Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) h_benjamin


h_benjamin
aktív tag

Bixby voice wake-up-ot ki lehet kapcsolni mert 12% alsit zabál. Nálatok is?

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#18652) Evil Snowman válasza hanti (#18650) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Megnyugtatlak, hogy SW hiba. S10-em akkor kezdte, amikor 9-ről upgradeltem 10-re. Note 10+ szintén. Plusz a Samu is elismerte.

(#18653) OPiiPO válasza h_benjamin (#18651) üzenetére


OPiiPO
addikt

Minden Bixby-t lelőttem kb. amint megvettem a mobilt, Samsung fiókot sem használok szóval nálam nem.

Samsung fiók egyébként mennyi pluszt hogy a sima Google accounthoz képest? Mi értelme aktiválni :F

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18654) sgeza válasza hanti (#18650) üzenetére


sgeza
veterán

Azért ez nem egyértelmű attól még.

(#18655) h_benjamin válasza OPiiPO (#18653) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Hogy tudom kilőni?
Alkalmazások frissítése miatt szerintem tem kell a Samu acc

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#18656) -Ben- válasza zzola (#18648) üzenetére


-Ben-
veterán

Az első iPhone óta mindenki az Apple -t másolja... :DDD ;]

(#18657) N4ri87


N4ri87
senior tag

Bocsánat, hogy így karácsonykor húzom ki a gyufát, de ez katasztrófa.

C805

(#18658) bedibazsa válasza N4ri87 (#18657) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Okádék, ha nem lesz jobb a következő 1-2 frissítés, búcsút intek neki. Az óra a kedvencem nálad, mi a szart tud ennyit fogyasztani? :D

(#18659) hanti válasza Evil Snowman (#18652) üzenetére


hanti
senior tag

Ok, de akkor miért nem zeng tőle egész Európa, miért nincs gond a Tcom- nál. A Telenornál is valószínüleg területfüggő a jelenség, azokon a helyeken ahol külön hálózata van a Telecomtól, ez nem álltalános hibára utal! A vodánál viszont álltalános.

(#18660) csorbajeno válasza benczeb (#18640) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha a naptárban bal felül lévő menün belül a google accounton kívül mindent kikapcsolsz, akkor sem lesz jó?

(#18661) kengyel válasza iceQ! (#18649) üzenetére


kengyel
nagyúr

Persze, csak itt szoftverhiba lépett fel, amit majd egy javítás megold.

kengyel

(#18662) iceQ! válasza kengyel (#18661) üzenetére


iceQ!
addikt

Úgy legyen. Zavaró Note 10 pluson hogy eldobja a hálózatot. :(((

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#18663) Evil Snowman válasza hanti (#18659) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Sajnos több öszetevős lehet a dolog. Jelenleg nem tudni biztosan, hogy 4G-ről 4G+ -ra, 2G-ről 4G-re és/vagy 4G+ -ra, 3G-ről 4G-re és/vagy 4G+ -ra vagy ezek fordítottjaira nem megy a handover a szoftveresen a készüléknek; esetleg azonos hálózati módban (pl.: 4G) különböző freki sávok közötti hand over-t nem tudja megfelelően kezelni szoftveresen a készülék. Az is lehet, hogy a VoLTE miatt nem megy rendesen az adat és a voice közötti váltás 4G/4G+ -on. Rengeteg összetevős történet lehet ez készülék szoftveres hálózatkezelési oldalról.

Ha hálózati hiba lenne, akkor az minden gyártó termékét érintené nem csak a Samsung azon termékeit, amire elérhetővé vált és frissítve lett az Android 10-es rendszer. Szóval én a szolgáltatók hálózati hibáját kizárnám.

Annyi lehet, hogy a T mondjuk más hálózati logikai metodikát alkalmaz mondjuk egy 4G/4G+ voice-ról data-ra vagy fordítva tröténő váltás során, amit jelenleg szoftveresen le tudnak kezelni az érintett eszközök. A másik két szolgáltató pedig más hálózati logikai metodikát használ. Ilyenkor kell a gyártónak és a szolgáltatóknak egyeztetni és megnézni, hogy mi lehet a gixer. Ennek javítása a hiba komplexitásától függően lehet rövidebb vagy hosszabb idő sajnos.

Véleményem szerint tuti készülék szofter oldalon volt valami baszakodás (már bocsánat) VoLTE hálózat kezelést érintőenaz Android 10-ben, mert Android 9 alatt minden probléma nélkül tökéletesen működtek a készülékek a másik két szolgáltató hálózatán is.

