másfél nap alatt. Talán picit lehetne több a SoT, bár még nem maxoltad ki, hiszen maradt még 28%-od az aksiban.

[ Szerkesztve ]

(#16531) Gigicuci válasza hroberto (#16527) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Jelenleg itt a legolcsóbb 2 év gyári garival:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16532) polonic válasza Mr.Silkó (#16530) üzenetére


polonic
félisten

Kimakszoltam, 2 %-nál tettem töltőre. :)
Töltés közben csináltam a képet.

Szerintem sem rossz annak fényében, hogy nem tiltottam le semmit, csak hi bixbyt meg a briefinget kikapcsoltam.

Csak azt furcsállom picit, hogy ugyanolyan felhasználást tekintve most miért lett több az android rendszerek fogyasztása. Eddig nem volt még ennyi.

(#16533) viera válasza polonic (#16525) üzenetére


viera
őstag

A gyári töltő típusszáma: EP-TA20EBE

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#16534) frischmannak


frischmannak
csendes tag

Többen említettétek, hogy most kipróbáltok egy S8-at és ha az Apple az új iPhone-nal valami nagyobb dobbant akkor (vissza)váltotok iOS-re. Na most, hogy kijött az új, érzi valaki, hogy tudott valami olyat hozni az Apple amiért lecserélné érte az S8-át?
Én nem is gondolkodtam cserén, de a bemutató után sem kezdtem el gondolkodni rajta!
Nem az Apple ellen irányul a bejegyzés, elismerem a telefon előnyét és hátrányát is más gyártókhoz képest (mert van mind2)!
Nem szeretnék komment háborúban kezdeni senkivel, hogy ez miért olyan jó és a másik miért szar és ugyan ez fordítva. Csak kíváncsi vagyok azoknak a véleményére akik gondolkodtak ilyenen és volt lehetőségük kipróbálni az S8-at és majd esetleg lesz egy Iphone X-et is!

Bocs ha off a téma, akkor töröljétek!

[ Szerkesztve ]

(#16535) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv!

A következő hónapban tervezek új telót venni, és hát egy S8 is a jelöltek között van, így lenne pár kérdésem(lehet ezek közül 1-2 már többször meg lett válaszolva, szóval előre is elnézést, ha valami ilyet kérdezek).

- Az összefoglalóban említett típushibák mennyire jellemzőek mostanság(ugye megjelenés óta eltelt már pár hónap, így megkérdezem, hátha sikerült őket kiküszöbölni)?
- Az akkumulátor mennyire bírja ezt a kijelzőt/felbontást? Nem szoktam annyira terhelni a telefonjaimat, szabadidőmben pl netzezek, meg filmet nézek(pl utazáskor), max fb szinkronizáció megy a háttérben.
- Mennyire sérülékeny a teló?
- Természetesen valószínű megtámogatnám fóliával/tokkal, ezekből milyet érdemes venni, ami leginkább véd?
- Milyen esetleges bosszantó hibák vannak benne szoftveresen? Mennyire hajlamos laggolni, ha be van lakva a rendszer?(elég sok yt videóban említették a lag problémát, de azok majdnem mindig snapis darabok voltak, nem az Exynos procis EU változatok)

Lehet ezek alap dolgok, de még sosem volt Samsung telefonom, így nekem ez a márka totál ismeretlen minden téren.(Eddig HTC-m volt, most meg egy 1+1-t váltana).

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16536) Mr.Silkó válasza Nordic (#16535) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szia!

A típushibák egy részét szoftveresen javította a Samsung, ettől függetlenül érdemes vásárláskor bekapcsolni a telefont egy gyors kipróbálásra.

Mivel a készülék elő- és hátlapja is üveg, így elejtés esetén sanszos a törés, tok nélkül. Javasolt eleve a biztosítás - amennyiben van rá lehetőséged -, illetve egy masszívabb tok (Spigen, Nillkin, UAG, stb.). A GG5 azért alapvetően elég ellenálló a karcokkal szemben, normál használatnál. Nálam a május eleji megvétele óta karcmentes a teló, pedig nincs az előlapon fólia. Erre még rásegíthetsz egy flip tokkal, vagy egy fóliával, igény szerint.

Az akku elég jól bírja a gyűrődést a legtöbbeknél, némi odafigyeléssel és a beállítgatásra szánt idő ráfordítása árán. A sima S8 és az S8+ is képes 5-8 órás SoT-okat is produkálni, persze eltérő felhasználással és megfelelő körülményekkel. A felbontást egyébként gond nélkül hajtja meg a hardver, az aksit pedig nem zabálja érzékelhetően jobban a QHD felbontás, mint a FullHD/HD.

Ami a laggokat illeti: ez szerintem kicsit túllihegett dolog, tény, hogy elő lehet csalni apróbb akadásokat bizonyos appokkal vagy beállításokkal, de ez bármelyik droidos vagy iOS-es mobilnál ugyanígy van, a felület meg alapjáraton nagyon gördülékeny és pattogós.

[ Szerkesztve ]

(#16537) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Ennyit jelent a stabil WiFi kapcsolat akkuidőben, a 4G-hez képest (ma kötötték be hozzánk végre) :

[ Szerkesztve ]

(#16538) Nordic válasza Mr.Silkó (#16536) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Köszönöm a kimerítő választ! :R

Akkor Tok+fólia párosnak ez a kettő gondolom maximálisan elég kell hogy legyen: [link], [link]

A vásárláskori kipróbálás az érdekes lesz, mert valószínűleg webshopos vásárlásra kényszerülök vidéki lévén.

