Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) Janó1999 válasza #09819904 (#5499) üzenetére


Janó1999
tag

Letettem.
Vagy nagyon erős vagyok, vagy túlzottan pipás lettem a wp-re.
Esetleg pipás lettem a wp-re, ráadásul erős is vagyok.
Nem tudom, de ennyire apróra törni eddig nem láttam semmit.
Hiányozni fog. Na nem a mostani szopatóroller, hanem pl. a 8.1.

(#5502) #09819904 válasza gyurica úr (#5500) üzenetére


#09819904
törölt tag

10.0.15207.0-s builden vagyok. Konkrétan minimális reszelések vannak, de úgy hú de nagy újítás nincs.

(#5503) #09819904 válasza Janó1999 (#5501) üzenetére


#09819904
törölt tag

Biztos elbújt a szekrényben Annabelle... :U

(#5504) pontyos


pontyos
senior tag

Srácok, telóra is lesz frissítés, vagy csak pc-s?

(#5505) NGC válasza gyurica úr (#5500) üzenetére


NGC
tag

Én innen rendeltem 64 GB-os kártyát, rendben megérkezett, hibátlanul teszi a dolgát. Mondjuk a tavaly szeptemberi ára még 5000 alatt volt.

[ Szerkesztve ]

(#5506) #09819904 válasza pontyos (#5504) üzenetére


#09819904
törölt tag

Miért ne lenne? :U
Amúgy egy vagon hírben le van írva a Microsoft húzása. De elég elballagnod a Visszajelzési központig. Ott mindig premierben megtudod, hogy mi lesz, vagy épp nem lesz!

De lásd kivel van dolgod:
Getting Updates on the Release Preview Ring
Yesterday, we released the Windows 10 Creators Update for Mobile (Build 15063.251) to supported devices in the Release Preview ring coming from the Windows 10 Anniversary Update (Build 14393). Today we are enabling the update path from Build 15063.x to Build 15063.251 in the Release Preview ring. That means if you have a device that is on Build 15063.2 and recently moved to the Release Preview ring as mentioned in our guidance here – your device should pick up 15063.251 and future Cumulative Updates for the Windows 10 Creators Update for Mobile released to the Release Preview ring going forward.
If you are a Windows Insider on a device that was previously supported for the Windows 10 Anniversary Update but is no longer supported for the Windows 10 Creators Update – please note the following update paths to either stay on the Windows 10 Creators Update or get back to a supported state:
· If you are on an unsupported device and already on the Windows 10 Creators Update (Build 15063): Go to Settings > Update & security > Windows Insider Program and move to the Release Preview ring in order to continue receiving Cumulative Updates for Build 15063. Your device should pick up Build 15063.251 today.
· If you are on an unsupported device not on the Windows 10 Creators Update (Build 15063): To get to Build 15063, join the Windows Insider Program on your device and get into the Fast or Slow ring. Once in the Fast or Slow ring, your device will begin taking multiple “hops” to get to Build 15063. Older devices will likely have to take the Windows 10 November Update (Build 10586) and Windows 10 Anniversary Update (Build 14393) in order to get to Build 15063. Once you get to Build 15063 on your device, make sure you go to Settings > Update & security > Windows Insider Program and move to the Release Preview ring in order to continue receiving Cumulative Updates for Build 15063.
· If you are on an unsupported device and want to return your device to a supported state: You will need to remove your device from the Windows Insider Program by using the Windows Device Recovery Tool to re-flash your device and use the Upgrade Advisor app to get back to Windows 10 Anniversary Update (Build 14393). From there, your device will receive the latest Cumulative Updates for the Windows 10 Anniversary Update going forward.
Please note: If your device was in the Release Preview ring and receiving Cumulative Updates (Build 14393.xxx) for the Windows 10 Anniversary Update previously but no longer supported for the Windows 10 Creators Update – your device will no longer receive updates via the Release Preview ring. You will need to go to Settings > Update & security > Windows Insider Program and press the “Stop Insider Preview builds” button to leave the program. You will then continue receive Cumulative Updates (Build 14393.xxx) for the Windows 10 Anniversary Update.

[ Szerkesztve ]

(#5507) sum-blink válasza mtm800 (#5481) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Hmm. Akkor én kifogtam. :-\

(#5508) sum-blink válasza #09819904 (#5496) üzenetére


sum-blink
aktív tag

:D

És melyiket?

(#5509) #09819904 válasza sum-blink (#5508) üzenetére


#09819904
törölt tag

A simát! Az nekem bőven megfelel. :)
Igaz a build feltett egy látszólag újabbat, de azt egy frissítés után kukáztam.

