Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) bigdady válasza sgeza (#16392) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igy van hangja az uzenet elküldésének pedig ki van kapcsolva

[ Szerkesztve ]

(#16402) nbukta77 válasza realmadrid (#16400) üzenetére


nbukta77
addikt

Mar nem.
Mert?

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#16403) Mr.Silkó válasza polonic (#16387) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nálam a gyári email app és a Messenger van itt.

(#16404) Mr.Silkó válasza sgeza (#16394) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

"Ez egyébként a kapcsolatok menüben az egyéb kapcsolatokon belül a speciális hívás és üzenetküldés funkció."

Már akinél van ilyen menüpont. Nálam nincs. Ha erre gondoltál. :)

[ Szerkesztve ]

(#16405) realmadrid válasza nbukta77 (#16402) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Pü.

A sas nem vadászik legyekre

(#16406) bigdady


bigdady
nagyúr

Azt hol lehet kikapcsolni hogy messenger es viberen kapott kepeket ne mentse a telo a galeriába?

(#16407) Mr.Silkó válasza bigdady (#16406) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Csak a Messengerről tudok nyilatkozni, mivel Viberem nincs: Messengeren belül katt jobbra felülre, a kis felhasználói képre, majd keresd meg a fényképek és média menüpontot. Voilá!

[ Szerkesztve ]

(#16408) Pubilol válasza bigdady (#16406) üzenetére


Pubilol
tag

Ha átrakod a képeket a biztonságos mappába, nem kell attól tartani, hogy meglátja az asszony! :DD

(#16409) HUTCHDB válasza bigdady (#16406) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Viberben bal felül a 3 vonalra katt, majd beállítások, média.
Itt nézz szét! ;)

Hangokra is vannak lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#16410) firemanus82


firemanus82
senior tag

Ma jelentkezett nálam egy olyan probléma hogy rezgőre állítottam a telefont és hívásom jött, amit nem vettem fel és utána egy csippanast hallottam és újra hangos üzemben volt a telefon. A telefonhoz hozza sem nyúltam...

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#16411) lanszelot válasza sgeza (#16398) üzenetére


lanszelot
addikt

Arra irtam, hogy a legordulo menuben / hamburger menuben nincs ilyen funkcio. De sztem a dual sim miatt.

A gallery okozza a hibat, de nem a gallery generalja. Hetvegen frissult valami de nem lehet vissza nezni hogy mi. Sajnos hiaba van tiltva a frissites, ha wifi re csatlakozik a parom auto frissiti /enyem nem/ nem tudom miert, enyem csak neha. Hogy egyforma legyen azert frissitek olyankor en is. A gallery tuti nem frissult. Tehat vmi mas van kihatassal a gallery re es az csinal gubancot.
Majd bemegyek samsungba, hogy toroljek ami frissult /ugy se tudjak/
Sztem ebbol hetvegen gyalu lesz. Elore orulok ha 2 havonta nullazni kellesz.

(#16412) Quasi_modo válasza Mr.Silkó (#16346) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem a Bixby letiltó appod köhög bele?

valami

(#16413) sgeza válasza bigdady (#16401) üzenetére


sgeza
veterán

Kimenő üzenetek hangja kikapcsolva. Nekem nincs hangja. Pedig így van minden, ahogy te is akarod.

(#16414) sgeza válasza Mr.Silkó (#16404) üzenetére


sgeza
veterán

Igen. De írtam is, hogy valószínűleg mástól is függ, de nem tudom, hogy pontosan mitől. Gyanús, hogy esetleg rom, vagyis szolgáltató függő. A vodafone-osban mindenesetre van.

(#16415) sgeza válasza bigdady (#16406) üzenetére


sgeza
veterán

Nem a galériába menti, hanem a tárhelyre. A galéria meg minden képet megjelenít, ami van. Tegyél be a Viber könyvtárba egy .nomedia nevű fájlt, akkor el fognak ezek tűnni a galériából!

