Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) Lauda válasza KrAt (#4500) üzenetére


Lauda
félisten

Annak a datumnak nincs jelentosege, nem is tudom mit jelent az. A lumia 650-et original vettem az edigitaltol 10.26-an, nezd az imeit:

Serial Number: Warranty: YES Care Services: Warranty Class: 24 MONTHS Product Type: RM-1154 Sales Model: Microsoft Lumia 650 Dual SIM Product Code: 059X6V5 Start of Warranty: 11-04-2016 End of Warranty: 11-04-2018 Activation Date: 26-10-2016 Ship-to Customer #: 127421S02 Ship-to Country: Hungary Sold-to Customer #: 127421 Sold-to Country: Hungary Context Date: 04-11-2016 Factory Simlock: NO Software Version: 01078.00037.16082.41010

:F

Mit jelent az a 2016.04.11 ki tudja. :D Egyebkent a ket ev garancia a szamla kiallitasanak napjatol el, ezt is megkerdeztem termeszetesen. ;)

(#4502) KrAt válasza Lauda (#4501) üzenetére


KrAt
veterán

Jahogyja.

És ha nincs számlám? :D

(#4503) Lauda válasza KrAt (#4502) üzenetére


Lauda
félisten

Hat azt nem tudom. :) A nokia szerviz azt mondta, hogy nekik csak a szamla vagy a garlevel kell amin szerepel az imei hogy a telefon beazonosithato legyen. Itt szamlat kapsz, ezzel el a ket eves gyari garancia. :) Ezert kerdeztem meg direkt ilyen helyen, mert ha ok azt mondjak, hogy ok, akkor az ok. Mondta is a holgy, hogy ket evig vihetem hozzajuk gariztatni ha gond lenne.

-------------------------

Ez emagos lumai 650 imei:

Serial Number: Warranty: YES Care Services: Warranty Class: 24 MONTHS Product Type: RM-1152 Sales Model: Microsoft Lumia 650 Product Code: 059X6N5 Start of Warranty: 27-02-2016 End of Warranty: 27-02-2018 Activation Date: 10-08-2016 Ship-to Customer #: 127742S01 Ship-to Country: Hungary Sold-to Customer #: 127742 Sold-to Country: Hungary Context Date: 07-11-2016 Factory Simlock: NO Software Version: 01078.00025.15484.39012

08.10-en kerult bele sim kartya, a tobbi adatot a rosseb tudja micsoda. :D :D

[ Szerkesztve ]

(#4504) ZavaBalazs válasza Petester (#4498) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

na, akkor már legalább ketten vagyunk hátlapra :) ha valaki még társulna, írjon nekem akár itt, akár privátban. a webshop azt írja, hogy 3-5 nap múlva lesz újra készleten a hátlap, ha újra van, én rendelném azonnal, szóval aki betársulna, az időben jelezze nekem!

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#4505) turbulencia8 válasza Lauda (#4501) üzenetére


turbulencia8
őstag

A 650 akkuideje milyen? Baratnomnek mostmar tenyleg kell egy telot vennem, a Lumia 650 dual verzioja az egyik legeselyesebb versenyzo.

[ Szerkesztve ]

(#4506) Lauda válasza turbulencia8 (#4505) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem hasznalat fuggo. Atlagos hasznalattal, netezes, telefon stb, ket napot kibir. En meg toltom minden este, meg nem ismertem ki a telefont rendesen. Amugy nagyon jo kis telefon.

[ Szerkesztve ]

(#4507) turbulencia8 válasza Lauda (#4506) üzenetére


turbulencia8
őstag

Okes, meggyoztel. :-)

(#4508) sum-blink válasza Zoli133 (#4481) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Nekem is picit beégett, de csak fehéren látni alighogy. Nem zavaró szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4509) Sjkolrd válasza sum-blink (#4508) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Milyen idős a telefon? Nekem most kb. 6 hónapos, de nem láttam eddig meg beégést.

Ez amúgy kijelző gyári hibája?

(#4510) Francia91 válasza Sjkolrd (#4509) üzenetére


Francia91
veterán

AMOLED jellemzője

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4511) Sjkolrd válasza Francia91 (#4510) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Értem, eddigi telefonjaimnál nem volt ilyen jellegű észrevételem.

(#4512) ΞΔGLΞ válasza Sjkolrd (#4511) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Használattól, de elsősorban a fényerőtől függő ez a beégés, ha sokat van maxon, kb 1 hónap alatt is képes beégni.
Ajánlott fényerőn, vagy eggyel alatta ilyen nem fog, vagy csak ritkán fog előfordulni.

(#4513) Sjkolrd válasza ΞΔGLΞ (#4512) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Oks akkor megint user függő dolog ez..Nálam nem megy maxon a fényerő utalom,ha ki vakítja a szemem.

