Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Shokkolo válasza Freezee (#1650) üzenetére


Shokkolo
addikt

egy kicsit tudok segíteni a beállítgatásban, bár szerencsére nem egy nagy ördöngősség. :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#1652) Freezee válasza Shokkolo (#1651) üzenetére


Freezee
senior tag

Hát már az első lépésnél elhasaltam. A Tv sehogysem látja a NASt. Miért? Egy routeren vannak és privátra meg vannak osztva a mappák. Mit kellene máshogy?

(#1653) krealon válasza Freezee (#1652) üzenetére


krealon
veterán

"A Tv sehogysem látja a NASt. Miért?"

Ha Sony, akkor DLNA.
HA DLNA, akkor csak a szabvanyos formatumok tamogatottak, a letoltott, torrentezett videok nagy resze nem fog mukodni.

A sima fajlmegosztas (masneven Windwos Network, Common Internet File System (CIFS), Service Message Block (SMB), Samba), valoszinuleg nem eleg a TV-nek.

(#1654) Suineg válasza Freezee (#1652) üzenetére


Suineg
senior tag

Hát nekem csak akkor látja a TV a Nas-t ha a Nas menüjében a Twonky media szerver be van kapcsolva.

Ezen kívül a mappák megosztásait engedélyezni kell...

Magyarul ez úgy néz ki, hogy TV-n keresztül akkor látok valami a Nasból, ha a Twonky Media szerver működik.
Vagyis a Twonky Media szerver megosztásokat látom a TV-n. Gondolom hasonló a helyzet akkor is ha pl. a miniDLNA-t telepítem fel.

És úgy látom a Plexnél is hasonló a helyzet.

(#1655) shteer válasza Suineg (#1654) üzenetére


shteer
titán

A szolgáltatásnak futnia kell

..szerintem jónak tűnik

(#1656) Suineg válasza shteer (#1655) üzenetére


Suineg
senior tag

mármint melyiknek? Plex, Twonky, miniDLNA (akármelyiknek?)

(#1657) shteer válasza Suineg (#1656) üzenetére


shteer
titán

Amelyik van :)

..szerintem jónak tűnik

(#1658) Freezee válasza krealon (#1653) üzenetére


Freezee
senior tag

Köszi Igen Sony.
Nem tudom mit csináltam de sikerült. Látom a TV-n a NAS-t. Viszont csak ömlesztve jön be minden videó. Nem tudok mappákra menni és csak az abban lévőket látni :( Na ezzel még kísérletezek.
Igen sok dolgot nem játszik le :( Ha esetleg otthon vagy Sony-ban szerinted melyik programot töltsem le amivel talán több dolgot le tudok játszani?-

(#1659) Freezee válasza Shokkolo (#1456) üzenetére


Freezee
senior tag

Ahh ez a Transmission ugyan így felb....z.
megpróbáltam elindítani egy letöltést, de nem tudja elindítani mert nem találja a letöltési útvonalat. De fogalmam sincs mi az utvonal ahova be tudnám állítani. bevágtam hogy az alábbi útvonalakra mind kiirja hogy nem jó.Hogy a fenébe lehet érvényes útvonalat beállítani???? Miért képtelen egy rohadt böngészőt nyitni és ott meghatározni az utvonalat??? tragilus ez az útvonal kezelés.
Valakinek valami tipp?
Letöröltem a a NAS bola szolgáltatást, a pc ről a GUI-t kitöröltem a C:\ a könyvtárat de amikor újratelepítem ugyan úgy megmaradt minden beállítás. Hol a fenébe tárolja a beállításokat???
pfff vicc ez....

(#1660) Anonymus23 válasza Freezee (#1659) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem a NAS vagy a TM a vicc, hanem tudni kellene, hogy a NAS-on jogosultságokkal lehet mappákba írni.
Te egy olyan helyre akarsz íratni vele (valószínüleg), ahova nincs jogosultsága.

Próbáld ki, hogy pl az előre beállított music, photo, video vagy public mappába töltesz le, és oda már működnie kell.

pl érvényes útvonal:
/i-data/md0/video/

Ezt be tudod állítani a TM GUI ESZKÖZÖK / Transmission beállítások menüben.

De a CIKK-ben is le van írva egyértelműen.

