Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) Mr.Silkó válasza janosibaja (#17542) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szerintem erre gondolsz: névjegyek, 3 pötty felül, névjegyek kezelése, névjegyek szinkronizálása.

(#17552) sgeza válasza concrete86 (#17546) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem egyértelműen szed infót emberek névjegyeiből (is). Találkoztam már olyan elnevezéssel is, ami személyesebb megfogalmazású volt, mint egy "normál" név. Nem emlékszem mi volt pontosan, de az tuti, hogy nem egy normál vezetéknév keresztnév formátum volt. Például cégnév volt mellette, amit ugye honnan tudna a szolgáltató, hogy a cégnél ki használja? Vagy csak annyi volt, hogy Zoli, stb. Esetleg Icemad féle cuncimókus, ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#17553) #67656192 válasza sgeza (#17552) üzenetére


#67656192
törölt tag

Lehet, hogy tévedek, de szerintem ez akkor igaz, ha gyári névjegyzékben valaki rákattint a profil megosztásra.

[ Szerkesztve ]

(#17554) sgeza válasza #67656192 (#17553) üzenetére


sgeza
veterán

Az más, az samsungos cucc. Más samsung eszközön látható lesz az általad beállított profil. Tehát elég a telefonszámod tudnia az ismerősnek, és az összes profil adatodat láthatja.
A hívó azonosító egy hiya nevű cég szolgáltatása. Szerintem ők - gondolom nyilvános adatbázisok bevonása mellett - a név és szám megosztása funkció bekapcsolása esetén gyűjti be a névjegy adatokat. Illetve azt is el tudom képzelni, hogy az sem kell hozzá, hanem már önmagában a szolgáltatás bekapcsolásával elfogadjuk az adatgyűjtést. Ehhez el kellene végig olvasni a felhasználási feltételeket! Én csak belepillantottam az adatvédelmi nyilatkozatnál leírtakba, és abban szerepelt valami olyasmi, hogy adatokat gyűjthet ez a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#17555) #67656192 válasza sgeza (#17554) üzenetére


#67656192
törölt tag

Akkor valószínűleg tévedek.
Szerintem nem kell nagy ügyet csinálni belőle. Maga a szolgáltatás nekem tetszik, hasznos, kényelmes. Majdnem mindegy, hogy csak a hivószámot közli a szolgáltató vagy a hozzá tartozó nevet is.
Rohadtul utálom, hivószám nélküli férgeket.

[ Szerkesztve ]

(#17556) Aszi10


Aszi10
tag

Srácok reggel mérgemben újra raktam a telot... full wipe volt... DE az eddigiekhez eltérően nem engedtem neki a visszaállítást... és meglépő módon úgy tűnik hogy normalizálódik a sotom... nekemegalabbis ennyi meg soha nem volt... ennyi idő alatt :)) :))

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#17557) racerx


racerx
őstag

Nálam ezen a hétvégén ismét bebizonyosodott, mennyit is számít a wifi + szoba (ergo kevesebb fényerő), 48 óra alatt 5 óra SOT (Sima S8), ugyanazokkal a használati szokásokkal. Ennyi.. Nem kell itt nagyon nagy megfejtéseket keresni

(#17558) Mr.Silkó válasza racerx (#17557) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Hasonlóak az én tapasztalataim is.

(#17559) zermi


zermi
aktív tag

Most ilyen a HS-em. Saját készítésű, ha megunom akkor lecserélem, és így valószínűbb, hogy nem ég be a kijelző.

(#17560) Mr.Silkó válasza zermi (#17559) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szép! :K

(#17561) SharpSA válasza zermi (#17559) üzenetére


SharpSA
veterán

Mivel csinálod?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17562) zermi válasza SharpSA (#17561) üzenetére


zermi
aktív tag

(#17560) Mr.Silkó: Köszi.

(#17561) SharpSA: Nova launcher prime az alap és a KLWP Pro-val készítettem.

(#17563) #67656192 válasza Mr.Silkó (#17558) üzenetére


#67656192
törölt tag


Van még 15% :DD

[ Szerkesztve ]

(#17564) manokaki válasza #67656192 (#17563) üzenetére


manokaki
őstag

S8 vagy S8+ ?

