Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) Mr.Silkó válasza #67656192 (#17936) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Köszi! :))

Amúgy az a vicces, hogy a Chrome csak kábé fél órát ment, egyébként meg a gyári böngészőt használom, és mégis a Chrome jelenik meg nagyobb fogyasztóként. :)

[ Szerkesztve ]

(#17952) agabe válasza OCTAMD (#17918) üzenetére


agabe
addikt

Note 8, Iphone 7-8, ujabb huawei mate (majd a 10), meg van meg par tuti.

(#17953) agabe válasza rizso (#17932) üzenetére


agabe
addikt

Video sotetsegere egyszeru a magyarazat:
60fps.
Ha 30-ra veszed sokkal vilagosabb lesz, de ne vard, hogy a fenykepek szintjet elerje. Egy olyan kepnel 1/10 masodpercig is tarthat amig rogziti a kepet. Videonal annyival oszd el amennyi az fps es kijon mennyi jut egy “kockanyi” videora.
Ez nem csak telefonokkal van igy, persze ez logikus.

[ Szerkesztve ]

(#17954) OCTAMD válasza agabe (#17952) üzenetére


OCTAMD
őstag

Nem kell bedőlni ám azoknak akik 40ezerért vesznek meg letiltott telokat

El lehet azt adni igen jó árban,minimális buktával

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#17955) Mr.Silkó válasza thamasz (#17942) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szépek! :)

(#17956) grabber válasza Skynet258 (#17948) üzenetére


grabber
addikt

Fogása jobb? Valami tok vagy jó fólia kell majd rá. Akkuban rosszabbul bírja?

(#17957) janosibaja válasza N.otorious (#17949) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi. Itt, a Beállítások/Hangok és rezgés/Hangerő menüpontban fog feltűnni még egy fül / gomb?

[ Szerkesztve ]

(#17958) kengyel válasza ollie (#17945) üzenetére


kengyel
nagyúr

Egyrészt én is ezért választottam a nagyobbat, és persze az aksi kapacitása sem mindegy.

kengyel

(#17959) agabe válasza OCTAMD (#17954) üzenetére


agabe
addikt

Azert irtam a szazezreket amit el lehet bukni ha letiltasra kerul a telo.
Az is lehet aki eladja mar alapbol valakitol vette “jo” aron es tudja, hogy gaz lehet vele de realis aron meghirdeti, es aki megveszi tole az koppan.
A 40ezres es hasonlo hirdeteseknek csak azok dolnek be akik nem tul gyakran vasarolnak hasznalt keszulekeket es beloluk van a tobb, igy mindig akad raszedheto, de dragan (normal aron) is bele lehet futni csalokba. Meg adasvetelivel sem ersz semmit.
Vannak csalok akik milliokat szednek ki emberekbol evente, es rendorsegi osszesitett feljelentes utan is evekig tart a procedura aminek a vegen senki nem kap semmit, a csalo meg folytatja par honap, egy-ket ev utan ugyanott ahol abbahagyta.
Egyetlen telefon adasvetelijet lobogtathatja barki a rendorsegen abbol se lesz semmi, es ha veletlenul valami mas miatt elfogjak azt akitol vette a vegeredmeny megint semmi lesz.

A lenyeg: fuggo keszuleket csak 2eves kor utan, vagy szamlaval szabad venni amin lathato, hogy feloltokartya konstrukcioban vasaroltak.
Minden mas riziko. Akar kisebb akar nagyobb, de riziko.

(#17960) bigdady válasza janosibaja (#17937) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez oké csak nekem rádiózás közben kéne ugyanez... vagyis oké hogy ekkor is felveszi a telefont de waze nem megy rádió közben nekem az a bajom ezt nem tudja Android.
Közben megpróbáltam 2016 a gyártása a fordnak és a csúszka nálam sem aktív.