(#5510) bendi007


bendi007
tag

Üdv!A kérdésem az lenne,hogy érdemes befektetni egy 950be?Most 640et használok,szeretem,droid nem kell.

(#5511) zsoltzsolt válasza bendi007 (#5510) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem

(#5512) pprod94 válasza bendi007 (#5510) üzenetére


pprod94
aktív tag

Ha csak Windowson akarsz maradni akkor felfelé már a 950-re lehet lépni csupán, ez maradt. Kamera szerintem még mindig brutális, Samsung kijelzők sem tetszenek jobban, a felbontás a lágy színekkel... Nemrég majdnem elcsábultam, de a Huawei P10 kijelzője és kamerája sem győzött meg. No de a 950-ek kijelzője.. Hát, törik. Nekem egy telefonom nem tört be, pedig volt, amit rúgtam a falhoz. Ez kicsusszant a zsebemből(ülve!!!), majd finoman egy csíkban megroppant. Jó fóliát mindenképp kell venni rá! Volt előtte 635,640, azok masszívabbak ilyen téren. :)

(#5513) bnoe válasza bendi007 (#5510) üzenetére


bnoe
tag

Attól függ mennyit akarsz áldozni rá, és mire használod. A jófogáson már 55-60 között találsz gari nélkülit, nillkin üvegfóliával leejtve se lett semmi baja. Ha windowsal ki vagy békülve akkor a fenti árat bőven megéri a készülék.

(#5514) hroberto válasza bendi007 (#5510) üzenetére


hroberto
veterán

Ha szeretnél alkalmazásokat is használni, ne vegyél Windows telefont.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5515) egykori válasza hroberto (#5514) üzenetére


egykori
őstag

Azért ez egy durva csúsztatás, mert én is használok alkalmazásokat és mások is.

Árnyaltabb megfogalmazásban:
bendi007 Mielőtt megvennéd a telót, javaslom, nézz be az Áruházba, és nézd meg, hogy a neked fontos alkalmazások léteznek-e. (A Facebook és a Messenger nagyon hervadtak, de azért működnek.)

[ Szerkesztve ]

(#5516) pontyos válasza bendi007 (#5510) üzenetére


pontyos
senior tag

Kizárt, hogy bármi másra váltanék! Inkább megcsináltattam, csak ne kelljen mást venni! 8 alkalmazást használok, fotózáshoz 4 et, Sofascore, időjárás, insta kb ennyi. Hirek, Facebook stb én a böngészőből használom, tökéletesen megy! Fagyás, lassulás egyebek soha, újraindítás csak mikor frissül valami.

[ Szerkesztve ]

(#5517) hroberto válasza egykori (#5515) üzenetére


hroberto
veterán

Sajnos nem az. A Windows telefonokra írt alkalmazások sokkal rosszabbak, funkciószegényebbek mint a másik két platformon. Ha egyáltalán léteznek. És a helyzet csak romlani fog, a meglévő alkalmazások nagy részét nem frissítik, lelövik. Ezért írtam amit írtam. Szomorú, de ez van.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5518) zsoltzsolt válasza hroberto (#5517) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Én is azt gondolom, hogy jelenleg bárkit is rábeszélni w10m-es telefonra az becsapás és átverés.

(#5519) egykori válasza hroberto (#5517) üzenetére


egykori
őstag

Azt én megértem, hogy szomorú és kiábrándult vagy, de azért legyünk igazságosak és tárgyilagosak.

zsoltzsolt: Ha valakit az Áruházba küldünk szétnézni, hogy mire számíthat, amikor WP iránt érdeklődik, az miért becsapás, átverés?

Szerintem az a becsapás, átverés, amit pl. az Androiddal kapcsolatban próbáltok elhitetni az emberekkel, ugyanis nekem 4-5 évvel ezelőtt Xperia Ray és One Touch 995 tulajként rémálom volt az az időszak. Azok a laggolások, főzött romok, rootolások, mókolások, amit akkor megéltem, nem kívánom mégegyszer magamnak, de másnak sem.

Persze mondhatjuk, ó az már régen volt! Igen, de kiváncsiságból az Android szakmai topic utolsó 50 hozzászólásából kimásoltam ötöt (lett volna több is), ami önmagában is elképesztő, de nagyon szépen érzékelteti, hogy nem sokat változott ott sem a világ, és ezek miatt egyáltalán nem vágynak a WP telefontulajdonosok Androidra:

"Rootolni próbáltam odin-nal viszont valami balul sült el mert nem megy tovább a teló a samsung logónál
Próbáltam már egy kazal romot odin-ban de semmi,egy ideig Samu logó aztán ujraindul
esetleg valami megoldás lenne még vagy adjam fel....."

