Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) Sztyepadzso válasza Sztyepadzso (#5150) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Na, megvolt. Képernyőcsere pipa, összesen 75 Euróba fájt :)

(#5152) Sztyepadzso válasza sethi (#5146) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Sikerült?

(#5153) turbulencia8 válasza Sztyepadzso (#5151) üzenetére


turbulencia8
őstag

Az a tavalyi magyarorszagi szakszervizes ar fele, mar egesz elfogadhato.

(#5154) Sztyepadzso válasza turbulencia8 (#5153) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Egyébként összeraktam, megy a másik teló is, csak egy x-van a jelerősségjelző sarkában, meg már a kijelző is rottyon van, viszont funkcionál, lehet, h fényképezőgép lesz belőle faternak :)

(#5155) hroberto


hroberto
veterán

Azt hiszem megérett a csere. Napi szinten csinálja a telefon, hogy nem lehet feloldani a kijelzőt. Ma pont hívás közben szopatott meg.
Pár perc Viber beszélgetés után garantált, hogy sötét marad a kijelző.
Elég volt!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5156) mtm800 válasza hroberto (#5155) üzenetére


mtm800
senior tag

Azért gyakorló telónak hagyd meg....nekem is megvan, jó elővenni és kézbe fogni. Nekem van mellette s7e és mate 9 is ,de nem szeretném eladni semmiképpen.

(#5157) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok! Csak én nem tudok kis "í" betűt írni email-ben? Egy üres karakter marad helyette.

(#5158) meszipeti válasza hroberto (#5155) üzenetére


meszipeti
aktív tag

Nekem is csinálta, de mióta fent van az insider RP, azóta megszűnt ez a hibajelenség.

"A játék az nem játék"

(#5159) hroberto válasza meszipeti (#5158) üzenetére


hroberto
veterán

Dehogy rakok fel Insider verziót! Hogy még szarabb legyen?! S7 Edge lesz ebből. A jövő héten szerintem meg is veszem.
Kitartó voltam éveken át, nem sok alkalmazást használok, de ez most már nekem is sok.
Nem szerettem volna droidot, de úgy tűnik nincs más választásom.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5160) Francia91


Francia91
veterán

De jó, hogy nekem semmi bajom nincs a 950-essel... :D
Feloldás probléma ritkán akad, telefon restart, aztán kb 3 hétig megint nem produkálja :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#5161) T0rnad0 válasza hroberto (#5159) üzenetére


T0rnad0
addikt

Nem fogsz csalódni benne.

Z Fold 4

(#5162) sum-blink válasza hroberto (#5159) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Én hányszor gondoltam ugyanezt. ☺ Az a baj fityingekért lehet eladni. Egy hard resetet talán még megér a dolog, de amúgy megértelek. Kabaré a win telefonokkal mennyit foglalkoznak, pedig ez a készülék újonnan nem 2 Ft.

(#5163) hroberto válasza T0rnad0 (#5161) üzenetére


hroberto
veterán

Remélem.
Gyorsan vettem is egyet ma, miután a Lumia megint nem engedte feloldani a kijelzőt. Úgyhogy jó pár év után viszlát Windows.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5164) martinkeet válasza hroberto (#5163) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Én is erre az elhatározásra jutottam.
Rég óta wp-s vagyok, de már nagyon unom a sorozatos apró, de annál bosszantóbb hibákat.
Képernyő feloldás lefagyása, Shazam nem működése, MyTube fagyások...
Eddig csak azért nem váltottam, mert szükségem van a Microsoft termékekre, és nem tudom, hogy mire számítsak robot, vagy alma téren ez ügyben.
Office 365, OneDrive. Ezek hogy működnek a többi platformon?
Egy exel-t, hogyan nyitok meg, szerkesztek..?

[ Szerkesztve ]

(#5165) zsoltzsolt válasza martinkeet (#5164) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Megy minden androidon is. Hivatalos office appok van, word,excel,stb. Szerkeszteni is fogod tudni.

