Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) thamasz válasza dnelb (#17878) üzenetére


thamasz
senior tag

Ezeket a bemegy a tok alá a finom por és mikro karcokat okoz nem igazán értem. Nálam is vannak 3-4-5 centis mikro karcok a hátlapon amik csak lámpafényben látszanak, de nem hiszem hogy egy betévedt porszem ilyen szabályosan egyenes vonalban végig vándorol a tok alatt... 1 hónapos a telefon végig tok(ok)ban volt. Lehet hogy már gyárilag ilyen vagy csak ennyire puha az anyaga a marketing ellenére, és törölgetésnél karcolódik. Most a fém kereten is lett nálam egy picit mélyebb karc, de el nem tudom képzelni azt a porszemet a tok alatt. Sony Z5 volt előtte ami lassan 2 éves és nincs rajta annyi mikro karc mint az 1 hónapos S8-on. Mindegy én vigyázok rá de ennél többet nem tehetek.

(#17902) ollie válasza always (#17897) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A számlát tényleg nem adják oda nyomtatásban az eredeti tulajdonosnak sem, de digitálisan meg kellett kapnia.

Amúgy, mivel nem te vagy a tulajdonos, semmilyen információt sem kaphatsz a készülékkel kapcsolatban, ezért nem venném meg a helyedben. Szóval szólj neki, hogy kérje el a számlát az eredeti tulajtól, különben nincs üzlet.

(#17901) thamasz: igen, törölgetésnél simán karcolódik az üveg, de nem azért mert puha, hanem mert a porban vannak az üvegnél is keményebb részecskék.

[ Szerkesztve ]

***

(#17903) Mr.Silkó válasza janosibaja (#17900) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

"Az igazi az lenne, ha más hangerőn lehetne beállítva a médialejátszás a mobilon, és más Bluetooth-on. Nincs erre megoldás?"

Pont erre lenne hivatott a többször is emlegetett beállítás. Most gyorsan kipróbáltam a bluetooth-képes Sony HiFi-mmel: ahogy összekapcsolódik a HiFi-vel a telefon, aktív lesz a csúszka.

[ Szerkesztve ]

(#17904) janosibaja válasza Mr.Silkó (#17903) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi!
Hát akkor valami hiba nálam van...
Nálam nem lehet áttolni a csúszkát.
Te akkor toltad át, amikor létrejött a kapcsolat a mobil és a készülék között, vagy előtte? Bár mindegy is, nekem se előtte, se közben nem megy át a csúszka.
A csudába...

[ Szerkesztve ]

(#17905) Mr.Silkó válasza janosibaja (#17904) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A kapcsolat létrejötte előtt nekem is inaktív a csúszka, de amint csatlakozott egymáshoz a telefon és - jelen esetben - a HiFi, aktív lett. Utána bontva a bluetooth kapcsolatot, megjegyzi a beállítást a teló, ezt is kipróbáltam.

(#17906) ollie válasza janosibaja (#17904) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak csatlakozás után lehet állítani.

***

(#17907) FіkuszKukіsz válasza always (#17897) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Jól írták előttem. A számla elektronikusan meg kell hogy legyen az első tulajnak. Infót nem ad neked a T. Viszont nem az a lényeg, hogy előfizus vagy sem, mert csak a részletre vett telefon a gond. Annak nem fizetése esetén tilthat csak a szolgáltató, az előfizetés nem fizetése esetén csak a kimenő hívást tilthatja. Ezért kell a számla, hogy nem részletre lett véve.Ha nem ad számlát akkor nem ajánlom, hogy megvedd!

Romanes eunt domus

(#17908) janosibaja válasza Mr.Silkó (#17905) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi szépen.

Sajnos nekem inaktív a kapcsolat létrejötte után is.

A Samsung ügyfélszolgálatnál pedig fel nem tenném a kérdést, mert (kipróbáltam) úgy hallgatnak roppant udvariasan, mintha valami súlyos beteg lennék, a Fordnál meg szerintem orvost is hívnának.

(#17909) bigdady válasza janosibaja (#17908) üzenetére


bigdady
nagyúr

Este kipróbálom nekem a Ford sync-nál működik-e

(#17910) janosibaja válasza bigdady (#17909) üzenetére


janosibaja
őstag

Hú, ez óriási segítség lenne! :R :R :R
Nekem 3-as Focusom van, még nem érintőképernyős változatú a fejegység.

