Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) cultfeca válasza sgeza (#19050) üzenetére


cultfeca
tag

Végül is nem sok idö neki a szinkron.De ha minden jó akkor miért 14 óra a mai play szolgáltatásom??

[ Szerkesztve ]

(#19052) cultfeca válasza cultfeca (#19051) üzenetére


cultfeca
tag


Ez a OP7T-mai akkumulátor használata.Ez tudta 9-el az S10+-on is...

[ Szerkesztve ]

(#19053) sgeza válasza cultfeca (#19051) üzenetére


sgeza
veterán

Kevesebb mint 1 percig volt aktív. Az miért rossz?

(#19054) kumpl válasza cultfeca (#19051) üzenetére


kumpl
aktív tag

Nekem átlag napi 22 óra a háttérbeni használat ideje. Kb napi 6-6.5% a fogyasztása.

(#19055) cultfeca válasza sgeza (#19053) üzenetére


cultfeca
tag

Az,hogy 14 órát ment háttérben.Az OP7T-nél 17 percet volt aktív és 0 percet háttérben(előző kép)...Szóval ha dolgoznia kell csinálja a dolgát de háttérben ne szórakozzon.Ha előtérben aktívan fogyasztana nem érdekelne,de sunyiba a háttérben.Lehet ez az én hülyeségen,de ez nem volt ilyen.

(#19056) N4ri87 válasza cultfeca (#19055) üzenetére


N4ri87
senior tag

Nem a te hülyeséged. Én ezzel szenvedek már a 9-es droid júniusi, vagy júliusi frissítése óta. Kb azóta nem vagyok elégedett az üzemidővel.

[ Szerkesztve ]

C805

(#19057) sgeza válasza cultfeca (#19055) üzenetére


sgeza
veterán

A Google play szolgáltatások mindig megy a háttérben, ez a dolga, de ez nem jelenti azt, hogy szívja az akksit. Ez nem készülékfüggő, maximum más gyártók másképp jelenítik meg a használatát. Én nem látom a képen egyébként, hogy 17 percet ment, illetve, hogy 0-t a háttérben. Ellenben az egyiken 3, a másikon 3,9%-ot fogyasztott. Ezzel mi a baj?

[ Szerkesztve ]

(#19058) iceQ! válasza cultfeca (#19055) üzenetére


iceQ!
addikt

Note 10+

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#19059) Imi1981 válasza iceQ! (#19058) üzenetére


Imi1981
veterán

Nálam ez így link néz ki igaz Samsung A70-en . Csak azért raktam be,hogy lásd. De nálad se gáz mert mindössze 2.1%-ot fogyasztott.

[ Szerkesztve ]

(#19060) sgeza válasza Imi1981 (#19059) üzenetére


sgeza
veterán

Nézd meg az akkumulátor kezelésen belül, hogy ott mit ír! Ugyanis az alkalmazások menüben 0 percet ír háttér használathoz, viszont az eszközkarbantartón belül az akkumulátorhasználatnál már azt az időt, amennyit a háttérben volt!

(#19061) cultfeca válasza sgeza (#19057) üzenetére


cultfeca
tag

Azért nem látod,mert nem arról készült képernyőfotó.Igazából az a fogyasztás nem releváns.Kiváncsi vagyok a mai teljesítményre.Most kap egy wipe-ot,ki lett kapcsolva még a Google+.Meglátom.Több dolgot már nem tudok úgyse kikapcsolni mert,azokat használom.

(#19062) Taci válasza KZP (#19002) üzenetére


Taci
addikt

Ki lehet, legalábbis a kapcsolót átbillenteni, de ettől még legtöbb esetben mégis ráerőlteti a képre. De már elfogadtam így.

(#19063) Taci válasza james008bond (#19021) üzenetére


Taci
addikt

Mindenben jobb, mint a Note volt. Nekem a hálózati kapcsolatokkal sincs baj, bár talán 1-2 helyen észrevettem már, hogy kevesebb a térerő, mint a 8-on volt.
Számomra megérte a váltás, meg vagyok vele elégedve (most már, az elején nem voltam).
A tollat néha hiányolom.

