Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) thebear007 válasza sgeza (#16244) üzenetére


thebear007
aktív tag

Igen, de az Android auto sem megy vele.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#16252) #67656192 válasza Risard (#16249) üzenetére


#67656192
törölt tag

Plusz.
Kicsit, pár oldalt olvass vissza, bőségesen kitárgyaltuk.

(#16253) kocsij válasza Quasi_modo (#16247) üzenetére


kocsij
tag

Nekem is müködik tökéletesen a szűlinapi IGO.

Galaxy S23 Ultra

(#16254) SharpSA


SharpSA
veterán

A lezáró képernyőn hogy lehet módosítani az óra megjelenését.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#16255) zzola válasza SharpSA (#16254) üzenetére


zzola
félisten

Beállítás/Zárolt képernyő, és azon belül lehet a zárt képernyő óra beállításait módosítani...

(#16256) sgeza válasza SharpSA (#16254) üzenetére


sgeza
veterán

Azt nem lehet, csak az aod óráját.

(#16257) SharpSA válasza sgeza (#16256) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, sajnos ez így van. Mert amikor nincs értesítés, akkor egymás alá rakja az órát és a percet. Tök béna így, nem tetszik...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#16258) sgeza válasza SharpSA (#16257) üzenetére


sgeza
veterán

Dettó. Én történetesen használok egy profilválasztó alkalmazást, aminek fixen van értesítése, így nekem az mindig ott van szerencsére. Ezért nem is vettem ezt le a zárképernyőről (meg az aod-on való megjelenés végett).

[ Szerkesztve ]

(#16259) SharpSA válasza sgeza (#16258) üzenetére


SharpSA
veterán

Eddig nekem is ott volt az időkép, de letöröltem. Most akkor kiraktam helyette a Taskert.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#16261) Slash20


Slash20
tag

Sziasztok!
S7E-ről tegnap váltottam egy coral blue S8-ra :) Belakás után volt egy kb 700 megás frissítés, ami után feltűnt valami (nem hiba, csak kicsit szokatlan a szememnek:D ). Nektek ha lezárjátok a képernyőt - hogy is írjam - egyszerre kapcsol le (tűnik el), vagy a két szélről középre csukódva kapcsol le? S7-nél a szélekről futott középre, ennél is, míg nem frissítettem. Most csak egyszerűen elsötétül. Ennek ilyennek kell lenni, vagy valami frissítési bug?

(#16262) ollie válasza Slash20 (#16261) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak elsötétül.

***

(#16263) dnelb válasza Slash20 (#16261) üzenetére


dnelb
veterán

Frissítéssel kivették.

(#16264) SharpSA válasza Slash20 (#16261) üzenetére


SharpSA
veterán

Ennek tényleg ekkora jelentősége van? Ezt eddig nem is figyeltem, na meg nem is érdekel, hogy kapcsol ki a képernyő... Az ilyen dolgok mind felesleges animációk szerintem. :D

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#16265) mave86tg


mave86tg
tag

Ti mivel allitjatok az ertesito ledet? Lightflow-val nekem nem jelenit meg minden szint, amit beallitok a skalan. Kivancsi lennek, hogy csak nekem rossz a ledem, vagy elbenazok valamit.

(#16266) Slash20 válasza SharpSA (#16264) üzenetére


Slash20
tag

Semmi egyébként :D :D Csak meglepett, azt hittem olyan, mint amikor az S7E-nél egy frissítésnél elszállt a mozgó háttérkép effekt (amit később javítottak). De akkor jól van így :)

(#16267) Pubilol válasza SharpSA (#16264) üzenetére


Pubilol
tag

Pedig sokkal igényesebb volt az az effekt. Tetszett.

(#16268) Slash20 válasza Pubilol (#16267) üzenetére


Slash20
tag

Még előfordulhat hogy egy későbbi frissítéssel visszahozzák..

