Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) bigdady válasza Mr.Silkó (#17495) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezzel a progival ha mentem a telom pl windowsra akkor ha csinálok egy gyári visszaállítása akkor ez majd visszaállítja a komplett telót beállításaival együtt majd win-ről vagy csak a tartalmat?
Működik különböző verzió firmwarek között is vagyis ez olyan mint iPhoneon az icloud csak nem felhőbe ment?

(#17502) sgeza válasza bigdady (#17501) üzenetére


sgeza
veterán

Messze nem olyan! Sajnos még eddig nem voltak képesek az androidra (root nélkül) egy normális mentési lehetőséget produkálni. Szerintem a tárhely tartalmát másold le mindenképp a gépedre, az a tuti! A többire is vannak megoldások, de az alkalmazások adatait teljes egészében semmi nem menti (pl. Helium backup nem minden felhasználói alkalmazásét tudja). Illetve nem tudom, talán a Samsung saját felhős mentése. Azt nem próbáltam még.

[ Szerkesztve ]

(#17503) Piwi válasza #67656192 (#17482) üzenetére


Piwi
addikt

lecserélésről szó sem volt... :U de ha nincs hát nincs :)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#17504) bigdady válasza sgeza (#17502) üzenetére


bigdady
nagyúr

A Samu mentése valami gyári dolog? Alapból be van kapcsolva valahol?

(#17505) mobiltom


mobiltom
tag

Sziasztok! Olyan érdekességet vettem észre s8+ telómon,hogy ha egy idegen telefonszámot hívok,akkor ha a végén leteszem a telefont kiírja az előfizető nevét? Vagy mi ez?

(#17506) viera válasza mobiltom (#17505) üzenetére


viera
őstag

Igen,van ilyen. :K
Be van kapcsolva a hívóazonosító.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#17507) bigdady válasza mobiltom (#17505) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem már akkor mielőtt felveszem :)

(#17508) zuioch


zuioch
aktív tag

Létezik megoldás arra hogy bizonyos prograoknak engedélyezzem hogy jobban használják a cpu-t? Gondolok itt arra hogy mp3 konvertáláskor Aida64-ben látom hogy kb 25%-on pörög, és persze nem is annyira gyors így a mutatvány.

(#17509) mobiltom válasza bigdady (#17507) üzenetére


mobiltom
tag

Oké csak feltűnt már nem egyszer hogy kiírta a szám alá hogy smart és egy nevet. csak lestem! :Y

(#17510) sgeza válasza mobiltom (#17509) üzenetére


sgeza
veterán

Érdemes átnézni azt a beállítást, mert tán alapból az is párosul hozzá, hogy minden névjegy információt te is megosztasz! Elvégre így tud bővülni az adatbázis. Viszont ez utóbbi kikapcsolható. Mármint csak a megosztás rész. Attól még az ismeretlen számhoz tartozó információ megjelenítésre kerül.

[ Szerkesztve ]

(#17511) sgeza válasza bigdady (#17504) üzenetére


sgeza
veterán

Ha van beállítva Samsung fiókod, akkor a biztonsági mentési lehetőségek között nézd át a beállításokat!

(#17512) vulnrea


vulnrea
aktív tag

Sziasztok! Anyumnak megrepedt az S8 kijelzője, de az érintőpanel nem sérült meg, csak az üveg.

Lehet külön cserélni, vagy csak egyben az egész kijelzőt?

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#17513) Masztiff1988


Masztiff1988
csendes tag

Sziasztok! A Telekomnal vasaroltam egy S8 Plus keszuleket. Sokan mondtak, hogy lehet, hogy fuggetlen... Hogy tudnam leellenorizni? Elore is koszi a valaszokat!

(#17514) bulikavagyok válasza Masztiff1988 (#17513) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Csak egy másik SIM kártyával.

(#17515) mobiltom válasza sgeza (#17510) üzenetére


mobiltom
tag

Megtaláltam a beállítást,nem is figyeltem hogy van ilyen a hívóazonosító és spam védelem alatt van ha jól látom.

