Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) csorbajeno válasza espi38 (#19710) üzenetére


csorbajeno
veterán

És a Telenor is 512GB tárhellyel adja a telefont? :)

(#19752) laci1892 válasza csorbajeno (#19751) üzenetére


laci1892
senior tag

A Telekom sem. :) Kedvezménnyel együtt 18-at fizetek egy 128-as S10 + -al együtt.

Igaz XL csomag + korlátlan mobil internet.

(#19753) csorbajeno válasza laci1892 (#19752) üzenetére


csorbajeno
veterán

De az espi által linkelt képen 512GB-os model van mutatva :K

Jah, én kedvezménnyel együtt 14.000-et fizetek :P Szintén a Telekomnál.

[ Szerkesztve ]

(#19754) dancsuri válasza hubertus33 (#19746) üzenetére


dancsuri
veterán

Lerágott csont. tökmindegy.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#19755) sgeza válasza dancsuri (#19754) üzenetére


sgeza
veterán

Frissítés szempontjából nem mindegy.

(#19756) HoldfenyLuna válasza espi38 (#19705) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Mielőtt megvettem volna S10-et, csináltam egy Excel táblát, hogy mennyi a telefon melyik szolgáltatónál, mennyi a havidíj és mennyit csengetek ki összesen 2 év alatt a szolgaltatónak, hát nem a Telenor nyert. A Telekom a legolcsóbb, ráadásul úgy válogatom össze a mobil előfizetést, ahogy nekem jó...

(#19757) espi38 válasza csorbajeno (#19753) üzenetére


espi38
őstag

Ja azt nem láttam, hogy 512GB a készülék sorry :Y alt="" title=""
Telenornál hasonló árú csomagban 213 ezer ft

[ Szerkesztve ]

(#19758) csorbajeno válasza espi38 (#19757) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én most a saját csomagomból indultam ki, azt hasonlítottam a két szolgáltatónál. Nos, a Telekomnál a korlátlan net+korlátlan beszéd kombó felfelé kerekítve 18.000Ft, ami mellé az S10+ 107.600Ft, míg ugyanez a kombó a Telenornál 18.990Ft-os előfizetés mellé 119.990Ft-os készülékárat ad. Szerintem a Telekom az olcsóbb rövid és hosszú távon egyaránt :R Ja, a Telekom ennyi pénzért nem csak Magyarországra korlátozza a csomagot a Telenorral szemben.

De ha kell vezetékes net és TV is, akkor a Telekomnál mindenből lejön 30%. Így nekem pl. ha úgy nézem, akkor ingyen van a vezetékes net ;]

[ Szerkesztve ]

(#19759) EnterR válasza Land (#19738) üzenetére


EnterR
veterán

Stabilabbnak gondolom a Samsung szoftveres támogatását a jövőben. Illetve szervizhálózat is van itthon, alkatrészek szintén könnyen beszerezhetők. Ha hardverben nem feltétlen, de szolgáltatásban jobb a Galaxy. Jó a kamera, szép ez a QHD AMOLED és sztereó a hangszóró. Nekem a többi az extra.

PSN ID: marquuard

(#19760) jeni válasza laci1892 (#19752) üzenetére


jeni
félisten

az XL csomagban benne van a teló biztosítás?
a Vodafone adja a RED Plus csomagban ,igaz ott az 512Gb változat drágább,valamint a internet 15Gb helyett csak 10Gb

(#19761) laci1892 válasza jeni (#19760) üzenetére


laci1892
senior tag

Nem nincs. Viszont!

Azért az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy nálam kicsit megvan bonyolítva ez az egész csomag mizéria. Nálam picit drágább a csomag mint alapból lenne.

Ugyanis :

Én 2 évvel ezelőtt vásároltam egy p20 pro-t Mobil L csomaggal, aminek a törlesztő részlete csomaggal együtt most augusztusban járt volna le. Azonban sikerült megoldania az ügyintézőnek a szerződést megbontani és így elhozni az s10 pluszt XL + korlátlan net csomaggal együtt nekem.

Viszont mivel meglett idejekorán bontva a régi csomag így nekem a törlesztő részlet pontosan 2550-el több.

