Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) zseko válasza janosibaja (#16433) üzenetére


zseko
veterán

Félreértettél, én nem mondom hogy rossz. Aki sokat navigál autóban, annak pedig valószínűleg valóban megéri. Ha sokat kellene használnom, én is elgondolkodnék rajta, mert a kialakításából adódóan láthatóan stabilabb, mint az ablakra tappancsos megoldás, viszont pár havonta max. négy-öt órányi navigációért irreálisan drága. Az alap rögzítés ára kis kompromisszummal még esetleg el is fogadható lenne, mivel valóban egyénibb, stabilabb, mint a tappancsos. (Más kérdés, hogy valószínűleg minimum 5x-ös szorzó van az önköltségi és az eladási ár között). De ezért 30+ ezret elkérni, hát... ne haragudj, de nevetséges. Ezen látható egyébként az is amit írtam, hogy az usb csatlakozón fekszik fel alul a telefon. Szvsz. ez egy idióta megoldás, de ez a saját véleményem erről.
Peace :)

HR24.hu

(#16452) thamasz válasza thamasz (#16447) üzenetére


thamasz
senior tag

A tesztelésem eredménye, hogy nálam sajnos a Samsung naptár app automatikus szinkronizálása csak akkor megy, ha a Google naptár app is telepítve van és szinkronizál a háttérben, ha nincs Google naptár app, kézzel kell elindítani a szinkront a Samsung naptár appon belül. :(((

(#16453) Mr.Silkó válasza Aszi10 (#16450) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem tudom, mi szívhatja még mindig ennyire nálad az aksit. Nálam sincsenek 6-7-8 órás SoT eredmények, mint jópár fórumtársnál, de azért ennyire nem gyengélkedik nálam az akku.

Ami szerintem mindkettőnknél kritikus, az a készenléti merülés. Én egyedül ez utóbbival nem vagyok kibékülve iPhone után.

(#16454) sgeza válasza thamasz (#16447) üzenetére


sgeza
veterán

A Google fiók beállításoknál be van pipálva, hogy a naptárat is szinkronizálja?

(#16455) racerx válasza Mr.Silkó (#16453) üzenetére


racerx
őstag

A készenléti merülés meg nálam épp teljesen jó. A custom kerneles op3 masom se fogyasztott többet. Éjszaka, semmit sem tiltva, wifin 10 óra alatt esik 3-4 százalékot.
-

(#16456) janosibaja válasza zseko (#16451) üzenetére


janosibaja
őstag

Tök igazad van, ez a megoldás tényleg nem ér ennyi pénzt. Nekem különben szerelési díjjal együtt 20-ért rakta be a Brodit tartót + noname töltőt a szerviz - azt is sokalltam érte, de működik. Be tudnám linkelni a saját vásárlásomat, de nem erőltetem, így is túl sokat írtam róla.

Peace :K

(#16457) DaveHutt válasza Aszi10 (#16450) üzenetére


DaveHutt
őstag

Azért 17 óra akkumulátorhasználat nálam teljesen reális S8-on fehér témával, olyan 4 óra SOT-tal. Nem telefonálsz sokat egy nap? Azt pl. nem látom a screenshotokon.

(#16458) Metal213


Metal213
tag

New kids on the block... S8+-al beszállok a topicba "read only" módban. Pacsi :))

archaic.bandcamp.com

(#16459) ollie válasza Metal213 (#16458) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A read only mód már nem jött össze. ;]

***

(#16460) Metal213 válasza ollie (#16459) üzenetére


Metal213
tag

Mostantól!

Ahh... Fxxxxck!

archaic.bandcamp.com

(#16461) ollie válasza Mr.Silkó (#16453) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Viszont akkor jó hír számodra, hogy az Oreo egyik nagy újítása a készenléti idő jelentős javítása. Persze aztán ki tudja, hogy mire hozzánk jut, mi lesz belőle.

***

(#16462) thamasz válasza sgeza (#16454) üzenetére


thamasz
senior tag

Igen, be van állítva.

(#16463) DarthFater válasza Metal213 (#16458) üzenetére


DarthFater
tag

Üdv a klubban! Mindig jó egy újabb Ork-Yoda mutáns -profilos egyedet látni :DD

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#16464) janosibaja válasza ollie (#16461) üzenetére


janosibaja
őstag

Ollie, a 4-es droid óta olvassuk, hogy a nagy újítás a készenléti/akku idő javítása lesz a következő Androidban. :F

(#16465) Tatu-1981


Tatu-1981
tag

Dex használatán gondolkodom, és alapvetően arra használnám, hogy a telefonon tárolt fullHD, 4K videókat, esetleg youtube-ot jelenítsem meg a tévén.
Most mirror screen-t használok, de őszintén szólva vannak akadások, és a felbontás, képfrissítés sem az igazi.
Dex milyen ebből a szempontból? Tesztben azért említik, hogy Dex használattal előfordulnak akadások, de ez mit jelent a gyakorlatban? Mert ha csak annyit, hogy kell várnom 1 másodpercet, mire elindul a film, az nem érdekel. Ha viszont videó lejátszás közben akad meg, az már igen.
Maximum mekkora felbontást tud átvinni a Dex? FullHD gondolom alap, de tud annál nagyobbat? Pl. ha 4K-s videót akarnék ráküldeni a 4K-s tévére, azt támogatná?

