Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) hdekakas válasza Mr.Silkó (#17850) üzenetére


hdekakas
senior tag

Nem mindenhol együtt cserélik. [link]

(#17852) leslien válasza SzlobiG (#17847) üzenetére


leslien
nagyúr

gyári fólia mióta nálam van +Nilkin tok hozzá... hibátlan...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#17853) ollie válasza hdekakas (#17851) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De azt tudod, hogy ha nem hivatalos Samsung szervizben csináltatod, ez után nem lesz a mobil vízálló, és a garancia is elvész?

***

(#17854) concrete86


concrete86
aktív tag

Szerintetek mi lesz a telekom nagy bejelentése?!:D

(#17855) k810


k810
aktív tag

Szeretnék kérni egy kis segítséget, egyik pillanatról a másikra ez történt, nem csináltam a telefonnal semmit, és kocogtatása sem történik semmi, Újrainditás is megvolt és másik kamera alkalmazással sem jó.

sztorno, a sokadik kocogtatásra helyrerázódott. :F

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#17856) sgeza válasza firemanus82 (#17811) üzenetére


sgeza
veterán

Onnan indulnék ki, hogy ez ugyebár nem lehet hardveres hiba, kizárólag szoftveres.
Bár nem tudom, hogy melyik verziójú romod van fent, de gondolom egy normál verzió, amit bárki más is használ. Így az nagy eséllyel kizárható, hogy hibás az adott firmware.
Maradtak a fent lévő szoftverek, illetve beállítások.
Ez általános hozzáállás, és a te szempontodból érthető is, hogy "de hát eddig is ugyanezeket használtam". Márpedig más válasz azon kívül még, hogy valami időközben megmakkant a rendszeredben (szoftveresen persze), nincsen.
Kezdheted egyesével leszedni, visszarakni az alkalmazásaidat (főként a macrodroid, e-robot, profilválasztók és hasonlók, ha vannak), vagy nyomsz egy gyári alaphelyzetet! Illetve elsőnek kezdj egy cache törléssel recoveryből, sok esetben az is segít!

[ Szerkesztve ]

(#17857) Zsozsoka 74 válasza SzlobiG (#17849) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Sajnos nálam nem jó a link.

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#17858) sgeza válasza Zsozsoka 74 (#17857) üzenetére


sgeza
veterán

Töröld ki a hülyeséget az elejéről, és a http után tegyél be egy kettőspontot!
"Look at this on ebay" a szöveg, a szünetek meg ugyebár %20.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#17859) Mr.Silkó válasza hdekakas (#17851) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én nem cseréltetném "külsős" céggel, az biztos, de te tudod.

(#17860) Mr.Silkó válasza concrete86 (#17854) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Mire gondolsz?

(#17861) concrete86 válasza Mr.Silkó (#17860) üzenetére


concrete86
aktív tag

Reklámozzák.. Holnao délután valami "nagy" bejelentéssel készülnek.

(#17862) SzlobiG válasza sgeza (#17858) üzenetére


SzlobiG
félisten

Alkalmazásból linkeltem, nem gondoltam, hogy így fogja. :B

(#17863) lanszelot válasza SzlobiG (#17862) üzenetére


lanszelot
addikt

Annyi,hogy az a folia csak a karcoktol vedi, semmi mastol.
A tok se vedi meg a hajlitott sarkat, igy szep-szep de konnyen torik.

(#17864) OCTAMD válasza concrete86 (#17861) üzenetére


OCTAMD
őstag

Bejelentik biztos ,hogy az iphone 8 8plus modellek függetlenként kerülnek forgalomba

:)

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#17865) Mr.Silkó válasza OCTAMD (#17864) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Azzal megint nagyot guríthatnának a vásárlóknál, mint a független S8-akkal idén.

