Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) jacis válasza KunEmber (#19200) üzenetére


jacis
nagyúr

Üdv. Itt minden jobb :DDD

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#19202) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Sziasztok! Videó kérdésben kérnék segítséget. Nemrég csináltam pár videót, hdr-tél, majd a hdr-t kikapcsoltam, mert mobilon visszanézve egy játék láncfűrészből valami rikító pirossal fűszerezett narancs lett. Ma a készült videókat áthúztam PC-re és ott visszanézve ugyanezek a videók teljesen más színeket adnak vissza. Totál fakó, élettelen az egész, mintha egy szürke fátyolt tartottam volna az egész elé... Mindegy, hogy hdr ki vagy be volt kapcsolva. Nem értem, mert a PC-re húzott képek rendben vannak. Elrontok valamit? Az, hogy HEVC formátumba mentem, ahhoz lenne köze? 16:9 FHD videók. :/

(#19203) Protezis válasza HoldfenyLuna (#19202) üzenetére


Protezis
őstag

Ha HDR10+ videó móddal vetted fel a videót, akkor azt csak HDR-képes készüléken tudod úgy lejátszani, hogy jók legyenek a színek. Azt hiszem talán MPC-HC és madvr kombináció segíthet még rajtad.

(#19204) HoldfenyLuna válasza Protezis (#19203) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Igen, de ami nem abban készült? :( :(

(#19205) sgeza válasza KunEmber (#19200) üzenetére


sgeza
veterán

Jé, pont az előbb olvastam, hogy elmész onnan. :))

(#19206) KunEmber válasza sgeza (#19205) üzenetére


KunEmber
senior tag

Én már csak ilyen vagyok :D ott el- itt beköszöntem.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#19207) Protezis válasza HoldfenyLuna (#19204) üzenetére


Protezis
őstag

A videójavító nincs bekapcsolva? Az még eredményezhet élénkebb színeket lejátszáskor, főleg más eszközhöz képest.

(#19208) MikeWazowski válasza iceQ! (#19192) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Mi az a hálózat reset? Hogy kell csinálni?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#19209) Protezis válasza KunEmber (#19200) üzenetére


Protezis
őstag

Szia. Én kb 2 hete váltottam S8-ról S10+-ra. A topik hasonlóan korrekt :)
A készülék viszont minimális előrelépés. A zoom kamera tök jó, meg a sok RAM, de számomra kb ennyi. Ez valójában nem az S10-et, inkább az S8-at minősíti. Még mindig remek készülék.

(#19210) KunEmber válasza Protezis (#19209) üzenetére


KunEmber
senior tag

Egy nap alatt nekem is ez a benyomásom.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#19211) mihail38 válasza Protezis (#19209) üzenetére


mihail38
aktív tag

Azlemaradt hogy az S8-nál az ujjlenyomat olvasó elég rossz helyen van....
Zoom kamera? :) akkor az S8 1 kamerával felveszi a versenyt az S10+ 3 kamerályával... :)
Szerintem a két telefon más kategória, én is S8-ról jöttem, elég nagy baj lenne a samsungnál, ha 2 év elteltével nem előre lépést fel mutatni.

(#19212) migabi24 válasza mihail38 (#19211) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hát pedig keresni kell mi javult, mert az asszony S7-ét mellérakva is alig látni különbséget, egy laikus szinte nem is veszi észre tán a hangszoró ami egyértelmű, de pl a kijelző amitől vártam volna valamit az alig jobb

(#19213) mihail38 válasza migabi24 (#19212) üzenetére


mihail38
aktív tag

Alig jobb? :)
Egy kicsit kell csak utána nézni és egy pár tesztet meg nézni és egyértelmű lesz a kijelző minőségi változása.
Lassan már ott tartunk hogy a samsung nem tud felmutatni 2-3 éve semmilyen előre lépést az adott zászlóhajós készülékeibe? :C
Akkor hülyék az emberek hogy ennyi samsung telefont vesznek mert ugyebár a számok azt mutatják hogy a samsung értékesít a legtöbb telefont.... annak ellenére hogy 2 de inkább 3 évente nem tud fel mutatni érdemi változást.. :C

[ Szerkesztve ]

(#19214) melan


melan
senior tag

Azt meg tudja valaki mondani, hogy mit keres a térkép a biztonságos mappában? Feldobott egy frissítést hozzá...

