Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Szaisztok! Lenne egy alap kérdésem.. a Névjegyeket hol találom és azon belül hogyan tudom megjeleníteni a sim-en tárolt neveket? :R Androidos telefonom van, aztán a kolléganőm a kezembe nyomott egy ilyen telefont. :D

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#5852) #09819904 válasza Ferenczi Áko (#5851) üzenetére


#09819904
törölt tag

Kapcsolatok, ..., beállítások!
Ez Androidon se nagyon tér el... :U

(#5853) sum-blink válasza Sztyepadzso (#5848) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Ha már a sim van áthúzva térerő helyett, akkor hardveres?

(#5854) #09819904 válasza sum-blink (#5853) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nem! Akkor pech. :U

(#5855) Sztyepadzso válasza sum-blink (#5853) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ilyenkor hardveres, valahol szakadt valami.

(#5856) laccy88 válasza turbulencia8 (#5754) üzenetére


laccy88
senior tag

visszakaptam ma. Futár postás hozta. Elvileg kamerát cseréltek, működik is. Illetve írták hogy akkut, mert púpos volt. semmi baja nem volt :)

(#5857) sum-blink válasza Sztyepadzso (#5855) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Mi? Pech? Most tényleg nem értem, bocsi. Egy sim kártya van áthúzva.

Ezt tegnap óta csinálja mióta cserélni akartam, ki is írja bekapcskor, hogy a sim hibás. Előtte a térerő volt áthúzva mivel a számom nem él jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#5858) Sztyepadzso válasza sum-blink (#5857) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ja, akkor félreértettelek :))
Azt vettem ki, hogy a térerő van áthúzva, de utána átértelmeztem, és kiderült, hogy már a SIM kártya van.
Ezek szerint, ha az antennáról nincs visszajelzés, vagy a kártyád le van tiltva, akkor kapsz x-et a térerőjelre, ha meg a sim ikonon van, akkor nincs benn SIM, vagy a foglalat a hibás.

(#5859) sum-blink válasza Sztyepadzso (#5858) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Ohh, bakker. :(

2016-ban vettem. Ha a care-be váci úton beviszem még megkéne csinálniuk? Köszi.

(#5860) Sztyepadzso válasza sum-blink (#5859) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Na, akkor most tisztázzuk: Neked sim kártyán van x, nem a térerőn, ha jó, működő kártyát raksz bele. Akkor sim-foglalat hiba lehet. Care-ről fogalmam sincs:)

(#5861) ZsoltG60 válasza sum-blink (#5859) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

IMEI szám alapján megtudod nézni te is meddig érvényes a garanciád :)

Lumia 950XL

(#5862) turbulencia8 válasza laccy88 (#5856) üzenetére


turbulencia8
őstag

Tok jo, nekem is normalisan megjavitottak anno!

(#5863) Cooley18


Cooley18
aktív tag

(#5864) sum-blink válasza Sztyepadzso (#5860) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Igen, az a hiba lehet. Utóbbi.

Zsolt: Hogyan és azt hol látom? Köszönöm!

(#5865) #09819904 válasza Cooley18 (#5863) üzenetére


#09819904
törölt tag

(#5866) lindisu


lindisu
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy nektek milyen tapasztalatotok van az akku idővel?

Nekem, mostanában mintha enné az aksit.
Pl. fényképezés vagy videó felvételnél, szinte használhatatlan, 1-2 óra alatt lemerül.
Futásnál, Runtastic+Groove 1 óra alatt 50% esést produkál...
Böngészés is eszi.
Aksit most cseréltem benne, teljesen új, azt gondoltam ez megoldja a problémát, de nem... :(
WDRT kb 1 hónapja volt, Insider-en vagyok.

(#5867) Clemi válasza lindisu (#5866) üzenetére


Clemi
veterán

A fényképezni ritkásan szoktam vele, de nekem ma például Runtastic+Spotify (offline) 90-ről 68%-ra esett kb 1 óra alatt, amiből 40 percig ment a Runtastic.
Részemről nem insiderezek már jó ideje.

(#5868) lindisu válasza Clemi (#5867) üzenetére


lindisu
csendes tag

Akkor lehet a Runtastic a fő bűnös, de régebben nem volt vele ilyen gondom.
A régi aksival már 1 óra 45 perc futás után lemerült és kikapcsolt. Ez nagyon gáz...