[ Szerkesztve ]

(#16539) SkyS1gn válasza Mr.Silkó (#16537) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Bekötötték a Wifit? :DDD :P

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16540) ollie válasza Nordic (#16538) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Viszont mivel webshoptól veszed, 15 napon visszaküldheted a készüléket.

***

(#16541) Aszi10 válasza Nordic (#16538) üzenetére


Aszi10
tag

Persze, bőven elég... Én valamelyik nap eldobtam véletlenül térkövön a telót... és egy nillkin super frosted hátlap tok volt rajta... a sarkára esett a telefon a tok a sarkánál eltörött de a telón egy karc se lett...

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#16542) Mr.Silkó válasza Nordic (#16538) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nagyon szívesen! :)

Elégnek kell lennie, igen. Azt meg örömmel látom, hogy a gyorsbolt belistázta a Nillkin üveget, eddig nem láttam magyar forgalmazónál. :)

[ Szerkesztve ]

(#16543) Aszi10 válasza Mr.Silkó (#16537) üzenetére


Aszi10
tag

Hát azért ez elég brutál SOT... nemsemmi :Y :))

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#16544) polonic válasza Nordic (#16538) üzenetére


polonic
félisten

Annyi, hogy ez valójában nem tempered glass. Az a 3D CP+ max.
Nekem ma érkezett meg a CP, kiváncsi vagyok milyen lesz.

(#16541) Aszi10

Nekem is ilyen tok lesz. A fóliával együtt érkezett meg.
Én azt gondoltam, hogy ez puha tok. De ezek szerint, ha eltört, akkor masszív műanyagból van?

[ Szerkesztve ]

(#16545) Mr.Silkó válasza SkyS1gn (#16539) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Na, érted te mit akartam mondani! :P

1 hónapja van meg az új lakás, viszont mára tudtam csak időt egyeztetni a net és a tévéadás "bekötésére". :)

Mindezt csak azért írtam, mert sokan mondták, hogy alig számít a WiFi és a 4G közötti különbség akkumulátorosan, amikor az itthoni akkufogyasztást sokalltam (és inkább beállítási hiányosságra gyanakodtak nálam). Ebből a screenshotból látszik, hogy ugyanott, ugyanazzal a felhasználással (gyári böngészővel, világos gyári témával) duplája a SoT-om a korábbiaknak, köszönhetően a stabil WiFi hálónak.

[ Szerkesztve ]

(#16546) viera válasza janosibaja (#16521) üzenetére


viera
őstag

Még túl sokat nem használtam,de eddig tetszik. :K
Nekem monitorra (egy HDMI-s) van rákötve HDMI közösítővel.
Nem akartam mindig átdugdosni a kábelt ezért oldottam meg így.
Van rajta egy kapcsoló ami 1-es állásba PC,2-esbe DeX.
Ha átkapcsolom egyből elindul,ha csak netezek otthon meg fórumozok akkor nem is kell bekapcsolnom a PC-t.
Most is DeX-ről írok,közben tölti a telót is.Van rajta egy beépített ventilátor mint a vezeték nélküli töltőben.
Nem minden támogatja a teljes képernyős nézetet,de a DeX Max alkalmazással ezt is meg lehet oldani.
Egy hete használom még van ennyi időm,hogy eldöntsem megtartom e.
Én a Telekom webshopról rendeltem.Ott 40e ft,de volt Coop-os kuponom amivel lejött belőle 10e. :D
Általában 35 körül árulják máshol,de 30-at szerintem megér.
Később még biztos frissítik,de szerintem már most is egész jó. :))
Ha valami még eszembe jut,meg több lesz vele a tapasztalatom akkor leírom.
Még annyi,hogy van olyan oldal amit mobilnézetben nyit meg,de csak ki kell pipálni az Asztali webhely kérésé-t. :K

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#16547) Mr.Silkó válasza Aszi10 (#16543) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

És még hol van a nap vége! :)

Amikről korabban beszéltünk appok, azok tiltva vannak nálam, a fényerő automatán, lakásban, WiFi-n, fél óra telefonálással, gyári, világos témával, max felbontáson, semmilyen akkukímélést nem alkalmazva.

ΞlittlecarΞ-nak is igaza volt, nem a gyári böngésző volt a ludas az akkufogyasztásban (a Chrome meg csak úgy zabálta a netemet), hanem a folyamatos 4G a WiFi hiánya miatt.

[ Szerkesztve ]

(#16548) janosibaja válasza viera (#16546) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi szépen a beszámolót!

(#16549) Freezee válasza Gigicuci (#16531) üzenetére


Freezee
senior tag

Azért itt nem egyértelmű a garancia kérdése. A honlapjukon és minden leírásukban csak 1 év szerepel és náluk kell érvényesítened a garanciát. Szóval jelenleg ez csak kiírás ami nem biztos hogy a valós tényeket közli. Ha valaki vett már itt ilyen konstrukcióban telefont, akkor megerősít ebben vagy több információt ad reméljük. Sajnos az árából kiindulva valószínűleg nem kap rá gyári 2 év garit....

(#16550) kbadam83


kbadam83
senior tag

Kis help kellene ;-) Valahogy sehol sem lelem, hogy hol lehet azt bekapcsolni ha a kezdo lapon lehuzom az ujjam akkor a felso kapcsolo sav jelenik meg.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.