Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) dinnje válasza Taci (#14999) üzenetére


dinnje
aktív tag

Egy restartot toljál rá, ha még nem tetted volna, oszt majd meglátjuk.

(#15002) dkovizoli válasza Taci (#14999) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nekem még az s8-on voltak ilyesmi problémáim, ha jól emlékszem. Nem valami méretezési probléma miatt van ez? Próbáljátok nyomva tartani amíg át lehet méretezni, hátha.

(#15003) tothl


tothl
addikt

Nalam most ez a helyzet...

(#15004) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok.
Bizonyára beállítási kérdés, de nem tálaltam rá, segítsetek nekem pls.
Böngészőben - chrome - hiába fordítom el a telefont, az oldal amit nézek nem fordul el?! Mi lehet a gond? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#15005) Taci válasza jano_77 (#15004) üzenetére


Taci
addikt

Minden más (másik app, másik oldal) fordul, csak a Chrome (és/vagy az oldal) nem?

[ Szerkesztve ]

(#15006) jano_77 válasza Taci (#15005) üzenetére


jano_77
nagyúr

Igazából maga a Kezdőképernyő sem fordul el, pedig azt a beállításokban megtaláltam és át is kapcsoltam, de nem volt változás. A Samsung saját böngészője sem fordul el. Gmail, FB, Waze, Naptár sem. :( Úgy tűnik, mintha ez a készülék problémája lenne. :U :F (giroscope hiba?)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#15007) telefonmágus válasza jano_77 (#15006) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Redőny alatt ???

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#15008) jano_77 válasza telefonmágus (#15007) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm, ott a pont! Állóra volt állítva, de nem értem, hogy miért és hogyan? A lényeg, hogy most rendben működik, köszönöm még1x! :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#15009) kutyek válasza Kleroo (#14927) üzenetére


kutyek
senior tag

+Gara88

Erre van gyári megoldás: OneHandOperation+. S9-en hibátlan, erdemes kipróbálni. Rommá paraméterezhető.

(#15010) Kleroo válasza kutyek (#15009) üzenetére


Kleroo
veterán

OMG!

1000000köszönet!

Mi a fészkes búbánatért külön app ez. :Dd

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15011) kutyek válasza Kleroo (#15010) üzenetére


kutyek
senior tag

Welcome :)

Bár ez a play store-ból is elérhető, a Good Lock-nak is része. Ez egy olyan gyári app kollekció, amellyel a UI számos eleme a default lehetőségeken túlmenően is tuningolható. Ezek többsége a Galaxy store-ból tölthető, de valami hülye okból régió korlátozással :(
Megoldás: NiceLock, illetve az APK-k Sammobile/XDA-ról is elérhetők. Kedvenceim a TaskSwitcher és a Quickstar. Érdemes a Good Lock többi tagját is csekkolni, számos plusz funkció elérhető így...

Amúgy szvsz a Good Lock infókat erdemes lenne az összes támogatott Samsung készülék topic összefoglalójába betenni...

[ Szerkesztve ]

(#15012) nagyj74 válasza Taci (#14973) üzenetére


nagyj74
senior tag

Úgy látszik a Samsungnak egyik évben sem jön össze. :D

(#15013) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Lenne egy kérdésem...vagy több, majd kiderül :D
Szóval, én általában mindig úgy töltöttem a telómat (S7edge, S9+, meg amik előtte voltak azokat is) hogy mikor lefeküdtem aludni, rádugtam a töltőre, majd reggel mikor felkeltem, lehúztam.
Kicsit utánajártam a gyorstöltés és vezeték nélküli töltés működésének, és hát ez elméletileg nem feltétlenül tesz jót az aksinak.. Nyilván nem 1-2 hónap alatt öli le, de ELVILEG nem a legideálisabb, az aku számára.

Nah most a kérdésem hogy valaki használja-e még így a töltőt, és hogy vett-e észre az aksin gyengülést, teszem azt 0,5-1, esetleg 2 év alatt? Illetve a másik hogy ezt a vezeték nélküi töltőt tudom-e így használni? Mármint hogy este ráteszem a telót, majd meló előtt le? Árt-e a telónak?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15014) zzola válasza Sirandrish (#15013) üzenetére


zzola
félisten

Én (is) így töltöm, random módon, nincsen érezhető csökkenés...
Nem lesz baja sem az akkunak, sem a készüléknek...

