Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) ΞΔGLΞ válasza zsoltzsolt (#4648) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah akkor sorry...azt hittem szivatsz. ;-)

(#4652) zsoltzsolt válasza ΞΔGLΞ (#4651) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem :)
Dng és raw fájlokból mivel tudok jpg fájlokat készíteni, normális minőségben?

(#4653) Francia91 válasza zsoltzsolt (#4652) üzenetére


Francia91
veterán

Tessék

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4654) zsoltzsolt válasza Francia91 (#4653) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:R

(#4655) ΞΔGLΞ válasza zsoltzsolt (#4654) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, nagyon jó program, nálam veri a PS-t is.

"Azt még hadd jegyezzem meg, külön öröm, hogy a program eredeti szerzője magyar, Horváth Gábornak hívják".

és egy kis infó

[ Szerkesztve ]

(#4656) zsoltzsolt válasza ΞΔGLΞ (#4655) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, hasznos! Beleásom magam, ebben vannak még nagy fehér foltjaim :)

Itt is van erről igen alapos, részletes leírás

[ Szerkesztve ]

(#4657) Francia91 válasza ΞΔGLΞ (#4655) üzenetére


Francia91
veterán

Elővettem a Lumia 1020-asom 38 Mpixeles RAW képeit szerkesztésre ezzel a programmal... A Core i5-ösömet csumára dolgoztatja :DD

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4658) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok! Azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik 1020-ról tértek át 950-re, vagy esetleg párhozamosan használják :) Megérte cserélni? Miért igen, miért nem? :) köszi!
-üzemidő
-kamera
-stabilitás
-stb
:)

(#4659) Francia91 válasza laccy88 (#4658) üzenetére


Francia91
veterán

Helló!
1020-asról váltottam 950-esre
Támogatás és sebesség szempontjából mindenképpen megérte cserélni

- Üzemidő: Minimum azonos, de inkább több (nem túl sokkal), mint az 1020-asnak

- Kamera: ez ugye nem volt komoly kérdés? ;] A Xenon vaku nekem hiányzik. Ezt leszámítva a mai mezőnyben a 950-es Lumia az egyik legjobb kamera tekintetében. Számomra az 1020-as képminőségét nem éri be, de hozza azt a szintet, ami egy PureView-es Lumiától elvárni

- Stabilitás:. Nekem abszolút semmi gondom nincs ezzel a témával, megy, működik a telefon, ahogyan kell. Nem fagy, nem lassul, nem restartol. Néha előfordul (hetente 1x kb), hogy nincs Glance Sreen, ilyenkor restart, és jó megint egy hétig

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4660) klz80 válasza Francia91 (#4659) üzenetére


klz80
tag

Kb ugyanezt írnám le én is. Szintén 1020-ról váltottam, de én pont a kamera miatt is. Használtam jó ideig párhuzamosan a kettőt, normál körülmények között (nappal) szerintem a 950-es kamerája jobb volt mint a 1020. Nekem legalábbis több élesebb részletet hozott ki a képeken. Este persze a 1020 jobb, xenon vaku, miegymás. Meg a 950 sötétben nehezen is talál fókuszt, automatokusan szinte nem is megy neki. Ettől független erősen gondolkodom egy 1020 vagy egy 808 vételén csak úgy fotós telefonnak :)
Stabilitás nekem is perfekt, egyetlen egy hiba van amire nem jövök rá mitől lehet, az hogy néha nem oldódik fel a kijelző, hiába kapcsolom be vagy dupla kopp. Csak nagy nehezen, de ilyenkor restart és vagy 2-3 hétig nem jön elő.

(#4661) Francia91 válasza klz80 (#4660) üzenetére


Francia91
veterán

1020-ast én is venni fogok még a 950-es mellé... :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4662) insyde5 válasza klz80 (#4660) üzenetére


insyde5
aktív tag

Nálam is előfordult már az általad említett hibajelenség. Én olyankor többször nyomom meg egymás után a power gombot 2-3 másodperc időközökkel. "Fel szokott ébredni". A másik jelenség bejövő hívásnál, hogy "lefagy" a kijelző, látom a hívást, csörög a teló, de nem történik semmi az érintésre. Olyankor szintén a Powerrel "lezárom" a kijelzőt ( elsötétítem ), majd ismét Power gomb, ezzel megjelenik a bejövő hívás kijelzője és veszi az érintést is. :C