(#19064) Imi1981 válasza sgeza (#19060) üzenetére


Imi1981
veterán

Igazad van ! Ott nekem is fut a háttérben de szerintem akkor ez természetes mert alig fogyaszt link link

[ Szerkesztve ]

(#19065) sgeza válasza Imi1981 (#19064) üzenetére


sgeza
veterán

Mondom én! :)
Ez egy alap szolgáltatás, ami tuti megy mindenkinek a háttérben, de ez nem egyenlő azzal, hogy fullba tekeri a procit, és nem engedi elaludni. Legalábbis én így látom.

(#19066) Imi1981 válasza sgeza (#19065) üzenetére


Imi1981
veterán

Egyet értek. Akkor nem ennyit fogyasztana hanem 30-50%-ot . Úgyhogy ezzel nem kell foglalkozni. Megnéztem asszony s10 plus-án és ott most pl 0.5% a fogyasztása szerintem éjféltől (mert droid 10-en úgy mér azt hiszem) .

(#19067) sgeza válasza Imi1981 (#19066) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, azon úgy mutatja a beépített mérő.
Ettől még persze előfordulhat, hogy a Google play szolgáltatások valakinél gondot okoz, de nem pusztán azért, mert azt mutatja, hogy ment a háttérben x órát.

(#19068) daddy53


daddy53
újonc

Szép napot mindenkinek!
Abban kérek segítséget, hogy a korábbi Samu telefonjaimnál (S3-S7) lehetőség volt a névjegyek közül kedvencnek kijelölni bármelyiket. Itt az S10-nél nem találom ennek a módját és a korábbi készülékről átmentett névjegyeket sem tudom szerkeszteni. Tud valaki erre megoldást? Ellőre is köszönöm a segítséget!

(#19069) dkovizoli válasza EnterR (#19038) üzenetére


dkovizoli
addikt

Valóban. De mire is jó ez nekünk? :F

(#19070) Zsolaf válasza daddy53 (#19068) üzenetére


Zsolaf
addikt

Belépsz a névjegybe és ott van egy csillag jobb oldalon a neve mellett.

(#19071) kumpl válasza cultfeca (#19061) üzenetére


kumpl
aktív tag

Próbaképpen kikapcsoltam a mobilnetet, és a helymeghatározást, a háttérben ugyan úgy fut folyamatosan, de a fogyasztása a felére csökkent. A kettő közül nem tudom melyik számított többet, majd kiprobálom egyesével.

(#19072) emre33 válasza kumpl (#19071) üzenetére


emre33
addikt

GPS

Helyelőzmények nincs véletlenül bekapcsolva?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#19073) sgeza válasza kumpl (#19071) üzenetére


sgeza
veterán

Mobilnet. Bár épületen belül (mondjuk kívül is) a GPS használja a mobilnetet is.

[ Szerkesztve ]

(#19074) Laki


Laki
tag

Üdv én még nem frisitettem 10esre,érdemes vagy hagyjam igy.Jót is rosszat is halottam róla

(#19075) cultfeca válasza sgeza (#19067) üzenetére


cultfeca
tag

Igazatok van,de az alább említett 0.5%-os fogyasztás és az én 4-5%-om teljesen más.És nekem mindig a play az első a listán.Az alábbiakba pedig ott kullog valahol lent.
Kikapcsoltam én is most a helyelőzményeket. Jelen pillanatban itt tartunk.

[ Szerkesztve ]

(#19076) daddy53


daddy53
újonc

OK! Ez eddig így is volt, de az Android 10-ben nem találom a csillagot! :-(

(#19077) csorbajeno válasza daddy53 (#19076) üzenetére


csorbajeno
veterán

Középen keresd a jobb oldalon. Nekem ott van, éppen most néztem meg. Az lehet még a hiba forrása, hogy mi az alapértelmezett Névjegyzéked? Belső tárhely, SIM, Google-fiók, esetleg a Samsung-fiók?

