Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) KoNZoLik@ válasza PACSA75 (#22984) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ugyan úgy mint az XS is amennyiért most már lehet kapni, olyan 160-170000 na annál is kb az a reàlis, nem pedig a 400K+ mint amikor kijött...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 814 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#23002) Anulu79


Anulu79
addikt

Melyik a legfrissebb magyar TMH-rendszer a készülékre?

(#23003) sgeza válasza icemad (#22998) üzenetére


sgeza
veterán

Nincs mit!

(#23004) PACSA75 válasza KoNZoLik@ (#23001) üzenetére


PACSA75
őstag

Persze, az iPhone nál "is" mindig el voltak szállva az árak. Talán az első használhatô árú készülék az iPhone 9 lesz.

(#23005) icemad válasza kgergo89 (#23000) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem volt ilyen gondom. Nálam egy új sim kártya oldotta meg. Bementem a szolgáltatóhoz és ingyen cserélték, mert már régi volt a kártya. Persze a számom maradt ugyanaz.

(#23006) laci1892 válasza Taci (#22997) üzenetére


laci1892
senior tag

Köszönöm!

(#23007) kgergo89 válasza icemad (#23005) üzenetére


kgergo89
tag

Köszi, akkor első körben megpróbálom ezt! :R

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#23008) laci1892


laci1892
senior tag

Nem tudom amúgy ki hogy van vele... De mióta megérkezett a 2.1 frissités ( ONE UI ) azóta valamelyest az üzemidő is alacsonyabb. így 2 hét alatt nem lett jobb a helyzet :(

(#23009) kengyel válasza laci1892 (#23008) üzenetére


kengyel
nagyúr

Sajnos ezt én is tapasztaltam, de nem tudunk mit tenni. Gyorsabban merűl a telefon, kevesebb a Sot időm, a felhasználás, nem változott. Bár, már több mint egy éves a telefon, aksi, ennek is biztos van köze hozzá.

kengyel

(#23010) laci1892 válasza kengyel (#23009) üzenetére


laci1892
senior tag

Valamit amortizálódik az akku természetesen, ugyanakkor ... nem szabadna sziginifikánsnak lenni a különbségnek annak a feltételnek teljesülése esetén... ha nem minden egyesnap az elmúlt egy év alatt gyorstöltőn lógattad a telefont. ( ugye ez kikapcsolható az eszközkarbantartó menü alatt. ) szóval... azt gondolom itt sajnos a frissítéshez van köze. Nálam a frissítés előtt 6-7 óra sot jött ki. Most max 5.

(#23011) SeatZola válasza laci1892 (#23010) üzenetére


SeatZola
őstag

Persze, meg le kellett rontani az üzemidőt az S20 szériához. ;]

Rappi

(#23012) migabi24


migabi24
nagyúr

Még szerencse, hogy időbe hibernáltam a frissítőt, marad is így, az én telómat nem basszák el az tuti :D

(#23013) Laookon_


Laookon_
junior tag

Nekem a Tab S6 LTE most kapta meg az Android 10-el a One UI 2.1- ez. Változás: akksi gyengébb. Ezért kár volt.

[ Szerkesztve ]

(#23014) SeatZola válasza Laookon_ (#23013) üzenetére


SeatZola
őstag

+1 Én is így jártam a Tab S6-al is.

Rappi

(#23015) dancsuri válasza Anulu79 (#23002) üzenetére


dancsuri
veterán

Válaszd ki a készüléktípusodat [link]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#23016) kengyel válasza laci1892 (#23010) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nem szoktam gyorsan tölteni, van időm kivárni. Átlagosan, nekem olyan 4-4.5.óra sot szokott lenni, ami több volt. Ez van, így használom.

kengyel

(#23017) Laookon_ válasza kengyel (#23016) üzenetére


Laookon_
junior tag

Hát az nagyon gyenge....4 óra Sot...Ilyen k.drága telónál.

(#23018) kengyel válasza Laookon_ (#23017) üzenetére


kengyel
nagyúr

De, több mint egy éves, valahol ezt is kell nézni. Szerintem, ez szoftveres malőr, még javulhat.

kengyel

(#23019) Anulu79 válasza dancsuri (#23015) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi!

