Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) TRob1 válasza TRob1 (#2930) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor kérdezem konkrétabban, hátha így kapok vmi választ (vagy csak senki nem vette észre a hsz-t :U )

Ha az egyik 500as hdd-t kiveszem, majd be helyette az 1TB és felépíti újra a raid-et, utána ki a másik 500ast és ez helyett is be az 1TB-ost majd szintén újraépíti a raid-et, akkor a végeredményem megfelelő lesz? :F Tehát lesz 1TB helyem mindennel ami eddig volt rajta, vagy ... ?

¤ R'n'R ¤

(#2952) Mr Dini válasza eastsider (#2938) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Én használom (igaz, mostmár csak használtam) a testing nason. Vannak benne jó dolgok, pl a freeradius, de szerintem az ffp+magadnak fordított csomagoknál nem jobb. Legalábbis nekem ennyi FFP után túl egyszerűnek tűnt! :D

És igen, valóban megfér az ffp az entwarerel, sőt az ffp sshja (módosított chroottal) a legbiztonságosabbelérési módja az entwarenek.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2953) Tonyk válasza TRob1 (#2951) üzenetére


Tonyk
veterán

Milyen raid? RAID1 vagy RAID0?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2954) TRob1 válasza Tonyk (#2953) üzenetére


TRob1
veterán

Raid1

¤ R'n'R ¤

(#2955) Tonyk válasza TRob1 (#2954) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem lesz jó, mert a kisebbik merevlemez méretéhez igazodik a tömb mérete. Azaz 500-as lesz a tömböd.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2956) TRob1 válasza Tonyk (#2955) üzenetére


TRob1
veterán

Francba... Az baj. :O Mondjuk volt egy ilyen érzésem, de nem tudtam biztosra.
És van valami "egyszerűbb" megoldás? Klónozás vagy mittomén? (winem van, linuxhoz nem értek)

ui: Még "j"ó hogy órák óta ezzel szenved(ek), és 5% múlva kész. :W

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2957) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok,

hogy lehetne megoldani, hogy a tárgyban említett NAS hűtőventillátorát szabályozni tudjam, esetleg teljesen lekapcsolni software-esen?

(#2958) Tonyk válasza jackal79 (#2957) üzenetére


Tonyk
veterán

Lekapcsolni nem okos dolog, nem véletlen van ott. Szabályozás lehetséges pl ezzel.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2959) M_AND_Ms válasza jackal79 (#2957) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A legjobb ha hagyod. Ha hangos, akkor lecseréled pl egy Coolink SWIF2-80L -re. Ez teljesen hangtalan, a fix csavavorzás helyett szilikon tüskékkel rugalmasan van rögzítve.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2960) jackal79 válasza Tonyk (#2958) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi! Megnézem.

(#2961) jackal79 válasza M_AND_Ms (#2959) üzenetére


jackal79
aktív tag

Hangos a ventillátor és ezt szeretném megszüntetni. A zajcsillapítást Ti hogyan oldottátok meg?

(#2962) krealon válasza jackal79 (#2961) üzenetére


krealon
veterán

"Hangos a ventillátor és ezt szeretném megszüntetni. A zajcsillapítást Ti hogyan oldottátok meg?"

Nekem a gyari ventilatornal hangosabban dolgozik a WD 4TB RED vinyo.

Kezdetben zugott, de kiderult, hogy a HDD-t tarto muanyag keret lotyog a fiokban, es ennak a rezgeset erositi fel a NAS haza.
Egy kicsi papirzsebkendo darabbal kiekeltem a keretet a felso sarkanal, ugy, hogy meg pont be tudjon csuszni a helyere, es ne tudjon megmozdulni / rezegni.
Azota csak a winyo hangja halatszik.

(#2963) jackal79 válasza krealon (#2962) üzenetére


jackal79
aktív tag

Na ezt kipróbálom, remélem beválik.

Másik alternatíva, hogy este 10-kor NAS kikapcsol, reggel 7-kor újraindít.

