Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) insyde5


insyde5
aktív tag

Jött frissítés. Kivancsi vagyok h hívás közben van e a várakozó hivasrol hangjelzes.... :F

[ Szerkesztve ]

(#5302) Boha válasza insyde5 (#5301) üzenetére


Boha
aktív tag

Van v.mi infó hogy mi jött ebben a frissítésben ?

OBORZIL

(#5303) ZavaBalazs válasza Boha (#5302) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

semmi különös, havi biztonsági frissítés. majd úgy egy hónap múlva lesz érdekesebb frissítés, jön a redstone 2. bár amennyire látom, sok izgalmat az sem fog okozni...

más: megérkezett a 2 db 3 dolláros színes gyári (jellegű) hátlapom, egy narancs, egy kék. a képen úgy nézett ki, mintha lenne rajta NFC, de valójában csak egy fekete matrica van ott, egy beragasztott rézdarabbal a 2 érintkező luk alatt, hogy úgy nézzen ki, mintha lenne benne NFC. :U továbbá a narancs MS logójából már ki is hullott az egyik kis fémlapka, nem baj, úgyis a kéket tervezem használni, majd ha az elkezdi szórni őket, akkor a narancs jó lesz donornak... egyébként ezt leszámítva jobban passzol a gyárinál. :DDD

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#5304) Gömbike


Gömbike
senior tag

Sziasztok!

Biztos volt róla korábban már szó, de hirtelen fontos lenne az infó.

A Zasszony 950-e egyik pillanatról a másikra forrósodik és nagyon gyorsan merül. Mit kapcsoljon be, vagy ki, illetőleg van -e valamelyikteknek tapasztalata, ötlete?

Nagyon szépen köszönöm!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#5305) Sztyepadzso válasza Gömbike (#5304) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Néz rá sz akkuhasználatra alkalmazásonként: Beállítások/rendszer/Akkumulátor/akkumulátorhasználat alkalmazásonként, ott lehet a ludas. Annak a használatát tiltsd le a háttérben:Beállítások/adatvédelem/háttérben futó alkalmazások.

Egy soft reset, vagy egy akku-ki/be mindig segít(ez utóbbi persze bekapcsolt telefonnál, ne kapcsold ki akkukivétel előtt).

(#5306) Gömbike válasza Sztyepadzso (#5305) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszönöm!

Mindjárt hívom is, mert én persze dolgozom :W !

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#5307) bnoe


bnoe
tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem azok fele akik insideresek, hogy a preview release kör felhasználójaként a telefont a Pc vagy laptop felismeri? Kábel ok, de sem win 7 sem win10 laptop nem látja a lumiát, kezdem gyanítani hogy insideres bibi, mivel korábban non insideres korban a PC felismerte. Köszi.

(#5308) sum-blink válasza turbulencia8 (#5298) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Most tuti egy darabig nem tudok telefont venni egy 950/régebbi iPhone csere pedig számomra ismeretlen oprendszerre látatlanban kicsit meredek lenne, viszont kicsit visszatérek majd a lumia 820-ra, amin Win8 volt, amint megjavítják, tegnap adtam le. Ahogy emlékszem nem volt ennyi probléma vele...

[ Szerkesztve ]

(#5309) HarleyCustom válasza sum-blink (#5308) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Imádom a 820-at. :)
Viszont a 950 is szépen teszi a dolgát. Semmi idegesítő hiba idáig

Talán az üzemidő lehetne jobb...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#5310) Francia91


Francia91
veterán

Látom, szinte egyedül vagyok azzal, hogy nincs bajom a 950-essel... Csak olvasgatom a topikot... :B

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#5311) ΞΔGLΞ válasza Francia91 (#5310) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt írd le, mire használod a telefont, amiért nincs gondod vele.
Nekem sincs gondom vele, egy íróasztalra van leb@szva egész nap. Üzenet jön, hívni tudnak, néha ránézek, hogy mikor töltsem. : D

