Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) Janó1999 válasza bnoe (#5547) üzenetére


Janó1999
tag

Minden felfoghatatlanul gyorsan és biztosan történik. Nem vett el 1mp-sem az életemből.
Kinőttem már ebből a folyamatos buzizásból. Működnie kell, ennyi a feladata.
Az almást öröm használni.
Pl. az index oldalára kattintva az edge csak töltődik, majd megáll az utolsó 5mm-nél, aztán történik valami. Legtöbbször semmi. Az almásnál gyakorlatilag 0.1mp alatt betölt, de nem tudsz olyan gyorsan oldalt váltani, hogy ne figyeljen ott egy szemvillantás alatt. Messenger, FB, Skype, parkoló, xls, word, onedrive, navi, fényképező, autós kihangosító, jegyzetek, pdf, cad, waze, lehet fórumba íráskor visszalépni, eszem megáll.... felfoghatatlanul gyors és tökéletes. Nem kell guglizni, (időt elb@szni) vagy remegni egy frissítésért. Úgy jó ahogy van. A tökéleteset úgy kell érteni, hogy 5-6 hónap alatt 1db hibát sem tapasztaltam.
Soha nem volt problémám a wp appjainak számával. Nem számolni kell, hanem használni. Ha van.
950 mentését tettem fel a 930-ra. 5-6 appot már nem lehet újra telepíteni. Pedig használtam azokat.

A 950 kijelzője 100000+ darabra törött. Van esetleg valamilyen számítógépes program amivel belenézhetnék az agyába? Természetesen a gépen beadott PIN után. (csodálkoznék ha lenne)

(#5552) bnoe válasza Janó1999 (#5551) üzenetére


bnoe
tag

Meggyőztél szerintem 6s jövőre kedvező áras lesz, és a camerája is eléri a lumiájét talán...amire kell nekem arra elég lesz...250ezret nem adok ki telora abból nyaralunk inkább a családdal egyet.

(#5553) Janó1999 válasza bnoe (#5552) üzenetére


Janó1999
tag

160 körül nézegetem a 6S/32-t.
(természetesen újban, hivatalos garanciával és számlára)
(majdnem annyi volt a 950D :( )

(#5554) turbulencia8 válasza Janó1999 (#5553) üzenetére


turbulencia8
őstag

En csak a kollegak iphone SE kameras kepessegeit lattam, az nem rugott labdaba a 950 mellett. A 6S jobb?

[ Szerkesztve ]

(#5555) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kis help kellene.

Öcsém telefonja osszetort, talán még bekapcsol de a kijelzőn semmi.

Telefonszámok benne, nem a simen, mivel total nem értek a WP dolgaihoz, elképzelhető hogy vhova menti a névjegyzéket?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5556) Janó1999 válasza turbulencia8 (#5554) üzenetére


Janó1999
tag

Az SE nekem kicsi. Lapát kezem van (állítólag :) ) és a kezem is rövidül.
Ugyanolyan kamera van benne mint a lányom 6-os készülékében. Megfelelő körülmények között simán vállalható.
Persze jobb képet készít a 950, de sokszor gyorsaságban és funkcióban ráver az iphone.
Pl. sötét helyszínen egy 2x1mm-es alkatrészről hamarabb készít sokkal jobb képet a 950, de ugyanakkor kültérben megfelelő fényviszonyok mellett gyakorlatilag elhanyagolható a különbség.
Funkciókról inkább ne beszéljünk.
Lányomnak van sima 6, abban 8MP-es kamera van, azt szoktam kölcsönkérni, a 6S már 12MP-es, olyan még nem volt a kezemben. (feltételezhetően látható a különbség 6/6s)
Nekem a 6s+ lenne a jó választás, de félek, hogy sérülékenyebb a mérete miatt.

(#5557) ZsoltG60 válasza Graphics (#5555) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Gépről belép a microsoft fiókjába és ott a kapcsolatoknál meglesznek a telefonszámok

[link]

[

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#5558) Graphics válasza ZsoltG60 (#5557) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Onnan ki is tudom elvileg exportálni?

