Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Mr Dini válasza Narris (#2347) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Minidlna-t próbáld ki a twonky helyett(ha van ffp). Az átviszi a feliratot is.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2352) lohi


lohi
tag

Még annyi kimaradt ennél és ennél, hogy egy wifis, modemes routeren (ZTE ZXHN H168N) keresztül kapcsolódik az inviteles dsl nethet (ezen az eszközön ki van kapcsolva a wifi) és erre van rákötve egy gigabites d-link (dir-84) router ami a belső hálót kezeli.
Az inviteles szutykon be van kapcsolva az port forwarding...
Hol lehet a hiba? :R :R

u.i: B.U.É.K. mindenkinek! :)

(#2353) Alemida


Alemida
tag

Sziasztok,

Van-e valakinek tapasztalata arra vonatkozóan, hogy a NAS mennyire jól működik együtt egy UPC-s Technicolor TC7200-as routerrel?

Köszi a segítséget!

(#2354) stefi68


stefi68
addikt

Csak kipróbáltam a TM-t.
Próbaképp letöltöttem két kisebb torrentet.
Le is jött, seedel is.

A cikkben szereplő autentikáció beállítást (még) nem csináltam meg.
Ennek ellenére rá tudok csatlakozni a TM GUI-val, mind pc-n, mind mobilon. Akkor most hogy is van ez?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2355) Anonymus23 válasza stefi68 (#2354) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az autentikáció nem azért kell, hogy egyáltalán rá tudj csatlakozni, hanem azért kell, hogy csak te tudj rácsatlakozni, ne bárki más a hálózaton, vagy netről aki tudja az IP-det.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2356) solti válasza Alemida (#2353) üzenetére


solti
senior tag

TC7200amnak lassú volt a switche nagyon. Fel-le irány jól működött, de a lanon levő gépek között borzalmasan lassú volt (4-5mb/sec) Tettem mögé egy alap 5 ezer forintos dlink gigabit switchet, az megoldotta a lanos problémákat.
Ezen kívűl nekem más bajom nem vo!t a tc7200al

(#2357) Osiris


Osiris
őstag

Web publishing-nél be lehet valahogy állítani, hogy kérjen jelszót a böngészőben? Az admin felületen nem találok erre megoldás és próbáltam egy raspberry-n működő .htaccess és .htpasswd fájlokkal az adot megosztásba másolva. Így volt is authentikáció, de a belépés után internal server error jött a könyvtárlista helyett. :F

[ Szerkesztve ]

(#2358) matyi1988


matyi1988
csendes tag

Sziasztok,

Másolási sebességgel kapcsolatban lenne kérdésem. Több programmal próbáltam másolni és véleményem szerint elég gyenge. Van egy WR1043ND v2 elméletileg gigabites router (1-1,5 éves) van egy zyxel 325 Nas.Ha felcsatolom a nast hálózati meghajzóként és külön meghajtót adok neki akkor a másolási sebesség 2-6Mb/sec(total commanderrel)
Ha filezilla-ával másolok akkor ott 2 szálon tölt le/fel ott összesen a sebesség 9-11Mb/sec
Ha a netdrive nevű programmal létrehozott meghajtóra másolok ugyan úgy total commanderrel akkor a sebesség :Y 80Mb/seccel kezd másolni majd szép lassan lemegy 10-18Mb/secre beáll

Hol lehet a baj? Van e vkinek vmi ötlete?

Előre is köszönöm!

Boldog új évet mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#2359) Cxgrav válasza matyi1988 (#2358) üzenetére


Cxgrav
senior tag

NAS csak a másolást végzi, vagy más szolgáltatással együtt terheled? pl: torrent

(#2360) matyi1988

Értem.
Lépj be ssh-n, kezd el 1 másolást, nézd meg mi történik a NAS-on, show process-el.
Ha neki meg se kottyan, akkor másfele kell kutakodni.

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#2360) matyi1988 válasza Cxgrav (#2359) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Be volt kapcsolva a transmission de 1 db torrent nem volt hozzáadva. Így a válasz a kérdésedre h semmi nem terhelte a procit.

(#2361) Anonymus23 válasza matyi1988 (#2358) üzenetére


Anonymus23
veterán

Először is Mb vagy MB /sec? Nem mindegy...