(#17516) polonic válasza sgeza (#17510) üzenetére


polonic
félisten

Nem az összes névjegyet osztja meg. Csak a sajátot. Legalábbis az opció alatt lévő leírás alapján ez jön le.

(#17517) Mr.Silkó válasza bigdady (#17501) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Sajnos nem olyan. Ebben az Apple még mindig kicsit jobb.

(#17518) Mr.Silkó válasza Masztiff1988 (#17513) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem lehet, hanem biztos. De a szoftver ugye szolgáltatós, opcionálisan telepíthető T-s programokkal, első bekapcsoláskor.

(#17519) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Sziasztok!

1-2 hete észrevehetően gyorsabban merül az S8-om. Jött valami frissítés ami factory reset-et kívánt volna vagy valami más van a háttérben?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#17520) ollie válasza vulnrea (#17512) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lehet külön cserélni, az ára 100k körül van.

***

(#17521) vulnrea válasza ollie (#17520) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Köszönöm a választ 🙂

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#17522) Mr.Silkó válasza ImACeltic (#17519) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Javaslom, nézd át a beállításaidat, valami program biztos eszi a háttérben az energiát. Telepítettél valami új appot mostanában (akár külsőst is)?

(#17523) Mr.Silkó válasza polonic (#17516) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én azt sem engedélyezem neki, elég, ha én látom, hogy ki hív idegen számról.

(#17524) sgeza válasza polonic (#17516) üzenetére


sgeza
veterán

A menüben lévő beállítás alapján valóban igazad lehet, de azért olvasd el hozzá az adatvédelmi nyilatkozatot is! Abban már nem csak ennyit ír. Szerintem a menüs egymondatos elnevezés nem fedi a valóságot.

[ Szerkesztve ]

(#17525) Mr.Silkó válasza sgeza (#17524) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én arra lennék kiváncsi, hogy honnan szerzi az app az adatokat. A napokban elkértem egy kollégám privát számát, hogy elérjem szükség esetén, egyből megcsörgettem, és kiírta a nevét (mentés előtt persze). Holott ő úgy tudja, nem szerepel semmilyen adatbázisban, nincs fent a közösségi oldalakon sem, okostelefonja sincs, nincs bejegyzett cége, stb.

[ Szerkesztve ]

(#17526) oil120 válasza viera (#17506) üzenetére


oil120
senior tag

Hol tudom bekapcsolni? Nem találom, pedig már láttam. Mindig elveszek a menüben.

(#17527) viera válasza oil120 (#17526) üzenetére


viera
őstag

Telefon-jobb felül 3 pötty-Beállítások

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#17528) Mr.Silkó válasza oil120 (#17526) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Beállítások, speciális funkciók, hívóazonosító és spam védelem. Vagy: tárcsázó (telefon), beállítások, hívóazonosító és spam védelem.

[ Szerkesztve ]

(#17529) viera


viera
őstag

Használ valaki ilyen tokot S8+ -on?

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#17530) sgeza válasza Mr.Silkó (#17525) üzenetére


sgeza
veterán

Pont ez az. Elég, ha valakinek a névjegyei között szerepel, aki engedélyezi ennek al cuccnak a hozzáférést. Ő ezeket begyűjti, és ennyi. Szerintem. Tehát feltehetően az ő privát száma valaki olyannak szerepel a névjegyei között, aki - tudtával vagy tudtán kívül - megosztja ezeket az információkat ezzel a szolgáltatással.

Én egyébként 1-2 pizzafutárt már megvicceltem így, hogy a nevükön üdvözöltem őket! X-D

[ Szerkesztve ]

(#17531) Memmaao


Memmaao
addikt

Ma a feleségem leejtette az az telefonját. Ripityomra tört. Kénytelen voltam venni egy note 8at... Az s8 megy az asszonynak.

My name is Bond, James... Dean.