"Az mitől lehet, hogy a ZTE Blade teló tegnap teljesen megváltoztatta a kinézetét és az óra nem működik rajta, eltűntek fájlok, mappák."

"Ki használ MagiskSU rootot? Kellene egy kis segítség! Azt vettem észre, hogy néha működik, néha nem.
A Magisk Manager statusnal, van amikor jelzi, hogy nincs root. Ennyire instabil, hogy hol megy, hol nem?"

"Többször előfordult már ez velem ezzel a telefonnal és azt gondoltam én okozom valahogy, mert sokat cserélgetem, mókolgatom a ROM-okat. Mindig próbáltam visszaállítani az esetleges fagyasztásokat TiB-ben, app szintű engedélyeket visszaállítani, stb..., de soha nem jöttem rá az okra. Mindig reflash lett a vége, de kicsit már unom, szeretnék a végére járni."

"Van egy Acer Liquid Zest Plus telefonom. Nem régen vásároltam. A problémám hogy nagyon gyorsan lemerül. A telefon tétlen üzemben nagyon sok energiát használ, valamint kikapcsolt wifi-nél is méri az energia felhasználást, pedig sem wifi, sem hotspot nincs bekapcsolva, csak mobil internet."(/I)

[ Szerkesztve ]

(#5520) hroberto válasza egykori (#5519) üzenetére


hroberto
veterán

Én nem vitázom!
Fogj a kezedbe egy Androidos telefont vagy egy iPhone-t, töltsd le az általad használt alkalmazásokat, és csodálkozz...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5521) #09819904 válasza hroberto (#5517) üzenetére


#09819904
törölt tag

Mesélj már milyen alkalmazások azok, amik nélkül a Windows Mobileon nem lehet meglenni, csak a droidon és az iosen? :U

(#5522) zsoltzsolt válasza egykori (#5519) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Én androidra senkit nem beszéltem még rá egyszer sem.
De egy haldokló rendszerre sem, hogy adjon ki pénzt ilyen telefonra.
Nézni kell külföldi oldalakt. Ha letelt a950-esek két éve, akkor vége a rendszernek, valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#5523) hroberto válasza #09819904 (#5521) üzenetére


hroberto
veterán

Elég hosszasan sorolhatnám, de a teljesség igénye nélkül: normálisan működő Viber, Messenger (ami nem 10 mp alatt indul, és van benne hívás funkció), Shazam, Waze, Bank applikáció, normális navigáció (ne gyere a Térképek appal, mert az minden, csak nem normális), eBay, ...
És itt csak az alapnál is alapabb dolgokat soroltam fel úgy, hogy én nem használok sok alkalmazást.
Ezen kívül ami engem érint, mivel motorozom Androidon vannak olyan alkalmazások amikkel nagyszerűen rögzíthetők adatok.
Ha épp síelni megyek télen, jól jönne egy olyan app amit itt is tudok használni. A másik két platformon van természetesen, sőt a nagyobb síterepeknek külön applikációjuk van iOS-re és Droidra is.
És ez még mindig csak a jéghegy csúcsa...
Ezen kívül ami lényeges, hogy gyakorlatilag heti szinten frissülnek az appok, Windowson meg...inkább hagyjuk...
5 évig használtam Windows telefonokat, 950-el fejeztem be, de platformot váltva elképesztő, hogy mennyire leszarják ezt a jobb sorsra érdemes platformot mind rendszer, mint alkalmazás szinten.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5524) Zoliee válasza egykori (#5519) üzenetére


Zoliee
senior tag

Azok az idézetek a droidos fórumból semmiről nem szólnak: rootolással agyoncsapott teló? Egyikünk sem volt ott, és nem láttuk, hogy xy kisgyerek mit is csinált konkrétan. A droid szabadságát ki lehet használni negatívan is. AlcatelSonyZte.. Stb középkategóriás mobiljai más ligában játszanak a 950hez képest. Árban mindenképp. Nekem volt több, de nem bírtam tovább. Mit mondjak, jó döntés volt. Pl 6 hónap alatt háromszor indítottam újra, abból az egyik a nougat-ra váltás miatt kellett. A 950-esnél hetente kellett. Más: abban tényleg igazad van, hogy 5-6 éve stabilabb volt egy 8.1 nokia, mint pl egy alcatel..., de mára ez sem igaz. Sajnos.

(#5525) bendi007


bendi007
tag

én most is ezt használom csak 640et szereterm és nekem elég utáltam a droidot,csak az ára matt kérdem,megéri lecserélni a 640et erre?

