Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) Keki


Keki
csendes tag

Most nézem én is a tmobilos akciót... 36 ezerre jön ki a teló a díjcsomagomhoz... ez eléggé elgondolkoztat hogy leváltsam a 1020-asom :F
enyiért semmi normalis telefont nem lehet kapni... és igazából nem igen van más jó áron, normális kamerával ellátott mobil...

viszont lenne egy kérdésem, a 950-nél a BT működik rendesen mindennel? Csak azért mert most a 1020-asomon szinte használhatatlan, ha megszakad a BT kapcsolat akkor állandóan újraindul... Hasonlóra számíthatok a 950-nél?

(#4602) turbulencia8 válasza Keki (#4601) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nalam a bluetooth szinte folyamatosan megy napkozben, mert hardverkulcskent azzal jelentkezek be a ceges fiokomba laptopon (HP 2570p + Rohos Logon Key): hibatlanul mukodik a dolog.
Sorge: nekem jobban tetszik feher hatlappal (orvostechnikaval foglalkozok), igaz alkohollal tisztitgatni erdemes havonta.

[ Szerkesztve ]

(#4603) Sorge válasza turbulencia8 (#4602) üzenetére


Sorge
csendes tag

Köszi a segítséget, készülék megrendelve, hétfőn érkezik!

(#4604) Sjkolrd válasza Sorge (#4599) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Szerintem teljesen vállalható fehér színben. Nekem is fehér hátlappal van, s ez nekem most jobban tetszik, mint a fekete. De ahogy előttem szólok mondták, ha nem tetszik a fehér hátlap veszel ra egy Mozo markajut.

(#4605) Sjkolrd válasza Keki (#4601) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Nálam is rendben működik a BT. Én fejhallgató használok BT-n.

(#4606) do3om válasza Sorge (#4603) üzenetére


do3om
addikt

Nekem is lejárt szerződésem van de nem tudom megvegyem e. 39e lenne, nem ismerem a készüléket de vannak rá panaszok szoftveresen. Nem tudom megéri e ha nem jönne be.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#4607) nikkor válasza ΞΔGLΞ (#4593) üzenetére


nikkor
aktív tag

Akkor ez egy újkeletű probléma?

(#4608) sohi83


sohi83
tag

Kb azonnal megvenném a Telekomnál ennyiért, ha a korlátlan csomagjuk 1 GB nettel nem 15.000 lenne... :(( :W

(#4609) nikkor válasza Francia91 (#4594) üzenetére


nikkor
aktív tag

Nincs ilyen telefonom, de tervezem a cserét és a 950 is szóba jön. Pontosan mikor észlelhető ez az elszíneződés?

(#4610) Keki


Keki
csendes tag

nah megrendeltem én is, hétfőn érkezik :)

(#4611) ZavaBalazs válasza nikkor (#4609) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

lehet nem a legjobb példa/kép, de hirtelen most ezt sikerült előkaparni.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#4612) Francia91 válasza nikkor (#4609) üzenetére


Francia91
veterán

Egy "Utolsó simítások" nevű folyamat fossa el a színeket. A DNG kép rendes színekkel van, ezért JPG + DNG beállítással fotóztam

Viszont ezt írták a WP topikban, és nekem bejött a dolog, a Lumia Camera Beta nem sz@rja el a színeket, megvagyok vele elégedve

Az elszínesítés konkrét esete nálam (meg másnál is, ΞΔGLΞ kollega is írt erről)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4613) confuser


confuser
senior tag

Csak én nem találok egy boltot sem, ahol Mozo tokok lennének Black Friday akcióban? :/

(#4614) ZavaBalazs válasza confuser (#4613) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Csak én nem találok egy boltot sem, ahol barna Mozo tokok lennének Black Friday akcióban? :/
:O

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#4615) insyde5


insyde5
aktív tag

Üdv!

L950-em hétfő óta szervizben.
Az oka:
* egy éjszaka alatt merül 25-35%-ot 100%-ról.
* a telefonnak doboz hangja lett amikor beszéltem, mintha egy kartondobozba dugtam volna a fejem, és úgy telefonáltam volna.
Mielőtt visszaküldtem 2x csináltam rajta WDRT resetet, nem vezetett megoldásra.

(#4616) nikkor válasza Francia91 (#4612) üzenetére


nikkor
aktív tag

És csak kevés fényben fotózáskor jelentkezik? Ha csak jpeg-re jellemző, akkor videónál nincs?
Várható, hogy kijavítják?