(#5312) Francia91 válasza ΞΔGLΞ (#5311) üzenetére


Francia91
veterán

GPS (navigálás kocsiban és motorkerékpáron, megvásárolt Sygic navival), böngészés és e-mail, Skype (meg néha Viber), netbankolás (Raiffeisen), fényképezés (néha videózás), zene BT-n keresztül, valamint időnként Messenger (bár a Messenger tényleg lassú az indulását tekintve, viszont ez nem a WP, hanem a fejlesztők hibája)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#5313) mtm800 válasza Francia91 (#5312) üzenetére


mtm800
senior tag

Messenger a keddi 14393.953 óta egészen rendben van, nálam 3-4 mp-n belül indul...meg is lepődtem, és ezt az indulási idő azóta is stabilan tartja 950XL. Az általad használt navi pedig tényleg rendben van a gyárihoz képest...ami már elég tré sajna.

[ Szerkesztve ]

(#5314) Francia91 válasza mtm800 (#5313) üzenetére


Francia91
veterán

A gyárit annyira nem erőltettem, mivel a Sygic-ben szinte végtelen számú köztes pontot meg tudsz adni a kezdetek óta, ez nekem pedig mérvadó, mivel motoros túrán sok olyan útvonal van, ahol közbe vannak iktatva helyek és települések, a Sygic ebben pedig nagy barát. Valamint már a Nokia N82-esen is Sygic-et használtam, ott kedveltem meg igazán. 2 éve 70%-os leárazással vettem meg az Európa csomagot 6.500 Ft-ért, szerintem normális naviért ennyi pénz nem sok
De a telefon többi funkciójával sincs bajom, bár ezzel nagyjából majdnem egyedül lehetek

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#5315) Petester válasza Francia91 (#5310) üzenetére


Petester
senior tag

A 950-nel nekem sincs bajom... :D
Azzal már inkább, hogy hetente újra kell indítani, hogy a navigáció vagy a Spotify egyáltalán elinduljon. Előbbi esetben nem talál gps jelet, egyik alkalmazással se. Se gyári, se Waze...
Messenger alatt álladóan elfelejti a szavak felajánlását. Érdekes Viber alatt működik...
FB kliens úgy, ahogy működik, de ott is vannak bajok, csak ezzel már együtt tudok élni.
Engem csak ennyi zavar. Mondjuk én úgy vagyok ezzel, hogy ha ettől rosszabb nem lesz, marad, mert Droidot elvből nem veszek, iPhone-ra meg nem adok ennyi pénzt, inkább a gyerekre költöm azt a pénzt... :K
Bár úgy tűnik lesz egy 3. variáció, nemrég olvastam, hogy a Jolla együttműködési megállapodást kötött a Sonyval, hogy Xperia telefonokra is lesz/lehet Jolla port, egy ilyenre szívesen beneveznék... :)

(ó\_!_/ó)

(#5316) ZavaBalazs válasza Petester (#5315) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

a fb/messenger portokban valamiért máshogy működik a billentyűzet modul (pl kijelölni sem tudod a bepötyögött szöveget), gondolom azért szokott elszállni a szövegjavaslat is. kapja be a fb, hogy nem a normálisan működő MS bridge-et használták, hanem a saját trágyakupacukat...
egyébként kopp-kopp, nálam sincs baj a telefonnal.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#5317) #09819904


#09819904
törölt tag

Hali!

Jelenleg kissé fejvakarást okoz a gép és a teló. A szitu az, hogy eddig simán tudtam rá másolni zenéket, de a legutóbbi frissítés valami galibát okozott... :U
A gépen Win 10 Education 1703 - 15058.0-s build van, a telefonon pedig 1607 - 10.0.15051.0-s.
Recovery tool is fent van.

Valakinek valami ötlet vagy driver? :U

Előre is köszi!

(#5318) HarleyCustom válasza Francia91 (#5312) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szinte ugyanerre használom én is. No problem.
A Messenger csak először indult nehezen nekem kb.20 mp.,utána már 2-3 mp.és jó.
Üzemidővel hogy állsz/álltok?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#5319) Francia91 válasza HarleyCustom (#5318) üzenetére


Francia91
veterán

Mindig este teszem fel tölteni, egy napot lazán, erőlködés nélkül végigbír

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#5320) Pacee87 válasza HarleyCustom (#5318) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Ha új/friss telepítésű a telefonod egy pár napot várjál az akkuidővel kapcsolatban, míg minden beáll rendesen!