;) - The Power of the Light Side

(#1661) Freezee válasza Anonymus23 (#1660) üzenetére


Freezee
senior tag

Szia,

Köszi a segítséget de mint kiderült jó volt úgy beállítva:

Nem tudom mi történt de otthagytam mérgembe elmentem gyereket fürdetni. Mire visszajöttem még midig így állt. ki akartam lépni erre szétfagyott a NAS. De úgy hogy kikapcsolni sem bírtam. áramtalanítás után 10 perc után beléptem és láss csodát elindult. Nem tudom mitől vagy mi történt de elrajtolt és most megy.
Jogosultságokkal tisztába vagyok azt elötte megadtam, és a nyilvánosakat is átállítottam privátra.
Köszi a leírást de nekem a 3.1.2- pontól kicsit kínai :)

(#1662) sanzi89


sanzi89
addikt

Szeretnék venni egy ilyen NAS-t, de van egy kérdésem.
Az idáig ok, hogy van benne 2 lemez amin tárolom az adatokat. A lényeg számomra az volna, hogy miként tudnám automatikusan kimenteni, kvázi biztonsági mentést készíteni az NAS-on talált adatokról vagy egy részükről, egy mappáról például.
USB-re kötött külső merevlemezre tud menteni? Esetleg FTP szerverre becsatlakozni és oda menteni? Onedrive fizetős tárhelyem van elég nagy, oda esetleg tud szinkronizálni? Vagy más cloud-os tárhelyre?

u.i.: Ha csak egy HDD van benne, és ha tönkremegy a NAS valamiért, akkor a HDD-ről vissza tudom szerezni az adatokat, ha rákötöm PC-re? Vagy ha esetleg RAID1-ben van benne két vinyó vagy spéci fájlrendszer használ?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1663) Tonyk válasza sanzi89 (#1662) üzenetére


Tonyk
veterán

"USB-re kötött külső merevlemezre tud menteni?"

Tud.

"Esetleg FTP szerverre becsatlakozni és oda menteni?"

Igen.

"Onedrive fizetős tárhelyem van elég nagy, oda esetleg tud szinkronizálni?"

Nem. De, mintha Onedrive-ot lehetne ftp-n keresztül is el lehetne érni (biztos nem vagyok benne, csak dereng és nem néztem utána)

"Vagy más cloud-os tárhelyre?"

Dropbox, Google Drive (új azonosítási módszer miatt ez most pill. nem működik, a zyxel év vége felé ígéri a javítást), Youtube, Flicker, de saját felhő is létrehozható (Owncloud)

"akkor a HDD-ről vissza tudom szerezni az adatokat, ha rákötöm PC-re?"

Ha értesz hozzá, igen, visszaállítható. Pici Linux ismeret nem árt hozzá. (Ez minden nas esetén igaz, mivel linuxos fájlrendszert (EXT4) használnak rendszerint). Windows alatt is megoldható, csak nehezebben.

"Vagy ha esetleg RAID1-ben van benne két vinyó vagy spéci fájlrendszer használ?"

mdadm kreálja a tömböt, tehát ennek ismerete szükséges hozzá. Nem nehéz egyáltalán, csak ez már nem a next-next-finish c. történet, picit irkálni kell terminalban (2-3 (sor) parancs)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1664) sanzi89 válasza Tonyk (#1663) üzenetére


sanzi89
addikt

Nagyon köszönöm a válaszokat! :R

Akárhogy keresgélek nagyon úgy tűnik, hogy a Onedrive-ot nem lehet elérni FTP-n keresztül.

Kár, hogy a Google Drive se működik, 15GB elég is volna a fontosabb dolgoknak. Az év vége felé jövő megoldás pedig bizonytalan, mint a kutya vacsorája, szóval én úgy kezelem, hogy nem működik.

Az EXT4-el semmi gond nincs, ha normál Linux-os fájlrendszer, akkor az teljesen megfelelő.

Még egy kérdésem volna. Mennyivel tud menteni USB3.0-án keresztül egy 3.0-ás 2,5-ös külső HDD-re? Valamint ezt a mentés el lehet-e végezni az admin felületén, esetleg automatizálni? Tehát, hogy ne kelljen nyomkodni a gombot az elején. Plusz elbír egy 2,5-ös HDD-vel vagy ide kell tervezni külső tápot?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1665) Tonyk válasza sanzi89 (#1664) üzenetére


Tonyk
veterán

"Kár, hogy a Google Drive se működik, 15GB elég is volna a fontosabb dolgoknak. Az év vége felé jövő megoldás pedig bizonytalan, mint a kutya vacsorája, szóval én úgy kezelem, hogy nem működik."