[ Szerkesztve ]

(#17565) #67656192 válasza manokaki (#17564) üzenetére


#67656192
törölt tag

Plusz

(#17566) sztech


sztech
csendes tag

Sziasztok!
Szemezgetek egy sima s8-cal és az lenne a kérdésem hogy a GSM Home es GSM vonal boltok mennyire megbizhatóak, van e tapsztalat, más a rom vagy nincs annyi gari? Sajnos 160-170ezer Ft-nál többet nem nagyon tudnék rászánni. Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Nem S a cél, hanem XXl!

(#17567) heidrich válasza #67656192 (#17563) üzenetére


heidrich
senior tag

Sokmindent nem csinálhattál rajta, hogy eddig bírta, nagyon 3rd party fogasztó sincs. :U 30%-os fényerőn én is tudok böngészni Wifin egész nap de, hogy ennyit basztassam 1/1.5 nap alatt...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#17568) #67656192 válasza sztech (#17566) üzenetére


#67656192
törölt tag

Az elsőt kerüld ha garancia is kell. A másodikat nem ismerem.

(#17569) #67656192 válasza heidrich (#17567) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nagyon jó megfigyelő vagy./nem egy nap hanem majdnem kettő /.
Mi az, hogy sokmindent nem csináltam rajta?
8,5 óra kijelzőidő az semmi?( ip kamerákat telepitettem egész nap, kellett hozzá böngésző/net és a vmeye pro.
Hol tudták pár éve a telefonok ezt? Jó készenléti idő, takarékos hardver és kijelző.
Lassan lemerülök(10%),2 nap alatt 9 óra feletti sot-tal. :D
Nem 30%-os fényerőn, hanem automatán. De azért, köszi a hozzászólásod. Elhajtom a végéig..
Komázim ezt nagyon, ha valaki nem képes beállitani a telefonját rendesen akkor, ha másnak jó, az biztos egésznap ráér. Nrm baráton, azért állitim be magamnak, hogy használhassam, kihozzam belőle a maximumot, és meg is osztom, hogy hogyan, többek között veled is.

[ Szerkesztve ]

(#17570) mjani1172 válasza Mr.Silkó (#16864) üzenetére


mjani1172
addikt

Akkor valami gond lesz. Én szerintem vagy térerő, vagy valami app folyamatosan szívja.

(#17571) khorvat válasza #67656192 (#17563) üzenetére


khorvat
senior tag

Nekem S8+, 15óra működés ebből 5óra SOT és most 10%-on áll. Itt vmi nagy gáz lehet vagy ez ennyit tud? Auto fényerő, folyamatos wifi, lépés számláló aktív, bixby gomb kikapcsolva de semmi sincs tiltva, AOD 20 órában megy.
Térerőm 4G vagy minibázisos 3G szal az megfelelő mindig.
Hol kellene esetleg nézelődni? Alkalmazások max 3%-ot ettek a nagy fogyasztó a rendszer a kijelző mögött.

[ Szerkesztve ]

(#17572) $atirka


$atirka
senior tag

Sziasztok!
Beleugrottam egy 3 hónapos S8 pluszba, egy igen korrekt hwaprós sráctól, aki már egy note8at használ! Így mindenki boldog.
Régi note2-ről jöttem, szóval mint egy csecsemőnek, (majdnem) minden feature új.
Igaz 7.1es rom volt a telón, de ez basszus :DD, van itt minden, mint a vursliban...
Minőségi váltás, az kétségtelen! :)
Ami kicsit fura, hogy itt nem minden egy helyen frissül, hanem pl bixby meg egyéb okosság külön teszi meg. Valamit egyszer ki is gyomláltam, aztán később vissza települt.
Mostanra ennek a topiknak a nagyrészét kiolvastam, hogy vásárláskor döntésképes legyek, igy kb mindenkit megismertem (mint egy szappanopera komolyan :K).
Köszi szépen mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat! :R

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#17573) ollie válasza $atirka (#17572) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Biztos, hogy 7.1 van rajta?

***

(#17574) $atirka válasza ollie (#17573) üzenetére


$atirka
senior tag

Nem, a note2-n van 7.1.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#17575) #67656192 válasza khorvat (#17571) üzenetére


#67656192
törölt tag

Mobilneten soha nem lesz olyan jó sot mint wifin. 1-2 órát még tudsz hozni finombeállitásokkal, de mobilneten kb ennyi.

