Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Tonyk válasza _Smooth (#2250) üzenetére


Tonyk
veterán

"Nekem ez a BusyBox újdonság, SSH-t pedig nem fogadja be jelenleg így telneten keresztül."

Hagyd már ezt a busybox-ot.
SSH-t nem telneten keresztül kell használni.
Telneten keresztül telepíted az FFP-t, ami hozza magával az ssh-t. FFP telepítése után ellenőrzöd, hogy a 22-es porton megy-e az ssh, ha megy, kikapcsolod a telnetet (nem muszáj). Ezek után már csak ssh-n lépsz be.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2252) _Smooth válasza Tonyk (#2251) üzenetére


_Smooth
senior tag

Oké, akkor úgy mondom, telneten keresztül sikerült bejelentkezni (admin és root is), de nem azt a felültetet látom, amit korábban.
Nem fogadja el a parancsot, nem tudok ffp-t telepíteni (ahogy eddig), 22-esen nem megy az ssh... ugyanazt a hibaüzenetet adja, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2253) _Smooth válasza _Smooth (#2252) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ez jön fel nekem...

ehelyett:

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2254) Balinov


Balinov
félisten

sracok, meg mindig kuzdok admin felulet eleresevel es lenne egy kerdesem. pl. a transmission webfeluletet zongezovel a "nsa325-v2:9091"-en elerem, es innet jott a nap hulye kerdese, a gui/admin feluletnek mi a port cime? Hatha ugy bejon :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2255) Mr Dini válasza _Smooth (#2253) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A témaindító cikket nem olvastad? Ott szerintem világosan le van írva minden.

De tessék, valahogy így:

Úgy látom a screenshotokból, h win user vagy. Akkor nyitsz egy jegyzettömböt, belemásolod ezt:
ftp://ftp.zyxel-tech.de/

Ezután mentésre mész, kiválasztod a hálózat -ot, majd a nasod, majd a nason belül az admin/zy-pkgs mappát. A fájl neve legyen web-prefix és a szöveges dokumentumot (asszem vmi ilyesmi a neve) cseréld le minden fájlra és ügyelj arra, h kiterjesztés nélküli legyen a web-prefix!

Ha ez megvan és valóban ott csücsül a nas megfelelő mappájában a web-prefix menj fel a nas webes felületére, válaszd ki a programcsomagokat, nyomj egy lista lekérése az internetről -t, majd a listában megjelent ffp csomagot telepítsd.

Amit telnetet látsz, az azért van, mert a nas webes felületén van egy telnet menüpont és azt engedélyezted. Tilstd le azt a szutykot ffp telepítése előtt, mert nem jó semmire. Majd az ffpvel jön a telnet és az ssh is.

Amúgy szerintem a telnet tiltást hagyd ki! Hacsak nem tennéd ki a portját a routeren kívülre, akkor maradhat. Pl egyszer kicsit fáradt voltam és az ssh vmi konfigját elrontottam, reboot után nem ment. Csak a telnet tudott segíteni. Szóval jó dolog az, ha elszáll az ssh. Kivéve, ha nyilvános hálón van a cucc, mert sajnos a telnet nem vmi biztonságos...

Balinov:

80-as porton megy, de nem fog menni, mivel a böngészők alapból a 80-ason "próbálkoznak". :(

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2256) _Smooth válasza Mr Dini (#2255) üzenetére


_Smooth
senior tag

B#sszameg! Annyira el voltam már keseredve, és annyira ideges voltam, hogy már nem is tudtam tisztán végiggongolni.
Factory reset után nyilván dobbantott az ffp csomag is. :W
Tényleg a legelejétől kellett volna kezdenem.
Örök hálám :R

Amúgy telnet most se ment... de ssh már legalább végre igen.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2257) Mr Dini válasza _Smooth (#2256) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Na látod! ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2258) Osiris


Osiris
őstag

Sziaszok,

FFP-vel feltettem a Gallery-t és a PHPMyAdmin-t és valamiért egyik sem tökéletes.

-A Gallery felületén a "Add from server administration" résznél valami path beállítást kéne megadni. Meg is adtam ezt: /i-data/adab57fc/photo , de igazából bármit adok meg "This directory is not readable by the webserver " hibaüzenetet kapok és az albumok sehogy nem akarnak megjelenni a felületen. Mi lehet a baja?