Hát igen ezt a legkönnyebb, hogy nem működik. Eddig pedig működött, de a google váltott...

Nem tisztem védeni őket, de Itt egy hivatalos tájékoztató :

"As a consequence of Google recently terminating the Google Documents List
application programming interface (API) v3.0, the Google Drive backup function
of select ZyXEL Network Storage Products (NSA/NAS Series) is temporarily out of
service.
ZyXEL is fully dedicated to migrating the API to a new platform. The Google Drive backup
function of ZyXEL Network Storage products will resume with an upcoming firmware
update to be announced shortly.
Affected models include: NAS540, NSA325v2, NSA325, NSA320S, and NSA310S."

És még egy.

"Még egy kérdésem volna. Mennyivel tud menteni USB3.0-án keresztül egy 3.0-ás 2,5-ös külső HDD-re?"

Nem tudom, nem használok usb-3-as hdd-t. Pláne, hogy nekem még az előd van (NSA320). Azzal azért nem árt tisztában lenni, hogy ezekben ARM-os cpu dolgozik, ami nem éppen egy desktop proci. Nagy csodát (80-90MB körüli értékeket) nem szabad várni, azt csak LAN-on, nagy fájlokkal.

" Valamint ezt a mentés el lehet-e végezni az admin felületén, esetleg automatizálni?"

Igen és igen . Nagyon spéci automatizálásokhoz terminal és cron kell. De ott meg azt csinálsz amit akarsz. Ehhez SSH -kell , amit pedig FFP-alól érsz el.

"Plusz elbír egy 2,5-ös HDD-vel vagy ide kell tervezni külső tápot?"

Ezt ugye hdd-je válogatja, hogy mennyit zabál.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1666) sanzi89 válasza Tonyk (#1665) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi az infókat!

Egy WD Elements 500GB 3.0 lenne rákötve. Tippre esetleg, hogy mégis mennyit tudhat? Ha már egy 10-20MB/s lenne, az teljesen megfelelne.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1667) Tonyk válasza sanzi89 (#1666) üzenetére


Tonyk
veterán

Az bőven megvan. Nekem usb2 alatt a 320-as olyan 25Mb/s-ot tud. 325-ben némileg erősebb proci van.
A múlt héten 68GB ment át talán 45-50 perc alatt, ráadásul ennek 90% 4-5 megás fájl volt.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1668) sanzi89 válasza Tonyk (#1667) üzenetére


sanzi89
addikt

Az teljesen jó lesz nekem. Akkor szerintem berendelek egy pakkot.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1669) shteer válasza Tonyk (#1663) üzenetére


shteer
titán

"De, mintha Onedrive-ot lehetne ftp-n keresztül is el lehetne érni (biztos nem vagyok benne, csak dereng és nem néztem utána)"

Én egy ideig hálózati meghajtokent csatlakoztatva használtam, ha van köze az ftp-hez..

..szerintem jónak tűnik

(#1670) Tonyk válasza shteer (#1669) üzenetére


Tonyk
veterán

"Én egy ideig hálózati meghajtokent csatlakoztatva használtam, ha van köze az ftp-hez.."

Elképzelhető, mert lehet ftp kapcsolatot hálózati meghajtóként felcsatolni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1671) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az NSA325 v2-ben lehet állítani valahol, hogy ne pörögjön a ventije annyira? Egy 3TB-os red van benne, amit ugy allitottam be, hogy ha a nas nem megy, akkor kikapcsoljon. De ilyenkor is a ventije nagyon hangosan megy. Azt hittem, hogy amikor a nas nem dolgozik, vagy csak minimálisan, hdd nélkül, akkor a ventit automatikusan visszaveszi. De sajnos nem. Az NAS nem poros, koszos, bár használtan vettem, de nem sokat használta a korábbi gazdája sem. Nálam is a zavaró hang miatt többet van kikapcsolva, mint be. Szóval ezen a zajon lehet segíteni? Esetleg, ha a gyári szoftvert lecserélem másikra, akkor tudok ilyen beállítást eszközölni? Vagy venti csere? Vagy a procira kellene egy nagy borda, ha elfér? Mert még nem szedtem szét, de ha ezen múlik, akkor csinálok vele valamit.
Köszi az esetleges segítséget.