(#18664) OPiiPO válasza N4ri87 (#18657) üzenetére


OPiiPO
addikt

Az Óra és a Samsung internet kézileg megoldható kb. egy perc alatt, ha nem használod őket ennyire intenzíven - ámbár az óránál azért nehezen tudok intenzív használatot elképzelni :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18665) N4ri87 válasza OPiiPO (#18664) üzenetére


N4ri87
senior tag

Az órán én is röhögök, mióta (#18658) bedibazsa észre vette.
A siralmas az, hogy a mellékelt képen látható üzemidőt ugyanez a telefon tudta Android 9 alatt májusban. (Itt jelezném nyomatékosan, hogy a dark Mode, amiben a screenshot készült, csak egy fél órás próba volt.)

C805

(#18666) benczeb válasza csorbajeno (#18660) üzenetére


benczeb
aktív tag

Sajnos nem. Teljesen meglepő, h nem sikerült ezt az alapfunkciót implementálni. Nekem a naptár a legfontosabb alkalmazás... :(

(#18667) cultfeca válasza benczeb (#18666) üzenetére


cultfeca
tag

Úgy néz ki kicsit elsiették a frissítes kiadását..Ennyi optimalizálatlan funkcióval soha nem adtak ki főverziót.A legszörnyűbb a hálózat eldobálás,...Nekem pl csak a play szolgáltatások nem jó,talán ez még a legjobb eset,de ez sem elfogadható.Remélem januárba összekapják magukat és gurítanak valami nagyon komoly javítast,ami feledtetni fogja a mostani hibákat.

(#18668) OPiiPO válasza cultfeca (#18667) üzenetére


OPiiPO
addikt

túl jó volt eddig a az S10, kénytelen voltak valamivel lerontani hogy tavasszal mindenki szaladjon S11-et venni ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#18669) csorbajeno válasza benczeb (#18666) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én alapvetően S9-et használok, ide most azért költöztem be, mert hugom kapott egy S10-et, így mostmár ez a topic is érdekessé vált számomra. Szóval, az S9-nél úgy működik a naptár, hogy egy idő után, ha mindig ugyanabba a fiókba mented a dolgaidat, akkor az alapértelmezetté válik. De nálad ez akkor nem működött. Ez esetben én is azt javasolnám, amit sgeza kolléga is javasolt, hogy használd az eredeti Google naptárat és ne a Samsung-félét. Az a google-fiókodba menti az eseményeket.

(#18670) csorbajeno válasza OPiiPO (#18668) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, sajnos ebben lehet valami, S9-nél is érezhető most valami. Így volt ez tavaly is, bízom benne, hogy 1-2 hónapon belül mindkét telefon újra szárnyalni fog.

(#18671) bedibazsa válasza benczeb (#18666) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Érdekes módon nálam full jó, kb. ez az egyetlen, ami tökéletesen működik. :D
Nekem ezek a fiókok vannak beállítva és nincs anomália.

[ Szerkesztve ]

(#18672) cultfeca válasza OPiiPO (#18668) üzenetére


cultfeca
tag

Ha így haladnak nem lesz S11...D500 óta minden évben csúcstamadás volt,de most kicsit elhanyagoltnak érzem magam.Ha lesz is S11 akkor nem lesz frissítve az tuti.Ilyen félelem a frissítéstől kb az S5-nél volt.De most újra ezt kell játszani...Mondjuk én voltam a hibás,mert szinte epekedve vártam a 10-est...

(#18673) csorbajeno válasza bedibazsa (#18671) üzenetére


csorbajeno
veterán

És neked alapértelmezetten a Google- accounthoz rendeli az új eseményt vagy te választod ki?

(#18674) bedibazsa válasza csorbajeno (#18673) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Google accot. Még egyszer, amikor megvettem, azt állítottam be alapértelmezettnek és azóta úgy is maradt.

Más: böngészés közben egyfolytában forró a telefon. :D nem értem én ezt

[ Szerkesztve ]

(#18675) #75655680 válasza jano_77 (#18564) üzenetére


#75655680
törölt tag

Sajnos én is. Iphone-ról váltottam, és a 9-es androiddal gyakorlatilag tökéletes működést kaptam, komolyabb lehetőségekkel.
Ez a 10 nagyon messze van ettől,megbantam hogy frissítettem....laggol, bugos, nemrég először a böngésző még le is fagyott...
Remélem mielőbb kijönnek valami javítással mert ez így nagyon nem ok.