(#16269) Mr.Silkó válasza mave86tg (#16265) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez engem is érdekelne, kéne valami jó app erre.

(#16270) Pubilol


Pubilol
tag

Telenornál elfelejtették a frissítéseket?! :(

(#16271) Mr.Silkó válasza Pubilol (#16270) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Melyiken vagy még? Július?

[ Szerkesztve ]

(#16272) janosibaja válasza mave86tg (#16265) üzenetére


janosibaja
őstag

Szia, én is Light Flowt használok. S8-on csak a Legacy változat megy jól.

Amúgy azzal is vacakoltam egy darabig, mire megfelelően beállítottam, mert pölö töltésnél nem akarom, hogy világítson (autóban akkor pont az orrom előtt világít vakítva a LED), de nagyon jó fej a programozó, 2 órán belül kétszer is válaszolt a problémáimra. Most OK.

@Mr. Silkó: jó szívvel tudom ajánlani. Én a fizetőst használom, de szerintem hirdetéseket eltűrve is megy.

[ Szerkesztve ]

(#16273) Mr.Silkó válasza janosibaja (#16272) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Köszönöm, ránézek! :)

[ Szerkesztve ]

(#16274) Pubilol válasza Mr.Silkó (#16271) üzenetére


Pubilol
tag

Igen..

(#16275) Mr.Silkó válasza Pubilol (#16274) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nagyszerű. Mondjuk előzőleg a Telekom is júniuson maradt, aztán átugorva a júliusi frissítést, egyből az augusztusit kapta meg. Szóval lehet, hogy a Telenor is egyből a szeptemberit küldi majd.

(#16276) Pubilol válasza Mr.Silkó (#16275) üzenetére


Pubilol
tag

Csak küldjék, mert ha nem, én küldöm el őket a ... :DD

(#16277) k810


k810
aktív tag

Milyen olyan app (leginkább sztem játék) van, ami megakaszthatja az S8-at? Egy másik telefonon szeretnénk kipróbálni azt, ami még a Samu csúcson is akadhat. :D

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#16278) polonic


polonic
félisten

Kiváncsi vagyok mikor jön a szeptemberi update.
Meg hogy google részéről benne lesz-e a biztonsági mentéssel kapcsolatos hiba javítása.

(#16279) Pubilol válasza k810 (#16277) üzenetére


Pubilol
tag

Google Fittnesz betöltés közben :DDD

(#16280) sgeza válasza polonic (#16278) üzenetére


sgeza
veterán

Ha egyáltalán az Google hiba, és nem pedig a Samsung tiltja le, hogy az ő mentését használd...
Persze legyen neked igazad!

[ Szerkesztve ]

(#16281) polonic válasza sgeza (#16280) üzenetére


polonic
félisten

Írtam korábban az egyik hsz-emben, hogy más telefonok is érintettek ezzel kapcsolatban. Talán még nexusok is.

(#16282) DarthFater válasza k810 (#16277) üzenetére


DarthFater
tag

Én először próbáltam a RealRacing-et, az Asphalt 8-at, néha megdöccent betöltéskor / után... Mire rájöttem, hogy az energiatakarékos mód eléggé levette a teljesítményt :D Visszakapcsoltam normálba és persze minden ment maxon, akadás nélkül :D :DD
Szóval eddig nem találkoztam olyan progival, ami komolyabban megizzasztaná. Max nyiss meg 50 programot, és ne zárd be.. hagyd őket futni a háttérben, hátha meglesz az "eredmény" :U :DDD

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#16284) Metal213


Metal213
tag

Hali!

Épp most romantikázom S8+-on, de az üzemidőről elég sok rosszat olvasok! Mindenkinél éppenhogy kibír 1 napot? Persze, nem nyomkodnám egész nap, de azért 4-5-ás SOT biztos lenne.