(#5869) khron78


khron78
őstag

Tapasztaltatok olyat, hogy a nem fogadott hívások egyszerűen eltűnnek a híváslistából?

(#5870) hroberto válasza khron78 (#5869) üzenetére


hroberto
veterán

Igen. Már nálam rendszeresen jelentkezett ez, de akkor ezek szerint nem javították azóta sem.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5871) KrAt válasza khron78 (#5869) üzenetére


KrAt
veterán

Igen, ilyenkor csak az értesítés maradt, ha hosszan nyomtam a vissza nyilat, és bezártam a híváslistát, akkor megjavult :)

(#5872) ZsoltG60 válasza sum-blink (#5864) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Van 2 oldal is ... Microsoft : https://support.b2x.com/send-device/enter-imei

Minden típushoz: https://imei24.com/

Lumia 950XL

(#5873) sum-blink válasza ZsoltG60 (#5872) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Köszönöm megnézem.

(#5874) sum-blink válasza ZsoltG60 (#5872) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Az elsőt választottam. Beírtam a gépház-extrák-nál található számot, viszont a IMEI-SV alatt nekem 15szám, kötőjel és még két szám van. Vagy az utolsó kettő az SV? Mert a 15-re azt írta:

Warranty status: In warranty
Warranty start date 12-Jan-2016
Warranty end date 12-Jan-2018

(#5875) ZsoltG60 válasza sum-blink (#5874) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Az kötőjel utáni szám nem kell, csak az első 15. Ugyanezt megtalálod a Beállítások/Rendszer/Névjegy/További információk
Vagy a tárcsázóba beírod a *#06#
Az adatok alapján még érvényes a garanciád, de azért nézd meg a másikat is mert elvileg azon az oldalon amin nézted az a gyártástól számítja a 2 éves garanciát, nem a vásárlástól.
A második linken kiírja mikor lett aktiválva a telefon így eltérhet a két oldalon megadott garanciális időszak.

ez az enyém

Lumia 950XL

(#5876) sum-blink válasza ZsoltG60 (#5875) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Itt hol írja pontosan? Lehet kapkodtam, de nem találtam.

(#5877) ZsoltG60 válasza sum-blink (#5876) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Konkrétan nem írja de az aktiválási dátumtól számítva 2 év :) persze ha csak nem szürke importból GSM boltból származik a telefon mert akkor csak 1 év bolti garancia van

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#5878) sum-blink válasza ZsoltG60 (#5877) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Jaa. Nem, T-mobiletól van. Kb-ra még beleférek 2016 tavaszán vettem.

(#5879) bnoe


bnoe
tag

Most olvastam, hogy 16212 buildet senki ne instalálja, nem csak insidereseknek elérhető hanem sajnos kifutott non insidereseknek is. Ha elkezdi letölteni akkor internet kapcsolatot kell megszakítani, ha meg letöltötte már akkor wdrt. https://mspoweruser.com/microsoft-accidentally-releases-windows-10-mobile-build-which-bricks-your-device/

(#5880) #09819904 válasza bnoe (#5879) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nekem tegnap a Kapcsolatok alkalmazással gyűrte le a telefont. Estétől idáig nem ment!
Ami nem lett volna baj, mert kialudtam magam. Csak épp a Recovery Tool mire felismerte, az laza 1 óra baszakodás volt. Úgyhogy tényleg baromi nagy ívben kell tekerni előle, mert elég brutál!

Update: Most, ebben a percben (08:06) kezdett visszatekerni! Kíváncsi leszek a végére!

[ Szerkesztve ]

(#5881) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Nektek is van a gépház/rendszer/értesítéseknél az első elemnél számokból és betűkből álló "kriksz-kraksz"?
Mi lehet ez?

(#5882) #09819904 válasza timelord1987 (#5881) üzenetére


#09819904
törölt tag

Egyes buildeknél előfordul, hogy az appnak a teljes fileneve kerül így kiírásra. Szóval ez csak esztétikai hiba!

(#5883) gyurica úr


gyurica úr
tag

Egy új jelenség miatt kérek tanácsot.
Már vagy 2 hónapja nem megy a Kapcsolatok csempén a meglévő "kapcsolatok" képei, tehát olyan mintha nem lenne egy kép se itt, erre ma egy órája egyszercsak elindult, ami nagyszerű, viszont cserébe, ha a Kapcsolatok csempét megnyitom (a menüből is), utána 1 mp múlva magától be is zárja...

