Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) Pacee87 válasza Clemi (#4050) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Én alapvetően azt mondtam volna, hogy ez így nem lehet működőképes, mivel a display dock nem csak egy felextrázott USB HUB, saját firmwarrel rendelkezik, de aztán rövid guglizás után ezt találtam! Szerintem érdemes lenne visszautaltatnod a meglévő átalakítód árát és beszerezni a videóban látható fajtát. Bár a videóból nem derül ki szerintem ha a képet átviszi, akkor menni fog a hang is!

Más: Egyelőre munkahelyi környezetben is működik a HDMI audio! Nagyon remélem, hogy így is marad!
Kisalkalmazások nekem továbbra sem látja a display dockot!

[ Szerkesztve ]

(#4052) Janó1999


Janó1999
tag

Átadnám a 950-et nejemnek a haldokló 820 helyett, én pedig vennék magamnak egy 950 dual-t.
Így végre a céges szám nem lenne állandóan átirányítva.
Az lenne a kérdésem, hogy a dual készüléknek van-e valamilyen negatív tulajdonsága?
Pl. az 1db vevő miatt nem váltogat állandósan a két kártya között? (ez jutott eszembe)
A net folyamatos? Ha mégsem tetszik, akkor 1 kártyával ugyanúgy tud működni mint a mostani?
A legtöbb helyen valamiért fehér van. Ki tudom cserélni a két készülék hátlapját? (ugyanaz a hátlap?)

Köszönöm!

(#4053) ZavaBalazs válasza Janó1999 (#4052) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

én 1 kártyával használok egy dualt, semmi problémám nem adódott még belőle (azt leszámítva, hogy idegesít a nem eltüntethető SIM2 error ikon :DDD ), a hátlap ugyanaz.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#4054) Janó1999 válasza ZavaBalazs (#4053) üzenetére


Janó1999
tag

Nincs annyi esze, hogy egyet kezeljen/figyeljen ha csak egy van benne?

(#4055) Tibi-X válasza NGC (#3979) üzenetére


Tibi-X
csendes tag

Sziasztok,

Kérnék egy kis segítséget.

Nem rég én is beléptem a 950-es táborba.
Akartam aktiválni a rádiót NGC leírása alapján de elakadtam.
Letöltöttem a programokat és elindítóm a WPV XAP Deployer Tool-t de nem indul,
egy kicsit homok órázik és nem történik semmi. Hogy kel indítani? Win 10-es operációs rendszert használok. Lehet , hogy ez a gond? :F

Tibi

(#4056) Joe215 válasza Tibi-X (#4055) üzenetére


Joe215
aktív tag

Ma szembesültem én is evvel a problémával.
WDRT vel ujra raktam a rendszert és kiakartam próbálni ezt a módszert is.
Ebbe a problémába ütköztem, próbáltam Win 7 komp.módban is rendszer gazdaként, de úgysem indult el.
Bluetooth, wifi, adatkapcsolat kikapcsolva.

(#4057) Tyibur válasza ΞΔGLΞ (#4001) üzenetére


Tyibur
tag

Úgy tudtam a rádiót feloldani, hogy bekapcsoltam a fejlesztőknek - fejlesztő módot. Beléptem a feltelepített Windows Phone SDK 8.1 program (B)Win.Phone Application Deployment (/B)8.1 részébe, ott az APP: részbe másoltam (illesztettem) a RootTool.xap -ot, majd Deploy. Ekkor települ fel a telefonra a villáskulcsos kockás ikon. Arra rákattintva adja ki azt, hogy mit kell beírni a telefon programjába.

(#4058) NGC válasza Tibi-X (#4055) üzenetére


NGC
tag

Mennie kell Windows 10-en is, én is arról telepítettem. WDRT gondolom telepítve van? Próbáld meg még feltenni PC-re a Net Framework 4.5.1.-t, és a Windows Phone SDK Lite -okat, ugyan arról az oldalról letölthetők.
A WPV XAP Deployer Tool rendesen ki van csomagolva? A mappájában, ahonnan indítod lenni kell még két .dll fájlnak a .exe-je mellett.
Ha sikerül elindítani, a .xap telepítésénél a telefon kijelzője legyen feloldva, és kapcsold ki a mobilnetet, wifit, bluetootht. Ja és igen, fejlesztői módban kell legyen a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#4059) ΞΔGLΞ válasza Tyibur (#4057) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ok, frankó! :)...de miért nekem írod?

(#4060) Janó1999


Janó1999
tag

Megvan a dual.
Jól működik, csak azt nem értem, hogy ha mindkét kártya Telenoros, akkor miért van jelentős térerő különbség.