(#4663) laccy88 válasza Francia91 (#4659) üzenetére


laccy88
senior tag

többek között a kamera miatt is sajnálnám eladni a 1020-at :) megmarad a grip-pel fényképezőgépnek, tartalék telefonnak. Utóbbira reméljük nem lesz szükség :DDD

(#4664) Francia91 válasza laccy88 (#4663) üzenetére


Francia91
veterán

Én eladtam, mert kellett az az összeg, de jövő nyárig fogok venni egy másikat, az is lehet, hogy haverommal hozatok be UK-ből 64 Gb-os független típust :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4665) turbulencia8 válasza klz80 (#4660) üzenetére


turbulencia8
őstag

Baratnom 650-ese is elfelejt neha felebredni duplakopptol.

(#4666) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Amugy mire jo, ha valakit csaladtagnak rendelsz az MS-fiokban? Ranezesre ugyanugy meg kell vennem az appokat baratnom telojara is, hiaba allitottam be csaladtagnak.

(#4667) graffin


graffin
csendes tag

tegnap találtam egy apró érdekes rést a wp10-ben:
ha le van zárva a telefon, még le lehet húzni a notification bar-t, és pl repülő módba lehet állitani, vagy wifi-t/adatkapcsolatot ki lehet kapcsolni.
a repülő móddal meg lehet szivatni a usert, lehet észre se veszi, hogy azért nem érik el telefonon, mert valaki megviccelte...

wp8-on ez még le volt védve. :)

(#4668) meszipeti


meszipeti
aktív tag

Én nagyon sokszor használom ezt a funkciót, pl. ha le akarom halkítani a telefont, vagy ha az értesítéseket akarom megnézni.

"A játék az nem játék"

(#4669) laccy88 válasza graffin (#4667) üzenetére


laccy88
senior tag

8.1 ;)

[ Szerkesztve ]

(#4670) Keki


Keki
csendes tag

Megérkezett a telefon.. Hát mit mondjak a mikrosoftnak nem sikerült sokat fejleszteni az elmúlt 3-4 évben... kb ugyanolyan érzéseim vannak vele mint mikor megvettem 3 éve a 1020-ast.. nem lenne rossz ez a telefon/rendszer ha.... ;]
-a beállítások menü mintha fel lenne robbantva. megtalálni valamit is, na az kihívás! :) az meg elég mókás hogy a stílusa az almenüknek teljesen eltérő, más betűtipus, más felépítés, duplikált elemek, mintha nem igazán specifikálták volna az (indiai?) programozóknak hogy mit is kéne csinálni..
-az irisz felismerés elég hektikus, de legalább odaírták hogy béta :U szóval jogilag nem lehet belekötni :)
-ha a telefon minőségét nézem elég nagy visszalépés.. a műanyag hátlap még nem is igazán izgat mert annyira nem rossz, de a gombok minősége elég bazári... de gondolom a mozo hátlappal orvosolható...
- lyukak az előlapon és a hátlapon mondhatni érdekes megoldások, mindig le akarom kaparni őket mert azt hiszem hogy valami kosz rajta :DDD
-programok terén kb ugyanaz van mint 8.1-en.. előrelépést nem igazán látok, ha akarnak akkor rendesen működnek ha nem akkor meg szívat..

viszont vannak pozitív dolgok is azért:
-a kijelző elég jó.. nagyobb felbontás élesebb vonalak.. mondjuk zsebben már nem kényelmes nekem...
-a kamera ugyan nem 39mpix de azért ahogy néztem eddig egész használható lesz. a dedikált kamera gomb sokkal gyorsabban elindítja a fényképezőt mint a 1020-nál.. ez nagy piros pont.

Összességében elég jó kis telefon szerintem a árát maximálisan megérte, nem mondom hogy előrelépés 1020 után de nem is rosszabb.... Frissebb és még új. Egy darabig biztosan barátok leszünk de valószínűleg nem ez lesz amivel le fogom élni az életem :B

(#4671) graffin válasza laccy88 (#4669) üzenetére


graffin
csendes tag

Lehúzni le lehet, az ok, csak ha benyomod a repülő módot, akkor kéri a jelszót.
WP8-on. 10-en nem.

legalábbis igy rémlik. :)

(#4672) jeni válasza Keki (#4670) üzenetére


jeni
félisten

máris eladhatod. ;]
több a negatív véleményed róla mint a pozitív. :(

(#4673) Keki válasza jeni (#4672) üzenetére


Keki
csendes tag

marad egy darabig a hibák ellenére :)
de azért szerintem egyet értünk abban hogy a microsoft messze van a tökéletes telefon megalkotásától :U

[ Szerkesztve ]

(#4674) Ance válasza Keki (#4673) üzenetére


Ance
őstag

Melyik gyártó nincs messze? :)

[ Szerkesztve ]

(#4675) khron78


khron78
őstag

Tapasztaltatok már olyat, konkrétan a facebook messenger-nél, hogy a csempéjén kirakja a fekete kört, amiben jelzi az érkezett üzenetek számát, hogy egy idő után üzenet és esemény nélkül megjelenik ez a kör 1-es számmal? Mintha egy esemény történne, de az alkalmazásban nincs semmi.