Mekkora fájlméretet másolsz? Ha nagy méretűt, akkor valóban gond van.
Ha sok kis pici fájl, akkor elképzelhető még ez a nagyon kis sebesség is.
De a sebessség maximum az nekem nagyon hajaz a 100 Mbit sebességre...
Én a kábeleket nézném meg elsőkörben, mind legalább cat 5e?

De mintha nem régen lett volna ugyanilyen problémája valakinek, de most hirtelen nem rémlik, hogy mi volt neki a megoldás. De mintha egy komplett (router is) újraindítás megoldotta volna...

;) - The Power of the Light Side

(#2362) matyi1988 válasza Anonymus23 (#2361) üzenetére


matyi1988
csendes tag

15Gb-os full hd filmet másoltam direkt egy nagy file-t akartam másolni. Amiket írtam másolási sebességet megabájt/sec. Nas is meg a router is 1 napja lett újraindítva. Mostanában váltottam 310-ről 325-re.És még annyit hozzátennék a dologhoz, hogy a netdrive külsö ip-ről érem el.Tehát nem a belső ip cím van beírva hanem a külső.Nem tudom, hogy ennek van e jelentősége.Igaz ugyan azt a wifit használom amit a nas is. De csak a netdrive-al tudtam megoldani, hogy kintről elérjem külön meghajtóként és ne ftp kapcsolatként.

Köszönöm! :)

(#2363) Anonymus23 válasza matyi1988 (#2362) üzenetére


Anonymus23
veterán

Wifi? Hogy jön most ide a wifi? Wifiről másolsz?
Írd már le, hogy hogyan vannak hálózatban (fizikálisan) egymással az eszközök (csak a belső hálózat lenne a lényeg)

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2364) matyi1988 válasza Anonymus23 (#2363) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Wifi=router. Bocsi. Kábelen másoltam. Netkábel megy a routerbe onnon 2 vezeték. Az egyik a nasba a másik a gépbe. A gépben is gigabites lan kártya van.

(#2365) matyi1988 válasza Anonymus23 (#2361) üzenetére


matyi1988
csendes tag

A kábel CAT 5e mert,hogy ez is kérdés volt :)

(#2366) Anonymus23 válasza matyi1988 (#2364) üzenetére


Anonymus23
veterán

Közben megválaszoltad...

Nekem simán TC-ből (adminként bejelentkezve a NAS-ra) fel van csatolva a NAS adott mappája, épp az előbb másoltam ~90 MB körül volt ilyen nagy fájlok másolása. Semmi extra nincs beállítva...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2367) Alex91 válasza matyi1988 (#2364) üzenetére


Alex91
félisten

Ezek a sebessegek egy 100-as halo sebessege, ott nem megy at tobb. Biztos, hogy gigabiten csatlakoznak az eszkozok a routerre? Nekem volt olyan gondom, hogy valami miatt 100-ason csatlakozott a gigabit helyett a NAS-om (nem Zyxel) a routerre.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2368) matyi1988 válasza Alex91 (#2367) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Azt honnan tudom, hogy gigabiten csatlakozik e? De ha nem lenne gondolom akkor nem kezdene 80Mbval másolni nem?

(#2369) Alex91 válasza matyi1988 (#2368) üzenetére


Alex91
félisten

Meddig tartja a 80MB/s-os sebesseget?

En a router led-jen lattam anno, hogy milyen modon csatlakozik...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2370) matyi1988 válasza Alex91 (#2369) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Kb 1-2 perc alatt le megy 10-18mega/secre. Szóval nem sokáig. De mint mondtam a netdrive külsö ip címet használ és a sávszélességem 100/100 pro a diginél.

(#2371) Anonymus23 válasza matyi1988 (#2368) üzenetére


Anonymus23
veterán

A gépeden az adapternél dupla klikk ott kiírja, hogy a gép hogyan csatlakozik:

A NAS-on nincs állítási lehetőség...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2372) matyi1988 válasza Anonymus23 (#2371) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Megőrülök!!!! :W :W :W Megnéztem és 100mbit van csak. Ez h lehet? Lefényképeztem eszközkezelőt. Az asszony gépében van csak gigabites lan csatlakozó ki sem tudom próbálni másik eszközzel. Most melyik a rossz? Router vagy a laptopban a háló kártya? :D

[ Szerkesztve ]

(#2373) matyi1988 válasza Alex91 (#2367) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Azt megtudom nézni h a nas milyen módon csatlakozik?Mert ha az is 100mb akkor valószínű hogy a routerrel van gond. Viszont ha gigabiten akkor meg a laptop hálókártya a ludas.

