Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) Dayerdroid


Dayerdroid
tag

Nekem a messenger lite sokkal többet eszik készenlétben mint a sima.

(#18902) dkovizoli válasza Bailey (#18898) üzenetére


dkovizoli
addikt

Home csc-vel nem is fog resetet kérni. Ha előtte full TMH volt, nem a legszerencsésebb a home csc használata, mivel ennél megőrzi az eredeti szolgáltatói beállításokat is. Viszont a DBT kapja általában legelsőnek a frissítéseket. Ellenben a telekomos rom nem tartalmazza a másik szolgáltatók beállításait. Így ha a home csc miatt azok megmaradtak, akkor nem is lesz volte vagy 4G Hívásod sem a telenoros sem a vodás kártyán. Tehát most van egy vegyes romod. Szolgáltatói romra pont ezért mindig full törléssel teszünk független romot, vagyis az OXM csc használatával.

(#18903) kokler146


kokler146
tag

Sziasztok érdeklődnek valaki használ s10+ telefont Samsung VR szemüveggel? Előszedtem a szemüveget utoljára s8+ használtam működik minden ok de a kontroller az istennek nem párosodik a telefonnal tud esetleg valaki megoldást köszi Üdv

(#18904) Sigma7


Sigma7
tag

Sziasztok,

Ma vettem a telefont és meglepett, hogy látszik hogy hol van az ujjlenyomatolvasó. Kicsit mintha kinyomná az üveget.
Ez normális?
Ha sokszor feltett kérdés, akkor bocs, probáltam megnyitni az összefoglalót, de nem ment.

(#18905) sgeza válasza Sigma7 (#18904) üzenetére


sgeza
veterán

Normál esetben nem látszik. Erős fényben észrevehető az üveglap alatt, de tényleg csak nagyon erős fényben, és akkor is egy adott szögből.

(#18906) Sigma7 válasza sgeza (#18905) üzenetére


Sigma7
tag

Köszönöm! Igen, úgy néztem és nagyon látszott. Aztán levettem a gyári fóliát és akkor sokkal jobb lett.

(#18907) sgeza válasza Sigma7 (#18906) üzenetére


sgeza
veterán

Ha hétköznapi használat mellett nem látszik, akkor ne parázz!

(#18908) Bailey válasza dkovizoli (#18902) üzenetére


Bailey
senior tag

Köszönöm! Újrahúztam, de most OXM-el, most XEH/XEH, XEH/TMH lett. :R

(#18909) Sigma7 válasza sgeza (#18907) üzenetére


Sigma7
tag

Köszönöm a gyors infót!

(#18910) sgeza válasza Sigma7 (#18909) üzenetére


sgeza
veterán

Nincs mit!

(#18911) Zsolaf


Zsolaf
addikt

BÚÉK!

Gyárilag ami rajta van folia eléggé karcos, ez ilyen gyenge minőség? Csak tessek lassek valami..

(#18912) makaj


makaj
csendes tag

Sziasztok!

Még májusban vettem egy S10-et az Aquától. Furcsán tapasztalom, hogy az utolsó frissítés, ami a telefonra érkezett, az áprilisi.
Kicsit gugliztam és bár egyáltalán nem értek hozzá, eljutottam odáig, hogy a telefon egy importált telefon és valszeg babráltak valamit a firmwarerel? (erősítsetek meg) Ezt furcsállom, mert az Aqua egy neves bolt, mondjuk tény, hogy lehetett volna drágábban is kapni..
Mindenestre a telefonnal semmi bajom, viszont nem kapok frissítéseket.

Mit tudok tenni?

Software informationből kimásolom a (valszeg) releváns részt
Service provider SW ver.
SAOMC_SM-G973F_OXM_BTU_PP_0017
RF8M40ZPN1P
BTU/BTU,BTU/CRO

A telefont Mo.-n használom Telenoros SIM-kártyával.