[ Szerkesztve ]

(#4617) laccy88 válasza Keki (#4601) üzenetére


laccy88
senior tag

nekem azt írja, hogy már nem rendelhető náluk. :(

[ Szerkesztve ]

(#4618) zsoltzsolt válasza laccy88 (#4617) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mert elfogyott

(#4619) laccy88 válasza zsoltzsolt (#4618) üzenetére


laccy88
senior tag

nem igazságos :O

(#4620) D4ni


D4ni
őstag

Sziasztok! Segítséget és tapasztalatokat szeretnék kérni. Páromnak kellene elsősorban egy telefon. Mivel előző telói 520,535(szar kijelzős, de még azt is bírta), 630 voltak+ pár droidos kütyü így elkezdtem nézelődni win tájon. Mivel nekem 735 volt az utolsó teló még a win 10 legeslegelső buildjével így nem vagyok elég felkészült a témában. Amit néztünk: 950, 650 , xiaomi redmi 3s, iphone se. Amit szeretnénk: Clash of clans , jó beszélgetési minőség és térerő(antenna), masszív használat mellett is legalább átlagos üzemidő, offline navi. Illetve milyen a win 10? amikor még én próbálkoztam vele elég siralmas volt. Nekem most egy iphone 6s plus van, de nekem ez túl zárt és nagy,a 950 pedig nekem is bejövős. Mivel láttam,hogy nem vágtátok rá fórumtársunk kérdésére rögtön a 950-et hanem ésszerűen, kedvesen válaszoltatok így én is feltenném a kérdést, megérheti nekem 950-re váltani vagy alaphangon idióta vagyok? :))

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#4621) hroberto válasza D4ni (#4620) üzenetére


hroberto
veterán

Ha jó áron meg tudod venni, akkor szvsz érdemes. A kezdeti buildekhez képest jelentős fejlődésen esett át a rendszer. Vannak még benne kisebb bugok, de teljesen használható a mindennapokban.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#4622) ZavaBalazs válasza D4ni (#4620) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ha már 6S plust váltana, miért nem XL? az is kisebb a 6S plusnál, cserébe még a kijelzője is nagyobb. :P

ha váltani akarsz iOS-ről, miért beszélnénk le? :) szerintem is teljesen használhatóvá fejlődött a W10.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#4623) D4ni válasza ZavaBalazs (#4622) üzenetére


D4ni
őstag

Videózni lehet 60fps-ben? Viber-Whatsapp üzenetek még mindig késve érkeznek meg?

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#4624) ZavaBalazs válasza D4ni (#4623) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

1080p60 van, viber-whatsappot nem használom.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#4625) hroberto válasza D4ni (#4623) üzenetére


hroberto
veterán

Már egy jó ideje semmi gond a Viber, Whatsapp stb. értesítésekkel.
Lehet 60 fps-ben videózni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#4626) D4ni


D4ni
őstag

Köszi srácok, még szaglászok kicsit aztán döntünk :) Üzemidőre mit mondtok?

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#4627) Francia91 válasza D4ni (#4626) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem bekapcsolt mobilnettel lazán elvan egy napig, kis nyomkodással. Nagyon masszívan nem szoktam ráfeküdni, de szerintem egy napig bírnia kéne

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4628) ZavaBalazs válasza Francia91 (#4627) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

mondjuk ezzel szerintem sokkal nincs előrébb :P nekem kb 6-7 óra bekapcsolt kijelző jön ki belőle egy nap alatt (wifit, mobilnetet, GPS-t, BT-t nem nagyon szoktam kinyomni) készenlétben kicsit kevesebbet merül, mint 1%/óra.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#4629) ΞΔGLΞ válasza D4ni (#4620) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Előttem már mindent leírtak, tényleg egyre frankóbb és használható a rendszer, de egy 6s után néha a hajadat fogod tépni a win alatt/mellett.
Nekem van olyan készülékem is (6s+ és s7edge is) és akármennyire zárt, a win kb ugyanannyira, de nem is ez a lényeg. Egy ios rendszeren (6s készüléken főleg) brutál ritka, hogy valami nem működik jól, na most win rendszeren gyakran fut(hat)sz bele ilyenekbe és ami ios és droid alatt alapvető applikáció és kitűnően, gyorsan működik, az win alatt általában gané, bugos, lassú, vagy nem is létezik. Ios mellett jó használni egy win készüléket, de arról váltani?

Nagyon meggondolnám a helyedben, vagyis inkább az ájfon mellé vegyél egyet. :)
Mondjuk a 950 sokkal szebb készülék, mint ez a szappantartó és jobb képeket is lő, ráadásul nem unalmas ikonokat kell bámulni...

[ Szerkesztve ]

(#4630) garambe válasza D4ni (#4626) üzenetére


garambe
tag

Üzemidő nálam folyamatos 4G és wifi, kb 2 óra netezés. 1 óra telefonálás esetén lesz estére 60%.

