Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) sgeza válasza ratcache (#18950) üzenetére


sgeza
veterán

De, hogy telekomosat? Az mondjuk még érdekesebb.

(#18952) ratcache válasza sgeza (#18951) üzenetére


ratcache
aktív tag

passz, biztos az esett épp le a kamionról... ;]

(#18953) telefonmágus válasza dkovizoli (#18946) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Hogyan?
Nem is egy ligában játszanak

Egyik ODX másik OXM

:DDD

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#18954) dkovizoli válasza sgeza (#18948) üzenetére


dkovizoli
addikt

Végiggondolva, igazad van. Valóban fel kellett rakni valakinek.

(#18955) matyi012345 válasza sgeza (#18944) üzenetére


matyi012345
őstag

Egyszerű, hátlapot védő tokra gondolok: Ilyenre pl.

(#18956) sgeza válasza matyi012345 (#18955) üzenetére


sgeza
veterán

Azzal simán megy.

(#18957) makaj


makaj
csendes tag

Köszi mindekinek, felraktam tisztán az egy új firmwaret, reméljük mostantól frissül.
Mindenféle backupokkal viszonlyag hamar be tudtam lakni az "új" készüléket :)

(#18958) prannk


prannk
őstag

Nekem sem jönnek meg a frissítések. A 10 et is odinnal raktam fel mert nem ajánlottá a frissítést. Tehát akkor mi a gond? :DD :DD :DD

BTu btu btu tmh

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#18959) sgeza válasza prannk (#18958) üzenetére


sgeza
veterán

Mikor jött utoljára otán? Illetve mikor, hogyan tettél fel romot odinnel?

(#18960) dkovizoli válasza sgeza (#18959) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ha most azt nézzük, hogy a 10- es egyelőre mind ugyanaz, akkor sok gond nem lehet a jövőben.

(#18961) sgeza válasza dkovizoli (#18960) üzenetére


sgeza
veterán

Attól függ, mikori kiadást tett fel, és azóta egyébként jött-e ota.

(#18962) dkovizoli válasza sgeza (#18961) üzenetére


dkovizoli
addikt

10- ből még csak egy van és azóta nem jött ota egy régióra sem.

(#18963) sgeza válasza dkovizoli (#18962) üzenetére


sgeza
veterán

Lehet, most ezen így nem is gondolkodtam.

(#18964) dkovizoli válasza sgeza (#18963) üzenetére


dkovizoli
addikt

Mint én az előzőn ;] . Viszont a tárhelyproblémám továbbra sem oldódott meg. Egy alkalmazást töröltem, annak felszabadult a helye. De a letörölt 30 giga továbbra is elbújva.

[ Szerkesztve ]

(#18965) Markizmark válasza dkovizoli (#18962) üzenetére


Markizmark
addikt

Jött egy 4-5 MB-s frissítés pár napja, de a build szám maradt.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#18966) Kitti14


Kitti14
csendes tag

Ez a wifi-hívás pontosan micsoda? Hogy működik, mikor?

(#18967) dkovizoli válasza Markizmark (#18965) üzenetére


dkovizoli
addikt

De az csak a tmobil, TMH szoftveres telefonok kapták. OXM csoport nem kapott. Tehát a jelenlegi esetben nem számít. Ezért nem is említettem.

(#18968) dkovizoli válasza dkovizoli (#18964) üzenetére


dkovizoli
addikt

A galaxy labs, file guardian alkalmazással meglettek az elveszett , általam törölt file-ok. Érdekes, hogy a kukában nem voltak, mégis valami hülye helyre elmentette őket. Ráadásul voltak ott még régebben törölt dolgok is . Kissé meglepett. De most így csaknem 50 giga felszabadult. Ha esetleg valaki hasonlóan járna.

(#18969) sgeza válasza dkovizoli (#18968) üzenetére


sgeza
veterán

Mit jelent az, hogy meglettek? Mit töröltél? És hova lettek? Én, ha Totalcommanderrel törlök valamit, az törlésre kerül. Nincs semmilyen kuka, ezért kérdem. Kíváncsi vagyok a körülményekre.

Szerk.: Na most nézem, mi ez a File Guardian. Neked ez előtte is fent volt, ugye? Ennek pont ez a feladata, ha jól értem. Egyfajta kukaként (is?) szolgál. Ha valamit valahol törölsz, ennek segítségével az még valahol tárolódik. Így persze, hogy ebben (ezzel) a File Guardiannal látod csak. Van egy olyan beállítása, hogy Auto delete. Gondolom ez vonatkozna arra, hogy mennyi idő után törölje véglegesen. Ha ezt offra állítod, gondolom nem funkciónál a kuka mód.