Kijelölönm a kontaktokat, rámegyek az exportra, de semmi

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5559) ZsoltG60 válasza Graphics (#5558) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Elvileg lehet exportálni...bár szerencsére még nem kellett nekem használni így nem tudom konkrétan hogy működik.

Lumia 950XL

(#5560) Janó1999


Janó1999
tag

Szerintem nem kellene buzerálnotok egymást.
Aki itt megfordul, annak biztos volt WP készüléke. Nyilván volt olyan időszak amikor örömmel és megelégedéssel használta. Az ez után következett időszakról nem a felhasználó tehet.
Mint említettem nekem a 925/8.1 volt a csúcs.
Mindenkinek eljön az a pont ahol belátja, hogy vége. Kinek korábban, kinek később.
Nálam már csak a neve "okos" funkcióiban már nem. Alapvető dolgokat sem csinál elvárható minőségben, már régóta.
-Gyári kihangosítóhoz 2-30+ perc alatt csatlakozik, nevetséges.
-Onedrive .pdf megnyitásakor rendszeresen "nincs kapcsolat" pedig qrvára van több is.
-Az alap appok is egyre silányabban működnek, ha egyáltalán megvannak még.
-Térképek túrót sem ér
-Vásároltam egy aktivitásmérőt, a 250edb-ból találtam 1db-ot ami hajlandó fogyatékos/butuska módon megjeleníteni néhány adatot. Természetesen nem a gyártója írt hozzá appot, hanem egy kellően perverz orosz fickó. Természetesen köszönet érte. Amikor frissítés érkezik rá, azt írja, hogy párosítsa a készüléket egy droid vagy ios készülékhez, mert csak úgy lehet frissíteni.
-Egy rakás praktikus/szerethető funkciót vettek el a 8.1 óta.
Értem én, hogy ezek nélkül is lehet élni, de akkor mitől okos, és mitől jó?
Ezekről persze nem tehetünk, mi csak beszívtuk. Pontosabban beszivattak.
Mindenkinek más az ingerküszöbe, nekem most szakadt el, pedig tényleg csak telefonálásra és munkára használom.
Az iOS bizonyított a tableten és lányom telefonján.
Droidtól félek mint a tűztől (az ismerőseim kalandjai alapján)
Egyedül a Huawey P9 jöhetne szóba, de droidosok szerint retek a harver.
Retek? Könyögöm, az asztali gépemben negyed annyi professzor van ua. RAM-al. Na ezért félek tőle.

A WP szerintem nem lesz jobb. Ki a csuda fejlesztene normális appokat 4,5db felhasználónak?

Mint említettem, nagyon-nagyon sajnálom.

(#5561) Graphics válasza ZsoltG60 (#5559) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hmm hmm, akkor egyelőre tanácstalan vagyok