[ Szerkesztve ]

(#5166) hroberto válasza martinkeet (#5164) üzenetére


hroberto
veterán

Én szapulni nem szeretném a rendszert, mert szerettem. De amit mostanában művel az MS, az tragédia. Feladtam.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5167) bnoe


bnoe
tag

Nekem semmi gondom a telóval, amióta insider preview-es lettem és valamelyik fórumos társ javaslatára régióba beállítottam, hogy amerikai vagyok😁. Nálam marad még vagy 2 évet szerintem. Egy próbát megérhet...

(#5168) monosgeri21 válasza hroberto (#5163) üzenetére


monosgeri21
tag

Tényleg nagy a baj MS-éknél, ha már a legnagyobb vérfan se bírta tovább :(

(#5169) hroberto válasza monosgeri21 (#5168) üzenetére


hroberto
veterán

Nem gondolom, hogy "vérfan" lennék. Nekem kielégítette az igényeim a 950, csak a javítatlan és az újabb és újabb bugok miatt mondtam azt magamban, hogy elég!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5170) Gymnova81


Gymnova81
tag

Egyike vagyok, azoknak az embereknek aki még a mai napig nem váltott WP 8.1-ről W10M-re. Ahogy elnézem ezt a fórumot is és a W. Central fórumát is, egyre több és több ember hagyja el a platformot, és egyre jobban megbizonyosodok róla, hogy nekem nem is kell frissítenem w10m-re. Még egy darabig elleszek a w8.1-el, de minden nappal közelebb kerülök a váltás gondolatának fizikai megvalósításához. A baj mostmár nem kicsi a W10M-t tekintve. Szerintem ez már a tényleges kivéreztetése a rendszernek, és koncentrált átállása a tervben lévő ARM processzorokra optimalizált platformra. De mire azt is megvalósítják és kézzelfoghatóvá teszik, addigra abból a maradék 1%-ról 0-ra redukálódik az a bizonyos mutató.... :(

(#5171) sum-blink válasza Gymnova81 (#5170) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Nevetséges...

(#5172) Clemi válasza Gymnova81 (#5170) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem "semmi bajom" a W10M rendszerrel. Tudok vele telefonálni, (engem is tudnak hívni, de csak sorjában, mert ha beszélgetés közben hívnak azt sose tudom meg) smst küldeni, emailt olvasni, (küldeni már nem annyira) fényképezni és azt feltölteni valamelyik social media oldalra, egy kínosan hosszú várakozás után még a messenger is elindul, sőt az edge-vel böngészni is tudok a neten.... na persze itt a vége, viszont erre illetve ennyi feladatra szükségtelen egy 950 ami nekem is van, erre elég egy 650 bőven. Persze nagy királyság a teló kinézete, a kijelzője brutál jó, az üzemideje tök szar, viszont nekem nem szokott se lefagyni, se egyéb baromságokat csinálni..... szóval basznám pofán az MS ezen területért felelősét azt aki miatt ez az egész rendszer így befulladt, mert tényleg jónak indult, de szinte naponta találkozok valamivel, amit ezzel a rendszerrel nem tudok megoldani, vagy csak nagyon körülményesen, míg ugyanaz a droidos táblagépemmel csak egy csettintés.

(#5173) turbulencia8 válasza hroberto (#5169) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ha en valtanek majd egyszer, akkor max. az uj qwerty-s BlackBerry Mercury/Dtek 70 johetne szoba, de az is csak jovore. WDRT-vel 99%, hogy orvosolhato lett volna a feloldasi bug.

(#5174) meszipeti válasza turbulencia8 (#5173) üzenetére


meszipeti
aktív tag

Wdrt nem oldotta meg nekem, de insider RP, ill. amerikai régió átállás után nekem megoldódtak a problémák.

"A játék az nem játék"

(#5175) turbulencia8 válasza meszipeti (#5174) üzenetére


turbulencia8
őstag

Fura, nalam hetente kb. ketszer fordul elo felebresztesi hiba, az meg egyaltalan nem zavar.

(#5176) bnoe válasza meszipeti (#5174) üzenetére


bnoe
tag

Nálam is ez segített, ez a régió váltás is jó ötlet volt...köszönöm a tippet...Amúgy én is mérges voltam sokszor a rendszerre de ez a beállítás segített, skype is pöpecül működik most.