[ Szerkesztve ]

(#18970) sgeza válasza sgeza (#18969) üzenetére


sgeza
veterán

Vagyis hülye vagyok: ez mindenképp egy kukaként szolgál. Az Auto delete nem a kuka opciót kapcsolja ki, hanem a tartalmának automatikus törlését.
Egészen biztos, hogy ez okozta a "problémát".
Szedem is le. Számomra ez teljesen felesleges cucc.

[ Szerkesztve ]

(#18971) prannk válasza sgeza (#18959) üzenetére


prannk
őstag

Amikor megvettem a telefont feldobott egyet. De egyből odinnal felraktam a XEH es romot,azóta nem jött semmi. Amikor jött a 10 akkor ugyanúgy XEH-et raktam fel.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#18972) sgeza válasza prannk (#18971) üzenetére


sgeza
veterán

Akkor most szerintem jól vagy. Ha jön frissítés, meg fogod kapni.
De továbbra is: nem XEH romot tettél fel, mert olyan nincs. XEH kóddal kérted le a független OXM firmware-t.
Mivel neked egyébként most BTU a kódod, ezért ahhoz, hogy kapj OTÁ-n frissítést, olyan kiadáson kell lenned, amit a BTU régióban kiadtak. S jelenlegi 10-est mindegyik régióban kiadták, így annak ellenére, hogy XEH kóddal kérted le, nem követtél el hibát, mert ugyanaz jött volna le BTU kóddal is.
A jövőben egyébként két lehetőséged van: mindig megvárod az OTA frissítést, amíg kiadják a BTU régióban, és nem szórakozol vele, hanem mindig csak így teszed fel, VAGY türelmetlen vagy, és amint kijön valamelyik régióban az első OXM frissítés, azzal a CSC kóddal letöltöd, és ráteszed odinnal, home_csc-vel. Ez utóbbi esetben nem kell foglalkoznod, hogy egyébként kiadják-e a BTU régióban, mert ugye kit érdekel? Úgyis mindig felteszed odinnal, tehát nem baj, ha esetenként olyan kiadást is felteszel, ami nem jön ki BTU régión, ahonnan egyébként nem jönne OTA frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#18973) dkovizoli válasza sgeza (#18969) üzenetére


dkovizoli
addikt

Most raktam fel egy hete kb ezt a galaxy labs-ot. Ki gondolta volna, hogy ilyen trükkjei vannak. De most, hogy már tudom, ok.

(#18974) dkovizoli válasza prannk (#18971) üzenetére


dkovizoli
addikt

Akkor megvan, hogy mikor és miért állt át btu-ra. Azt már csak te tudod, hogy akkor home csc vagy full tiszta telepítés volt. De itt megoldódott a frissítés hiánya is. Tehát mégsem a bolt volt a ludas.

(#18975) sgeza válasza dkovizoli (#18973) üzenetére


sgeza
veterán

Nem is konkrétan a Galaxy labs, az csak a keretet adja, a File Guardian volt a ludas.

(#18976) dkovizoli válasza sgeza (#18975) üzenetére


dkovizoli
addikt

Jaja. Ez van. A lényeg, hogy megtaláltam a megoldást.

(#18977) EnterR válasza dkovizoli (#18973) üzenetére


EnterR
veterán

Biztos van benne több potenciál, én várok még néhány trükköt. :D

PSN ID: marquuard

(#18978) dkovizoli válasza EnterR (#18977) üzenetére


dkovizoli
addikt

Engem ez eléggé megviselt. :DD majd egy napig kerestem az elveszett tárhelyet. Már a fr járt a fejemben. Csak nem volt kedvem egy egyébként jól működő telefont újra belakni és meg is lett az oka.