(#18676) jacis válasza #75655680 (#18675) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem tudom megérteni, hogy lehet ekkora különbség az én készűlékem meg mondjuk a Tiéd között!?
Nálam a 10-es droid kimondott sima lett a 9-hez képest. A 9 is jó volt de a 10-es egy szinttel fentebb van minden szempontból. Nem értem nálam miért nem jelentkezik a lagg meg bármi általad említett hiba?
Nem lehet hogy valami nem ok nálad és nem jelenthető ki általánosságban az amit Te leírtál? Ha ez egy általános jelenség lenne szerintem háborogna a topik köztük én is, de nem így történik.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#18677) mihail38 válasza jacis (#18676) üzenetére


mihail38
aktív tag

+1
Nálam sem jelentkezett ilyen hiba( hibák) én csak nézek amikor ilyeneket olvasok itt :U
Hálózatot eldobálja, telefonálni nem tudnak.... stb, ha én ilyet tapasztalnák már a dunába lenne a telefon, ha egy telefonnal nem tudsz telefonálni vagyis amire tervezték és készitették akkor nincs miről beszélni, legjobb esetben is szervíz...

[ Szerkesztve ]

(#18678) MrBazsi válasza jacis (#18676) üzenetére


MrBazsi
senior tag

olvass vissza, elég sokunkat érint a probléma, konkétan titanic effekt van frissítés óta. 15perc net 10% akkuidő? gyalázat! sokkal jobb volt frissítés előtt!

(#18679) bedibazsa válasza MrBazsi (#18678) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Olvastam külföldi fórumokat, ott is sokan panaszkodnak. Ahogy néztem, a Snapdragonos felhasználók azt tapasztalták, hogy jobb lett az üzemidő, míg Exynosnál sokkal rosszabb - most nem Snapi vs. Exynos vitát akarok ezzel gerjeszteni.

(#18680) Sirandrish válasza jacis (#18676) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én se tapasztaltam semmi negatívumot a 10esben. Sőt..az újjlenyomatolvasó szerintem határozottan jobb lett :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18681) #75655680


#75655680
törölt tag

Nem a sebességgel van a gond. Hanem azzal hogy nem működik megbízhatóan.
Ja, és az előbb pl újraindítottam kínomban, mert szimpla netezéstől azt hittem kigyullad a kezemben, erre a beállításaim egy részét elfelejtette. Amúgy a 9-el a melegedés sem jelentkezett egyáltalan. Nagyon remélem hogy összekapják magukat, mert a 9-el nagyon meg voltam elégedve. :(

[ Szerkesztve ]

(#18682) hanti válasza jacis (#18676) üzenetére


hanti
senior tag

Az a 3-4 ember, de 10-nél biztosan kevesebb, (Miből gondolom, hát külömböző facebook csoportokban többször megszavaztatták a tagokat és mindig kiderült, hogy a nagyon hangos minimális kissebbség problémája egyáltalán nem álltalános és sokszor a felhasználó ismereteinek a hiányából fakad) valószínűleg használt a frissítés idején olyan programokat amelyek nem kompatibilisek az Android 10- el és ez okozza a többségnél nem jelentkező anomáliákat.
Sajnos minden új főverzió bevezetése után jelentkezik ez, a nekem jó, nekem s...r, a programok frissítése kb. fél évvel késésben van.

[ Szerkesztve ]

(#18683) mihail38 válasza MrBazsi (#18678) üzenetére


mihail38
aktív tag

Titanic effekt? :)
Ez egy kicsit túlzás, némi probléma, igen, az van, de ahogy itt már többen is írták, lesz frissités a problémára mint ahogy eddig is volt a samsung részéről.
A netem egésznap megy és akkuidő is nálam 5-5,5 óra és nincs semmi abnormális jelenség.

(#18684) bedibazsa válasza hanti (#18682) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Tehát ezért bír fele annyit az akkumulátor, ezért tűz forró netezés közben, mert mondjuk a hasznaltauto applikáció vagy a netbank applikációja nem jó? Halkan megjegyzem, mindkettő Android 10 kompatibilis. Ezen kívül az összes alkalmazásom basic.

#18683: S10-nél (tehát nem +) 2-3 óra között van a SoT, eddig 4-5 volt.

Na mindegy, én nem beszélek többet erről, user error, nem értek hozzá, az alkalmazások okozzák. :D

[ Szerkesztve ]

(#18685) hanti válasza bedibazsa (#18684) üzenetére


hanti
senior tag

Mivel más különbség nincs a készülékek között, igen!
Valaminek okoznia kell és a többségnél jó!
Az optimalizálás sokszor elmarad bizonyos procikra a fejlesztőknél!