(#15015) jano_77 válasza zzola (#15014) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ezekben az új telefonokban nincs már vmi beépített cucc, ami figyeli, hogy feltöltött az akksi és akkor leállítja a töltési folyamatot? Bocsi, ha hülyeséget kérdeztem, csak laikus vagyok. :U :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#15016) kugli válasza Sirandrish (#15013) üzenetére


kugli
aktív tag

A kérdés azért fura,mert évek óta igy töltöd a készülékeidet. Vagyis van tapasztalatod ;) :))

(#15017) zzola válasza jano_77 (#15015) üzenetére


zzola
félisten

Ha nem lenne, akkor túltöltene az akku.

(#15018) nagyj74 válasza Sirandrish (#15013) üzenetére


nagyj74
senior tag

Én is így töltöm a telefonjaimat már hosszú évek óta.
Semmit sem vettem észre.
Az S10+ előtt S8 volt, ott azért én is elgondolkodtam ezen a kérdésen, de nem ez volt a probléma, hanem a verzió frissítés után nem csináltam visszaállítást.
Amúgy meg azt vallom, hogy egyenlőre a telefon van én értem, nem fordítva. Ami el akar romlani, úgy is elfog, még akkor is, ha teló vállára telepedsz, és ódákat turbékolsz a fülébe. :)

[ Szerkesztve ]

(#15019) telefonmágus


telefonmágus
senior tag

ezzel a kis szerkentyűvel azt is látod,ha a kábel rossz vagy nem a telodhoz való,sajnos a kábelek különfélék,van amivel nagyon lassan tölt,valamelyikkel gyorsan,ez megmutatja a dolgokat,nagyon hasznos

[ Szerkesztve ]

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#15020) Sirandrish válasza kugli (#15016) üzenetére


Sirandrish
legenda

De most vezeték nélküli töltővel tölteném, plusz nekem általában 1év után cserélődik a teló :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15021) guriga1234 válasza telefonmágus (#15019) üzenetére


guriga1234
addikt

USB teszter is ezt csinálja. Gombokért lehet venni.

(#15022) icemad válasza Sirandrish (#15020) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor meg ne foglalkozz vele. Mielőtt lejár az egy év jótállás az aksira, küldd el szervizbe cseréltetni. Így az új tulaj, új aksival tudja használni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#15023) telefonmágus válasza guriga1234 (#15021) üzenetére


telefonmágus
senior tag

USB teszter is?

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#15024) guriga1234 válasza telefonmágus (#15023) üzenetére


guriga1234
addikt

Nekem USB teszterem van, mutatja a feszültséget, áramerősséget és a fogyasztást. És lekérhető az utolsó mérés értéke is.

(#15025) Markizmark válasza Sirandrish (#15013) üzenetére


Markizmark
addikt

Egyik lithium akksinak se tesz jót a sokáig max feszültségen tartás.
Itt ez a probléma, nem a túltöltés.
De ha 1-2 éven belül eladod akkor ne foglalkozz vele.
Ha valaki nagyon szeretne rá vigyázni, akkor 40% alatt tegye töltőre és 80-nál húzza le. A Qi töltés kicsit jobban gyilkolja, mint a vezetékes, jobban melegszik. Ezeket nem én találtam ki egyébként.
Drón LiPo akksikat egyébként 3.8V-on szoktuk tárolni, direkt van erre program a töltőben.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#15026) EnterR válasza Sirandrish (#15013) üzenetére


EnterR
veterán

A 2 év utáni amortizáció már a Li-Ion technológia miatt merül fel, nem a fast charge miatt. Nem érdemes összefüggésbe hozni a kettőt, másfél-két év után egyszerűen csak elavul. Illetve 2 év után telefoncsere a trend szép lassan, tehát sokat nem veszít a felhasználó. Külön IC vezérli a gyorstöltést is, az akksi is úgy van tervezve, hogy elviselje a nagyobb teljesítményű töltést.

PSN ID: marquuard

(#15027) sfefe válasza icemad (#15022) üzenetére


sfefe
őstag

Szia!