(#23020) icemad válasza Laookon_ (#23017) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ez elég durván nézőpont kérdése. 4 óra sot egy napra mire nem elég? Tudom, hogy sokan speciális környezetben dolgoznak, különleges igényekkel. Én meg szerencsés vagyok, mert a kocsiban is van töltő, powerbankom is van, és itthon is van töltőm. Vehetnék 3210-es Nokiát, ami 2 hétig bírja huszadannyi pénzért, de inkább nem. :)

(#23021) zzola válasza icemad (#23020) üzenetére


zzola
félisten

Én sem értem ezt! Ki a fsz nézi, hogy mennyi a kijelző idő? Meg kit érdekel? Kinek van erre ideje? Vérpistikéknek biztos.
Ez egy eszköz, amivel dolgozok. Amíg garis, addig bírja ki, aztán úgy is csere...

[ Szerkesztve ]

(#23022) kengyel válasza zzola (#23021) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezt nem panaszkodásból írtam, csak csupán észrevétel. Mondjuk melóban nem tudom tölteni, de akkor is kibírja hazáig. Nálam is bírjon még egy kicsit, aztán csere. Hogy mire, még nem tudom.

kengyel

(#23023) zzola válasza kengyel (#23022) üzenetére


zzola
félisten

Tudom. Én nem vettem észre üzemidő csökkenést, naponta 2x töltöm...

(#23024) Anulu79 válasza zzola (#23023) üzenetére


Anulu79
addikt

Én mint új felhasználó még szintén nem tapasztaltam csökkenést. Az aksi idő az nagyon tetszik benne. :D

(#23025) kengyel válasza zzola (#23023) üzenetére


kengyel
nagyúr

Amúgy semmi gondom vele, ugyan úgy teszi a dolgát, mint egy évvel ezelőtt. Mindent ezen intézek el, már szinte teljesen céleszköz. Még menjen egy darabig, mert most nem látok olyan telefont, ami igazán kellene.

kengyel

(#23026) PACSA75 válasza zzola (#23021) üzenetére


PACSA75
őstag

Hát ez elég furcsa hozzáállás. Had tegye már szóvá az ember ha elbasszák a telefont egy frissítéssel. Ha egyszer előtte jobb volt mint lett, nyilván nem az aku elhasználódása a gond. Nyilván így is használható a készülék, de kúrvára idegesítő mikor szándékosan rontanak valamin.

(#23027) icemad válasza PACSA75 (#23026) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

De ezt már vagy 10 éve csinálja mindegyik cég. Akkor miért kell ezen meglepődni?

(#23028) Laookon_ válasza PACSA75 (#23026) üzenetére


Laookon_
junior tag

+1

(#23029) zzola válasza PACSA75 (#23026) üzenetére


zzola
félisten

Persze, értem én. Sajnos ilyen világot élünk...

(#23030) PACSA75 válasza icemad (#23027) üzenetére


PACSA75
őstag

Mindegyiket fel kellene jelenteni, mint az Applet anno a régebbi modellek lassítása miatt, lehet akkor el menne a kedvük az állandó manipulációtól.

(#23031) PACSA75 válasza zzola (#23029) üzenetére


PACSA75
őstag

Ez így van, de nem biztos, hogy az a jó megoldás, ha mindenbe beletörődünk, sőt lebasszuk azt is aki szóvá teszi.

(#23032) Laookon_ válasza PACSA75 (#23031) üzenetére


Laookon_
junior tag

+1

(#23033) Sawyer_


Sawyer_
tag

Sziasztok! Úgy néz ki, hogy egy S10e és S10 között vacillálok. Akinek volt (akár a környezetében) mindkét telefon, az tudna nyilatkozni róla, hogy térerőben és akksiban melyik telefon teljesít jobban? Esetleg más apróságok, amik egyik vagy a másik felé billentik a mérleget..

(#23034) csorbajeno válasza Sawyer_ (#23033) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az S10e kisebb és kompaktabb, de kevesebb egy kamerával, illetve méretéből fakadóan kisebb az akku is benn, amiből az következik, hogy kisebb SoT-tal számolhatsz azonos felhasználás mellett, amennyiben így méred az akku kapacitását. Tekintetbe véve, hogy a két telefon egy széria, így hálózatkezelés szempontjából ugyanaz a kettő.

