Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) NGC válasza turbulencia8 (#5599) üzenetére


NGC
tag

Van pár jó lejátszó, én például a ModernMusic-et használom.

(#5602) Ste válasza turbulencia8 (#5599) üzenetére


Ste
addikt

Egyetértek! Az egyik legjobb zenelejátszó, minden földi jóval és szuper testre szabhatósággal.
Annó ingyenes volt a myappon, onnan jutottam hozzá.

Más: Tegnap felment a creator, s amíg az első boot után reszelt, volt jópár angol rendszerüzenet a függönyön, amik a köszörülés és a magyar nyelv megjelenése után eltűntek, mint pl a 'learn more about gestures'.
Van valakinek ötlete, hogy az pl mit takar?

[ Szerkesztve ]

(#5603) gyurica úr válasza Ste (#5602) üzenetére


gyurica úr
tag

Ezeket én is láttam, de eltűntek maguktól, és azóta semmi...

(#5604) bnoe


bnoe
tag

Na srácok én mindent úgy csináltam ahogy mondtatok windows recovery letöltve, futtatva, pc újraindítva. Hiba üzenet ugyanaz maradt. Most megint idegesít ez a gond, más laptopnál is ugyanaz a problem ugyanaz a hibakód. Ha ezen túl akarok lépni akkor gyári visszaállítás és mindent újratelepítek ugye?

(#5605) ZsoltG60 válasza bnoe (#5604) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

A laptopon lépj be az eszközkezelőbe és nézd meg hogy ismeri fel a telefont. Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\Rendszer\eszközkezelő

Ott kell körbenézni. ha nem ismeri fel a akkor jobb egérgomb és az eltávolítás.. ez után húzd le a telefond és csatlakoztasd újra.

Lumia 950XL

(#5606) Janó1999 válasza bisza (#5566) üzenetére


Janó1999
tag

Hú bakker,
paráztam, hogy olyat írsz, amit eddig nem vettem észre, és tényleg megkeserítené/megnehezítené az életemet, de számomra szerencsére nem okoz problémát a bonyolultabb adatmozgatás.
Már gyakorlok az iTunes programmal. (Kettővel többet kell kattintani. Megnyit és szinkron)

Esetleg tudja valaki, hogy az esemeséket hogyan vihetném át iOs-ra?

(#5607) bnoe válasza ZsoltG60 (#5605) üzenetére


bnoe
tag

Jaj nagyon hálás vagyok nektek, sikerült ☺. Látja telót a gép yupiii yeah!!!

(#5608) bisza válasza Janó1999 (#5606) üzenetére


bisza
tag

Hát ez az! Te csak gyakorolj az ituns programmal! Nekem meg nem kell mindenhova telepíteni....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#5609) Janó1999 válasza bisza (#5608) üzenetére


Janó1999
tag

Amúgy teljesen logikusan és jól működik. :)
Pl. szégyenletes módon, az OneDrive is sokkal jobban működik iOs-en.
A lényeg viszont az, mint manapság pl. az autóknál.
Nincs jó autó. 3-4 teljesen más márkából össze lehetne rakni egy normálisat, de gyári esetén bizony kompromisszumot kell kötni. (legtöbb esetben ez sajnos csak a vásárlás után derül ki)

Most értem oda, hogy feladom a wp-s, egyébként teljesen értelmetlen küzdelmemet, hiszen az irányt és a végpontot nem én határozom meg. Azt már eldöntötték helyettünk. :((

(#5610) turbulencia8 válasza Janó1999 (#5609) üzenetére


turbulencia8
őstag

En meg ugy dontottem, hogy veszek egy jo mozo hatlapot, mert a WP-s forumos hangulat miatt kisse meguntam a 950-et, holott szamomra ez kivalo telefon. A szifon nem tetszik, az akkuzabalo nougatos droid meg szimplan taszit. Szoval "hazon belul frissitek" kicsit, sajat szorakoztatasbol...