(#19078) daddy53


daddy53
újonc

Nekem mindig a telefon memóriája tartalmazza a Névjegyzéket! Most próbáltam a beállításoknál keresni hogy lehete-e másként, de még csak azt az opciót sem találtam, hogy SIM-re áttegyem...

(#19079) Zsolaf válasza daddy53 (#19078) üzenetére


Zsolaf
addikt

Google fiokba használom mióta androidom van. Nekem ilyen 10-en, az a baj ha belső memóriába tárolod, hogy ha telefon behal oda a névjegyzék is. A google fiókot másik telefonra ha beállítod ott lesz minden ugyan úgy. Ments google-be

[ Szerkesztve ]

(#19080) daddy53


daddy53
újonc

OK! Most látom, hogy a névjegy szerkesztésénél van mód a Google fiókba menteni. Meg lehet oldani, hogy az összes névjegyet egyszerre vigye át, vagy egyenként kell áthelyeznem?

(#19081) sgeza válasza daddy53 (#19080) üzenetére


sgeza
veterán

Nem kell egyenként. Ha a készülékben nincs ilyen lehetőség (sosem néztem), akkor exportálod vcf-be, azt pedig mondjuk PC-n böngészőben importálod a Google címtárba. Ezekután már csak arra kell mindig figyelned, hogy minden új névjegyet a Google fiókodhoz ments!
(SIM-re áttenni??? Még a kérdést sem értettem! 2020-at írunk! :DDD)

Most nézem, hogy a névjegyek kezelésénél van olyan, hogy áthelyezés. Forrásnak megadod a telefont, célnak pedig a Google fiókot. Ha azt ott esetleg nem ajánlja fel, akkor export ki, majd import a Google fiókba. Ha ekkor sem ajánlja fel a Google fiókot, akkor ideiglenesen tedd fel a Google címtár alkalmazást, azzal ezen lépések valamelyikét biztosan meg tudod csinálni!

[ Szerkesztve ]

(#19082) daddy53


daddy53
újonc

Köszi a segítséget, már meg is találtam a Névjegyek kezelésénél a menüben. Alapértelmezetté tettem a Google fiókot és máris megjelent a csillag! Mégegyszer köszi a türelmet és a segítséget :R

(#19083) sgeza válasza daddy53 (#19082) üzenetére


sgeza
veterán

Még nézd meg, amit írtam fentebb a kiegészítéssel együtt. A jelenlegi névjegyeid ezzel nem valószínű, hogy automatikusan átkerültek volna a Google fiókodhoz!

(#19084) csorbajeno válasza sgeza (#19083) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha a névjegyek pl a belső tárhelyen vannak, akkor Névjegyek->Beállítások(bal középen hamburger menü)->(legalul) Névjegyek kezelése->Névjegyek szinkronizálása. Itt Bekapcsolod a Google-fiókot, majd a kijelző alján Szinkronizálás. Ezt követően( ha sikeres a szinkronizálás) a google fiókban benne lesz a névjegyzék. :C

(#19085) sgeza válasza csorbajeno (#19084) üzenetére


sgeza
veterán

Tehát akkor át is teszi egyúttal oda? Mert ez önmagában még nem feltétlenül kellene, hogy azt jelentse. De lehet, hogy így van, sosem néztem. Én eleve a Google fiókban tárolom.
Na most mégegyszer elolvasva, amit írtál, az csak annyit kapcsol be (ami egyébként alapból be van), hogy szinkronizálja-e a Google névjegyeket ide-oda. Viszont a készüléken lévő névjegyeket előbb át kell rendelni a Google fiókhoz!