(#2374) Alex91 válasza matyi1988 (#2373) üzenetére


Alex91
félisten

A laptopban gigabites a halokartya? Kapcsold ki, majd vissza a laptopon a halozati adaptert, hatha...

Kerj egy halozat javitast...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2375) NTonee válasza matyi1988 (#2373) üzenetére


NTonee
veterán

a laptopodban gigabites a kártya (a beszúrt kép alapján), azzal nem valószínű, hogy gond lenne (hacsak nincs belepiszkálva a beállításaiba). Hibás kábel esetleg? Próbáld ki másik kábellel, nálam volt már olyan cat5e kábel, amivel csak 100mbit-esként csatlakozott be. A 1043nd-ben is gigabites lan csatlakozók vannak, a beállításokat nézd át esetleg, de nem rémlik, hogy mókolás nélkül 100mbitesre váltana.

[ Szerkesztve ]

(#2376) Anonymus23 válasza matyi1988 (#2373) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mi a laptop típusa?
Sajnos elég sok új laptopba tesznek mostanában megint csak 100 Mbites LAN csatlakozót, komolyan mondom egy vicc amúgy.

Egyébként így tudod megnézni a laptopban is:
Jobb oldalt a hálózat ikonra jobb katt, majd "Hálózati és megosztási központ"-ra katt, ott lesz bal oldalt, hogy "Adapterbeállítások módosítása" klikk rá, majd duplaklikk az ethernet csatlakozóra, és akkor hozza fel azt az ablakot, amit az előbb én is beszúrtam ide.

;) - The Power of the Light Side

(#2377) matyi1988 válasza Alex91 (#2374) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Ha a kikapcsolás alatt azt érted, hogy tiltsam le és utána engedélyezzem akkor ez megtörtént. Sőt a gépet is újraindítottam. Indítottam hibaelhárítást de semmi hibát nem talált. Van rá mód, hogy leellenőrizzem azt, hogy gigabiten csatlakozik nas? Mintha olvastam volna olyat, hogy azt kell megnézni, hogy hátul a led melyik színű világít. Jól emlékszem vagy ez hülyeség?

(#2378) Alex91 válasza matyi1988 (#2377) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, a hatso ledek is megoldas lehet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2379) matyi1988 válasza Anonymus23 (#2376) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Folyamatosan 100mbitet ír. A képek szerint gigabites nem?
A laptop tip:acer aspire 5560 ms2319

(#2380) matyi1988 válasza Alex91 (#2378) üzenetére


matyi1988
csendes tag

A sárga led villog a nas hálózati adapternél. Az melyik sebesség?

(#2381) Anonymus23 válasza matyi1988 (#2377) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem a NAS narancssárgán villog Gbites kapcsolattal....

Pl ez mondjuk érdekes, mert az alaplapokon (általában) a sebesség LED az alábbiak szerint szokott:
10 Mbit - Nem világít
100 Mbit - Narancs
1 Gbit - Zöld

De ez mondjuk gyártóspecifikus.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#2382) matyi1988 válasza Anonymus23 (#2381) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Na most ilyenkor mi van? ha jól értem akkor a nasom gigabites sebességen megy de a laptop meg nem. Ha lehet hinni a lednek.

(#2383) Anonymus23 válasza matyi1988 (#2382) üzenetére


Anonymus23
veterán

A laptopon kívül akkor még otthon van egy asztali gép? Ha azon gigabitet ír, akkor azzal a kábellel ki kellene próbálni a laptopot, és ha laptop átvált gigabitre, akkor a kábel a ludas.
De akár az is jó, ha a NAS-ban lévő kábelt dugod be a laptopba, kizárva ezzel a kábel hibát...

;) - The Power of the Light Side

(#2384) matyi1988 válasza Anonymus23 (#2383) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Bukta. Sajna nincs itthon másik eszköz amiben gigabites port lenne. Kipróbáltam azt is, hogy ami a nasban van lankábel bedugtam és ugyan úgy csak 100mbit volt. Router beállítás esetleg?

