Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) SzlobiG válasza ollie (#17100) üzenetére


SzlobiG
félisten

:R

Át is állítom, utalom a 4:3-as keparanyt.

(#17102) Zsozsoka 74


Zsozsoka 74
senior tag

Ha már itt tartunk hogyan melyik oldalra kell fektetnem a telót hogy pl: egy vlc vagy kmplayer jól lejátsza,teljes képernyőn nézve kitöltve a teljes képernyőt és ne kelljen állandóan forgatgatnom meg állítgatni a kmplayer - ben hogy vissza tudjam nézni.
Vagy van esetleg más lejátszó amit tudtok ajánlani (win10)

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#17103) szabyka95 válasza Zsozsoka 74 (#17102) üzenetére


szabyka95
őstag

90 fokkal balra forditva

(#17104) lanszelot válasza zseko (#17097) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem ertem hogy kerdeztel, vagy ezeket mondtad?
Mert olyan mintha a kerdesedre valaszt is adnal.

(#17105) Ateszpapa válasza ollie (#17100) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Tehát érdemesebb átállítani 16:9-re inkább?

(#17106) ollie válasza Ateszpapa (#17105) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tőled függ, hogy milyen arányú képeket szeretnél.

***

(#17107) lanszelot válasza Ateszpapa (#17105) üzenetére


lanszelot
addikt

Ugyan olyan kepet keszit csak levagja a magassagabol.
Tehat ha szelehez igazitod a kijelzon, ugy hogy a magassagbol levagjon, a minoseg ugyanaz lesz.

(#17108) SzlobiG válasza Ateszpapa (#17105) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát fogy manapság hol használnak 4:3-as kijelzőt? Kb sehol, nekem is minden 16:9 és azon a 4:3 nem tölti ki a kijelzőt.

(#17109) w333


w333
félisten

Aki iPhone X -re akar váltani ... nyugi van megoldás ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17110) Ateszpapa válasza SzlobiG (#17108) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Igazad van, át is állítom.
Csak csalóka, hogy akkor nem 12Mp a felbontás, hanem kevesebb.
:R

[ Szerkesztve ]

(#17111) CsabaZz válasza w333 (#17109) üzenetére


CsabaZz
tag

Na, ezért voltam egész múlt héten rosszkedvű, hiányzott a top notch a telóm tetejéről. ;]

Now it's much better. :))

[ Szerkesztve ]

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#17112) kaisers válasza kengyel (#17098) üzenetére


kaisers
aktív tag

Általában tényleg jól bírja.
Legutóbb 1 nap 16 óra 56 perc és 6 óra 50 perc sot.

(#17113) SharpSA válasza w333 (#17109) üzenetére


SharpSA
veterán

:D
A találékonyság...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17114) kóóó


kóóó
aktív tag

Nekem reggel 6kor toltorol leveve, delutan fel 5re mar 20%-on se volt.
Sot 4 ora volt kb. Par percel kevesebb. Full automata fenyero, aod kilove. 95%ba wifin, hivas kb 2, 3 perces. Csak bongeszes.
Nem hinnem, hogy ez annyira jo akku ido lenne.

Üdv.: kóóó!

(#17115) Lacka89


Lacka89
aktív tag

Eddigi legjobb..s8

(#17116) rankesz válasza Lacka89 (#17115) üzenetére


rankesz
veterán

Mai SoT, op5, nem vitaindítónak szánom, csak mint érdekesség...

(#17117) dutrás


dutrás
őstag

Én sem vitaindítónak szánom. Mr Silkónak privátban már megosztottam.



Ez két nap termése. Mate 9

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#17118) Ace882 válasza rankesz (#17116) üzenetére


Ace882
tag

Annyira nem érdekes

[ Szerkesztve ]

Ahogy múlnak az évek, egyre több a fiatal körülöttem.

(#17119) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Akkor én meg le is zárnám ezt a "vitát", a mai (rész)eredményemmel: ;)

[ Szerkesztve ]

(#17120) #67656192 válasza rankesz (#17116) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ennek közel a dupláját hozom a plussal.