(#4514) sum-blink válasza Sjkolrd (#4509) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Január óta van meg kb. De alig veszem néha észre a win logot. Nem zavaró.

(#4515) insyde5


insyde5
aktív tag

Srácok!

A frissítéssel jött az a változás, hogy a navigációs sávot nem lehet eltüntetni?
Mert nekem eddig úgy volt beállítva, hogy egy mozdulattal hoztam elő alulról.

(#4516) Lauda válasza Lauda (#4499) üzenetére


Lauda
félisten

Megerkezett a telefon.

A szamlan nincs rajt az imei, igy nem tudod ervenyesiteni a gyari garanciat. A dobozon sehol a gyari matrica, a csomagban a gyari tolto helyett egy nokia AC50 uti tolto baszki :Y , a telefon amugy foliaban volt, viszont ugy nezett ki, mint ami kint allt valami bemutatoteremben es a folia es a telefon koze mar beszallt a por, az elek alatt is mindenhol por. Ez egy szelhamos banda, kuldom is vissza azonnal. Szoval nem ajanlom oket senkinek sem.

(#4517) KrAt válasza Lauda (#4516) üzenetére


KrAt
veterán

Bazzzzz :(

(#4518) ody7707


ody7707
újonc

Sziasztok! 950 vásárlása előtt állok, még annak ellenére is,hogy sok a hiba az itt olvasottak alapján sajna! :( Egy 925-öst váltana amit 2 évig használtam, de lenne pár kérdésem amire nagyon megköszönném ha válaszolnátok ,akár többen is! ;) (ha már sokan kérdezték előttem akkor sorry!)

1. Számomra fontos lenne az FM rádió, és lehetőleg gyárilag és nem app-on. Tudom,h nem minden készüléken van,vagy lehet telepíteni. Ha esetleg tudtok konkrét értékesítési helyet,h honnan rendeljek mert pl. az általuk forgalmazottban van, azt is köszi!

2. Szokásos kérdés aksi idő, mondjuk ha már az új frissítések megvannak,és felesleges dolgokat kilőttem stb...Esetleg szívesen veszek 1-2 hasznos spórolási tanácsot is! ;) (normál,játék és videó mentes használatnál)

3. A gyári hátlap állítólag gagyi és gyenge, de ez tényleg használhatatlan és cserélni kell? Vagy azért 1 darabig bírja normál körülmények között.

4. Honnan érdemes rendelni,ahol a garit is betartják,vagy egyáltalán hova fordulhatok ha baj van a telóval? Régi Nokia szervizek,már ha vannak még, vagy egyből vissza a boltnak?

Köszi szépen mindenkinek aki időt szán a válaszra! Üdv!

(#4519) ΞΔGLΞ válasza Lauda (#4516) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Öööö...lemaradtam valamiről? Nem úgy volt, hogy Edigital-ban veszed? :U

(#4520) Sjkolrd válasza Lauda (#4516) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Honnét is vásároltad?

Ui. ezért nem bízom a netes vásárlásban, főleg ilyen eszközöknél, inkább rendesen hazai cégekből válogatok...

(#4521) Lauda válasza ΞΔGLΞ (#4519) üzenetére


Lauda
félisten

Most mar onnan fogom, gondoltam egy probat meger.

Sjkolrd Turbado. Irtak, hogy biztos szuroprobaszeruen kiprobaltak a telefont azert bontott. Aha, mi a helyzet a nokia uti toltovel es a szamlaval, ami semmire sem jo? Meg hogy kicserelik bontatlanra ha kerem. Koszi , nekem ebbol boven eleg volt.

Csak azert osztottam meg itt is, hogy aki 950-et venne nagyon gondolja meg, hogy toluk rendeljen.

[ Szerkesztve ]

(#4522) ZavaBalazs válasza Lauda (#4521) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

expansys :P

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#4523) Lauda válasza ZavaBalazs (#4522) üzenetére


Lauda
félisten

Multkor kerdezted:

akkor jól értem, 1 simmel használva nem feleződik?
én dualost használok 1 simmel, mert ezt fogtam ki nevetségesen olcsón. igazából ha 1 simmel is feleződik, az se zavar, kellően gyors így is, csak szeretem tudni a miérteket. :)

A microsoft oldalan talaltam ennyit rola:

Két SIM-kártyás Lumia telefonom mindkét SIM-mel képes LTE/4G/3G használatára?
 E-mail
 Nyomtatás
Több LTE-, 4G- és 3G-kompatibilis két SIM-kártyás Lumia telefon létezik, azonban egy adott időben csak az egyik SIM-kártyával lehet LTE-, 4G- vagy 3G-kapcsolatot létesíteni: a másikkal csak 2G-/GSM-kapcsolatot. Ha a mobilszolgáltatója nem kínál 2G-/GSM-hálózatot, nem tudja SIM-kártyáját regisztrálni, így nem tud hívást kezdeményezni és fogadni, SMS-t küldeni és fogadni, valamint mobiladat-forgalmat használni.