-A PHPMyAdmin-ba belépve pedig a "Connection for controluser as defined in your configuration failed." hibától nem tudok megszabadulni. Erre mi lenne a megoldás? A control user a root ha lehet hinni a config.inc.php-ben beállítottnak és a jelszó is rendben van.

...illetve az is nagyom zavaró, hogy a root user alatt megadott beállítások (ssh-n belépve) reboot után mindíg elfelejtődnek, pl. mc vagy top beállításai. Hogyan lehet azt megoldani, hogy a beállítások megmaradjanak? Gondolom a /root könyvtár tartalma csak valami ramdisk-re mentődik alapból.

:F

(#2259) Fornax


Fornax
tag

Sziasztok!

A napokban fog megérkezni a Zyxel 325v2 NAS -om, viszont elöljáróban érdekelne, hogy mennyire bírja együtt a torrentet és mondjuk egy 20 gigás fullhd film streamelését? 512 ram nagyon kevésnek tűnik, és félek hogy nem nagyon bírná. Van ilyenben tapasztalatotok?

LG 42LF652V

(#2260) spiky03 válasza Fornax (#2259) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem jelenleg 110 db torrent fut, természetesen ebből nem mind aktív. :)
De mellette tudtam simán nézni is remux mkv-t.

Persze ez gondolom függ a routeretől is, hogy az milyen, meg, hogy épp közben mennyivel töltesz le/fel épp.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2261) TRob1 válasza Fornax (#2259) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam nincs ilyennel gond, folyamat megy a torrent, mellette meg wifi-n keresztül nézem a filmeket (3D-t is).

¤ R'n'R ¤

(#2262) arty válasza Fornax (#2259) üzenetére


arty
veterán

ha nagyon kimaxolódik egy torrent, akkor tud azért lassulni a gép, de általában nincs gond

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2263) Balinov válasza Balinov (#2254) üzenetére


Balinov
félisten

Mr Dini: koszi a tippet, sajnos jol sejtetted, nem jott be.

Kozbe-kozbe agyalok, mi a som lehet, es az nem lehet esetleg gond, hogy az ffp-t a hdd-re tettem, de a v1-ben?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2264) Anonymus23 válasza Fornax (#2259) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem sok közöm van hozzá, de ezt inkább vásárlás előtt kellett volna kérdezni, nem?
A sebesség persze függ a hálózat többi résztvevőjétől is, gigabites LAN elvárt ezért.

;) - The Power of the Light Side

(#2265) Tonyk válasza Fornax (#2259) üzenetére


Tonyk
veterán

Kevésnek tűnik? 512mb jellemző ebben a kategóriában!
Torrentet meg szépen korlátozni kell ha nem elég. De nem a ram a gond, hanem a CPU lehet majd kevés. Ugyanis a torrent megzabálja a cpu-t. Ezek a nasok nem asztali számítógépek.
Ettől függetlenül az én NSA320-am (nem 320s!) két HD-t kiszolgál torrent mellett. A 325v2 meg ettől azért erősebb.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2266) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok,

valaki tudja esetleg a megoldást erre:

a cpu-t folyamatosan lefoglalja, így még egy filmet sem tudok megnézni...
(Twonky Media Server letiltva, FW: V4.80(AALS.0)C0)

Előre is köszi.

üdv.: ocsi

[ Szerkesztve ]

(#2267) Tonyk válasza ocsi19 (#2266) üzenetére


Tonyk
veterán

Meg fog javulni magától. valamivel elvan, de még nem sikerült rájönni mivel. Ha egyszer befejezi, többet nem szokott előjönni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2268) Osiris


Osiris
őstag

Megcsináltam ezt:

Erre ez lett:

De mért? :F
Karácsony este még örültem ennek a nasnak, mert tud mindent, de most már idegesít...

(#2269) Osiris


Osiris
őstag

Hogyan lehet csinálni egy teljes resetet?
Mi történik olyankor? HDD törlés és az fw is alapállapotba kerül?

(#2270) Anonymus23 válasza Osiris (#2269) üzenetére


Anonymus23
veterán

HDD-hez (adatokhoz) nem nyúl, a NAS minden beállítását teszi teljesen alapra, kivéve talán a megosztásokat, de azt még nem néztem. FW-hez ugyancsak nem nyúl.
Sok bajod nem lehet belőle, max a telepített csomagokat kell talán újrarakni.