Visszatérve a fólia témához,
vettem hozzá műanyag fóliát az elváló üveg helyett. (ott az volt)
Gondolom nem lesz hosszú életű.

Jobban átnézve a régi készülékem üveg fóliáját, a következőt vettem észre,
a szélén, ugyan csak vékonyan, de hozzáér az üveghez. Talán ezért, de hónapok alatt sem por alá.
Érdekes, hogy ha visszahúzom, akkor is pontosan ugyanaddig tapad vissza mint előtte.
Nagyon furcsa, hogy az elválást még "erővel" sem lehet visszanyomni. Egy pillanatra sem.
Gyanús nekem ez az üveg. Nem lehet, hogy a rétegek válnak el egymásról, nem pedig az üvegfólia a kijelzőtől?
Veszek olyat amilyet ajánlottatok, kíváncsi vagyok rá.
A gyerekek 6S-én, a vásárláskor raktak valamilyen teljesen nóónéém üvegfóliát.
Több mint fél éve hibátlan.

(#4061) Clemi válasza Janó1999 (#4060) üzenetére


Clemi
veterán

Nos, nekem ez harmadik fajta üveg se jött össze :(( A tapintása, az ujjlenyomatot tényleg nem gyűjti, de ugyanannála saroknál ez is elkezdett feljönni, igaz még csak 2-3 mm hosszan, de Szombat este tettem rá.

(#4062) ΞΔGLΞ válasza Clemi (#4061) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem nézted meg, hogy annál a saroknál, nem-e simább, vagy éppen nem annyira sima tapintásra, mint máshol?
Ezt tudom elképzelni, hogy az oleophobic bevonat annál a résznél, vagy túl sok, vagy éppen hiányzik, én erre tippelek, mert ott úgysem tapizod a kijelzőt.

Attól biztos nem kell tartani, hogy a kijelző ennyire ferde (lenne) benne.

(#4063) Clemi válasza ΞΔGLΞ (#4062) üzenetére


Clemi
veterán

Nem néztem, de ha ezt is lekapom megnézem majd, meg este lefotózom.

(#4064) Tibi-X válasza NGC (#4058) üzenetére


Tibi-X
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a hozzá szólásokat. Sikerült életre kelteni a rádiót. :C
Telepi tetem a Windows Phone SDK 8.1 és Tyibur útmutatását is felhasználva működik.

Köszönet :Tyibur :R NGC :R

Tibi

(#4065) Clemi válasza ΞΔGLΞ (#4062) üzenetére


Clemi
veterán

Így kezdődik a leválás:

(#4066) hdtomi válasza Clemi (#4065) üzenetére


hdtomi
senior tag

Anyukámnak 550-es Lumiája van, rendeltem rá ebay-ról üvegfóliát és a jobb felső sarka már nem tapad a kijelzőhöz. Nem tudom van-e bármi összefüggés, ez a neve: 100% Tempered Glass Screen Protector Guard Cover For Nokia Microsoft Lumia 550

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#4067) ΞΔGLΞ válasza Clemi (#4065) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most is csak arra tudok tippelni, hogy abból a bevonatból ott kevesebb, vagy egyáltalán nem jutott.

(#4068) turbulencia8 válasza ΞΔGLΞ (#4067) üzenetére


turbulencia8
őstag

Vagy hasznalatbol fakadoan sok embernel ott keletkezik az uveg ragasztasara hato legnagyobb huzo/nyiro feszultseg.

(#4069) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

qi töltőre rakva vízszintesen csíkozódva vibrál a kijelző. "normális" probléma, vagy mehetek vele szervizbe?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#4070) bluemirage válasza ZavaBalazs (#4069) üzenetére


bluemirage
őstag

A főnököm S6 telóján, gyári tappanccsal alatta láttam ilyesmit. Szerintem a mágneses, elektromos mező okozhat ilyet. :K Gondolom függ a töltőtől, az adott készüléktől sőt, még talán annak tájolásától is, hogy jelentkezik-e valamilyen zavar a kijelzőn és ha igen, akkor mennyire látványos.

Meliora sunt bono inimica

(#4071) ZavaBalazs válasza bluemirage (#4070) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

nokia DT-900 töltő, és minden orientációban csinálja.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#4072) zsoltzsolt válasza ZavaBalazs (#4071) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Másik telefont próbáltál a töltőre tenni?

(#4073) ZavaBalazs válasza zsoltzsolt (#4072) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

korábban 2 db 930 is csíkozódás nélkül töltődött rajta.

szóval nem az a kérdés, hogy ebben a 950-ben van-e a baj, hanem hogy ez minden készülékkel előforduló "szokdmegparaszt" probléma, vagy egyedi, és battyogjak be a care-be?