[ Szerkesztve ]

(#4676) sohi83 válasza khron78 (#4675) üzenetére


sohi83
tag

Igen, jópárszor. Volt hogy pár belépéstől meggyógyult, volt hogy fél napig ott maradt. :D

(#4677) khron78 válasza sohi83 (#4676) üzenetére


khron78
őstag

Nekem hetek óta előjön. Program törlés-újra install, kikapcsolás se segített.

(#4678) sohi83 válasza khron78 (#4677) üzenetére


sohi83
tag

Nem lehet, hogy van egy ismeretlentől üzeneted? Ha nincs, akkor passzolom, hogy miért akadhatott be...

(#4679) khron78 válasza sohi83 (#4678) üzenetére


khron78
őstag

Nincs. Webes felületen is megnéztem, se engedélykérés, sehol semmi.

(#4680) mtm800 válasza khron78 (#4677) üzenetére


mtm800
senior tag

Ez ilyen......nálam is jelen van . Béta verziónál nem csinál ilyent. Ettől függetlenül , ha valós esemény van azt ténylegesen jelzi csempén. Majd javítják, gondolom :U ....egyszer ....valamikor :U

[ Szerkesztve ]

(#4681) khron78 válasza mtm800 (#4680) üzenetére


khron78
őstag

Fasza.

(#4682) 286


286
tag

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyannal ,hogy áruházból nem enged letölteni 20mb-nál nagyobb alkalmazást,játékot csak várakozik vagy el se indul 0 MB-nál megáll nem mozdul órák múlva se . Engedélyezve van,hogy használhatja a mobiladatot kábeles netem nincs ala wifi csak mobil net.

Köszönöm a segítséget előre is :R

3DFX Forever :) Abit R.I.P :,(

(#4683) 286 válasza 286 (#4682) üzenetére


286
tag

Közben az éjszaka alatt javulás történt leszedet 200mb -ot de ez a tempó 300mbites mobilnettel valahogy nem kerek :S

3DFX Forever :) Abit R.I.P :,(

(#4684) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok! 950 tulaj lettem :) eddig nagyon tetszik!
Van 1-2 kérdésem, melyekre részben tudom a választ, de azért megkérdezlek benneteket is:
Messenger. Gépeléskor enter gombra új sort kezd, és nem elküldi. Meg lehet változtatni? Illetve a záróképernyőre nem tudom kirakni a messenger kis értesítő ikonját, mert nincs a listában. 😒
Le tudom tölteni valahogy a Here alkalmazásokat?
A gyorsnézet képernyőre wp10-ben már nem tudom kirakni az értesítő ikonokat? (mint a záróképernyőn)

(#4685) Pacee87 válasza laccy88 (#4684) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Gratulálok, üdv a klubban! :)

1.: Tudtommal nem lehet.
2.: Cukkerbergerék csesznek erre is, biztos nagy erőfeszítést jelentene megoldani végre!
3.: Térképek alkalmazás sokkal jobb, Hetet tudtommal már nem lehet használni 10-es készülékeken
4.: Ugyanazokat az értesítéseket kell látnod, mint a zárolási képernyőn!

(#4686) mtm800 válasza laccy88 (#4684) üzenetére


mtm800
senior tag

Sima vagy xl verziót szereztél be?

(#4687) laccy88 válasza Pacee87 (#4685) üzenetére


laccy88
senior tag

1. szuper. eléggé idegesítő. kénytelen leszek megszokni
2. ezt fel sem tudom fogni, miért nem sikerült megoldani. 8.1-nél nem volt gond.
3. oké, majd felfedezem :)
4. erre közben rájöttem, csak itt nem lehet állítgatni mint 8.1-nél

mtm800: az XL-t mérete miatt nem akartam/mertem vállalni :)
a kettő kamerája közt a gyakorlatban van különbség? Ha jól tudom ugyanazok a paraméterei

ami kicsit meglepett, hogy a saját töltőjével milyen gyorsan feltöltődik, viszont mással(1020 gyári, kínai töltők) nagyon lassan.