Hard resetre keress rá, de ha jól rémlik, a csippanások után még 5 másodpercig kell nyomni

Igen, így kell:
Nyomod, 1 sípolás + még egy sípolás + 5 másodpercig még nyomva tartod legalább, aztán felengeded.
Elvileg magától újraindul

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2271) M_AND_Ms válasza Osiris (#2268) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

192.168.0... ???
Biztos, hogy nulla? A privát alhálózatok 192.168.1-es címtartományban szoktak lenni.
Mi van nálad beállítva? pl: mi pc-d ip címe? A nas eléri a netet?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2272) Mr Dini válasza Balinov (#2263) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Azt nagyon könnyen eldöntheted. Kikapcsolod, majd kiszeded a vinyókat és úgy indítod be. Ha látod a felületet, akkor igen, vmi bezavarhatott.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2273) Mr Dini válasza Osiris (#2268) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A support https elől szerintem szedd ki a pipát és úgy nézd meg.

M_AND_Ms:

Vannak ilyen routerek. Pl tplinkből volt nekem is ilyen, meg a szolgáltatós hgw (upc) is ilyen dhcp-t oszt. De az jó, hiszen a nas is mondja, h a 192.168.0.35/photo alatt érhető el a megosztás. Szerintem inkább azzal lesz gomd, mint ahogy fentebb is írtam, h https van, de a 80-as porton :F... Akkor 443 kéne portnak.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2274) Osiris válasza Mr Dini (#2273) üzenetére


Osiris
őstag

A hálózattal nincs gond 192.168.0.0 - 192.168.255.255-ig (192.168.0.0/16) tartomány privát címtartomány, nálam a upc-s modem-router osztja a lanon az ip-ket és az 192.168.0.1-255-ig osztogat.
Ami gond, hogy sajnos a a https kikapcsolása sem oldotta meg a problémám. Érdekes viszont, hogy a többi lehetőség (video, admin, music, public) kipublikálható webre, csak a photo nem.
Ha nem jutok előrébb akkor csinálok egy hardresetet és tisztalappal próbálom meg újra beállítani.

(#2275) Osiris válasza Osiris (#2274) üzenetére


Osiris
őstag

Na megint nem a gép volt a hülye: odamásoltam a képekkel egy index.php fájlt a photo könyvtárba, ami jól elirányította a böngészőt egy nemlétező könyvtárba. :B

[ Szerkesztve ]

(#2276) Osiris


Osiris
őstag

PhpMyAdmin belépés után alul piros alapon nálatok is kiírja a "Connection for controluser as defined in your configuration failed." szöveget?

[ Szerkesztve ]

(#2277) Tonyk válasza M_AND_Ms (#2271) üzenetére


Tonyk
veterán

192.168.0... ???
"Biztos, hogy nulla? A privát alhálózatok 192.168.1-es címtartományban szoktak lenni."

Ajjajjj, de kár volt ezt leírni! Mert még sok minden más lehet privát tartomány. [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2278) Nono0000


Nono0000
tag

Sziasztok!

Ha van egy meglévő JBOD kötet és az mellé berakok még egy merevlemezt, akkor a kettőből lehetséges-e egy Raid 1-es tömböt létrehozni adatvesztés nélkül? Ha igen, akkor hogyan?

Köszönöm!

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#2279) akika1111


akika1111
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni hálózati beállítás problémában. Mint itt sokan mások. :F

Adott egy tárgyi NAS, és egy TL-WR1043ND router.

Belső hálón vidáman megy minden, nem akad semmi, mondhatni zsír.

Viszont szeretném kívülről is elérni a tartalmat. Ezzel több bajom is van. (nem vagyok egy hálózat guru, sőt..., ezért szeretnék segítséget kérni, hogy mit hova hogyan kell írni)

A routerben beállítottam a forwarding alatt a Virtual server menüben az alábbit

ID 1; Service port 21 (ez nem tudom, hogy jó-e, illetve ide mit kell írni?); Internal port 51280(ez a transmission portja, a NAS-é azt hiszem 9090, és 9091); IP adress 192.168.0.100; Protocol ALL; status Enabled

A security fül alatt van egy olyan, hogy remote management, ott a web management port 80 ra van állítva. Ez jó így? Mert láttam olyat is, hogy 8080 van beállítva.