(#5611) Lalikirály73


Lalikirály73
csendes tag

Sziasztok!

Olvasom, hogy néhányan frissítettetek CU verzióra...Ez már a végleges, nem insideres verzió?
Eddig Nekem még nem ajánlotta fel.....

Üdv: Lalikirály

"a jó pap is holtig tanul"

(#5612) #09819904 válasza Lalikirály73 (#5611) üzenetére


#09819904
törölt tag

A CU már elérhető egy ideje végleges formában.
Insideren a 10.0.15210.0 a friss kiadás.

Amúgy a Visszajelzési központban csokorba van szedve, hogy mikor mi jött / jön ki.

(#5613) Lalikirály73 válasza #09819904 (#5612) üzenetére


Lalikirály73
csendes tag

Köszönöm

A telefonom Telekomos ugyan, de hiába kerestetem a frissítést még mindig nem ajánlja fel és a verzó is a 14393.1066-os...

[ Szerkesztve ]

"a jó pap is holtig tanul"

(#5614) #09819904 válasza Lalikirály73 (#5613) üzenetére


#09819904
törölt tag

Az enyém is T-s. :)
Lehet beakadt valami. Recovery toolal nyomass egy visszaállítást, majd azután próbáld meg frissíteni.

(#5615) ΞΔGLΞ válasza #09819904 (#5614) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerinted, tudja miről van szó?

(#5616) egykori válasza turbulencia8 (#5610) üzenetére


egykori
őstag

Én meg annak örülök, hogy a WP fórumos hisztik ellenére szuperul működik a 950-em (nem törődik vele). A Mozo hátlap persze nem csupán feldobja a kinézetét, hanem azóta, mióta ezt rátettem, nem akart még kicsúszni a kezemből.

(#5617) Lalikirály73 válasza ΞΔGLΞ (#5615) üzenetére


Lalikirály73
csendes tag

Lehet, hogy a Windows Device Recovery Tool-ra gondolt...nem is tudom, az olyan programszerű valami, amivel...na hagyjuk...

"a jó pap is holtig tanul"

(#5618) bnoe válasza turbulencia8 (#5610) üzenetére


bnoe
tag

Nekem bejött a mozos hátlap, nem csúszik valóban, igazi prémium feeling. 😁 és cserélhető is.

(#5619) Lalikirály73 válasza #09819904 (#5614) üzenetére


Lalikirály73
csendes tag

Igazad volt...bár elég volt egy alaphelyzetbe állítás is...
Köszi!

"a jó pap is holtig tanul"

(#5620) Sztyepadzso válasza Lalikirály73 (#5619) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Nekem se mutatja magát, de jó a telefon. Kilenc hónapja volt wdrt, nincs kedvem megint belakni :)

(#5621) #09819904 válasza Lalikirály73 (#5619) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nagyjából 3 dolog van ami segít megoldani a problémát.
1. Restart.
2. Gyári beállítások visszaállítása.
3. Recovery Tool.

Az Insider buildre való frissítés esetében viszont (saját tapasztalat), elegendő a Nyelv alatt az Angolt "fel"nyomni és azután már megy is a maga útján.

(#5622) ΞΔGLΞ válasza Lalikirály73 (#5617) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, csak a WDRT-nek is megvannak a lépései. Egy a lényeg, bármilyen build frissítés után az első dolgod legyen az áruházba "rohanni" és az összes (manapság már a moslék kategóriába tartozó alap rendszer) applikációt felfrissíteni, ez kb 40-45 programot jelent.

[ Szerkesztve ]

(#5623) Clemi válasza #09819904 (#5612) üzenetére


Clemi
veterán

A CU már elérhető egy ideje végleges formában. Insideren a 10.0.15210.0 a friss kiadás.

Ezt a válaszod ha ismét átolvasod, szerintem te is rá fogsz jönni, hogy nem arra válaszoltál amit kérdeztek.