[ Szerkesztve ]

(#17961) rizso válasza grabber (#17943) üzenetére


rizso
addikt

Note4 utan sima S8 szerintem teljesen jo, en is most valtottam. Fura, hogy kijelzoben amire en hasznalom nem kompromisszum, ugyanolyan jo, ugyanakkor joval kompaktabb, kenyelmes telefon, es ez remelhetoleg nem kezdi ki a nadragzsebeimet sem :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#17962) rizso válasza Mr.Silkó (#17950) üzenetére


rizso
addikt

Volt feny persze, nem volt vak sotet. Reggel 7kor csinaltam, a szobaban csak a sotetito volt elhuzva, redony nem volt leengedve. Beallitasok kozott egyedul annyit varialtam, hogy atraktam 60fps-re. Kivancsi lennek, hogy masnak milyen az ilyen felhomalyban lott video. Este meg csinalok egyet a Note-gyel meg A5 16-tal is az S8 mellett. Normal fenynel bajnok, tehat ez szerintem ilyen.

agabe: persze, tisztaban vagyok vele, 60fps "eszi a fenyt", de 30 sem volt jobb. De ezt is tesztelem meg egyszer.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#17963) Mr.Silkó válasza rizso (#17962) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Direkt kipróbáltam most lakásban én is, félhomályban 30 és 60 fps-sel is (UHD, FullHD). Azért elég jól lehet látni a tárgyakat a videón itt a lakásban, nyilván gyengébb az eredmény, mint nappali fénynél, de messze nem vállalhatatlan. Ha meg automatán van a vakud, akkor ugye segédfényt is ad a videóhoz, ami beltérben simán elég világos. Persze csodára nem érdemes számítani.

Nekem így is jobbnak tűnt a 60 fps-sel lőtt videóm a 30-as fullHD-nál.

Szerintem azzal jársz a legjobban, ha lehetőségeidhez mérten használod a segédfényt gyenge megvilágítású, beltéri témánál.

[ Szerkesztve ]

(#17964) ollie válasza grabber (#17946) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De sokkal kisebb az S8 mint az S7e. Az S8+-nak van olyan széles kijelzője, mint az S7e-nek.

***

(#17965) grabber válasza ollie (#17964) üzenetére


grabber
addikt

De az S8+ olyan hosszú,hogy légycsapónak is elmenne :DD Értem hogy nem olyan széles,de olyan azért a magassága se legyen túlzás. Az ujjlenyomatolvasó is jobban elérhető a simán.
S8+ nekem sok,emiatt ki is esett nálam. Drágább és nekem kevésbé felelne meg.

(#17966) #67656192 válasza Mr.Silkó (#17951) üzenetére


#67656192
törölt tag

Mert éhesebb a Chrome..

(#17967) #67656192 válasza grabber (#17965) üzenetére


#67656192
törölt tag

Egyszer kell megvenni, a kisebbet lehet, hogy bánni fogod. Kijelző méretben a plus előrelépés az s7e-hez képest, üzemidőben pedig nagyjából egal.
A sima s8 nagyon jó cucc, de főleg a sima s7 után ajánlanám,elvégre annak az utódja.
Ha az s7e megfelel akkor az s8p lesz a te telefonod:)

[ Szerkesztve ]

(#17968) caky


caky
csendes tag

Jó ha így tiltottam a Bixbyt?

[ Szerkesztve ]

(#17969) icemad válasza bigdady (#17960) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én a telefonról hallgatok online rádiót, közben megy a waze. Ha utasítás van, akkor leveszi a rádió hangerejét. Nekem így egyszerűbb.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#17970) bigdady válasza icemad (#17969) üzenetére


bigdady
nagyúr

OLine rádió jó ötlet. Jó lenne ha menne simán is. Kosz

[ Szerkesztve ]

(#17971) Skynet258 válasza grabber (#17956) üzenetére


Skynet258
veterán

Ugyanaz volt a bajom a plusszal, mint neked, túl magas. Az S8 keskenysége meg két napig volt furcsa. Üzemidőben meg estig ez is bírja, mondjuk nincs időm buzerálni egész nap. :D Tokból nekem a Nillkin Nature jött be, és sima noname fóliát vettem rá, ami nálunk kapható az üzletben (Telenor), teljesen ok azóta is. Vadászok rá üveget, szerintem be is rendelek párat, de a legtöbb le sem tapad rendesen, így nem tudom... lehet marad a sima fólia.

https://geekpulse.hu

(#17972) janosibaja válasza N.otorious (#17949) üzenetére


janosibaja
őstag

@N.otorious: köszi a tippet, de sajnos nem találok új fület, gombot sehol, a SoundAssistanton belül meg nem érek el Bluetooth opciót.
@Bigdady: kösz, hogy megnézted

Ha jól emlékszem, már a 6-os, vagy régebbi Androidok óta volt olyan opció, talán profiloknak hívták, amikor váltani lehetett mondjuk "Otthoni", "Munkahely", bárhogy elnevezett profilok között, amelyek előre definiált hang, wifi, Bluetooth beállításokat tartalmaztak. Van ilyen a Samsungnál?