(#2385) Anonymus23 válasza matyi1988 (#2384) üzenetére


Anonymus23
veterán

Akkor a laptopban lévő az ami valamiért 100 Mbiten megy. Én egy driver frissítést csinálnék először, mert a win szerint gigabites, vagy tényleg csak kábel vacak.

Nekem volt 1043-as routerem, azon nem lehetett (hacsak nem custom FW van rajta) emlékeim szerint a LAN csatlakozók sebességét állítani. Most egy nagyobb testvére van (WDR4300) de ezen sem lehet ilyesmit állítani.

;) - The Power of the Light Side

(#2386) matyi1988 válasza Anonymus23 (#2385) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Na letöltöttem egy frissebb drivert de ez sem hozott megoldást. Egy barátomat kértem meg, hogy hozza el az ő laptopját, hogy kipróbáljuk.

(#2387) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Valaki tudna segíteni? Ha NAS-t weben keresztül böngészem, akkor mindent látok. Ha Win intézőből nézem a NAS-om megosztott tartalmát, akkor nem látok minden file-t. 3 felé osztottam a letöltéseket: video-n belül filmek és sorozatok (ezek vannak megosztva, hogy le lehessen őket játszani) és van egy torrent mappa. A filmekből csak az újonnan letöltött adatok látszanak, a torrent egyáltalán nem látszik, a sorozatokból viszont minden. Ezen kívül a filmek és torrent mappa is duplán szerepel: egyszer kisbetűvel, egyszer nagy kezdőbetűvel. Mit ronthattam el?

(#2388) -ZeeZee- válasza -ZeeZee- (#2387) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Megoldottam. :W

A dupla mappanév volt a kulcs. MC-vel átmozgattam az egyikből a másikba, majd az üreset töröltem, transmissiont addig leállítottam, majd egyesével megadtam az új helyet. Indítás után megy minden. A win alól is látom már az eddig nem látott adatokat.

(#2389) Benyuss


Benyuss
tag

sziasztok!

Az egyik meghajtóról szeretnék átmozgatni egy mappát, a másikra. A probléma csak az, hogy 300Kb/s sebességgel elindul, majd lemegy 0-ra, néha fel-fel ugrik 300ig. Kb. 10 percig neztem, próbáltam újraindítani is. Kb. egy hónapos a NAS , wd red vinyók. Gépen mind a kettő működik, szóval nem a lemezek hibásak. Közben átmozgattam az adatot, de nem azért vettem egy 2 helyes NAS-t, hogy folyton ki-be dugdossam a gépbe a lemezeket. Megoldás?

edit: NAS-ra, gépről tökéletesen másol, csak a lemezek közötti fájlműveletek nem működnek.

[ Szerkesztve ]

(#2390) Mr Dini válasza Benyuss (#2389) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Fájlmozgatásnál sajnos letölti a gépre egy részét a fájlnak cachebe és azt tölti vissza... Ha pl wifin másolsz, akkor ne számíts túl nagy sebességre... Gigabites routerrel, minimum cat 5e kábelellel és gigabites hálókártyával gyorsabban másol, de szerintem az mcvel, vagy cp paranccsal való másolás a legjobb. Ha érdekel, olvasd el a témaindító cikket és nézz rá szerény írásomra a blogomban. ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2391) Osiris


Osiris
őstag

root@NSA325-v2:~# slacker -U
Updating package lists...
fetch: rsync -q 'rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/CHECKSUMS.md5' '/ffp/funpkg/cache/s'
rsync: failed to connect to ffp.inreto.de (109.75.188.159): Connection timed out (110)

Ez az inreto.de kéne az ffp használatához a csomagok letöltéséhez, de elérhetetlen.
Tudtok róla valamit, hogy egyáltalán szokott e menni vagy mióta áll?

[ Szerkesztve ]

(#2392) Tonyk válasza Osiris (#2391) üzenetére


Tonyk
veterán

A kylek repo lehalásakor csináltam egy backupot a még működők tartalmáról. Parancsolj

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2393) hakos1987


hakos1987
őstag

Üdv!

Erősen gondolkodóba estem, hogy a D-Link DNS320 NAS-omat lecserélem egy Zyxel-re.Olvasgattam fórumokat, és ami elbizonytalanít, az a tudásom (illetve nem tudásom). Sajna linux témában full kuka vagyok, olvasom, hogy FFP-zni célszerű, de nem vágom az egészet sajna. Azt tudom, hogy Transmission-nel lehet torrentezni, aztán kb ennyi.