SIM-kártyája 2G-/GSM-hálózatokkal való kompatibilitását illetően forduljon mobilszolgáltatójához. [link]

(#4524) hroberto válasza ody7707 (#4518) üzenetére


hroberto
veterán

1. Nem rádiózom, úgyhogy ezt passzolom.
2. A 925-től sokkal jobb az üzemidő. Minimum a duplája.
3. Használhatóság szempontjából nincs gond a hátlappal. Csak annyi, hogy műanyag és nincs prémium érzés.
4. Gyári garanciával vedd, és akkor a bármelyik Care-ben javítják gond esetén.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#4525) ZavaBalazs válasza Lauda (#4523) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

köszi! :)

hroberto: annyi van még a gyári hátlappal, hogy az alsó sarkokon eddig bármelyiket nyomkodtam meg, mind nyikorgott. remélem a mozo nem lesz ilyen.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#4526) ΞΔGLΞ válasza ZavaBalazs (#4525) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

remélem a mozo nem lesz ilyen.

Az mint a beton, úgy fog állni rajta. Ég és föld a különbség.A gyári hátlap egy vicc...

(#4527) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Ebay-ről melyik üveget érdemes rendelni? Ami nekem megjött az nem enged át elég fényt és a glance nem működik miatta.

Be lehet valahogyan állítani, hogy melyik kártya mobilnetjét használja a telkó? A dual sim-nek át lehet állítani valahol a színvilágát?

(#4528) pprod94 válasza ZavaBalazs (#4525) üzenetére


pprod94
aktív tag

Hogy kell nyomni, hogy nyikorogjon? :) Nekem nem csinálja. Karcokat sem gyűjti még. Bezzeg az üveg magától beroppant. :(

(#4529) ΞΔGLΞ válasza Pikkolo^^ (#4527) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Minőségit vegyél és akkor nem lesz ilyen gondod, ráadásul azok nem csak dísznek vannak fent, ha védeni kell.

Nillkin, Gepard, Panzer, gpel...

(#4530) Pikkolo^^ válasza ΞΔGLΞ (#4529) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Kérlek linket, mert a kínai árusoknél nem lehet tudni melyik az igazi.

(#4531) ΞΔGLΞ válasza Pikkolo^^ (#4530) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

(#4532) Sjkolrd válasza Lauda (#4521) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Remélem, jól kitudsz jönni belőle.

(#4533) Lauda válasza Sjkolrd (#4532) üzenetére


Lauda
félisten

Hetfon mar jon erte a futar, penzt utaljak vissza. Kiprobaltam, mar legalabb tudom. Sajnalom amugy.

[ Szerkesztve ]

(#4534) Ance válasza Lauda (#4523) üzenetére


Ance
őstag

Lényegében úgy működik, hogy az Adatforgalomra meg kell adni az egyik sim-et (alapesetben az 1-es), onnantól annak bármilyen hálózatot megadhatsz, a 2. sim-nek viszont csak a 2G-t. Ez egyébként a fogyasztásra is kedvező hatással van, mert nem mindkét kártya keresi folyamatosan a jobb hálózatot, csak az egyik.

(#4535) insyde5


insyde5
aktív tag

Az normális, hogy 6ó30p készenlét alatt 18%-ot merül az akksim? Hozzáteszem takarékos módban 91% -ról?
Az elmúlt egy hétben vettem észre, hogy valami nem stimmel. Az első esetben 100%-ról 71%-ra kb 8óra alatt. Azóta csináltam egy WDRT reisntallt is. A akku menüben az utóbbi 6 órában a Kezdőképernyőre ír 80% használatot aztán 3-4% ok egyebeknek. Nincsenek különleges szoftverek, Egy zenelejátszó, egy filmlejátszó, menetrend, a fitbit ami úgye alap. és még 2-3 hasonló.
Elszállt az akksim?

(#4536) ody7707 válasza hroberto (#4524) üzenetére


ody7707
újonc

Köszönöm szépen a válaszod, azért FM rádió témában jó lenne ha még vki segítene...Vagy ha van 1 perced megnézhetnéd,hogy a tiédben van e. 😉 A többi kérdésemben akkor szerintem nem lesz gond, max a hátlapot kell egy idő után cserélni,ahogy itt többen írják.

(#4537) sum-blink válasza pprod94 (#4528) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Nekem a 820-ammal történt ez, 20 centiről esett le. De az érintő sérült sajnos, ezért is váltottam erre.