[ Szerkesztve ]

(#18979) sgeza válasza dkovizoli (#18978) üzenetére


sgeza
veterán

Ilyenkor azt lehet még, hogy az alkalmazások listában átváltasz megjelenítés méret szerintire, és megnézed, melyiknek a legnagyobb. Nem feltétlenül van így, de elképzelhető, hogy ez a 30GB a File Guardian által foglalt méretbe beleszamolásra került volna (amennyiben a "/data/data/saját könyvtár" helyre pakolja át a törölt dolgokat). Ha itt nem, akkor következő lépésként a belső tárhely Android könyvtárát kell megnézni, sokmindent oda parkolnak az alkalmazások. Azt nagyon egyszerűen Totalcommanderrel például meg tudod tenni, de nyilván sok más fájlkezelő is alkalmas a feladatra. A lényeg, hogy a rejtett fájlok is megjelenítésre kerüljenek! Harmadik lépésként az egész belső tárhelyet érdemes megvizsgálni, hogy nem tette-e oda valami külön könyvtárba a dolgokat. Erre szintén az előbb említett módszer alkalmas. A három közül valamelyiknél kibukik a dolog! Ha kíváncsi vagy rá, érdemes kipróbálni, hogy konkrétan ennél a File Guardianos esetnél melyikkel derült volna ki, ha ebből az irányból indulsz el!

[ Szerkesztve ]

(#18980) EnterR válasza dkovizoli (#18978) üzenetére


EnterR
veterán

Ez régebben egy Nexus-on ijesztőbb volt, ott egyszercsak feleződött a teljes tárhelyméret, mondjuk 32-ről 16GB-ra. :D Azon egy parancssoros újraparticionálás segített csak, jó volt. :DDD

PSN ID: marquuard

(#18981) Imi1981


Imi1981
veterán

Próbálgattam asszony s10 plus telóját és olyan mintha 10-es droidon rosszabb képet csinálna beltérben villanyfénynél vaku nélkül mint 9-es droidon . Arcral nem vagyok megelégedve olyan kásás hatású nagyitasnál. Nekem A70-em van és Google kamerával szerintem szebb képet csinál ilyet körülmények között mint az s10 plus gyári kamerával .
S10 plusra 10-es droidra van jól működő Google kamera? Próbáltam párat de vagy rettenetesen túlexponál vagy csak fekete kép van .

(#18982) icemad válasza Imi1981 (#18981) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a gcam-ra gondolsz, akkor valami nagyon régi verziót találtam belőle, ami fut exynoson, de nekem is csak fekete képet csinál.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#18983) dkovizoli válasza EnterR (#18980) üzenetére


dkovizoli
addikt

Emlékszem erre a nexusos dologra. Volt aki úgy gondolta ezzel a 16-osból is lehet 32-őt csinálni. De , ha emlékeim nem csalnak ott valami rossz os került fel és az okozta. De azért nem mindegy, hogy 512 vagy 32! Nekem csak 16- os volt illetve van mai napig. De néhány kísérleten át esett az is. Most is működik. Szép idők.

(#18984) dkovizoli válasza sgeza (#18979) üzenetére


dkovizoli
addikt

Elég sokat nézegettem mire meglett. Mivel, ahogy írtam, nem sok helyem volt már, azért ez elég sok könyvtárat feltételez mindenfele. :) igazából ez azoknak nyújthat most segítséget, akik szintén használják ezt az alkalmazást és esetleg hasonlóan járnak. Érdekes, hogy a rendszer saját kukája is be volt kapcsolva, de nem volt benne semmi, annak ellenére, hogy pont azért kapcsoltam be, ha véletlen törölnék valamit.

(#18985) kumpl


kumpl
aktív tag

A Google play-szolgáltatásokon belül mi az ami állandóan fut a háttérben? Eddig ezt más telefonnál nem tapasztalatam.

(#18986) Almonen


Almonen
aktív tag

Valaki nem tudja mi volt az a pár megás frissítés ami csak TMH romra jött ki?

(#18987) cultfeca válasza kumpl (#18985) üzenetére


cultfeca
tag

Üdv a klubban (play szolgáltatások).Én már nem használom a gmail-t.Letiltottam azokat amik nem kellenek a play-en belül,de még mondig a legnagyobb fogyasztó.Napi 10 óra felett fut a háttérben még így is.Nagyon várom a frissítést,mert ez így nekem nem jön be.Ha az se hoz változást akkor szerviz.De ha rászánom magam lehet holnap reset lesz(bár ezt nem nagyon szeretném,mert kb note3 óta nem kellett resetelgetni a telefonjaimat).Most is megvolt a reset főverzió váltás után,mondjuk nem tiszta telepítés volt,hanem visszaállítottam a legutolsó biztonsági mentésre.Lehet itt a baj??