Válaszaitok köszönöm

(#18913) sgeza válasza makaj (#18912) üzenetére


sgeza
veterán

Tegyél fel odinnal egy aktuálisat!

(#18914) makaj válasza sgeza (#18913) üzenetére


makaj
csendes tag

Rendben, ez a terv :)
Már sammobile-n néztem, hogy kell, de még van egykét kérdés.
Country code-hoz mit írjak?
Megoldható-e full wipe nélkül?
Van-e mód hogy ezentúl ota frissítéseket kapjak?

Plusz kíváncsiságból: Lenti kódok azt jelentik, hogy ez egy horvát t-mobilenak szánt készülék, amire valaki UK unlocked romot tett fel?

[ Szerkesztve ]

(#18915) telefonmágus válasza makaj (#18914) üzenetére


telefonmágus
senior tag

A lényeg,hogy BTU régiót tegyél fel,hogy kapjál frissítést

Valószínűleg aki anno feltette rá a függetlent,nem BTU-t tett fel

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#18916) sgeza válasza makaj (#18914) üzenetére


sgeza
veterán

A kolléga nem fogalmazott pontosan. Nincs olyan, hogy BTU rom. Van egy független csoport, amihez sok csc tartozik. Ugyanaz a rom a xeh és a btu is!
Viszont nehogy sammobile-ról töltsd, az hulladék! A samfirm vagy friya tökéletes erre! Alapvetően teljesen mindegy, hogy BTU vagy XEH kóddal töltöd, ugyanaz jön le!
Egy esetben lehet kiadásbeli eltérés, ha mondjuk az egyik régióban az adott kiadás nem jelenik meg valamiért (kihagyja). Ilyen lehet a te eseted is. Felkerült a független firmware, de egy olyan időbeli kiadás, ami a btu régióban pont nem került kiadásra. Maga a fő "vonal" ugyanaz, tehát már a következő frissítés bizonyosan kijött a btu régióra is. Viszont mivel otán relatív frissítés jön, ezért ha te egy olyan kiadáson vagy, ami btu-ra nem jött ki, akkor arról nem kapsz frissítést. Ezért kell most odinnal feltenned ugyanennek a függetlennek egy újabb kiadását. Azért érdemes btu kóddal kérni a frissítést (a te esetedben, mivel te btu-n vagy), hogy biztosan egy olyan kiadást tegyél fel, amit kiadtak a btu-ra.
Egyébként néhány eseti kivételtől eltekintve mindegyik régióra megjön mindegyik kiadás, csak időben vannak apró eltérések. Tehát valójában bármelyik kóddal kérheted a rom letöltést, így érdemes azzal, amelyikkel legelőször kiadják. Ez általában a dbt. De ez utóbbinak csak akkor van jelentősége, ha nem akarsz várni az ota frissítésre, hanem fel akarod tenni odinnel az aktuális legfrissebbet azelőtt, mielőtt a te régiódban kiadnák.

Egyébként mehet rá home_csc-vel adattörlés nélkül, mivel ugyanannak a független romnak teszed fel egy frissebb verzióját.

[ Szerkesztve ]

(#18917) telefonmágus válasza sgeza (#18916) üzenetére


telefonmágus
senior tag

BTU-t töltse le ha frissítést akar

Nem ugyanaz a XEH és a BTU

Valami agyas valószínű XEH -t tett fel és mivel BTU-n van ezért nem jön a frissítés

Nézd meg nem is egyeznek a magyar és angol frissítések

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#18918) sgeza válasza telefonmágus (#18917) üzenetére


sgeza
veterán

A btu és xeh tökéletesen ugyanaz. Ugyanaz a fájl jön le.
Azért nem jön neki, amit fentebb írtam.

Nincs olyan, hogy XEH meg BTU rom!

[ Szerkesztve ]

(#18919) telefonmágus válasza sgeza (#18918) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Akkor nézd meg a btu és xeh frissítéseket azt a kb 8-10dbot

Egyeztesd le őket

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#18920) sgeza válasza telefonmágus (#18919) üzenetére


sgeza
veterán

Ugyanaz, nézz utána! A csc kód nem a firmware verziója.