(#17121) sgeza válasza Ateszpapa (#17110) üzenetére


sgeza
veterán

Persze, hogy kevesebb. Ugyanaz, mintha csinálnál egy képet 4:3-ban, és te magad levágnád 16:9-re. Vagy úgy tennéd ki nagyítva egy 16:9-es képernyőre, hogy oldalt érintse a falat.
Másképpen a 4:3=16:12. A 16x szélességű oldal marad, a 12-ből meg 9 lesz. Arányaiban tehát 9/12*12MP=9MP. A kamera beállításoknál 9,1 szerepel egyébként, valahonnan nyer még 0,1MPixelt. Lehet, hogy nem pont 4:3 arányú a lapka.

[ Szerkesztve ]

(#17122) ollie válasza #67656192 (#17120) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na jó, de te egy alien vagy az Androméda-ködből, a te eredményed nem ér. ;]

***

(#17123) shadowcam válasza w333 (#17109) üzenetére


shadowcam
tag

Végre van értelme az életemnek, köszönöm! Holnap be is megyek valami random kávézóba csajozni az új kijelzőmmel. :3

(#17124) CsabaZz


CsabaZz
tag

Valaki feltett már egy Note 8 portot? Ha igen, mi a véleménye, mennyire stabil a használata? Működik az app shortcut. meg minden API25-ös cucc???

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#17125) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Itt a vége, megint a telefon bírta jobban nálam, én hamarabb kidőlök:

SoT

[ Szerkesztve ]

(#17126) w333 válasza shadowcam (#17123) üzenetére


w333
félisten

:DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17127) Lacka89


Lacka89
aktív tag

Elbujtam.... :D

(#17128) tgabe25


tgabe25
tag

Üdv mindenkinek!

Előre jelzem ez hosszú lesz de ha valakit érdekel a tömör kis irományom, az első benyomásaim a telefonnal kapcsolatban azt szívesen látom.

Beléptem a közösségbe egy sima S8 formájában. LG pártiként csatlakoztam de olyan pártiként aki elismeri a másik gyártót, nem a mindent lehúzók közül. Egy G Flex 2 után lett kényszercsere mivel ő végképp meghalt ezért kellett új telefon, a várt V30 soká érkezne és 2 és fél hét telefon nélkül már eléggé rossz volt. Egy bizonyos multinál megcsodáltam az új samsung csúcstelefonokat, és azt kell, hogy mondjam bejöttek, letisztult forma (végre :)) ) és elegancia jellemzi számomra őket. Rengeteg a beállítási lehetőség sőt néha még túl sok is, van amit alig találtam meg benne.

Hétfő óta van meg szóval még nagyon új nekem, szépen belaktam és tapicskolom egyfolytában. Összességében nagyon tetszik, a gyártó első olyan telefonja amire azt mondom na ez igen. (itt nem a tudásra gondolok hanem az összhatásra amit nagyon befolyásol nálam a rendszer letisztultsága és ez bizony nagyon tetszetős számomra). Minden rendben van, ami miatt picit átgondolatlannak éreztem a vásárlást, hogy a V30 quad dac-ja nagyon vonzott, de meghallgattam egy AKG fejhallgatóval (nem a gyári füles) és tetszett amit hallottam. A G Flex 2-höz képest jobb a hangja szerintem. Viszont attól még feltenném a kérdés, telefonos körökben az S8 milyennek számít zenehallgatásban? Az, hogy elhagyták a fizikai gombot csillagos ötös, ha lett volna rajta lehet nem is érdekelne, a fizikai gomb hiányát pedig tökéletesen oldották meg a nyomásérzékeny felülettel. Az ujjlenyomat olvasó tényleg picit átgondolatlan lett de kibírható és van más alternatíva is. Összességében írhatnék sok jót de így is rengeteget írtam már.

A bixby jópofa de még van mit fejleszteni rajta, néha nem érti mit beszélek de ezt majd csiszolják. Az arcfelismerés tökéletes viszont az íriszfelismeréssel bajaim voltak. Nappal is alig tudom feloldatni íriszfelismeréssel, lehet én vagyok a béna (sőt biztos :DDD ) de egyszerűen nem old fel.

Végszóként pedig ez egy nagyon jó telefon, bár még picit még idegen nekem (a G Flex 2-n még tettem túl magam az egy szerelem volt :O ). De idővel megszokom és szerintem jó barátom lesz.

Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel, de aki éjjel éjszaka nappal is legyen az.

(#17129) w333 válasza tgabe25 (#17128) üzenetére


w333
félisten

Üdv. a klubban ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17130) zzola válasza tgabe25 (#17128) üzenetére


zzola
félisten

Néha én is elveszek a menüben, pontosabban nem tudom, hogy hol keressem, amit szeretnék! Honor 8-nál jobban szól az S8, az biztos! :)

(#17131) Mr.Silkó válasza tgabe25 (#17128) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az S8 zenei hangzását tekintve nekem az a tapasztalatom, hogy kifejezetten jól szól, megfelelő fülessel.

Volt jópár csúcskészülékem (Sony Xperia Z, Samsung S2, S3, S5, S6, S7, LG G2, G3, Huawei P6, P7, iPhone 5, 6, 7), de egyedül az iPhone 7 szólt hasonló minőségben véleményem szerint, Jack-csati ide vagy oda. LG V szériám nem volt - ami ugye híres a jó minőségű DAC-ról - így arról nem tudok nyilatkozni, még a Xiaomit tudnám kiemelni (Redmi Note 3 Pro volt nekem), brutál jó hangzással, mélyekkel és energiával bírnak.

[ Szerkesztve ]

(#17132) bigdady válasza Mr.Silkó (#17125) üzenetére


bigdady
nagyúr

Te miket tiltottál disablerrel?

(#17133) Mr.Silkó válasza bigdady (#17132) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nálam most ezek vannak letiltva: lista.

[ Szerkesztve ]

(#17134) kisdobos0111


kisdobos0111
aktív tag

Beléptem a bixby-be, fent megjelent egy kapcsoló amivel ki lehet kapcsolni a bixby gombot gyárilag. De hogy lehet visszakapcsolni?

(#17135) Ubul86


Ubul86
őstag

na, nekem most ilyeneket produkált:

(#17136) Ubul86 válasza tgabe25 (#17128) üzenetére


Ubul86
őstag

"a G Flex 2-n még tettem túl magam az egy szerelem volt "
én is hasonlóan érzek a G4-em után :) kicsit még hiányzik, imádtam azt a telót (2 évig használtam), elegáns, egyedi megjelenésű volt a bőr hátlappal...kár hogy nem vitték tovább ezt a szegmenst
Viszont az a telefon is telefon még, nem akadt sose, nem volt gond semmijével se. A kamerát is imádtam, párom 7 edge-jét néha lekörözte (néha, ismétlem néha :D), de ha nem is, mellette volt szorosan

[ Szerkesztve ]

(#17137) #67656192 válasza ollie (#17122) üzenetére


#67656192
törölt tag

Igen, de nekem s8p-m van nem mate9, vagy op5, talán ezért lehet.
Az andromeda ködben, és amúgy az Alienek ezeket az emlitett eszközöket nem használják, nem ködállóak, viszont, ahogy látom Silko lassan utólér:). :C

[ Szerkesztve ]

(#17138) lukoz válasza CsabaZz (#17124) üzenetére


lukoz
aktív tag

de csak root-olt telón lehet felrakni, nem?

(#17139) SharpSA


SharpSA
veterán

Tud valaki olyan témát, amivel az értesítések is sötét alapúak lesznek? Vagy olyan nincs?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17140) DarthFater válasza tgabe25 (#17128) üzenetére


DarthFater
tag

Hello! Üdv a klubban :D
Nekem is 1-2 hete van meg a teló. :) Szuper használni minden szempontból! Legjobban a fényképező és a videófelvevő tetszik, viszont a lassítás funkciója csak HD, ami egy kissé elszomorított, de jobb, mint a semmi... :D
Én is megnéztem minden hasonló lehetőséget az S8/S8+-on kívül, de minden hasonló tudású (LG, Sony, Xiaomi, Huawei, HTC) telefon csak hasonló, de nagyrészt meg sem közelítik. A Szifon 7 Plus tetszett volna még de a MM-ben egymás mellé téve, összehasonlítva (még jó, hogy egymás mellett voltak a pultjaik) sokkal szebb volt a Samu ketyeréje :))
Szóval sztem biztos meg fogod szokni, én Windowsról jöttem át és ott minden egyértelmű.. De meg lehet szokni mindent, pár hét kell hozzá :D
Szerintem még sok jelenlévő szerint is, jól döntöttél :)