Szerk. Chrome alatt nem hajlandó menteni, Edge-n belépve már ment a dolog

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5562) bisza


bisza
tag

Nem szoktam sokat írni a fórumba, inkább csak olvasom. Viszont most leírnám én is, hogy miként látom ezt a win 10 mobilt. Azzal kezdeném, hogy személyes véleményt írok le és saját tapasztalatot. Megmondom őszintén, imádom a win 10 mobile rendszert. Viszont a forumot olvasgatva kezdett hiányérzetem lenni, elgondolkoztam, hogy váltani kellene platformot. Úgy adódott, hogy céges telefonnak vettem egy hüvely matyi 9-et (huawei mate 9) Csak vicc, semmi rosszindulat, hogy droid! Na mondom, amiket a fórumon olvastam azoktól akik váltottak, nem is kell majd nekem a "szar" 950, vagy a win rendszer. Nem így van. Párhuzamosan használom a két rendszert, de nem váltanék se droidra se iphonra. (Ismerem a ios rendszert is, amire én használom a telefont, ott csúfosan elbukna, mivel az a legzártabb).
Miért nem váltanék, mert a navigáció számomra ugyan olyan jó a 950-en, mint a droidon. A képek minősége, kenterbe veri a huaweit. Nagyításnál látni igazán. (A frissítés óta nekem nem sárgít a lumia) Az emailek kezelése nekem sokkal jobb a win, mint a droid.(volt amikor nehezem jöttek a gmailes levelek, de azt hiszen két napig volt gondom vele eddig) A programokról nincs mit írni, mert baromi sok van droidon, itt meg nagyon kevés. Viszont amire én használom a telefont, meg van minden winre is és működik. Ráadásul nincs minden teleszemetelve reklámokkal. A twittert, az instagram-ot sokkal jobban szeretem használni a 950-es en. Aztán túrázni szoktam. Igaz nincs locus, meg strava meg ilyenek, de van garmin connect, ami működik, meg van navi computer, ami szintén működik tuhu-s térképpel. A másik része a naptár, sokkal korrektebb a win naptára, mint a google féle. Amire nekem kell hibátlan a win féle. Átláthatóbb testreszabhatóbb nekem. Aztán jó a huawei, de vannak akadások, van mikor nem tudok írni email, vagy sms-t, csak ha lezárom, meg feloldom a telefont. Nem sokszor, de előfordul, ahogy a 950-essel is. De nem zavaró se droidon, se winen. Ja, még egy jutott eszembe, a deezer. Lent van mindkét telefonon, de a mate 9-en elindítva a flow-t gyakran előfordul, hogy azt az üzenetet kapom, hogy nem tudta betölteni a zenét. Nem vittem a telót sehova, nem babráltam, wifi van, mobilnet is van neki és rendszeresen eljátsza egy pár szám után. A 950-en elindítva a deezert, semmi gond vele. Egy fél délutánt megy hiba nélkül.
A lényeg, hogy annyira nem vészes a win, mint ahogy itt leírják. Persze mindenki mást tapasztal, nekem ezek a tapasztalataim eddig. Nem nézem én sem jó szemmel amit a microsoft csinál, de nem válnék meg a 950-től semmiképpen. Aztán, hogy mi lesz...
Elnézést a hossza miatt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#5563) Graphics válasza bisza (#5562) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nálunk ocsemnek lett elege a 950-bol. Folyamatosan lefagyott, újraindult, akadt, telefonalasra is alkalmatlan lett

A frissítések nem javították, rontottak.

Váltott MIUIra, és tetszik neki, pedig nagyon nehéz természet. Nagyon megbánta , hogy 950-est vett, pedig előtte is az volt neki több soron

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5564) Janó1999 válasza bisza (#5562) üzenetére