[ Szerkesztve ]

(#16416) heidrich


heidrich
senior tag

Nesze neked 6 órás SOT ha egész nap mobilhálózaton vagy (egy kisebb részében gyenge Edge lefedettség épület miatt) és mozgásban van az ember... Lehet itt villogni a 5-6 órával de az nem hétköznapi felhasználás otthon Wifin filmet nézni 25% fényerőn én is tudok mert akkor nekem is bírja mint a vadállat. :U

Igazából ezzel sincs bajom mert egy átlagos munkanapon úgysem nyomkodom 3+ órát a telefonom csak nem értem ezeket a 6-7 óra milyen jó screenshotokat aminek a nagyrésze böngészés és videózás alacsony fényerőn.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#16417) bigdady válasza Mr.Silkó (#16407) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ott ki van kapcsolva. Voila :)

Hutchdb: csak iphoneon van rá beallitas itt ansroidon nincs olyan menupont a mediaban

Pubilol: hogy rakjam at a galeriat? Akkor is lementi tarhelyre nem? Nem az asszony elol hanem unom torolgetni...
Arra ott a photo vault app :DDD

Sgeza: egy ures fajlt kiterjesztes nelkul? Hol a mappaja? :)

[ Szerkesztve ]

(#16418) lanszelot válasza bigdady (#16417) üzenetére


lanszelot
addikt

De ott van az a menu
Hamburger menu - settings - media

(#16419) bigdady válasza lanszelot (#16418) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nincsn bekapcsolva mivel nincs rá menupont :)

[ Szerkesztve ]

(#16420) racerx válasza heidrich (#16416) üzenetére


racerx
őstag

Nyugi, nálam is ugyanez. Napközben jövök megyek, böngészés, facebook, napsütés, fenyerő... nagyjából ugyanaez a SOT.

(#16421) bigdady válasza sgeza (#16415) üzenetére


bigdady
nagyúr

De ha meg lementeni akarok majd? Nem tudok?

[ Szerkesztve ]

(#16422) Deck válasza heidrich (#16416) üzenetére


Deck
titán

Nekem 5,5 óra a sot most úgyis, hogy nem egyhelyben voltam de végig 4G és 4G+ volt. Végig mobilnet, böngészésés, messenger. Szinkronizáció megy, fényerő is automatikus.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#16423) bigdady válasza sgeza (#16413) üzenetére


bigdady
nagyúr

Most vettem eszre viberben nem a kimenőnek van hangja hiába néma hanem ha az appban vagyok és írnak annak. Azt nem tudom némítani

[ Szerkesztve ]

(#16424) bulikavagyok válasza heidrich (#16416) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én meg ezeket a 2 óra pluszos aktív kijelzőidőket nem értem.. :F Régebben amikor otthon ültem szinte egész nap (wifin) 6-8 óra jött össze két nap alatt. Most, h egész nap mozgásban vagyok 3-4 óra jön össze naponta, és soha nem megyek 30% alá estére. Ja! És nem filmnézésre használom, nem 25%-os fényerőn.

[ Szerkesztve ]

(#16425) lanszelot válasza bigdady (#16419) üzenetére


lanszelot
addikt

Es ezzel a beallitassal nem is tolti le a media tartalmakat. Kiveve ha felul biralod / ra boksz hogy toltse le.
Ebben az esetben viszont nincs olyan app ami ne toltene tartalmat a telefonra. De ha ennyire zavar, file kezelo es hetente torold a viber konyvtar - media - images & videos konyvtarat. Ne kep kezelobol kezeld. :)

Viber hang: lehet egyedi hangot beallitani, rogzits egy rovid csendet a teloval es allitsd be, nemabb nem is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#16426) sgeza válasza bigdady (#16421) üzenetére


sgeza
veterán

Mit értesz az alatt, hogy lementeni? A Viber a médiatartalmat a kolléga által is említett Viber/Media/... könyvtárba teszi. Már ha a neked küldött fájlt egyáltalán meg akarod tekinteni, azaz a Viber maga fogadja, tehát letölti. Ha ide elhelyezel egy üres .nomedia nevű fájlt, akkor a készüléken lévő bármilyen, média lejátszására, megjelenítésére alkalmas program kihagyja azokat a könyvtárakat, ahol ilyen fájl szerepel. Ergo nem fog megjelenni a galériában sem. De ettől még a készüléken lesz az említett könyvtárban. Gondolom a Vibernek van annyi esze, hogy a saját munkakönyvtárában nem foglalkozik ezzel a . nomedia dologgal, és az alkalmazáson belül, az üzenetek között látod majd a képet (vagy videót).

(#16427) ollie válasza heidrich (#16416) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én sose vagyok wifi -n, és úgy van 6 óra SoT. Persze a térerő egész nap egész jó.