(#2964) M_AND_Ms válasza jackal79 (#2961) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Épp amire válaszoltál, abban írtam el.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2965) xxaba5


xxaba5
csendes tag

Sziasztok!

Eddig 1db 500Gb-os hdd-vel használtam a Nas-t (325v2), de most vettem bele egy 2tb-os wd red-et.
Szerettem volna az 500Gb-os hdd tartalmát átmásolni a 2tb-ra. A Device menüben az áthelyezés ikonra klikkeltem, teljesen kimerevedett a web-es menü, bejelentkezéskor is csak vár, de nem lép be.
Először azt hittem, h. a menü hibája, és közben dolgozik a Nas, de ez már fél napja volt, és nincs változás.

A kérdésem az lenne h. használta-e valaki sikeresen már ezt a funkciót?
illetve ha újraindítom akkor történhet-e adatvesztés az 500Gb -os hdd kötegén.

Köszi!

(#2966) TRob1 válasza TRob1 (#2956) üzenetére


TRob1
veterán

Na akkor - ha esetleg valakit érdekel -, úgy néz ki, elég könnyen megoldódott a dolog (csak sok idő :) )

Kicseréltem egyik vinyót (500Gb) a nagyobbra (1TB), az újra felépítette a raid1 tömböt. Aztán a másik vinyót is kicseréltem a nagyobbra, arra is felépítette a tömböt. Ekkor volt a nagyobb vinyókon egy az előző, kisebb vinyók méretével megegyező raid1 tömböm (ahogy Tonyk is írta, egy 500as az 1 Teráson). Viszont ezután megjelent a Webes felületen a Kötet alatt egy újabb Tevékenység ikon, a Kötet kiterjesztése. Na akkor hajrá! Majd egy megint csak hosszadalmasabb Újraszinkronizálást eszközölt a gépezet, és van egy újabb, nagyobb raid1 tömböm. Ennyi. :D :))

¤ R'n'R ¤

(#2967) Anonymus23 válasza jackal79 (#2963) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azt, hogy a venti csinálja-e a zajt,azt egyszerűen meg tudod nézni, egy ecsettel szépen leállítod.
Én a Tonyk megoldását csináltam meg az enyémben, mivel nekem volt itthon elfekvőben ebből a szabályzóból (korábbi gépszerelésekből mindig marad valami). Azóta csendben van teljesen, és a proci/hdd hőfok sem emelkedett szinte semmit, talán ha 1 fokot...

;) - The Power of the Light Side

(#2968) Tonyk válasza TRob1 (#2966) üzenetére


Tonyk
veterán

Nah, ez király, hogy tud ilyet is. Köszi, hogy megosztottad!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2969) solti válasza M_AND_Ms (#2959) üzenetére


solti
senior tag

tudsz ajánlani másik ventillátort is? ez kb sehol sem kapható:(

(#2970) M_AND_Ms válasza solti (#2969) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem, mert nekem ezzel van tapasztalatom.

Amúgy bármilyen ventilátor jó, ahol a méretek megfelelőek (80 x 80 x 20 mm) és ugyanilyen a csatlakozó kiosztása.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2971) Beni2360 válasza solti (#2969) üzenetére


Beni2360
félisten

azért ha ott nem találod azért ott van a google. és aztán ez. :Y
Coolink Swif2-80P
Nem tudom mióta van meg neked de én egyből láttam, hogy nem stabil a betolt keret. Azonnal egy csík 2x5 cm olyan szivacs szerű de erősebb anyagból van amivel a csomagon belül szoktak csillapítani, avval szorítottam be az első keretet. Mivel nincs 2. vinyó úgy azt kivettem,jobb szellőzés és nincs lehetőség zajkeltésre.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2972) solti válasza Beni2360 (#2971) üzenetére


solti
senior tag

köszi! amúgy nem ismerem a ventik lelki világát, nem tudtam, hogy a 80L helyett jó a 80P is...