[ Szerkesztve ]

(#18921) telefonmágus válasza sgeza (#18920) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Nézd vissza a megjelenésig egész más

Ezért nem kap frissítést

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#18922) sgeza válasza telefonmágus (#18921) üzenetére


sgeza
veterán

Most ezt folytathatjuk az idők végezetéig, amíg nem ismered, hogy miként alakulnak a rom verziók. Azért nem kap, amit írtam.
Nézd meg, mi a legfrissebb xeh és btu verzió! Egyeztesd az azonosítójukat, a kiadás dátumát és a fájlnevüket! Mind egyezni fog! Ha még ezekután is kételkedsz, töltsd le "mindkettőt", és hasonlítsd össze a két fájlt mondjuk Totalcommanderrel! Ez is egyezést fog mutatni!

Szerk.: A sammobile által írt kiadás dátumát ne nézd, pont az, amiben eltérnek, de a fájl létrehozásának dátuma azonos! Ugyanaz kerül kiadásra, csak néhány nap eltéréssel.

[ Szerkesztve ]

(#18923) dkovizoli válasza sgeza (#18922) üzenetére


dkovizoli
addikt

Mindketten jól mondjátok nagyrészt. Valószínűleg xeh-t tettek rá valamiért anno és alighanem pont azt a verziót nem kapta meg a BTU régió. Ezért ott ragadt. A tmh-s s10 pedig, ahogy tudjuk a független szoftvertől btu-ra áll. Ha most felteszi a legutolsó független romot, akkor fog frissítést kapni OTA, mert egyelőre ugyanazt adták ki minden régióra. Én a problémák elkerülése végett OXM Csc-vel raknám, mert nem tudjuk, hogy került fel az előző verzió. Tiszta telepítéssel vagy sem.

(#18924) sgeza válasza dkovizoli (#18923) üzenetére


sgeza
veterán

Az első mondatoddal azért vitatkoznék! :)
Én ezt írtam. Nem nagyrészt, hanem konkrétan. Egyébként az nem volt téma, hogy miért lett BTU. Az egy kiindulási állapot volt, a kérdés pedig az, hogy miért nem frissít. Egyébként szerintem így kapta a boltban.
De egyébként nem XEH-et tett fel, hanem függetlent! Nincs XEH rom. A BTU és XEH kóddal letölthető firmware ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#18925) telefonmágus


telefonmágus
senior tag

Pont az a probléma,hogy aki tmobilosból csinálta függetlenre,az nem a BTU-t kérte le,hanem a XEH kódra valót,így nem frissít,mert nem minden esetben ugyanaz,csak az esetek 90%-ban

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#18926) telefonmágus


telefonmágus
senior tag

Március vége és június eleje között csupán 3 frissítés sem egyezik a XEH és BTU között

Na ezért nem frissít neki áprilisiról ,mert valószínűleg aki csinálta XEH kóddal szedte le,de a 973as telo meg alapból BTU,szóval elakad a március vége -június eleje között,MIVEL NEM UGYANAZ A XEH ÉS A BTU MINDEN ESETBEN

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#18927) sgeza válasza telefonmágus (#18926) üzenetére


sgeza
veterán

Akkor nem értetted amit írtam. Olvasd el mégegyszer figyelmesen!
Maga a csoport ugyanaz. OXM független rom mindkettő. Olyan előfordulhat, hogy egy-egy régióban kihagynak egy adott időben kiadott verziót. De ettől még ugyanaz a két rom értsd már meg! Tehát például megnézed a mostani állapotot, és egyezik a kettő:

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s10/firmware/SM-G973F/BTU/download/G973FXXU3BSKO/304641/

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s10/firmware/SM-G973F/XEH/download/G973FXXU3BSKO/305546/

A CSC kód NEM a letöltött romtól függ értsd meg! Tök mindegy, BTU vagy XEH kóddal töltöd, ugyanazt az OXM független csoportot töltöd le, ami tartalmaz sok független CSC kódot (DBT, XEH, BTU, stb.).
A SIM kártyán múlik, hogy mire áll be a CSC kód!