(#17911) janosibaja válasza janosibaja (#17910) üzenetére


janosibaja
őstag

A Waze szól nagyon halkan a Bluetoothon keresztül.
Bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

(#17912) icemad válasza thamasz (#17899) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan tokot kell venni, ami leszorítja a fóliát, vagy üveget.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#17913) mrptomi válasza FіkuszKukіsz (#17907) üzenetére


mrptomi
csendes tag

Nekem a helyi Telekomnál azt mondták,hogy számlatartozás miatt is letilthatják a telefont.

(#17914) agabe válasza mrptomi (#17913) üzenetére


agabe
addikt

+1

(#17907) 42:
Amíg hűség tartozik a telefonhoz az nem egészen annak a tulajdona aki használja teljesen mindegy kifizette a teljes vételárat vagy sem. El sem adhatná jogilag, de ez más téma.
Azért kapta kedvezményes áron, mert vállalt egy hűséget. Ha nem teljesíti a hűségszerződésben vállaltakat (nem fizeti a havidíjat az előfizura pl. amiben nincs semmi telefonrészlet) akkor a szolgáltató kérheti kötbér megfizetését amit ha nem teljesít tilthatja a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#17915) Mr.Silkó válasza janosibaja (#17908) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szívesen! :)

(#17916) mrptomi válasza agabe (#17914) üzenetére


mrptomi
csendes tag

Igen,nekem is ezt mondta a hölgy.Előszeretettel élnek a telefon letiltási jogukkal így mondta!

(#17917) agabe válasza mrptomi (#17916) üzenetére


agabe
addikt

Nem kérdés, hogy függő telefont nem szabadna venni.
Az eladó törvényesen nem adhatná el, de sosem foglalkozott ezzel senki, mert nagy bajuk nincs belőle még a vevőnek sem ha az eredeti előfizető fizeti a havidíjakat, de ezt nem lehet tudni előre.
Ha valaki bevállalja a rizikót lelke rajta. Lehet, hogy manapság több az olyan eladott függő készülék amire fizetik a havidíjakat mint amire nem, de csak egyszer kell belefutni olyanba amit letiltanak máris fölösleges 100ezrek repültek ki az ablakon.

(#17918) OCTAMD válasza agabe (#17917) üzenetére


OCTAMD
őstag

100ezrek?

:)

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#17919) FіkuszKukіsz válasza mrptomi (#17913) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Persze, hogy azt mondják. De nem tilthatják. Ha nem fizeted a számlát akkor, csak a SIM-et korlátozzák. Majd a kötbérrel és a hátralékkal küzdhetsz a behajtóval. Ha részletet nem fizeted, akkor tiltják az IMEI-t és a telefont nem tudod használni. De mindegy, ha nincs számla semmiképp se vedd meg.

Romanes eunt domus

(#17920) N.otorious válasza janosibaja (#17900) üzenetére


N.otorious
senior tag

Ezt szedd le

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#17921) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Erre varrjál gombot, littlecar! ;]

(#17922) janosibaja válasza N.otorious (#17920) üzenetére


janosibaja
őstag

Letöltöttem, köszi :R , de nem találok benne opciót a Bluetooth hangerő vezérlésére.

(#17923) mrptomi válasza FіkuszKukіsz (#17919) üzenetére


mrptomi
csendes tag

Nem úgy nézet ki,hogy viccből mondta a hölgy.Hiába fizeti ki valaki a telefon törlesztő részletét egy összegbe,ha a telefonhoz tartozó előfizetést nem fizeti akkor is letiltják a telefont (nem a sim kártyát)Miért van akkor sok letiltott telefon?

(#17924) Bilux válasza mrptomi (#17923) üzenetére


Bilux
veterán

Az előfizetésre van a hűséged és nem telefonra...ha nem részletre vett

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#17925) lanszelot válasza Ateszpapa (#17890) üzenetére


lanszelot
addikt

Vezetekkel majnem minden mukodik, de igen szivja az akksit. Igen beterheli a telot /mar maga a jatek is zabalja az akksit/

Icemad: igen, amiket irtam mind BT os.

[ Szerkesztve ]

(#17926) sgeza válasza janosibaja (#17883) üzenetére


sgeza
veterán

Nagy jelentősége nincsen, ha működik neked, de egyetlen egy bixby-t elég engedélyezve hagyni, ha jól emlékszem, akkor a voice-t. A többi mind tiltva lehet, menni fog a remapper. Egyébként van vagy 8 bixby cucc, csak nem mindegyik elnevezése kezdődik ezzel a szóval.