Így fizetek az XL + korlátlan net + Telefonért 18.550-et. Egyébként csak 16 körül lett volna.

(#19762) espi38 válasza csorbajeno (#19758) üzenetére


espi38
őstag

Én alapból egy kisebb csomaghoz néztem, ugyanis annyit már nem telefonálok nekem csak pénz kidobas lenne egy korlátlan tarifa, cserébe jó drága a készülék.
De ha ez ember kiszamolja hogy a korlátlan tarifaval mennyit fizet ki 2 év alatt havi díjban ergo közel 300 ezer ftot cserébe a telefon így 170 ezer ft vagy a fele annyi 150 ezer ft os összes dijjal 213 ezer ft készülék árral szemben, számomra nem kérdés melyiket választottam. :R

[ Szerkesztve ]

(#19763) laci1892 válasza espi38 (#19762) üzenetére


laci1892
senior tag

Jogos. Nálam is azért lett az XL csomag, mert az L-ben én fizettem telefonnal együtt 15. Papíron. Gyakorlatban sajnos munkából kifolyólag + magánélet... Többet telefonáltam hálózaton kívül is mint ami a csomagban foglaltatik. És nem egyszer volt hogy 18-19 fölé kúszott hó végén. Így 18 ( kerekítve 19 ) fixen, cserébe a net korlátlan + a beszélgetés is hálózattól függetlenül.

(#19764) espi38 válasza laci1892 (#19763) üzenetére


espi38
őstag

Maximálisan igazad van.
Aki sokat beszélget, annak mindenképpen megeri a korlátlan tarifa.
Március elején jár le, a korlátlan elofizum alig várom már hogy lemondjam, nagy pénzkidobas volt az ablakon.
Amikor alairtam két évet, akkor szükségem volt rá de közben ez változott és ez, hogy visszafelé nem lehet menni csomagokban ez az igazi nagy szívás.
Ha az ember nem vesz készüléket az adott számhoz, miért nem lehet kisebb csomagba atmenni, :W :W
Más :esetleg ha van valakinek s10+ tokja, ne kimeljen keressen meg privaton. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#19765) laci1892


laci1892
senior tag

Hogy én viszont... Mennyire nem tudom megszokni 2 nap után sem a bekapcsoló gomb pozícionálását...😳 ....

(#19766) bandi0000 válasza laci1892 (#19765) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ott az ujjlenyomatos feloldàs vagy a duplakopp
De am kipróbàlhattad vna élőbe

Xbox One: bandymnc

(#19767) espi38 válasza laci1892 (#19765) üzenetére


espi38
őstag

Ha online rendelted,el a 14 napos csere garancia, :R

[ Szerkesztve ]

(#19768) eami válasza bandi0000 (#19766) üzenetére


eami
addikt

ezt én sem szoktam érteni. felőlem akárhol is lehetne az a gomb :)

[ Szerkesztve ]

(#19769) mihail38 válasza bandi0000 (#19766) üzenetére


mihail38
aktív tag

Én is a dupla koppot használom és kényelmes.
Szerintem az arcfelismerő a leggyorsabb módja a telefon megnyitásához.

(#19770) laci1892 válasza bandi0000 (#19766) üzenetére


laci1892
senior tag

Próbálgattam élőben a telefont de ott valamiért ez nem tűnt zavarónak. Bár apróság az gész különben, Szóval nem számít különösebben. furcsa csak a magasra elhelyezett gomb. Annyira nem érvágós a sztori.

Ettől függetlenül... Nagyon össze van rakva ez a telefon, amit a kamera tud az nagyon frankó. :Y :Y

plusz a kijelző :C előző telefonom egy note 8 volt, de ennyire nem volt jó a megjelenítő. Patent 👌

[ Szerkesztve ]

(#19771) bandi0000 válasza laci1892 (#19770) üzenetére


bandi0000
nagyúr

pont note 8 ról jössz ahol meg az ujjlenyomat olvasót szidják :D

Am nekem is az volt, lehet én csinàlom rosszul de ott is szerettem az ujjlenyomatolvasó helyét, és itt sincs bajom a bekapcs gombbal

Am úgy fogom, hogy a kisujjammal tàmasztom az aljàt, így igazàból elérem a tetejét is ha akarom pedig nincs nagy kezem

Xbox One: bandymnc

(#19772) laci1892 válasza laci1892 (#19770) üzenetére


laci1892
senior tag

Végül megrendeltem hozzá a dex-et hozzá :C

Néztem más dokkolókat is... Hasonló áron... De ennek legalább van aktív hűtése is. Plusz jól néz ki benne dokkolva a telefon. Kíváncsi leszek, mennyivel jobb az asztali mód az erősebb hardvernek köszönhetően.