A kolléga esete egy kivételes helyzet, mert a telekomos sima S10 valamilyen rejtélyes okból nem akar beállni XEH-re, kizárólag BTU-ra!

De fogd fel végre, hogy maga a BTU, XEH, DBT romok ugyanazok! Max kimarad egy-két kiadás valamelyiknél.
De bármelyik kóddal kéred le az adott firmware-t, csak egy független OXM rom jön le, ami után majd a SIM kártyád dönti el, hogy mire áll be a CSC kód.

Felejtsétek már el, hogy XEH romot töltöttem le, meg BTU romot töltöttem le, mert nincs külön DBT, külön BTU, külön XEH, külön XEF, stb. rom!

A problémája annyi, hogy BTU-ra állt be a készülék a letöltött FÜGGETLEN ROM felrakása után, amelyik kiadást feltehetően pont a BTU régióban nem adtak ki. Nyilvánvaló, ha előre tudja, hogy BTU-ra fog beállni, és BTU kóddal kéri le a romot, akkor egy olyan időbeli kiadású FÜGGETLEN ROM jön le (ami ugyebár tartalmazza a sok-sok független CSC kódot), amelyik ki lett adva a BTU régióban is. Ez esetben természetesen kapott volna OTA frissítést. De nem azért, mert BTU vagy XEH romot tölt le, hanem azért, mert azzal, kóddal kéri le, amelyikre utólag beáll a CSC kód, is onnan biztosan kap otát. De mégegyszer: normál esetben SIM kártya dönti el a CSC kódot!

[ Szerkesztve ]

(#18928) dancsuri


dancsuri
veterán

A Samsung Galaxy S10, Galaxy S10 + és az S10E titkos kódjai

Információ beszerzése:
Az IMEI- szám ellenőrzése : * # 06 #
Az akkumulátor állapotának ellenőrzése ADC, RSSI: * # 0228 #
A GSM állapotinformáció ellenőrzése: * # 0011 #
A hardver verziójának ellenőrzése: * # 2222 #
A PDA, CSC, MODEM nézet SW verziójának ellenőrzése: * # 1234 #
A termék kódjának ellenőrzése: * # 272IMEI # *
Az S3 CSC kód vásárlói kódjának ellenőrzése: * # 272 * IMEI #
A szoftver és a hardver információinak ellenőrzése: * # 12580 * 369 #
Műveletekhez és teszteléshez:
Az audio visszacsatolás vezérlésének ellenőrzése: * # 0283 #
A hálózati zár-kód beillesztésének ellenőrzése: # 7465625 * 638 * #
A TSP / TSK firmware frissítésének ellenőrzése: * # 2663 #
A telefon lezárása: # 7465625 * 782 * kód #
A diagnosztikai konfiguráció ellenőrzése: * # 9090 #
A dump üzemmód ellenőrzése: * # 9900 #
Az általános tesztmód ellenőrzése: * # 0 * #
A Gyors tesztmenü ellenőrzése: * # 7353 #
Az USB-beállítások módosítása: * # 0808 #
A szoftver verziójának ellenőrzése: * # 1111 #
A teljes hívási idő visszaállítása: * # 22558463 #
A fényképezőgép firmware menüjének megjelenítése: * # 34971539 #

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#18929) csorbajeno válasza sgeza (#18927) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha 2 Magyar SIM van neki a telefonban, akkor azt gondolom, hogy első körben elég lehet neki egy gyári visszaállítás. Ha azzal sem változik a SIM-hez illő CSC-re a telefon, akkor kellene újrahúzni a szoftvert. De az adatvesztést nem ússza meg, ha tiszta romot szeretne, frissítésekkel.