Janó1999
tag

"Ismerem a ios rendszert is, amire én használom a telefont, ott csúfosan elbukna, mivel az a legzártabb"
Persze nem itt a fórumon, mert gondolom senkit sem érdekel, de megosztanád, hogy a mindennapi használat közben egy wp-hez képest mennyire nehezítené meg az életemet a zártsága?
Én eddig nem tapasztaltam semmi hátrányosat, igaz csak tabletet használok ~hónapja, és lányom telefonját kérem kölcsön, azért, hogy ne szívjak be.
"Persze mindenki mást tapasztal" Gondolom javarészt azért lehet, mert mindenki másra használja.
Nekem fontos a naptár. Nem két hétre vissza mint újabban a wp-n. Chornost használtam elejétől, mostanra az is befosott. iOs 2008 lát vissza Outlook naptárat. Akkoriban álltam rá. Érted, jobban látja az Outlook naptárat.
Fontos, hogy az 1200+ névjegyzékben bármire kereshessek, mert különben sosem találnám meg a 18 Tóth Sándorból a megfelelőt. Ezt mindkettő tudja. (az összes droidos ismerősöm átcuccolt gugli fiókba, és ezt nem szeretném, mert akkor az asztali gépeimmel lenne szívás) Tárolok a készüléken adatlapokat, ismertetőket, terveket, amire rá kell tudnom nézni, el kell tudnom küldeni. Ez is működik mindkettőn. Onedivén gyakorlatilag az összes jegyzőkönyv dokumentáció fent van. Jobban kezeli az almás.
Nálam ezek a fő funkciók. A többi apróság is sokkal jobban működik almáson.
Qrvagyorsan tudok parkolni (nem az autó lett gyors :) ) pulzusmérő, lépésszámláló, Endomondo, okosóra, Messenger.... nyomtató, fényképező, appok, értelme nincs felsorolni, pont azért mert mindenki másra használja. Mondjuk a piros és zöld gombért, meg a fényképezőért nincs értelme küzdeni vele.
Az elején nem, de mostanában egyre sűrűbben futok bele a "töltse le a almás vagy a droid áruházból", bakker. Elvégre attól lenne okos, hogy kihasználjam, segítse a mindennapjaimat. Most vettem egy Canon fényképezőt. Lehet, pontosabban lehetne vezérelni, és egy rakás dolgot látni mobilon. Természetesen nem wp-n. Mindennel így van sajnos. Elvittem az autót szervizbe, mert 2-30+ perc alatt kapcsolódik a kihangosítóhoz. Minden készülékkel hibátlanul működik, csak a wp-vel nem. A fickó egyedül kipróbálni sem tudta. :) Természetesen wp-ről nem tudok kijelzőt tükrözni sem, a központi kijelzőre. Csak wp-vel, a többivel tökéletes. Nem vagyok már fiatal, de szeretem az új dolgokat, most viszont úgy érzem, kizárnak belőle, méghozzá olyan szemét módon, hogy azt is elveszik ami eddig jól működött.
Érdekes, hogy dolgok mennyire bele tudnak égni az agyakba. Mostani információgyűjtési időszakban a legtöbben azt hozzák fel, az almás ellen, hogy minden app fizetős, és nem lehet benne akkut cserélni. Mekkora hülyeség mindkettő.
Tudom elítélendő, de én wp-re is sok appot vásároltam. Pl. a Chronos amit megvettem egy rakás pénzért, aztán befosatták a kéthetes visszanézéssel.
Szerintem minden megszokás, vagy inkább ráállás kérdése. Win gépeim vannak, olyan volt az előző tablet is, mégis amikor először fogtam a kezembe az almást, minden magától ment. Pedig nagyon más.

Visszatérve az elejére, komolyan nagyon érdekel, hogy milyen hátrányokat jelenthet az iOs zártsága?
Nem szeretnék beszívni.
Köszönöm!! (privátban vagy emilen, vagy mittudoménhogyan)

(#5565) turbulencia8 válasza bisza (#5562) üzenetére


turbulencia8
őstag

A trailmap nem jo turazashoz?

(#5566) bisza válasza Janó1999 (#5564) üzenetére


bisza
tag

Mivel keseríti meg az ios az életemet? Az adatmozgatással. Itt ahol dolgozom, még a pendrive korszakban vannak. A felhőt, még csak hírből sem ismerik. Film, dokumentum, kép, zene mozgatásához a droid és a win is jobb. Rádugom a dual pedriveot, ráteszem amit kell, fel a gépre, aztán mindenki viszi ahova akarja. Vagy adatkábelen egyböl gépre, aztán szintén vihetik. Vagy bluetooth-on. A ios ezt nem tudja. Ezért bukna el nálam. De ahogy irtad is, mindenki másra használja.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#5567) bnoe válasza bisza (#5566) üzenetére