(#4688) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Milyen tokot javasolnátok Lumia 950-hez?

(#4689) bnoe válasza timelord1987 (#4688) üzenetére


bnoe
tag

Mozo hátlap az igazi, arukereson a 950xl mozo hátlapok 6000ft-ba vannak, remélem a 950-re is leakciózzák majd. Különben nillkin átlátszó tokot használtam korábban meg voltam elégedve , ahogy az üvegfóliával is. Üdv Noémi.

[ Szerkesztve ]

(#4690) mtm800 válasza bnoe (#4689) üzenetére


mtm800
senior tag

+ 1 a mozo-ra Nekem is tegnap jött meg az xl-re 5800+ futár volt...remek példány. Sima verzióra sajna a nagyobb eladott darabszám miatt drágább sztem :U Az xl-t töredéke veszi csak és sok van készleten .

(#4691) timelord1987 válasza bnoe (#4689) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen!

(#4692) klz80 válasza timelord1987 (#4688) üzenetére


klz80
tag

Hali, többen kersnek MOZO hátlapot. Van a facebook-on egy Windows Mobile Közösség csoport, ott egy fehér is van (5000 FT), meg egy barna (10.000 Ft). Kb 1-2 hete láttam hozzászólásban. Akit érdekel keressen utána, itt a link a csoporthoz: face link Remélem műküdik :)

[ Szerkesztve ]

(#4693) bnoe válasza klz80 (#4692) üzenetére


bnoe
tag

Uuu a fehéret szívesen elvinném köszi a tippet.

(#4694) Sjkolrd válasza mtm800 (#4690) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Rossz uzletpolitika..nagyobb meretet kell gyártaniuk,kevesebben is veszik, nem fogy olyan gyorsan...pont emiatt kellene fordítva lennie...szerintem az van, nem akarjak tovább bent tartogatni és igy kiporgetik..

(#4695) Sjkolrd válasza timelord1987 (#4688) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

+1 Mozo

(#4696) jeni válasza bnoe (#4689) üzenetére


jeni
félisten

abból melyiket is?
950XL bármelyike wireless vagy ez már nincs benne?

Ez ugyanaz az amit a Supergame is árul?

A barna kivitel látszik inkább bőrbevonatúnak,mint a fekete kivitel.

[ Szerkesztve ]

(#4697) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Kiprobaltam a WDRT-t. A cel az volt, hogy baratnomnek aktivaljam az FM radiot a regios valtassal. A fuggetlen 650-en siman ment a dolog, az en telekomos 950-en nem sikerult. (Lehet ki kellett volna vennem a SIM-kartyat?). Sebaj, nekem nem olyan fontos a radio, viszont igy, hogy ujra belektam a 950-et, nem jaratja foloslwgesen a GPS-t pl. minden bejelentkezeskor, es jelentosen javult az uzemido (immar minden adatgyujtest letiltottam). A fura az volt, hogy az aruhazbol nagyon nehezen telepultek vissza a megvasarolt/letoltott appok, egyebkent orulok, hogy ujra belaktam a telot, megtanultam vegre normalisan beallitani a wp-t.

(#4698) Ste válasza jeni (#4696) üzenetére


Ste
addikt

Nekem sima 950-en van fekete Mozo bőr hátlap. A képen ugyanilyen az is.
Jól bírja a strapát, s hihetetlen mennyivel jobb így kézben tartani.
Asszem a Mozo tokok mindegyike nfc és qi képes

(#4699) turbulencia8 válasza Ste (#4698) üzenetére


turbulencia8
őstag

Videok alapjan a fekete Mozo nekem bazari hatasunak tunik, a feheret meg nem tudom mennyire lehetne takaritani alkoholos aeroszollal. Egyelore nekem csak a fa Mozo hatlap tetszik, de az meg szerintem tulsagosan hoszigetelo, es szinten maceras lehet a takaritasa.

(#4700) Ste válasza turbulencia8 (#4699) üzenetére


Ste
addikt

Ha pesten vagy szívesen megmutatom, távol áll nagyon tőle. Amikor pedig kézben tartod ❤
Fát én is szeretnék, bár nem hiszem, hogy annyira vastag rétegben lenne a hátlapon, hogy zavarná a hőleadásban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.