(#23035) migabi24 válasza csorbajeno (#23034) üzenetére


migabi24
nagyúr

Pont hogy akkuba jobb az a S10e

(#23036) Medocsabi válasza migabi24 (#23035) üzenetére


Medocsabi
addikt

Öhm. Ezt gondold újra szerintem. :K

(#23037) migabi24 válasza Medocsabi (#23036) üzenetére


migabi24
nagyúr

Azt használok szóval tudom, 6-8h kijelzőhasználat jön össze nálam, szerintem itt csak az S10+ tud ilyet, de a gsm arena is az S10e hozta ki győztesnek szóval cáfold meg :D

És itt van egy napi akkuhasználat

[ Szerkesztve ]

(#23038) vg válasza laci1892 (#23008) üzenetére


vg
addikt

Altass minden olyan appot amit ritkán használsz, vagy nem is kell net elérés rá. Amúgy tényleg érdemes minden app frissítés után a gyorsítótárat törölni, különösen goggle alkalmazásoknál, mert azok szeretnek beragadni. Kicsit nevetségesen van megcsinálva ez a része az egész kócerájnak, lehetne ez automatikus.

(#23039) Medocsabi válasza Sawyer_ (#23033) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én az s10 plus helyett s10e-t szerettem volna céges telefonnak, de csak a méret miatt. Engem nem érdekel az akku idő, mert autóban van töltő, meg munkahelyen is. Kamera sem annyira, egy LG G6-ot váltott, így 3 év után lassan egy félbe vágott rózsa krumpli is szebb képet csinál mint az LG selfie kamerája, így bármelyik tavalyi flagship kenterbe veri kamerában. Csak sajnos mire oda jutottam volna már "csak" a plus volt rendelhető. Azt kell mondjam nem bántam meg, bár a kisebb telefon azóta se volt nálam, így hasonlítási alapom nincs.

(#23040) Medocsabi válasza migabi24 (#23037) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hiszek neked, én nem e-t használok. :R

(#23041) Tengri válasza Medocsabi (#23040) üzenetére


Tengri
senior tag

Sziasztok!

Egy hete lettem tulajdonosa egy s10+ nak. Naprakészre frissítettem a készüléket és a régi telefonomról a névjegyzék átküldése után szeretnék olyan neveket/telefonszámokat törölni amik már nem aktuálisak. Ekkor találkoztam azzal a problémával, hogy a nevet benne hagyja a telefon névjegyzékébe. Ha a "törölt" nevet megnyitom az információs karika látszik már csak annak érintésekor az írja hogy nem található névjegy.
Kérdésem: hogyan tudom véglegesen törölni a névjegyet? Hogy a nevet se tüntesse fel a névjegyzékben.
(megjegyzés: facebook-ot nem használok, nem is regisztráltam, illetve a viberen sincsenek a névjegyzékben a törölni kívánt nevek
Továbbá a telefont újraindítottam, de akkor is benne maradtak a törölt nevek, tehát ezzel sem jártam sikerrel).

Előre is köszönöm a segítséget :R

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#23042) icemad válasza Tengri (#23041) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Google vagy Samsung fiókkal nem szinkronizálsz? Lehet, hogy amiatt nem tűnik el. Megoldás lehet, ha számítógépen lépsz be, és az online felületen törlöd. Esetleg a sim kártyára is elvan mentve a név. De csak tippelek én is.

(#23043) Tengri válasza icemad (#23042) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm!
Teszek vele egy próbát.