bnoe
tag

Na ez az adatmozgatás nekem is fontos, a barátnőmnek 6s van, és tavaly azt hiszem kb 1,5 órát csesztünk el, hogy a képeit a win 7 laptopra áthúzzuk, de egyikünk se szaki. A baj csak ott van, hogy a lumia 950 es összekötöttem a win 7 laptoppal és fel sem ismerte....ez kb 2 hónapja volt, akkor írtam is ide a fórumba, sokan totál resetet javasoltak, de akkor annyira nyűg volt ez nekem, hogy végül nem csináltam meg. Ott volt az opció sd kártya ki és képeket így le tudtam menteni. A 6s közel olyan képeket lőtt mint a lumia 950 a sárgás korszaka után, egy egy fényviszonyban jobb volt a lumia, de a 6s meg gyorsabban fókuszált. Egy pozicióból a lumia elsőre homályosat lőtt újrafókusz után pedig éleset, a 6s mindkét alkalommal éleset lőtt, picit jobban tetszettek a színek a lumia 950 fényképeken. Az iphoneból az sd lehetőség hiányozna, mert mi van ha meghal a telo vagy nem ismeri fel a gép, de lehet az iphonnal ez utóbbi nem fordul elő. De leesni az is eshet, és az sd kártyán ott maradnak a családi emlékek☺ . Na sajnálom, hogy a tegnap nem videoztam le a tablettel skypeon hívtam anyum, és pitty mintha vége lenne a beszélgetésnek, holott előtte 2 órával okosan ment a dolog. Kikapcsoltam a telót 3 percig viszlát felirat kint volt, aztán reset és újraindulásnál megint jól ment a skype. Na ilyenek amik engem idegesítenek....de megszoktam, hogy ez ilyen nem tudom más telo más rendszeren mit csinál....régebben felmérgesített jobban, most csak újraindítom vagy így vagy úgy és kész. Az a jó, hogy más is megossza a tapasztalait, nekem segít,mert akkor tudom nem csak én bénázom BBoldog SzSzülinapokkal a facebookon, nem csak nekem hiányzik a hosszú í néha...aztán ha kijavítják örülünk...de segít abban is, hogy mi legyen az utódja majd a telonak egy év múlva. Nekem a pdf is fontos, sok szakmai könyvem van az sd kártyán néha pdf reader nem megy, néha a xodo...jó lenne ha az ember tudná, melyik ami tuti megy ha meg is kell venni. De ezt is kezelem, több olvasó app is fent van, egy csak megnyitja majd...nekem ilyen tapasztalataim vannak. Symbianról váltottam, ott leépítették a rendszert csúnyán, sztem itt is ezt teszik majd, de amíg tudom kihasználom a készüléket ami sztem nagyon jó, csak a rendszeren kéne csiszolni még, ez is jobb lett vmivel amióta használom...de sokszor egy í betű megjelenése más hiba forrást hoz magával...ez a baj, ebbe elfárad a nép. na bocsi én is hosszú voltam

(#5568) bnoe


bnoe
tag

Kíváncsiságból megnéztem, de most sem ismeri fel a telefont egy laptop sem, sem win7 s win10. A gyári visszaállítással meg az a bajom, hogy utána a névjegyzék száll el, vagy megjelenik vagy 300szor a segélyhívás, amit mivel nagyon idegesít ki kell törölgetni szépen.

De ott az sd kártya opció, szóval problem solved.

(#5569) ZsoltG60 válasza bnoe (#5568) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Akkor ott nálad lesz a hiba... simán felismeri a win7 nálam. Driver gondod van akkor töltsd le
ezt Windows Device Recovery Tool

Ez felrak minden hiányzó drivert így már fel kell ismerni a gépnek a telefont .

Lumia 950XL

(#5570) bnoe válasza ZsoltG60 (#5569) üzenetére


bnoe
tag

Ooooo köszönöm, és akkor nem kell gyári visszaállítás ugye ....na kipróbálom este és visszajelzek mindenképp.☺