***

(#16428) lukoz


lukoz
aktív tag

Sziasztok!
Próbálom beállítani a világító széleket, hogy ertesítés esetén megjelenjen kikapcsolt kijelzőnél, pl. vibernél, de nem akar működni. Pedig be van állítva de semmi. Valakinek valami ötlet? AOD van, sima gyári infinity wallpaper, de semmi. Próbáltam AOD nélkül is. Minden alkalmazás engedélyezve

[ Szerkesztve ]

(#16429) DarthFater


DarthFater
tag

Egy kis segítséget kérhetnék? :)
Mit jelöl az a félig-meddig bekarikázott "plusz" (+) jel a felső értesítési sávban? Újra indítottam de ottmaradt, eddig még nem vettem észre hogy ott lenne, gondoltam inkább rákérdezek...
Szerk: az eszköz karbantartás szerintem kizárva, belementem, elvégeztem a karbantartást, de nem csinált semmit, nem tűnt el....

(A SoT-omat akit nem érdekel nem muszáj nézni!! de ha valakit érdekel max fényerőn ment tegnap 2 órát a Waze mobilnettel meg szintén max fényerőn kb 1 óra Real Racing... Azon kívül jegyzeteltem suliban kb 50% fényerőn egy pár órát füzet hiányában... Das ist alles.... :)) )

Köszi előre is! :)

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#16430) lanszelot válasza lukoz (#16428) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem biztos, de az nem csak pofara forditott telefonon mukodik?

(#16431) DarthFater


DarthFater
tag

Szerintem képernyővel felfelé kell lennie, és csak a szélei világítanak.. kb mint amikor elindítasz valami zenét..
Egyébként nekem sem jó a legtöbb alkalmazásnál..

Szerk: Nah az zsír.. akkor rosszul ismertem a funkciót :D elnézést :)
És persze köszönöm én is, most már érhetőek a dolgok :)))

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#16432) lanszelot válasza DarthFater (#16431) üzenetére


lanszelot
addikt

When faced down, the edge lighting feature lights up the edge screen when you receive calls or notifications. You can color code up to five contacts that will appear in their respective colors when they get in touch, while all other calls or notifications will be shown in neutral bright light.

Samsung oldalarol van.

(#16433) janosibaja válasza zseko (#16395) üzenetére


janosibaja
őstag

Nos hát: a feleségemével együtt a harmadik kocsimban működik, hibátlanul. Én nem ránézésre mondom, hanem nyolc-tíz év tapasztalat nyomán.

A Brodit ára magas, viszont atomstabil és semmi kedvem a kocsi padlóján keresgélni az épp leesett navit, ahogy egy-két gagyi esetében előtte megtörtént.

Valamit félreértettél egyébként, mert a tartó fixen áll, semmit nem tart rajta az USB csatolós táp, az csak táplálja, ha épp beledugod. :DDD

Mint az alábbi, internetről szedett képen (nem az én kocsimon) látható, magában, fixen áll. És alá kivezetünk a kárpit alatt hozzá tápfeszkót, hogy tölthessen menet közben, ha akarjuk.

Tokban tilos navigációra használt mobilt használni, mert nyáron, tűző napon amúgy is nyomatja rá az ember a légkondit, hogy ne forrósodjon. S tokban nem tud rendesen szellőzni. (Amúgy a kedvedért ma beraktam tokban munkába menet - most hideg van - 50 percet zötykölődött, s esze ágában sem volt kiesni.)

No, de én isten ments, senki sem akarok rábeszélni, téged se. :F

(#16434) sgeza válasza DarthFater (#16431) üzenetére


sgeza
veterán

Én úgy emlékszem, hogy képernyővel felfelé is megy. A menüben történő beállításnál nem ír kitételt egyébként.

(#16435) sgeza válasza DarthFater (#16429) üzenetére


sgeza
veterán

Energiatakarékos mód be van kapcsolva.
Akkor teljes a kép egyébként sot tekintetében, ha melléteszed az akkumulátorhasználati képet is! Ha közben töltöd, de nem 100%-ra, akkor nem nullázza a kijelzőidőt.

(#16436) kaisers válasza DarthFater (#16429) üzenetére


kaisers
aktív tag

A + jeles ikon az adattakarékos mód.

(#16437) thamasz válasza DarthFater (#16429) üzenetére


thamasz
senior tag

A félig bekarikázott plusz nem energiatakarékos üzemmódot jelöl, hanem adattakarékos üzemmódot, amit külön be tudsz kapcsolni, és szükség szerint kivételeket adni hozzá. Nálam be van kapcsolva.

látom megelőztek ;)

[ Szerkesztve ]

(#16438) Mr.Silkó válasza Quasi_modo (#16412) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Azért nem gondolnám, mert egyrészt nem külön a Bixby-t tiltom remapperrel, hanem egy rakat alkalmazást disabler progival, másrészt meg a gond az említett BK Disabler telepítése után jópár nappal jelentkezett csak.