[ Szerkesztve ]

(#17866) BeastMode válasza concrete86 (#17861) üzenetére


BeastMode
őstag

Lehet, hogy a Rose Pink S8-at fogják promózni:D

(#17867) OCTAMD válasza Mr.Silkó (#17865) üzenetére


OCTAMD
őstag

Pedig ez nem kamu

i8 i8p függetlenek lesznek TMobilnál

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#17868) firemanus82 válasza sgeza (#17856) üzenetére


firemanus82
senior tag

Független magyar készülék, OTA-n érkezett szoftverrel, így mivel egyedi eset én sem gondolnám h a szoftver rossz lenne. Egyedül a bixby gomb inaktiváló gomb ami a különbség a korábbi programok közül (nem tudom h lenne e hatással a hangprofilokra). De ezt leszedem és kipróbálom h történik e változás. Ha nem akkor próbálkozom a cache-sel. Illetve egy furcsaságot vettem meg eszre. Hangerogombok nyomogatására még a Home képernyőn is a Média hangerejét tudom változtatni nem pedig a rendszer fő hangerejét! Gondolom ez nagyban összefügg a rezgő állapotban tapasztaltakkal.

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#17869) bigdady válasza OCTAMD (#17864) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt hittem az már hivatalos

(#17870) Mr.Silkó válasza firemanus82 (#17868) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Beállítások, hangok és rezgés, hangerő gombok használata médiához - itt tudod átállítani az utóbbit.

[ Szerkesztve ]

(#17871) N.otorious válasza firemanus82 (#17868) üzenetére


N.otorious
senior tag

Az a hangerő gombos dolog a hangasszisztens nevű program, amit külön le lehet szedni.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#17872) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Ez megint mit "dolgozott" ennyit a hátterben... :N

[ Szerkesztve ]

(#17873) firemanus82 válasza Mr.Silkó (#17870) üzenetére


firemanus82
senior tag

Köszi! Ezzel meg is vagyok. Bár nem tudom h mikor kapcsoltam ezt be🤔
A talking caller id-t és bixby inaktiválót is leszedtem, de egyenlore semmi változás

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#17874) gery14 válasza Mr.Silkó (#17819) üzenetére


gery14
senior tag

Igen ezt remélem én is ma nem tortent semmi remélem holnap hivnak vagy válaszolnak a mailre ha nem akkor d.u felhivom a samsungot nincs idöm hogy hetekig huzzák.

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#17875) Mr.Silkó válasza gery14 (#17874) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Jogos. :K

(#17876) frischmannak


frischmannak
csendes tag

Valaki aki nagyon vigyázz a telefonjára vagy esetleg nem, de így sincs rajta egy mikró karc se megnézné nekem, hogy az ujjlenyomat szkennerén vannak-e karcok?
Nekem fólia van az elején és a hátulján is és tokban hordom, de most amikor jobban szemügyre vettem feltűnt, hogy az ujjlenyomat olvasó mintha karcos lenne, nem brutális karcok csak ilyen hajszál karcok amit csak megfelelő fényben látni.
Tudom, hogy ott nem GG5 van, csak kíváncsi vagyok másnak hogy néz ki a felület.

(#17877) Mr.Silkó válasza frischmannak (#17876) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én nagyon vigyázok a telóimra, tokban hordom az S8+-t (is), de fóliát nem használok. Most direkt megnéztem a kedvedért az ujjlenyomat-olvasó felületét, egyetlen egy mikrokarcot látok a vékony fém keret irányából. Valószínűleg sose vettem volna észre, ha nem kéred meg, hogy nézzünk rá erre a felületre. :)

Nem meglepő egyébként, tudtommal a leolvasó felületén csak egy sima festés van.

[ Szerkesztve ]

(#17878) dnelb válasza frischmannak (#17876) üzenetére


dnelb
veterán

Kijelzőn, ujjlenyomatolvason kb 10-10 mikrokarc van nálam. Kamera viszont hibátlan. Fólia nincs, csak 1 tok, viszont a hátlap is mikrokarcos mert bemegy alá a finom por. Zsebben magában hordom.

(#17879) rizso


rizso
addikt

Na tegnap vegre megjott az S8, elsore nagyon baba Note 4 utan :)