(#2973) Beni2360 válasza solti (#2972) üzenetére


Beni2360
félisten

nem tudom mi a különbség de azt neked kell már utána járni,hasonlítani.
aqua.hu: Coolink ventilátor 8 cm (SWiF2-80L) forgalmazása megszűnt

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2974) shteer válasza Beni2360 (#2973) üzenetére


shteer
titán

25 vastag a SWIF2-80P, nem biztos, hogy befér

Az L csak 20

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2975) M_AND_Ms válasza Beni2360 (#2971) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én az összes nagy rést a keret és a műanyag ház között a csomagolóanyaggal kitöltöttem. Most csak a vinyók között és az áramköri rész felé mehet a levegő. Ez bőven elég, sőt még így jobb is, ugyanis az a légtömeg, amit a ventilátor megmozgat, most közvetlen a vinyók mellett és az áramkör felett halad el. Annyira meg bőven elegek azok a 3-4 mm-es közök, hogy ezen légtömeg mennyiség szépen áramoljon. Figyelem és semennyit se emelkedtek a hőmérsékletek.

A 80P pedig, ahogy mások is írták nem jó, mert az 25 mm vastag: http://www.coolink-europe.com/en/categories/23_22.html

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2976) Beni2360


Beni2360
félisten

Ok értettem a 20 -25 mm.
Más hogyan tudom a NAS-ról leválasztani a külső vinyót?
Egyszerűen kihúzom vagy a a webes oldalról kell valamit csinálni?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2977) Beni2360 válasza Beni2360 (#2976) üzenetére


Beni2360
félisten

megtaláltam :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2978) solti válasza shteer (#2974) üzenetére


solti
senior tag

Ezek szerint remek tanacsot kaptam, jo hogy mar meg is rendeltem :Wna majd kiderul befer-e, 5mm sajna nem keves :(

Szerk: remelem sikerul lemondani a rendelest...

[ Szerkesztve ]

(#2979) e.vid válasza solti (#2978) üzenetére


e.vid
senior tag

Nem fér el, csak a 20-as jó.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#2980) M_AND_Ms válasza solti (#2978) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mert nem olvasol.
A #2970-ben egyértelműen leírtam a méretet.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2981) amargo válasza solti (#2978) üzenetére


amargo
addikt

en ugy lattam, hogy benne volt a tanacsban, hogy jarj utana a különbségeknek.. egyedül magadra lehetsz merges. a masik, hogy a megrendelest nem vagy köteles átvenni a legtöbb helyen, de lemondani egyszerübb.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2982) TNTSA


TNTSA
csendes tag

Megint zavarok!
Sikerült összeállítanunk a házi rendszert.A Zyxel NSA325 v2-re feltelepítettük a miniDLNA-t.Most a gyenge pont egy Samsung BD-5500 Blu-ray lejátszó.Látja mind a NAS-t,mind a miniDLNA-t,de sajnos a feliratokkal hadilábon áll+a HD filmeken nem tudok léptetni,pörgetni.A Twonkyval is próbáltam,azzal sem.A gond,hogy az egész házimozi rendszer a BD-re van kötve.Már kezdem unni az állandó felmerülő problémákat!A rendszerre kötött LG tv-k gond nélkül működnek oda-vissza,mindennel.Úgy nézem nálam egyértelműen eldőlt az LG/Samsung háború. :)
Lenne valakinek ilyen tapasztalata és tudna valami megoldást?
Előre is kösz a segítséget!

(#2983) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok, most vettem egy ilyent. Próbálom beállítani a cikk alapján, de semennyire nem értek a hálózatos dolgokhoz, így a fele kínai. Vigyázat, nagyon amatőr kérdéseim lesznek! :B

Eddig:
Összeszereltem, HDD fiókot gumival kiékeltem, így nem zörög, HDD-t inicializáltam, firmware-t frissítettem, transmission-t telepítettem.

