Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) mtm800 válasza degec (#17635) üzenetére


mtm800
senior tag

Innét ....általában 5-6 nap alatt itt van
[link]

(#17652) mtm800 válasza stemplar07 (#17642) üzenetére


mtm800
senior tag

Nem kell ragasztani ...rácuppan és kész . A készlet tartalmazza a nedves kijelző tisztítót , szösz leszedőt , törlőkendőt . Nem érzéketlen a széleken sem.

(#17653) Mr.Silkó válasza #67656192 (#17643) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Több-kevesebb sikerrel. :)

(#17654) ollie válasza frischmannak (#17650) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, légy szíves.

***

(#17655) SharpSA válasza mtm800 (#17633) üzenetére


SharpSA
veterán

És ezt hol vetted?

Szerk.: közben látom írtad ezt is.

Köszönöm, lehet én is kipróbálom ezt. Akar még más is ilyet rendelni?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17656) Deck


Deck
titán

Kipróbáltam a Note 8-at és elég fasza lett de az S8+ jobban bejön kinézetre. Note 8 formája elég téglalap és nem olyan íves mint az S8+.

PS5

(#17657) #67656192 válasza Deck (#17656) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nekem nehéznek és nagynak tünt. Túl van azon amit kényelmesen használni tudnék. Nem is volt komoly az érdeklődésem,de tetszeni, tetszik, jó cucc.
Penre nincs szükségem a többi kb ua.

[ Szerkesztve ]

(#17658) Deck válasza #67656192 (#17657) üzenetére


Deck
titán

Teljesen egyetértek.
Aksi jobb az S8+ban :D

PS5

(#17659) SzlobiG válasza rizso (#17649) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem még messze van sajna, mire megjon. :( Már alig bírom kívárni a fóliát és a tokot is, de dupla áron sincs kedvem itthon megvenni...

(#17660) viera válasza Deck (#17656) üzenetére


viera
őstag

Én is kipróbáltam a Telekom-nál és tényleg nagyon jó lett. :K Nekem tetszik,hogy szögletesebb de már túl nagy.Néha az S8+ is kicsit kényelmetlen,de a nagyobb akku miatt is inkább ezt választottam.Remélem jövőre az S9-ek nagyobb akkuval jönnek :DD .Meg aztán nincs a Note 8-ból jegesszürke,nekem a fekete már túl fekete. :(

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#17661) #67656192 válasza Mr.Silkó (#17653) üzenetére


#67656192
törölt tag

Inkább több. :)

(#17662) racerx válasza #67656192 (#17661) üzenetére


racerx
őstag

Az a baj még ezekkel a SOT-okkal, hogy mivel a sima és a + egy topic, sokan a sima nyolcasok közül a szívükhöz kapnak ezeknél a 7-8-9 órás SOT-oknál , ha az illető nem írja oda hogy S8+ :). a sima azért nagy általánosságban 30% kal gyengébb. Meg ugy van AOD vagy nincs, napi szinten az is egy 10-es. Vagy ahogy talán tegnap említettem, otthon wifi.. majd dupla SOT idő..48 óra alatt volt asszem 6v7 óra. MA meg nem volt időm semmire, jöttem mentem 15 perc SOT, 75 %... Na akkor mi van, vágjak eret magamon, vagy szarabb lett 1 nap alatt a telefon, , vagy beragadt valami... ez ilyen, nem igen van mit tenni.

(#17663) Ádám16


Ádám16
addikt

A Samsung.com alapján a mall.hu is hivatalos partner, így gondolom 2 év gyártói garanciás termékeket forgalmaz.
Namost
Galaxy S8 jeges szürke színben szerintem szépel el van árazva 202k-ra, ami így azert szerintem elég BB.
[link] Aki gondolkodna vételen, járjon utána a garinak azért.

Szerk.: felhivtam őket, nem akartam valotlant állítani, 1 év gyártói gari van

[ Szerkesztve ]

(#17664) Deck válasza racerx (#17662) üzenetére


Deck
titán

Aod zsebben nem fogyaszt.

PS5

(#17665) Mr.Silkó válasza #67656192 (#17661) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Köszi a bíztatást! :)

(#17666) racerx válasza Deck (#17664) üzenetére


racerx
őstag

Ott nem, de asztalon igen, mellényzsebben is ha kilóg a teteje, és szabadon van a közelségérzékelő. :)

(#17667) #67656192 válasza racerx (#17662) üzenetére


#67656192
törölt tag

Én több akkustatot nem teszek közzé, elértem a célom, nagyjából el is magyaráztam hogyan.
Abban igazad van, hogy van különbség a plus és a sima között és ezt nem ártana megkülönböztetni, ez a közös topik hátránya .
Nekem van mindkét variáns, kb 20% szerintem a különbség a kettő között. De, hogy egyértelmű legyen beteszem az aláirásomba a plust mert most azt használom. Én ennyit tudok tenni.