(#5526) Gymnova81 válasza bendi007 (#5525) üzenetére


Gymnova81
tag

Szia,

Szerintem még légy egy kis türelemmel, várd meg mi lesz a windows 10 mobile-nak a sorsa.
Nagyon sok helyen azt írják, valószínűleg ismét egy új mobilos windows projekt-be fog a Microsoft belevágni (mint ahogy azt már egy "párszor" megtette), és már nem sokáig fogja a megmaradt - jelenleg még frissítések alatt álló - eszközöket támogatni. Lehet, hogy lesz egy új alapokon álló mobilos windows OS, és mellette a W10M, bár én ennek nem igazán látom nagy valószínűségét. Szerintem a w10m-et is kaszálni fogják.
Így szerintem várj még, és maradj a 640-nél. Ne legyen igazam amúgy, mert jómagam is W10M-et használok, igaz, én még egy 930-ason, amiről már tudjuk hogy nem támogatott a továbbiakban, viszont én is elgondolkodtam a 950-es vásárlásán, így még én is kivárok mi lesz a W10M sorsa.

Mindenkinek:

Egyet értek mindenkivel aki úgy látja nem az appok számszerűsége a fontos, de azokkal is, akik úgy vélik a MS saját áruházában lévő alkalmazások elmaradnak fejlettségében a másik két OS-re fejlesztett applikációk tudásától.
Én a magam részéről nem tudok olyan app-ot felhozni ami hiányozna ( na jó 3-4-et lehet, de az elhanyagolható, tudok nélküle élni) , olyat viszont igen ami működhetne sokkal gyorsabban is és jobban is.
8.0-óta vagyok a Windows-al, és annak idején nagy lehetőségeket láttam benne, még a mai napig látok, csak hát úgy néz ki ezeket a lehetőségeket nem tudja, vagy nem akarja a MS kihasználni.
Én úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy ha a w10m-nak annyi, de lesz helyette egy sokkal élhetőbb, használhatóbb rendszer a MS égisze alatt, akkor úgymond maradok mobilos Win felhasználó de ha azt fogom látni hogy azzal is a töketlenkedés fog menni, akkor végleg búcsút intek a Windows-nak, legalábis mobil szinten és váltok.
Bocs ha túl hosszú voltam....

(#5527) #09819904 válasza hroberto (#5523) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ezek olyan alkalmazások amik nélkül még van élet!
A térkép tény, hogy nem fényes, de azért amire kell elegendő. Most amúgy kezdik reszelni!
A Messenger valóban nem tépi le a procit, de aki azt a kis időt nem bírja kivárni, az a piros lámpát is megeszi...
A Shazam például nálam egész jól megy. Másoknak láttam, hogy lassú.
A netbankos dologról annyit, hogy hiány nyilván itt is van. De például az én bankomnak droidra sincs alkalmazása, sem az almára. Pedig nem vidéki takarékszövetkezet. :(
Valóban nem olyan dizájnos, mint a droid, valóban nem olyan hű de naprakész... De ettől még bőven élhető rendszer!

Amúgy a frissítés tekintetében megjegyezném, hogy a másik kettő rendszer a régebbi készülékekre nem ad alternatív utat a frissítésre. A Windows esetében az Insider ágon még mindig megoldható!

(#5528) #09819904 válasza Gymnova81 (#5526) üzenetére


#09819904
törölt tag

A Surfaceben gondolkodnak, de ugyanúgy Windows 10 Mobile alapon.
Ha normális áron fog nyitni, akkor maradok én is ezen az úton. Ha nem, akkor majd kigondolom mi legyen. :)
Alma tuti nem lesz! Volt belőle éppen elég.

(#5529) cal84 válasza #09819904 (#5527) üzenetére


cal84
tag

"Most amúgy kezdik reszelni!" :-D mesélj még

(#5530) hroberto válasza #09819904 (#5527) üzenetére


hroberto
veterán

Ez minden volt csak nem meggyőző! Telefon nélkül is van élet. Szóval inkább hagyjuk... ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5531) #09819904 válasza cal84 (#5529) üzenetére


#09819904
törölt tag

Az Insider fórumon is ment egy adag reklamáció, illetve a legutóbbi bemutatón. Most csak a felületét újították, de volt ígéret, hogy a megnövekedett igény (= panasz) miatt, hogy nekiesnek.
Sokan tették szóvá a Here időszakot. Nem véletlenül!
Ha nem olvastál, vagy nem tudsz róla, akkor előbb járj utána!

(#5532) #09819904 válasza hroberto (#5530) üzenetére


#09819904
törölt tag

Amúgy ez valami divat, hogy az androidos topicokban iOS-es emberek jelennek meg, az Apple topicokban droidosok, a Windowsos topicban meg a másik kettő? :U
Értelmetlen hasonlítgatások! Kb., mint amikor a VW Touareges "vitázik" az Audi Q7-essel...