Mi lehet a probléma?

(#5884) laccy88 válasza gyurica úr (#5883) üzenetére


laccy88
senior tag

á szóval nem csak az én problémám ez. Telefonálás szempontjából elég fontos lenne a kapcsolatok app. De jelenleg használhatatlan :(

(#5885) turbulencia8 válasza laccy88 (#5884) üzenetére


turbulencia8
őstag

A legutolso update eleg bugos sajnos, a kapcsolatok mellett az edge is gaz.

(#5886) #09819904


#09819904
törölt tag

Nos! Konkrétan a "Microsoft" logonál bevágta magát bootlopba, aztán se előre, se hátra!
A flash mode konkrétan mintha nem is létezett volna! A Recovery Tool nem is tudta felismerni.
Majd a sorozatos bootloop mellett, laza 2 óra töltötte le a firmwaret és pakolta vissza. Utána már minden jó lett!
Nálam a hibát a Kapcsolatok alkalmazás frissítése cseszte el! Az elején csak nem nyílt meg, aztán hajnalban hallom, hogy rezzen a masina, és onnantól vége volt mindennek!
Munkahelyen baromira jó érzés volt... :U
Ez tényleg Alkotói frissítés volt! Megalkotta a magas vérnyomásomat fél napra! :U

(#5887) bnoe válasza #09819904 (#5886) üzenetére


bnoe
tag

Welcome to the club...remélem megúszom...nekem se türelmem se szakmai ismertem nincs, hogy újra élesszem a telót..

[ Szerkesztve ]

(#5888) #09819904 válasza bnoe (#5887) üzenetére


#09819904
törölt tag

A legrosszabb, hogy X ideig nincs élő telefonja az embernek. A megoldás ettől jóval egyszerűbb!
Ha beadja az unalmast, akkor letöltöd a Recovery Toolt, aztán pár klikk és végzi is a dolgát! :)
Szerencsére olyan fapados, hogy ettől már nem is lehet egyszerűbb!

(#5889) laccy88 válasza #09819904 (#5886) üzenetére


laccy88
senior tag

Ez jól hangzik...

(#5890) Cooley18


Cooley18
aktív tag

Ez sajnos egy olyan dolog, amit a Fast Ringet használók vállalnak. Az MS hibája, de ha valaki benyalja, akkor nem lehet őket hibáztatni, miután fel is hívják rá a figyelmet, hogy ilyenek megtörténhetnek.
Az már sokkal inkább bosszantó, hogy az - elvileg - stabil verzió is egy rakás szar. Bár szerencsére én megúsztam az Edge és a Kapcsolatok hibát is, ami eddig a legdurvábbaknak tűnnek, de így is épp elég idegesítő...

(#5891) #09819904 válasza Cooley18 (#5890) üzenetére


#09819904
törölt tag

Oké, hogy bizonyos fokig vállalja az ember a kockázatot. Tesztelnék is nekik, és tőlem aztán gyűjthetik a mindenféle infót. De azt azért ne úgy tegyék már, hogy teljesen beszarik a cucc! :U
Ha valamelyik alkalmazás nem fut, vagy hasonló dolgok fordulnak elő, az annyiban jó, hogy visszajelzés után tudnak mire figyelni. De annyit hagy várjon már el az ember, hogy mielőtt kiengedik a rendszert, legalább nézzék meg...

(#5892) ΞΔGLΞ válasza #09819904 (#5891) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Persze, véletlen volt, mi, Dona? :DDD Illetve annyiban igen, hogy b...tak rá, hogy legalább ellenőrizzék, hogy a jelenleg forgalomban lévő készülékekénél, hogy működik. Kiengedték, mert amin tesztelik azon jól futhat(ott), csak az egyik idióta véletlen azért megnézte mi is az ábra a jelenlegi mazochistáknál. Nem normális már, amit ezek ott csinálnak, főleg a saját felhasználóikkal.

(#5893) Cooley18 válasza ΞΔGLΞ (#5892) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Ugyan már! Kismilliószor láthattunk hasonló dolgokat más cégeknél is, sőt. Nemrégiben a hatalmas Apple egy hivatalos verzióval hibázott hasonlót. Na, az már tényleg komoly probléma, de sajnos előfordul... Az android meg évekig egy rakás szar volt, csak a nyíltsága és ingyenessége miatt hódított teret.