(#16466) bigdigit válasza Tatu-1981 (#16465) üzenetére


bigdigit
addikt

Szerintem a max a FHD. Viszont a sima usb type-c - hdmi adapter 4k-t is átvinné de még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#16467) polonic


polonic
félisten

Szerintetek a megjelenítési mód változtatása befolyással lehet a fogyasztásra?
Az adaptív fogyaszthat a legtöbbet mondjuk?

Gondolkodtam fekete témán, hogy ezzel is csökkentsem a fogyasztást. De aztán elvetettem. Úgyis a programokon múlik kb, hogy azok milyen szinűek. Mert ahol full fehér minden, beállítások, stb ott hogy már be van állítva minden ritkán járok. Max az akkus részt nézegetem, de azt sem sokáig.

(#16468) Aszi10 válasza DaveHutt (#16457) üzenetére


Aszi10
tag

Nem nem telefonálok sokat... tegnap amikor csináltam a képeket akkor max 10 percet beszéltem összesen... az jó hogy neked reális az s8-on de nekem + van... és egyszerűen nem értem hogy hogy lehetnek ekkora eltérések... olyan mintha nem mindenkinek ugyan olyan akksija lenne esküsuzöm...vicc

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#16469) dnelb válasza Aszi10 (#16468) üzenetére


dnelb
veterán

alig van különbség akkuidoben köztük.

(#16470) cotag


cotag
senior tag

Nemtudom az akksivédelem miatt használni a gpsme appot.
Hogy tudom kivenni innen??

(#16471) lanszelot


lanszelot
addikt

Nos, voltam a hibával a samsung nál....
Ismét bizonyítottak, hogy egy az egyben alma.

Elmagyaráztam a hibát /kép nem jelenik meg, rossz dátummal jelenik meg/
Szakemberre vártam 10 percet /ez pozitív, és itt vége is a pozitív dolgoknak/
Ismét elmondtam a szakembernek a hibát
elkérte a telefont, és máris nyomkod.
Megkértem, hogy tegye már az asztalra ugy nyomkodja, hogy lássam...ok
Kapcsolja be a wifi-t, és megkérem, hogy az auto kapcsolodást vegye már ki.
Kilép és azt mondja így nem tudja megnézni. Kérdem, miért? Mert wifi kell hozzá. Kérdem? mi a probléma, csak azt kértem az auto csatlakozést vegye ki. Erre a szakember, azt hogy kell? :O
Erre én lépésenként: engedélyezze a wifi-t, ott a felugro ablakban bokjon a pottyre, kész.
Erre a szakember: de ez felesleges, mert utana ha vissza adja en elfelejtethetem a kapcsolatot..... :O
Az hogy nem tudja, az egy dolog, de még le is baxott? Mibol tart oda nyomni, ha ugyis felugrik az ablak?

Ezek után még kétszer kellett kérnem, hogy had lássam mit csinál a telefonomon.
-semmit se csinált, csak lépkedett a menukben-
Majd kibokte, hogy resetelni kell.
Kérdem: mindkét telefont?
Igen, az megoldja a hibát.
ahhhaaammm

Nem jelezni a samsung felé, hogy He skacok, itt van két telo ugyanavval a hibával amit a frissítés elb..ott. Neeem, reset. Havonta reset, oszt nincs gond.

Diohejban ennyi a bajom a samsung-gal

Az alma ugyanezt csinalta meg velem, majd 1 honap forumozas, es keresgeles utan, egy youtube videoban megtaláltam honnan kell egy pipát kivenni. Mert ennyi volt a megoldás akkor.

(#16472) lanszelot válasza Tatu-1981 (#16465) üzenetére


lanszelot
addikt

Epp ma neztem a dex et, es szerintem nagyon jo, de 4k videot nem neztem. Ha addig senki se valaszol hetvegen bemegyek es letesztelem neked, ha gondolod.

(#16473) Zsozsoka 74


Zsozsoka 74
senior tag

Szerintetek melyik a célravezetőbb az hogy visszaállítom egy FR után a Samsung cloud-ból a videókat vagy laptopról teszem vissza a videókat és képeket?

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#16474) Mr.Silkó válasza racerx (#16455) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nálam nap közben, változó hálózati lefedettség alatt, használaton kívül is merül 4-5%-ot óránként.

