Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7451) Sztyepadzso válasza germinator66 (#7450) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Hi,
milyen akksit kapott(csak infónak kérdem, egyébként feltettem a kérdést máshol ha nem bánod)

(#7452) Sztyepadzso válasza germinator66 (#7450) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Csatlakozó tiszta? Mindkét oldal?
Természetesen a gyári töltőjével sem megy. A Lumia csak a saját töltője, vagy egy direkt 5V/3A töltővel tud gyorstölteni. Hiába tudja a SoC, a telefon nem ismeri a PD/QC szabványokat. Ennélfogva lehet a töltő is hibás/koszos. Ez a fogyatékosságot csak a WoALumiánál oldották meg, de W10M-en most is ott van.

(#7453) germinator66 válasza Sztyepadzso (#7451) üzenetére


germinator66
aktív tag

Még anno itt linkelte valaki ~2 éve, emlékeim szerint olaszból jött, gyárinak címkézve, de pont most vettem észre, hogy már némileg fel van púposodva, holott a gyárinak (~5 éves) még semmi baja, ergo nagy valószínűség szerint fake. Ráadásul nem is bírt már a kezdetektől sem jelentősen több töltést, mint az akkor ~3 éves gyári, de az hajlamos volt hirtelen merülni. Most ezzel szemezek egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#7454) germinator66 válasza Sztyepadzso (#7452) üzenetére


germinator66
aktív tag

Egyik pillanatról a másikra ment el egyébként, és úgy is maradt, ergo nem gondolom, hogy kosz, ráadásul a csatikon sem látszik semmi különös.
Igen, próbáltam a saját töltővel, illetve a gyári kábel + 5V/3A töltővel is, de egyik sem viszi. A gyorstöltés még a gyári akksinál szűnt meg, nem tudom, esetleg összefüggésben van-e annak az elhasználódásával, illetve hogy valószínűleg a csere akksi meg fake. Mondjuk valószínűleg az akksiban csak alap védelmi elektronika van, a töltő elektronikának az alaplapon kell lennie.

(#7455) germinator66


germinator66
aktív tag

Kicsit utánajártam: úgy látom, ez az egyik legajánlottabb akku. Általánosságban elmondható, hogy egy minőségi utángyártott jelentősen jobb, mint egy hamisított gyári. Egyébiránt sok gyárinak kinéző/annak mondott, olcsó példány lelhető fel: ha tényleg eredetiek, akkor az a baj (5+ évesek), ha hamisítottak, akkor meg az. Véleményem szerint ezekkel a gyárira hajazó megoldásokkal nem érdemes foglalkozni. Persze nem használhatatlanok, de érzésre 50% körül lehet a kapacitásuk.

(#7456) Sztyepadzso válasza germinator66 (#7453) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

A polarcell akkujai az egyedüliek, amik megfelelőnek. Mindenki, en is ezt ajánlom.

(#7457) germinator66 válasza Sztyepadzso (#7437) üzenetére


germinator66
aktív tag

Nekem ugyanez 66%, és meg is rendeltem az általad javasolt akksit.
Egyébiránt egy turpisság már kiderült: a gyári BSI lába ~290kOhm, ezzel szemben a fake akksinál ~50kohm van. Elvileg ez mondja meg az elektronikának, hogy mekkora a kapacitása. Ebből arra következtetek, hogy itt már nem mertek hazudni... (valószínűleg a töltőáramot is meghatározza, kisebb kapacitáshoz meg kisebb való).

(#7458) germinator66 válasza germinator66 (#7457) üzenetére


germinator66
aktív tag

Egyébiránt a fake 2 éves akksinál ugyanez a teszt 78%-ot ad.

(#7459) Sztyepadzso válasza germinator66 (#7457) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Gyors pukkanásban materializálódott volna azt hiszem, ha elengedik a gyeplőt.