(#5571) BB9000


BB9000
senior tag

Én is szomorúan nézem a platform szándékos és folyamatos elsorvasztását. Ami nekem legjobban fájt az a gyereksarok teljes megszüntetése. 640-es telefonomon W10 upgrade után megszűnt a gyereksarok. Persze nehezményeztem. MS válasza: "Térjen vissza az előző rendszerre, amiben még van gyereksarok. A W10 ből a felhasználók visszajelzései alapján kivezettük." Köszönöm szépen. Ez egy nagy átverés. Legalábbis én úgy éltem meg. Pont ez a funkció volt az egyik, ami miatt Android helyett Win telót vettem annakidején. Aztánmeg megszüntetik. Amikor már benne vagyok. Megszoktam. Most is Win 10 est használok, de csak a black friday akciónak köszönhetően. Tavaly kamatmentes részletre 49K ért, kaptam meg a 950-est. Gyorsan eladtam a 640 est és így összesen 30K ba van az upgrade. Ennyit megért nekem. De nálam is túl sokszor előjön az, hogy nem tudom felvenni a telefont amikor hív valaki. Hiába nyomkodom, nem reagál semmire. Ilyen esetből egy is sok, de szinte hetente van ilyen. November vége óta folyamatosan! Újraindítás megoldja, de akkor is gáz ez. A képek nálam szépek, sose voltak sárgásak az emberek. Használom folyamatosan. A felhős tárhelyemet is lecsökkentették, csak hogy ne érezzem jól magam. Ezek a lépések mind mind a leépülés/leépítés felé mutatnak.

(#5572) bnoe válasza bnoe (#5570) üzenetére


bnoe
tag

Na letöltöttem de hiába kattintok rá....☹

(#5573) univerzita válasza bisza (#5566) üzenetére


univerzita
addikt

A ios - hez is lehet használni pendriveot, de még jobb a wifis adothordozó. Adatokat,képeket lehet másolni wifin ios-ről windowsra,droidra SHAREit aplikációval ( mindkét eszközön legyen fent).

(#5574) Sztyepadzso válasza bnoe (#5572) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Mert ez egy PC-s program.

(#5575) bnoe válasza Sztyepadzso (#5574) üzenetére


bnoe
tag

Na gratulálok magamnak ☺ ... Akkor hogyan kell laptopra kell ezt letöltenem ? De korábban az felismerte a telefont, na meg csak a telefonra jöttek frissítések ...azt gyanítottam az insideresdi miatt nem ismeri fel, de azóta kiszálltam belőle és jött is frissítés vmikor áprilisba non insideresként, reméltem az megoldja. De nem eget verő gond, kiveszem az sd kártyát ha kell...

[ Szerkesztve ]

(#5576) Sztyepadzso válasza bnoe (#5575) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Letöltöd laptopra, elindítod, felrakja magát kb 2 perc alatt. Utána mondja, hogy csatlakoztasd a teelfont, és ő meg letölti a drivert hozzá. Nekem W7 van. De lehet, hogyha [itt] utánajársz, az eszközkezelőben, akkor kiderült, hogy valami turpisság van(összekötött telóval sárga kérdőjel a listában), akkor törlöd a drivert, majd újra csatlakoztatod. Fertig
Az az itt a ZsoltG60 5569-as válasza lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#5577) ZsoltG60 válasza bnoe (#5575) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Így van ez egy pc program. Letöltöd, telepíted... a programot nem feltétlen kell elindítanod a laptopon elég ha fel van telepítve.. csatlakoztatod a telefont és úgy működnie kell.. max lehet hogy a laptopot újra kell indítanod :)

Lumia 950XL

(#5578) bisza válasza turbulencia8 (#5565) üzenetére


bisza
tag

Szia!
De bizony, a trailmap is remek! Annak bajosabb egy kicsit a használata, de remek app az is!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#5579) #09819904 válasza bnoe (#5567) üzenetére


#09819904
törölt tag

A telefonon ott a Onedrive. Fényképeket feldobni és letölteni bőven jó. Még kábel sem kell hozzá! :)

Korábban írtam, hogy a Win 10-es gép nem ismerte fel a telefont. Aztán itt kaptam a megoldást, amit külön ki is emeltem!