(#5321) #09819904 válasza Francia91 (#5310) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nekem sincs. El ne kiabáljam! :)

(#5322) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Köszi a tanácsot.
Várok vele....
Bár nekem folyamatos 4g megy....

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#5323) ΞΔGLΞ válasza Francia91 (#5312) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azért szomorú, hogy a nagyon frankó HERE helyett külön venned kell egy valóban frankó applikációt, de pl a Here, akinek van droid-ja, az tudja, hogy milyen profin meg van ott csinálva, vagyis eszében sem jutna másikat venni. A (mostani néven futó izét meg) térképet meg nem is hasonlítom hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#5324) hroberto válasza ΞΔGLΞ (#5323) üzenetére


hroberto
veterán

Ez igaz! A HERE tényleg nagyon jó droidon. Sajnálom, hogy leállították a Windowsos verzió fejlesztését.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5325) Petester válasza ΞΔGLΞ (#5323) üzenetére


Petester
senior tag

Amíg volt Here azt se, meg a Térképek naviját se szeretem használni. Mindkettő beleugatott a kihangosítóba, amikor esemény volt, elnémítva így a rádiót. Engem nagyon zavart. A Sygic viszont képes volt arra, hogy csak a telefon hangszóróján beszéljen. Emellett van sávinfó, nekem a Tomtom térkép adatbázisa is jobban bejön és jobban tetszik a tervezése is. Szerintem megéri a felárat. Más platformos Here nem tudom milyen, használod autóban kihangosítóval?

(#5316) ZavaBalazs
Mióta megjelent a FB saját alkalmazása, volt frissítés? Lassan fél éve van meg a 950, de mióta használom, nem emlékszek, hogy frissült volna. A pc verzió frissült, de a mobilos feledésbe merült... És még most sem enged értékelést írni az áruházban, szerintük még most sem üti meg a 950-es a minimum 2 GB memóriás rendszerigényt... :D

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#5326) Sztyepadzso válasza Gömbike (#5306) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Szia,

Működik a dolog, megvan a felelős?

(#5327) Drag77 válasza #09819904 (#5317) üzenetére


Drag77
senior tag

kijött egy hibás patch, visszavonták, de neked már lehet későn, itt ajavítás mikéntje link

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#5328) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Srácok!
Mi módon tudhatnám meg,hogy garis-e a telóm?
Imei alapján? De honnan?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#5329) mtm800 válasza HarleyCustom (#5328) üzenetére


mtm800
senior tag

Nokia care-t felhívod telefonon ....és megmondják

(#5330) HarleyCustom válasza mtm800 (#5329) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Köszi

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#5331) #09819904 válasza Drag77 (#5327) üzenetére


#09819904
törölt tag

Köszi! :)
Meglesem.

(#5332) #09819904 válasza Drag77 (#5327) üzenetére


#09819904
törölt tag

Még egyszer köszi! :)

Illetve, ez a verzió segített nekem a fentebb említett buildek esetében (hátha másoknak is jól jön):
Press Windows Key + X, and in the menu click on Command Prompt (Admin), and then choose Yes on the prompt.
Type pnputil.exe -e and hit Enter. This will list installed device drivers.
Scroll through the list looking for the description that matches the one in the below example (except for the .inf file’s published name). Make a note of the .inf file name associated. It should be something like oem##.inf with a one or two digit number after the oem in the name, and have the Driver date and version as shown in the following example:
Example:
Published name : oem42.inf
Driver package provider : Microsoft
Class : Portable Devices
Driver date and version : 02/22/2016 5.2.5326.4762
Signer name : Microsoft Windows Hardware Compatibility Publisher
4. Now type pnputil.exe -d oem##.inf where the ## is the number in the file name noted below. Example: oem62.inf.
5. Hit Enter and the incorrect driver is now deleted from your system. When you disconnect and reconnect your device, it should not reinstall the incorrect driver.