Viszont lenne egybol par kerdesem:
- a gyari convertible wireless charger mennyi ido alatt kene csurig toltse? Illetve csinalt egy erdekes dolgot: este raraktam a telot, elkezdte tolteni, kb 2 ora mulva felkeltem, es ahelyett, hogy feltoltotte volna, lemerult 7%-ra a telefon.
- videofelvetel gyenge fenyviszonyoknal tenyleg ennyire hasznalhatatlan lenne? Egy allolampa es a tv fenye mellett akartam a gyerekrol egy tesztvideot loni, es az egesz felvetel egy elek nelkuli elmosodott hasznalhatatlan vacak volt.
- bixbyt ki lehet kapcsolni oldalrol? A gombjara at lehet rakni pl a hanguzemmodokat/rezges ki be kapcsolasat?
- AOD tud fekvo modot? Elforgatas engedelyezve, de AOD eseten nem fordul el a kep. A masik: ha letakarok a kozelsegerzekelot (pl zsebrerakom), nem kellene teljesen kikapcsolnia a kijelzonek?
- lezart kijelzo oratipusat hol tudom allitani? Ora-perc egymas alatt van, en viszont klasszikus egymas mellettit szeretnek (amire egyebkent atvalt, ha van valami ertesito ).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#17880) Mr.Silkó válasza rizso (#17879) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

• A töltő közepén helyezkedett el a telefon? Tokban, toknélkül?
• A videófelvétel minősége nagyon profi az S8 pároson a telefonos mezőnyt tekintve, szóval én átnézném a kamera beállításait a helyedben - feltéve, ha nem automatán használtad.
• A Bixby csak remapper appal takarható el (pl.: Bixbye), ezzel át is programozható a gomb, pár fix funkcióból tudsz választani, az apptól függően. Teljesen tiltani disabler alkalmazással tudod a hangasszisztenst.
• AoD-n nincs fektetett nézet S8-nál.
• Zsebbe téve el kéne sötétednie a kijelzőnek, erre van egyébként a zseb mód beállítás is. Viszont ez attól is függhet, hogy milyen bő a zsebed, mert a közelség érzékelőnek "eltakarva" kell lennie.
• A zárképernyőn nem tudsz óra stílust/méretet váltani.

[ Szerkesztve ]

(#17881) sgeza válasza rizso (#17879) üzenetére


sgeza
veterán

Kiegészítésként:
A bixby a legfrissebb verzióban "hivatalosan is" kikapcsolható, de a gomb megnyomásakor felkel a telefon. Teljesen valóban disabler programmal tiltható, így fel sem kel a teló. Remapper progival átállíthatod, viszont disableres tiltás esetén - ha jól emlékszem - a bixby voice alkalmazást nem szabad tiltani (minden más bixby összetevőt igen)!
Azt nem tudom, hogy a saját kikapcsolását használva hogy viselkedik a remapper.
Tényleg így próbálta már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#17882) Mr.Silkó válasza sgeza (#17881) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Jogos, ezt kifelejtettem. :K

[ Szerkesztve ]

(#17883) janosibaja válasza sgeza (#17881) üzenetére


janosibaja
őstag

Pontosítanék, használom a disablert:
- a Bixby Home-ot kell letiltani
- van még három másik Bixby, azokat engedélyezve hagyni, hogy fusson a Remapper

(#17884) janosibaja válasza Mr.Silkó (#17870) üzenetére


janosibaja
őstag

Nem nagy ügy, de bosszantó: az egyik Bluetooth-os cucc (történetesen az autóm fejegysége, de ez mindegy is) csak akkor szól megfelelő hangerővel, ha a a médiahangerőt maximumra tolom, arra, amin már figyelmeztet a cucc, hogy halláskárosodást okozhat. :F

De csak a Bluetooth eszköznél kéne, hogy üvöltve állítsam be, mert az ekkor szól normál hangerőn, nem motyorászik a navigáció...

Van valami lehetőség a Bluetooth hangerejét külön állítani? Köszi :R

(#17885) Mr.Silkó válasza janosibaja (#17884) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Erre gondolsz (bluetooth beállításokban van)?

(#17886) lanszelot


lanszelot
addikt

Ha vkit erdekel, a telo mukodik bt on keresztul ps4 es xbox1s kontrollerrel is. Mindkettohoz lehet venni telefon tartot is.
Ami nem tetszik, hogy az analog karok forditva mukodnek mint a megszokott. :(

(#17887) zseko válasza lanszelot (#17886) üzenetére


zseko
veterán

Azok a kontrollerek bt-sek?