(#5533) bnoe válasza #09819904 (#5532) üzenetére


bnoe
tag

Szerintem nem divat csak tapasztalat, sokan áttértek már a windowsos lumia 950- ről mert csalódtak benne, mert van amiben....és leírják milyen az élet másik platformon. Én megéltem már ez milyen a symbianos n8-al, és sajnos hasonló hibába estem most is. Legjobb ár értékarányú kiváló fényképezőgépes okos telót szerettem volna. Csalódtam, mert ugyan csuda jó készülék ez, de sajnos egy éve amióta használom a telót kb 10hónapig sárga gyerekeim voltak a képeken holott nem is vagyunk kínaiak. Csalódtam mert a one note ba elmentett paswordok az első frissítésnél elszálltak, mert nem facebookra terveztem a telefont, de amikor a külföldön élő tesómat se viberen, se skypon nem lehetett hívni róla mert félbeszakadt vagy újraindult..rájöttem, hogy másik os olcsóbb lett volna mert a telekom drágán méri a svdországi tarifokat. És sajnos volt amikor újra kellett hívnom ismerősöket mert nem tudtam felvenni, fogadni a hívást mert hiába nyomtam a fogadást csak csöngött tovább. De én választottam, és most örvendek, mert skype működik igaz minden frissítésnél eltűnnek a kontaktok, de mindegy az ember a testvérét meg az anyját könnyet megtalálja a skypon is, mert kevésbé vagyunk lámpafénynél sárgák, mert fel tudom venni a hívásokat... És ne ábrándozzunk elkezdődött már, sorra vonulnak ki az appok a platformról nem lesz itt semmi surfacesdi, nem hiába fejlesztik az officet a másik két platformra. A készülék pöpec de a windows platform sajnos nem. Az n8nál is így kezdődött, sorra vonultak ki a cégek aztán egyszer csak semmi se ment rajta..okos telefonból lett jó fényképezős telefon.
Lehet, ha olvastam volna több negatív véleményt akkor én sem vettem volna meg, de 170be mérték az s7, én meg 80ért vettem ezt meg...különbség van. Kevésbé vagyok ideges, ha valami elszaródik rajta, mert ez ilyen, de mégegyszer nem választanám. Aki eleve windowsos telorol vált és azon elégedett, annak a lumia 950 jó, főleg egy 60 árkategóriába...de ennyi. Bocsi, kicsit én is hosszúra nyúltam.

(#5534) #09819904 válasza bnoe (#5533) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nekem pörög a Viber. Nem egy kollégámmal semmi gondunk.
A Skypenál nálam sosem volt ilyen eltűnés dolog.
Egyetlen negatívnak mondható dolog van amit tapasztalok elvétve, az pedig a lassulás. De maximum fél percig tart!
Nem tudom, hogy a hiba melyik builden jelentkezik, de nekem az Insider frissítések sem rontottak semmit.
Az Edge esetében volt annyi, hogy a címsort újra meg kellett nyitni, hogy írni tudjak bele. Ez a mostani build esetében nem jelentkezik már!
Szintén megszűnt az, hogy a billentyűzet eltűnik.
Viszont ilyen hibákat tapasztaltam más platformon is, így igazán nem tudott zavarni.

Amikor hozzám került ez a masina, akkor akadtak az alkalmazások, meg volt nyekergés elég durván. Aztán valami sugallat volt, hogy gépen a Recovery Toolal neki kellene esni. Azóta le is kopogom, nem okozott problémát semmi.

A fénykép nálam is dobott ilyeneket, de már leírták a megoldást, így ez a probléma is megszűnt. Illetve talán a mostani frissítés megoldotta!

Nyilván nem egy tökéletes készülék, ahogy a többi sem!
Viszont a saját tapasztalatom az, hogy üzemidőben nagyon jó. Eddig egy vagon készüléket teszteltem, de nem bírta egyik sem azt a terhelést amit a 950-es.

Az szintén tény, hogy az Áruház alkalmazásai jóval le vannak maradva a droidoshoz képest.
Viszont aki a Windows platform mellett dönt, annak ugyanúgy adva van a lehetőség, hogy kipróbálja, illetve megnézze videókon, hogy mire is képes!
Persze itt most nem a reklámokra gondolok ami egy szar! Hanem a tesztvideókra!