(#7460) germinator66 válasza germinator66 (#7457) üzenetére


germinator66
aktív tag

Vannak előzetes eredményeim: a Polarcell BSI lába 330kOhm, az újraindítás friss töltés után 3%-ot szed le. Érzésre is brutál: 33%-os töltöttséggel jött, és több, mint 1.5 napot bírt így (az én használatommal)! A fake akksival full töltésről 1 nap alatt lemerült, ráadásul az készenlétben (éjszaka) is nagy eséseket produkált. A gyorstöltés is helyreállt. Ez ugyebár 3200mAh-ra van specifikálva, míg a gyári 3000mAh (a garantált 2900mAh).
Megfontolandó akár a téma hsz.-be is betenni a tippet, a többi akksi csak pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

(#7461) Sztyepadzso válasza germinator66 (#7460) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Na, szuper, örülök, hogy bejött!

(#7462) Isti2


Isti2
aktív tag

Helló. Érdeklődnék hogy a kijelző felbontása csökkenthető fullhd-ra? Melegedés ellen meg jobb akkuidőért.

(#7463) Francia91 válasza Isti2 (#7462) üzenetére


Francia91
veterán

Nem, a kijelző felbontása állandó, itt nem olyan a rendszer, hogy csökkenti

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7464) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Meg mondaná nekem valaki hozzá értő, hogy ő hogy telepítette fel az androidot a lumia 950re? Valami exefájlól ír, de azt már nem mutatja meghogy hogyan.
[link] A választ előre is köszi!

(#7465) Sztyepadzso válasza Marcsello31 (#7464) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Az megvan, mi van aláírva a videónak? :F

(#7466) germinator66 válasza Sztyepadzso (#7465) üzenetére


germinator66
aktív tag

Mondjuk akár törölhetné is a videót...

(#7467) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok! Pár hónap állás után a 950-em nem kapcsol be. Bekapcsolás gombra semmit nem reagál. :O
Ha töltőre dugom, rövid rezgéssel jelzi, de semmi (egy éjszakát már fent volt töltőn)
Ha Hangerő le+Bekapcsoló gomb nyomása mellett dugom töltőre, hosszan rezeg, de semmi más.
Előfordulhat, hogy teljesen lemerült/megdöglött az akku? :F
Köszi!

(#7468) laccy88 válasza laccy88 (#7467) üzenetére


laccy88
senior tag

Megoldódott. Az akku annyira megmerült, hogy nem tudta elkezdeni tölteni. Telóból kivéve töltöttem rajta egy kicsit. Mostmár a telefon is tölti :D

(#7469) Isti2


Isti2
aktív tag

hello. az esetleges tulajoktól kérdezném, hogy a legújabb 1709 verzióval működnek még a gyári appok rendesen? időjárás, böngésző, outlook posta, stb. ?
üdv

(#7470) Sztyepadzso válasza Isti2 (#7469) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

A tásfórumon írták, hogy a gyári email kliens, naptár, névjegyzék elvileg szinkronizált.
A böngésző olyan, amilyen, van oldal, amin rendben van, vanó, amin szar.
A többit nem tudom, a gyáriak kb ilyenek.

(#7471) Isti2 válasza Sztyepadzso (#7470) üzenetére


Isti2
aktív tag

Köszönöm.
A Skype viszont nem megy?! :(((
Mert indításkor az app és az áruház frissítését kéri, a legfrissebb áruház meg azt írja hogy csak PC re elérhető a Skype?! :W
Ekkora balf@szok... :Y

(#7472) btudos válasza Isti2 (#7471) üzenetére


btudos
veterán

Megbocsáss, de egy évek óta nem támogatott platformtól mit vársz? :F

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#7473) Isti2 válasza btudos (#7472) üzenetére


Isti2
aktív tag

Csak annyit hogy a saját cuccok menjenek. Ha az ms email naptár névjegyzék megy akkor a szintén ms tulajdon Skype miért nem? Semmi más külső program működését nem várom el a halott rendszerben.