Üdv.:
spagabor

(#1672) shteer válasza spgabor (#1671) üzenetére


shteer
titán

Low Noise adapter

..szerintem jónak tűnik

(#1673) Bazijoe73 válasza shteer (#1672) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

És az mi?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#1674) arty válasza sanzi89 (#1666) üzenetére


arty
veterán

belső hddről usb-re olyan 15-18 megával ír, tökmindegy h usb3-ra vagy usb2 a cél-port

és egyébként belső hdd-k közt is ennyivel képes "csak" másolni, jobban megéri pécére gigabites lanon leszedni a cuccot és a másik belső hddre (vagy usb3-ra kötött külső hddre!) átmásolni....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1675) shteer válasza Bazijoe73 (#1673) üzenetére


shteer
titán

[link]

..szerintem jónak tűnik

(#1676) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Amikor 4TB tárhely kezd megtelni

190+ torrenttel, 48nap futási idővel

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1677) sbanditster


sbanditster
csendes tag

Sziasztok,

Valaki azt meg tudná mondani, hogy az NSA 325v2-vel meg lehet-e azt csinálni, ha 2 db 3TB-os disk-em van, akkor 1TB-ot RAID 1-ben használnék a fontos adatoknak, a maradék 2+2 TB-ot meg összefűzném jobod vagy RAID0-ba?
Tehát akkor lenne 1TB redundáns helyem a fontos adatoknak, és 4TB a nem olyan fontos adatoknak. (filmek sorozatok pl.)
Sajnos ezt egy 2 lemezes synology-val nem lehet megcsinálni! :(
Viszont a kollégám olcsó D-link-je tudja...

Köszi.

(#1678) Tonyk válasza sbanditster (#1677) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem, nem tudja ezt.

De több módszerrel megoldható bizonyos megosztások vagy mappák "tükrözése" a másik hdd-re.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1679) sbanditster válasza Tonyk (#1678) üzenetére


sbanditster
csendes tag

Köszi.

Akkor majd keresek más módszert.

(#1680) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok.

Ki lehet kapcsolni szoftveresen valahogy ventillátort? Tehát ha tudom hogy nem piszkálom igazán akkor éjjel ne búgjon mint állat például?

(#1681) shteer válasza Freezee (#1680) üzenetére


shteer
titán

Nem

..szerintem jónak tűnik

(#1682) Tonyk válasza sbanditster (#1679) üzenetére


Tonyk
veterán

Nagyon keresni sem kell, mert ott van a nas menüjében ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1683) Suineg


Suineg
senior tag

Nagyon sokat keresgéltem számomra a legjobb média szervert, de nem tudok dönteni, ezért kérem a segítségeteket..
Próbáltam az universal media server-t, a Plex-et, a beépített Twonky-t, még lenne a miniDLNA vagy a Serviio amit megnéznék..

Legjobban olyan kellene aminél lehetne valami képet vagy borítót betenni a megjelenő film file-hoz, illetve a hangsávot és feliratokat kezelné az LG 2014-es webos TV beépített lejátszója.

Ki mit használ?

(#1684) shteer válasza Suineg (#1683) üzenetére


shteer
titán

Minidlna. A felirat megy, nálam ez a lényeg.

Ha hangsáv váltást akarsz DLNA-n, akkor tv csere Samsungra.

..szerintem jónak tűnik

(#1685) Suineg válasza shteer (#1684) üzenetére


Suineg
senior tag

Nagyon kedves vagy, köszi a tippet, gondolom Te ezt használod megelégeettséggel. A miniDLNA tud valami borítóképet amit megjelenít? Illetve van webes felülete ahol lehet állítgatni?
Hát a TV csere viszont nem játszik, ez még ki sincs fizetve :D

(#1686) Freezee


Freezee
senior tag

A beépített Twonky rendszerbe nem tudok belépni. Mi oda a default Username / Password páros?
Ileltve lehet hogy megváltoztattam de nem emlékszem rá. Meg lehet valahol nézni mi a Username illetve hogyan lehet password resetet kérni rá?