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#4074) Tomy Yayo válasza ZavaBalazs (#4073) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Vidd szervízbe, nekem semmi ilyen nincs. Gyári Nokia Qi-vel. Több 735-össel, és 950-essel próbálva.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#4075) zsoltzsolt válasza ZavaBalazs (#4073) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Battyogás :)

(#4076) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

na, még jó, hogy a 930-cal már megszoktam a képernyőcserét. :D eddig azt hiszem 3 volt 2 telefonon.

Tomy Yayo: hátlapon gondolkodtál azóta?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#4077) Pacee87 válasza ZavaBalazs (#4069) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Én sem tapasztalok ilyesmit!

(#4078) hroberto válasza ZavaBalazs (#4071) üzenetére


hroberto
veterán

Úgy rémlik nekem is csinálta ugyanilyen töltőn. De mikor töltőpadon van nem nagyon nyomkodom.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#4079) Tyibur


Tyibur
tag

Tudja valaki, hogy kell megszólaltatni a rádiót kihangosítva, hogy ne a fülhallgatón keresztül kelljen hallgatni, hanem a telefon hangszóróján át szóljon?

(#4080) NGC válasza Tyibur (#4079) üzenetére


NGC
tag

Ezt én is kerestem, de egyelőre sajnos nem találtam rá megoldást. Olyan rádió app kellene, amelyiknek szerepel a beállításaiban ez az opció.

(#4081) Tyibur válasza NGC (#4080) üzenetére


Tyibur
tag

Vagy megint mókolni kell :(( Persze számítok Rád! :)

(#4082) bluemirage válasza Tyibur (#4081) üzenetére


bluemirage
őstag

Az L950-ben van már beépített antenna? :U :F

A fejhallgató azért kell majd minden telefonba amelyikben rádió van, mert annak zsinórja az antenna. A rádió app ezért ellenőrzi, hogy be van dugva a Jack. Antenna nélkül ugyanis nincs élvezhető rádió adás.

Meliora sunt bono inimica

(#4083) Francia91 válasza bluemirage (#4082) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem arra gondol, hogy van kihangosítás funkció is, attól függetlenül, hogy a füles be van dugva
A Nokia N8-asomon pl ki lehetett hangosítani a rádiót, miközben a füles rá volt dugva. A füles elnémult, hangszórón nyomta az adást (bedugott füles mellett)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4084) Clemi válasza Francia91 (#4083) üzenetére


Clemi
veterán

A W8.1 alatt is volt ilyen funkció a gyári rádióban is, legalábbis nekem a 930-on volt (bár lehet hogy a 820-on még anno)

(#4085) Zoliee


Zoliee
senior tag

[link]
"Mindenkinek elérhető Messenger titkosítási lehetősége" a cikk, és egy rövid idézet belőle: "Továbbá azt is le kell szögezni, hogy csak az Android és az iOS részesül belőle, Windows 10 Mobile-on vagy egyéb platformon nincs ilyen lehetőség."
Gratula MS, ennyit ér a W10 féle UWP.
A havi/éves frissítésekről meg az a véleményem, hogy sokszor a kevesebb több lenne. Valamit javítanak, de elb@sznak közben mindig valami mást, ami az előző verzióban jól működött

[ Szerkesztve ]

(#4086) hroberto válasza Zoliee (#4085) üzenetére


hroberto
veterán

Az lett volna meglepő, ha a Windows verzióba első körben belekerül.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#4087) Cooley18 válasza Zoliee (#4085) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Mi köze az UWP-nek ahhoz, hogy fészbúkék nem foglalkoznak a platformmal? Nagyon kevés a felhasználó, kár ennél többet várni. Ez most csak közvetetten MS hiba. És ez sajnos egy ördögi kör, mert amíg nem kap több figyelmet a platform appok terén, nem is lesz több felhasználó. Ami viszont nagyon is az MS hibája, hogy kukázták a Project Astoria-t, bár nem tudom mi állt a háttérben pontosan, de valami jogi dolog lehetett, elvégre egy korai verzióban már működött. Illetve az is az ő hibájuk, hogy leállították az Islandwood belső fejlesztését. Aminek megint csak nem értem, mi állhatott a hátterében, mert ha már annyi pénzt kiadtak a Nokiáért, kétlem, hogy a pénz miatt ne vállaltak volna be némi plusz kockázatot.
És az egyetlen igazán nagy dobási lehetőséget is kukázta az Intel, amikor leállította a smartphone SoC-ok fejlesztését. Pedig kb. mindenki azt várta következő lépésként MS-éktől, hogy telefon PC-kkel rohangálhassunk... Fene se érti.
Egyébként ha a fentiekről valakinek van bármi pontosabb információja, szívesen fogadnám, ha megosztaná velünk. :))

Az pedig, hogy egy frissítéssel néha kárt is okoznak, nem MS only mutatvány.