[ Szerkesztve ]

(#19086) dancsuri válasza sgeza (#19073) üzenetére


dancsuri
veterán

Hogy érted, hogy a "GPS használja a mobilnetet is"? A GPS csak a műholdak jelét dolgozza fel. A telefon "helymeghatározása" az más tészta, az használhatja a GPS-t, a mobilnetet, a wifit, és a bluetoototh-ot is.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#19087) sgeza válasza dancsuri (#19086) üzenetére


sgeza
veterán

Rosszul fogalmaztam, csak már nem tudtam módosítani. Természetes nem ténylegesen a GPS-re értettem, hanem a helymeghatározásra általánosan.
Azért tudom mi az a GPS. :)
Mondjuk ha az A-GPS adatokat ide vesszük, akkor még igaz is lehet! :)

[ Szerkesztve ]

(#19088) csorbajeno válasza sgeza (#19085) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha szinkronizálta, akkor az összes névjegy megjelenik a Google-fiókban is. Ezt követően a beállításokban a Google-fiókot jelöli ki alapértelmezettnek, így nem látsz minden névjegyből 2-t. Ezt követően a Google-fiók lesz az alapértelmezett mentési hely.
Egyetlen kellemetlenség van, miszerint a szinkronizálás során szétszedi a neveket, így azt újra vissza kell rendezni. De csak egyszer.

(#19089) iceQ! válasza sgeza (#19083) üzenetére


iceQ!
addikt

Nálam minden névjegy kedvenc. Egyszerre hogy lehet eltűntetni a csillagot a névjegyekről?? :)
Rég igy van de már kezdem unni

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#19090) sgeza válasza iceQ! (#19089) üzenetére


sgeza
veterán

Talán lehet, hogy egyszerűbb böngészőben a névjegyek résznél megoldani. Könnyen lehet, hogy ott tömegesen többmindent tudsz szerkeszteni. Ez csak tipp.

(#19091) sgeza válasza csorbajeno (#19088) üzenetére


sgeza
veterán

Ha egy névjegy a készüléken van, és nincs társítva a Google fiókhoz, akkor oda nem fogja szinkronizálni. Előbb át kell oda helyezni! Hiába kapcsolod be a Google szinkront.

[ Szerkesztve ]

(#19092) iceQ! válasza sgeza (#19090) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem lehet. Vagy én nem találom. Rettenetesen idegesítő hogy mind csillagozott. :o

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#19093) iceQ! válasza iceQ! (#19092) üzenetére


iceQ!
addikt

Megvan, Névjegyzékben a Starres Android (nem Google Contacts-ba) gyári app

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#19094) sgeza válasza iceQ! (#19093) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem a leggyorsabb talán úgy szedheted le (hacsak nem találni valamilyen csoportos megoldást), hogy pc-n böngészőben megnyitod a kapcsolatok lehetőséget (én a régi nézetet szeretem jobban, tehát abban néztem), majd itt ráállsz az első névjegy csillagára. Innentől csak kattintani kell. Amelyikről leveszed a csillagot, az el is tűnik a csillagos listából, tehát a második lép a helyébe és így tovább. Ha menő akarsz lenni, csinálsz egy scriptet, ami mondjuk 1-2mp-enként kattint egyet, és otthagyod.

[ Szerkesztve ]

(#19095) kumpl válasza cultfeca (#19075) üzenetére


kumpl
aktív tag

Engem annyira nem zavar a Google Play szolgáltatások fogyasztása, jobban aggaszt hogy pl a böngészőm sokat eszik...

(#19096) bedibazsa válasza kumpl (#19095) üzenetére


bedibazsa
senior tag

10-es droid óta 20%/óra, rengeteg. Nemsokára a Chrome-ot kipróbálom, hogy az mit mutat.

(#19097) migabi24 válasza kumpl (#19095) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nekem 2h chrome használat 22%-ot mutat

(#19098) cultfeca válasza kumpl (#19095) üzenetére


cultfeca
tag

Van bajunk bőven... :DDD Nekem a Samsung internet az így néz ki...

(#19099) EnterR válasza dkovizoli (#19069) üzenetére


EnterR
veterán

Szerintem szervizfolyamatot segít elő, de érdekes funkció mert eddig is megvolt nélküle az emberiség. :D

PSN ID: marquuard

(#19100) iceQ! válasza sgeza (#19094) üzenetére


iceQ!
addikt

Jó megoldás lett volna, és még scriptem is van :D Azért köszi :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.