(#17668) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Kis off /rant/ :D
Megrendeltem aliról a Blitzwolf vezetéknélküli töltőt, 5nap alatt az országba ért, 5 napja meg itt dekkol (tipikus magyar sebesség). Ma kaptam értesítőt elmentem postára kivártam 2x a sort (mert ugye nem csomag, levél!!! :U ) erre amikor sorra kerülök közlik hogy a nemzetközi majd holnap érkezik be... ezek teljesen hülyék? Akkor mire fel kapom az értesítőt? Azon nincs rajt hogy másnaptól vehető át (szerintük igen), hanem hogy értesítéstől 10napig. :W

Hogy on is legyek, mennyi idő fast wireless chargerrel 8+ töltése?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#17669) Deck válasza SkyS1gn (#17668) üzenetére


Deck
titán

Nillkines töltőpad ami 2.500 Ft volt az nekem 3 óra alatt tölt fel és nem gyorstöltéses.

PS5

(#17670) Mr.Silkó válasza #67656192 (#17667) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ha van ötletetek, hogy milyen módon, milyen formában kerülhetne be ez az összefoglalóba - mivel valóban gyakran előkerül a téma az összevont topiknak hála - és amennyiben igény is van rá, beleszerkesztem.

[ Szerkesztve ]

(#17671) lanszelot válasza WiZARD (#17615) üzenetére


lanszelot
addikt

Az s8 meg nem tamogatja a daydream ot. Ezert nem megy tovabb.

(#17672) kengyel


kengyel
nagyúr

Most jelenleg Wifin van a telefon, és jött a hívásértesítő, hogy nem fogadott hívásom volt. Térerő teljes, 2.- napja megy a telefon. Járt már így valaki ?
Ezt volt a második ilyen esemény, de csak Wifin.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#17673) Mr.Silkó válasza lanszelot (#17671) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Elvileg elindult már a támogatottságért felelős frissítés, hamarosan remélhetőleg minden régióba elér.

[ Szerkesztve ]

(#17674) polonic


polonic
félisten

Ezt a gyorstöltést ki lehet kapcsolni úgy emlékszem valahol.
A vezetékmentes gyorstöltésnél is így van? Az az opció csak akkor jön elő, ha ráteszem töltőpadra?

(#17675) thamasz válasza polonic (#17674) üzenetére


thamasz
senior tag

Nem, csak akkor lehet kapcsolgatni, ha éppen nem töltődik a telefon. Ugyanabban a menüpontban van mindkettő gyorstöltés kapcsolója.

[ Szerkesztve ]

(#17676) Mr.Silkó válasza polonic (#17674) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Igen, az is kikapcsolható, ugyanott, ahol a vezetékes gyorstöltés - amennyiben épp nem vagy csatlakozva a töltőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#17677) bigdady válasza Nordic (#17647) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az hivatalos viszonteladó aki fent van a Samu oldalán. UPC nincs köztük.

Mall.hu val meg vigyázni kell mert egy rakás más shop termékeit is árulják erre lehet szűrni...

Polonic: utána jelenik majd meg a menüpont mikor egyszer raraktad wireless töltőre

[ Szerkesztve ]

(#17679) frischmannak válasza ollie (#17654) üzenetére


frischmannak
csendes tag

Itt van a link amire feltöltöttem a fekete S8 árlista xls-t.
Sok boltnál nagyon ködös a garanciális információ, de amit ki tudtam deríteni azt igyekeztem oda írni megjegyzésben.
Akinek kell használja nyugodtan!
A 2 éjszakás kutatás után már 3 kattintással el tudtam dönteni honnan vegyek telefont :))

[link]

A link csak 7 napig él!