(#17576) Mr.Silkó válasza #67656192 (#17563) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem semmi! :))

(#17577) Mr.Silkó válasza mjani1172 (#17570) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az az érdekes, hogy WiFi-n ez egyáltalán nincs jelen, csak 4G-n. De én alapvetően elégedett vagyok az üzemidőimmel, néha még littlecar kollégát is megszorongatom vele. :D

[ Szerkesztve ]

(#17578) Mr.Silkó válasza $atirka (#17572) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Üdv a csapatban! :)

Külön jó, hogy mindenkit kiismertél már, így nem lesznek meglepetések! :P

[ Szerkesztve ]

(#17579) zseko válasza khorvat (#17571) üzenetére


zseko
veterán

Az AOD-al alsóhangon minimum 10%-ot buksz, de az is lehet hogy 15-öt. Nagyon pofás, de ennyit nem ér nekem, úgyhogy ki is kapcsoltam, és egy MiBand2-t használok helyette. Ezzel letudtam az órát és a lépésszámlálót is.

HR24.hu

(#17580) <Lacy85> válasza #67656192 (#17569) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ezért írtam múltkor, hogy én már meg sem említem itt fórumon az ilyesmi üzemidőket. :DDD

(#17581) Trigo válasza zermi (#17559) üzenetére


Trigo
csendes tag

hűűű vazze ez állatszép. Nova primeot (nincs jobb nála szvsz)használok sok éve már, de nem mentem tovább vele, mert nagyon szép dolgokat lehet abból is kihozni,de ezt a klwp-t most ki fogom próbálni. Ismerek sok sok embert, aki beállít magának egy kezdőképernyőt, és azzal és az alapikonokkal éli le az életét. Nekem viszont nincs fontosabb az egyedi és csodaszép kinézetnél, úgyhogy köszi a tippet, rákukkantok. :)

[ Szerkesztve ]

(#17582) #67656192 válasza <Lacy85> (#17580) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nem baj, akit érdekel megnézi, akit nem, nem. Aki viszont csak betéved, esetleg fontolgatja a vásárlást, irányadó maximumnak jó lesz, illetve bizonyítja, hogy a gyári adatokat meg lehet közelíteni, szemben az autós fogyasztási adatokkal, itt kb rendben vannak a gyártó jóslatai.
2 nap, vegyes használat(Wi-Fi /4g/3g) kevés telefonálás, sok böngésző, sok készenlét...
Minimálisan gyomlált rendszer.
Nem is terhelem tovább a topikot ezzel. 2 nap /10+ óra sot, nincs mit magyarázni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#17583) degec


degec
senior tag

Leejtettem véletlenül az s8 at..bal felső sarka spiegen tok ellenére bepattant. Hol cserélnek Pesten kiválóan kijelzőt? van tapasztalat? s6 al nekem kiváló tapasztalataim voltak kijelzőcserével a Váci úti szuper samu szervizzel..de az két éve volt..5let? köszönöm köszönöm ! :R

(#17584) Scholes9 válasza degec (#17583) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Milyen Spigen tokban volt?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17585) degec válasza Scholes9 (#17584) üzenetére


degec
senior tag

ultra hybrid. pont bénán esett le, nem is olyan magasról és kőre..sose törtem még telefont :( fura.. pedig ez mindig megvédte...sima fólia volt rajta mivel üveg normális nincs.. :)

(#17586) OCTAMD válasza degec (#17585) üzenetére


OCTAMD
őstag

Az a baj,hogy 85 körül mozog egy ilyen kijelző csere :(

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#17587) Scholes9 válasza degec (#17585) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Uhh nekem is az van pedig az 5S-en. 2x esett le eddig, de nem lett baja.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17588) kengyel válasza #67656192 (#17582) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez nagyon jó lett, és tudja is a telefon. Ahogy fentebb is írtad, egy jó beállítás kell hozzá. Ennyi !

kengyel

(#17589) bigdady


bigdady
nagyúr

Gyári töltő adapter az éjjeli szekrény mellett konektorban van "közel" a fulemhez és ma hallom hogy sípoló hangot ad. Másnak is ha oda teszi a fülét? Eddig nem tudtam nem zavart :)

[ Szerkesztve ]

(#17590) #67656192 válasza kengyel (#17588) üzenetére


#67656192
törölt tag

S7e nem tudta ezt, pedig eleinte az jobbnak gondoltam. Note4-ből egyszer kihoztam ezt az eredményt azzal a különbséggel, hogy ott 1nap alatt csak böngészéssel Wi-Fi mellett viszonylag sötét szobában auto fényerőn(sérülés miatt feküdtem) .
Itt 2 nap alatt, vegyes hálón és kb 30% csak a böngésző, a többi vmeye pro (nem tudom miért nincs a listában). Illetve látszik, hogy a készenléti fogyasztással sincs baj.
Jelenleg az s8p a legjobb üzemidővel bíro Samsung.