Vagy külső program? Nem kell, hogy automatikusan váltson, csak egy gombnyomásra eldönteném, milyen beállításokkal menjen az adott szituban. :R

Az S8-as előtt pure Androidot meg custom ROM-okoat használtam, s nem érdekelt ez a profil-dolog, most a Bluetooth miatt keresek vmi megoldást. Hátha...

[ Szerkesztve ]

(#17973) dkovizoli válasza janosibaja (#17972) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én régebben használtam a volume ace programot. De, hogy bt van-e benne, azt nem tudom.

(#17974) rizso


rizso
addikt

Dupla koppos elesztesunk van? Valahol a menuben elrejtve lattam egyszer valami hasonlot, de nem talalom, meg lehet nem is az volt, amire en gondolok.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#17975) Valkűr


Valkűr
őstag

Én a sima gyári tokot vettem rá,ez védi körbe. Élég jol is mutat benne.

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#17976) spawn21 válasza Valkűr (#17975) üzenetére


spawn21
veterán

Már bocs, de ezek haszontalan tokot szerintem. Nekem az alkantara tok van hozzá. Na az szép. Ez meg porfogó

iPhone 13p

(#17977) N.otorious válasza janosibaja (#17972) üzenetére


N.otorious
senior tag

Azt hittem megjelenik, majd holnap megnézem.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#17978) Mr.Silkó válasza #67656192 (#17966) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Mind energiafelhasználásban, mind adatforgalom használatban. :K

(#17979) Mr.Silkó válasza caky (#17968) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Jó.

(#17980) dkovizoli válasza leslien (#17756) üzenetére


dkovizoli
addikt

Mit tartalmaz? Hollandusul nem igazán vakkantok. De nem security patch. Feltettem, de abszolut semmit nem vettem észre.

(#17981) Mr.Silkó válasza rizso (#17974) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Gyárilag nincs, de másik launcherrel természetesen beállítható.

(#17982) Mr.Silkó válasza Valkűr (#17975) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ilyen nekem is van, csak ezüstben. Klassz tok, csak zsebben nagyon gyűjti belül a port.

(#17983) janosibaja válasza N.otorious (#17977) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi

(#17984) grabber válasza Skynet258 (#17971) üzenetére


grabber
addikt

Nem csak nekem magas :DDD Note 4 volt a maximum telefon méretben. Jó volt nekem ekkora kijelző,de annál nagyobb telefon nem kell. Mate azért esett ki mert nagyobb volt. Note 4 kell csak minimális kávákkal,az lett volne a Note 7,de hát tudjuk.
Az S8 kisebb és ugyanakkora kijelzője collban. Majd ha megvetted írd le melyik vált be,addig megspórolom én is a tesztelgetést ;]

(#17985) Trigo


Trigo
csendes tag

Nincs egy hónapos a teló (S8), megjárta kétszer a szervizt (írtam is itt), új kijelző, új aksi, új hátlap. Én nem használok semmi védelmet, állandóan zsebben van, ha meg sportolás közben nincs, akkor meg belecsúsztathatós bőrtok. Nekem a tokok elcsúfítják ezt a tökéletes tervezésű külsőt. Óvni szoktam a telefonjaimat nagyon. Nagyon figyeltem a napokban, hogy ha hátlapra netán leraktam munka közben asztalra, véletlenül se húzzam meg rajta. Tisztában vagyok vele, hogy idővel lesznek rajta hajszálnyi karcok.
De 2 órával ezelőtt ránéztem, és a kijelzőn alul keresztbe mintha végighúztak volna valamit, ami több helyen nyomott hagyott. Egy nagy 1,5 centiset, és két aprót láthatóan egy nyomvonal mentén. Nagyon vékony, de szabad szemmel simán látható bizonyos szögekből, és körömmel bizony érezhető. 2 órája próbálok rájönni, hogy ezt hogy a f.szba?
Végigpörgettem az egész napomat, és kizárt, hogy éles tárggyal találkozott volna. Szerviz pár napja követte el, de most vettem észre? Ha tippelnem kéne, tegnap még nem volt ott. 2 órája nem bírok rájönni. A zseb sem lehetett mert akkor hosszanti lenne a karc és nem keresztbe. Ráadásul abban a zsebben soha semmi nincs a telefonon kívül. Meg egy ilyen karchoz kb egy kulcsot kéne erőből végighúzni rajta.
Ezért vissza nem viszem, de nem érem fel ésszel. Mert ha tudnám, hogy én voltam a hülye akkor sem örülnék, de ok, elb.sztam. De így...