(#5624) #09819904 válasza Clemi (#5623) üzenetére


#09819904
törölt tag

"Latest release
1703 (10.0.15063.251) / April 25, 2017; 11 days ago"
Így jobban örül a májad? Vagy meg a 251-es javítás előtti build számíg is vissza akarsz mászni? :U
Érdekes, Te nem érted, akinek válaszoltam már túl is van az eseményen.
Ha ennyire görcsölsz, akkor pihenj egy kicsit. A kialvatlanság okozhat ilyen rohamokat... :U

(#5625) Lalikirály73


Lalikirály73
csendes tag

Sikerült a frissítés...a belakás is halad már....köszönöm a segítséget...bíztam a segítségetekben!
Üdv:
Lalikirály

"a jó pap is holtig tanul"

(#5626) Clemi válasza #09819904 (#5624) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem masszívan a 10.0.14393.1066 verzió van a 950-en ls nincs semmilyen frissítés beakadva.

(#5625) Lalikirály73 Neked most milyen verzió számú szoftver települt ha nem insider vonalon vagy?

[ Szerkesztve ]

(#5627) NGC válasza Clemi (#5626) üzenetére


NGC
tag

https://changewindows.org/
(Bocs, telóról)

[ Szerkesztve ]

(#5628) NGC válasza NGC (#5627) üzenetére


NGC
tag

Na, közben megtaláltam a teljes verziós nézetet :B
changelog

(#5629) Lalikirály73 válasza Clemi (#5626) üzenetére


Lalikirály73
csendes tag

Nekem ez települt...egy gyenge laikusként ezt még ki tudtam nyerni a telefonból...

verzió:1703
build:10.0.15063.251

"a jó pap is holtig tanul"

(#5630) #09819904 válasza Clemi (#5626) üzenetére


#09819904
törölt tag

A fórumtársnak nem jött elő a CU frissítés, csak egy gyári beállítások visszaállítása után. A kutya sem vitatta, hogy nálad mi akadt be vagy sem! :U

(#5631) Clemi válasza Lalikirály73 (#5629) üzenetére


Clemi
veterán

Insideren vagy anélkül?

(#5632) Lalikirály73 válasza Clemi (#5631) üzenetére


Lalikirály73
csendes tag

Nem vagyok insideren...

"a jó pap is holtig tanul"

(#5633) #09819904 válasza Clemi (#5631) üzenetére


#09819904
törölt tag

A leírt verziószám nálad Insider build számnak tűnik? :U
Fentebb írtam valamit... Lehet nem ártana megtanulnod olvasni!

(#5634) bnoe


bnoe
tag

Jaj de jó, hogy megint szapuljátok egymást...

(#5635) Clemi


Clemi
veterán

Tehát ha jól értelmezem, akkor konkrétan mindenkinek megérkezett a CU frissítés. Akinek meg nem az várhatja de hiába, mert amíg nem csinál egy HR-t a telefonon (ami minimum 3-4 órás elfoglaltság) addig nem is fogja megkapni, mert valami be van akadva a rendszerben? Egy mezei usernek honnan kellene tudni, aki nem követi ezt a fórumot?
Másrészt a családban 3 WP van (640,650,950) és egyikre se jött még meg a CU. Mindegyiknél valami be van akadva? Ez elég érdekesen hangzik.

(#5636) bnoe válasza Clemi (#5635) üzenetére


bnoe
tag

Nekem lejött a frissítés. A régió a telón az Egyesült Államokra van állítva, nem tudom, hogy segítettem ezzel vmit..?

(#5637) Clemi válasza bnoe (#5636) üzenetére


Clemi
veterán

Próbáltam az US/US beállítást, nem talált semmit.

(#5638) bnoe válasza Clemi (#5637) üzenetére


bnoe
tag

Passz ☹nem tudok többet hozzátenni, pedig edge a frissítés óta nem akad, sőt gyorsabb is mintha.