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#17141) DarthFater válasza tgabe25 (#17128) üzenetére


DarthFater
tag

Ja még az íriszes feloldás problematikájához: nekem első naptól kezdve működött, tetszik is a funkció.. Többen mondták már itt fórumban hogy nem működött, végül mindenkinek az volt eddig a megoldás, hogy újraregisztrálta az íriszeit. Kövesd a teló által adott utasításokat, és simán menni fog az is ;)

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#17142) DarthFater válasza Ateszpapa (#17046) üzenetére


DarthFater
tag

A távirányítóval kapcsolatban: Te melyiket vetted hozzá? Azt amit a 2017-eshez is adnak? :)
Illetve még annyit kérdeznék, hogy melyik VR játékokat javaslod, ami tényleg valósághű? :D

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#17143) SzlobiG válasza Mr.Silkó (#17133) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az igen jó sok minden tiltva van. :D

Samsung Cloud, ha szinkronizálom vele a képeimet azt PC-n hogyan tudom elérni? Egyáltalán leszinkronizálja pc-re, vagy nem?

(#17144) lanszelot válasza DarthFater (#17142) üzenetére


lanszelot
addikt

Egyik se valosaghu. Mint jatekba bele tudod elni magad es van par jo ami lekot, de semmikepp sem valosaghu.
Nem ijeszto mivel vegig tudod hogy a szobad kozepen hadonaszol.
Olyan van hogy a labad is probalod hasznalni, de mar mozdulat kozbe rajosz hogy ott nincs kontrollered.
Telefonnal meg meg szarabb mert a kezed nem szabad.

[ Szerkesztve ]

(#17145) lanszelot válasza kisdobos0111 (#17134) üzenetére


lanszelot
addikt

Ugyanott kell visszakapcsolni is.

(#17146) sgeza válasza SzlobiG (#17143) üzenetére


sgeza
veterán

Én is kerestem már ezt, de nem találtam. Szerintem ez csak egy nem látható backup.

(#17147) DarthFater válasza lanszelot (#17144) üzenetére


DarthFater
tag

Köszi, de volt már rajtam VR szemcsi, próbáltam már.. igaz nem ezzel a telefonnal, és nem kontrolleres volt, de tudom, milyen.. A negatív kommenteket légy kedves mellőzd......... Nekem tetszik, és tudom magamról, hogy eléggé bele tudom élni magam az ilyenekbe ezért is szeretnék VR szemcsit.
A kérdésem azért tettem fel, mert viszonylag régen (kb 1 éve) volt rajtam 1 szemüveg huzamosabb ideig, kipróbálásra, azóta pedig már fejlődhetett annyit a technika, hogy szebb grafikájú, élethűbb játékokat tudjanak készíteni. :)

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#17148) lanszelot válasza DarthFater (#17147) üzenetére


lanszelot
addikt

Mint irtam nekem meg van mobil es pc vr om is. Nem negativ, ez van. Nem letezik olyan amit kerdeztel. Van par jo, de nagyon keves. Mobil vr on pedig semmi ami hosszabban le tudna kotni. VR mozi phfff egy vaszon van elotted, es egy ures moziban ulsz, vagy autoban, egyedul a tengerparton...stb mozi minosege meg csapnivalo. Nem kell ferditeni a dolgokat.

pl , PC n ami jol nez ki, de kozel nem valosaghu: the blu

[ Szerkesztve ]

(#17149) ollie válasza lanszelot (#17148) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mit ferdített? Hogy már próbálta a VR-t, vagy hogy neki tetszett, vagy hogy feltételezi, hogy már javulhatott az elmúlt 1 évben a grafika?

***

(#17150) lanszelot válasza ollie (#17149) üzenetére


lanszelot
addikt

"A negatív kommenteket légy kedves mellőzd........" Ez azt mutatja, hogy van valosaghu vr.

Amugy meg itt van akinek van, lassuk akinek fel eve megvan,azok fel veszik e heti 1szer. Mert ha olyan nagy szam akkor heti 1szer csak felveszik.

Csak annyit irtam, hogy el van tulozva a vr dolog.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.