Amúgy az S8 vs S8+ témához: Nekem LG G3 volt előtte majdnem 3 évig (imádtam), az meg ölég széles kijelzővel bír ugyebár. De nekem épp az volt az S8 vonzereje, hogy kisebb az egész. Nem nézek videót nagyon rajta, nem filmezek, csak streamen mecccset nézek néha. Chat, böngészés, zene. Ehhez nekem bőven elég az S8.

[ Szerkesztve ]

(#17986) atesz.tilla


atesz.tilla
tag

Sziasztok !
Olyan kérdésem lenne hogy, telefonról (S89 tartalmat pl. zenét Smart TV (samsung ue43ku6000-4k) -re képernyőtartalom nélkül át lehet küldeni ? Pl. egy zenét szeretnék a tv-n lejátszani de ezt úgy szeretném, hogy a tv ne mutassa a telefon képernyő tartalmát, csak magát azt az egy zenét játsza le a tv a saját média lejátszóján játsza le. Próbáltam Smart View, Samsung Connect, de a képernyőt ezekkel a megoldásokkal ugyanúgy le klónozza. Válaszotokat előre is köszönöm !

(#17987) dnelb válasza Trigo (#17985) üzenetére


dnelb
veterán

becsúszós bőrtok az egyik legnagyobb ellensége az üvegtelefonoknak.. attól jobban kevés dolog karcol. nexus4hez én is azt használtam, 2 hét alatt több karcot szedtem vele össze mint utána tok nélkül fél év alatt..
mondjuk az keresztbe nem karcol, az elég érdekes, főleg ha mély...

[ Szerkesztve ]

(#17988) ollie válasza Trigo (#17985) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Fém nem tudja megkarcolni az üveget, azt kizárhatod (még az acél sem!). Viszont egy sima porszem is megkarcolhatja, mert a porban vannak az üvegnél keményebb kristályok. Szóval ez nem valami rejtély, elég, ha egy por-, vagy homokszemet söpörsz le a kijelzőről, és máris ott a karc.

***

(#17989) atesz.tilla válasza atesz.tilla (#17986) üzenetére


atesz.tilla
tag

Közben megoldódott :D
elkezdhettem volna hamarabb is jobban belebújni a telefonba :DD de jól eldugták szerintem benne :U

(#17990) Mr.Silkó válasza dnelb (#17987) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Évekig használtam becsúsztatós tokokat, sosem lett karcos bennük egyik telefonom sem. Ugyanígy vagyok a flip tokokkal. Nem lehet ezt így általánosítani, hogy ezekben a tokoban karcolódnak a készülékek.

[ Szerkesztve ]

(#17991) dnelb válasza Mr.Silkó (#17990) üzenetére


dnelb
veterán

Dehogynem. Kizárt dolog hogy ne legyen mikrokarcos csúsztatós tokban. Kivéve ha tökéletesen pormentes helyen élsz. :) Ugyanolyan elven működik mint a tok alatti hátlapi karc, csak itt sokkal erőteljesebben a mozgás miatt.

(#17992) #67656192 válasza Mr.Silkó (#17990) üzenetére


#67656192
törölt tag

+1.
Nekem sem volt gondom a becsusztatós tokokkal.
S4, s6, s7, Alpha, Note4 mind abban volt. Néha kifujtam levegővel.
Ez az USAMS joe viszont nálam most a "best" :)

[ Szerkesztve ]

(#17993) Mr.Silkó válasza dnelb (#17991) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Pedig nem voltak azok. Azt aláírom, hogy a kvarc szemcsék karcolják az üveget, de én nagyon vigyázok a telefonjaimra, így minden hasonló lehetőséget igyekszem kizárni. Pedig nem irodában dolgozom.