[ Szerkesztve ]

(#5639) turbulencia8 válasza Clemi (#5635) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nalunk se jott meg egyik telora se. Volt mar korabban ket-harom hetes keses is nagyobb frissitesnel. Nem kell hozza hr szerintem, csak turelem.

(#5640) Lalikirály73 válasza turbulencia8 (#5639) üzenetére


Lalikirály73
csendes tag

Osztom véleményed....Én türelmetlen voltam és bevállaltam az "alaphelyzetbe" történő beálítást és az újbóli belakást...mondjuk Nekem rá is fért....

"a jó pap is holtig tanul"

(#5641) NGC válasza Clemi (#5637) üzenetére


NGC
tag

Válts át RP ringre. Ugyanaz mint a hivatalos (lásd a changelogot). Aztán vissza

(#5642) ΞΔGLΞ válasza turbulencia8 (#5610) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

az akkuzabalo nougatos droid meg szimplan taszit.

Legközelebb azt is írd oda, hogy melyik moslék típussal tapasztaltad ezt, mert ez így általánosítás. Nekem az S7e és a párom S8+-át is szinte lehetetlenség lemeríteni, ettől függetlenül mind a kettő telefon reális ára, kb 100 ezer újonnan. Nem több, viszont, ha ebből indulok ki, akkor a 950-nek szinte már értéke sincs és a gyakorlatban is eléggé a béka segge alá süllyedt már az ára az MS-nak köszönhetően. De pl az Edge-t még mindig simán eladom 130 körül, na ez a nem mindegy. Egy Mozo-tól meg nem lesz jobb ez a telefon (rendszer), csak jóval szebb, de azt meg már az elején rá kellett volna tenni.

-------------

(#5641) NGC

Egyetértek, én is azon vagyok, ott legalább nincs tökölés.

[ Szerkesztve ]

(#5643) Clemi válasza NGC (#5641) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, az RP ringen azonnal megtalálta a CU-t. Igaz azt írja, hogy Windows 10 Technical Preview for Phones (10.0.15063.251)
Tényleg semmi kedvem nem volt HR-t csinálni és egy fél napot bajlódni az ismét belakással, mivel semmi gond nincs a telóval.

[ Szerkesztve ]

(#5644) #09819904 válasza ΞΔGLΞ (#5642) üzenetére


#09819904
törölt tag

Sokan a konfigurálást felejtik el! :)
Most az teljesen mindegy, hogy iOS, drois vagy WP, W10M. Ha megy a nonstop szinkronizálás, meg a háttérfolyamatok sincsenek szabályozva, akkor a büdös életbe nem lesz normális üzemideje egy készüléknek sem! Anno én is beleestem abba a hibába, hogy a rendszert kezdtem el csesztetni. Aztán találtam leírásokat, illetve merítettem saját kútfőből bátorságot, aztán teszteltem. Volt egy-két omlás az elején, aztán belejöttem. Mára mindegyik rendszeren otthonosan mozgok.

A Microsoft igazából inkább a partnereinek készíte(te)tt telefont. Emiatt sokaknak hiányoznak dolgok, amiket a másik két rendszeren elérnek.

Viszont egy ideje a Microsoft kezdett a Google-el megbékélni. Úgyhogy Satya amikor arról beszélt a legutóbbi konferencián, hogy új telefon lesz, az nem volt olyan nagy kamu. Csupán Ő is okult a dolgokból és most hagy időt a dolgokra. Minek siessen? Ha 2020-ban a Surface Phone valóban sikeres lesz, akkor megérte várni. Ha viszont sikeresen elbaszarintják, akkor ott nagyon csúnya kritikát fog kapni! Ezzel szerintem Ő is tisztában van. :)
Most kiforr majd a többféle Windows 10 rendszer, aztán mire jön a telefonos verzió, addigra érettebb rendszer lesz az ember kezében. Elméletileg a 3D scan bekerül a kamerába, ahonnan majd lehet egyből 3D-ben szerkeszteni illetve nyomtatni.
Ezt amúgy a 950-re tervezték, de (még) nem érkezett meg.

