Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) gereedigital válasza arty (#2650) üzenetére


gereedigital
csendes tag

Köszönöm. Átolvasom és belevágok....

(#2652) deph


deph
tag

MC alatt szeretnék kicsomagolni, de nem találja az unrar-t. Hogy tudnám telepíteni? ffp fenn van.

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#2653) Mr Dini válasza deph (#2652) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

slacker -a unrar

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2654) arty válasza Mr Dini (#2653) üzenetére


arty
veterán

nekem amugy anno azt 5.0.12 nem vált be, az mc utána egyáltalán nem volt képes kicsomagolni

a mostani 4.1.4 pedig csak bizonyos (újabb?) rarokkal nem boldogul...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2655) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Sziasztok!

Azt vettem észre, hogy olyan torrenteket szed a nas amit nem én töltöttem le!

Mit lehet ez ellen tenni? Elég kezdő vagyok a témában, most vettem nem rég a NAS-t és még csak ismerkedem a rendszerrel :R

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#2656) deph válasza Mr Dini (#2653) üzenetére


deph
tag

4.1.4 oké, 5.0.12-vel nem megy.

[ Szerkesztve ]

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#2657) Mr Dini válasza deph (#2656) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor először add ki a slacker -U parancsot.

Bár az unrar asszem a kylek repóban van, így az uwsiteloader is kelleni fog. Keress rá, vagy nézz rá a blogomra. Jelöld ki az összes repót majd benne, még a kyleket is! A legfrissebb mc-t javaslom.

@arty

Ez attól függ, hogy aki fordította a csomagot, belerakta-e az unrar-t.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2658) deph válasza Mr Dini (#2657) üzenetére


deph
tag

Csinálgatja, de csak úgy megy, hogy belemegyek tömörített fájlba és kiadom a másolást. Viszont így elég lassú és pár ilyen kitömörítés után lefagy a NAS. Ez mitől lehet?

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#2659) Mr Dini válasza deph (#2658) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Én mindig is parancsból csináltam az ilyesmit. Ott nem volt gond az ilyesmivel és a partokba szedett rarokat is megeszi, ha (mindegy, h melyik) part-ot kijelölöm.

Az unrar csomag, amit fentebb írtam, h a slackerrel feltehető, alapfeltétel.

Tehát a parancs: unrar - <zip helye> [hova]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2660) Mr Dini válasza Mr Dini (#2659) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Bocs lemaradt az x kapcsoló...

Tehát unrar -x <zip> [hova]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2661) akika1111 válasza Tonyk (#2577) üzenetére


akika1111
csendes tag

Szia Tonyk!

Köszi szépen a leírást!

Még nem használtam a PUTTY-ot, mert csak a transmissiont tettem fel, az meg felment a listából a csomagok közül. (eddig ennyire volt szükségem, de feszegetem a határaimat)

Az ffp-t is most feltelepítettem a csomagokból, majd sikeresen be is léptem, de amikor beírom, hogy slacker -UaA mz:plexmediaserver akkor azt írja ki, hogy nem tudja értelmezni a slacker-t. Illetve a következőnél a chmod-ot sem érti. :( Biztosan elkefélek valamit, de vajon mit?

(Korábban valahol láttam egy PUTTY első használatáról egy leírást, hogy SSH-t bekapcsolni, stb, de nem lelem...)

A PLEX oldaláról le lehet tölteni egy *.TXZ kiterjesztésű fájlt, amivel nem tudok mit csinálni. Nincs olyan lehetőség, hogy létre hozok egy mappát, bemásolom, és úgy feltelepítse? Vagy ennél ez nem játszik?

Köszi, és sorry, hogy ilyen antitalentum vagyok... :R

[ Szerkesztve ]

(#2662) Tonyk válasza akika1111 (#2661) üzenetére


Tonyk
veterán

"Korábban valahol láttam egy PUTTY első használatáról egy leírást, hogy SSH-t bekapcsolni, stb, de nem lelem..."

A 310-es topicjának témaindító cikke.