(#4088) Pearce válasza Cooley18 (#4087) üzenetére


Pearce
aktív tag

Az Astoriát azért állították le, mert azok a fejlesztők, akik még dolgoznak a platformra azt mondták, hogy ők is lelépnek, hisz ott a droidos alkalmazás.

Az Islandwood-ról nem olvastam semmi leállítási hírt, az továbbra is él.

[ Szerkesztve ]

(#4089) ΞΔGLΞ válasza turbulencia8 (#4068) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem hinném, hogy ez lenne az oka.
Ha valakinél fel kellett volna jönnie a TG-nak az nálam lenne, szinte már-már folyamatosan a kezemben van a készülék. De persze az én teóriám is csak egy találgatás, viszont az biztos nem lehet, hogy a kijelzőt ennyire ferdén szerelték volna be, mert az más hibákat is generálhat egy idő után.

(#4090) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kép készítés után jön az utolsó simítások, ez hol kapcsolható ki?

(#4091) Francia91 válasza ΞΔGLΞ (#4090) üzenetére


Francia91
veterán

Az nem csak akkor van, ha valamelyik HDR mód aktív?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#4092) ΞΔGLΞ válasza Francia91 (#4091) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ki van kapcsolva, én is azt hittem, hogy amiatt van, de nem és konkrétan elcseszi az egész képet.

(#4093) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor nem tudjátok, hogy lehet ezt kikapcsolni? :F

(#4094) pikszel válasza ΞΔGLΞ (#4093) üzenetére


pikszel
őstag

Kikapcsolni nem lehet, az egyedüli megoldás a DNG.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#4095) ΞΔGLΞ válasza pikszel (#4094) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem mondod? Hát ez konkrétan elcseszi a képminőséget jelentősen.

túl sok kontrasztot és színt nyom rá, az élesség is erősebb a kelleténél

[ Szerkesztve ]

(#4096) Zoliee válasza Cooley18 (#4087) üzenetére


Zoliee
senior tag

"Mi köze az UWP-nek ahhoz, hogy fészbúkék nem foglalkoznak a platformmal?"
Mindig megmagyarázzuk/megmagyarázzák, miért nincs normális fejlesztés az appok terén. MS most is hitegette a felhasználókat, hogy majd az UWP-al lesz változás. Hát nem, és ez az app nem is google termék, amit sokszor hallunk más esetben.
Írtad: kevés a felhasználó... eddig is az volt, ez köztudott. És ezen csak rontott a béta állapotú W10M piacra dobása tavaly. (szvsz idén áprilisra lett használható)
Azért vagyok wp felhasználóként dühös, mert ami lehetőség lett volna ebben a platformban, a tizedét sem aknázta ki a MS. (befejezetlen projektek, kapkodás, rossz menedzselés stb)

[ Szerkesztve ]

(#4097) busman_ válasza Zoliee (#4096) üzenetére


busman_
tag

Szevasztok.

Ma fotózni készültem mikor észrevettem, hogy a fókusz nem működik, és közben furcsa hangokat ad ki a kamera. Ha kicsit megrázom a telefont akkor zörög benne valami.

Találkozott ilyennel valaki?

Ezen kívül a Microsoft garancia ellenőrzős honlap mióta nem elérhető? Hol lehet a garanciát online ellenőrizni?
Imei.info-n elérhető garancia ellenőrzés szerintetek megbízható?

(#4098) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Telenornál szerintetek lesz még ez a készülék?

(#4099) pikszel válasza busman_ (#4097) üzenetére


pikszel
őstag

Szia.
A zörgés/kotyogás teljesen normális jelenség, mert a fókusz elektromágneses, így amíg az nem fogja meg, addig úgymond lóg.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#4100) busman_ válasza pikszel (#4099) üzenetére


busman_
tag

Sajnos most a kotyogás aggasztó méreteket öltött és mindemellett, kattog zörög a fókuszálás közben. Távolra nem fókuszál

garancia ellenőrzés itt elérhető: http://target.georiot.com/Proxy.ashx?TSID=15093&GR_URL=https%3A%2F%2Fwww.microsoft.com%2Fen-us%2Fmobile%2Fsupport%2Fwarranty-checkers%2F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.