Mik a tapasztalatok?

archaic.bandcamp.com

(#16286) sgeza válasza polonic (#16281) üzenetére


sgeza
veterán

Nem láttam azt, bocsi.
De akkor mondjuk így a jobb nekünk.

(#16287) SharpSA válasza Metal213 (#16284) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam van néha 2 nap is, de a 1,5 tuti 3-5 óra képernyővel.
Különben meg ez teljesen egyéni, használat függő dolog.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#16288) ollie válasza Metal213 (#16284) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem 6 óra körül alakul a napi SoT.

Részletek:
- normál módban van (tehát nem energiatakarékos)
- felbontás maximumon
- téma: sötét/fekete
- kijelző fényereje: automatán
- egész nap nem kapcsolom be a wifit (netezés használat átlag kb 2 óra lehet, a samsung browserrel)
- naponta kb 2 óra zenehallgatás
- 3-4 órát játszok naponta (játékok alatt be van kapcsolva a maximum enerigatakérkosság a game launcherben)
- 2 privát, és 1 exchange-es email szinkronizál folyamatosan
- 2 időjárás app szinkronizál óránként
- keveset telefonálok, 5-10 perc naponta
- 1 SIM-es a telefon, és a térerő általában jó
- nem fotózok, az nálam nem átlagos felhasználás (persze ha elmegyünk valahova, akkor igen, de ez ugye nem naponta történik meg)
- AoD be van kapcsolva, csak este 10-től, reggel 7-ig szünetel.
- BT végig be van kapcsolva, Mi Band 2 jelzi a hívásokat és SMS-eket
- Bixby be van kapcsolva, és néha használom
- Nincs semmi letiltva, csak pár app, amit a telefon menüjében is le lehet tiltani (facebook és társai)
- samsung health folyamatosan fut és monitoroz

[ Szerkesztve ]

***

(#16289) WiZARD


WiZARD
addikt

Korábban írtam, hogy kevés a sot, és nap végére lemerül a telefon.
Végül resetre nem szántam rá magam, és gondoltam megpróbálom AOD nélkül, hisz eleinte is anélkül használtam.
Ugyan "csak" napi 15-20%-ot fogyaszt, de végeredményben nagyon sok, most AOD nélkül 22 óra után 4:10 SOT-nál tartok (ebből 1:10 waze), és 11%-on van... Ez már egész közel van ahhoz, amit újkorában, "frissen" tudott nálam.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#16290) DarthFater válasza Metal213 (#16284) üzenetére


DarthFater
tag

Az előttem szólókhoz hasonlóan nálam is legalább 6 óra a SoT. Első feltöltés után 37 óra üzemidőt produkáltam 7%-ig merítéssel. Ebben 9 óra játék-móka-kacagás volt (3-4óra böngészés, világosabb háttér és fehér gyári téma, legalább 2,5 óra kockulás, illetve NFC és Bluetooth is be volt kapcsolva, csak később vettem észre, hogy ki kellene kapcsolni. :DDD Letöltögetések, telepítgetések, stb-vel együtt volt ennyi..)

Persze ez első alkalom volt. Azóta csak jobban gyilkolom, és már csak 28-32 óra az üzemidőm, de így is legalább 6-7 órát tudok belőle kicsikarni (alapjáraton sötét témával, energiatakarékos mód kikapcsolva) sok-sok óra játékkal és netezéssel-filmnézéssel :D
Szóval ajánlott, 5* ;)

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#16291) DarthFater


DarthFater
tag

Valakinek amm van Gear VR szemcsije?
Egyáltalán melyik verziót lehet használni S8+ esetében a 2017-esen kívül (melyikbe fér bele)? :P
Illetve szerintetek meg lehet csinálni, hogy ha meglenne a VR szemüveg, PC-vel összekössem, és így a telefon legyen a PC kijelzője - amin keresztül tudok VR-ben kockulni? (Mondjuk Dirt Rally) :D Huh.. bocsi a kutyulásért, remélem érthető xD

[ Szerkesztve ]

Fotózásért, filmezésért keress privátban :)

(#16292) janosibaja válasza ollie (#16288) üzenetére


janosibaja
őstag

Hülye kérdés, rég tudnom kéne, de hogy számítjuk helyesen a SoT-ot?