De:
- Fix IP-t a router kezelőfelületén kell beállítani?
- Mi az az FFP? (Az admin felületen a programcsomagoknál nem láttam ilyent)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2984) solti válasza M_AND_Ms (#2980) üzenetére


solti
senior tag

De k***a okos itt mindenki. Az nem gaz, hogy valaki idiota tanacsot ad, sot meg guglis linket is, mintha akkora baromsagot kerdeztem volna... Utananeztem kismillio helyen es a 80l nem volt kaphato, ezert is kerdeztem. Majd megrendelem az ajanlott ventillatort (80p) es mivel konkretan ez volt ajanlva, nem kerestem ra, hogy tenyleg jo-e. Ezutan pedig jonnek az okosok es kozlik, hogy nezzek utana, meg o sem tudja hogy mi a kulonbseg a p es l kozott stb.
Egy dolog nem tortent csak meg: senki nem valaszolt az eredeti kerdesemre, hogy milyen ventilatort erdemes bele venni, azokbol ami kaphato is...

(#2985) shteer válasza solti (#2984) üzenetére


shteer
titán

[link]

Szóval?

..szerintem jónak tűnik

(#2986) e.vid válasza shteer (#2985) üzenetére


e.vid
senior tag

Az kevés. Nem túrta fel senki helyette a netet venti után... [link], [link]

[ Szerkesztve ]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#2987) solti válasza e.vid (#2986) üzenetére


solti
senior tag

Kb hihetetlen.Mintha valaki kerdezne arrol hogy kinek milyen tapegyseg valt be, erre valaki megirna, hogy vargane es tsa 150w, majd jonne valakiktol, hogy az nem jo, mert 600W kell, majd ettol meg nem lennek elorebb es visszakerdeznek, hogy esetleg konkretabban, majd kuldenetek egy linket arrol, hogy gugli 600w tapegyseg...de befejezem, latom nem ertitek, hogy mit szerettem volna.
Nyilvan mindegyik ventilator tok egyforma ebben a meretben, egyforma a szallitott legtomeg mennyiseg vagy a zaj. Ha meg nem tudjatok, akkor eleg lett volna az " a coolink swif2 80l-es venti jo volt, sajna mar nem lehet kapni, nem tudunk segiteni, nincs tapasztalat a jelenleg kaphatokkal"

(#2988) M_AND_Ms válasza solti (#2987) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ne tekerd már itt a témát!

Én magam adtam egyértelmű típust, én magam egyértelműen leírtam, hogy a mi az a méret, ami fontos.
Egy valaki beadott ide linket, a nem megfelelő típushoz.
Ezek után többen (2, 3-an), megint egyértelműen jeleztük, hogy a linkelt típus, a méret miatt nem jó.

De, te szaladtál és berendelted a hibásat. Akkor, most ki a kurva okos?
(A példád, meg ide nagyon sántít, kár volt idecitálnod. Azt meg te se gondoltad, hogy folyamatosan nyilvántartjuk ventillátorok raktárkészletekben való szereplését)
Nyeld le a békát, ezt elcseszted. Szerencséd, hogy csak néhány ezresed bánta.
Amúgy, a neten kutakodva vannak még belevaló ventillátorok, ha jól guglizol a 325v2-hez: pl az Amazon-on is, egyértelműen ajánljanak egy, típust: http://www.amazon.de/NOISEBLOCKER-BlackSilentFan-XC1-Gehäuselüfter-L-XC1B/dp/B001W7FR30

Csak legyél már kicsit önálló! Tanácsot tudunk adni, de eszet hozzá nem.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2989) solti válasza M_AND_Ms (#2988) üzenetére


solti
senior tag

Rendben, ha ugy gondolod, hogy erre a kerdesre sikerult valaszolni: "tudsz ajánlani másik ventillátort is? ez kb sehol sem kapható", ugyanis ez volt az eredeti kerdesem ha feljebb olvasol.
A konkret tippet koszonom, megnezem.

" Csak legyél már kicsit önálló! Tanácsot tudunk adni, de eszet hozzá nem."
A te konkret tipusodat leszamitva nem jott tanacs, csak egy meret meg egy hibas tipp. Nyilvan fel tudom turni a netet 80x80x20-as venti tesztek es velemenyek utan, csak en hulye gondoltam, hogy a termek konkret ph foruman kapok segitseget.

Ui:nyilvan lemondtam a megrendelest es egy fillerem se banja, csak felb@sznak az itt kapott valaszok, de mindegy reszemrol lezarva a tema.