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#23044) sgeza válasza Tengri (#23043) üzenetére


sgeza
veterán

Én is valami ilyesmire gondolok, mint amit a kolléga írt. Ezért sem szeretem az ilyen automatikus, majd ő kitalálja dolgokat. Szerintem sok névjegyed duplikálva lehet, akár több fiókhoz is rendelve. Én a helyedben egyszer rendbe raknám, és csak a Google fiókban tárolnám, és azt szinkronizálnám le. Mint ahogy én így is teszek.
Persze ez esetben figyelni kell arra, hogy a mentésre beállított fiók is ez legyen, hogy a későbbiekben felvett névjegyek is a Google fiókba kerüljenek!
Nem kötelező ez persze, lehet akár a Samsung fiókhoz is szinkronizálni/menteni, de keverni nem célszerű. Lehet persze csak a készüléken is tárolni, oda menteni, de akkor az nincs szinkronizálva sehova, tehát gyári alaphelyzet vagy készülék csere esetén ezeket menteni kell, illetve áthozni a régi készülékről. Egyébként a készüléken tárolt névjegyekről a Google külön csinál biztonsági mentést, szóval amúgy azok sem feltétlenül tudnak elveszni.

[ Szerkesztve ]

(#23045) Tengri válasza sgeza (#23044) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm a választ!
Eddig nem volt Samsung telefonom, így nem is menthettem oda. Most sem hoztam létre Samsung fiókot, mert google fiókkal szinkronizáltam, Viszont ez előző telefonomnál (LG G4) egyedül a telefonon, illetve a sim-en tároltam a névjegyeket (google fióknál nem). Mivel az új telefonhoz új simet kaptam (a régi számommal) így elvileg azon sem lehettek számok (ha jól tudom) mivel a telefonba való költözéskor üres volt a névjegyzék (bluetoohton keresztül küldtem át). Duplázva egyik név sem szerepel, a gubanc sajnos még mindig az, hogy a név megmarad törlés után, viszont minden más törlődik. Munka után csatlakoztatom majd az otthoni PC-hez a telefont és megpróbálom úgy törölni.

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#23046) nkmedve válasza Medocsabi (#23036) üzenetére


nkmedve
őstag

Ez tényleg így van, és konkrétan az az oka, hogy az S10-nek nincs annyival nagyobb akkuja, mint amennyivel nagyobb a kijelzőfelülete az e-hez lépest. Mivel SOT esetén általában a kijelző fogyasztása a meghatározó, így ilyen kölülmények között az S10e picivel nyer. Ugyanakkor ha a standby időt nézzük ahol tényleg csak az akku mérete a meghatározó akkor már az S10-nek lesz egy kis előnye.

Összességében, vegyes használatnál szerintem hasonló lehet a két telefon, intenzívebb használatnál max 1 nap, enyhébb használatnál kijöhet 2-3 is.

(#23047) sgeza válasza Tengri (#23045) üzenetére


sgeza
veterán

Akkor nem tudom, mi lehet. A duplikálást egyébként úgy értettem, hogy átvitted valamilyen módon (BT-on) a régiről az újra, miközben mondjuk a Google fiókon keresztül is átkerült.

[ Szerkesztve ]

(#23048) PACSA75 válasza Sawyer_ (#23033) üzenetére


PACSA75
őstag

Nekem volt S10e, szerintem k..va jó telefon és a mérete szinte tökéletes (én még ennél is kisebbet szeretnék). Egyetlen gyenge pontja az aksi, nem egy erőbajnok, de szerintem a sima S10 sem jobb, hiszen valóban nagyobb akkuval rendelkezik, viszont nagyobb a kijelző is. Bármelyiket választod jól jársz, de ha szereted a kompakt telefonokat az S10e lesz a jó választás.

(#23049) Wuzy válasza Tengri (#23041) üzenetére


Wuzy
tag

A névjegy szerkesztő nézetben láthatod legfelül, hogy honnan van meg a névjegy lehet csak egy forrásból törölted. Hátha szinkronizált valamit valahonnan tudomásod nélkül.

[ Szerkesztve ]

RTFM

(#23050) cicaslany86


cicaslany86
aktív tag

Esetleg valaki tud segíteni, értelmezni a képet? RSSNR érdekelne, hogy pontosan mit takar, mit jelent az értéke, mi befolyásolja. Azonos időben, azonos helyen futtattam a Net Monitort 3 különböző telefonon és mig a másik két készüléken 8dB körül mozgott, az S10-en 0,5dB volt a mért érték. 1-2 napja is néztük és szintén hasonló eredmény szuletett. [kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.