"majd sikeresen be is léptem, de"

Amennyiben sikeres beléptél volna ezeket mind-mind felismerné. Sajna nem tudom, így megmondani, hogy hova lépsz be ssh-n, ami nem ismeri a legalapabb chmod parancsot. (screenshoot kéne)

"A PLEX oldaláról le lehet tölteni egy *.TXZ kiterjesztésű fájlt"

*.txz-t biztosan nem lehet letölteni, de az a .txz amire gondolsz, biztosan nem lesz jó neked!

"Nincs olyan lehetőség, hogy létre hozok egy mappát, bemásolom, és úgy feltelepítse? Vagy ennél ez nem játszik?"

Úgy csináld, ahogyan leírtam az ominózus hozzászólásban.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2663) akika1111 válasza Tonyk (#2662) üzenetére


akika1111
csendes tag

Szia!

Valóban ezaz!

Most meg is próbáltam, de a csatolt képet produkálja. A NAS IP-je 192.168.0.100

Ez mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#2664) Mr Dini válasza akika1111 (#2663) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ne a telnetet, az ssh-t próbáld!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2665) akika1111 válasza akika1111 (#2663) üzenetére


akika1111
csendes tag

A Rohadék admin oldalon valamiért ki volt véve a pipa a telnet szolgáltatás engedélyezése elől. Most kipipáltam, és beengedett.

Viszont most sem annyira kerek, mert az alábbit írja...

(#2666) akika1111 válasza Mr Dini (#2664) üzenetére


akika1111
csendes tag

Próbáltam már mindent, semmi... mindenre ezt írja...

(#2667) gereedigital válasza akika1111 (#2666) üzenetére


gereedigital
csendes tag

Amikor megnyitod a putty-ot elméletileg alapból az ssh van bejelölve. Beírod a nas ip címét és csatlakozol.
Amikor kéri a jelszót beírod, hogy root
Nyomsz egy entert. kéri a jelszót. ide az általad adminként használt jelszót adod meg. (itt nem fog karaktereket mutatni, olyan mintha nem is írnál)

És elvileg bent is vagy. Jöhet a repok frissítése és a telepítés

(Admin oldalon nem kell engedélyezni a telenetet, mert ssh-n megy a telepítés)

[ Szerkesztve ]

(#2668) Mr Dini válasza akika1111 (#2666) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor rosszul tetted fel az ffpt és nincs fent. Az sshnak mindenképp mennie kell! Felejtsd el a telnetet! ;)

Ja és ahogy az előttem szóló mondta a gyári felületes telnet != az ffp félével. Nem csoda, h nem találja a fájlt. Azt kapcsold ki mindeképp, mert többet árt, mint használ! :D (kivéve, ha entware-ng-t tennél a nasra)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2669) Tonyk válasza akika1111 (#2666) üzenetére


Tonyk
veterán

ssh-t 22-es porton próbálod ugye?
A gyökérben van egyáltalán ffp könyvtárad?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2670) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Sziasztok!

Most néznék 3D filmet nasról okos tv-n keresztül viszont eléggé gyakran akadozik. A processzor 9-20% között ingadozik a torrent feltöltésem is 1MiB/s.

Lehet tudni mitől van ez vagy, hogy hogyan lehetne ezt kiküszöbölni?

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#2671) beno52


beno52
tag

Friss vagyok, nem csak a 325v2, hanem általánosságban a NAS használat terén.
Kb két hónapja van nálam a zyxel, alap dolgokra használom (twonky, ftp, transmission, cloud)
Admin-on kívül két felhasználó fiókom van, korlátozott mappa hozzáférésekkel.

A probléma, hogy néhány napja vettem észre, a transmission bizony olyan torrenteket seed-elget magában amit teljesen kizárt, hogy én vettem fel/indítottam el, a többi fiókon más pedig nem használja még, csak én admin-ban. (teszt üzemmód volt, egyelőre)
Kétségbe esés, tartalmaim ellenőrzése, szerencsére megvolt mindenem, kilőttem a nast.

Hogyan lehetséges ez? Az admin pass kellően ritka és összetett ahhoz, hogy valaki 1234 szintű jelszóval belépjen... Mit lehet tenni a védelem érdekében? A synology-hoz hasonlóan le lehet tiltani valahogy az admin hozzáférését a felülethez/mappákhoz/fájlokhoz (miután létrehoznék egy új admin szintű felhasználót)?

