Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Tonyk válasza firewolf (#1850) üzenetére


Tonyk
veterán

99.9%, hogy menni fog.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1852) firewolf válasza Tonyk (#1851) üzenetére


firewolf
tag

Akár 2,5"-os, laptop winchesterekkel is? Azt néztem, hogy azokra 5V van írva, a 3,5-ös meg 12V-al megy. Azért ez több, mint dupla akkora feszültség, nem fogja kinyírni?

Bocsi, hogy így darabosan kérdezek, mostantól próbálom összeszedni a gondolataimat :)

(#1853) Tonyk válasza firewolf (#1852) üzenetére


Tonyk
veterán

A 3.5-es hdd-nek kell 5V és 12V is. A 2.5-esnek csak 5V. Ergo, mindkettő ott van, de nyilván csak az megy bele , amelyik kell neki.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1854) san2000


san2000
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék.Az NSA-m CPU terhelése folyamatosan 100% pörög.
A Twonky média szerver leállítva.SSh alatt a top parancsnál 96% a python.

Olvastam sok hasonló kérdést itt a fórumon,de igazán nem kaptak rá választ.
Vissza rakta az egyel régebbi firmware-t is (4.71) ,de ugyan ez probléma.

Tényleg nem lehet megoldani a nagy CPU terhelés megszűntetétesét ?

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1855) Tonyk válasza san2000 (#1854) üzenetére


Tonyk
veterán

Hagyd úgy általában egy nap alatt rendbejön, ha nem akkor várj még. Helyre szokott billenni. Esetleg próbálj meg ffp alatt egy python frissítést. Nálam most 2.7.2 van, ezzel minden ok kb. 2 éve.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1856) san2000 válasza Tonyk (#1855) üzenetére


san2000
tag

Köszönöm.

Most ép 4%. Igaz minden este éjfélkor leáll majd 6.00-kor bekapcsol.Akkor ezek szerint minden nap reggel ezt csinálhatja.

Ez van.
Köszönöm még egyszer. :R

(#1857) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok,

ma bővítettem a zyxel nasomat egy újabb 2TB merevlemezzel (azonos típus, mint ami korábban volt benne).
Szerettem volna JBOD-ként felcsatolni, de nem csinált semmit. Többszöri nekifutásra, újraindításra sem.
Eljutottam odáig, hogy kiválaszthatom a JBOD-ot, rányomtam, nekiállt homokórázni, majd órákig semmi nem történt. Idegességemben, addig kattintgattam, míg véletlenül rányomtam migrációra.
Akkor nekiállt (iszonyatosan lassan) RAID1-et csinálni a két lemezből -.-
Ezt végül meguntam és egy lemez kiemeléssel megszakítottam. Ezután a művelet után sikerült a disk2-est a kívánt módon felcsatolni, de a disk1 degraded raid1 módba zuhant. A tartalma elérhető, de ha jól sejtem, ez nem különösebben egészséges. Ráadásul, ha hálózati meghajtóként felcsatolom a disk2-t, akkor ugyanazt a foglaltságot jelzi arra is a Win, mint a másikra. Ha rákattintok, akkor viszont teljesen üres.

Tudnátok segíteni ennek valami emészthető formába hozatalában?
Köszi előre is.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#1858) CortezX


CortezX
aktív tag

Üdv! A következő probléma állt elő. Amióta megvan a NAS hiba nélkül tudtam kezelni a gyökérben található "zene" mappát. Ma viszont valamiért írásvédett lett. Újra beállítottam a tulajdonost, a csoportot és a jogokat rekurzívan, de sajnos továbbra sem írható sem win alól, sem pedig az androidos tab-ról. Restart is megvolt, de semmi változás. Valami ötlet? Semmit nem telepítettem, vagy állítottam át, a többi mappa ugyanúgy írható. Egy másik apróság, hogy pár napja hálózati helyek közt sem látom a nast win alatt.