[ Szerkesztve ]

(#17927) Memmaao válasza Bilux (#17924) üzenetére


Memmaao
addikt

A kedvezménnyel terhelt kötbér tartalmazza a telefon árából elengedett kedvezményt is. Szerződés bontás esetén a kötbér megfizetését kérik, nem fizetés esetén a telefont tiltják. Polgári peres úton a kötbér behajtható. Így előfizetéshez jó áron vett telefon masodkézből vétele elég rizikós.

My name is Bond, James... Dean.

(#17928) janosibaja válasza sgeza (#17926) üzenetére


janosibaja
őstag

Uff! Nyolc!

[ Szerkesztve ]

(#17929) leslien válasza Memmaao (#17927) üzenetére


leslien
nagyúr

+1 ez sajnos így van....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#17930) dkovizoli válasza icemad (#17808) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nem írtad, de nem a szeptemberi frissítés.

(#17931) N.otorious válasza janosibaja (#17922) üzenetére


N.otorious
senior tag

Úgy keresd, hogy közben csatlakozol egy hangszóróra.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#17932) rizso válasza Mr.Silkó (#17880) üzenetére


rizso
addikt

- középen, tokban, de töltötte. Egyszer felkeltem, ránéztem, hogy hány százalékon áll, erre látom, hogy nem tölt, és tovább merült. Mindegy, utána faszán feltöltötte. Mennyi idő kellene wireless fullra töltenie?
- igen, tudom, nagyon fasza képeket/videókat lehet vele készíteni, ezért is választottam. De! Ilyen képet lőtt gyenge fényben, és ilyen FHD 60fps videót. Szerintem nagyon durva a különbség.
- na ennek majd utánaolvasok.
- kár érte, a töltőn fektetve nagyon baba lenne.
- ezt kipróbáltam, AOD esetén letakartam minden érzékelőt, de továbbra is ott volt a kijelzőn az óra.
- ezért is kár, pont belelóg az egyik kedvenc háttérképembe.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#17933) bigdady válasza janosibaja (#17911) üzenetére


bigdady
nagyúr

Na azt hogy sikerült? Mert nekem a waze nem tud bluetoothon hangot (Android nem tudja azt mondták nincs is rá menüpontot a wazeban mint iphonenál)

(#17934) janosibaja válasza N.otorious (#17931) üzenetére


janosibaja
őstag

@N.otorious: Köszi szépen! Most nyakig a munkában, de este hazafelé beindítom a Waze-t, hogy kipróbáljam megint, de nem látom, h ez az app hol szabályozna Bluetooth-t. Csak észreveszem :R

@Bigdady: most látom, h írtál. Nálad még nagyobb zűr lehet, mint nálam, mert nekem a Sync csatlakozás után kiviszi gyárilag, minden variálás nélkül a hangot a hangszórókra (Waze-t is, természetesen). Nekem csak az a bánatom, hogy a Waze szörnyű halkan szólal meg. Ha felerősítem a hangot, akkor meg egy bejövő hívás úgy üvölt, hogy kiesem a kormány mögül.

[ Szerkesztve ]

(#17935) bigdady válasza janosibaja (#17934) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ja auxon kirakja persze én rádiózás közben gondtam hogy úgy nem tud hívást szimulálni és akkor bluetoothon hangot adni.

(#17936) #67656192 válasza Mr.Silkó (#17921) üzenetére


#67656192
törölt tag

Mi bajod vele? :)
A Chrome-ot nem szeretem, a többi ok.
De ha túl jónak gondolnád akkor csak szólok, hogy én 2 nap alatt hoztam össze. 48 óra, 11 óra sot. :DD
Ettől függetlenül részemről pacsi.

[ Szerkesztve ]

(#17937) janosibaja válasza bigdady (#17935) üzenetére


janosibaja
őstag

Igen, AUX-on kihangosítja és ha jön bejövő hívás, akkor az átveszi tőle a hangot, majd a telefonálás befejeztével visszaadja a navigációnak.

Használd, kényelmes. Csak ez a telefon idegesítően nem tud ugyanazon a hangerőn működni, az ég tudja, miért.

(#17938) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Hiába olvasom a topikot nem tusom eldöndteni,hogy S7 edge vagy S8-at érdemes venni. Ha már új telefont kell az S8 szebb,jobb,újabb de nem annyival amennyivel drágább és az akku is kisebb benne. Ha mar veszek az S8 még 2 évig tamogatva lesz az S7e meg tuti hogy nem. S7e meg jobban kicsúszik a kézből. Nehéz dönteni.

Van valakinek tapasztalata ezzel a 2 telefonnal kapcsolatban?