(#16439) Mr.Silkó válasza sgeza (#16414) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Mi a helyzet vajon a telenorossal?

(#16440) polonic válasza Mr.Silkó (#16439) üzenetére


polonic
félisten

Szerintem csak szolgáltatótól függ, nem romtól. Nekem függelten a készülékem. Mármint úgy értem, hogy nem szolgátós rom van rajta, hanem a független alapból. Vodás kártyával használva van ez az opció nálam.

(#16441) sgeza válasza kaisers (#16436) üzenetére


sgeza
veterán

Ja tényleg, az az! Tudtam pedig, csak hirtelen valamiért energiatakarékost írtam.

(#16442) sgeza válasza Mr.Silkó (#16439) üzenetére


sgeza
veterán

Ahogy a kolléga is mondja, úgy tűnik, hogy csak a Vodafone-nál van ez.

[ Szerkesztve ]

(#16443) thamasz


thamasz
senior tag

Korábban off telefonokon mindig a Google naptárt használtam, de az S8-on elkezdtem használni a Samsung naptárt helyette, mert jobban tetszik a grafikája :-) Viszont csak akkor működik nálam a szinkronizálás, ha a Google naptár appot ugyanúgy futtatom és szinkronizáltatom... pl. hiába írok be egy új eseményt a Samsung naptár app-ban, az a pc-n böngészőben a Google naptárban nem jelenik meg, és fordítva ha pc-n írok be valamit a telefonon nem jelenik meg, nem szinkronizálódik a google szerverrel mindaddig amíg a google naptár app nem szinkronizál. :F Mindenképpen szükség van a google naptár appra is ezek szerint?

(#16444) kaisers válasza thamasz (#16437) üzenetére


kaisers
aktív tag

Írtad, hogy használod ezt a funkciót, ebben az esetben pl a vibert ha használom rendszeresen, akkor a kivételek közé kell tennem vagy megkapom anélkül is az üzeneteket?.

(#16445) sgeza válasza thamasz (#16443) üzenetére


sgeza
veterán

Nem kell hozzá. Nem tudom mi van nálad. Simán látnia kell a Samsung (vagy bármilyen naptárnak) bármelyik fiók naptárát (akár céges exchange, stb).

[ Szerkesztve ]

(#16446) thamasz válasza kaisers (#16444) üzenetére


thamasz
senior tag

Kivételek közé kell tenned, ha mobilneten is szeretnéd használni (értesítést kapni).

(#16447) thamasz válasza sgeza (#16445) üzenetére


thamasz
senior tag

Gyanús nekem is, hogy nem jó ez így. Tovább turkáltam a beállításokban, de semmi, csak akkor hajlandó szinkronizálni, ha az alkalmazáson belül a jobb felső 3 pötty alatt rányomok a szinkronizálás most-ra. (Minden engedély meg van adva neki)

[ Szerkesztve ]

(#16448) DarthFater válasza sgeza (#16435) üzenetére


DarthFater
tag

"Akkor teljes a kép egyébként sot tekintetében, ha melléteszed az akkumulátorhasználati képet is! Ha közben töltöd, de nem 100%-ra, akkor nem nullázza a kijelzőidőt."
-- Köszi, az utóbbival tisztában vagyok. :) Nem néztem most, hogy melyik érték milyen volt, jelenleg nem is az érdekelt, nem fontos :D A kérdés csak a + jelre irányult, mert nem tudtam, hogy mi a fene az meg hogy miért jelenik meg :D Ne haragudj de nem tudom mennyi volt az akkuhasználat most, már azóta töltőre raktam... :)
Szóval ahogy írtam is, azt ne nézzétek, az infókat csak azért írtam oda ha valaki kérdezné. (Kajak nem tom hogy jött össze ennyi sot, de ez már nekem is gyanúsan sok xDD)

(jaa és köszi a választ! :D )

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#16449) DarthFater válasza thamasz (#16437) üzenetére


DarthFater
tag

kaisers
thamasz

Köszi a válaszokat!! :)

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#16450) Aszi10


Aszi10
tag

Nekem ennyi srácok... bk disablerrel tiltva van minden szinte ami nem kell a működéshez... fényerő autón... fekete téma... sync be ,wifi-mobilnet vegyesen ...

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.