[ Szerkesztve ]

(#16475) Mr.Silkó válasza ollie (#16461) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Úgy legyen! Szerintem majd év elején kapjuk meg az Oreót, remélem ezen a ponton valóban érdemben javít majd a frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#16476) Mr.Silkó válasza cotag (#16470) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Tedd be eggyel lejjebb a nem figyelt alkalmazások közé!

(#16477) Tatu-1981 válasza lanszelot (#16472) üzenetére


Tatu-1981
tag

Köszönöm, de csak ezért ne szaladgálj. :)
Ha amúgy is bemennél, az más. :)

(#16478) Mo Bill válasza Mr.Silkó (#16476) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Sziasztok!
Mr.Silkó kérdezném, hogy elégedett vagy-e az UAG tokkal, mik a tapasztalatok és hogy mennyire szoktad meg, hogy a vizuális visszajelzéseknek nincs hasznuk a tok kialakítása miatt?
Természetesen a tok csukott állapotáról beszélek.

Nem tudod, hogy a telefon kijelzőjének a szélén körbefitó vékony kék csík jelzést minek hívják?

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#16479) Zsozsoka 74 válasza Mo Bill (#16478) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Szerintem be van kapcsolva az edge képernyőn a világító szélek opció

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#16480) Mo Bill válasza Zsozsoka 74 (#16479) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Az lesz az. Thx!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#16482) kissadam22


kissadam22
tag

Sziasztok regében amikor masoltam a pcröl egy zenet a telóra gond nelkül atmásolta. Most meg fel se ismeri a pc az s8.
Probaltam ezközhozzáadással de semmi
Vezetekkel nulla a talalat. Mi lehet a gond köszi

(#16483) hunluigi válasza kissadam22 (#16482) üzenetére


hunluigi
senior tag

Feloldott állapotban dugd rá.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#16484) Mr.Silkó válasza Mo Bill (#16478) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szia!

A Metropolis a második UAG tokom az S8+-ra (van egy Pathfinder is).

Alapvetően én elégedett vagyok, szépen felfekszik a készülékre (bár egy leheletnyit lehetne feszesebb, leginkább a gomboknál), nagyon jól védi a telefont, főleg nadrágzsebben, akár a kisebb-nagyobb ütődésektől is. Por alig megy bele, mivel elég zárt a kialakítása, ebből következik ugyanakkor, hogy a bejövő értesítéseket nem látni egyből a készüléken, csukott állapotban, ahogy az értesítő led is takarásban van, ha zárva a fedél.

Talán ez utóbbit, illetve a munkahelyen/utcán kívüli használatát tudnám egyedül kicsit kényelmetlennek nevezni - a flip tokoknál mindig zavar a hosszabb kézben tartásnál a lifegő fedlap -, ugyanakkor kárpótol a masszivitás, amit a tok sugároz és, hogy megvédi ezt a drága kütyüt. :)

Fogásra egyébként stabil ezzel a tokkal a teló, nem csúszik, gumírozott. A külső borítása részben bőr, vagy bőr hatású, nagyon kellemes a tapintása. Belül a fedlap bársony szerű anyagból van, nem gyűjti a koszt. Az oldalsó kapocs mágneses, határozottan záródik, így leejtésnél vélhetően nem nyílik ki a fedlap - ellentétben esetleg egy Clear View tokkal -, ami így megmentheti a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#16485) kissadam22 válasza hunluigi (#16483) üzenetére


kissadam22
tag

Szia úgy dúgtam rá de semmi.

(#16486) thebear007 válasza kissadam22 (#16482) üzenetére


thebear007
aktív tag

Fejlesztői módban állítsd át az usbt, vagy a samu gyári sydesincel másolj

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#16487) Aszi10 válasza Mr.Silkó (#16453) üzenetére


Aszi10
tag

Esetleg egy tanács, hogy mit tudnék kezdeni?! :))

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#16488) Mo Bill válasza Mr.Silkó (#16484) üzenetére


Mo Bill
aktív tag

Őszinte leszek, amióta a neten megláttam ezt a tokot azóta szeretnék venni, csak a kijelző ilyen formációban (hogy nem látszik semmi) való lefedettsége tartott viddza, de ahogy te is mondod a biztonság felülírja ezt a problémát (már akinek egyáltalán ez problémát jelent).
Szóval jövő havi fizukor befizetek én is egy UAG Metropolis tokra!😁

Köszönöm a leírtakat!