[ Szerkesztve ]

(#17680) spider80 válasza bigdady (#17677) üzenetére


spider80
őstag

Upc hivatalos kártyafüggetlen telókat árul csak. Hidd el hogy hivatalos.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#17681) #67656192 válasza Mr.Silkó (#17670) üzenetére


#67656192
törölt tag

Szerintem pár spórolós ötletet kellene betenni az összefoglalóba, esetleg a disablerekről (amik mellesleg érdemelnének egy külön topikot) dióhéjban egy pár szösszenetet. Tudomásul kell venni, hogy az s8 és tsai a használat módjától függően elég tág tartományban fogyasztják az energiát, amit tehetünk az max annyi, hogy személyre szabva, mindenki az eddigi instrukciók alapján letiltja azt amit nem használ, illetve átnézi a feleslegesen futó folyamatokat (a fejlesztőiben) szinkronokat.
A további üzemidővel kapcsolatos kérdéseket meg hanyagolni kellene,több okból is.
Az egyik legfontosabb ok az, hogy különböző módon, eltérő célokra, más környezetben használjuk ezeket a telefonokat.
Csak az üzemidő kérdés miatt nem érdemes kettészedni a topikot, mert ezen kívül minden ua.
Magam részéről mindig mindenből megpróbálom kihozni a maximumot, így itt a topikban régóta az üzemidőre panaszkodó usereknek próbáltam bizonyítani azt, hogy a gyári adatoknak megfelelő értékeket igenis ki lehet hozni egy kis törődéssel.

(#17682) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Meg lett a játék akadozásra a hiba, pár napja nem nyomtam rá a karbantartásra és így nem akadozott az előbb rányomtam kitisztította a ramot és akadozik a játék. Kevés lenne a 4gb ram? Op3 6 gigás volt, szűz androiddal ott nem volt ilyen gond...

(#17683) sgeza válasza SzlobiG (#17682) üzenetére


sgeza
veterán

De pont fordítva írod. Kiüríted, és utána rossz.
Mindazonáltal én még mindig azt mondom, hogy ez a karbantartás egy nagy baromság. Pont nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#17684) tween


tween
őstag

A német Mediamarktban akcióban 529euro a sima S8. Hazánkból is rendelhető onnan? Egyáltalán megéri?

(#17685) SzlobiG válasza sgeza (#17683) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jól írtam kiürítés után rossz, ha napokig nem ürítem, akkor jó. Már kezdem elfelejteni ezt a funkciót, de ezután nem is fogom használni. :U

Mi ennek a karbantartásnak a neve disablerbe?

(#17686) bigdady


bigdady
nagyúr

A napokban addig szidtam a villogó szeleket hogy bekapcsoltam nem csak kikapcsolt kejelzore majd hogy újra csak kikapcsoltra jelezzen, azóta jelez mindig és még a aquamail is elkezdte használni meg a Skype :DDD de még a hívás közben is villog valami effekt szerű...(holott menü szerint csak kikapcsolt állapotban kéne jeleznie)

[ Szerkesztve ]

(#17687) sgeza válasza SzlobiG (#17685) üzenetére


sgeza
veterán

Azt értem, hogy jól írtad, de ugye pont úgy értelmetlenebb. Mármint a jelenség! Kiüríted a memóriát, tehát elvileg több a szabad memória, mégis ilyenkor akad? Ezért kérdeztem csak.
Nem kell külön tiltani, egyszerűen csak ne foglalkozz vele! Sőt, szerintem inkább ne tiltsd, mert az ott az akkulezelés menüje is, nem tudom, hogy mi mivel függ össze!

Egyébként ha kiüríted, azonnal elkezdi előtölteni alkalmazásokkal. Elvégre minek álljon üresen? Ezért érdemes utánaolvasni az Android memóriakezelésének! Totál értelmetlen kidobálni állandóan az alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

(#17688) SzlobiG válasza sgeza (#17687) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valszeg a sűrűn használt appok benne maradnak a memóriába és amikor én ürítem kezdheti betölteni megint, vahy szimplán több erőforrásst kapnak e sűrűn használt appok. Erre tudok gondolni, mert elég csúnyán akad ürítés után, kell pár meccs, hogy eltűnjön.

Igen közbe beugrott, hogy ott az akku kezelés szóval marad, csak nem piszkálom.

Ja próbáltam a maximális teljesítmény is ugyanez a tünet.

(#17689) #67656192 válasza SzlobiG (#17685) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nem lehet, hogy csak addig akad ameddig ürités után ujra ramba kerül a játékod? Nem javaslom a karbantartó tiltását.
Inkább csak a feladatkezelőből dobáld ki ami nem kell, a játékot hagyd bent. Nekem ugyanezt csinálja a vmeye pro. Amig be nem kerül ramba addig akad a képátvitel.
Hetente elég 1x karbantartani, vagy még annyiszor sem kell. Az android elvégzi magától a nemhasznált appok kilövését.
Ha igazán karbantartani akarok akkor nyomok egy wcp-t recoveryből.