Ugyanezeket a köröket futják le emberek az android vs ios témában. Mindegyik félnek igaza van! Egészen addig el is fogadom a véleményt, amíg nem köpködik a másik rendszereket!
Sorolhatnám programozóként, hogy melyik rendszer miért szar. De nem teszem! Az éppen aktuális munkám, hobbim vagy egyéb dolgomhoz amelyik rendszer megfelel, amellett fogok állni. Elfogadom a hibáit. Ha tudom javítom. Ha nem, akkor még ott van a két alternatíva. Az egyik, hogy használom úgy ahogy van, a másik pedig az, hogy váltok. De az utóbbi esetében sem fogok rossz szájízzel távozni! :)

(#5535) bnoe válasza #09819904 (#5534) üzenetére


bnoe
tag

Nekem is működik a viber és a skype ....most, de egy év alatt sokszor megkeserítettek az életem, ezért tértem át az insider release previewra...de ott is jelentkezett a gond, nem szidni akarom a rendszert, kitartó típus is vagyok, mint mondtam 5évet a symbianon voltam, akkor is mikor rég hallott rendszer volt. És amikor a wp10 mellett döntesz fel vagy készülve hogy fb lassú, messengeren nincs videocall, nincs egy tonna app, de arra nem hogy carl zeiss optikával sárga képet csinálj, hogy nem tudod fogadni a hívást, és amikor legjobban szükséged van a meglévő appre nem megy, mert ezek egyik teszt videon sincsenek feltűntetve, youtubeon sem, de lehet én voltam kevésbé alapos pont egy éve. Örvendek,hogy nincs negatív tapasztalatod vele, maradjon is így, mert ez az jelenti, hogy javítottak a rendszeren, nekem lett sajnos negatív tapasztalat bőven és nem mert kákán csomót keresek. Az üzemidő is jó most, de jelzem most, és az én tapasztalatom, hogy ez is hullámzó, de insideresként te is megtapasztalod ezeket. Azt kívánom neked legyen igazad, mert akkor egy pöpec készülékben egy pöpec rendszerről beszélünk. A készülék adott, a rendszer szerintem leépül majd. Én is nagyon lelkes voltam, de csökkent sőt megszűnt, de attól még használom a rendszert és boldog is vagyok mert nem a telefonom a boldogságom forrása. Most jók a képek, lehet telozni, netezés megy, hogy ép melyik app a viber, wats up, skypeon hívom a mások félt türelem kérdése, de a család is hozzászokott, hogy nem mindig megy a videocall az én telefonom. Az a durva, hogy a gyerekek 30ezres tablettjén a fm messenger és skype rendesen megy 1 gb rammal. Szóval nézőpont kérdése.

(#5536) Gymnova81 válasza #09819904 (#5528) üzenetére


Gymnova81
tag

Nem tudom mennyire biztos ez a W10M vonal. Én nem vennék rá mérget hogy ezt viszik tovább. Nagyon a One windows for all device-on vannak rajta, amit a Snapdragon 820-as "windows 10 ON mobile" demózással be is mutattak, hogy megvalósítható. Igaz ez nem azt jelenti, hogy az úgy is lesz, de nem tudok mást elképzelni a jelenlegi OS lassú fejlesztésének miért-jeként. Szerintem az erőforrásuk nagyja annak a fejlesztésén, csiszolásán dolgozik.
Én egyébként 100%-osan biztos vagyok abban, hogy a platform egyre csökkenő népszerűségének a lassú, körülményes fejlesztés áll a hátterében. Mennyivel másképp állna mindenki hozzá, ha már legalább annyira stabil és pörgős lenne mint a 8.1! Én is boldogabb lennék....
Furcsa amúgy a sors..... Amire több applikációt kezdtek el annak idején programozni, az a platform virágzik most annak ellenére is, hogy még mindig több sebből vérzik. Egyébként a számomra megfelelő másik platform a BB OS lenne/lett volna, de mint tudjuk annak is lőttek.

(#5537) Zoliee válasza #09819904 (#5532) üzenetére


Zoliee
senior tag

"Amúgy ez valami divat, hogy az androidos topicokban iOS-es emberek jelennek meg, az Apple topicokban droidosok, a Windowsos topicban meg a másik kettő?"
Huh...,ha ezeket a hsz-kat így kezeled, akkor nem az én készülékemben van a hiba. Tapasztalatcsere, ennyi, nem több, és talán rávilágít pár különbségre. Fórumszabályzat nem tiltja, ha ez kulturált keretek között zajlik.
Konkrétabban: 5-6 év symbian, 8.0, 8.1, wp10 után több készülékkel is (pl 950), talán van annyi tapasztalatom ezzel az OS-el, mint Neked.
Néha benézünk ide páran (mint volt 830, 950 stb tulaj), mert kíváncsiak vagyunk, hogy a töketlen ms bandának sikerül-e végre használhatóvá tenni ezt a platformot.
És hidd el sajnáljuk (mert szerettük), viszont én váltottam, mert nem akartam tovább szívatni magam egy korábbi rossz döntésem miatt.