(#1687) majer_balint


majer_balint
tag

Sziasztok!

Mostanában tervezem egy ilyen nas vásárlását ( NSA325 v2)..
A következő dolgok érdekelnének:
- Átlagosan mennyi torrentet bír el ? És milyen sebességel képes futtatni őket úgy, hogy azért ne haljon le az egész nas.. (1000/200-as netem van) A hdd-k 2db 2TB seagate lenne, összefűzve, szóval lenne sebesség a hdd-n is..
- Érdekelne az is, van 2 db TV-m, okos tv mind, szal van wifi, szeretném a nason lévő filmeket lejátszani, bírja a dolgot, vagy néha akadozik, szaggat ? Mi a tapasztalat ? Sajnos a sima 325-nél úgy tudom torrent melletti streamelés elég vacak volt és sokszor meg-megállt a film.. De hát abba nem is ilyen HW volt mint ebben... :)

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#1688) TRob1 válasza Suineg (#1685) üzenetére


TRob1
veterán

A 2014-es LG-k tudnak hangsávot váltani az új fw-rel (ha még nem frissítettél, tedd meg)

ui: MiniDLNA-t próbáltam, nem volt rossz, de rendszeresen előfordult hogy az újonnan letöltött filmeket nem láttam vele a tv-n. Ezért visszatértem a beépítetthez, azóta nincs ilyen gondom...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1689) Suineg válasza TRob1 (#1688) üzenetére


Suineg
senior tag

Köszi... A miniDLNA-nál volt webes kezelőfelület? Vagy a beépítettnél (amit használsz) lehet borítókat vagy valamilyen képeket betenni a filmek mellé?

ui.: A TV fw-e friss.

(#1690) Tonyk válasza Suineg (#1685) üzenetére


Tonyk
veterán

"A miniDLNA tud valami borítóképet amit megjelenít?"

Tud.

"Illetve van webes felülete ahol lehet állítgatni?"

Nincs. Ezért a "mini" (bár már ReadyMedia néven fut). Tényleg csak a minimális funkciókat tartalmazza, csicsa nincs benne,ezért is ötöde az erőforrásigénye. Minden beállítás a minidlna.conf-ban adható meg. Egyetlen egy status oldala van (8200-as port), de azon semmit nem lehet állítani, csak megnézni, hogy épp mit csinál.

(#1688) TRob1

"MiniDLNA-t próbáltam, nem volt rossz, de rendszeresen előfordult hogy az újonnan letöltött filmeket nem láttam vele a tv-n. Ezért visszatértem a beépítetthez, azóta nincs ilyen gondom..."

Nekem nincs ilyen gondom a minidlna-val. Amit tudok, hogy régebben nem szerette az átnevezgetést, ide-oda pakolászást (pl torrentkliens is csinál ilyet) szóközt és az ékezetes betűket (bár ezekre nem szoktam odafigyelni nagyon). De ebből már tán egy éve nem volt gondom, pedig 2 hdd többek között két torrent könyvtárát is figyeli lejátszható video után kutatva. Bár én a legfrissebb verziót (nem a repóban megtalálható) használom...
Ill. célszerű a /ffp/etc/minidlna.conf-ban ellenőrizni az inotify értéket, hogy yes-en legyen

UPDATE:

Most olvasom, hogy megjelent a slacker repoban az 2015.09.10-én kiadott 1.1.5-ös verzió. Changelog

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1691) Suineg


Suineg
senior tag

Lenne pár kérdésem, mint kezdőnek...
mit jelent a 'repo' vagy repository , gondolom valami frissítési parancs.
De hogy kell alkalmazni?