[ Szerkesztve ]

(#18988) hanti válasza cultfeca (#18987) üzenetére


hanti
senior tag

A Google küldi a frissítést a szoftver frissítéssel ez nem fog változni. Alkalmazásokban keresd meg és a tárhelyben törölj minden adatot és állítsd le. Utánna lépj be a Playbe, ez segíthet!

(#18989) prannk


prannk
őstag

Nekem nem eszik semmit

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#18990) sgeza válasza cultfeca (#18987) üzenetére


sgeza
veterán

Nézd meg, hogy a Google fiók szinkronizálandó elemei közül nincs-e valamelyik beakadva! Az szokott ilyet okozni.

(#18991) migabi24 válasza prannk (#18989) üzenetére


migabi24
nagyúr

De 0.2%-ot, nálam 0perc van mindenhol és 0%, én elvettem a jogokat az értesítéseket mindent ettől a ... :D

(#18992) KZP


KZP
őstag

Kaptunk mi is frissítést. :)) [link]

(#18993) sgeza válasza KZP (#18992) üzenetére


sgeza
veterán

Valóban! A sima S10-re is kijött már Svájcban a független frissítés!

(#18994) Kleroo válasza Imi1981 (#18981) üzenetére


Kleroo
veterán

Nem igazán. Plusz a fő kameramodul hardveresen, csak képminőséget nézve szerintem nagyon gyenge, egy csoda amit az alap SW is ki tud hozni belőle, olyan részleteket hoz ki a homájos pacákból, túlélesítés nélkül, hogy wow. A gcam pedig nem tudna csodát tenni. Max az éjjeli mód kicsit jobb lenne, de a samu új megoldása is tök jó.

Gondolom egyébként az egyéb feature-ök miatt van még mindig ez a nagyon ótvar lapka a telóban, mert ezt fejlesztgették reszelték olyanra, hogy megy vele a 960fps slowmo, jó éjszakai mód, kellően jó kép magas iso-n, stb. És így összességében minden átlaguser nyer.
napsütésben konkrét minőségt nézve sztem továbbra is a 16MP-es 16:9es képarányú Sony lapka viszi a prímet (amit Note4-be pakoltak) Igazából az a legnagyob talány számomra, hogy manapság a a 16:9, 21:9, ultrawide screen, hosszúkás telók világában mit keres még a 4:3-as képarány, ami a klasszikus 3:2-nél is négyezetesebb arány. :\

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#18995) KZP válasza sgeza (#18993) üzenetére


KZP
őstag

Azt vajon honnan lehet tudni, hogy mi változott benne? :F

(#18996) sgeza válasza KZP (#18995) üzenetére


sgeza
veterán

Nem tudom. Gondolom a Samsung oldalán van valahol changelist.

(#18997) james008bond


james008bond
őstag

Sziasztok! Note 8-at cserélném S10+-ra, 512 GB-ra. Érdekelne egy összefoglaló vélemény, főleg olyantól, aki szintén N8-at cserélt le, illetve mik az erősségek, gyengeségek a telefonnál? Akkuidő a személyes használattal kinek hogyan alakul. Fotók, videók minősége?19000 hozzászólást most nem tudnék végigolvasni...Köszönöm! Frissítéseket érdemes feltenni? Vagy szokás szerint rontanak rajta?
Esélyes még a P30Pro, bár ott kisebb a tárhely és a bővítés se mikro sd-vel történik.

[ Szerkesztve ]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#18998) Denyboygod


Denyboygod
csendes tag

Sziasztok!
Újraindulási probléma van/volt valakinél?
Van olyan program amit, háttérben hagyok, aztán néha bekapcsolom napközben, és a héten pl. 2 szer indult újra magától a telefonom amikor rányomtam az appra.
Wipe cache-re gondoltam, hogy talán megoldaná.

(#18999) akooos válasza james008bond (#18997) üzenetére


akooos
veterán

Én arról váltottam. Előrelépés a telefon összességében. A ceruza nagyon hiányzik, a fogása jobb a Notenak. Abszolút képminőség nagyjából megegyezik, a wide kamera az extra benne. Akku sokkal jobban bírja ugyanolyan használat mellett. Ugye ez volt a note legnagyobb hibája.
Tömören ennyi.

(#19000) KZP válasza Denyboygod (#18998) üzenetére


KZP
őstag

Nekem még sosem csinált ilyet a telefon. Egy bizonyos alkalmazásnál csinálja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.