(#18930) sgeza válasza csorbajeno (#18929) üzenetére


sgeza
veterán

Nem kell újrahúznia, és nem is fog a CSC megváltozni. A telekomos S10-ek a független rommal valamiért csak BTU-ra hajlandóak beállni, nem fog tudni változást elérni (hacsak nem próbálja ki azt, amit régebben már javasoltam másoknak is próbaképpen). Szóval nem kell tennie semmi mást, mint az aktuális függetlent feltenni home_csc-vel. Praktikusan BTU kóddal célszerű lekérni, hogy biztosan olyan időbeli kiadás kerüljön fel, ami a BTU régióban is kiadásra került. Most egyébként tök mindegy, melyikkel tölti le, mert az aktuális frissítés mindegyiknél kijött.

[ Szerkesztve ]

(#18931) dkovizoli válasza sgeza (#18930) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nem kívánok senkivel vitázni erről, mert mindhárman ugyanarról beszélünk, csak picit másként írjuk körbe. Viszont én még mindig a tiszta telepítést javaslom, mert nem tudjuk hogyan lett btu a tmh-ból. Ha home csc-vel csinálták, akkor a tmh-s szolgáltatói adatok vannak továbbra is a romban. Vagyis nem tartalmazza pl a telenor, voda beállításait. Ha anno tiszta telepítéssel került fel a rom, akkor tartalmaz mindent.

(#18932) sgeza válasza dkovizoli (#18931) üzenetére


sgeza
veterán

Ez egy újabb kérdés. Természetesen a biztonság kedvéért felteheti tejes törléssel.

(#18933) dkovizoli


dkovizoli
addikt

Töröltem vagy 30 giga adatot, filmet a telefon tárhelyéről. Viszont még mindig ugyanannyit ír szabadnak. :Y ilyenkor mi van?

(#18934) vg válasza dkovizoli (#18933) üzenetére


vg
addikt

Lehet csak a kukában van.

(#18935) dkovizoli válasza vg (#18934) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nincs. Már néztem minden lehetséges törlési lehetőséget, helyét, kukát is. Nem tudom. Régebben mintha azonnal törölte volna és felszabadította a helyet. :W

(#18936) sgeza válasza dkovizoli (#18935) üzenetére


sgeza
veterán

Milyen fájlkezelőt használsz? Abban törölted egyébként?

(#18937) dkovizoli válasza sgeza (#18936) üzenetére


dkovizoli
addikt

Total commander, de már néztem a saját kezelőjével is. Sehol nem látszanak már a törölt adatok, de a tárhely maradt. :(( ráadásul a commander 464.6-ból 4.8 szabadot ír, a saját kezelője pedig 512- ből 5-öt.

[ Szerkesztve ]

(#18938) sgeza válasza dkovizoli (#18937) üzenetére


sgeza
veterán

Az a különbség csak a mértékegységek különböző jelzésmódjából ered (1024 kontra 1000-es váltószám), szerintem azon nem kell fennakadni. Viszont az mégiscsak fura, ami az eredeti kérdés problémája. Nem lehet, hogy mégis elnéztél valamit, és csak egy kisebb fájlt töröltél? :)
Másolj rá egy nagyobb fájlt, nézd meg a méretet, hogy változott-e, aztán töröld le! Csak úgy próbaképpen.

[ Szerkesztve ]

(#18939) gilfoyle válasza dancsuri (#18928) üzenetére


gilfoyle
őstag

Ezt be lehetne tenni az összefoglalóba...

(#18940) dkovizoli válasza sgeza (#18938) üzenetére


dkovizoli
addikt

Megpróbálom amit mondasz, de vagy 30 gigát csak nem nézek el. ;] ráadásul pc-re másoltam fel törlés előtt és látom, hogy van illetve miután töröltem a telefonon már nem találom. Csak a hely nem változott. Mintha elbújtak volna valahova. A kukát most ki is kapcsoltam direkt.