(#5538) turbulencia8 válasza bnoe (#5535) üzenetére


turbulencia8
őstag

Baratnom is sarga, ha hdr modban fotozok, viszont a dedikalt kameragomb nagyon hianyozna. A skype meg a nevjegyzeket is elcseszte, amig hagytam szinkronizalni a kontaktokat. A viber minden platformon bena, (androidon akkuzabalo app), maig a whatsapp a legstabilabb.

(#5539) #09819904 válasza Zoliee (#5537) üzenetére


#09819904
törölt tag

Értelmezni... :U

Az építő jellegű kritikának van értelme és helye. Akikre én erőteljesen utaltam, azok olyan emberek, akiknek a "szakmai hozzászólás" valójában burkolt flame!

Az iOS-es cuccok egyértelműen a jó hypenak köszönhetően futnak. Annak a tábornak folyamatosan megy az ígéret, hogy a következő frissítéssel mennyivel jobb lesz az üzemidő... A Google legalább erről leszokott.
A Microsoft kampánya sem épült nagyon másra. Megnézte ahogy a két nagyobb vállalat miket dob, aztán nyomott Ő is valamit.

Ami a Microsoft mellett szól, hogy a support, ha mastwnem Insider úton megvan. Még akkor is, ha baromi nagy újítást nem hoz.
Szintén normálisabb lépés nem minden új buildhez kiadni egy készüléket. Valahol nem is árt, ha nincs kismillió készülék kiadva.

Ott van a szerencsétlen Samsung. Volt elég sok Samsungom. De amikor már minden napra újabb készüléket álmodtak, várható volt, hogy a mennyiség a minőség rovására fog menni! Több gyártó nagyon jól követte ugyanezt a vonalat...
Az S6-nál meguntam mind a Samsungot, mind az androidot.
A 950 amiatt jött, mert amiket mondtak róla tulajdonosok, arra alapozva nekem megfelelő.
Konkrétan mind a programozás, mind az egészségügyi munkát, sőt még a jogi munkákat is kényelmesen megtudom oldani, úgy, hogy nem napi hatszor kell tölteni a ketyerét. A hiányosságai mindegyik készüléknek és rendszernek megvannak.

Most nem titok, egy Nexus 6 lenne az, amit szívesen szereznék. Aztán majd elválik mi lesz... :)

(#5540) hroberto válasza #09819904 (#5532) üzenetére


hroberto
veterán

Én 7.5 óta használtam Windows telefonokat, úgyhogy láttam a fejlődést és sajnos a visszafejlődést is. Úgy tűnik jóval nagyobb tapasztalatom van ezen a téren mint neked. Ha neked nem tetszik, akkor is le fogom írni a tapasztalataim, mivel a szóban forgó 950-est is több mint egy évig használtam.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5541) Janó1999


Janó1999
tag

Én win8 óta használok WP telefonokat. Nincs nagy igényem, nem játszok rajta, de néhány alapvető program azért elvárható lenne. Messenger lassú, FB béna, parkoló nincs, netbank nincs, a térképek használhatatlan (bármilyen beállítással én-Debrecen 577km/14ó, miközben 230km/2,5ó, onedive sokkal jobban működik idegen platformon, naptár -14 nap vicc, edge lassú mint a tetü...... Ezek mind folyamatosan romlottak el. Nyilván összeesküvés elmélet, de szerintem nem véletlenül. Azt mégsem tehetik meg, hogy főkapcsoló OFF.
Sokáig nem volt hosszú Í betű, mostanában a FB-on nem tudok a beviteli mezőre lépni. Írom "B" javaslat Boldog, eredmény BBoldog. Menjenek a sunyiba. Múlt héten nem tudtam számot beírni az üzenetbe, mert a szám billentyűzet csak addig volt látható amíg nyomtam. Live fiókkal nem szinkronizált néhány napig. Nagy kaland (pedig használtam azért van) két nap után úgy gondoltam letörlöm a fiókot, és felrakom újra. Nem szinkronizált, viszont legalább eltűntek a kontaktok. napokig új jártam a qrvaokos telefonommal, hogy előző esete kijegyzeteltem egy szecskára a következő napi számokat. Valamikor ezután basztam oda az asztalhoz.
(L950D, előtte 4-8 Lumiám volt, legjobb a 925/8.1 volt.)
Decemberben szakítottam a windózos, nem alsó kategóriás táblagéppel. Három évig tömény űberszívás volt használni. Kissé idegenkedve vásároltam egy iPad-ot. Bakker, lenne mit tanulniuk. Nem kell kapcsolgatni, nem akad, nem áll be mint a szög, nincs rajta 150db 1x1mm-es ikon, van wifi valamiért..... egyszerűen qrvajó. Mág a bonyolult CAD terveket a helyszínen, úgy kezeli, hogy csak pislogok. Tényleg nem hittem volna, hogy ennyire más tud lenni. Túlzás nélkül hibátlan. Öröm használni, vagy dolgozni rajta. Az MS alkalmazások 50x jobban működnek rajta, mint a win10-es tableten.
Most elővettem a régi 930-at, olyan amilyen, de erősen érik egy iphone vásárlása.
Egyszerűen nincs időm folyton az elbaszott dolgok megoldását guglizni, resetelni...
Ráadásul az a néhány app is hibátlanul működik rajta ami szerény igényemet kielégíti.
Nagyon-nagyon sajnálom, hogy tönkretették a wp-t.
Saját véleményem, de szerintem ennyi felhasználókra zúdított szopóroller után, teljesen felesleges lenne új platformon/készüléken dolgozniuk, hiszen már elásták magukat. Örökre.