[ Szerkesztve ]

(#5894) ΞΔGLΞ válasza Cooley18 (#5893) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jól van "kúli" ne engem próbálj meggyőzni. :DDD
Mit csinált az apple? Amióta léteznek minden évben lecserélem az aktuális készülékükre, de ilyenre nem emlékszem, hogy megdöglött volna a készülékem!

[ Szerkesztve ]

(#5895) Cooley18 válasza ΞΔGLΞ (#5894) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Eszem ágában sincs téged meggyőzni, csak úgy állítod be, mintha az MS lenne az egyetlen, aki hibázik. Nekem is kezd rohadtul elegem lenni az MS-ből, de ahogy te lefested a helyzetet, az a valóság elferdítése.
Tessék: [link]

(#5896) ΞΔGLΞ válasza Cooley18 (#5895) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, ez!
Maradjunk annyiban, hogy ez nem éppen ugyanaz...volt.

A valóságot senki sem ismeri, de ennyi év alatt lekövethető, hogy nyomják le neked, nekem meg mindenkinek azt a nagy büdös ló...semmit, ami nem fér már a szánkba, felesleges erről egymást cseszegetni. A véleményem továbbra is az, hogy szándékos volt. Ha meg nem, akkor arra sem veszik a fáradtságot, hogy egy redvás mai forgalomban lévő készüléken legalább 1 napot teszteljenek!

[ Szerkesztve ]

(#5897) Cooley18 válasza ΞΔGLΞ (#5896) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Valóban nem, mert az Apple-é hivatalos frissítés volt.
Vannak furcsa húzásaik, ezt nem vitatom, de a 8.1-nél még látszott, hogy komolyak a terveik (stabilabb és gyorsabb volt, mint bármi), aztán a 10-zel siklott félre valami nagyon durván, pedig eleinte ígéretesnek tűnt. Én személy szerint arra tippelnék, hogy most teljesen ki akarják irtani, hogy ne kelljen már tovább foglalkozni ezzel a szégyenfolttal, miután megjelenik a Win10ARM, de aztán az is megeshet, hogy teljesen fel akarják adni a mobil vonalat (erre utaló jelek is vannak). Fene tudja, vélhetőleg az új rendszer megjelenésével minden kiderül, addig viszont kár is spekulálgatni.
Én minden esetre bizakodom még addig, aztán ha azzal is pofára ejtenek, akkor megyek droidra, legalább már ott is elérhető a vindózos GUI, azt nem vagyok hajlandó feladni. Az új HTC most úgyis megtetszett, addigra még az ára is alább száll majd.

(#5898) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Az altalanos velemenyek kifejtesere nem eleg windows mobile 10 "szakmai topik"?
Mas: vasarolgattam kicsit, leirom a tapasztalatokat. A Sygic-hoz megvettem az egy eves forgalmi adatok elofizetest, ami utan nagyon belassult az app, amig nem inditottam ujra a telot. Amugy megerte, videken joval ertelmesebb a Sygic, mint a Waze.
Turazashoz elesitettem vegre a VectorialMaps-et vele az openmaps.eu-s terkepet es rendertemat: ez kulonosen megerte az arat. (A Trailmaps-et nem lehet probavasarlassal tesztelni, mar nem fejlesztik, es nem ajanlom senkinek.) A VectorialMaps beallitasakor, az openmaps/tuhu rendertema kicsomagolasa kozben beszereztem akciosan a 8Zip appot: profi cucc, 655 Ft-ot meger, tobbet nem.

[ Szerkesztve ]

(#5899) zsoltzsolt válasza turbulencia8 (#5898) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Én ebbe a rendszerbe egy évig biztos, hogy már nem fektetek pénzt. A 8zip tényleg jó, de az nekem már régóta megvan.

[ Szerkesztve ]

(#5900) MercedesAMG


MercedesAMG
csendes tag

Sziasztok!
Azokhoz szólna a kérdésem, akik használnak Spotify-t.
Nekem rendszeresen azt csinálja a telefon, hogy nem indítja a Spotyt csak tölt, aztán kifagy.
Olvastam valahol, hogy ez a Fecebookos belépés miatt van, átállítottam, azóta ugyanez.
Igaz kevesebbszer. De idegesítő, hogy nem mindig indul el, ha el is indul néha fagyogat.
Valaki tud valamilyen megoldást? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.