(#19215) migabi24 válasza mihail38 (#19213) üzenetére


migabi24
nagyúr

Már megbocsáss, de ha egymás mellett nézek egy youtube videót a 2 telefonon és nem látok különbséget akkor hiába olvasom a tesztekbe a sok marketing maszlagot :D

(#19216) S e t h válasza mihail38 (#19213) üzenetére


S e t h
nagyúr

"Akkor hülyék az emberek hogy ennyi samsung telefont vesznek "

Meg is válaszoltad, de ez nem gyártóspecifikus, máshol is hülyének nézik a fogyasztót.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#19217) mihail38 válasza S e t h (#19216) üzenetére


mihail38
aktív tag

Ez nagyon jó, mert akkor nem kell vennem telefont minimum 4-5 évig mert hát úgy sem lesz változás és nem akarok sorba állni a hülyék közé. :) :C

(#19218) tama2000 válasza mihail38 (#19213) üzenetére


tama2000
tag

Igen! Alig jobb. Egymás mellé téve egy S7 Edge-el alig észrevehető a kijelzőbeli különbség (kipróbáltam, amíg megvolt az S7E, teszt ide, teszt oda! a saját szememnek hiszek). A kamera gyakorlatilag az S7 széria óta ugyanaz az S szériában, amit itt a 10- ben sikeresen elszoftvereztek és már nem tudja az S7E szintjét sem hozni (ez is kipróbált. Ugyanott, ugyanolyan körülmények között -csak későbbi időpontban-készült képek sokkal gyengébbek a 10+ al).
Az eladási statisztikák pedig az össz eladásokra vonatkoznak, nem a felső kategóriára, azért ilyen magas ez a mutató, mert alsó és közép kategóriában nagy az eladás!
Ráadásul az oly sokak által várt Android 10 is csak hibákat hozott eddig (itt is, és több FB csoportban is panaszkodnak). Tehát ezt sem sikerült rendesen optimalizálni.
Amúgy minden hibája ellenére már teljesen megszoktam a 10+t. Már beállt rajta minden amit használok. 10-re frissíteni még nem fogom egy darabig, az biztos, mert most jelenleg mindenem működik ahogy kell. Egyedül a közelségszenzor "idegel" fel néha
Az üzemidő még mindig karcsú, de egy vezeték nélküli töltőt vettem az asztalra, úgyhogy azon pihen munkaidőben.

(#19219) mihail38 válasza tama2000 (#19218) üzenetére


mihail38
aktív tag

Szerencsére ezek a hibák elkerültek ami a közelség érzékelőt érintette a 9 androidon és ami a 10 illeti azok a hibák is elkerültek nekem nem volt 1x sem hogy eldobtavolna a hálózatot vagy ne tudtak volna hívni és egyébb problémám sem volt én ugy olvastam itt és tapasztalom hogy a januári frissitéssel már javult a helyzet.
Nálam kifogástalanul működik minden az S10+ a 10 droiddal is.

(#19220) KZP válasza tama2000 (#19218) üzenetére


KZP
őstag

Nekem semmilyen hibát nem hozott az Android 10, úgyhogy nem kellene áltanosítani. :U Jó a gesztus vezérlés, az üzemidő is javult.

(#19221) MikeWazowski válasza tama2000 (#19218) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönjük!
Kérlek akkor fáradj át az S7e topicba, ne kezdd el amit itt előtted sokan.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#19222) hanti válasza migabi24 (#19215) üzenetére


hanti
senior tag

Egy HDR+ videót nézz meg mindkettőn, akkor látod a különbséget, ja hogy azt nem tudod, akkor meg van az egyik különbség.

(#19223) zzola válasza tama2000 (#19218) üzenetére


zzola
félisten

Vegyél Almát, ott sosem fordul elő szoftveres és hardveres hiba sem...