Hogy kuldom el a telot aksi cserere 1 ev elott? Ugy ertem milyen indokkal cserelik?
koszi
sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#15028) dkovizoli válasza Markizmark (#15025) üzenetére


dkovizoli
addikt

Szerintem ha úgy használja valaki, hogy 40-80 közt tartogatja, akkor sem fogja tovább bírni. Ráadásul állandó stresszben lesz, hogy hú most fel kell raknom, hú most le kell vennem. Két és fél éves s8+-om mai napig jól bírja, pedig néhány eset kivételével mindig 100%-ra töltöm, legtöbbször éjjel, van hogy wireless töltőn. Szinte mindig csak 5-10%-on került töltőre, mégis kutya baja. Új kora óta az enyém és ez a tapasztalatom. Nagyjából ugyanez megy az s10+-al is. Sőt az ezeket megelőző készülékeim is így voltak kezelve. Még eddig csak a G5-ben lett akksi cserélve. Pedig van pár régebbi is.

(#15029) hanti válasza EnterR (#15026) üzenetére


hanti
senior tag

Szerintem a telefonokba kb. 3 évre tervezik az akku élettartamát és ez nem a technológia, hanem a csereciklus miatt van. Az autókba sokkal hosszabb a tervezett ciklus hossza kb. 10 év és az idő ezt már igazolta is, mivel a Toyota hibrid autóiban bőven bírja az akku 10 évig, pedig folyamatos töltés alatt vannak.

[ Szerkesztve ]

(#15030) telefonmágus válasza hanti (#15029) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Hoppá 9éves lesz a Toyo Hybridem lassan,le is kéne cserélnem

Ott nekem még a kis rendszerakku yuasa is eredeti

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#15031) hanti válasza telefonmágus (#15030) üzenetére


hanti
senior tag

Tervezett avultatás, de a telefonoknál nincs is értelme hosszabb ciklusnak.

(#15032) Sirandrish válasza EnterR (#15026) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor lehet neki nyomatni, az a lényeg...örülök :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15033) jacis válasza dkovizoli (#15028) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez így van ahogy leírtad. Nekem is az S7e telóm a mai napig működik. Az akksival nincs semmi baj. Egy napot most is kibír. Pedig napi nyolc órát csücsült a qi töltőmön vagy ha otthon töltöttem akkor meg gyorstöltőt kapott amitől melegedett is. Nem hiszek én sem ezekben a mendemondákban.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#15034) icemad válasza sfefe (#15027) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. Én a 23. hónapban szoktam küldeni, mert nálunk 2 év jótállás van az aksira (is). Hibaleírásba leírom, hogy beégett a kijelző, gyorsan merül az aksi, és gyakran dobálja a hálózatot. Erre eddig mindig kaptam új kijelzőt, új alaplapot, és új aksit. Ha a ház karcos volt, akkor azt is cserélték. Az elmúlt 6 évben sosem volt ezzel gond. (mondjuk a kijelző tényleg beégett minden esetben.) Hozzáteszem, hogy Hollandiában élek, de ennek mindenhol így kellene működnie. Szerdán viszi a futár, pénteken hozza a szinte új telefont.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#15035) dkovizoli válasza icemad (#15034) üzenetére


dkovizoli
addikt

A világ azon a részén lehet, hogy így megy. Itt megszüntették a futárt. Is. Személyesen vittem a Váci úti szervízbe az S8+-t. Kb négy hét volt, nem négy nap. Személyesen mentem érte. Mindezt kb 200km-ről. Alaplapot cseréltek benne. Kérdeztem, hogy mennyi a garancia az új alaplapra. Fél év. Még jó, hogy volt még amúgy is több, mint fél évem az eredeti garanciából. Szóval erre másként megy. Nem cseréltek akksit, nem egész másfél éves volt. Szerencsére makulátlan állapotban volt és van is és még jól bírja az akksi is.

[ Szerkesztve ]

(#15036) Taci


Taci
addikt

Na megint "találtam" valamit. :U :DDD

Ha előlapi kamerára váltok, és ott kiválasztom a videofelvételt, akkor a közelebbi kamerára vált. (S10+, előlapi kameránál lehet váltani, hogy "széles látószögű" vagy normál legyen - bár mintha azt olvastam volna, hogy a "széles látószögű" a normál, a normál pedig egy kivágott az előbbiből csak)
Na szóval ha videofelvételre váltok az előlapi kameránál, a "normál" (közelebbi) kameraképet mutatja, nem is lehet választani. Viszont ha ebben a kameramódban a felül lévő ikonoknál szűrőt választok (pl. "Meleg", "Hideg" stb.), akkor egyből átvált a szélesebbre. Amint pedig visszaállítom a szűrőt az "Eredeti" módra, újra átvált a közelebbire... Szóval normál módban (szűrő nélkül) csak a közelebbi (vágott) kameraképet kapom, ha az eredeti, vágás nélkülit akarom, akkor szűrőt kell választani.
Ezt amúgy Messenger videónál is megfigyeltem már, hogy a vágott, közelebbi képet adja, ami nagyon nem kényelmes, mert sokkal messzebb kell tartanom a telefont, mint eddig.