(#1692) Tonyk válasza Suineg (#1691) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem parancs. A csomagtárolókat jelenti linux alatt. Ezekből kerül letöltésre a neten keresztül a telepítendő program vagy függőség.

pl. 1 ; 2

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1693) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok,

Megint belefutottam egy problémába :(
A NAS-ba beleraktam egy 1TB-os vinyót amit üzembehelyezéskor szépen megcsinált magának a nas ( formázás stb ) létrehozott rajta ugye Admin, Public, Photo, Video, Music mappát.
- a kérdésem az nem lehet erre szintre létrehozni még mappákat? Tehát alájuk tudok csinálni új mappát de a gyökérbe ahol ezek vannak nem :(
- a másik probléma, hogy tegnap beraktam egy 2TB -os vinyót amit a kötet menüpont alatt a "belső kötet létrehozás" opció alatt megformáztam és azt választottam hogy ne hozzáadja az 1TB hoz hanem külön kezelje. Megjelent "Vinyo2" néven a gyökérben a mappa, de semmit nem tudok létrehozni alá, nem tudok rámásolni. Pedig a megosztásoknál látszik a a neve. Mit csináltam rosszul? Vagy mit kell még vele csinálni hogy tudjam használni?

Köszi a segítséget.

(#1694) Tonyk válasza Freezee (#1693) üzenetére


Tonyk
veterán

" Admin, Public, Photo, Video, Music mappát.
- a kérdésem az nem lehet erre szintre létrehozni még mappákat? Tehát alájuk tudok csinálni új mappát de a gyökérbe ahol ezek vannak nem :("

Létre hozhatod őket, de ezek smb-n nem lesznek publikálva. Ha a hálózaton látszódó mappákat akarsz, azaz megosztásokat, akkor azokat a nas menüjében kell létrehoznod.

Megjelent "Vinyo2" néven a gyökérben a mappa, de semmit nem tudok létrehozni alá, nem tudok rámásolni. Pedig a megosztásoknál látszik a a neve. Mit csináltam rosszul? Vagy mit kell még vele csinálni hogy tudjam használni?

Az csak egy kötet, azon nincs semmi megosztás, amibe tudnál írni. Hozz létre a nas menüjében rajta egy megosztást, állítsd be hozzá a jogokat és máris tudsz az adott megosztásba írni.

A nas nem egy lokális merevlemez, hanem egy hálózati eszköz, a megosztásokra pedig ne partícióként gondolj.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1695) arty válasza Tonyk (#1690) üzenetére


arty
veterán

köszi az infot, frissítettem is a minidlna-t 1.1.5-re .... még rebootoltam is, hogy lássam indul-e:

root@xyz:~# /ffp/start/minidlna.sh status
PROCESS STATUS INFO: minidlna is running with process ID(s):3315
UID PID PPID PGID SID C STIME TTY TIME CMD
minidlna 3315 1 3315 3315 0 09:16 ? 00:00:00 /ffp/bin/minidlna -f /ffp/etc/minidlna.conf

perfekt!

noha a minidlna.conf-ban be kellett lőnöm, h melyik network interfacen figyel(jen) a minidlna... 1.1.4-en nem volt gond a kikommenteltel se, de most konkrétan be kellett írnom a megfelelő nw interfacet az eth0 helyére (egiga0 nálam)

( akit érdekel: ifconfig parancs irja ki a hálózati interfacek nevét )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1696) Freezee válasza Tonyk (#1694) üzenetére


Freezee
senior tag

Köszi ezzel így nagyjából tisztába vagyok ( nagyjából!! ) csak így egyszerűbb volt leírni. Szóval akkor így kérdezem hol találom azt a menüt az administrátori felületen ahol létre tudok hozni mappákat. Mi a menü neve. Mert végigkattingattam azt összeset párszor de nem leltem.

Ezeket a menüket látom ha belépek az adminisztrátori felületre. Itt hol kellene megtalálnom ahol el tudom végezni ezeket a műveleteket?

Itt formáztam a HDD-t ebben a menüben. Itt szépen látszik hogy ok és tök üres. ( a kép illusztráció )

(#1697) Anonymus23 válasza Freezee (#1696) üzenetére


Anonymus23
veterán

Sharing / Shares menü kell neked a megosztáshoz.

;) - The Power of the Light Side

(#1698) Freezee válasza Anonymus23 (#1697) üzenetére


Freezee
senior tag

Jipp de ott nincs mit megosztani mert nincsenek mappák amit megosszak, létrehozni pedig nem tudok :(

(#1699) Tonyk válasza Freezee (#1698) üzenetére


Tonyk
veterán

Neked kell létrehozni az adott köteten a menüben....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1700) Freezee válasza Tonyk (#1699) üzenetére


Freezee
senior tag

ÓÓÓ bakker, elnéztem a gombot. Igen a + jel lesz a megoldás :)
Bocsi benéztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.