(#19773) mihail38 válasza bandi0000 (#19771) üzenetére


mihail38
aktív tag

+1
Én is így használom mert nekem így a biztonságos és nekem sincs nagy kezem :) :)

(#19774) laci1892 válasza bandi0000 (#19771) üzenetére


laci1892
senior tag

Elég lapát kezem van 😂, de idővel biztos hozzászokok, csak furcsa volt valóban a magasra helyezett gomb. Annyira nem logikus számomra, bár egyáltalán nem tragikus valóban.

(#19775) bandi0000 válasza laci1892 (#19774) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nyilvàn senkinek sem logikus, sőt talàn a samuéknak sem de ez legyen a legnagyobb problémàd a telóval :D

Xbox One: bandymnc

(#19776) csorbajeno válasza bandi0000 (#19775) üzenetére


csorbajeno
veterán

Szerintem a Samsungot az a logika hajthatta, hogy a Power gomb ne legyen szemben Bixby-vel, mert az S9-et, ha asztalon fekve akarod feloldani, akkor ellentartás végett esélyed van hívni Bixby-t. Ott még ugye nem volt dupla kopp.

(#19777) sgeza


sgeza
veterán

Lehet, hogy ha lentebb lenne, akkor a sima kézben tartást zavarná, folyton megnyomná a tenyerünk. Így biztos nincs véletlenül megnyomva. Az összes helyzetre kell megvizsgálni, hogy jó-e a pozíciója, nem csak abban a pillanatban, amikor épp szükség lenne rá, mert az máskor is ott lesz, amikor meg nem kéne!
Engem például szerintem zavarna, ha lentebb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#19778) Gedeon31 válasza espi38 (#19767) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ezt a cseregaranciát hogyan érted? A 14 napos elállás az nem erről szól.

[ Szerkesztve ]

(#19779) laci1892 válasza Gedeon31 (#19778) üzenetére


laci1892
senior tag

Ugyan a lehetőséggel nem élek, mert a bekapcsoló gombot leszámítva... Nagyon király a telefon. viszont valóban van elállási jog az online rendelt termékeknél. Arra viszont már nem emlékszem hogy valóban 14 nap-e? De ez csak off

(#19780) Gedeon31 válasza laci1892 (#19779) üzenetére


Gedeon31
addikt

Van 14 nap ,de az nem cseregaranciát jelent :)

(#19781) laci1892 válasza Gedeon31 (#19780) üzenetére


laci1892
senior tag

Ja igen, egy valóban így van.

(#19782) Dare2Live válasza laci1892 (#19763) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

+@espi38:

Amikor tavaly összeírtam minden kiadást virított a telefonszámla... mint amit meg kéne próbálni csökkenteni. Simán kijön 2hét tenerife/ibiza az éves telószámlán megsporolható pénzből. Pont akkor jött be digi + előfizetéses számot dominositottam. Ingyen korlátlan net+5fts percdíj + családi hívásokat áttereltem viberre. A régi számomon minimálist használom, csak ha két város közt pl nincs digi. (Meg anno 2019 ápriliásban még nem lehetett számhordozni, meg nagyon jó új számot kaptam. :) ) Így kb 80%+al csökkent telefonszámlám.
Mondjuk akkor pont S10re se volt pénzem occo kétkártyás pocophonet vettem. Most cserélhetném jobbra de aszem megvárom már S20/mi10/pocot.

Persze nem tudom meddig marad ez a korlátlan ingyen net dolog de elég állat. Havi 30-80GB adatforgalom a számlán meg ott van mellette a 0Ft. :)

Szóval érdemes átgondolni mire adod ki azt a pénzt amiért megdolgozol. Tenerife elég jó volt.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19783) espi38 válasza Gedeon31 (#19780) üzenetére


espi38
őstag

Akkor mi a csere garancia, ha nem hogy kicserelik a készüléket másik típusra?