(#1859) CortezX válasza CortezX (#1858) üzenetére


CortezX
aktív tag

Létrehoztam a gyökérben egy másik mappát, jogosultságokat ugyanúgy beállítottam, mégse tudom írni azt sem... :F

(#1860) rsf


rsf
senior tag

Sziasztok a héten beújítok egy ilyen Nas-ba a régi 310-esemet fogja váltani. Azt kérdezném, hogy az abban lévő winyót ha berakom ebbe akkor marad minden adatom vagy gyalulnom kell elötte?
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1861) spiky03 válasza rsf (#1860) üzenetére


spiky03
veterán

Marad minden.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1862) rsf válasza spiky03 (#1861) üzenetére


rsf
senior tag

Ennek örülök. :)
Akkor nem kell mókolnom vele legalább.
Kb. mekkora gyorsulásra számíthatok a 310 után?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1863) spiky03 válasza rsf (#1862) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem megmaradt mindenem a csere után. :)

A 310-nél ha jól emlékszem 6-7 mega volt a letöltési sebesség a fel meg talán 2 mega
A 325-nél meg 11 lefelé és fölfelé meg 6-7 mega, de lehet, hogy 10 is már nem emlékszem. :D

Meg full letöltésnél is elérhető a NAS, am a 310-nél nem volt mindig így.

Én nem bántam meg a cserét.

Most tervezek majd venni bele még egy 2 v 3 T-s winyót a mostani 2T mellé. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1864) arty válasza rsf (#1862) üzenetére


arty
veterán

olvasás ~duplázódik, írás +50% mondjuk :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1865) shteer válasza rsf (#1860) üzenetére


shteer
titán

Én is úgy csináltam - minden maradt.

..szerintem jónak tűnik

(#1866) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok,

Ha így néz ki a processzorkihasználtság az gáz??
Szinte mindig 90 és 100% között van.

(#1867)



addikt

Feltettem a remote transmission GUI-t a gépre. Elvileg a transmission kliens is fent van a NAS-on. (gyári csomagból telepítve).

Az a kérdésem, hogy tudom életre kelteni őket. Vagyis inkább összekapcsolni.

Itt, hogy kéne kitöltsem a beállításokat a GUI-ban?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1868) TRob1 válasza (#1867) üzenetére


TRob1
veterán

Távoli host a Nas-od ip címe, port a 9091, ssl elől pipa ki, autentikáció elől pipa ki. Legalábbis nálam így van.

Ez milyen Gui verzió? Mert nekem kissé máshogy néz ki a TM Remote GUI 5.0.1-es verzió, és tudtommal nincs újabb. :F

¤ R'n'R ¤

(#1869) válasza TRob1 (#1868) üzenetére



addikt

köszi, így megy!

először így állítottam be, csak az SSL volt bepipálva...

5.0.1 van nekem is, tegnap töltöttem le. :S Miben más a tiéd?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1870) TRob1 válasza (#1869) üzenetére


TRob1
veterán

szerk: Semmi, semmi. Közben rájöttem. :D Kapcsolódás A TM-hez, és Kapcsolatok beállítása. :) Ahány helyen állítod, annyi féle felépítés.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1871)



addikt

Kipróbáltam a Transmission-t, viszont eléggé fagyogat nekem... Nem feltétlenül a GUI, hanem a webes felület is.

Hozzáadtam egy torrentet, megy simán. Majd hozzáadtam még egyet és akkor onnantól se kép, se hang, semmire sem reagált többet a NAS. Még ha fizikailag nyomtam a kikapcsoló gombját, arra se.

Aztán áramtalanítottam, el is indultak szépen a torrentek, letöltötte az elsőt, semmi gond. Majd amikor a második is kész lett, akkor megint lefagyott, ugyanúgy mint az előbb.

Megint áramtalanítás. kb 90%-ról folytatta a szétfagyós torrent letöltését, de 100%nál megint bek***lt, úgy, hogy se kép se hang..