#Viera: Aod nélkül, pár apróságot tiltva simán hozható ez. Ha csak mobilneten vagy, akkor is 6óra felett kell lennie feltéve, hogy stabil erős a mobilháló.

[ Szerkesztve ]

(#17591) viera válasza #67656192 (#17582) üzenetére


viera
őstag

Ez igen,köszönjük a megosztást. :K
Én nem használom egyik disabler progit sem,de egyre jobban gondolkodom rajta. :K
Mondjuk én így is elégedett vagyok,kibírja nap végéig az már nekem elég. :))
4-5 óra SOT így is szokott lenni,csak törölve meg tiltva van amit nem használok,az AOD 6-22-ig aktív. ;)
Többnyire mobilneten használom,csak hétvégén van több wifi.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#17592) degec válasza OCTAMD (#17586) üzenetére


degec
senior tag

így meghasználhatatlan...

bigdady:
Nekem is ciripelő, töltés közben pedig tyuttyogó hangot ad.. :D tyitty tutty..titty tutyy...:DD

[ Szerkesztve ]

(#17593) sgeza válasza degec (#17592) üzenetére


sgeza
veterán

Szólj ha kicseréltet(t)ed!
Kíváncsi vagyok, hogy képesek-e nem rózsaszín kijelzőt beletenni!
Illetve javasolom, hogy erre figyelj oda!

[ Szerkesztve ]

(#17594) degec válasza sgeza (#17593) üzenetére


degec
senior tag

Váci útra fogom vinni, nagyon klasszul megcsinálták a múltkor is..tök rendesek voltak reggel vittem délutánra kész is volt. toltam egy kis jattot és simán ment :D

[ Szerkesztve ]

(#17595) lanszelot válasza degec (#17583) üzenetére


lanszelot
addikt

Pont ezt irtam par honapja, hogy uveg vedelem, mert a kerekitett sarok torik a tokokban is.
Nekem a 2ik uveg van rajta, a kijelzonek semmi baja. Joval olcsobban usztam meg. Ajanlom figyelmedbe csere utan. :)

(#17596) agabe


agabe
addikt

Nem találom beállításokban hogy lehet elérni, hogy amikor kamera app-ot elindítom nem túl világos helyen (automata fényerő bekapcsolva, azaz a kijelző is pont jó sötétségű) , akkor ne vegye fel a fényerőt. Elég zavaró, és nem jöttem még rá hol lehetne úgy beállítani, hogy a kamera app indulása után is pont olyan fényerejű legyen a kijelző mint amilyen indulás előtt volt.

(#17597) dnelb válasza agabe (#17596) üzenetére


dnelb
veterán

Ez direkt ilyen, hogy lássad mit fotozol... Szerintem nagyon jó feature. Állítani meg nem hiszem hogy lehet, már s7ben is így volt.

(#17598) janosibaja válasza zermi (#17559) üzenetére


janosibaja
őstag

Nagyon szép!
Valamikor kifizettem a KLWP Pro-t, de már nagyon régen nem használtam, a szép HS-edtől újra kedvem jött hozzá. Megírnád, hogy pontosan melyik KLWP pluginokat használtad? :R

(#17599) janosibaja válasza Mr.Silkó (#17551) üzenetére


janosibaja
őstag

(Bocs a dupláért, de két téma, másnak írt válasz.)

Köszi a választ! Ez még csak meg lenne, csak az a gondom, hogy miként csináljak rendet a családtag mobilján. A névjegyeinek fele a SIM-én, a fele a Google fiókban van...

Ha átállítom, hogy a mentés helye a Google, akkor OK, ezentúl oda menti, de a régiek szerkeszthetetlenül maradnak a SIM-en. Van a Google-ba való egyesítésükre valami technika? :R

(#17600) agabe válasza dnelb (#17597) üzenetére


agabe
addikt

Azt gondoltam, hogy direkt ilyen és jó lehet ha valaki ezt szeretné, de azt is gondoltam, hogy igény szerint kapcsolható ki-be a funkció...ezek szerint ez sehogy sem változtatható ?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.