A NoIP.com on létrehoztam egy joe.noip.me domaint, ezt be is írtam a DDNS oldalra, ott azt írja a login-ra, hogy succeeded.

(A PUTTY-ot nem indítottam el, de az gondolom csak a transmission-hoz kell)

Kell még valamit beállítani szerintetek? Illetve hogyan tovább? Hogy tudom egy másik hálózatról ezt elérni? Van a Zcloud felület a mobilomon, az tetszik, csak nem tudom, hogy azzal hogyan tudok csatlakozni.

Ame3nnyiben áramszünet lesz, ugye nem biztos, hogy ugyanezt az IP-t fogja kapni a cucc, így gondolom tartományt kéne neki adni??

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#2280) stefi68


stefi68
addikt

Tervben van egy ilyen NAS vétele....

Van egy 1 TB-os 3,5"-os vinyóm ami egy külső házban volt eddig.

Meg lehet valahogy oldani, a NAS-ba való beépítést (használatot) anélkül, hogy ne kelljen a közel 1 TB adatot lementenem róla?
Gondolom ha veszek bele egy új vinyót és beüzemelem, akkor már megoldható USB-n keresztül a másolás...

Tudtok ajánlani csendes, hosszú élettartamú HDD-t?

Gondolom nem kell a leggyorsabb? Green, félék is jók nem? 2 TB-os a tervezett méret...
Kell a 7200-as v. elég az 5400-as is?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2281) M_AND_Ms válasza Tonyk (#2277) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem azt írtam, hogy "nem lehet", hanem azt, hogy "szokták" (a routerek nagy része alapból a 192.168.1-ben van).
A kérdezőnek problémái, méghozzá elérési problémái voltak, ezért kérdeztem rá az alhálózati címtartomány helyességére. Tehát, nem volt felesleges ez a hozzászólásom. Érdekes az érintett értette.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2282) NTonee válasza stefi68 (#2280) üzenetére


NTonee
veterán

Formázni fog ext4-re, így ki kell menteni az adatokat.
Én vettem egy wd red hddt, azzal csöndes. Volt itthon egy green is, az is bekerült utólag, ezzel már kicsit zörög néha nálam.

(#2283) Tonyk válasza M_AND_Ms (#2281) üzenetére


Tonyk
veterán

Ne haragudj meg, de ez már sz@rfűrészelés és szerintem ezt te is tudod + a kérdező által még korrekciót is kaptál. Pontosan látod te is, hogy mit írtál...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2284) solti válasza Osiris (#2276) üzenetére


solti
senior tag

Hali, ha csomagból teszed fel, akkor igen, ez van. Esetleg ráguglizhatsz, de igazából nem érdemes vele foglalkozni szvsz. Ha rendes, secure phpmyadmin-t akarsz, akkor FFP, mert a zyxelesek nem igazán frissülnek olyan gyakran mint kéne.

(#2285) arty válasza Nono0000 (#2278) üzenetére


arty
veterán

elvileg igen, van migráció jbod->raid1 irányba

[link]

"If you already have a SATA hard disk with a volume and you later install a second SATA hard disk in your NSA, use the migrate button to convert the existing JBOD volume to a RAID 1 volume."

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2286) M_AND_Ms válasza Tonyk (#2283) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen, mint írtam, ő értette és reagált rá, hogy az úgy helyes, ahogy nála van, nem az lesz a probléma. A téma ezen része le is lett zárva.
Ezek után kezdted te újra a "fűrészelést", ráadásul nem egyértelműsítés céllal, hanem kimondottan kioktató stílusban.

