Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) sgeza válasza polar-x (#16097) üzenetére


sgeza
veterán

Ez biztos nekem szól?

(#16102) N.otorious válasza sgeza (#16081) üzenetére


N.otorious
senior tag

Nem tudom, ezt a sammobil-on olvastam.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#16103) lukoz


lukoz
aktív tag

Meg néztem pár HDR videót 1440-es felbontásban és nálam egyik sem szaggat. Tökéletesen fut

(#16104) Zsozsoka 74 válasza bigdady (#16100) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Igen, régebben szerette volna valaki az idő kimutatását (ami s7e - n van) az s8 szélére varázsolni de sajnos nálunk ez már nem opció.

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#16105) Pubilol válasza lukoz (#16103) üzenetére


Pubilol
tag

Az hogy sikerült? Nekem akad rendesen az 1440p...

(#16106) bigdady válasza Zsozsoka 74 (#16104) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kocsiba keresek cd tartóra rögzíthető vezeték nélküli töltős tartót. Használ valaki ilyet?
Amit találtam az 5W és 1A. Az mire elég? Mert most a kocsi usb-jére dugva gyorsabban merül a teló mint ahogy waze fogyaszt. Kocsi usb hány amper? :R

(#16107) csabicska válasza Pubilol (#16105) üzenetére


csabicska
senior tag

Nálam is szinte élvezhetetlen.....
Ezt benézték.

-Galaxy S20 - The best-

(#16108) Mr.Silkó válasza sgeza (#16101) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Hátha vennél mégegyet! :P

(#16109) sgeza válasza Mr.Silkó (#16108) üzenetére


sgeza
veterán

X-D
(Mondjuk ezt sem én vettem, mert céges, de ez részletkérdés :-) )

(#16110) Den Hadnagy válasza bigdady (#16106) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Az usb szabvány 500 mA tudtommal.
Az 1 amper kb. arra lesz elég, hogy bekapcsolt navi mellett szinten tartsa az akksidat.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#16111) bigdady válasza Den Hadnagy (#16110) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi. :) akkor gondolom 1A a normál lassú töltés, nem a gyors (az 2a).
Közben találtam egy 19 usd-s gyorstöltőset. Már csak egy gyorstöltős adapter kell hozzá a szivargyujtóba. Ban ajánlott esetleg? :R

[ Szerkesztve ]

(#16112) sgeza válasza bigdady (#16111) üzenetére


sgeza
veterán

Kapható Samsung adaptive fast charge szivargyújtós töltő! Szerintem olyat vegyél!

(#16113) Den Hadnagy válasza bigdady (#16111) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

A 2 amper nem feltétlenül gyorstöltő, pl. a régi S4 is sima 2 amperes fejjel jött. QC 3.0 fejet keress. Xiaomi, Blitzwolf mint ajánlott márkák. Ugyan a telefon Exynosszal van szerelve, nem Qualcomm van benne, de az a tapasztalatom, hogy oda-vissza kompatibilisek.

Az már személyes magánvéleményem, hogy a navigálástól már amúgy is melegedő telót én már nem főzném tovább gyorstöltéssel is, vagy vegyél olyan tartót, ami a kocsi befúvórácsán kapaszkodik, így a venti/légkondi hűti a telefont menet közben.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#16114) Leslie1966


Leslie1966
senior tag

A Telekomos S8 és S8+ még mindig kártyafüggetlenül kapható ?

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#16115) Gabó75


Gabó75
senior tag

Sziasztok!

Két napja ismerkedem az új S8-al. Az lenne a kérdésem, hogy beállítottam az ujjlenyomatomat és egy PIN kódot a feloldásra, de ha telepítek egy screen off widgetet, akkor a biztonsági előírásokra hivatkozva PIN kódot kér.
A widget nélkül felold, de csak a power gombbal tudom lezárni, amit szeretnék kerülni.
Mi lenne a legjobb megoldás?
Köszönöm előre is a segítséget!

