Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) melan válasza melan (#18692) üzenetére


melan
senior tag

A téma alapértelmezett ikonja kör volt... még a fejlesztői mód sem bírálta felül

[ Szerkesztve ]

(#18702) Pufi9


Pufi9
csendes tag

Hali. Mennyiért lehet manapság eladni egy használt S10+ 512Gb jó állapotú telefont?

(#18703) telefonmágus válasza Pufi9 (#18702) üzenetére


telefonmágus
senior tag

170-175e

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#18704) jacis válasza sgeza (#18693) üzenetére


jacis
nagyúr

Az aki felrótta a gyártónak általanosságként írt a hibáról amire frissítést vár. Erre reagáltunk hogy szerintünk nem általános a probléma hanem egyedi.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#18705) Markizmark


Markizmark
addikt

Olvasva a kommenteket, talán mégse probléma hogy a Telekom saját kóddal rendelkezik, és addig nem jön ki frissítés amíg le nem okézzák. :F
Nekem TMH-s s10e van és semmi problémám nincs a frissítés óta se. Nem merül jobban, nem akad, nem szakad a hálózat se, VoLTE gond sincs.
155 alkalmazás van telepítve, tehát azt se mondhatjuk, hogy nem belakott rendszerről van szó. Áprilisban vettem a telót, soha nem volt FR.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#18706) OPiiPO válasza Pufi9 (#18702) üzenetére


OPiiPO
addikt

vazze, már itt tartunk? :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18707) sgeza válasza jacis (#18704) üzenetére


sgeza
veterán

De ha a rendszer hibájából fakad, az a gyártó hibája. Egy gyári hiba nem törvényszerű, hogy mindenkinél előfordul. Én meg erre céloztam. Nem mondom, hogy így van, de azt sem kell kijelenteni, hogy felhasználói hiba valami csak azért, mert sokaknál meg nem jelentkezik.

(#18708) -Ben- válasza Markizmark (#18705) üzenetére


-Ben-
veterán

Nekem XEH és nem volt FR. Nincsenek komoly problémák, simán felment a 10-es robot és rendben működik. (Telekomos vagyok)

(#18709) kutyek válasza benczeb (#18640) üzenetére


kutyek
senior tag

Nálam mindig a legutolsó mentett esemény naptára szerepel alapbeállítás szerint (gyári naptár + gyári widget). Ha létrehozol egy eseményt a Google naptárban, a következő új eseménynél nálad nem az lesz a default calendar? A naptár kliens hozzáférését nem kell engedélyezni Google beállításokban (pl. 2-factor auth miatt)?

Edit: bocs most látom, S10 topik. Nálam S9 van.

[ Szerkesztve ]

(#18710) Kami11 válasza alexy92 (#18699) üzenetére


Kami11
őstag

Nekem Gear S3 van, azzal tökéletesen működik. A beállításokban kiválasztható, hogy mely zenelejátszót vezérelje, ott nem állítódott el valami esetleg?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#18711) kutyek válasza OPiiPO (#18653) üzenetére


kutyek
senior tag

Samsung fiók a Samsung specifikus szolgáltatások használatához (bejelentkezéshez) kell. Én ezekre használom:
- cloud backup,
- Samsung store vásárlás (pl. biz. Edge paneleket pénzért vettem),
- FindMyPhone / remote device management,
- Oculus store (vettem VR játékokat).
Ha ilyesmit nem használsz (mondjuk a FindMyPhone / security cucc sztem hasznos), skippelheted a Samsung accountot...

(#18712) sgeza válasza kutyek (#18711) üzenetére


sgeza
veterán

Annyi kiegészítés, hogy a Samsung telefon keresője helyett használható a Google azonos funkciója.

(#18713) TODI1111


TODI1111
addikt

Aki nova launchert használ és érdekelné a gesztusvezérlés annak jó hír, hogy egy forumtársunk ráakadt a megoldásra. Note 10+ készüléken használom, működik rendesen.

(#18714) sgeza válasza TODI1111 (#18713) üzenetére


sgeza
veterán

Királyos! Bár én most nem Nova launchert használok, és éppen ezt a gesztusvezérlést sem, de azért jó tudni a megoldást rá! Köszi!
Csípem az ilyen adb-s buherálásokat.