:DDD

(#19224) h_benjamin válasza zzola (#19223) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Ők inkább lassítják a régiket 🤣

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#19225) Almonen válasza tama2000 (#19218) üzenetére


Almonen
aktív tag

Nem tudom h lehet karcsú nekem bixby routin fut nappal - ejjel is 1 db 0-24, ora allandoan blueetoothal kapcsolva és buds is neha, annyi h közepesen energiatakarékos üzemmód

(#19226) migabi24 válasza hanti (#19222) üzenetére


migabi24
nagyúr

Néztem azt is, ott van egy hajszálnyi difi az már bőven megér 150 ezret :C

(#19227) hanti válasza migabi24 (#19226) üzenetére


hanti
senior tag

A kezdő árak közt nem nagyon van különbség az is hasonló volt kiadáskor!

(#19228) migabi24 válasza hanti (#19227) üzenetére


migabi24
nagyúr

Jó nem duzzogok tovább, én csalódott vagyok, mert többet vártam, beszoptam a marketing rizsát :D

(#19229) zzola válasza migabi24 (#19228) üzenetére


zzola
félisten

Ezzel sokan vannak így. A több igyártó sem jobb...
:o

(#19230) Erdei88 válasza migabi24 (#19228) üzenetére


Erdei88
veterán

Internetes vásárlás esetén 14 napig indoklás nélkül elállhatsz :R

(#19231) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Nem értem, mi a baj a kijelzővel? Miben kéne még többet nyújtania? Eddig ez a legszebb kijelzőjű telefonom és hibátlan.

(#19232) zzola válasza bedibazsa (#19231) üzenetére


zzola
félisten

Hibátlan? Ugyan...

(#19233) kumpl válasza migabi24 (#19212) üzenetére


kumpl
aktív tag

Én keresgéltem, hogy miben lett jobb a kamera az S7-hez képest. Azért egy vicc, hogy ennyi év eltelte utan nem szembetűnő a különbség. Akárki akármit mond. Nekem is nehez volt beismerni, de rossz mobilt választottam. Ez van. Jó az S10, csak hát, lehetne jobb. Aki nem ismeri be, az még itt írogatja a HDR-t még a ZOOM kamerát.. 2x? Egy vicc..

(#19234) bedibazsa válasza zzola (#19232) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Én hülye vagyok hozzá, ezért kérek segítséget. Mi a hibája? Nincs beégve, nincs pixelhiba, napfényben jól látható, a színei is jók.

(#19235) tama2000 válasza MikeWazowski (#19221) üzenetére


tama2000
tag

Szövegértésből elégtelen!!! Leülhetsz kisfiam!!!

[ Szerkesztve ]

(#19236) mihail38 válasza bedibazsa (#19234) üzenetére


mihail38
aktív tag

+1 kiváncsian varom én is az össuefoglalót hogy miben egyforma vagy csak minimálisan van az S10 széria alatt az S7E vagy az S8...
Volt S7E is, és S8 is használtam nem 1 vagy 2 hétig és most már az S10+ is 9. hónapja.
Ha nekik van igazuk akkor mi vagyunk a balekok, ha nem akkor....
És már ott tartunk hogy egy S7E-től sem jobb az S10 szeria (kijelző minőségben és kamerában... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19237) -Ben-


-Ben-
veterán

Az S10 legnagyobb újdonsága a vékony káva volt. Persze ennek "köszönhetően" elvettek néhány dolgot, tehát ára van a vékony(abb) kávának. Összességében én se érzem, hogy nagyot léptek volna előre.....

(#19238) mihail38 válasza -Ben- (#19237) üzenetére


mihail38
aktív tag

Akkor akik itt vannak és S10 szériát meg vették akkor jól mondom én hogy velem együtt hülyék ki adtun 350e ft a nagy semmiért, sőt... :DDD
A vékony kávát fizettük meg és rosszabbul jártunk, nesze neked ujdonság... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19239) Erdei88 válasza mihail38 (#19238) üzenetére


Erdei88
veterán

Még értesítési led sincs ;]

(#19240) mihail38 válasza Erdei88 (#19239) üzenetére


mihail38
aktív tag

Igénytelenek vagyunk és még fizetünk is érte, nem keveset :DDD :DDD
Jobb volt az S7 edge és az S8 mert ott volt minden...