(#5177) hroberto válasza turbulencia8 (#5175) üzenetére


hroberto
veterán

Eleinte nálam is ritkán fordult elő, de a héten már minden nap többször is. Nem tudtam hívásokat felvenni, letenni, nem győztem újraindítani a telefont.
Viber hívásoknál garantált volt, hogy csak soft resettel tudom letenni a hívást, és életet lehelni a telefonba.
Meguntam, belefáradtam, és belegondoltam abba, hogy ha egy nyomorult hívásvárakoztatás bugot nem javítottak fél év alatt, akkor mit várhatok?!
Hozzáteszem, hogy kb. 6 év többnyire elégedett Windows használat után sajnálom, hogy odébb kell állnom, mert nem szívesen váltottam droidra, de tényleg használhatatlan lett a 950. És tényleg nem látom a mobil Windows jövőjét.
Remélem és bízom benne, hogy összekapja magát az MS mobil fronton, mert kár lenne, ha mindez süllyesztőbe kerülne. De ehhez elég nagy változásokra lenne szükség.
Idővel talán lesz még használható mobil rendszerük jó telefonokkal, amit öröm lesz használni.

Azt meg csak halkan jegyzem meg, hogy az általam használt alkalmazások jóval fejlettebbek, használhatóbbak droidon sajnos.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5178) bnoe válasza hroberto (#5177) üzenetére


bnoe
tag

Szerintem nincs jövője a wp10 nek, én ár érték arány miatt vettem a 950 nagyon sokszor volt olyan érzésem, nem érte meg azt pénzt amit rááldoztam ( jofogi), nekem is volt felébresztési, kamera, í betű gondom, skype és sorolhatnám....de kb 2 évet ki kell szolgáljon egy telo. Én csak sajnáltam egy s7 re a pénzt, párom wp8 használ, egy 1020 boldog tulajdonosa, kicsit ő is erőltette rám. A rendszert megszokni nem jelentett gondot, de a hiányosságok igen, egy év múlva visszaállok dolgozni, ott meg jó lenne egy pár app ami itt nincs meg. Nokia 8, p1 várom, de lehet, hogy s7 lesz belőle.

(#5179) Clemi válasza hroberto (#5177) üzenetére


Clemi
veterán

Az a gyanúm, hogy nálad vagy valamelyik telepített program okozta a galibát, mármint a nem tudod felvenni a hívást gondot, vagy a viber hívás befejezési gondot, vagy pedig hardveres hiba.
Mondom ezt azért, mert már jó ideje használom a 950-et és igaz én is egyre jobban utálom a rendszert a hiányosságai miatt, de ilyen hibám sose volt.

(#5180) Francia91 válasza Clemi (#5179) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem eddig pl csak feloldás hibám volt, meg RITKÁN a Kapcsolatok csempe nem ment, üres volt. Ezt a kettőt leszámítva nem volt még probémám a 950-essel... Nekem megfelel

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#5181) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

1-2-szer a telefonnal töltött saccper fél év alatt nálam is előfordult az, hogy nem tudom felvenni a hívást, mert nem érzékel a kijelző. ilyenkor oldalsó gombbal lezár-felébreszt, és akkor már fel is veszi.
egyébként ezt a 930 is megcsinálta nagy ritkán.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#5182) hroberto válasza Clemi (#5179) üzenetére


hroberto
veterán

Lehetséges, de a gond az volt, hogy egyszerűen nem kelt életre a kijelző. Csak restart után. És ahogy írtam is, ez már naponta többször is előfordult a végén, és ezzel telt be a pohár.
Hiába nyomkodtam a kijelző nyitó/záró gombot, semmire sem reagált.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5183) ZavaBalazs válasza hroberto (#5182) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

aha, akkor ez a másik hiba lesz. amit én írtam, az az, hogy a képernyő feléled amikor hívnak, de nem tudod feltolni a csúszkát, hogy felvedd a hívást. a fekete képernyősre csak a restartot ismerem én is... szerencsére azzal is jó rég találkoztam legutóbb.
(illetve azt, hogy BT fülessel veszem fel a hívást :DDD de ez csak akkor működik, ha épp úton vagyok, mert amúgy nem használom)