Bízom bennetek, Guruk, köszönöm ha segítetek! :)

(#2672) gereedigital válasza ilovedigweed (#2670) üzenetére


gereedigital
csendes tag

Gigabites a hálózatod? Mert ha nem lehet,hogy kevés az átviteli sebesség

(#2673) ilovedigweed válasza gereedigital (#2672) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Igen egy TP-Link wr1043 nd v2-es routerre van kötve a tv is és a nas is. Digi 100/100 netem van.

Eddig egy BananaPi-t használtam erre a célra ott nem volt ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#2674) M_AND_Ms válasza beno52 (#2671) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Kívülről el lehet érni a nasodat? Ha igen, hogyan? Portot nyitottál?
Ugyanígy, kívülről el lehet érni a Transmissiont?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2675) Tonyk válasza ilovedigweed (#2673) üzenetére


Tonyk
veterán

"TP-Link wr1043 nd v2-es routerre van kötve a tv is és a nas is"

A TV wifin kapcsolódik? Ha igen, ne csodálkozz. Kábelen használd.
Ez nas 6-8 MB/s letöltés mellett simán kiszolgál még két HD streamet. Szóval nem lehet gond a 1MB/s feltöltés.

(#2671) beno52

"Mit lehet tenni a védelem érdekében?"

Az admin jelszó lényegtelen, mert az a nas felületéhez kötődik. A TM admin felületét ha kitetted a netre (9091-es portforward), akkor ne csodálkozz hogy teliraknak mindennel.
2 megoldás van.
- Lejelszavazod a gyári TM felületét. vagy FFP alól telepíted a legfrissebb TM-et, és annak adsz jelszót.
- Megszünteted a 9091-es port forwardolását a routerben. Kívülről nem fogod elérni, de más sem.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2676) ilovedigweed válasza Tonyk (#2675) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Természetesen minden kábellel csatlakozik csak a telefonok vannak wifi-n...

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#2677) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Most is ugyan úgy akadozik, lehet hogy hibás a nas? Egy 2TB-os WD Red van rákötve, le és feltöltéssel nincs baj.

A sima FullHD is akadozik úgy mint a 3D...

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#2678) beno52 válasza M_AND_Ms (#2674) üzenetére


beno52
tag

El lehet érni, a port forwarding-ot engedélyeztem a router-nél (linksys wrt54gl). Ha jól emlékszem nyitottam neki portot, csak így tudtam neki *user*.zyxel.me url elérhetőséget beállítani. Rosszul tettem?
Szeretném is tudni elérni a nas-t kívülről, többek között ez lenne a lényege.

TM-et is el lehet érni kívülről, de a kapcsolat nekem eddig csak úgy jött létre távoli gépről, ha a TM-ben az IP és port megadása alatt az acc-ot és pass-t is megadtam, máskülönben connection timeout-tal kidobott, ami ebben a formában elfogadható lenne.

(#2675) TonyK
Ezek szerint a tartalmaimhoz jó eséllyel nem fértek hozzá, csak ami a torrent letöltési könyvtárban található?
Ha a 9091 port továbbítást kikapcsolom a NAS külső elérhetőségét meg tudom tartani (úgy, hogy a TM csak LAN-on működjön, WAN-on ne?)

[ Szerkesztve ]

(#2679) M_AND_Ms válasza beno52 (#2678) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Alapból nem (akkora) baj a port nyitás, ha figyelsz a következőkre:

-Érdemes nem ugyanazt a mások által is jól ismert portot engedélyezni a routeren kívülről és irányítani belülre. Pl: a 9091-et kívül valami egzotikus portra teszed és azt irányítod belülre a 9091-re a nashoz.

-A port nyitással elért belső cuccokat csak titkosítottan szabad elérni. Pl: a TM távoli elérését is konfigurálni kell a https-re, különben hiába van jelszavad az nyílt szövegként közlekedik a neten, amit könnyűszerrel lehallgatnak, és már bent is vannak a TM-ben és rakják fel a saját torrentjeiket.