Kérdés,
az iOs tablet gyönyörűen kezeli a win fiókot. Jobban mint a 950, mivel pl. a tetves naptárban nem két hetet tudok visszanézni, és a onedrive-t is öröm használni. Eddig OK. Vajon az esemeséket át lehet vinni valahogy iOs-re?

(droidra nem merek visszaállni, mert 1db embert ismerek aki szereti, de ő 200+os készüléket használ 16e maggal, és csillió rammal, jóval kevesebbért simán van egy 6S)

(#5542) hroberto válasza #09819904 (#5534) üzenetére


hroberto
veterán

Viszont a saját tapasztalatom az, hogy üzemidőben nagyon jó. Eddig egy vagon készüléket teszteltem, de nem bírta egyik sem azt a terhelést amit a 950-es.

Nem tudom milyen telefonjaid voltak eddig, mert üzemidőben sem igazán domborít a 950. Ez viszont nem csak a személyes tapasztalatom, hanem esetleg nézd meg a GSM Arena üzemidő listáját. A középmezőny alsó részén található... :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5543) Boha


Boha
aktív tag

Mikortól lesz elérhető az új frissítés? Szolgáltatós telefonok később kapják ?

OBORZIL

(#5544) #09819904 válasza hroberto (#5540) üzenetére


#09819904
törölt tag

Lassan jobban tudod, hogy mekkora tapasztalatom van, mint én magam... :U
De látom ismét sikerült két szót meglátni egész mondatok helyett... :U

(#5545) #09819904 válasza hroberto (#5542) üzenetére


#09819904
törölt tag

Jaj... Saját tapasztalatot írok le, erre ujjal mutogatsz egy statisztikára. A GSM Arena ABC dolgokat használ a TESZT során. A felhasználó pedig mondjuk ACH dolgokat. Most akkor biztos marhára egybe fog esni az üzemidő...
Még valami? :U

(#5546) #09819904 válasza Boha (#5543) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nincs szolgáltatóhoz kötve a frissítés!

(#5547) bnoe válasza Janó1999 (#5541) üzenetére


bnoe
tag

Akkor elégedett vagy az ios el, sokan óckodnak tőle de már írták itt korábban, hogy csak használni kell és kész...szerintem én is arra váltok majd egyszer...

[ Szerkesztve ]

(#5548) hroberto válasza #09819904 (#5545) üzenetére


hroberto
veterán

Olvasási vagy szövegértési problémáid vannak? Leírtam, hogy saját tapasztalatom mellett a GSM Arena statisztikái is az én véleményem támasztják alá. :U
De tényleg hagyjuk, mert tök felesleges beszélgetnünk!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5549) turbulencia8 válasza bnoe (#5547) üzenetére


turbulencia8
őstag

En iphone 6s-re (bar ott idegesit, hogy nincs vissza gomb), Honor 8-ra, vagy Blackberry KeyOne-ra valtanek. De jelenleg nincs tul sok bajom a 950-nel, inkabb probalom egyre inkabb kihasznalni a hub-ot rajta.

(#5550) bnoe válasza turbulencia8 (#5549) üzenetére


bnoe
tag

Én is stand by ba vagyok még, most tényleg megy hívás fogadás is, skype is viber is, whats up is, netezek is rajta, a camera jobb mint fél éve, maradok én is még, nem is tudtam, hogy nincs vissza gomb a 6s-en☺ , a honor 8 nak rosszabb a fényképezőgépje , még a galaxy s7 en gondolkodtam. Galaxy s8az vicc az üzemideje tényleg nem jó a teszteket olvasva, és ugyanaz a kamerája. Remélem idén ilyen állapotban marad a Windows mint most és akkor még barátságban maradunk a teloval.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.