(#16116) ollie válasza Leslie1966 (#16114) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen.

(#16115) Gabó75: nincs megoldás, ill. csak roottal. 3rd party appok már csak úgy tudják a kijelzőt ki, ill. bekapcsolni, hogy a rendszer automatikusan kér valami azonosítást. Ez egy biztonsági előírás, mert ha egy app le tudja zárni a képernyőt, akkor be is tudja kapcsolni, így bárki hozzáférhetne a telefonodhoz.

[ Szerkesztve ]

***

(#16117) thamasz válasza bigdady (#16111) üzenetére


thamasz
senior tag

Gyorstöltés az nem 5 Volton megy, hanem 9 vagy 12 akár. A mi Samsung S8 telefonunk a Qualcomm Quick Charge 2.0 szabvánnyal kompatibilis. Van már 3.0 és 4+ is, de ezeket a Samu nem alkalmazza. Gondolom félnek a melegedés miatt. Amúgy én Anker márkájú töltő egységeket szereztem be az amazonról és kiváló minőségűek, merem ajánlani. Van autós gyors töltöm, fali adapter és vezeték nélküli gyors töltő pad is tőlük.

(#16118) bigdady válasza Den Hadnagy (#16113) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezt rendeltem ez az egyetlen ami cd nyílásba rakható és tud gyorstöltést és wireless. Szellőző kerek oda nem tudok tenni semmit. Telefonban úgy is le van tiltva a gyorstöltés csak ha már veszek gondoltam olyat veszek ami ha kell tudja :)
Most szivargyújtót keresek (2 portosat) alá ami tudja, de még nem találok csak sima 2.1-eseket :U

Thamasz: köszi. Linket tudnál dobni?

[ Szerkesztve ]

(#16119) racerx


racerx
őstag

Nekem Blitzwolf QC3 mas autóst töltőm van, teljesen jó, akár navigálás közben is visszatölti a telefont (ha nincs maxon a fényerő, mert akkor max szintentart.).
De ha már autós tartó. Ajánjatok valami olyan autós tartót , amit fizikailag leg tudok csavarozni, esetleg valamilyen közdarabbal felrakni. Ui. ha a műszerfalra teszem (van nagyon fasza Exogear tartóm), akkor ha süt a nap, meleg van, nem igazán tölti, sőt a töltést is lekapcsolja a meleg miatt. Ezért valahova lejjeb akarnám rakni, de eddig nem találtam teljesn jókat. Van egy usb csatiba dugható, van egy cd slotba rakható, de nem az igaziak, nem tartja stabilan .Nekem meg az kell, hogy álljona telefon mint Katiban a .. :). De sajna s alin, se ebayen nem látok ilyeneket.
ha valakinek kell a fentebb említett tartó(k) szóljon, lehet h csak nekem nem felel meg

(#16120) thamasz válasza bigdady (#16118) üzenetére


thamasz
senior tag

Link https://www.amazon.de/gp/aw/s/ref=is_s_ss_i_1_8?k=anker+quick+charge+3&sprefix=anker+qu

Bocs mobil nézetben vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#16121) Gabmami válasza Gabó75 (#16115) üzenetére


Gabmami
tag

Töltsd le a "Softkey Edge" edge panelt. Telepítsd és rakd be első helyre a panelek közé. kinyitod a panelt és a legalsó gomb a képernyőzár. (sok más hasznos funkció mellett! :D ) Lezárja a képernyőt és minden úgy működik mintha a gombbal zártad volna le. Tehát nem kér pin-t fel tudod oldani ujjlenyomattal, vagy irisszel, amivel be van állítva a képernyőzár. :D

"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája' (Schlegel)

(#16122) Gabmami válasza ollie (#16116) üzenetére


Gabmami
tag

Előző hozzászólásom! :D de van megoldás! :D

"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája' (Schlegel)

(#16123) janosibaja válasza racerx (#16119) üzenetére


janosibaja
őstag

Nekem már a második, a feleségemnek az első kocsiban van svéd Brodit tartó.