(#17939) ollie válasza grabber (#17938) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Volt S7 edge-em, most S8+-om van. Utóbbi határozottan jobb készülék, még S7-ről is úgy érzem, hogy megéri váltani. Ha S8 mellett döntesz, ne a kisebbiket vedd, mert az nem phablet méret, nagyon kicsi lesz.

***

(#17940) tothl válasza grabber (#17938) üzenetére


tothl
addikt

Mindenképpen az újabb generációt javaslom. S7e -ről váltottam én is, de még megvan a családban, szóval bármikor van módom ránézni és amikor megteszem, mindig egyértelmű, hogy az S8+ jobb.

(#17941) DaveHutt válasza grabber (#17938) üzenetére


DaveHutt
őstag

Ha a pénztárcádra hallgatsz, S7 edge-et veszel. Ha a szívedre, akkor az S8-at. :)

(#17942) thamasz válasza icemad (#17912) üzenetére


thamasz
senior tag

Igen, erre jutottam én is, és túllépve a Nillkin-Spigen tengelyen, tegnap érkezett egy ilyen, na ez a helyén tartja egyelőre a fóliát:

Egy kissé növel a méreteken, viszont elég strapabírónak tűnik, ha valakinek az kell, van hozzá övcsipesz is.
Itt vannak a tesói: Link
Következőnek viszont ezek közül választok majd: Link

(#17943) grabber


grabber
addikt

Gondolkoztam az S8+-on,de nekem feleslegesen nagy a kijelző. Note 4-em volt,nem a telefon mérete nagy,hanem a kijelző. Számomra minek akkora,amikor csak netezek meg fotózok vele. Csak feleslegesen dragább is.
Emiatt a Sima S8 szimpatikus.

S8 Active lenne a tökéletes,de azt nem forgalmazzák :(

[ Szerkesztve ]

(#17944) SharpSA válasza thamasz (#17942) üzenetére


SharpSA
veterán

Jujj de csúnya... Persze adott körülmények között megéri a "látvány"...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17945) ollie válasza grabber (#17943) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pont a netezés miatt jobb a nagyobb kijelző.

***

(#17946) grabber válasza ollie (#17945) üzenetére


grabber
addikt

S7e van nálam,ezzel is jó netezni. S8+ meg sokkal drágább,annyit meg nem költenék már.

(#17947) Memmaao válasza grabber (#17943) üzenetére


Memmaao
addikt

Note 4 után, hiába "nagyobb" az S8 kijelzője, összességében kisebb, mert keskeny. Nekem note 4 után S8 volt. Most note 8 van, ennek tökéletes a kijelző mérete. Szóval, ha S széria, akkor S8+. (Nekem csak azért nem az volt, mert így volt tervben, hogy a feleségemé lesz, ha jön a note 8 és neki nagy az S8+).

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#17948) Skynet258 válasza grabber (#17946) üzenetére


Skynet258
veterán

S7E-ről váltottam S8-ra, nekem nem kicsi - sőt, a + már túl nagy volt használat közben, pedig nincs kis kezem. Nem nyúlsz mellé a simával sem, én azt mondom. ;)

https://geekpulse.hu

(#17949) N.otorious válasza janosibaja (#17934) üzenetére


N.otorious
senior tag

Ez a gyárit módosítja, mikor rámész a hangerő szabályzásra, mellette lesz egy fül, és ott több minden fog megjelenni, mint eredetileg.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#17950) Mr.Silkó válasza rizso (#17932) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A gyári Samsung QI töltő viszonylag érzékeny arra, hogy pontosan hova teszed a telefont a töltésnél, nálam is néha előfordul, hogy ki-be kapcsolja a töltést, ha nem pontosan teszem középre. Ilyenkor elég, ha leveszem és pontosabban visszateszem. Egyébként nem néztem, hogy mennyi idő alatt tölti fel az S8+-t, mivel mindig éjszakára teszem fel, de kábé 2 és negyed/2 és fél óra lehet.

Ami a videót illeti: ezen gyakorlatilag semmit sem látni. Teljesen sötétben készült, vagy volt azért fény? Mert előbbinél nem lenne csoda, ha nem látszana semmi. Ha újból megpróbálsz gyengébb fényviszonyok között videót készíteni, és ilyen eredményt kapsz, akkor szerintem első körben a kamera appban vissza kéne állítanod az alapbeállításokat, hátha elállítottál valamit, ha ez nem segít, akkor próbálj ki egy másik kameraszoftvert a gyári helyett a Playből. Ha semmi nem használ, akkor szervíz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.