(#4538) Lauda


Lauda
félisten

A magyar microsoft aruhazban nem lehet telokat venni, mint pl a nemet es osztrak oldalon? Nem talaltam sehol. 400 euro a 950XL dokkoloval. :U

(#4539) hroberto válasza ody7707 (#4536) üzenetére


hroberto
veterán

Alapból biztos, hogy nincs benne rádió. De úgy rémlik valahogy rá lehet varázsolni. Segíteni nem tudok benne, mert nem rádiózom telefonon.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#4540) turbulencia8 válasza hroberto (#4539) üzenetére


turbulencia8
őstag

Volt egy korabbi HSZ, ahol leirta vki, hogy csak a registry-t kell modositani.

(#4541) mistvan68 válasza ody7707 (#4536) üzenetére


mistvan68
tag

Szia!

WDRT-vel rakd újra a telót,de a terület és nyelv US legyen!(Pc kell hozzá,minimum Win7!)
Aztán tölts le egy rádió alkalmazást pl.Radio Fm phone nekem bevált!(Nyolc adót be lehet rá programozni.)
Aztán fülest rádugod és rádió próba.
Majd visszaállítod a nyelvet és területet magyarra és frissíted a teló szoftverét wifin a legújabb buildre,ha kell!
Én így csináltam és tökéletesen működik. A registry-s módszer nekem nem működött.
Ha hangerőt állítasz megjelenik a gyári app is és látod az adó adatait.

Üdv.István

(#4542) Tyibur válasza ody7707 (#4536) üzenetére


Tyibur
tag

NGC leírása: 3979 sz. hozzászólásában leírta a rádió aktiválását. Még mindig működik :C
Érdemes további hozzászólásokat is elolvasni ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#4543) graffin


graffin
csendes tag

sziasztok!

Hétvégén vettem egy 950-et, eddig nagyjából azt kaptam, amit vártam, leszámitva pár érthetetlen "újitást" a wp8-hoz képest. [pl. nincs Feladatok nézet a naptárban, ami eddig megegyezett az asztali gépen használt outlook feldataival...]

Illetve bosszankodtam egy sort: jól kitaláltam, hogy veszek NFC cimkéket, hogy pl. ha melóban ráteszem, akkor lenémuljon. Ahogy olvasom, az MS nem támogatja, hogy NFC-vel beállitásokat lehessen állitani. :(

Az FM rádiót is megoldottam, én egy egyszerűbb registry piszkálással:
https://enzocontini.wordpress.com/2016/09/16/how-to-activate-fm-radio-functionality-in-your-lumia-950/

egy app-ot kell feltenni, amivel szabadon át lehet irni a registry-t.

Kérdésem is lenne:
a millenium update éjjel felment, azóta nincsenek képek a Kapcsolatok élő csempén. Wtf?
Ti is tapasztaltátok?

Üdv
g

(#4544) graffin


graffin
csendes tag

...és még egy:
jól látom, hogy a nilkin fóliához adnak a kamerára is fóliát?

vagy ha nem, létezik ilyen?

köszi!

(#4545) Ance válasza graffin (#4543) üzenetére


Ance
őstag

A frissítés után 2-3 nappal visszatérnek a képek a Kapcsolatokhoz. Kivéve, ha Outlook fiókod van, mert akkor nem valószínű.

(#4546) Lauda válasza Ance (#4545) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen fiok kell ahhoz, hogy ez is mukodjon?

(#4547) mtm800 válasza Lauda (#4546) üzenetére


mtm800
senior tag

Nálam pl gmail....és rendben van a kapcsolatok csempe

(#4548) Ance válasza Lauda (#4546) üzenetére


Ance
őstag

Most már működik, csak újra kell tenni a képeket. Az outlook.com frissült egy nagyot és eltűnt az összes kép, ami korábban a telefonról lett szinkronizálva (de pl. a skype-os képek nem tűntek el). Szóval ez van, most már működik, úgy látszik.

(#4549) Lauda


Lauda
félisten

mtm800, Ance

Koszi! Nekem outlookos fiokom van. :)

Olyasmi jutott az eszembe, hogy ha veszek egy wifi sticket, akkor azt meg tudom csinalni, hogy osszekapcsolom wifin a pc-t a mobillal? Hogy ne kelljen az adatkabellel szorakozni. ;)

Vezetek nelkuli toltot milyet hasznaltok hozza? :B

Gondolkodom az xprotector kijelzovedeon [link], hasznalja esetleg ezt a tipust valaki? ;)

[ Szerkesztve ]

(#4550) graffin válasza Ance (#4545) üzenetére


graffin
csendes tag

és láss csodát, 2 nappal az update után megy. :)

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.