[ Szerkesztve ]

(#17994) Mr.Silkó válasza #67656192 (#17992) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Egyetértek. :K

Szép is az a tok. :)

[ Szerkesztve ]

(#17995) Trigo válasza dnelb (#17987) üzenetére


Trigo
csendes tag

Én mindig ilyen tokokat használtam, és sosem volt baj belőle. Ráadásul (mivel S8-hoz nem gyártanak ilyen bőrtokot - legalábbis hiába kerestem nem találtam a világháló) a régi LG-tokot (univerzális) használom, amivel nem volt gond. De ahogy írtad is, a keresztbe-nyomot nem magyarázza.
Az LG-m kijelzője 3 év alatt sem lett karcos. Se a becsúsztathatós tokban, se tok nélkül.A S3-om sem, és a régebbiek sem.

Ollie: Igen, a porszem lehet mindig forrás, de erőből kellett akkor lesöpörnöm. :) De nem zárható ki, mivel más magyarázatot az istennek sem tudok adni.

(#17996) agabe válasza Mr.Silkó (#17981) üzenetére


agabe
addikt

Az always on display bekapcsolasa eseten a kozepso gomb tud ugy mukodni.

(#17997) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Mára itt a vége - legalábbis az én energiáimnak, a telefonban még maradt 13%. :))

(#17998) Mr.Silkó válasza agabe (#17996) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Dupla koppal nem. Csak szimplán ébreszti a kijelzőt, ha rátehénkedik az ember a nyomásérzékelőre. Lezárni viszont ugyanígy nem tudod a telefont.

Ha csak a készülék "ébresztése" a cél, akkor viszont valóban egy megoldás lehet ez.

[ Szerkesztve ]

(#17999) gery14


gery14
senior tag

Akit érdekelne :) !

Ma reggel küldte a Samsung igy álok a telefon cserével.

Tisztelt ....Gergő!

Sajnálattal olvastuk levelét, melyben készülékével kapcsolatos elégedetlenségéről tájékoztatta ügyfélszolgálatunkat. Szeretnénk elnézést kérni az Önt ért kellemetlenségekért.

Kérjük, hogy panaszának kivizsgálása érdekében juttassa el ügyfélszolgálatunkra a készülékhez tartozó vásárlást igazoló számlának és a jótállási jegy azon oldalainak másolatát, amelyen szerepel a készülék típus és imei száma az eladás dátuma, valamint a jótállási jegy hátoldalának másolatát ahol szerviz által kitöltött adatok szerepelnek. (Pdf. vagy Jpeg formátumban.)

A dokumentumokat az alábbi elérhetőségeink egyikére várjuk.

E-mail: sehsupport@samsung.com
Posta: Budapest 62 postafiók 890. 1385. Samsung Electronics Magyar Zrt.

A fenti dokumentumok a készülék jótállási és szavatossági idejének meghatározásához, valamint az esetleges szervizesemények egyeztetéséhez szükségesek.
Szeretnénk biztosítani Önt arról, hogy amint dokumentumait, valamint az ügyhöz kapcsolódó egyéb iratokat kézhez kapjuk, ügyének kivizsgálását haladéktalanul megkezdjük, és válaszunkat minden esetben írásban küldjük. Értesítjük, hogy a fentiek hiányában nem tudunk érdemben eljárni az ügyében.

További kérdés esetén kérjük, hívja ügyfélszolgálatunkat bizalommal a 06 80 SAMSUNG (06 80 726 7864) ingyenes telefonszámon.

Tisztelettel:
Samsung Electronics Magyar Zrt.
Ügyfélszolgálat

2ik levél.

Tisztelt . Gergő!

Értesítjük, hogy az Ön által küldött dokumentumokat megkaptuk, azokat köszönettel vettük.
Ügyének kivizsgálása folyamatban van, a válaszig szíves türelmét kérjük.

Tisztelettel:
Samsung Electronics Magyar Zrt.
Ügyfélszolgálat

Szoval igy álok remélem jövöhéten már kicsereélik a telemax által tacsratet S8+ om :K

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#18000) dnelb válasza agabe (#17996) üzenetére


dnelb
veterán

szerencsére nem kell hozzá aod
Mr.Silkó : azigen, szép :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.