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#5184) hroberto válasza ZavaBalazs (#5183) üzenetére


hroberto
veterán

Igen, ismerős az a hiba is mikor feléled a kijelző, csak nem reagál az érintésre. Igaz ez elég ritka vendég volt, és a képernyő lezárása-nyitása orvosolta.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5185) meszipeti válasza hroberto (#5184) üzenetére


meszipeti
aktív tag

Engem meg az bosszantott, hogy nem tudtam letenni a telefont, volt, hogy fél percig ment még a hívás, én nem tudtam letenni, a másik oldalon meg nem tették le.

"A játék az nem játék"

(#5186) Cooley18


Cooley18
aktív tag

Én azt tudom elképzelni, hogy különböző régiókba szánt modellekben lehet némi hardveres eltérés. Minimális, de pont elég ahhoz, hogy gondot okozzon. Egész véletlenül a problémás telefonok nem ázsiai régiósak? Az enyém magyar piacra szánt, és eddig az általatok emlegetett hibákból a "ha hívnak, feléled a kijelző, de nem reagál" probléma jött elő, de az is mondjuk havonta egyszer, és miután a lezárógomb kétszeri megnyomása megoldja, nem kifejezetten zavart.

Egyébként jó esélyét látom, hogy a Windows Mobile, mint olyan teljesen el fog tűnni, de tartok ettől az emulálós mutyulástól, mert ott aztán megduplázódik a problémaforrások száma. Meglátjuk. Azért bizakodom, mert nem szívesen dobnék ki annyi pénzt egy iphone-ra, miután némi költői túlzással körülbelül egy ~50-60 ezer forintos kínai droidos készülék képességeivel rendelkezik. A prémium minőség és a presztízs meg nem ér számomra +200 ezret. A droid meg nem nyújt olyan minőséget, hogy cserébe elnézzem neki azt az "odahányok mindent a kezdőképernyőre, aztán talán ha nem voltam hülye, még idén meg is találom az alkalmazást, amit el akarok indítani" kezelőfelületet. És miután a tonnányi appra meg nincs szükségem, marad a vindóz... Mindezek ellenére ha egy éven belül nem villant valami nagyot az MS, kénytelen leszek én is váltani...

(#5187) Zoliee válasza Cooley18 (#5186) üzenetére


Zoliee
senior tag

"...tonnányi appra meg nincs szükségem, marad a vindóz..." Ezzel azért vitatkoznék. Egyrészt nem kell telepítened őket, másrészt az a pár, amit pl én is használok, döbbenet mennyivel többet tud a windows_os fapados változatánál. Sajnos.

(#5188) sum-blink válasza hroberto (#5184) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Nálam a mai napig jelentkezik. Olyankor van, hogy többször is kell próbálni. A resetek jobban zavartak, az szerencsére megszűnt kopp-kopp. De minden ismertebb appnál tudnék valami hiányosságot-bugot írni a másik két változathoz képest. Hardverileg teljesen rendben van, hihetetlen hogy lehet ennyire sz**ni az appokra... Én ha váltanék valami régebbi ájfónra talán. Biztos rendszer téren még az a legjobb.

Mennyit érhet szép állapotban egy 920?

(Megnézném, de a vatera stb. nekem nem releváns.)

(#5189) hroberto válasza Cooley18 (#5186) üzenetére


hroberto
veterán

Az enyém biztos nem ázsiai. Egy javíthatatlan 925-ös helyett adta az MS. Tehát biztos, hogy EU régiós.

Én azért még bízom abban, hogy fogok normális Windows telefont használni, mert nem akarom elhinni, hogy egy ekkora piacot elenged a Microsoft. Persze ehhez gyökeres változás és hozzáállás kell.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5190) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Nekem a fentebbi problémák közül az í betű van Outlookban, illetve hogy néha nem tudom letenni a hívást.