[ Szerkesztve ]

(#18715) OPiiPO válasza kutyek (#18711) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi az infókat, azt hiszem megleszek nélküle :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18716) Zsolaf


Zsolaf
addikt

10 alatt nem lehet beállítani, hogy üzenet érkezésekor bekapcsoljon a kijelző? Eddig volt ilyen.. Kösz :R

(#18717) Imi1981


Imi1981
veterán

Asszonynak mikor frissítettem minden szar volt neki telepítve és nem csináltam fr-t . Neki telenoros és eddig nem vett észre problémát pedig sokat netezik (100 GB mobilnete van ) de eddig jónak tűnik . és ugye netezni szinte csak 4g-n lehet kínlódás nélkül . Az akkuhasználat nem tudom megállapítani hogy rosszabb e mert az új akkustatisztika fura. Sot-ra ennyit ír [kép] és szerintem kb 5-6 óra lesz a 10 %-nál . Ez csak éjféltől mutatja? Nem tudom,hogy teljes feltöltéstől mennyi lehet a sot. Szt hogy mikor lett feltöltve azt hogy lehet megnézni? Android 9-en 6-8 óra között mozgott a sot de akkor még kevesebb alkalmazás volt rajta .

[ Szerkesztve ]

(#18718) bedibazsa válasza Imi1981 (#18717) üzenetére


bedibazsa
senior tag

0-23:59 mutatja az aznapi SoT-ot. Nekem az átlag 10-es droidon 3 óra reggel 8-22 között. Karcsú.

(#18719) dkovizoli válasza Imi1981 (#18717) üzenetére


dkovizoli
addikt

Igazából nagyon hülyén van megoldva. A régi akkustat nekem is logikusabb volt. Itt az újnál neked kell kiszámolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#18720) sgeza válasza dkovizoli (#18719) üzenetére


sgeza
veterán

Ráadásul nem is tudod igazán kiszámolni, mert az is béna benne. Simán összeadva sem jön ki.

(#18721) Markizmark válasza dkovizoli (#18719) üzenetére


Markizmark
addikt

AccuBattery sok okosság mellett még a SoT-ot is kiírja.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#18722) Imi1981 válasza Markizmark (#18721) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez link ? Mert egy csomó ilyen alkalmazás van és általában semmire se jók .

(#18723) iceQ! válasza Imi1981 (#18722) üzenetére


iceQ!
addikt

Az. Én is felraktam hogy normális adatokat lássak. Kíváncsi vagyok hogy mit fog mutatni

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#18724) Imi1981 válasza iceQ! (#18723) üzenetére


Imi1981
veterán

Én ezt nem értem. Hol mutatja ez a kijelző időt? Én most A70-re raktam fel amin 9-es droid van így össze tudom hasonlítani a gyári akkustatisztikával hogy egyáltalán valós adatokat mutat e . De nem látok ezen kijelző időt .

(#18725) #75655680 válasza mihail38 (#18700) üzenetére


#75655680
törölt tag

Köszönöm! Mikor rányomtam, elszürkült, utána kiléptem. Akkor ennyi?

(#18726) Imi1981 válasza Imi1981 (#18724) üzenetére


Imi1981
veterán

Ja már megvan. Teljes feltöltés után lehet majd ezt megnézni . Most csak a telepítés óta használt kijelző időt mutatja .

(#18727) mihail38 válasza #75655680 (#18725) üzenetére


mihail38
aktív tag

Igen, ennyi és eltünt minden a frissitési listábol

(#18728) sgeza válasza Imi1981 (#18726) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem a használatban lapon felül a százalék alatt a középső napocskás ikon által mutatott érték az lesz.

(#18729) Markizmark válasza Imi1981 (#18722) üzenetére


Markizmark
addikt

Ezaz. Mindent IS tud. Akkukapacitást is belövi mAh-ra pontosan, alkalmazásonkénti fogyasztást is tudja szinte mAh-ra pontosan, stb.
Minél több cikluson van túl annál pontosabb lesz. Régóta használom, bevállt.



Mint az első kép mutatja, pár cikluson már túl vagyok április 5. óta.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#18730) Imi1981 válasza Markizmark (#18729) üzenetére


Imi1981
veterán

Tesztelem pár napig A70-en (itt tudok viszonyítani mennyire pontos vagy tér el gyári akkumulátor alkalmazás értékeihez képest) és ha beválik telepítem s10+-ra . 10-es droidon nagyon elcseszték ezt a gyári akkustatisztikát . Komolyan nem értem miért jó így .

(#18731) HoldfenyLuna válasza melan (#18692) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Nekem lekerekített mappát csinál, pont olyan, mint az ikonjaim.

(#18732) Izabella8888


Izabella8888
friss újonc

Sziasztok!kérdésem lenne ,most cseréltem le az s8 telefonom egy s10+ ra, es kicsit csalódott vagyok mert van pár dolog ami másként van mint a régin!ami a legjobban zavar nem olyan szép élénk a kép rajta mint a régin! Sokkal fakóbbak a színek, nem elég éles! Mit tudok tenni?mar elég sok variációt kipróbáltam a beállításokba 🙃😏

(#18733) Hawaii2249


Hawaii2249
tag

Vásárlás előtt állok és egy olyan kérdésem lenne, hogy az S10 és S10+ között akkumulátor időben van eltérés? 11ezer lenne a két készülék között és tudtommal akkumulátor méretben és az előlapi kamerában tér el a két készülék.