[ Szerkesztve ]

(#19784) Sigma7


Sigma7
tag

Pár hete vettem itt a Ph‐n az S10+ és teljesen elégedett vagyok vele. Mate 20 pro után jött és bár azzal sem volt gondom, mégis jobb ezt használni.
Már kaptam segítséget tőletek hangerő ügyben, most megint kérdeznék. Tényleg nem megy ezen az Ldac átvitel?

(#19785) Gedeon31 válasza espi38 (#19783) üzenetére


Gedeon31
addikt

A cseregarancia 3 napon belül van ,ha hibát tapasztalsz a készülék működésében. A 14 nap arra vonatkozik ,ha online vagy telefonon kötöttél egy szerződést és attól tudsz elállni 14 nap alatt és visszakapod a készülék árát.

[ Szerkesztve ]

(#19786) migabi24 válasza Sigma7 (#19784) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szia, a kijelző melyikbe jobb szerinted?

(#19787) laci1892 válasza Dare2Live (#19782) üzenetére


laci1892
senior tag

Le lehetne vezetni az én oldalamról azt hogy nekem miért éri meg jobban a Telekom, de nagy vonalakban... :

- Ritkán cserélem a telefonokat. Note 8 se került volna leváltásra egy ideig, ha nem tört volna össze.

- elvárás hogy legyen jó kamerája a telefonnak, és ha kell akkor legyen a telefon nekem 3-4 évig telefon.
Így nem kell vennem családi kis kompaktot egy mobil mellé. Meg 2 év múlva sem fogom azt érezni hogy tetű lassú a készülék.

(Nyilván 2+ év után egy reset a note 8-ra is rá fért már de ez most más kérdés. A hardver benne a mai napig nem elavult egyébként. Nyilván bőven jobb az S10+ de az sem lett volna erős kompromisszumokkal teli készülék a mai napig sem.. A Note8-ban is lett volna még potenciál. Ezt sem fogom lecserélni 2-4 évnél hamarabb, akár milyen innovációt fog hozni az s20... Sosem értettem minek évente cserélni a telefont mert ki jött az új 2% innovációval, 200% felár mellet... De legalább a Facebookra kicsaphatom mennyire jól fut a szekér, persze nem akarok senkinek a pénztárcájába kutatni.)

- Másfelől... A számla nálam tényleg magasabb ( bár korlátlan a beszélgetési idő és a net is egyszerre ) , viszont a legmagasabb Telekom internet csomag mellet és a kibővített IPTV csomaggal sem fizetek az otthoni ( net + TV ) kényelmi szolgáltatásokért 6500-nál többet. Szóval... Ezek olyan dolgok hogy a másik oldalról kedvezőbb így nekem, vagyis a saját preferenciáimnak így felelt meg legjobban.

Ugyanakkor egyértelmű az is, aki hónap végén azon gondolkodik melyik ujjába harapjon bele azért ( és most távol álljék tőlem bárkit is megbántani ) mert az asszony pajtást el kéne valahova vinni sétáltatni... az ne egy többszáz ezer forintos telefonon gondolkozzon és ne ilyen tarifa csomag mellet. Az válasszon kisebbet, próbálja beosztani a havi net csomagját, vagy válasszon az ő igényeihez legközelebb eső és legkedvezőbb csomagot. Semmivel nem lesz több az a személy, akinek többszázezer forintos telefonja lesz.... Mint ahogy az sem lesz kevesebb aki egy olcsóbb telefonnal oldja meg az életét. :R

[ Szerkesztve ]

(#19788) csorbajeno válasza laci1892 (#19787) üzenetére


csorbajeno
veterán

Teljes mértékig egyetértek vele és csak annyit tennék hozzá, hogy minél nagyobb a csomagod(minél többet fizetsz), annál nagyobb kedvezményt kapsz, amit, ha végiggondolsz, akkor így logikus is.