(#17532) eliterob válasza Mr.Silkó (#17528) üzenetére


eliterob
tag

Üdv! Nekem nincs olyan vagyis sehol se találom... Gondolom béna vagyok :))

(#17533) oil120 válasza Mr.Silkó (#17528) üzenetére


oil120
senior tag

viera & Mr.Silkó THX

(#17534) bigdady válasza eliterob (#17532) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pedig ott van. Negyedik

(#17535) Mr.Silkó válasza sgeza (#17530) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szerintem is, másképp nemigen lehet. :K

oil120 Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#17536) Mr.Silkó válasza Memmaao (#17531) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Kénytelen voltál? :DD

Egyébként innen jópáran váltottak Note8-ra, elég csak benézni a topikjába, hamar bele lehet futni ismerős nevekbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#17537) Mr.Silkó válasza eliterob (#17532) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Úgy emlékszem, hogy nem vagy ezzel egyedül, volt róla korábban szó, hogy nem minden szolgáltatós romon elérhető ez a funkció.

(#17538) Valkűr válasza princesama2 (#17406) üzenetére


Valkűr
őstag

Hát elinditani elinditotta a jetaudiot, meg az időt is megmondja. De ahogy nézem lehet őt tanitani is. Kicsik akadozos de nekem alapbol tetszik ez bixby

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#17539) zseko válasza bigdady (#17534) üzenetére


zseko
veterán

Hidd el. Nincs ott. Nekem sincs. Nem minden romon van.

HR24.hu

(#17540) Valkűr válasza zseko (#17539) üzenetére


Valkűr
őstag

Ha rootolt nem biztos,h ott van. Gyárilag ott van nekem is

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#17541) Mr.Silkó válasza Valkűr (#17540) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ennek nincs köze a roothoz, némelyik szolgáltató egyszerűen nem engedélyezi az általa kiadott romban.

(#17542) janosibaja


janosibaja
őstag

Bocs az OFF-ért:

Családtagnak az S7-esén a névjegyek össze-vissza tárolódtak, az egyik fele a SIM-en, a másika Google-n.

Valaki írta már a topicban, hogy miként kell csinálni (gondolom az S7-esén ugyanúgy), de nem találom az opciót...

Hogy ne káosz legyen, miként tudná az egészet a Google-ra másolni? :R

(#17543) icemad válasza sgeza (#17530) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg direkt bekapcsoltam, mert nekem elég érdekes nevek vannak elmentve. Köcsög, cuncimókus, hülyegyerek szomszéd, meg ilyenek... Valahol valaki biztos jókat röhög rajta... :DDD

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#17544) zseko válasza Valkűr (#17540) üzenetére


zseko
veterán

Enyém sem rootolt, aztán mégsincs. A Telenor romok nem tartalmazzák.

HR24.hu

(#17545) bigdady válasza zseko (#17544) üzenetére


bigdady
nagyúr

Enyém független rom és Telenor SIM van benne és megy szóval ha fgtlen romot raksz rá akkor lesz

Icemad: Elmentve? Hol látsz elmentett neveket?

[ Szerkesztve ]

(#17546) concrete86


concrete86
aktív tag

Sziasztok. Kollégámnak elkértem a számát, mentés előtt megcsörgettem, kiírta a felesége nevét egyből. 8 éve az asszony kötötte az előfizut, titkosítást nem kért. Ennyi, a publikus online adatbázisokból szedi. Szerintem.

(#17547) zseko válasza bigdady (#17545) üzenetére


zseko
veterán

én: A Telenor romok nem tartalmazzák.

vs.

te: Enyém független

nem tudom mit nem lehet ezen megérteni... :U

Oké, így már másabb. De ezért nem cserélek egyelőre romot, majd csak függetlenítés után.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#17548) bigdady válasza zseko (#17547) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem kérdeztél semmit nem is válaszoltam csak hozzáfűztem nálam hogy van.

(#17549) zseko válasza bigdady (#17548) üzenetére


zseko
veterán

Igen. Független romon :((( Telenoros romon nincs.

Na mindegy. Túltárgyaltuk, hagyjuk.

HR24.hu

(#17550) dkovizoli válasza zseko (#17547) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én pont ilyenek miatt cseréltem romot. Eddig nem vesztettem semmit.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.