(#5580) hdtomi


hdtomi
senior tag

Azt hiszem most telepíti a telefonom az alkotói frissítés :DDD

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#5581) bnoe válasza #09819904 (#5579) üzenetére


bnoe
tag

Használtam a one driveot is csak hármas példányban jelent meg egy kép, biztos voltam benne egy a dng, egy a jpg, egy meg a one drive...be is állítottam szépen, hogy a one driveon ami van ne mutassa na de a következő ki be kapcsnál már öt kép volt....megbolondult így meg rohamosan foglalta a memóriám sajnos ... Egy hosszabb hétvégén máris memória nélkül maradtam, akkor még a laptop simán felismerte a telót, ez tavaly májusi júniusi gondom volt. Utána olvastam angol fórumokon sokan jártak így, szóval vettem egy 128gb sd kártyát. Akkor agyvérzést akartam.kapni, hogy kiadtam ennyi pénzt a telóra, skype nem ment, viber akadt, whats upon nem volt hívás lehetőség. Azóta hozzászoktam ez a rendszer ilyen...még nem váltok, a készüléket sajnálom, mert jó kis teló lehetne, de a rendszer csupa meglepi, de majd te is tapasztalod majd...néha szupin megy néha meg kinyitsz egy ablakot a böngészőben 75% elfut a kék csík aztán megáll és percekig semmi. Telefon ki be kapcs aztán megy...de sorolhatnám...mindig más jön elő engem ez idegesít a legjobban...skype ment aztán befrissítettek egyet, nem volt összeszinkronizálva a névjegyzékkel aztán mégis összes telos névjegyzékem a skypeon skypeosak meg sehol.

(#5582) #09819904 válasza bnoe (#5581) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nálam ilyen problémák nincsenek! :)
Amikor átvettem, akkor voltak ilyen gondok. Végül a Recovery Toolal újrapakoltam és áttértem az Insider vonalra. Egyszer volt egy angol lokalizációs build, de arról kiderült, hogy a Microsoft adta ki hibásan. Újra RT, aztán csókolom, volt nincs probléma.

Most egyedül a Grooveal van bosszankodásom, mert egy vagon zenét pakoltam fel (~800), és ebből 490-ig olvasta be. Total Commanderből megnéztem, minden zene rendben van. Az Alkalmazások menüben próbáltam (volna...) alaphelyzetet állítani a Groovenak, de nem lehet... Szóval enyhe anyázás megvolt, aztán majd holnap több részletben újra felteszem, hátha akkor jó lesz.
Persze, ha valakinek van valami ötlete azt előre is köszönöm!

(#5583) bisza válasza #09819904 (#5582) üzenetére


bisza
tag

A groove-al kapcsolatban konkrétan nem tudok segíteni, viszont a OneDrive on tartok vagy 10gb zenét (majdnem 2000db). Simán kezeli a groove. Azt még megpróbálhatod te is, hogy onnan megy-e. Persze csak ha van tárhely. Azóta nem nagyon tartok zenét a telefonon. Ja, usa régión kell legyél ehhez, magyaron nem működik azt hiszem. Nem megoldás a problémádra, csak egy lehetőség.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#5584) pontyos


pontyos
senior tag

Srácok, a böngésző betű méretét hogyan lehet megnövelni? Frissítés előtt a gépházban beállított méret volt alap. Most bárhova állítom, a legkisebb méret van, alig bírom elolvasni. Hmm :F

(#5585) Francia91


Francia91
veterán

Semmi probléma Win7 - Lumia 950 kombóval
Naponta összekötöm a notival (Windows 7 Professional x64) a 950-est, sosem volt vele probléma. Driveres gond lehet ott szerintem

(#5582) pszichiáter

Groove-val semmi bajom, közel 11 Gb (1520 db nagyjából) zene van a MicroSD kártyámon, probléma nélkül beolvassa és kezeli. Ha teszek a pakkhoz, azt is felismeri gyorsan, és pikkpakk beteszi a listába

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#5586) NGC válasza bnoe (#5581) üzenetére


NGC
tag

Én kipróbálnám egy másik kábellel is. Vannak, amelyek csak töltésre jók. És USB 2.0-án próbáld.