Megint csak én fogtam ki valami szoftveres defektet, vagy másnak is ilyen?
Köszi.

(#15037) Kleroo válasza Sirandrish (#15020) üzenetére


Kleroo
veterán

Akkor miért érdekel, ez a probélma sosem fog utolérni.
A mostani akksik egyébként azt szeretik ha sosincsenek határértéken. Ergo sosem meríted agyon, és nem töltöd csurig.
En kb 15-85 kozott hasznalom.

Kocsiban toltve, amig beerek meloba, mindig pont 8x-ig megy fel, pont jo. :)
Szoval korulmezhetsz h mas napi rutinodba beleillik e a toltes.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15038) Taci válasza icemad (#15034) üzenetére


Taci
addikt

"Hibaleírásba leírom, hogy beégett a kijelző"
Ezt nem ellenőrzi senki? Nem kapcsolják be? Mert én akármilyen problémával is vittem még Samsung terméket szervizbe, ott kellett megmutatnom, hogy pontosan mi is a baja. Ha azt mondom, beégett a kijelző, bekapcsolja és nem látja (nyilván a szerviz menüből elérhető képernyőteszttel), akkor bukta. Vagy ott nem így megy?

(#15039) Sirandrish válasza Kleroo (#15037) üzenetére


Sirandrish
legenda

Maga a téma érdekel, nem az hogy mikor ér utol a károsodás :)
Meg persze ha épp eladok egy telót, akkor sem mindegy hogy milyen aksival adom el :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15040) szferix


szferix
tag

Ne kelljen hülyén meghalnom: vajon miért nem nyílik le a téma összefoglaló? Sem Firefoxban, sem IE-ben. Sem itt, sem a Logout-ban. P20 Pro fórumot használom még, az hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#15041) Kleroo válasza szferix (#15040) üzenetére


Kleroo
veterán

Mert nincs :))))
Csak az akksikimelos, ami szerintem sok helyen nem. alid. :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15042) guriga1234 válasza Markizmark (#15025) üzenetére


guriga1234
addikt

"Ha valaki nagyon szeretne rá vigyázni, akkor 40% alatt tegye töltőre és 80-nál húzza le." - baromság. Mindig akad valaki (most épp te), aki ezzel jön, pedig ettől semmivel sem lesz tartósabb az aksi.
Saját példa: kizárólag vezetékes (nagy ritkán vezeték nélküli) gyorstöltéssel töltöttem eddig mindig a korábbi telefonokat (és a mostanit is), 20% körül tettem a töltőre és 100%-ig töltöttem. De minden töltés után mindig kikapcsoltam a telefont és 10-20 mp múlva kapcsoltam megint vissza. 3.5 év után is teljesen jó a telefon.

(#15043) sfefe válasza icemad (#15034) üzenetére


sfefe
őstag

Jaaa az mas...Ez magyarhon....
Itt minden maskepp megy mint eu-ban.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#15044) dancsuri válasza sfefe (#15043) üzenetére


dancsuri
veterán

A Magyar hon is EU

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#15045) sfefe válasza sfefe (#15043) üzenetére


sfefe
őstag

Tenyleg?.....
Nem mondod....

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#15046) sgeza válasza szferix (#15040) üzenetére


sgeza
veterán

Mert azt hiszem nincs.

(#15047) Markizmark válasza guriga1234 (#15042) üzenetére


Markizmark
addikt

A lényeg, hogy ezek szerint te sem tartod órákig 100%-on.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#15048) Kleroo válasza guriga1234 (#15042) üzenetére


Kleroo
veterán

Ezzel nem cáfoltál meg semmit. :U

De kíváncsi lennnék, hogy ennek a kikapcsolós szeánsznak miféle értelme van :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15049) zzola válasza Taci (#15036) üzenetére


zzola
félisten

Nálam is ilyen...

(#15050) Markizmark válasza Kleroo (#15048) üzenetére


Markizmark
addikt

Akksi szempontjából nem sok, de valamiért különbség van egy sima újraindítás és egy kikapcs-bekapcs között. 1 hét után én is meg szoktam ejteni, jobb lesz tőle.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.