Tudjátok mitől lehet? Mert ez így használhatatlan. :(

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1872) arty válasza (#1871) üzenetére


arty
veterán

mas terhelestol is megfagy? pl masolsz ra/rola nagy sebesseggel nagy fajlt

cpu hany fokos ilyenkor?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1873) válasza arty (#1872) üzenetére



addikt

Viszonylag új, annyira még nem terhelgettem, de így még nem fagyott. Másolást jól bírja, már több terabyte átment rajta, olyan 60MB/s sebességgel szokta.

CPU 46 fok körül volt.

Egyébként tegnap este leállítottam a problémás torrentet, aminek a befejezésénél mindig szétfagyott és visszugrott 90%-ra. Nyomtam rá egy re-hash-t és kiderült, hogy már lent volt a 100%, szóval szépen behashelte és beállt seedbe. Így most működik. Nem tudom miért kattant meg.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1874) rsf


rsf
senior tag

Beüzemeltem a kicsikét. A 310-ből áttéve a winyót minden ment tovább.
De észrevettem az alábbi problémát:
A CPU használat mindig az egekben van, de ha rámegyek a részletekre akkor ott meg alig van vmi.
És a CPU hőfok sem magas.
Ez nálatok is így van?
Láttam olyat is ,hogy a CPU 88% a részletekben meg csak 1% van. :W

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1875) arty válasza rsf (#1874) üzenetére


arty
veterán

nem csak egy pillanatra van az egekben (mert tölti a saját weboldalát!) ?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#1876) veze válasza rsf (#1874) üzenetére


veze
őstag

nem újra szinkronizálja a tartalmat, az uj vas?
aztán ha a végére ér lenyugszik :D

(#1877) polberto


polberto
tag

Sziasztok!

Alvó módba nektek is villog az Ethernet zöld ledje?
A 310-emnél nem villogot.

(#1878) rsf válasza veze (#1876) üzenetére


rsf
senior tag

Úgy néz ki azt csinálta mostmár megnyugodott.. :)
Többszöri frissítésre is maradt a 0%.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1879) Freezee válasza arty (#1875) üzenetére


Freezee
senior tag

Nekem például folyamatosan napokig hetekig 90% fölött van, mint ahogy a[link] képen is látszik. Ez akkor mitől lehet?

(#1880) rsf


rsf
senior tag

Ha becsúsztatok még egy Winyót a meglévő mellé akkor mi fog történni? :)
Nem akarok semmi extrát csak nagyobb kapacitást úgy, hogy a régi winyót ne érintse a változás.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1881) Avicularia válasza rsf (#1880) üzenetére


Avicularia
veterán

JBOD. Működik rendesen, nálam is így van, de állítólag nem egyszerű szétszedni, ha gond lenne valamelyik wincsivel. Bent van régebbről egy samsung 2 terás, és bekerült mellé egy WD red 3 terás.

(#1882) rsf válasza Avicularia (#1881) üzenetére


rsf
senior tag

Attól félek én is, hogy mi lesz az egyikkel ha a másik meghal..
Mert ugye így lefeleződik a megbízhatóság.
Nincs olyan megoldás, ahol független a két winyó egymástól?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1883) spiky03


spiky03
veterán

Nem tudom, hogy a MED vagy a NAS hibája az, hogy pl tegnap és tegnap előtt is néztünk egy filmet (720p mkv) és kb a film háromnegyedénél egyszer csak megállt a lejátszás kb 5 másodpercre, és utána indult tovább.

Ez szerintetek mitől lehet? Lehet, hogy a NAS-ban a winyó sz@r azon a részen?
Mert közben letöltés az nem ment, max feltöltés de az is ha ment is csak pár kb-al.