[ Szerkesztve ]

(#17690) SzlobiG válasza #67656192 (#17689) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valszeg az lesz amit mondasz, mert ha játszok vele pár percet egy huzamba, akkor megszűnik. Hagyom a fenébe a karban tartót elvégre az op-n se volt és gond nélkül ment...

(#17691) #67656192 válasza SzlobiG (#17690) üzenetére


#67656192
törölt tag

A clean master baromsága, vagy a Samsung vásárolta be magát oda vagy azok ide. Huawei kezdte ezt a baromságot, aztán a Samsung sem akart lemaradni.
Az android megálmodója nem hinném, hogy szerette volna az ilyen tisztitókat. Önműködőnek tervezték az androidot, hacsak le nem maradtam valamiről.
Jut eszembe, az alkalmazás figyelőt kikapcsoltam(belakáskor) , mert az is képes leállitani olyan dolgokat amik szerinte nem fontosak, szerintem meg igen. Ilyenkor jön az, hogy nehezebben indul az adott alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#17692) polonic válasza bigdady (#17686) üzenetére


polonic
félisten

Ezt jól dekódolom, hogy úgy van bekapcsolva, csak kikapcsolt kijelzőnél jelezzen és így az összes alkalmazásnál működik?

(#17693) bigdady válasza polonic (#17692) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ja. Mondjuk előtte is így volt beállítva és nem ment most meg egy be kikapcsolas után több app jelez viszont mindig. A hívás közben funkció a legmeglepőbb 3 hete nem láttam még ahogy össze vissza villog a teljes képernyő miközben kicsörög :)

(#17694) Mr.Silkó válasza #67656192 (#17681) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Rendben, köszönöm, amint lesz egy kis időm, kanyarítok a témában egy rövid bekezdést az összefoglalóba. :)

(#17695) SzlobiG válasza #67656192 (#17691) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tisztasor, ezért mondom az op egy szűz android és probléma mentesen működött mindezek a plusz programok nélkül. :)

Az alkalmazás figyelőt merre is találni? :B

(#17696) agabe válasza tween (#17684) üzenetére


agabe
addikt

reggel / delelott meg olcsobb volt akkor erte volna meg igazan, de 530EURO sem rosz.

[ Szerkesztve ]

(#17697) zseko válasza #67656192 (#17691) üzenetére


zseko
veterán

A Clean Mastert azóta rühellem, mióta az S4-emen egy FR-t kellett csinálni miatta :(((. Csak akkor egyszer tettem fel, nem is a memóriatakarító része miatt, de először és utoljára került fel egy telefonomra. Az első telefonom egy Spica volt még 2011-ben, már annál rájöttem, hogy a 'memóriatakarító' program többet árt mint használ.
Az android tervezése ebből a szempontból egy gyökérség szerintem, de ez magánvélemény. Lehet önműködőnek tervezték, de hogy szarul csinálják, az biztos. A memória tele van mindenféle szeméttel amit önkényesen elindít, ha akarom ha nem, ha használom ha nem, ha 4 év alatt egyszer kell, akkor is, sőt, még csak kezelni sem lehet a helyzetet. A pc-m se tölti be a memóriába a böngészőt, számológépet, videolejátszót, az office alkalmazásait, meg minden szart, csak mert majd talán kelleni fog.
És ehhez még hozzájön az a hazugság, hogy a memóriában 'alvó' állapotban lévő alkalmazások nem fogyasztanak semmit. A fenéket nem.

HR24.hu

(#17698) Deck


Deck
titán

Tegnap kipróbáltam egy Samsung Gear S3 okosórát és azt kell mondjam jó cucc lett. Bár annyit nem ér számomra amennyibe kerül de ha majd jelentősen esik az ára tuti veszek egyet.
Van itt valakinek vagy próbálta valaki?

PS5

(#17699) Mr.Silkó válasza SzlobiG (#17695) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Beállítások, eszköz karbantartása, akkumulátor.

(#17700) viera válasza Deck (#17698) üzenetére


viera
őstag

Nagyon jó lett,neken is nagyon tetszik. :K De még egy kicsit én is várok hátha esik az ára év végéig.Még idén szeretnék egyet,sokszor jól jönne.Meg szerintem a legszebb okosóra jelenleg.Én jókat hallottam róla,vannak itt a topikban is többen akik használják. :))

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.