Nekem ugyanaz minden beállításom, mint a Tiéd, csak:

- gyári téma
- wifi megy egész nap (nincs korlátlan netem)
- Bluetooth megy egész nap, hogy szinkronizáljon folyamataosan a Xiaomi Mi Band 2-höz
- viszont Gmailt, Hangoutsot, Messengert szinkronizálok folyamatosan
- nincs zene

Viszont egy csomó nekem fölösleges cucc Disablerrel le van tiltva. :W Szemre mégis merül erősen. Mérnem kéne...

Mi a korrekt mérési metódusa SoT-nak? :R

[ Szerkesztve ]

(#16293) ollie válasza janosibaja (#16292) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindenkinek egyéni a SoT, pont azért írtam le a részleteket is, mert így árnyaltabb a kép. Egyébként nálam is megy a BT, és szintén Mi Band 2-vel (ezt kifelejtettem).
Szerintem az én felhasználási szokásaimmal, kifejezetten jónak mondható az üzemidő.

***

(#16294) Pubilol válasza janosibaja (#16292) üzenetére


Pubilol
tag

Beállítások - Eszköz karbantartása - Akkumulátorhasználat - listából kikeresed a Kijelző pontot. Itt mutatja pontosan a bekapcsolt idejét a kijelzőnek.

(#16295) Aszi10 válasza DarthFater (#16290) üzenetére


Aszi10
tag

Ezek a Sot-ok nekem már komolyan mondom,hogy ilyen scifibe illők :DD :DDD én el nem tudom képzelni hogy hogyan tudod ezt elérni... Nekem s8+ van de 4 óránál többet nem tudok belőle kihozni ... pedig még a jövő hét is le van tiltva ... :W

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#16296) kocsij


kocsij
tag

http://www.hirado.hu/2017/09/12/par-oraval-az-uj-iphone-elott-a-samsung-meg-gyorsan-mondott-egy-nagyot/

Galaxy S23 Ultra

(#16297) sgeza válasza Aszi10 (#16295) üzenetére


sgeza
veterán

Nem önmagában a tiltáson van a hangsúly, hanem a megfelelően személyre szabott beállításokon (meg persze sok egyéb nem befolyásolható körülményen).
Nem kell ész nélkül mindent tiltani, csak ami neked nem szükséges!!
Nekem sima S8 van, és hozza szintén a 6 órás kijelzőidőt.

[ Szerkesztve ]

(#16298) janosibaja válasza Pubilol (#16294) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi, ezt tudtam.

Csak hát ha nekem mondjuk 5 órája van bekapcsolva a telefonom töltés után, akkor azt hogyan hasonlítom össze Ollie teszem azt 8 órája bekapcsolt mobiljának a SoT-jával korrekt módon...

Nem szívózni akarok, csak tényleg nem értem, miként lehet az egyiket a másikkal összevetni... :F

[ Szerkesztve ]

(#16299) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Másnak jó az OTP SImple pay? Egy ideig ment de most nemtudom az érintéses dolgot beregelni csak annyit ír majd értesítjünk ha a regisztrálás megtörtént de semmi.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16300) Pubilol válasza janosibaja (#16298) üzenetére


Pubilol
tag

Úgy, hogy a legnagyobb fogyasztó a kijelző, így az indikálja a legjobban az akkuhasználatot. Meg gondolom nem az a lényeg, hogy mennyit bír készenlétben, hanem hogy aktív használat mellett mit bír. Nekem pl. 2%-ot merül 7-8 óra alatt készenlétben a telefon, és ebből kiindulva tök mindegy, hogy 4% vagy 2% töltöttségen rakom töltőre.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.