(#2990) M_AND_Ms válasza solti (#2989) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

De én, leírtam, hogy nem tudok ajánlani és azt is, hogy mire figyelj, ha keresel. Mert azt hittem, keresel, miközben olvasol, és figyelsz. Ezek szerint tévedtem. Eszed agában sem volt.

De hagyjuk! Már így is túl sokat foglalkoztam a saját buzaságoddal, amihez még bűnbakokat is kerestél.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#2991) nkpolip


nkpolip
tag

Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi dolog megoldható e?
Van a nasban egy 3TB-s HDD. Most tettem be mellé egy 1TB-s HDD-t. Az szeretném, hogy csak bizonyos mappákról vagy megosztásokról készítsen a kissebbik HDD-re biztonsági mentést rendszeresen. Esetleg tükrözze.
Milyen megoldás van erre?

(#2992) Anonymus23 válasza nkpolip (#2991) üzenetére


Anonymus23
veterán

A programcsomagok között található BackupPlanner szerintem erre való.
Nem próbáltam még, de a leírás alapján tudja azt, amit te szeretnél.

;) - The Power of the Light Side

(#2993) nkpolip válasza Anonymus23 (#2992) üzenetére


nkpolip
tag

Igen, úgy néz ki az lesz az. Nem tudom, hogy nem vettem észre.
Köszi.

(#2994) Beni2360


Beni2360
félisten

Beraktam a 2T vinyó mellé egy másikat és először véletlenűl össze füztem aztán kivettem és azóta INAKTÍV a 2T vinyó, hol tudom aktiválni.Most már mellette van a 2. vinyo külön de még nem sikerült visszahoznom az elsőt. Kép:

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2995) spiky03


spiky03
veterán

Nah a héten ha minden jól megy akkor meglesz a 4 TB-os WD RED winyóm a jelenlegi 2 TB-os mellé.

Akkor csak belerakom és iniciálom vagy mit csinálok vele :D majd a webes felületen, utána meg megcsinálom a megosztásokat a megosztások résznél. Majd ha ez is megvan utána MC-vel átmásolom az összes filmet, zenét amit szeretnék az új winyóra és kész is.

Ugye jól gondolom? :)

Meddig tarthat majd több 100 GB másolása ugyan? :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2996) R a y


R a y
senior tag

Sziasztok.
Már egy hónapja üzemel a nasom, a twonky server nem megy, de mostanában sokszor nem érem el a nast a webes felületről. Mivel tudnám megnézni, hogy mi fagyasztja ki a webes felületet?? Nagyon idegesítő, mindig terminalbol újrainditgatni a webszolgáltatást! ffps fent van, 88 torrent megy seedben

köszönöm a választ!!! :R

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2997) deph


deph
tag

Sziasztok!

Lehetőségem lenne választani egy vinyót a NAS-ba, de sajnos csak Seagate vagy Toshibát választhatok.
Toshiba ez:H3IKNAS30003272SE
Seagate:ST4000VN000
Már van egy WD3TBRED benne, sajnos azt nem választhatok, mert az nincs ott ahonnan lehetne.
Melyik jobb?

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#2998) shteer válasza deph (#2997) üzenetére


shteer
titán

Seagate kizárásával a Toshiba :)

..szerintem jónak tűnik

(#2999) TRob1


TRob1
veterán

Halihó!

OIyat tapasztalt már vki hogy egyáltalán nem látja a router a nas-t? (Nem az enyém, öcsémé, Ausztriában)
Tegnapig minden oké volt, míg ma lett egy új szolgáltatója, új router (T-Home). PC megy wifin és kábelen is, tv-n van net, minden wifis cuccán is, de a Nas-t sehogy sem látja. Újraindítás volt nas-en és routeren (meg PC-n is :) ), Kábel csere is arra amivel a tv-n megy, de semmi... Valami ötlet valakinek? :F

szerk: Router vmi Huawei B315 4G LTE (simes)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3000) deph válasza shteer (#2998) üzenetére


deph
tag

Seagate ennyire rossz?

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.