[ Szerkesztve ]

(#4631) D4ni


D4ni
őstag

Köszi srácok a sok-sok segítséget :) Becsülöm ezt a topikot, mert csupa normális ember hajtja :)) Most viszont bele vetem magam a youtube-os 950/650 videókba :DD

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#4632) Pikkolo^^ válasza Francia91 (#4612) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nekem az is elrontja, szép sárga lett a fehér emberek feje....

(#4633) klz80


klz80
tag

Üdv, miért van az, hogy a fájlkezelő látja a 64 GB-os microsd, de a beallitasoknal a tárterület rész alatt nem látható, így be se tudom állítani, hogy oda mentse pl a fényképeket. Köszi.

(#4634) insyde5 válasza klz80 (#4633) üzenetére


insyde5
aktív tag

Nekem egy samu64 evo+ van a vasba, nem volt vele gond. Előtte formatáltam számítógéppel, hogy FHD mkv videokat tudjak rá másolni. Próbáld előtte pc vel formázni.

(#4635) Ance válasza D4ni (#4631) üzenetére


Ance
őstag

Üdv! Folyamatos mobilnet és wifi bekapcsolva. Wiber + Line, a Line-on eléggé sok üzenet (kb. 200/nap), kb. 30-50 perc telefon, net, fényképezés (én azzal jegyzetelek :) ) , 2 email fiók folyamatos szinkronnal. Így kell este töltenem és akkor kibírja másnap estig.

Aki telepítette a Lumia Camera Beta-t, azoktól kéredezem. Ha ezt használom videóra, akkor jól látom, hogy az 1080/60 fps nem fog menni ugye?

Valamilyen frissítés óta nem tudok a Ringtone Makerrel zenét tenni csengőhangnak. A 650-esemről másoltam át, ott az volt (kb. 30 mp, kis méretű fájl), de azt írja, hogy túl nagy a mérete. Valaki találkozott már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#4636) bnoe


bnoe
tag

Sziasztok,
Kb fél éve vagyok hol elégedett, hol bosszús tulajdonosa egy lumia 950 telefonnak.A sárga fénykép elszíneződés a korábbi lumia beta camera installálásával megoldódott, Köszönöm, bár azt tapasztalom, hogy a 3 futkosó gyermeket fényképezve most fókuszt nem talál megfelelően.
Ami viszont most roppantul idegesít, hogy a headsetet bedugva a fülhallgató nem működik, a korábbi nokia n8 fülese lenne. Az angol fórumokon írtakat pld kapcsold ki és be headsetestől, vagy vol es kikapcs gomb egyszerre,aksit ki és be már próbáltan nem ment. Korábban fülest nem próbáltam hozzá, a készüléket jófogásról vadásztam le 72 ezerért egy hetesen, csere készülékként kapták, a garit nem tudom hol ellenőrizhetem le.
Kérésem az lenne, találkozott már vki hasonló headset gonddal és ha igen mi a megoldás rá.
Olvasva a fórumot mozo hátlappal kapcsolatosan volt vkinek kérdése,hogy kopás jelentkezhet, a piros mozo lap aranyozott részén zsebkopás jelentkezett, szóval igen ez is kopik :((( ....ebayről rendeltem. Köszi előre is a válaszokat. Noémi.

(#4637) turbulencia8 válasza bnoe (#4636) üzenetére


turbulencia8
őstag

En BlackBerry Premium headsettel hasznalom, azzal hibatlan. Amugy nezd meg a kisalkalmazasok progit, lehet, hogy az kavar be.

(#4638) ΞΔGLΞ válasza bnoe (#4636) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szia!

Pontosan a lumia camera beta, (aka LCB) miatt nem tud most fókuszálni a kamerád, ráadásul rosszabb minőségű lesz minden kép, még dng-ben is, és még így is elszínezi az elkészült képeket, emiatt azt a szar LCB-t töröld le a 950-ről. Egy gyengébb képességű kamerával felszerelt mobilra, meg talán egy vaknak jó lesz az LCB, de ezen a telefonon minden szempontból csak ront rajta, vagyis a kiváló képességű 950 (XL) kamerát rendesen hazavágja.
Továbbra is dng-be (is) kell fotózni, aztán egy ingyenes feldolgozóval (pl rawtherapy) kimenteni a képet. Ennek a fejlesztője magyar, tehát magyarul is tud a program, ráadásul teljesen profi az egész.
--------------

Nekem egyik mozo sem kopik, vagy kopott idáig 1 év alatt, pedig én egyáltalán nem úgy bánok a telefonnal, mint egy hímes tojással.
Az tuti biztos, hogy eredetit vettél ebay-ről? Mert hamisítják ezt is. Bár egyszer olvastam olyat, hogy volt egy kisebb kopás, de azt a mozo azonnal cseréli is, már ha a tőlük rendeled egyenesen, vagyis pontosan erre vállalják a gyári garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#4639) graffin válasza ΞΔGLΞ (#4638) üzenetére


graffin
csendes tag

"pedig én egyáltalán nem úgy bánok a telefonnal, mint egy hímes tojással."