Amire használom a NAS-t:
- adatok, fotók mentése, tárolása, elérése távolról (akár telefonról - Android)
- torrentezés (max 10, főleg 20-50gb közötti filmek - 500/22-es nettel)
- DLNA -ez a legfontosabb, jó lenne, ha feliratos sorozatokat .srt fájlal kezelne, mert jelenleg pendrive-ra másolgatom. Plex-el lehet úgy tudom, csak kérdés, hogy fel lehet-e rá tenni.

Ezeket a dolgokat tudja a gyári firmware is, vagy érdemes mindenképp FFP-vel próbálkozni?

Jelenleg DMZ segítségével érem el a DLinket, ami tudom, hogy gond, de szükségem van arra, hogy a webes felületre be tudjak lépni: torrent letöltést indítani, fájlműveleteket végezni. Ez működik sima port forwardinggal? Ha igen, akkor távolról a böngésző címsorába IP cím :port -ot kell beírni?

Jelenlegi Dlinkkel egyébként elégedett vagyok, csak a teljesítménye..... max 5MB/sec-el tud letölteni torrentet, de akkor úgy kihal, hogy nem tudom megnézni azt sem, hány %-nál tart a letöltés, egészen addig amíg nem végez...

Köszi előre is, ha valaki veszi a fáradtságot és kicsit tisztába tesz nekem dolgokat! :))

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#2394) hakos1987 válasza hakos1987 (#2393) üzenetére


hakos1987
őstag

jah, még valami, ami fontos szempont: van ugyan egy laptopom, de az el van rakva, alapvetően semmilyen más cuccot nem használok, csak Androidos tablet, telefon, TV. Nyilván a konfigláshoz kell a laptop, de olyan megoldásra lenne szükségem, hogy mindent tudjak akár webes felületről akár android app-al állítani, másolgatni mappákat, torrentet indítani, stb... :F

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#2395) Richard


Richard
őstag

Hello!

Az ownCloud-ot hogyan tudom frissíteni 8-ra? Jelenleg a 7-es verziót tudtam feltenni a csomagok közül.

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy hogyan tudom elérni interneten keresztül az owncloudom? Van fix IP-m, de sehol nem találom az owncloudban azt a beállítást, hogy láthassam kintről.

Itt jegyezném meg, hogy a HTTPS mezőt be sem tudom pipálni beállításokban. Ez mitől lehet?

Köszönöm

(#2396) Tonyk válasza Richard (#2395) üzenetére


Tonyk
veterán

Hogy kintről lásd, a routerben kell egy portforward a a nas ip címére a megfelelő portra

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2397) Richard válasza Tonyk (#2396) üzenetére


Richard
őstag

Azt értem, de mi a cím amin elérem? sajatIP/owncloud, vagy sajatIP:port, vagy mi? JA és ugye a 20-as portot ami default az owncloudnál azt nem lehet átállítani?

(#2398) stefi68 válasza hakos1987 (#2394) üzenetére


stefi68
addikt

Nekem a gyári (Twonky) van fent és simán viszi a feliratokat (srt) a Samsung 3 éves tv-men.
Nem állítgattam rajta semmit. Azt sem tudom lehet-e...
Pedig több helyen is olvastam, hogy a rendes feliratkezeléshez MiniDLNA kell.

Androidra is van Remote Transmission több is. Pl.: 1 2 ...

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#2399) hakos1987 válasza stefi68 (#2398) üzenetére


hakos1987
őstag

és transmission már alapból elérhető, ugye? nem kell hozzá FFP? Lehet elég lenne nekem a gyári szoftvere... :F

Más: közben láttam, hogy nemrég megjelent a Zyxelnek egy NAS520 tip. szerkezete, 2x1.2ghz procival és 1gb rammal. Olyan 45 körül szórják. Érdemes lehet ennyit szánni rá (325v2 28e Ft), vagy akkor már synology...?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#2400) arty válasza hakos1987 (#2394) üzenetére


arty
veterán

ha az android app egy ssh kliens, amiben midnight commandert indítassz a nasra csatlakozás után - akkor igen, tudsz mobilon is "másolgatni, stb" :)

sajnos webes fájlkezelő nincs, pedig igényem nekem is lenne rá :))

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.