(#18734) bedibazsa válasza Hawaii2249 (#18733) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Van eltérés. Az S10+ aksija nagyobb, szerintem többet bír. Nagyobb ugyan az S10+ kijelzője, de ha egy átlagos napot nézel, amikor nem nyomogatod állandóan s telefont, akkor a készenléti idő jobb a nagyobb aksival, a SoT is jobb lesz. Szerintem a + verzió 1 órával több kijelzőidőt tud hozni. Nekem a merete annak már túl nagy volt, inkább az S10 mellett döntöttem. Párunknak az Android 10 gyengébb üzemidőt hozott, de majd 1-2 frissítéssel javítják ezt. Alapvetően jó telefon, 11 ezer Ft pedig nem sok különbség, itt már csak az egyéni preferencia dönt, hogy melyik a kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#18735) tibbike01 válasza Izabella8888 (#18732) üzenetére


tibbike01
őstag

Lehet, hogy pont az S8-on voltak rosszak a színek, csak te ahhoz szoktál hozzá, plusz az a rengeteg kékfény.

Adj egy kis időt magadnak. Hagyj mindent gyári beállításon.

[ Szerkesztve ]

(#18736) mihail38 válasza Izabella8888 (#18732) üzenetére


mihail38
aktív tag

Beállítások-kijelző-képernyőmód-élénk erre alitsd és jobb lesz

(#18737) twinkiecz válasza Izabella8888 (#18732) üzenetére


twinkiecz
tag

Beállítások / Kijelző / Képernyőmód. Itt állítsd élénkre, ha nem azon van.

Elkéstem.

[ Szerkesztve ]

linktr.ee/twinkiecz

(#18738) jacis válasza Izabella8888 (#18732) üzenetére


jacis
nagyúr

A S10 szériánál ez volt egy nagy előrelépés (ha lehet így nevezni) hogy a kijelző színei visszatértek az élethez közeli állapotba. Az előző szériák nagyon túl voltak tólva szín szempontjából.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#18739) alexy92 válasza Kami11 (#18710) üzenetére


alexy92
aktív tag

Es hol talalok ilyen beallitast? Mar szerintem mindent vegigneztem.

(#18740) tomajer


tomajer
tag

Azt olvastam valahol, hogy az Android autó, már működik autókapcsolat nélkül is ... (mert egy öreg négy éves VW-m van, amiben nincs ilyen lehetőség)
Meg azt is olvastam, hogy nekünk az új szoftverben már alapból benne van.
De hogy tudnám előcsalogatni anélkül, hogy rádugom az autóra.

hallotaxi.hu

(#18741) cultfeca válasza Izabella8888 (#18732) üzenetére


cultfeca
tag

HDR 10+ tanusitványt megkapta a telefon.Ez az eddigi túlszaturált kijelzőkkel ellentétben élethű színvisszaadást biztosít.Nekem is fura volt először hozzászokattam magam.De mivel hasznalok céges okostelefont emiatt újra visszaalltam a "túlszaturált színekre".És sajnos be kell valjam jobban tetszik mint az élethű.A másik telefonomon is élénkre kellett állitanom a kijelzőt.Nekem nagyon paszteles a természetes beallítás.

(#18742) sgeza válasza tomajer (#18740) üzenetére


sgeza
veterán

Autó nélkül nem sok értelme van, arra eddig is voltak "autó mód" alkalmazások, a Samsungnak is van erre car mode alkalmazása. (Én a magam részéről ezeknek nem sok értelmét látom, de ez szubjektív.)
Az Android autónak pont az az értelme, hogy ha van az autódnak ilyen funkciója, akkor - többek között - a navigáció az autó kijelzőjén tud futni (például a waze vagy Google térkép).
Alapból benne van igen, de - valamilyen szinten - már szétválasztották a felhasználói felületet és az Android autót kezelő részt. Ez utóbbi benne van a rendszerben, így ha egy megfelelő autóra rákötöd, akkor az autó kijelzőjén rábökve a beállításokra, a telefonon előjön a megfelelő felület.
Ha neked mindenképp kell a készülékre ez a felület, akkor például az apkmirrorról le tudod tölteni az Android auto for phone screens alkalmazást (úgy tűnik, hogy ez a mi régiónkban továbbra sem elérhető a Playen valamilyen rejtélyes megfontolásból). Ez egészíti ki egy a telefonról is indítható felhasználói felülettel és oda kapcsolódó egy-két plusz funkcióval a használatát.