Az OS jövőjét illetően a Windows Centrálon volt több spekuláció melyek közül az egyik az volt, hogy a Surface Phone asztali 10-et kap!

Ami a W10 mobilet illeti a legpozitívabb verzió az volt, hogy meghagyják/továbbfejlesztik egy ún. Windows 10 Lite-tá, ami olcsóbb telefonokon, táblagépeken, laptopokon futna amolyan Chrome OS ellenfél lenne.

(#5191) Pycee


Pycee
tag

Helló mindenki!

Tudnátok segíteni? Betört a 950-esem kijelző üvege. A "touch" része teljesen ép csak az üveg "pókhálósodott" be. Nem tud valaki egy nagyon ügyes szervizest aki kicserélné nekem? Kijelző üvegem is van, már új! Az összes szervizben, az érintővel együtt akarják kicserélni, "eszméletlen" árakon. De miért kéne kicserélni, ha az működik?!
Előre is köszönök, minden segítséget! :R

Pycee

(#5192) zsoltzsolt válasza Pycee (#5191) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Valaki itt a topikban nemrég cserélt, olvass vissza, már nem tudok emlékszem ki volt.

(#5193) Cooley18 válasza Zoliee (#5187) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Nem értesz egyet azzal, hogy nekem nincs szükségem tonnányi appra? Azt azért egyelőre hadd tudjam jobban én. :DDD És azt honnan tudod, hogy nekem nem elegendő a fapados változat?
Azt hiszem félreértettél egy kicsit.

(#5194) junior11 válasza hroberto (#5189) üzenetére


junior11
veterán

Az egyik haverom még adott egy utolsó esélyt a platformnak, megrendelte a 950 XL-t, pedig már nagyon Xiaomi-t akart előtte.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#5195) Pycee válasza zsoltzsolt (#5192) üzenetére


Pycee
tag

Ha jól láttam sztyepadzso kolléga volt, de ő komplett képernyőt cserélt. Legalább is a leírás erre enged következtetni. De nekem csak a kijelző üveget kéne. Természetesen, nem kívánom ingyen!

Pycee

(#5196) zsoltzsolt válasza Pycee (#5195) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Lehet ennél a típusnál csak az üveget cserélni? Nekem 930 van, ott nem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#5197) Sztyepadzso válasza Pycee (#5195) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Hallo,
Igen,én a komplett kijelzőt cseréltem, a telefont a következő részekre szedtem csak szét:
Hátlap,akku,6 rövid torx, 7 hosszú torx, alaplap, kijelző.
Ez alapján a fórum alapján melegítened kell a kijelzőt(legalábbis a többi Lumiánál), de én innen mosom kezeimet, nem akarok hülyeségre rávenni.
Egyébként a teljes csere, ahogy én csináltam, megközelítőleg 20 perc, és akkor mindkettő telefon össze van rakva.
Ja, ez alapján:
http://forums.windowscentral.com/microsoft-lumia-950/403510-lumia-950-cracked-screen.html

[ Szerkesztve ]

(#5198) hroberto válasza junior11 (#5194) üzenetére


hroberto
veterán

Az én egyik haverom meg pont tegnap hajította ki majdnem az ablakon az XL-t, mert már a Kapcsolatok menüből is kidobta a rendszer. Igaz, ő már régóta panaszkodott a telefonra. Tegnap neki is betelt a pohár, és rendelt egy Edge-t.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5199) Zoliee válasza Cooley18 (#5193) üzenetére


Zoliee
senior tag

Igazad van, nem vitatkozom. Én is próbáltam magammal ugyanezt éveken át elhitetni, amíg wp-t használtam.
Ott telt be a pohár, hogy annak a pár "fapados"-nak a működése is bizonytalan volt már az utóbbi időben.
Korábban írtam: én is csak pár appot használok, nem tonnányit, viszont a választás lehetősége már ne korlátozott. Nem beszélve arról, hogy tényleg jobbak...

[ Szerkesztve ]

(#5200) ΞΔGLΞ válasza junior11 (#5194) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Valószinűleg optimizmusból előkelő helyen végezne a haverod, ha volna ilyen felmérés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.