(#5333) Cooley18


Cooley18
aktív tag

Bár tudnám, mi a szart csinálnak a fejlesztők az MS-nél és miért...
Mindegy évben el kell játszani a Win8 óta, hogy a nagy frissítés előtt ~2 hónappal az elvileg stabil verziók is összeszarják magukat... Gondoltam hátha Insider Preview segít egy keveset, és bíztam benne, hogy nem okoz több gondot, mint amennyi hasznot hoz. Tévedtem... Nem elég, hogy random újraindulgat, még frissítéseket sem talál a 3-mal ezelőtti Fast Ring-es verzióra, pedig már a Slow Ring is újabb verziójú (arra átállítva sem talál).
Most szépen húzhatom újra az egészet.
Meg amúgy azt is fejbe rúgnám, amelyik úgy gondolta, hogy a Snapi 808-at jó ötlet ráereszteni egy QHD felbontású kijelzőre.

Ajánlom nekik, hogy még idén villantsanak valamit az asztali Win10-zel...
Arra lennék még kíváncsi, hogy terveznek-e bármi lépést tenni a Spreadtrum új SoC-ai kapcsán. Jobban örülnék natív x86-os Win10-nek, mint valami emulált tákolmánynak.

(#5334) HarleyCustom válasza Cooley18 (#5333) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Hát ez gond.
Nálam szerencsére tökéletesen működik. Se újraindulás,se semmi más gikszer.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#5335) EnzoBosco válasza ZavaBalazs (#4216) üzenetére


EnzoBosco
csendes tag

Nekem van mindkét fajta hátlap 950-hez, világos tölgy és fekete bőr, és minden valódi anyag rajta, az, aminek látszik. :)

(#5336) ZavaBalazs válasza EnzoBosco (#5335) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

tyű, azért ehhez jó mélyre visszamentél :D azóta rendeltem egy barna bőrt, megérkezett, használtam, majd eltörtem a sarkát, és most épp pihen.
de azért köszi :) ha találok valahol olcsó fát, lehet benevezek rá. a pereme miből van, és minek akar látszani? ugyebár a bőrnek műanyag, ami fémként tetszeleg.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#5337) #09819904 válasza Cooley18 (#5333) üzenetére


#09819904
törölt tag

Mobile verzió esetében az Insider kiadás CSAK AKKOR frissül, ha a Recovery Toolal visszaküldöd gyárira, majd utána OTA alapon frissíted, majd azután engedélyezed az Insidert. Addig nem!
Legalábbis nálam, ha kijön egy új build ezt a kört nyomom le pihenésképp.

Gépen az Education kiadásból fut Insider, ma frissült 15061.0-ra, és semmi problémám nincs.

Telefonon addig botlottam bele a random restartba, amíg nem nulláztam le csutkára.

(#5338) Cooley18 válasza #09819904 (#5337) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Ez mióta van így? Még az első RS előtt insidereztem, és akkor simán folyamat frissült, nem kellett ennyit szórakozni vele.
Mindegy is igazából, visszaálltam "stabilra", aztán remélhetőleg az RS2 már problémák nélkül jelenik majd meg.
Egyébként így utólag feltűnt, hogy Insiderrel lassabb volt a telefon. A játékok konkrétan szaggattak. Bár még így is siralmas a konkurenciákhoz képest. Nem tudom, miért nem bírtak megelégedni egy FHD kijelzővel. Minőségbeli különbség úgyis elenyésző lenne, minden más tekintetben meg sokkal jobb lenne. Remélem ha lesz Surface Phone, ott nem cseszik el. Bár ehhez nem fűzök sok reményt, mert ugye a pöcsméregetés a legfontosabb, kit érdekel, mi a jó a felhasználónak...

[ Szerkesztve ]

(#5339) #09819904 válasza Cooley18 (#5338) üzenetére


#09819904
törölt tag

Passz, hogy mióta!