Az alkalmazások úgymond hiánya is a helyére fog idővel kerülni. Ezt alapozom arra, hogy a Microsoft azért szereti lefedni a piacot ahol tudja. Pénz nekik is kell, tehát el kell kezdeniük valamit újítani.

(#5645) turbulencia8 válasza ΞΔGLΞ (#5642) üzenetére


turbulencia8
őstag

Másik topikban a feleséged 320 rugós Galaxy S8-át szidtad a mikrolagok miatt, és valami Xiamoit istenítettél. Ismerőseim korábbi Galaxy zászlóshajói egy éven belül durván lagoltak, míg én a Lumia előtt vígan elvoltam a BB10-zel a whatsapp támogatásának megszűnéséig. Miért kéne, hogy nekem tetsszen a nougat?

(#5646) zsoltzsolt válasza #09819904 (#5644) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Tegye fel a kezét, aki használja a 3D scan funkciót!
:DDD

(#5647) ΞΔGLΞ válasza turbulencia8 (#5645) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ki is tart a fejedhez fegyvert, hogy imádd a gugli új édességét? :DDD
Ilyenről szó sem volt, meg arról sem...na írom...

Le is írtad a lényeget, a szarszung képtelen egy 300 ezres moslékra normális és smooth rendszer kódolni, jövőre ilyenkor frankó lesz, mint ahogy eddig is, viszont ez már megjelenésekor sokkal jobb, mint anno az s7edge-nél volt. De nekem 300 ezerért vajsima legyen. Ezt le is írtam. De itt az aksiidőről volt szó és abban mind a kettő verhetetlen, sőt a legtöbb flagship végre frankó aksikat kap és jól optimalizált rendszert hozzá, hogy amit nem használsz az lője le.
Akkor most tulajdonképpen nem válaszoltál semmire, csak felhoztál egy olyan hibát, aminek nem sok köze van az üzemidőhöz, sőt semmi. Azt sem tudom, hogy minek "magyarázkodok" itt, mikor ezeket képről láttad, meg hallomásból, de én annyit írtam, legközelebb a típust is írd oda, hogy milyen moslékon általánosítasz.

(#5648) ΞΔGLΞ válasza #09819904 (#5644) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Erre írhatnék regényt, mert kb szinte teljesen másképp látom, de csak egyre (kettőre) válaszolok.
Az MS teljesen mindegy, hogy kinek készítette, a felhasználókat átverte újra! Amit csinál, az kész röhej!
Az SP, meg ha tegnap megjelent volna, már az is késő lenne, itt az ideje már virítani valamit, ha egyáltalán lesz is valamit virítani.
A 950 konkrétan butafon már a többivel együtt, de erről nem a készülék tehet, mert az igényesen van összerakva manapság még mindig az egyik legjobb kamerával, de a US miatt az is kuka.

[ Szerkesztve ]

(#5649) turbulencia8 válasza ΞΔGLΞ (#5647) üzenetére


turbulencia8
őstag

Akkuidovel kapcsolatban: az egyik "moslek" egy regebbi nexus telo, amin latvanyosan gagyi a nougat, a masik pedig egy huawei (talan p9 lite), amit szidtak az ismerosok.

[ Szerkesztve ]

(#5650) ΞΔGLΞ válasza turbulencia8 (#5649) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A p9 lite biztos nem lehet, mert az jól bírja és ráadásul gyors is. A Huawei az egyik legminőségibb prémium telefonokat kalapálja ma össze. A régebbi nexus-okat nem ismerem, de elég szánalmas az is, hogy pont a saját telefonjára, nevezzük így, nem tud normálisan optimalizálni a gugli, hogy ne merüljön, mint a balta. Nyilván, ami nem új az kuka. Manapság mindenki így gondolkozik, különben ki a franc venne új telefont. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.