Akkor te vagy az emberem :)
Zsebben hordom a telefont, néha apróval együtt.
A kamera lencséje hogy birja ezt?

Köszi
g

(#4640) ΞΔGLΞ válasza graffin (#4639) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Zsebbe, farzsebbe dobom általában én is, de apró és kulcsokkal együtt nem hordom a telefont. A fent írtakat úgy értettem, hogy gyakran úgy kibaxom, meg dobálom az irodaasztalra, vagy ami éppen jön, ráadásul a kislányaim sem bánnak vele kesztyűs kézzel :-D, hogy néha csúszik vagy 30-50 centit is mire meg áll, de semmilyen kopás nincs rajta (mozo), ezzel szemben az s7edge ezt a nyomást már nem bírja az üveg hátlapjával, szóval karcos, de majd lecseréltetem a hátlapját, ha eladom...

[ Szerkesztve ]

(#4641) bnoe


bnoe
tag

Sziasztok, köszönöm a válaszokat.
A lumia camera betat töröltem. Remélem lesz majd frissítés és helyrehozza az elszíneződést, addig dng.
Lehet, hogy mozoval mellé fogtam, mert lebidezve vettem,Angliából jött mondjuk, most hadd kopjon még aztán majd befektetek egy másikra szülinapomra meglepem magam, ez eredeti lehet szerintetek ? https://www.amazon.de/gp/aw/d/B016I30ZBQ/ref=mp_s_a_1_7?__mk_de_DE=ÅMÅZÕÑ&qid=1479635650&sr=8-7&pi=AC_SX280_SY350_QL65&keywords=mozo+950&dpPl=1&dpID=41iRIals7XL&ref=plSrch

Amúgy én is zsebben hordom és kulcs is került mellé, nillkin temperated glass védi, nekem nagyon bejött, 6 hónapja van rajta és semmilyen leválást nem tapasztaltam, elégedett vagyok vele szintén ebayről rendeltem.

A bluetoth jól működik, de a bluetothos headset ami original Nokia azt nem látja, viszont a párom lumia 1020 fülesét látja ....ezzel meg happy vagyok. :))

Még egy kérdés érdemes insider lenni?, preview release vagy slow ringre gondolok. Üdv Noémi.

[ Szerkesztve ]

(#4642) zsoltzsolt válasza ΞΔGLΞ (#4638) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Az mitől van, hogy a .dng fájlok mérete 800x448, illetve 21,4 MB? Ezt menti az OneDrive-ra.
Ez a normális?

(#4643) Petester válasza bnoe (#4636) üzenetére


Petester
senior tag

A symbianos telefonhoz való füles nem lesz jó, más a sorrend a test és a mikrofon csatlakozásánál. Anno én a lumia 830-cal futottam bele ugyan ebbe a problémába.

(ó\_!_/ó)

(#4644) ΞΔGLΞ válasza zsoltzsolt (#4642) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most szivatsz ugye?
😂

(#4645) Francia91 válasza ΞΔGLΞ (#4644) üzenetére


Francia91
veterán

A telefon csinál egy előnézeti képet a DNG fájlnak, azt látod kisfelbontásúnak. A rendes DNG, amihez csak számítógépről férsz hozzá, az 16 MPixeles

Szerk.
Bocs, "zsoltzsolt"-nak akart menni :B

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4646) ΞΔGLΞ válasza Francia91 (#4645) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ugy van, de ezt o is tudja, vagy nem?
👀

(#4647) Francia91 válasza ΞΔGLΞ (#4646) üzenetére


Francia91
veterán

Ezek szerint nem... ;]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4648) zsoltzsolt válasza Francia91 (#4645) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

(#4644) ΞΔGLΞ nem, most kezdek belezavarodni a fájl formátumokba :)

Akkor valamit tényleg nem értek.
A gépre lementek egy -dng fájlt, a mérete közel 22 MB, de kéépontban a fent említett, hogy kell ebből normális képet kreálni?
Vagy van valami képnézegető,a mi normálisan mutatja ezeket a -dng fájlokat?
És miért van két teljesen egyforma fent belőle az OneDrive-on?

[ Szerkesztve ]

(#4649) N€T0X|N válasza zsoltzsolt (#4648) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Windows képnézegetőhöz van az Adobe-nak DNG pluginja, nézegetni azzal a legegyszerűbb (úgy nem csak az előnézeti képet látod.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#4650) zsoltzsolt válasza N€T0X|N (#4649) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.