De az is vicces, hogy 15055.0-s elérhető mobilra, nálam meg a 15051.0-esre írja, hogy legfrissebb... De, ha lejátszom az előbb említett kört, akkor meg erre frissítene már... :U

(#5340) mtm800 válasza #09819904 (#5339) üzenetére


mtm800
senior tag

Sztem ha usa régióra és nyelvre állítod ...akkor neked is ugyanúgy frissül 51-ről 55-re mint másoknak, nem kell hozzá wdrt.

[ Szerkesztve ]

(#5341) #09819904 válasza mtm800 (#5340) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ezt nem próbáltam még, bevallom töredelmesen. :)
Holnap majd a kőkemény BM-es műszakban megnézem!

(#5342) #09819904 válasza #09819904 (#5341) üzenetére


#09819904
törölt tag

Átállítottam a régiót, de ez sem oldotta meg a problematikát. :/

(#5343) EnzoBosco válasza ZavaBalazs (#5336) üzenetére


EnzoBosco
csendes tag

Csak most olvastam.. :) A fém keret az valóban az, csak nem tömör fém, hanem a polikarbonátra visznek fel egy vékony fém réteget. A fa hátlaposaknak meg gumírozott az oldala, nagyon jó a fogása. :) Ha esetleg érdekel, lehet eladom az enyémet, az világos tölgy.

(#5344) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Olvasgatva a fórumot látom vannak hibái a telefonnak(vagy inkább az op-rendszernek)
Most döntés előtt állok , betört a 930-as lumiámnak a kijelzője...érdemes 30-40ezerért akár LCD-t cserélni benne vagy inkább egy 950 helyette? :F (használt vagy új ? )
Illetve vannak olyan típushibái a 950-nek mint ami a 930-nak voltak , pl :mikrofon, üveg elválása a kerettől..stb.

Lumia 950XL

(#5345) HarleyCustom válasza ZsoltG60 (#5344) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nálam nincsenek hibák. Minden tökéletesen működik.
A szoftver nincs mókolva,gyári frissítéssel van.
Szerintem sok mindentől függ,hogy előfordul bug. Felhasználástól is például...
Amire használom,arra hibátlan.
Net,Messenger,fotó,yt,fb (ezeket a böngészőjében pl.),semmi összeomlás,újraindulás....nálam jó a szoft.

Neked kell eldöntenéd,megéri-e a kijelző cserét.

Régebben volt 930-cam,nagyon tetszik a mai napig,de már eljárt felette az idő. Szerintem a 950 jobb cucc.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#5346) zsoltzsolt válasza ZsoltG60 (#5344) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Hol lehet újonnan kapni?
Bár látom, árulják még jó pár helyen.

[ Szerkesztve ]

(#5347) ZsoltG60 válasza zsoltzsolt (#5346) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Emag-on találtam, 110ezerért, bár az lehet szürke importos de 24hónap garanciát ír.

[link]

jófogáson is van 1-2 amit újnak hirdetnek... bár ha jó állapotban lehetne találni használtat korrekt áron az sem lenne rossz megoldás :)

Lumia 950XL

(#5348) zsoltzsolt válasza ZsoltG60 (#5347) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!
Az a baj. hogy kp-ban nem fizetnék érte ennyit.
De egy jó állapotú használtat, havi 5-8 ezer részletért vennék :DDD

(#5349) #09819904 válasza zsoltzsolt (#5348) üzenetére


#09819904
törölt tag

Én cseréltem. Nem titok, S6-ot váltottam 950-re. Nem bánom a mai napig a váltást. A Lumia 800 óta vágytam valami új Windowsos cuccra, és ezt sikeresen a 950-be találtam meg.
Hibák nincsenek. A szoftveres oldallal meg úgy vagyok, hogy amíg meglehet oldani, addig semmi gond. A múltkori driver problémán kívül más nincs.

Hogy részletre ad-e valaki használtat, na az egy érdekes kör lesz!

(#5350) hroberto válasza ZsoltG60 (#5344) üzenetére


hroberto
veterán

A 950-nek nincsenek típushibái. Ha a Windows 10 bugjait, és az alkalmazások hiányát, gyenge minőségét meg tudod szokni, akkor jól megleszel vele.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.