Kár volt.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2287) Osiris


Osiris
őstag

Már majdnem jó minden, de a "Gallery" nevű weboldalon nem jelennek meg a képek, ráadásul gyakorlatilag logok sincsenek. Az albumokhoz legenerált thumbnailek alapján úgy tűnik, hogy az imagemagic nem működik. Minden generált kép így néz ki:

(#2288) arty


arty
veterán

transmission 2.84

top - 18:08:34 up 1:34, 1 user, load average: 1.88, 1.82, 1.31
Tasks: 73 total, 1 running, 72 sleeping, 0 stopped, 0 zombie
Cpu(s): 63.4%us, 18.2%sy, 0.0%ni, 0.0%id, 5.3%wa, 0.0%hi, 13.2%si, 0.0%st
Mem: 509844k total, 494688k used, 15156k free, 932k buffers
Swap: 524280k total, 41392k used, 482888k free, 198752k cached

PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND
9270 nobody 20 0 304m 243m 864 S 93.7 49.0 10:42.08 transmission-da
170 root 20 0 0 0 0 S 0.7 0.0 0:06.35 pdflush
3 root 15 -5 0 0 0 S 0.0 0.0 0:01.40 ksoftirqd/0
4 root 15 -5 0 0 0 S 0.0 0.0 0:00.02 events/0
5 root 15 -5 0 0 0 S 0.0 0.0 0:00.01 khelper

root@Cen# cat /proc/swaps
Filename Type Size Used Priority
/i-data/a4a6bc1a/.system/swap_ul6545p file 524280 41432 -1

root@Cen# free
total used free shared buffers cached
Mem: 509844 499292 10552 0 1180 205528
-/+ buffers/cache: 292584 217260
Swap: 524280 41432 482848

root@Cen# vmstat
procs -----------memory---------- ---swap-- -----io---- -system-- ----cpu----
r b swpd free buff cache si so bi bo in cs us sy id wa
3 0 41436 7816 1288 214084 975 605 2334 2879 1388 474 26 13 18 43

kicsit sokallom a ram használatot... 128mb-t látok beállítva a transmission-gui-ban és a settings.json-ban is:

"cache-size-mb": 128,
"peer-limit-global": 120,
"peer-limit-per-torrent": 20,

nektek mennyi? (elsősorban 2.84-est használók értékei érdekelnek)
9 torrent fut egyébként, ebből 1 áll, 1 tölt le 6mb/s-el.
ha hozzáadok egy uj torrentet, eléggé meglassul a nas, néha ujra is indul...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2289) _Smooth válasza Tonyk (#2163) üzenetére


_Smooth
senior tag

Van esetleg tipp, hogy miért lehet, h még mindig nem seedel? :(

Port nyitva és a NAS fix IP-jére továbbítva. Pipa kiszedve a megfelelő helyről.
Leszedtem 45GB-t (kb 32 különböző torrent) és 32MB-t töltött vissza.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2290) steven100


steven100
csendes tag

Sziasztok. Feltelepítem a Minidlna-t vagy a plex-et de így jelenik meg. Mi lehet a gond?

(#2291) akika1111 válasza akika1111 (#2279) üzenetére


akika1111
csendes tag

Köszönöm megoldódott a problémám. :)

Ezer hála Cxgrav nak! :C

(#2292) stefi68


stefi68
addikt

Először is bocsánat az amatőrségemért. Nem volt még NAS-hoz semmi közöm.

Most szereztem be egyet. A bele szánt 2TB-os vinyó délutánra lesz itt.

Lesz kérdésem sok és nektek sok bugyutának tűnő is, ezért előzetesen elnézést kérek.

Egyelőre ott tartok, hogy bekapcsoltam, IP-t fixre, jelszót meg átállítottam.
A beledugott pendrive-ot, már látom a hálózaton. A tv-n is megjelenik (minta csak abba dugtam volna) simán lejátssza a tartalmát.

A kérdésem az lenne, hogy a vinyó berakás után, automatikusan particionálja, leformázza azt?
Egy partició lesz az egész v. lehet többet is? Egyáltalán érdemes széttördelni?

Mint korábban írtam van egy külső házas (USB2) 1 TB-os vinyóm. Egyelőre nem akarom a NAS-ba rakni, viszont szeretném átmásolni az adatok (filmek, képek, stb.) egy részét.
Mi a leggyorsabb módja ennek?
USB-re dugva, hogyan tudok másolni részleges adatokat másolni a külső vinyóról a nas-ra?

Közben olvasok is folyamatosan leírásokat, cikkeket, stb.

Köszönök előre is minden segítséget és türelmet!

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2293) krealon válasza stefi68 (#2292) üzenetére


krealon
veterán

"Egy partició lesz az egész v. lehet többet is? Egyáltalán érdemes széttördelni?"