(#7474) btudos válasza Isti2 (#7473) üzenetére


btudos
veterán

A Skype az alap MS ökoszisztémától független szolgáltatás, valószínű az az API készlet már rég nem él, ami még támogatná a rendszert. Mivel önálló megoldás, valószínű üzletileg nem érte meg megtartani a kompatibilitást.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#7475) Francia91 válasza Isti2 (#7471) üzenetére


Francia91
veterán

Outlook Posta a Gmail email fiókomat mai napig szinkronizálja, és jól működik.
Skype-ot lelőtték Windows Mobile rendszerre, már jópár évvel ezelőtt. Időkép alkalmazás tökéletesen működik és frissíti netről az időjárás információkat (gyári időjárás alkalmazást sose használtam)
Edge böngésző szépen működik, lehet vele böngészni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7476) hentes555 válasza Francia91 (#7475) üzenetére


hentes555
senior tag

Szia!

Az időkép alkalmazást valamilyen módon el tudnád küldeni, hátha fel tudom rakni? :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#7477) Francia91 válasza hentes555 (#7476) üzenetére


Francia91
veterán

Az jó kérdés, hogy lehet telepítőfájlt beszerezni.... Ez még anno Store-ból feltelepített alkalmazás, azóta fennmaradt sokminden, majd utánaolvasok

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7478) hentes555 válasza Francia91 (#7477) üzenetére


hentes555
senior tag

Utánanézek én, ne töltsd vele az időt, végül is nekem kell. Majd kereslek PM-ben, ha megtaláltam :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#7479) Francia91 válasza hentes555 (#7478) üzenetére


Francia91
veterán

2016-ban vettem a 950-est újonnan, azóta semmi baja, resetelni sem kellett, így minden Áruházból telepített alkalmazás a mai napig fent van rajta. fenthagytam mindent, azt is, ami nem működik már (Facebook, Messenger, Skype, Viber)
Ami szükséges viszont, azok működnek (Outlook Posta, Időkép pl)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7480) BigManus


BigManus
addikt

Sziasztok!

950 XL manapság meg állja a helyét?
Mi az, ami a mostani appok közül nem megy rajta? Érdemes még foglalkozni vele?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7481) Francia91 válasza BigManus (#7480) üzenetére


Francia91
veterán

Kamerában teljes mértékben! :)
Facebook, Messenger, Skype, Viber, banki alkalmazások nem mennek rajta, térképek nem frissülnek kb 1,5 éve.
Gyári böngésző egész jól használható, nekem a sima 950-esen az Outlook Posta rendesen szinkronizálja a Gmail fiókomat és küldeni is tudok emailt, megérkezik csatolmánnyal együtt a címzettnek
Időkép alkalmazás frissíti az adatokat rendszeresen, az még működik (bár már azthiszem, Áruházból nemtudod leszedni, nekem a kezdetek óta fent van a 950-esen, így szerencsém van)
Röviden ennyit tudok nyilatkozni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7482) BigManus válasza Francia91 (#7481) üzenetére


BigManus
addikt

Nagyon köszönöm!
Akkor a napi dolgokra úgymond alkalmatlan.
A Face nem érdekel, de munka ügyben nagyon kellett volna a Viber...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7483) Francia91 válasza BigManus (#7482) üzenetére


Francia91
veterán

Meglesem otthon a Vibert délután, abban nem vagyok 100%-ig biztos, hogy nem működik, csak úgy rémlik

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#7484) BigManus válasza Francia91 (#7483) üzenetére


BigManus
addikt

Nagyon köszönöm

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7485) Sztyepadzso válasza BigManus (#7484) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

A vibert lehet aktiválni.
https://www.reddit.com/r/windowsphone/comments/k0v1zp/viber_activation_on_unsupported_devices/

Szerk.
Ugyanakkor a funkcionalitása jóval alacsonyabb a mostani Andoid/iOS verziókénál, tekintetbe véve, hogy mégiscsak kb 5 éve lett frissítve utoljára.

[ Szerkesztve ]

(#7486) BigManus válasza Sztyepadzso (#7485) üzenetére


BigManus
addikt

"tekintetbe véve, hogy mégiscsak kb 5 éve lett frissítve utoljára."

Tiszta sor

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.