Nem olcsó, de rezzenésmentesen, tökéletesen áll benne a mobil. További pozitivuma, hogy bár fixen rögzített, csak rá kell pattintani, nem kell lyukat fúrni, buherálni. Én kivezettettem a szervizzel a kárpit alatt a Brodithoz egy töltővezetéket, a tartó közvetlen közelében bújik elő, így aztán sehol nem lóg kábel, nem tud zavarni a vezetésben, jól is néz ki.

Nekem Fordom van, itt a konkrét Brodit - ami a nekem tetsző helyen van, de mindenféle változat lézetik, amit a műszerfalon is el tudnak helyezni. Tudsz mindenféle autótípushoz, telefonmárkához pontosan illeszkedő darabot keresni/rendelni.

A Blitzwolf QC3-adat sem kéne kidobni, beszerelik a műszerfal alá, az adná a töltést.

Mondjuk én ügyetlen vagyok, autóvillamossági szervizzel szereltettem fel mindig, de megéri, mert gyakorlatilag hibátlan a cucc. Évek óta a sokadik fórumon reklámozom őket, mert ugyan háromszor annyiba kerül, mint egy kínai izé, de nem lötyög, nem rezeg.

[ Szerkesztve ]

(#16124) Gabó75 válasza Gabmami (#16121) üzenetére


Gabó75
senior tag

Köszönöm!
Királyul működik! 😃

(#16125) bigdady válasza Den Hadnagy (#16113) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha az S8 Qualcomm Quick Charge 2.0 szabvánnyal kompatibilis akkor miért kell qc 3.0? :U

[ Szerkesztve ]

(#16126) thamasz válasza bigdady (#16125) üzenetére


thamasz
senior tag

Nem kell, de ha már vesz új töltőt érdemes az újabbat, ha később estleg telefont cserél QC 3 kompatibilisre.

(#16127) gery14


gery14
senior tag

Sziasztok csatlakozk egy Orchid Grey S8+ all a csoporthoz S8+ ra tud valaki fuggetlen 4+1 es romot vagy 1 file osat gyors linkeset koszi elore is.😊

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#16128) #67656192 válasza gery14 (#16127) üzenetére


#67656192
törölt tag

Samfirm nem elég jó?

(#16129) racerx válasza janosibaja (#16123) üzenetére


racerx
őstag

Köszi, Broditot ismerem, nem is gondoltam rá, pedig még ma is használok egy brodit töltőt, amit még a Htc Desire - hez vettem, anno 6 éve. Egy aktív tartóból mentettem ki, (hol van már az a teló.....),de a mai napig fullra tölt mindenféle telefonomat. Igaz asszem majd 20 volt. Körülnézek a Broditnál, csak most jobb lenne vmi univerzális, mert addig biztos nem lesz meg az S8 mint a Desire :). Beszerelni meg be tudom, mindet igy oldottam meg ahogy írtad.

(#16130) bigdady válasza thamasz (#16126) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ok, meg is vettem

(#16131) Zsozsoka 74


Zsozsoka 74
senior tag

Nos nekem ez a fajta screen off volt az s8-on nem tudom hogy hol találtam de ezzel működött az ujjlenyomat-olvasó is.
Honor 8 - on is megtalálható ez a widget alapból.
Örülnék ha valahogyan lehetne alkalmazni nálunk.

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#16132) Mr.Silkó válasza Zsozsoka 74 (#16131) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Pont az előbb írtak erre egy működő megoldást. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16133) SharpSA válasza Gabó75 (#16115) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez a Screen Lock megfelelően beállítva tökéletesen működik, én is ezt használom. :)
Szerintem ez jobb, mint az edge panelt ezért húzgálni, de kinek mi tetszik. Próbáld ki mindkettőt. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#16134) Zsozsoka 74 válasza Mr.Silkó (#16132) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Igen, köszönöm. Próbáltam ugyan de ez sem engedi használni az ujjlenyomat-olvasót hanem csak húzással enged csak be..