[ Szerkesztve ]

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#16489) cotag válasza Mr.Silkó (#16476) üzenetére


cotag
senior tag

Köszönöm, ez megoldotta! :R
Márcsak Honor 8-ra kellene vmi megoldás...de ez off😃

(#16490) Mr.Silkó válasza Aszi10 (#16487) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Sanos nem nagyon jut eszembe ezügyben már semmi. Eléggé kiveséztük már ezt a témakört privátban is, próbál mindenki segíteni a másiknak, de valahogy hiába a nagy igyekezet, nem javulnak egyeseknél a SoT-ok, még akkor se, ha mindent betartanak a szerencsésebbek tanácsaiból.

(#16491) Mr.Silkó válasza Mo Bill (#16488) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nagyon szívesen, örülök, ha segíthettem. :)

Egyébként ha van rá lehetőséged, nézd meg élőben is az említett tokot, az a tuti. Így kiderül, hogy neked is bejön-e. Ha meg mégsem, akkor még mindig vehetsz mást.

[ Szerkesztve ]

(#16492) Mr.Silkó válasza cotag (#16489) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szívesen! :)

Utóbbit meg esetleg próbáld meg megkérdezni a Honor 8 topikban. :)

[ Szerkesztve ]

(#16493) Quasi_modo válasza Mr.Silkó (#16474) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ez soknak tűnik. Nálam az ilyen 3%-ot jelent kb 6 óra alatt.

valami

(#16494) Mr.Silkó válasza Quasi_modo (#16493) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Valóban az. Ma "kötik be" hozzánk elvileg a WiFi-t, kíváncsi leszek, mennyit javít az üzemidőmön, mert 1 hónapja csak 4G-ről vagyok online. Egyébként Android alatt nekem sosem jött össze a te értékeidhez hasonló merülési sebesség, ellentétben az iOS alatt tapasztaltakkal, ahol éjszakára nyugodt szívvel húztam le a telefont a töltőről, mert reggelre max 1%-ot merült csak.

[ Szerkesztve ]

(#16495) Aszi10 válasza Mr.Silkó (#16490) üzenetére


Aszi10
tag

Hát minden esetre, azért köszönöm neked ,hogy te legalább segítettel ott ahol tudtál... úgy néz ki nem nagyon akad itt rajtad kívül olyan aki vágja a témát és segítene. A legszomorubb az , hogy tényleg nem hiszem , hogy velem lenne a baj... teljesen átlag user vagyok... Aztán mégis jönnek ezek az anomáliák...

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#16496) polonic


polonic
félisten

Használjatok a samsung health-t?
A lépés számláló jól jön. Csak a fogyasztás miatt lehet mégis kikapcsolnám. Bár nem tudom mennyire fogyaszt sokat ez a funkció.

(#16497) Pubilol válasza polonic (#16496) üzenetére


Pubilol
tag

Szerintem nem vészes. :) Akkut sem zabálja, nálam folyamatosan megy a BT szinkron is egy aktivitásmérőről.

(#16498) janosibaja


janosibaja
őstag

Nemrég volt szó a topicban az adattakarékos üzemmódról, és bár tudok magyarul, hogy elvileg felfogjam, ami az alábbi képen láthatóan oda van írva, meg el is magyarázta valaki a toppicban, de valójában továbbra sem értem. :F

Ha engedélyezem és beállítom, hogy mik a kivételek, akkor mi történik? A kivételek szinkronizálnak csak a szerverekkel, a többit csak kézzel lehet frissíteni?

Még magyarabbul kérdezve: a kivételek közé teszem a Gmailt, a Hangouts-ot, a Messengert (én ezeket akarom mindig frissen látni), akkor ezek szinkronizálnak, s a többi, mondjuk a Google play, csak akkor frissül, amikor megnyitom, a Waze csak akkor kap friss adatokat, ha elindítom? :F

Így van? Ha igen, mi ebben a buli? Érdemben kevesebb akkut fogyaszt, mert kevesebb adatot cserél, vagy csak jól kitolok magammal, s minimális spórolásért eladom a rendszer azonnaliságát? Aki használja, mire használja az adattakarékos üzemmódot?

Bocs, ha hosszú, szájbarágós a kérdés, csak szeretném valóban megérteni :R

[ Szerkesztve ]

(#16499) thamasz válasza janosibaja (#16498) üzenetére


thamasz
senior tag

Szerintem teljesen jól gondolod. Én azokat az appokat tettem kivételbe aminél fontos számomra hogy gyorsan és automatikusan megkapjam az értesítéseket. Gmail whatsapp időjárás naptár, stb. Az akku kímélés miatt kapcsoltam be, az adat forgalom kevésbé volt nálam szempont. Nem zavar pl. ha a play store csak wifin jelez hogy van frissítés vagy ha megnyitom. Út közben nem hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#16500) icemad válasza polonic (#16496) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sokat fogyaszt, a szenzorokat folyamatosan figyeli. Ha úgy gondolja, akkor gpst is használ.
Egyébként én nem használom. Önmagában pontatlan.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.