(#19789) YoSzabee


YoSzabee
tag

Majdnem 7"(!)
Vajon mi a céljuk ezekkel a méretekkel?
Az alapmodell ami kezelhető lenne, pedig várhatóan a leggyengébb lesz akkumulátorban, valamint kamerákban is elmarad. Jó kilátások :(

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#19790) jeni válasza laci1892 (#19761) üzenetére


jeni
félisten

Én akár,hogy számolom a Samsung S10+ esetében havi 23000Ft lenne ha részletre venném és a NET 15GB és az XL csomag.
Más telefon csomagok meg nem igazán jók mert ott csak a hálózaton belül ingyenes. Sose tudni,hogy más hálózat felé nem-e telefonálok. A szüleimmék azonosak vagyis Telekomosok de én és a páromé Vodás, én meg 3 éve lejárt hűséggel.
Az L csomag csak havi 1000Ft-al olcsóbb,tehát ez nem tétel.

[ Szerkesztve ]

(#19791) mSchumi87 válasza sgeza (#19777) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Hali ezt a ftp masolgast telora hogy tudom bealitani Solid Exploreren? Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#19792) laci1892 válasza jeni (#19790) üzenetére


laci1892
senior tag

Nálam annyi volt a kitétel hogy 20 alatt ússzam meg. 15 éve vagyok telekomos. Plusz minden más szolgáltatás ( TV + Net ) is náluk van, valószínű innen az ennyi kedvezmény.

(#19793) sgeza válasza mSchumi87 (#19791) üzenetére


sgeza
veterán

Simán csak indítasz egy ftp szerver alkalmazással egy ftp szervert a telefonon, és pc-ről ehhez csatlakozol. Érdemes beállítani a rejtett fájlok átvitelét is a biztonság kedvéért, amit egyébként az MTP fájl átvitel nem tesz meg.
Én a "The Olive tree" által készített FTP server alkalmazást használom nagy megelégedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#19794) Sigma7 válasza migabi24 (#19786) üzenetére


Sigma7
tag

Nekem a Samsung jobban tetszik. De a Mate-be is csúcs kijelző van. A kijelzőlyukas megoldás is jobban tetszik, bár előre ezt nem gondoltam volna.

(#19795) Sigma7 válasza Sigma7 (#19784) üzenetére


Sigma7
tag

És megválaszolom magam (a kosárlabdám szerint ez jó ötlet), tudja az S10+ az Ldac átvitelt.

(#19796) Dare2Live válasza laci1892 (#19787) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Az válasszon kisebbet, próbálja beosztani a havi net csomagját, vagy válasszon az ő igényeihez legközelebb eső és legkedvezőbb csomagot."

Félreérted. Nem kell semmiről lemondania. Nem kellett semmiről lemondanom. Sött a korábbi 10GB net helyett lett korlátlan netem. De nem havi 4-5000Ft fizetek érte hanem ingyen van.

Végig kell gondolni, számolni. Nekem jobb/több lett. Sokkal olcsobban.

És amikor egy tenerife/ibiza kijön abból amit megsporoltunk az nem rossz. Furcsizni a Siam Parkban, oceában decemberben. [link]
[link]
Trikó nélkül sétálni mert nap és melegem is van decemberben... (Na jó ilyen képet nem linkelek :) )

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19797) EnterR válasza YoSzabee (#19789) üzenetére


EnterR
veterán

Hát ez az Ultra annyira kell, mint egy falat kenyér. Emiatt nincs a normál modellekben az in-house 108MP kamera? :DDD

PSN ID: marquuard

(#19798) mSchumi87 válasza sgeza (#19793) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Koszi szépen megprobalom :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#19799) espi38 válasza Gedeon31 (#19785) üzenetére


espi38
őstag

Hát rosszul tudod.! alt="" title=""
"jeni" A másik a telenornál korlátlan csomagban az s10 +110 ezer ft

[ Szerkesztve ]

(#19800) Dare2Live válasza EnterR (#19797) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem baj, majd jön a MI 10, abban lesz. Féláron. Snapi 865el, nem 990el... :)

Samunak észre kéne vennie magát hogy nem lehet azt csinálni, hogy nem ultraból ezt azt kihagy.... ez már nem tereli az embert ultra felé hanem vesz mást.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.