[ Szerkesztve ]

(#18743) TayRol válasza tomajer (#18740) üzenetére


TayRol
veterán

csak a 2019-ben gyártott, kevés bmw és vw tudja a vezeték nélküli android autót. nekem 2018-as vw-em van, abban még vezetékkel kell csatlakoztatni.

és maga az android auto szoftver lett része az 10-es androidnak. ráadásul magától frissült is.

[ Szerkesztve ]

(#18744) sgeza válasza TayRol (#18743) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem nem a vezeték nélkülire gondolt, mert azt írja, hogy neki nincs ilyen az autóban. Ahhoz meg úgyszintén kell lennie Android autó funkciónak, csak még plusz kiegészítve vezeték nélküli lehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#18745) za75 válasza roxan (#18497) üzenetére


za75
csendes tag

Üdv!

Nekem a smart lock működése halt meg a 10-re frissítés után, eddig, ha otthon voltam lefutott egy Bixby rutin, ami a többi beállítás mellett feloldotta a képernyőt, és addig így is maradt, amíg otthon voltam (akár 3-4 napot is). Most amikor lefut a rutin, akkor feloldja a kijelzőt, de egy idő után lekapcsol a smart lock és megint kell PIN/ujjlenyomat a feloldáshoz. Neked van hasonló tapasztalatod ezzel kapcsolatban, esetleg valaki másnak, aki olvassa ezt a kommentet? Egyébbként a kistesót, S10e-t használok, de a mi topikunkban nem találtam erre vonatkozó panaszt/tapasztalatot, megoldást meg pláne nem!

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

(#18746) sgeza válasza za75 (#18745) üzenetére


sgeza
veterán

Nem lehet, hogy a helymeghatározás szarakodik? Vagyis azért kapcsol vissza, mert azt hiszi, hogy már nem vagy otthon.
Nekem az utóbbi időben csinál olyat, hogy ha nem lát GPS jelet és csak mobilneten vagyok (vagyis wifi nincs/ki van kapcsolva), akkor egy random korábbi pozíciót mutat sokkal arrébb, mint ahol vagyok. Teljesen értelmetlenül, mert időközben már kapott helyes pozíciót, időnként mégis vissza tud tenni egy korábbi pozícióra. Mondom, ez csak akkor, ha műhold rálátás nélkül csak mobilneten vagyok (nyilván épületen belül). Wifiről hozza hibátlanul a pozíciót GPS nélkül is. Ja, persze nem mindig csinálja, csak időnként, amikor épp olyan kedve van.
Felmerült bennem, hogy köze lehet a 10-essel bejött eldobom a hálózatot/mobilnet problémához.

[ Szerkesztve ]

(#18747) HoldfenyLuna válasza za75 (#18745) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Otthon nekem is ez van. Pedig otthon több helység van hozzáadva a megbízható helyekhez: direkt van konyha, kisszoba. Nem hinném, hogy a GPS rossz, mert direkt megnyitottam a térképet és ott vagyok, ahol lennem kell, a kék pottyre kattintva pedig a kalibrálás magas. Ráadásul minden, ami pontosítana (bluetooth, WiFi) be van kapcsolva. Szóval tuti Smart Lock para van, helymeghatározás esetén. Korábban is panaszkodtak már rá itt a fórumban. Nekem egyébként sima S10-es van, nem szolgáltatótól, és emlékeim szerint Android upgrade előtt nem volt ilyen problémám.

Izabella8888 a természetes beállítás nekem is annyira fakónak tűnik, élettelen, pasztell, az élénk meg annyira túltolja a pirosat, hogy borzalmas. Sötét mód esetén még rosszabb az egész.

(#18748) za75 válasza sgeza (#18746) üzenetére


za75
csendes tag

Ezt nem tudom pontosan, de a frissítés előtt kiválóan működött (a hardware tehát ok), ezután viszont megbolondult. Már megfordult a fejemben egy factory reset is, csak a lustaság tart tőle vissza... :((

(#18749) za75 válasza HoldfenyLuna (#18747) üzenetére


za75
csendes tag

Az én készülékem Telekomos, de a frissítés előtt nem volt gond a helymeghatározással, sőt több helyhez is hozzárendeltem rutinokat és vele feloldva tartást és mindenhol kiválóan működött. Már bánom a frissítést, de visszamenni nagyon macerás, így inkább bízok egy javításban, hátha lépnek a sok panaszra valamit! :(((

(#18750) sgeza válasza za75 (#18748) üzenetére


sgeza
veterán

Persze, nem is a hardware-re értettem, szoftveres gond mindenképp.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.