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#16135) SharpSA válasza Zsozsoka 74 (#16134) üzenetére


SharpSA
veterán

Csak egyet olvass vissza. ;)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#16136) Gabó75 válasza SharpSA (#16133) üzenetére


Gabó75
senior tag

Szia! Ez is PIN-t kér ujjlenyomat helyett.
Nem enged semmilyen beállítást az ikon méretén kívül.

(#16137) Zsozsoka 74 válasza Gabó75 (#16136) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Igen, én is ezt írtam. Nekem csak az engedte használni az ujjlenyomat-olvasót amelyiket pár hsz. ezelőtt osztottam meg képpel együtt, de azt sajnos nem találom hol lehet...

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#16138) k810


k810
aktív tag

Hétvége, itthon, csak wifi, ennyit számít. 50 százalék,4 óra SoT.

[kép]

[kép]

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#16139) janosibaja válasza racerx (#16129) üzenetére


janosibaja
őstag

Nézd meg egyszer azt a régi Broditot: én az S8 miatt nem vettem újat, tökre működik az előző OnePlus-ossal a kocsiban. Lehet, hogy fillért sem kell kiadnod. Pláne, ha még meg is tudod szerelni házilag :)

(#16140) racerx válasza k810 (#16138) üzenetére


racerx
őstag

Jaja, nálam is 59% majd 2.5 óra SOT Ennyi..

(#16141) racerx válasza janosibaja (#16139) üzenetére


racerx
őstag

Esélytelen, aktív tartó volt, töltővel egybeépítve (amiből a töltőt kioperáltam), teljesen más méretek. De ahogy nézem, állítható nincs a Broditnak ami jó lenne, tokkal meg nem megy bele.

(#16142) SharpSA válasza Gabó75 (#16136) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor te sem nézted meg a beállításokat: (Experimental) Fix fingerprint/Iris/Face unlock not work. Ezt kell bejelölni és máris jól fog működni. ;)

Nem értem miért nem nézitek meg a telepített app összes beállítási lehetőségét? Meddig tart átnézni? :F

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#16143) thebear007 válasza racerx (#16141) üzenetére


thebear007
aktív tag

Proclip alap, és csuklós specifikus passzív tartó, samsung szivargyújtó bsksm a megoldás.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#16144) Zsozsoka 74 válasza SharpSA (#16142) üzenetére


Zsozsoka 74
senior tag

Ott a pont ;)
Köszönöm szépen, így már működik...

[ Szerkesztve ]

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#16145) Gabó75 válasza SharpSA (#16142) üzenetére


Gabó75
senior tag

Bocs, de hol találom a beállításait a widgetnek?

(#16146) SharpSA válasza Gabó75 (#16145) üzenetére


SharpSA
veterán

Sehol. A telepített app-ot nyisd meg, abban vannak a beállítások.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#16147) janosibaja válasza racerx (#16141) üzenetére


janosibaja
őstag

Bizonyos méretek között állítható a cucc, a Brodit oldalán - lehet, hogy csak az angol nyelvűn? - ott vannak a részletes paraméterek, hogy hány mm x hány mm.

De nem agitállak, mert a végén még azt hiszi Mr. Silkó, hogy a Brodit ügynöke vagyok, oszt kimoderál. ;)

(#16148) racerx válasza janosibaja (#16147) üzenetére


racerx
őstag

Tokkal nem menne bele, max 10mm vastag, és 77mm széles. Neo Hybridben vastagabb/szélesebb sztem

(#16149) Gabó75 válasza SharpSA (#16146) üzenetére


Gabó75
senior tag

Köszi, megtaláltam!

(#16150) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok,

Tudna nekem valaki egy linket adni (ebay) S8 wireless töltőhöz ami rendesen működi. Köszi.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.