[ Szerkesztve ]

(#18686) MrBazsi válasza mihail38 (#18683) üzenetére


MrBazsi
senior tag

igen az, ha tetszik ha nem! nekem is volt 5 és fél ó sotom, most meg 3 nem jön össze.
nem user error, mielőtt jönnének a kifogások.. 2szer húztam újra telót frissítés után, és ha csak a samung gyári böngészőjét használom mindenféle app telepítése nélkül, akkor is gyorsan merül és forrósodik is random módon. egyszerűen szarul van optiomalizálva a 10
tényleg jöhetne már frissítés mert ez kiábrándító.
ja és a titanic effektet szorozd meg kettőel ha véletlen olyan helyre megyek ahol a digis kártyának nulla vagy csak 1 pálca a térereje... na akkor úgy is képes a hálózatkeresés miatt melegedni hogy hozzá se nyúlok...

[ Szerkesztve ]

(#18687) mihail38 válasza hanti (#18685) üzenetére


mihail38
aktív tag

Szerintem is ez lehet a hiba és egyébb beállitások...

MrBazsi: Ha a rendszerrel van a baj akkor arra mi a magyarázat hogy a nagy többségnél meg kifogástalanúl működik?

[ Szerkesztve ]

(#18688) hanti válasza MrBazsi (#18686) üzenetére


hanti
senior tag

A Google Play szolgáltatásoknál töröld az adatokat és állítsd vissza a gyári állapotra, amit frissíteni fog. Az ilyen hibákat álltalában ez okozza valamelyik program beragadása miatt.
Hiába rakod újra ez csak így fog helyre jönni!

(#18689) mihail38 válasza hanti (#18688) üzenetére


mihail38
aktív tag

Ezt csináltam amikor a 10-re frissitettem és azóta semmi problémám a redszerrel

(#18690) MrBazsi válasza hanti (#18688) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Megvolt többször is, semmit nem ért.... ugyanez volt anno oreórol pie frissítes után még s8on. kellett vagy 2biztonsági frissítes mire rendbetették. Ott legalabb lehetett downgradelni még ha jól tudom itt mostmár nem lehet

(#18691) telefonmágus válasza MrBazsi (#18690) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Miért?

Júliusig vissza tudsz menni 3ason

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#18692) melan


melan
senior tag

Nem tudom beállítani a mappa ikonját, pedig minden videoban lekerekített, nem kör alakú.
https://youtu.be/pJN4icTPhEw
Próbáltam a fejlesztői beállításokat, a témákat... de még mindig kerek 😬

(#18693) sgeza


sgeza
veterán

Ne vicceljetek már! Ezernyi különbség lehet még a háttérben a két telepített alkalmazáson kívül két felhasználó között. Aki műszaki területen tevékenykedik, találkozhatott már berendezésekben rendkívül érdekes hibákkal, amiknek forrása igen nehezen volt behatárolható.
Ne fogjuk már ismeretlenül azonnal rá a felhasználóra, hogy nem ért hozzá csak azért, mert sokaknál meg nem jelentkezik a hiba! Pont azért hiba valami, meg adott esetben nehezen felderíthető, mert nem határozható meg egyértelműen a forrása. Az, hogy valakinél valami jelentkezik, miért kellene törvényszerűen mindenkinél jelentkeznie? Számos háttérbeli együttállása okozhatja, hogy valakinél jelentkezik, valakinél meg nem. És ennek egyáltalán nem biztos, hogy önmagában a felhasználó hülyesége az okozója!

[ Szerkesztve ]

(#18694) Almonen


Almonen
aktív tag

TMH romra most dobott fel vmi 4 megás frissítést xd

(#18695) csorbajeno válasza MrBazsi (#18686) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az nem lehet, hogy az anomáliát a digis kártyában kell keresni? Akiknek vannak ilyen problémái, illetve azoknak, akiknek nincs; ki használ digis kártyát és mi a tapasztalata?

Nekem 1Telekomos SIM-mel semmi gondom sincs.

(#18696) #75655680 válasza hanti (#18688) üzenetére


#75655680
törölt tag

Ebben picit pontosabban tudnál segíteni? A google play appban kell ezt megcsinálni?

(#18697) EnterR


EnterR
veterán

NiceLock nálam 10 óta megmakkant, van valami alternatíva, vagy frissíteni fogják? A Task Changer-re lenne szükségem.

PSN ID: marquuard

(#18698) hanti válasza #75655680 (#18696) üzenetére


hanti
senior tag

Mint ahogy írtam Google Play-szolgáltatások, az alkalmazásokban keresd meg.

(#18699) alexy92


alexy92
aktív tag

Sziasztok,

Hasznalna valaki galaxy watchot, hogy youtube musicot vezeteljen? Egy par frissites ota nem akarja vezerelni. Talalt valaki mas megoldast? Vagy ez az ora hibaja?

Koszi,
Viktor

(#18700) mihail38 válasza #75655680 (#18696) üzenetére


mihail38
aktív tag

Beállitások-alkalmazások-play store-tárhely-gyorsitótár-adatok törlése

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.