(#5587) #09819904 válasza bisza (#5583) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nekem az offline a lényeg, mivel nem akarom a régiót piszkálni.
Magyar régión valóban nem igazán megy. De mondjuk fotókon kívül mást nem tárolok neten. :)

(#5588) #09819904 válasza Francia91 (#5585) üzenetére


#09819904
törölt tag

Elszállt szerintem a drivere és úgy kell csesztetni, mint nekem a Win 10 esetén.

Gyanítom, hogy sok volt neki a mappa és a darabszám ami miatt nem olvassa be. Kevesebb tartalommal nem volt gondja.

(#5589) NGC válasza pontyos (#5584) üzenetére


NGC
tag

"Beállítások -> Könnyű kezelés -> Feliratozás" környékén nézegessél. Esetleg a "További lehetőségek ->Szövegméretezés"
Viszont ha a böngészőben olvasási nézetben vagy, és hosszan nyomva a kijelzőre megjeleníted az eszköztárat,, akkor tudod állítani a szövegméretet amekkorára csak akarod, illetve a laptémát tudod változtatni, akár fekete háttéren fehér betű, vagy fordítva. Akkufogyasztás szempontjából jobb a fekete háttéren fehér szöveg, meg a szememnek is kellemesebb.

[ Szerkesztve ]

(#5590) pontyos válasza NGC (#5589) üzenetére


pontyos
senior tag

Igen, ezek megvannak ;) de idáig ha a méretet 140% ra állítottam, a böngészőben is nagyobb lett a betű méret. Bármit állítok, picik a betűk, nem olvasási nézetben, full betöltött oldalakon. Ez valami frissítési bug lehet.... Vagy csak nálam hülyült meg.

[ Szerkesztve ]

(#5591) Sztyepadzso válasza pontyos (#5590) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Nekem az egyiken FR van, lőnél egy printscreent vmelyik oldalról, h mekkora nálad? Köszi

(#5592) pontyos válasza Sztyepadzso (#5591) üzenetére


pontyos
senior tag

ez a maximum

[ Szerkesztve ]

(#5593) Sztyepadzso válasza pontyos (#5592) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

(#5594) Sztyepadzso válasza Sztyepadzso (#5593) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Én mobil nézetet használok, ez segít, úgy látszik ;)

(#5595) Sztyepadzso válasza Sztyepadzso (#5594) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ez lenne normálba'

(#5596) NGC válasza pontyos (#5590) üzenetére


NGC
tag

Még van egy lehetőség, ha a "Rendszer -> Megjelenítőeszköz" ablakban a szöveg méretét feltolod 450%-ra, alkalmaz, újraindítás. Viszont így az egész telefon betűmérete nagyobb lesz. Valószínűleg ez egy RS2 bug, majd valamelyik frissítéssel javítják :)

[ Szerkesztve ]

(#5597) pontyos válasza Sztyepadzso (#5595) üzenetére


pontyos
senior tag

Hát azt is próbáltam, igen, köszönöm!! A menüben beállított az Edge re is vonatkozott. De más is van, gépelés közben ugrik az oldal, a backspace meg nem engedelmeskedik. WTF??? Egy órája frissült :(

[ Szerkesztve ]

(#5598) #09819904


#09819904
törölt tag

Nem bírta egyszerre a 6,81 GB zenét feldolgozni a Groove. Ma lassan felpakolva minden jó volt.

(#5599) turbulencia8 válasza #09819904 (#5598) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ajanlom megvetelre a Core Playert, nagyon jo lejatszo, meg a MyTube-bal letoltott videok zenejet is stabilan lejatsza a hatterben. Raadasul sokkal stabilabban, mint a MyTube, csak a letoltesi konyvtarat kell a Core kedvencei koze adni. Baratnom imadja futas kozben.

(#5600) #09819904 válasza turbulencia8 (#5599) üzenetére


#09819904
törölt tag

Amire kell, a Groove bőven elegendő. Külön alkalmazásra maximum akkor költök, ha nagyon szükséges. Egy zenelejátszó alkalmazás pont nem az amire nagyon áldoznék! :)

Mondjuk ma feldobtam a 10.0.15208.0-s frissítést. Lehet ez segített!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.