Köszönöm. :R

Más

Ez a plusz winyós dolgo engem is érdekel. Mert én is tervezek venni egy 3T a mostani 2T mellé.
Akkor ha csak simán bedugom a helyére és csinálok rajta mappákat amiket megosztom SMB-n meg NFS-en, akkor ez így nem működik?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1884) Tonyk válasza rsf (#1880) üzenetére


Tonyk
veterán

Berakod az új hdd-t és különálló kötetként hozd létre, ne fűzd a másikhoz.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1885) rsf válasza Tonyk (#1884) üzenetére


rsf
senior tag

Gondolom akkor ez a különálló JBOD mód?
A másik winyó hogy fog látszódni?
Más nevő mappákat kell létrehozni és azok ugyanúgy a nas-on ömlesztve egyben fognak látszódni aztán a nas a háttérben elintézi a másolást pl. A video,photo stb. mappákat meg ilyenkor nem hozza létre a második disken. Ha így működik akkor ez jó lesz nekem.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1886) Tonyk válasza rsf (#1885) üzenetére


Tonyk
veterán

Egy lemezzel sem egy hdd-t látsz, hanem megosztásokat, azaz, ha berakod a másodikat, akkor sem a hdd-t látod majd, hanem a rajta létrehozott megosztásokat.

"aztán a nas a háttérben elintézi a másolást"

Milyen másolást?

"A video,photo stb. mappákat meg ilyenkor nem hozza létre a második disken."

Miért hozná létre, ha már egyszer van ilyen? A meglévők továbbra is az első lemezen lévő megosztásra mutatnak. Ha az újra létre is jönne valami, fogod és megszünteted az új megosztást.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1887) rsf válasza Tonyk (#1886) üzenetére


rsf
senior tag

Köszi.
Arra gondoltam amit írtál, csak nem ugrott be a megosztás szó, azért zagyváltam... :)
Meg azóta kicsit utána néztem a Raid és JBOD-nak.
Ha jól látom akkor két winyót összefűzni, hogy egynek látszódjon JBOD-ban marhára nincs értelme, mert akkor inkább már RAID0.
Most már csak arra leszek kiváncsi, hogy hogy tudom majd megcsinálni a két független JBOD-t a NAS menüjében.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1888) Tonyk válasza rsf (#1887) üzenetére


Tonyk
veterán

Ezeken a nasokon semmi értelme a RAID0-nak, jobb nem lesz, ellenben meghibásodáskor ugrik minden adat. JBOD-nál még menthető az ép hdd tartalma.
Berakod a hdd-t és különálló kötetként inicializálod.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1889) rsf válasza Tonyk (#1888) üzenetére


rsf
senior tag

Elvileg a JBOD-t létre lehet hozni összevont kötetben és különállóként is.
Az összevontnak nincs értelme, mert akkor inkább a RAID0 mert az elvileg gyors ha már nem biztonságos.
De nekem a különálló kell, csak nem tudom, hogy azt hogyan lehet majd létrehozni.
De ha berakom a másik HDD-t akkor majd csak rájövök. :)
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1890) Mimike10


Mimike10
csendes tag

Sziasztok,

Plex-re jött újabb verzió, hogyan lehet frissíteni? Plex oldalán nincs nsa325v-2 nas.

(#1891) Tonyk válasza rsf (#1889) üzenetére


Tonyk
veterán

JBOD-dal tisztában vagyok, köszi .), a RAID0 pedig nem nemhogy gyorsabb lesz, hanem majdhogynem lassabb -> gyenge a cpu ehhez, és ezt amúgy is sw valósítja meg nem pedig hw-es raid.

(#1890) Mimike10

Majd akkor tudod frissíteni, ha valaki lefordítja és elérhetővé teszi pl a slacker-es repokban.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1892) rsf válasza Tonyk (#1891) üzenetére


rsf
senior tag

Ok, köszi az infókat.
De azt nem gondoltam volna, hogy ennél a nasnál nincs értelme a RAID0-nak.
Valaki próbálta már amúgy?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1893) Tonyk válasza rsf (#1892) üzenetére


Tonyk
veterán

Próbáld ki! Másolj egyszerre két megosztásba, ahol az egyik megosztás az egyik hdd-n a másik megosztás a másik hdd-n van. ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1894) rsf válasza Tonyk (#1893) üzenetére


rsf
senior tag

RAID0-t, kérdeztem. :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1895) G.F.


G.F.
aktív tag

Barátom 310-esbe kicserélte a vinyót nagyobbra, a NAS-sal formázta, és eltünt a "programcsomagok" lista az admin felüleről. Ez mitől van, és hogyan javítható?