[ Szerkesztve ]

(#19241) vg válasza -Ben- (#19237) üzenetére


vg
addikt

Relatív. Nekem volt s8, most s10 1tb van. Ha ez nem előrelépés nem tom mi az.

(#19242) csorbajeno válasza mihail38 (#19213) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igaz, az S10 3 kameráját az S9 1 kamerájával vetettem össze, de összevetés nélkül is egyértelműen látszik, hogy a 3 kamera képének minősége köszönő viszonyban sincs egymással. Így nekem ugyanúgy "1 kamerás" az S10 is.

(#19243) Erdei88 válasza mihail38 (#19240) üzenetére


Erdei88
veterán

Szükségtelen amúgy ezt magadra venni, nem vagyunk egyformák. Ő így látja és legjobb tudása szerint megtartja vagy eladja az S10-et.

(#19244) mihail38 válasza csorbajeno (#19242) üzenetére


mihail38
aktív tag

Ott van zoom kamera és a széles látószögű kamera pluszba, vagyis 3 kamera van de nincs előre lépés kamerában sem azt írják itt egyesek és nem az S9 ről írtak, ha nem az S7 edge és az S8- ról, nyilván van előre lépés csak hááát egyeseket ez nem győz meg

(#19245) mihail38 válasza Erdei88 (#19243) üzenetére


mihail38
aktív tag

Engem ez nem érdekel, az ő dolguk engem meggyőzött az S10 +
Csak vannak akik ide benéznek mert mondjuk S10-et szeretnének venni és téves információt kapnak, én meg értem azokat is akiket nem győzött meg az S10 széria, akkor adja el és kész meg van oldva a problémája, annak nincs értelme hogy meg tartja és ide jön panaszkodni hogy mi nem jó és mi nincs benne ezzel még az ő problémája nem lesz megoldva és így a leendő új tulajoknak nincs téves információ adva, ez az értesítési led hiánya a legjobb, hát mikor meg vette akkor is tudta hogy nincs és nem is lesz benne... a legjobb mikor ez a válasz, azt gondolta hogy szoftveresen megoldják, de ha egyszer nincs benne akkor hogy? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19246) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

A decemberi biztonsági frissítés nektek javított az üzemidőn? XDA-n páran azt írták, hogy javult valamennyit.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#19247) noxon


noxon
őstag

Sziasztok.
Sós vízben, tehát tengerben használta már valaki a telefont?
Vagy nem ajánlott? Esetleg van rá valami vízálló tok?

We live in a simulated world...

(#19248) bedibazsa válasza =WiNTeR= (#19246) üzenetére


bedibazsa
senior tag

A decemberi nem, azzal jött az Android 10, viszont a januári, legújabb frissítéssel jobb sokkal, mint a decemberivel.

@noxon: csak édesvízben garantált az IP68, sós vízben a sókristályok lerakódhatnak és tönkre tehetik a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#19249) mihail38 válasza noxon (#19247) üzenetére


mihail38
aktív tag

Sós vízben, nem ajánlott Note 8-al sikerült sós vízbe menni ( tenger) és a tollat nem lehet használni azóta mert kisem jön a telefonból :)
Ezen kívűl minden működik a telefonon

(#19250) -Ben- válasza mihail38 (#19238) üzenetére


-Ben-
veterán

Veheted személyes sértésnek is, nekem mindegy. Csupán a véleményemet írtam le. Én is megvettem, legközelebb körültekintőbb leszek. :U Egyébként jó telefon, de S9-ről egyáltalán nem javaslom a váltást, S8 -ról pedig talán-talán, de nem biztos, hogy megéri. Van amiben jobb, van amiben nem. Ismétlem: ez az én véleményem. 220.000 forintot fizettem érte (MM ajándékkártyás akcióban), ennyit még úgy érzem, hogy megért, de ha a teljes árát kifizettem volna, akkor most eléggé bosszankodnék... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.