Nem ertdemes tordelni, mert kesobb nagyon nehez lenne atmeretzni, ha valahol elfogy a hely.

"Mint korábban írtam van egy külső házas (USB2) 1 TB-os vinyóm. Egyelőre nem akarom a NAS-ba rakni, viszont szeretném átmásolni az adatok (filmek, képek, stb.) egy részét.
Mi a leggyorsabb módja ennek?
"

Szamitogeprol, (gigabites (!)) halozaton at a leggyorsabb.
Elvileg az USB 3.0-s kapcsolat tobbre is kepes, de a NAS processzora nem olyan eros, mint egy PC-je.

"USB-re dugva, hogyan tudok másolni részleges adatokat másolni a külső vinyóról a nas-ra?"

A NAS USB portjaba dugott HDD eseten, "mindent vagy semmit" modszerrel lehet masolni.

[ Szerkesztve ]

(#2294) stefi68 válasza krealon (#2293) üzenetére


stefi68
addikt

PC/Router gigabites kapcsolat adott. Majd kipróbálom először PC-USB kapcsolattal, de a külső vinyóház usb2-es csak.
Ha lassú lesz, akkor kiszedem a házból és ideiglenesen berakom a pc-be.

Ha mondjuk a "minden v. semmit" módot választom, akkor a nas-on tudom utólag rendezni a tartalmat mondjuk külön mappákba stb. úgy mint a pc-n (move) mozgatással?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2295) Mr Dini válasza stefi68 (#2294) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, tudod rendezni.

Amúgy ffpvel lehet nem csak a teljes hordozható meghajtót másolni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2296) _Smooth válasza _Smooth (#2289) üzenetére


_Smooth
senior tag

Erre sajnos még mindig nem találtam választ. Legtöbb helyen szintén a portnyitást írják csak. De az rendben van.
Limit nincs se a fel-, se a letöltésre.
Amikor legelőször üzemeltem be a NAS-t, akkor hibátlanul tolta vissza őket. Most egy éjszaka alatt 1,2GB ment vissza. Ha tölt is, akkor is max 10-20kB/s környéki sebességgel.

+1 kérdés:
Jól sejtem, hogy a hátlapi USB-re kötött merevlemezre nem tudok letölteni?
Miután felcsatoltam az admin felületen (és ezáltal figyelmeztetés nélkül formázta is, és küldött 1,8TB-t a levesbe), felismerte és sdc1-ként megjelent az mnt és az i-data mappákban is.
De sajnos irgalmatlan lassan másolta át a cuccokat, majd totál kizárt (gondolom, gőzerővel dolgozott), viszont így semmire nem lehetett használni a dobozt, és egy nap alatt se ment át belsőről a külsőre az a kb 600GB.
Így aztán megszakít, lehúz, notira rádug, kb 4-5óra alatt átmásolta az egészet. Innentől viszont nem jelenik meg az i-data-ban, csak az mnt-ben.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2297) stefi68 válasza Mr Dini (#2295) üzenetére


stefi68
addikt

És azt hogy MC-vel?

Próbálom a leírást követni.
Ffp fent van...
Egyenlőre ott tartok, hogy a Putty hibát dob:

Valakinek, valami ötlete?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2298) _Smooth válasza stefi68 (#2297) üzenetére


_Smooth
senior tag

Pár napja ugyanebbe futottam bele én is :(

Telneten próbáltál elsőként feljutni?
Ha igen, és fent van az ffp csomag, akkor próbáld meg most ssh-n is.
(újratelepítés előtt ssh dobta ezt a hibát, utána meg telnet... de ssh ment hibátlanul)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#2299) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, ha a v1-el keszult, raid tombre keszitett hdd-re telepitett ffp-t szeretnem v2 alol leszedni, majd ujra felkrani, akkor milyen leirast erdemes kovetni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2300) stefi68 válasza _Smooth (#2298) üzenetére


stefi68
addikt

Igen, ha ssh-n indítom akkor a 2. próbálkozásra bejött.

Akkor mi legyen? Hagyjam ki a Telnet-es parancsokat?

chmod a+x /ffp/start/sshd.sh
/ffp/start/sshd.sh start

Ez ami létrehozná az ssh kulcsot... Vagy arra már nincs is szükség, ha az ssh elindult?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.