(#18941) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Már bocs, hogy belekérdezek a firmware vitába, de az nem furcsa, hogy az Aqua-tól vásárolt készülék "BTU/BTU,BTU/CRO" kódokkal rendelkezik? A CRO honnan származik?

(#18942) sgeza válasza d.tiborz (#18941) üzenetére


sgeza
veterán

Ha jól emlékszem horvát Telekom (mármint az eredeti származása: CRO), amire rátettek egy független romot (OXM csoportot). Nyilván szürke import, gondolom játszanak az áfával, de ez csak feltételezés. Még rosszabb, ha valami használt cucc.

[ Szerkesztve ]

(#18943) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Szeretném vezeték nélkül, de tokban tölteni a telefonomat. Honnan tudhatom, hogy milyen tokban érhető el a vezeték nélküli töltés? ep-p1100bbegww töltőt néztem ki hozzá.

Samsung Galaxy S10 SM-G973 készülék.

[ Szerkesztve ]

(#18944) sgeza válasza matyi012345 (#18943) üzenetére


sgeza
veterán

Minden olyanban, aminek nem fém a hátlapja, és lehetőség szerint minél vékonyabb. Mondjuk ez utóbbi szempontból lehet releváns a kérdésed, de inkább fordítsuk meg: milyen tokot tennél rá? Ha sima klasszikus változatot (szilikon, stb.), amit általában használnak az emberek, azzal biztos nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#18945) d.tiborz válasza sgeza (#18942) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Ez azért az Aqua-tól nem elegáns. Vagy ezek ilyenek?

(#18946) dkovizoli válasza sgeza (#18942) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én még itt arra tudok gondolni, hogy amikor megvette a készüléket a fórumtárs, akkor még az összes kód CRO volt és amikor bekerült a magyar sim az egyes slotba, át is váltott annak rendje módja szerint BTU-ra. Viszont pont abban a hónapban nem volt ilyen build BTU verzióban és itt meg is ragadt. Tehát nem szoftverezett itt senki semmit. Szerencsétlen egybeesés, de volt már rá példa. Viszont ez esetben tuti maradtak a t-s szolgáltatói adatok, szóval csak kellene a tiszta telepítés.

(#18947) sgeza válasza d.tiborz (#18945) üzenetére


sgeza
veterán

Nem ismerem a körülményeket, ezért is írtam, hogy csak feltételezés. De az kétségtelen, hogy a különböző telefonos/számítástechnikai boltokban kaphatók olyan készülékek, amik nem a hivatalos magyarországi nagykertől származnak, így adott esetben nem is él rájuk itthon a Samsung garanciája.
De az tuti, hogy ez nem magyar, mivel CRO a vége a kódnak.
Egyébként ez a horvát T-Mobile:
https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s10/firmware/SM-G973F/CRO/

[ Szerkesztve ]

(#18948) sgeza válasza dkovizoli (#18946) üzenetére


sgeza
veterán

A CRO nem tud BTU-ra váltani, mert az szolgáltatói. Tuti, hogy valaki feltette a függetlent!
Ilyen az eleve független rommal rendelkező készülékek esetén fordulhat elő: mondjuk itthon megveszi valaki a magyar piacra szánt xeh eredetű készüléket, de mondjuk egy angol SIM-et tesz bele. Így lehet BTU/BTU,XEH/XEH. Ez ugyanaz az eset lenne, amit az elejétől fogva írok, illetve amit te is írtál most frissítési probléma forrásaként.

[ Szerkesztve ]

(#18949) gilfoyle válasza d.tiborz (#18945) üzenetére


gilfoyle
őstag

Náluk rendszeresen vannak 1 év garis, EU-s Samsungok. Nyomják a szürkét rendesen.

(#18950) ratcache válasza d.tiborz (#18945) üzenetére


ratcache
aktív tag

Aqua körbe lett már járva itt és a kistesó topic-ban is, partner státusztól függetlenül szürke importot is forgalmaznak (többek között én is beszéltem velük).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.