HR24.hu

(#17888) icemad válasza OCTAMD (#17810) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

PHN mindhárom kód.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#17889) SharpSA válasza Mr.Silkó (#17885) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez hol van?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17890) Ateszpapa válasza lanszelot (#17886) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Sőt, ha bedugod a telóba az OTG átalakítót, vezetékes kontroller is müxik.
PL:logitech, XBOX360..stb

(#17891) janosibaja válasza Mr.Silkó (#17885) üzenetére


janosibaja
őstag

Szia, köszi, a Bluetooth-ban az alábbi képen láthatókig tudok eljutni, a médiahangerő szinkronizálása nem aktív.

Akkor ennek annyi? A telefon ordítani, a média meg mindig suttogni fog a kocsiban, kivéve, ha kézzel átbigyózom minden egyes alkalommal a hangerő beállításokat?

Az S8-as előtt háromféle más mobilt használtam ugyanebben a kocsiban és simán ment... :F

[ Szerkesztve ]

(#17892) icemad válasza janosibaja (#17891) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Innen lépj egyet vissza, jobb felső sarokban nyomj a három pöttyre.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#17893) Mr.Silkó válasza SharpSA (#17889) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Beállítások, kapcsolatok, bluetooth, három pötty, médiahangerő szinkronizálása.

(#17894) csabicska válasza icemad (#17888) üzenetére


csabicska
senior tag

Én meg hiába tettem fel egy PHN romot ,mégis maradt minden XEH.
Így nem is jött Ota-n semmi.
Hogy tudnám felülírni?

-Galaxy S20 - The best-

(#17895) Mr.Silkó válasza janosibaja (#17891) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Véleményem szerint pont, hogy be kéne kapcsolni az előbb leírt helyen a médiahangerő szinkronizálását (nálam nem aktív éppen a screenshoton, ez ne tévesszen meg).

[ Szerkesztve ]

(#17896) OCTAMD válasza icemad (#17888) üzenetére


OCTAMD
őstag

Akkor az gyári független,tele2 szolgáltatói nincs

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#17897) always


always
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van-e arra lehetőség, hogy lekerdezzünk/leinformaljunk egy S8+-t ami a telekomtól lett véve? Van egy hirdetés a közelemben, az eladó azt állítja hogy második tulaj és a számlát nem adták neki oda valamiért mikor vette, csak garanciapapir stb... nyilván állítja hogy nem elofizus, de erről pl egy imei alapján a telekom tud infot adni esetleg, ha bemegyek?
Előre is köszi!

(#17898) OCTAMD válasza csabicska (#17894) üzenetére


OCTAMD
őstag

Marha egyszerű

1.megcsinálod szolgáltatosnak pl.TMH
2.megcsinálod hollandra persze kártya nélkül
3.megcsinálod magyar kártyával XEH

Ez a sorrend

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#17899) thamasz válasza leslien (#17852) üzenetére


thamasz
senior tag

Szerencséd van, nálam minden leszedi a fóliát ez a tok is. 1 hónapos a telefon, most válik le épp a harmadik fólia róla, és tokból is harmadikat taposom, de addig cserélem míg meglesz a tuti kombináció :DDD

(#17900) janosibaja válasza Mr.Silkó (#17893) üzenetére


janosibaja
őstag

@icemad, @Mr. Silkó:

köszi, de az a gond, hogy miként Mr. Silkó posztján látható, ugyanúgy nem aktív nekem a médiahangerő szinkronizálása.

Hiába próbálnám kapcsolni "Be" most, hogy távol vagyok a kocsitól, s hiába próbálom akkor is, mikor az S8 amúgy hibátlanul csatlakozott a fejegységhez az autóban ülve: nem lehet áttolni a csúszkát. :F

És nem hiszem, hogy a kocsimban van a hiba, mert három más mobillal simán használtam úgy, hogy a médiahangerőt egyszer beállítottam a telefonon, s aztán azon maradt a kocsiban is.

Most az a gond, hogy a kocsiban csak az szól megfelelő - átlagos - hangerővel, ami a mobilon teljesen a pirosba van húzva. Azt meg - gondolom a fülem iránti kíméletből - állandóan automatikusan visszaveszi a mobil.

Ha már nem tudok más hangerőt állítani Bluetooth-on valami miatt, akkor jó lenne, ha állandóan pirosban maradhatna a hangerő (mintha süket lennék :D )

Az igazi az lenne, ha más hangerőn lehetne beállítva a médialejátszás a mobilon, és más Bluetooth-on. Nincs erre megoldás?

Ezer köszönet és bocs a hosszú szövegért.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.