A legtutibb, ha nem nyitogatsz portot, kivéve ami magának a torrentnek kell ahhoz, hogy tudjanak tőled aktív módon letölteni. Ezen túl meg a távoli elérésekhez a routeren alakítasz egy ki egy VPN szervert (feltéve, hogy a routered tudja ezt), ami egy titkosított csatornát nyit neked az egész belső hálózatodhoz, így úgy éred el a dolgaidat, mintha otthon lennél

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2680) solti válasza ilovedigweed (#2676) üzenetére


solti
senior tag

Ezt jó olvasni... én is így vagyok vele, de mindenki úgy néz rám mintha a Holdról jöttem volna, hogy minek a kábel minden szobába, ott a wifi is...

(#2681) beno52 válasza M_AND_Ms (#2679) üzenetére


beno52
tag

A port forwarding valóban szimmetrikus volt, kipróbálom a külső portot átállítva, hogy úgy mi lesz a helyzet.
A routerem elvileg képes VPN-re, még ha nem is a gyári firmware-rel.
Az SSL nem volt bekapcsolva, sima http kapcsolaton keresztül értem el eddig, szóval több sebből is vérzett a konfigurációm.
Köszönöm szépen a tanácsot, kicsit még tanulnom kell, hogy tisztázhassam a fejemben ezeket a fogalmakat, de a VPN ígéretesnek tűnik.

Kár, hogy a nas felületen nem lehet MAC cím alapján szűrni a hozzáférést (?) :)

(#2682) sedo válasza solti (#2680) üzenetére


sedo
tag

Nekem minden wifin van, gépek, telefonok, a TV is, összesen 7-8 eszköz, N18U router. Simán megy a stream is TV-re, legyen az bármilyen magas minőségű tartalom, legalábbis amivel eddig próbáltam. Ettől még persze lehet, hogy a kollégánál most ez a gond.

Én egyébként akkor váltottam át minden lehetséges eszközön wifire, mikor egy közelben becsapó villám miatt gyakorlatilag minden eszközöm elszállt, amihez koax vagy utp vezetett, illetve olyan eszközhöz kapcsolódott, ami vezetéken volt bekötve. Hiába volt a 220-on túlfeszvédő, nem ott jött az áldás :) Tudom, van koax és utp túlfeszvédő is, de akkor nekem nem volt :P

(#2683) Tonyk válasza ilovedigweed (#2677) üzenetére


Tonyk
veterán

Csinálj már egy READ tesztet valami jó nagy fájllal. Majd egy WRITE tesztet is egy másik nagy fájllal!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2684) TRob1 válasza ilovedigweed (#2677) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam ugyanez a router, ugyanúgy diginet, ugyanez a nas, pár apróbb és egy nagyobb különbséggel: 2 különböző márkájú 500as hdd, wifi csatlakozás a tv-hez, és simán nézem a fullHD meg a 3D filmeket. :Y (mondjuk egy-kétszer már én is találkoztam olyannal hogy 3D alatt megakadt 1-2 mp-re)

Lehet hogy a Red-del vannak ilyen gondok? Remélem nem mert én is azokkal szemezgetek mostanság...

¤ R'n'R ¤

(#2685) Tonyk válasza TRob1 (#2684) üzenetére


Tonyk
veterán

Olyan kafa ez, hogy mondogatjátok, hogy "nálam jó wifin!".

Ugyanazt a csatornát használjátok, ugyanolyan csatornaleterheltséggel, ugyanolyan zavaró környzettel, ugyanannyi konkurrens wifirouterrel / ap -val körbevéve, ugyanolyan falakon/födémen keresztül?

Ha igen, nem szóltam!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2686) TRob1 válasza Tonyk (#2685) üzenetére


TRob1
veterán

Természetesen. Sőt, nem hogy ugyanolyan, hanem ugyanaz minden. :DD

Itt ennek pont nemigen van jelentősége, hisz ő kábelen használja/használná, itt most inkább az a lényeg hogy akár wifin is tudja/tudhatja a normális lejátszást, nemhogy kábelen. ;)

¤ R'n'R ¤

(#2687) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Hazaérek és csinálok egy írás-olvasás tesztet. Egyébként a router és a tv között nincs 50 cm, de nekem a wifi-n nem is kell, hogy jó legyen.

A routerre édesanyám gépe, a tv, ps4 és a nas van kötve, a telefonok vannak wifi-n...