-gf-

(#1896) Tonyk válasza rsf (#1894) üzenetére


Tonyk
veterán

Arról beszélek ... Gy.k: RAID0 : csíkozás. Az adat egyik fele az egyik hdd-re a másik fele a másik hdd-re kerül. Ezért gyors nagy rendszereken, mert egyszerre két helyre is íródik.
Ennél a nasnál egy "gyenge" cpu végzi a másolást és nem célhardver.
Erre mondtam, hogy másolj minkét hdd-re egyszerre és megtudod, hogy milyen sebességre számíthatsz. A két másolás értéket összeadod. (Lassabb lesz, mintha csak egy hdd-re másolnál)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1897) rsf válasza Tonyk (#1896) üzenetére


rsf
senior tag

Közben találtam egy tesztet amiben nézték a sebességeket különböző üzemmódokban ki és nagy file-okkal.
És tényleg szinte ugyanaz volt az eredmény ...
Pedig már kezdtem elcsábulni a RAID0 irányába... :)
Marad a különálló JBOD kötet.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1898) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

pár napja vagyok tulaj és lenne pár kérdésem ... informatika nem őjdonság nekem és a unixot is ismerem hellyel közzel, de elakadtam :D

jelenleg a V4.80(AALS.0)C0 FW van fent (ez a legfrissebb)

Webes felületről simánt tudtam Transmissiont, SSH-t és egyebeket telepíteni, viszont az MC nem sikerül ...

SSH-val be is léptem szépen de elakadtam ... a jelenség a köv:

Idéznék a cikkből:
"\admin\zy-pkgs\" az első bibi, mert ilyen nekem nincs is :(

ilyet találtam helyette:
/etc/zyxel/zy-pkgs # df -h | grep zy-pkgs
/dev/md0 2.7T 646.8G 2.1T 24% /usr/local/zy-pkgs
/dev/md0 2.7T 646.8G 2.1T 24% /etc/zyxel/zy-pkgs

Mappára is kerestem find paranccsal, de az sem hozott más eredményt ...

Így mind2-be bemásoltam a létrehozott fájlt de a webes lista nem változott (bár MC-t nem is írták, hogy onnan is lehet majd telepíteni)

Aztán próbáltam a további módon ... leszedtem a szükséges fájlokat és a cikknek megfelelő helyre másoltam:

"mkdir /i-data/md0/admin/nsa"
"Szükséges fájlok:
mc-4.8.1.7-arm-1.txz
glib2-2.30.2-arm-0.txz
Ezeket bemásolod a NAS-ra a létrehozott /nsa könyvtárba.
A telepítése, SSH-n keresztül:
funpkg -i /i-data/md0/admin/nsa/mc-4.8.1.7-arm-1.txz
funpkg -i /i-data/md0/admin/nsa/glib2-2.30.2-arm-0.txz"

a köv üzenet fogadott ...
~ # funpkg
-sh: funpkg: not found

szóval hogyan kell feltelepíteni az MC-t ? Valaki segítsen plíííz :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1899) Ano válasza Ano (#1898) üzenetére


Ano
őstag

Egyik részére rájöttem ...

a mappa aza "/i-data/<hdd-volume-neve>/admin/zy-pkgs" legalábbis, most megjelet egy plusz alkalmazás, ami a browserben elindítható terminal lenne ... a "anyterm" applikáció ...

AZ MC még nem megy sajnos ... viszont újabb problémába ütköztem ... bzip2 van a hoston de bunzip2 nincs ... és csak betömöríteni lehet, de ki nem ... tudna valaki adni nekem egy bunzip2 bináris fájlt? :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#1900) Ano válasza Ano (#1899) üzenetére


Ano
őstag

Azt hiszem megvan ... a csomagok között feltűnt az FFP azaz Fonz Fun Plug lehetőség ... miután feltettem és nyomtam egy reboot-ot egyből elérhető lett a funpkg parancs, így már fent is van az MC :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.