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#2688) M_AND_Ms válasza beno52 (#2681) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Szerinted, én mikor végeztem el ezeket a beállításokat az otthoni konfigomban? (Routeren firm csere, https, portok lezárása, stb) ;)
Pont, egy kísértetiesen hasonló eset után :K

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2689) Tonyk válasza TRob1 (#2686) üzenetére


Tonyk
veterán

na nem mintha a digis netnek meg a hdd típusának ehhez sok köze lenne...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2690) ilovedigweed válasza Tonyk (#2683) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Hazaértem és az lenne a kérdésem, hogy a tesztet hogyan csináljam?

Hálózati meghajtóként falcsatolom nas-t mondjuk TotalCommander, és ott pl CrystalDiskMark-ot futtatott?

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#2691) ilovedigweed válasza Tonyk (#2683) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Felcsatoltam Total Commander-ben meghajtóként és 11MB/s volt az írás és olvasás sebessége is.

Nem kevés ez egy nas-hoz képest? Ennek viszont elégnek kellene lenni ahhoz, hogy a 3D filmet stream-elje a TV-re.

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#2692) Tonyk válasza ilovedigweed (#2691) üzenetére


Tonyk
veterán

routered nem véletlen 10/100-as ? halfduplex / fullduplex . Kábel min CAT5?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2693) ilovedigweed válasza Tonyk (#2692) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Nem. Minden kábel legalább CAT5.

Azért érdekes ez mert ezelőtt egy Banana Pi-t használtam erre a célra OpenWrt-vel és ott nem volt ilyen gond, sőt, csak a BananaPi-t cseréltem le a Zyxel-re, kábel, minden más maradt...

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#2694) Tonyk válasza ilovedigweed (#2693) üzenetére


Tonyk
veterán

Router nem írja az adott port sebességét? Óriáskeret ugye nincs engedélyezve? Nas hálókártyáján a led gigabitet jelez?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2695) ilovedigweed válasza Tonyk (#2694) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Megkérdezhetném, hogy ezeket hol lehet megnézni?

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#2696) Tonyk válasza ilovedigweed (#2695) üzenetére


Tonyk
veterán

routerben , nasban, nason

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2697) ilovedigweed válasza Tonyk (#2696) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Nem tudom ezeket hol lehet megnézni, de most újraindítok mindent, router, nas, tv is :)

Megkérdezhetem, hogy a nasom melyik lámpa jelzi a gigabitet?

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#2698) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Úgy néz ki, mindent restartolva megoldottad a problémám. Fut a 3D film szépen, akadásmentesen! :Y

Köszönöm mindenkinek, aki időt fordított a problémámra! :R

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#2699) eastsider


eastsider
nagyúr

sziasztok,
hamarosan tervezek beszerezni egy ilyen nas-t
a következőkre használnám:
transmission, transmission GUI-val (melyik android appot ajánljátok hozzá?). illetve ehhez az, hogy távolról elérjem a transmission GUI-val persze, mobilnetről pl, tehát kívülről.
a letöltéseket két külön mappába raknám bizonyos feltételek szerint (manuálisan, és a letöltés mappjának manuális átnevezésével), majd ezen mappák megosztása NFS-sel. (gigabites router, majd raspira, openelec)
később majd DLNA-val streamelés kifelé, ha pl. nem vagyok otthon.

ehhez ha jól olvastam FFP kell majd nekem, és neten megtalálok minden segédletet, ahogy keresgettem. linux nem kínai :)

[ Szerkesztve ]

(#2700) krekk


krekk
tag

hello urak

következő problémám van a nas-al:
Belekerült 2db 3 terrás seagate vinyó jbodban tehát nem raidben.Szépen látja is őket egyiken megy a transmission ír olvas torrentek mennek, viszont a másik vinyóra nem tudok semmit se másolni mivel írásvédett.Ssh csomag fel van telepíte,
Valami chmod-os parancsal lehet ez orvosolni?

A másik probléma hogy vi-vel tudom szerkeszteni a transmission config-ot hogy aktiváljam a figyelést a torrent fileok mappajára, de mentés esetleg ujraindítás után az áttírás visszaugrik default-ra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.